Sportkampioenen Axel gehuldigd Orgel/ viool concert vol bezieling Shell helpt met een begrijpelijk boek over auto's voor'n onbegrijpelijk lage prijs. .maarf5,95. FEEST HAVEN HOEDEKENSKERKE Philips-vereniging Terneuzen viert 20-jarig bestaan D'66 Goes bepleit zelfcompostering Expo bij Philips Terneuzen VANZEELAND Uitvoering door 'jeugd' Vliegende Hollander Bestuurs- j verkiezing CDA in Sas Nieuw punten systeem van ZHY De Puit Sas ijkt gewichten politierapport Plaatselijk nieuws Lamswaarde Sas van Gent Westdorpe ;t Fri-jado een |er de behandeling afspraken en het leken van reizen en Ikumenten en valuta bijhouden van het nde funktie is opleiding de basis, iktie. Beheersing van ligheid in Nederlands hgave van opleiding recente pasfoto, I Fri-jado. T16 PAGINA ZEELAND 3 Warm onthaal voor pont uit Terneuzen :R in Nederland. 205 GR 205 GT 205GLD" /GRD 3 1360 cm3 1360cm3 1768cm3 155 170 155 1 21.7 1 19.2 1 25.6 1 15.9 1 14.3 1 19.2 1 14.5 1 10.9 1 18.5 sten f370,-. ot- en Talbot-personenauto egen doorroesten van g over de voorwaarden. :n van financiering of leasing 50. Roosendaal: Nefkens el en Garage Bedrijf Cen- \utobedrijf Bastians B.V., /Ir. F.J. Haarmanweg21. Waat 4. tel: 01176-1409. Van onze correspondent TERNEUZEN - Het is twintig jaar geleden dat de sport- en ontspanningsvereniging van de Temeuzense Philips-vesti- ging werd opgericht. Het is de bedoeling van het bestuur om dit grootscheeps te vieren, on der meer met een grote feest avond waaraan diverse arties ten meewerken, een kinder middag en een discoshow. Aan de show die 17 maart in de Vlaanderenhal te Sas van Gent wordt gehouden, wordt onder andere meegewerkt door Ben Kramer, De Twee Pinten, Saskia en Serge, Riny van der Lee, Ricardo Aziz and his Flames, Pierre Knoops en the Funy Girls en het orkest de JLS Showband. Voor de kinderen is er een daverend kinderprogramma met de be kende clowns Kwipi en Kwap- pi en voor de oudere jeugd de Veronica's Top 40 drive-in- show. Het norale programma van de 20-jarige personeelsvereni ging bestaat uit onder andere bingo-dansavonden, reizen zo wel in het binnen- als buiten land, tafeltenissen, voetballen, tennissen, volleyballen en vis sen. Deze activiteiten zitten in onderafdelingen van de perso- neelvereniging en verder wor den er ook regelmatig ten toonstellingen gehouden voor en door het personeel. TERNEUZEN - Het jeugdor kest van harmonie 'De Vlie gende Hollander' in Terneuzen geeft vrijdag 2 maart een uit voering in dienstencentrum De Veste. Het programma dat ge bracht wordt: Stand by (R.Beck), Jesus Christ Super star (Webber Hautvast), Ein- I samer Hirte (James Last), I Deep River Rhapsody (Wal- I ters), Hot time in the brasses B tonight (Walters), Moment for J Morricone (arrangementen I van De Mey), Hymne a la mu- I sique (Lancen), Mixed Pickles I (Leemann), American Petrol I (Mechaum), Rock around the I Clock (Freedman-Auken). Het I jeugdorkest, dat nu zo'n drie j jaar bij elkaar is, bestaat uit dertig leden. Het concert staat onder leiding van harmoniedi rigent Piet Eekman. Aanvang 19.30 uur. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN/HOEDEKENSKERKE - Het pontje dat vroeger de veerverbinding Terneu- zen-Hoedekenskerke onderhield en dat eind april even terug is ter gelegenheid van '400 jaar Terneuzen', kan in Hoedekenskerke reke nen op een warm onthaal. Dit tot tevredenheid van de Temeuzense stichting Noordstraat Promenade die de plannen inmiddels de finitief rond heeft. Tussen 27 en 30 april zal de voormalige koningin Emma (als 'Estrella' nu eigendom van de rederij Vrolijk in Scheve- ningen) enkele keren per dag op en neer varen. Toen dat in de Bevelandse aanlegplaats bekend werd, ontstond spontaan een actie comité. De bedoeling daarvan is tweeledig. In de eerste plaats wil Hoedekenskerke de pont-passagiers feestelijk ont halen. Welke activiteiten er ontplooid zullen worden, is nu nog niet bekend. Daarnaast gaat het comité serieus proberen om de dicht geslibde voormalige veerha ven zodanig uit te baggeren dat het pontje er ook echt kan Van een onzer verslaggevers GOES - Als bijdrage aan de oplossing van de afvalproble- j matiek kan de gemeente zelf compostering door particulie- ren stimuleren door middel 1 van het zogenaamde VAM- vat. Deze suggestie doet het Goese D'66-raadslid D. W. van I de Merwe in een brief aan het I gemeentebestuur van Goes. Hij schrijft dat de burger I niet alleen in milieubeheer I geïnteresseerd is, maar ook Ibereid blijkt daaraan mee te Van onze correspondent |SAS VAN GENT - Tijdens de I laatst gehouden ledenverga- I dering van de afdeling CDA I Sas van Gent is er verande- lring gekomen in het CDA-be- stuur. Periodiek traden af me- I vrouw J. Baecke-Kerckhaert en de heer J. de Braai (pen- I ningmeester). Mevrouw Baec- I ke stelde zich niet meer her- I kiesbaar. In haar plaats is ge- I kozen de heer G. de Beleir uit I Westdorpe. De heer De Braai I stelde zich wel herkiesbaar en I werd als zodanig door de leden Ivoor een nieuwe periode her- I kozen. Van onze correspondent VOGELWAARDE - Dit seizoen zal zeehengelver- eniging De Puit een nieuw puntensysteem gaan hanteren. Bij dit nieuwe systeem krijgt men ook punten voor deelname aan de wed strijden. Ongewijzigd is het aas, namelijk zeepie- ren. Het programma van De Puit ziet er nu als volgt uit: 17 maart, 28 april, 25 augutus en 6 ok tober tussen het nieuwe gemaal en het Zeedorp, 14 april, 12 mei, 9 juni en 22 september tussen Kruis polder en Baalhoek. Tien november wordt de tra ditionele vleesviswed strijd gehouden bij de W ilhelmuspolder. De contributie blijft gehandhaafd op 12,- en nieuwe leden zijn nog welkom. Men kan zich opgeven bij voorzitter E. Durinck, Kerkstraat 16 te Vogelwaarde. Ook zal men nog een aantal ma len met een boot op de Westerschelde gaan vis sen. werken. Als voorbeeld noemt hij de glasbak. Naar de me ning van de fractie van D'66 leent groente-, fruit-, tuin- en keukenafval (ongeveer de helft van het totale huisafval) zich uitstekend voor zelfcom postering. Een belangrijke verbetering is de invoering van het VAM- vat, een ontwerp van de NV Vuilafvoer Maatschappij, be staande uit een groen vat van ongeveer 240 liter inhoud met speciaal deksel en bodemplaat met gaatjes. In deze compost- silo kan jaarlijks 300 kilogram organisch afval worden ver werkt. Volgens Van de Merwe is het grote voordeel van het VAM-vat dat minder vuil hoeft te worden aangeboden, maar vooral het op goedkope wijze verkrijgen van compost voor de verwerking in tuinen. Voor de gemeente betekent het invoeren van het VAM-vat op behoorlijke schaal dat min der huisvuil verzameld moet worden en daardoor ook lage re transport- en vuilverwer- kingskosten. Naar de mening van D'66 zou de gemeente om het gebruik van het VAM-vat te bevorderen inwoners een korting kunnen geven op de aanschafprijs die ongeveer 175,- bedraagt. Van de Merwe verwijst naar de geslaagde experimen ten met de Invoering van VAM-vaten in andere Neder landse gemeenten die particu liere gebruikers een tegemoet koming in de aanschafkosten geven. „Het milieu is er mee gediend en het kost na verloop van tijd niets, sterker nog: het levert profijt op. En dat is meegenomen in deze tijd van inleveren", aldus Van de Mer- aanleggen. En dat is mooi meegenomen voor de Temeu zense initiatiefnemers, die zich er al bij hadden neergelegd dat de pont helemaal niet of alleen aan een provisorisch ponton zou kunnen afmeren. Het is in de eerste plaats een financiële kwestie of Hoede kenskerke het uitdiepen van de haven tijdig voor elkaar krijgt. Mocht het actiecomité daar niet in slagen, dan is er altijd nog havenpachter A. Burgel, tevens uitbater van het bij alle voormalige pontge bruikers bekende café Schel- deoever aan de haven. Burgel pacht de haven van de Nederlandse Spoorwegen en heeft er belang om er een florerende pleisterplaats voor jachten en pleziervaart van te maken. Hij haakte dan ook gretig in op een experiment van een baggermaatschappij uit Sliedrecht, die een nieuwe baggermethode wil uitprobe ren. Onder de naam Harbour Washing Systems zal het be drijf aan het werk gaan in de haven van Hoedekenskerke. Het nieuwe procédé komt er kortweg op neer dat onder druk water in de modder wordt gespoten. Die modder zou dan moeten wegspoelen. „We moeten natuurlijk nog afwachten hoe dit uitpakt" zegt Burgel. „Misschien is het al genoeg om het pontje te la ten afmeren, desnoods alleen bij hoger water. Zoniet, dan hoop ik maar dat het actieco mité het nog voor mekaar bokst". Van onze correspondent SAS VAN GENT - Woensdag 29 februari en donderdag 1 maart moeten alle officieel ge bruikte gewichten, maten en meetwerktuigen in de ge meente Sas van Gent op hun juistheid gekeurd worden. Deze ijking vindt plaats in cultureel centrum De Speye aan de Wilhelminalaan. Het herijken van gewichten en dergelijke geldt voor een pe riode van vier j aar. De zitting in De Speye is be doeld voor Sas van Gent en Philippine. Men kan VQor de ijking terecht op woensdag van 9 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur en op donderdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 14.30 uur. De turnsters van CSV Voorwaarts werden Zeeuws kampioen trampolinespringen en kregen een trofee van burgemeester Hack fotodestem/corj de boer Van een onzer verslaggevers AXEL - Burgemeester A. Hack van de gemeente Axel heeft gisteravond in cultu reel centrum De Halle de jaarlijkse sportkampioenen gehuldigd. De huldiging be stond dit jaar niet enkel uit het overhandigen van de erepenningen maar er wa ren ook diverse demonstra ties. Het kampioensteam trampolinespringen van Voorwaarts bij voorbeeld gaf na de huldiging van de elftallen een demonstratie springen. 'Optredens' waren er ook van de sportschool Delta (judo) en Armand van de Berg (body-building). De Axelse kampioenen die gisteren in het zonnetje wer den gezet zijn: Elftallen; A-l elftal AZW, dames basket balteam van CSV Voor waarts, eerste herenteam van SV de Sterre, voetbal elftal van OLS Prinses Ma rijke, het vijfde elftal van W, het B-l elftal van voet balvereniging Koewacht, het A-l elftal van voetbal vereniging Koewacht, eerste en tweede achttal pony's en het eerste achttal paarden van ruitersportvereniging 'Axel', A-ploeg van ZC Koe wacht, het eerste herenteam van volleybalvereniging At tack '77, team trampoline springen van CSV Voor waarts. Individuele kampioenen: Penning in zilver: Silvia Schmitt van zwemvereni ging De Bruinvis, Claudia Lauwers lid van atletiek vereniging RKHAV uit Hulst, Martine van Maarle- veld, lid van tennisvereni ging Axel, Karin van Maar- leveld, lid van tennisvereni ging Axel, Liesbeth Dekker, lid van zwemvereniging De Otters, Mau de Moor van Sportschool Delta, Erwin van Meurs van sportschool Delta, Guy Huys van sport school Delta, Patrich Tan gelder van Sportschool Del ta, André van Espen van stichting RES, Arjan Dekker van zwemvereniging De Ot ters, Pascal van der Keelen van stichting RES, Eric Bol- leman van schaakclub Lan dau, Michel Zaan en Alex de Koning van EZFVAZ, Anton Thoen en Silvio Martens van Z.C. Koewacht, Frank Fran- kevijle van atletiekvereni ging Scheldesport in Ter- neuzen, Guido Tolhoek van tennisvereniging Axel en Armand van de Berg lid van 'Adonis' uit Axel. Penning in brons; dhr. E. Dierick lid van ZEVAC, dhr. B. Dierick lid van biljart vereniging POP, dhr. J. C. Deij van hengelsportvereni ging GOA. (ADVERTENTIE) GOES - In het gebouw van scholengemeenschap Grote Stelle aan de Bergweg te Goes is ingebroken. Via het forceren van een klapraam is men het schoolgebouw binnen gekomen. Alle loka len werden doorzocht alsme de alle kasten geforceerd. Uit de directiekamer en de ad ministratie werden twee cassetterecorders, tien vi deobanden en een rekenma chine weggenomen. TERNEUZEN - Verdacht van inbraak in de woning van de familie K. aan de Kastanjelaan te Terneuzen afgelopen woensdag heeft de gemeentepolitie van Terneu zen twee inwoners van die plaats aangehouden. De man, A. J. S. en de vrouw C. C. werden gistermiddag voor verhoor meegenomen naar het politiebureau. Zij beken den de inbraak waarbij een videorecorder van 2295 gul den werd buitgemaakt. Deze was reeds verkocht. Na ver hoor en proces verbaal wer den beiden weer heengezon den. TERNEUZEN - Gerard van Grieken uit Breskens heeft in de Temeuzense Philips-vesti- ging een tentoonstelling var zijn werken ingericht. Het zijn tekeningen, lino's, litho's en aquarellen. Gerard van Grieken tekent mensen, dieren en allerlei an dere voorwerpen. Voor het pu bliek is de tentoonstelling te bezichtigen zaterdag 3 en zon dag 4 maart van 14.00 tot 17.00 uur in de bedrijfskantine van Philips te Terneuzen. Terneuzen - Grote Kerk. Concert door Rien Balkenen de en Myra van Groenendael. Beluisterd op donderdag 23 februari. TERNEUZEN - Donder dagavond vond er in de Grote Kerk te Terneuzen voor een beperkt aantal toeschouwers een orgel concert plaats in de reeks die de commissie orgel concerten Terneuzen ge durende de voor- en na- j aarsmaanden organi seert. We rijden bijna allemaal in 'n auto, maar we weten weinig van het enorme vernuft dat er in die auto zit. In „Zo werkt (u aan) een auto" wordt dat allemaal heel begrijpelijk uit de doe ken gedaan. Op 160 pagina's in klare taal en vele heldere illustraties in kleur. Boven dien met tal van tips om kleine storingen te voorkomen of zelf te verhelpen. Dat boek ligt bij alle grote Shell sta tions, herkenbaar aan de raam- stroken, tot 8 maart 1984 voor een onbegrijpelijke lage prijs Deze commissie probeert de orgeltraditie te doorbreken door, naast orgel, bij de mees te concerten ook een andere instrumentalist te laten optre den. Deze keer verzorgden de organist Rien Balkenende en de violiste Myra van Groe nendael een voor het publiek zeer afwisselend programma. Afwisselend, omdat de beide vertolkers een zeer gevarieer de opbouw hadden gemaakt van zowel de stijlperioden als de keuze van instrumenten. Men kan vele opmerkingen maken over de kwaliteit van het groot orgel, de wollige klank van het kistorgeltje of de wat steriele ruimte, maar wat deze avond met name op viel was het geweldige gevoel voor muziek, waarmee beide uitvoerders musiceerden. Rien Balkenende is een ge routineerd begeleider en een bezield solist achter het groot orgel. Myra van Groenendael is een violiste die in staat is een stuk zo boeiend op te bou wen dat het publiek ademloos meeluistert. Als je in een gro te, ietwat lege ruimte toch prachtige afwisselende cres cendo's en diminuendo's kunt geven in een razend tempo, moet je van goede huize ko men. Tijdens de sonate Primo van J.'Lecleir was het samen spel zo gaaf dat het op het pu bliek overkwam of er slechts één instrument bespeeld werd. Ook bij de suite van J. Rhein- berger was de samenklank, ondanks het groot orgel, su bliem. Met name de Canzona was een mooi stuk muziek, waarin duidelijk naar voren kwam dat de componist/orga nist de viool als solostem aan 't orgel heeft toegevoegd. Andere hoogtepunten wa ren het wat impressionistische Impromptu van L. Vierne en de met veel bravour gespeelde Choralphantasie van M. Re- ger. De Sonate voor viool en orgel van G. F. Handel was een waardig slot van een ge slaagde avond. Bridge - In café De vier Jaar getijden speelden de leden van de bridgeclub een vrije wed- strijd met dertien paren, Het was een draaiende mitchell. De uitslag: 1. heren Pauwels- Van Cruissen, 2. dames Bies- broeck-Goossen, 3. mevr. Van Waterschoot-hr. de Schrijver, 4. heren Rademakers-Atkins, 5. dames Pauwels-Staal. Boiling - Bolclub Ons Genoe gen hield een clubbolling. Het maximale aantal punten dat bij een dergelijke puntenbol- ling verdiend kan worden is 40. Uitslag: 1. Th. de Caluwé 38, 2. W. de Caluwé 38, 3. A. Verschelden 37, 4. R. Warrens 36, 5. O. de Caluwé 36 punten. De volgende bolling is de ko- ningsbolling zaterag 17 maart, aanvang 14.00 uur. Voorlichting De Activitei tencommissie van het Gecoör dineerd Bejaardenwerk te Sas van Gent houdt woensdag 29 februari een voorlichtingsbij eenkomst over 'Gezonde voe ding voor ouderen'. De heer Van Jole zal aan de hand van de diaserie 'De Maaltijdschijf' uitleg geven over gezonde voe ding. Aansluitend geeft me vrouw A. Barbé een korte in leiding over de kookcursus 'Voor weinig geld gezond eten.' Bij voldoende belangstelling kan er gestart worden met de cursus. De toegang tot deze voorlichtingsmiddag is geheel gratis. De middag is in bejaar dentehuis De Redoute en be gint om 15.00 uur. Prijskaartlng - In „De Polder- bar" bij mevrouw de Rijcke bestond een redelijke belang stelling voor een prijskaarting van de plaatselijke F.N.V.-af- deling. Twintig kaartliefheb- bers namen aan de wedstrijd deel. Uitslag: 1. mevrouw Blommaert, 2. Ph. van Acker, 3. A. Dehulsters, 4. R. Dewijze, 5. L. van Mol, 6. R. van Hoecke, 7. F. van Damme, 8. M. de Rid der, 9. R. Dhaene, 10. mevrouw Van Boxtel. De laatste kaart- wedstrijd van het seizoen wordt gehouden op zondag 28 maart in „Het Oude Raed-

de Stem | 1984 | | pagina 23