Derby Axel - Terneuzen W instkansen voor AZVV ts met >nde E5WB ZILVEREN SCHOEN Zeeuwse indoor-titelstrijd pony's HWP wint ronde in AC-toernooi DEfgCEM Spelen Breskens baas over Kloetinge Zeldenrustcollege 1 succesvol Topper Morres NK veldlopen met twee RKHAV-ers Beslissingsduel tussen Groot Sas en Sjuttul BEDRIJFSVOLLEYBAL ZATERDAG 5 FEBRUAR11984 AGINA SPÖRTT rand Gala \.C' levert I el geld op f ins Jansen ij ft leider ereldrecord iranhardt 'PSCORERSCOMPETITIE AMATEURVOETBAL Zwemwedstrijden in Terneuzen Selectieduels jeugdteams zaalhockey T14 IIIIMIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII! I werd gedaan. Pas vol- e week zal definitief 5 nd worden wat het 5 nd Gala', georgani- i door de Bredase za- ieden Derks, Nijkamp offelsen in de pot ge- ht heeft. Temeer daar ravond laat, bij het 5 en van deze editie, I het 'Gala' nog in volle 1 was, nog vele geno- en verwacht werden. illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll - Arnouts (Ned) 2-2: 125-10! 85-125(3); C: Edelin (Fra) - Kovac 4-125 (5) en 125-125 (11); Gre- Lux) - Hose (WD1) 0-4:63-123 I 95-125 (5). ONA (ANP) - De Neder- se dammer Hans Jansen de ranglijstaanvoerder st Westeuropees zonetoer- in Savona. Jansen speelde lag, in de zesde ronde, re- tegen Ruud Palmer, die een punt achterstand op pen de tweede plaats bezet uitslagen: A. Schwarzmana - Nimbi (Fra) 0-2, AflaM - Zorn (Ita) 1-1, Gulnard (Fra) -te (Ita) 1-1, Stokkel (Ned) - lis (Fra) 1-1, G. Schwarzmara Verpoest (Bel) 0-2, Jansen - Palmer (Ned) 1-1, Gregoire - Scholma (Ned) 0-2. stand na zes ronden: 1. Jan- 0 pnt, 2. Palmer en Scholma 2, bois en A. SchwarzmannlU ard en Stokkel 7, 8. Berteen >i 6, 10. Verpoest 5, 11. Zorn( regoire 3, 13. Affatati 2,14. G, rarzmann 0 pnt. 5T-BERLIJN (DPA) - De tduitse atleet Carlo anhardt heeft vrijdag- ld in West-Berlijn het in- •-wereldrecord hoogsprin- op buitenhoogte gebracht 26-jarige Keulenaar ging 2.37 meter; die hoogte be ing de Chinees Zhu in 1# e buitenlucht, et oude record was mei meter in handen van Igor lin uit de Sovjet-Unie. anhardt, de Europees in- rkampioen, bedwong irdhoogte bij zijn tweede ing. lactie rie klopten gistermiddag Cleo Pater op de deur waar de man zetelt, die Ier vroeg formeel of Eric crijgen op naam van Pa- deze week bevolen had. irwacht, geen licentie. De aanmaning aan het ten uitvoer brengen van hij bij de wielerbond een e donderdag te verschij- ieuw kort geding, aange- ïïteit Beroepswielrennen traerden weer op de rol ere, maar daar verwach- doorbraak zal donderdag n de rechtbank in eerste de BWB opnieuw veroor- m van een miljoen Belgi' ic Vanderaerden volgens dit tweede vonnis als U- melden van de klassieke week zaterdag verreden deze wedstrijd hem met tot de wedstrijd toe, dan anderaerden, zelfs gebeu- e koers zal ophouden tot- Van onze sportredactie TERNEUZEN - De strijd om de titel in de vierde klas H van het Zeeuwse amateur voetbal belooft bijzonder spannend te worden. Ter- neuzen gaat nog steeds aan de leiding, maar de stand geeft een wat vertekend beeld. Axel staat weliswaar op vijf punten achterstand, maar het heeft twee wed strijden minder gespeeld en dus kan er nog van alles ge beuren. In de race zijn op dit moment nog Terneuzen, Hoofdplaat, IJzendijke - in iets mindere mate - Axel en Philippine. Wekelijks inte ressante wedstrijden in deze klas en zo ook dit weekeinde. Belangrijkste ontmoeting in 4H is nu ongetwijfeld de derby Axel-Terneuzen. De absolute topper tussen twee ex-tweedeklassers, die er al les aan willen doen de weg terug te vinden. Het belooft een publiekstrekker te wor den van de eerste orde. De oranje-witte brigade van Axel-oefenmeester Rudi Steel is licht favoriet op eigen terrein, maar er valt weinig van te zeggen in zo'n streekduel. IJzendijke- Hoofdplaat is eveneens een topper van jewelste. Een tweede derby tussen twee ti telkandidaten. Hoofdplaat heeft de beste papieren, maar het kan op bijzonder zware tegenstand rekenen, want IJzendijke weet dat het bij verlies de titelkansen wel kan vergeten. De kloof zou dan wat al te groot wor den. Philippine vecht om bij te blijven tegen RIA W. De mosseldorpbewoners zullen tot het uiterste moeten gaan tegen de formatie van Jaap Lensen, waarin Staf Mar tens ontbreekt. Martens, een erkend schutter, heeft zijn voetbalschoenen aan de wil gen gehangen. Lewedorpse Boys, de debutant in de vier de klas, vecht keihard tegen degradatie. De Lewedorpse formatie moet het opnemen tegen HW'24, een lastig te omzeilen klip. Lewedorpse Boys moet echter winnen, wil het niet in onoverkome lijke problemen terecht ko men. Vogelwaarde en Bier vliet zijn aan elkaar ge waagd. Een gelijk spel lijkt hier de meest voor de hand liggende uitslag. Voor Hon- tenisse moet het mogelijk zijn twee punten aan zijn to taal toe te voegen in het duel met Aardenburg. In de derde klas D staat eindelijk de topper tussen STEEN en Zierikzee op het programma. Walter van Duysse en zijn mannen za gen het duel tegen kam pioenskandidaat Zierikzee al verschillende keren afge last door slechte weersom standigheden, maar het ziet er nu toch naar uit dat er ge voetbald kan worden. STEEN staat op de tweede plaats met vier punten ach terstand op Zierikzee en zal, wil het mee blijven tellen in de race om de titel, geen fout mogen maken. Bij verlies gaat het kampioenschap vrijwel zeker naar Zierik zee. Goes-Clinge. is een leuke Zeeuwse derby tussen twee ploegen, die allebei eigenlijk nog wel een paar puntjes kunnen gebruiken om de laatste comeptitieweken rustig te kunnen voetballen. Met een gelijk spel zullen beide teams vrede kunnen hebben. Jong Ambon kan de laatste plaats verlaten als het er zondagmiddag in slaagt nummer voorlaatst Zundert te verslaan. In de tweede klas B staan de Zeeuwse vertegenwoor digers weliswaar in de on derste helft van de ranglijst genoteerd, maar direct de gradatiegevaar is er niet bij. De ploegen in de gevarenzo ne zijn Berkdijk en NOAD. Breskens, Middelburg, Vlis- singen en Sluiskil staan daar net boven. Breskens en Sluiskil kunnen zich zon dagmiddag helemaal in vei ligheid spelen als ze er in slagen de zwakste twee broeders, respectievelijk Berkdijk en NOAD, te ver slaan. Dat geeft dan meteen de nodige speelruimte voor de resterende wedstrijden. Voor Vlissingen lijkt er wei nig eer te behalen in het duel met RKTVV. Middelburg heeft meer kans op succes tegen DOSKO. Programma: tweede klas B: Breskens-Berkdijk, Internos- Boeimeer, RKTW-VUssingen, Sluiskil-NOAD, Middelburg- DOSKO, Virtus-WVO; derde klas D: De Schutters-SC Gastel, Goes-Clinge, Zundert-Jong Am- bon, DIVO-BSC, STEEN-Zierik- zee; vierde klas H: IJzneeijke- Hoofdplaat, Aardenburg-Honte- nisse, Lewedorpse Boys-HW'24, Axel-Terneuzen, Philippine- RIA W, Vogelwaarde-Biervliet. Scheldesport bouwt aan toekomst Van onze sportmedewerker 5RNEUZEN - De Terneuzense basketbalvereniging [Scheldesport blijft flink aan de weg timmeren. On danks een groot aantal interne - vaak ingrijpende - veranderingen is er zowel op structureel als op spor tief gebied duidelijk een positieve lijn te zien, die naar verwacht mag worden, volgend jaar wellicht nog Emeer gestalte zal krijgen. Belangrijke veranderingen letroffen onder meer de he ren-senioren. Vorig jaar was Icheldesport nog op een suc- ssvolle manier actief met nee teams in de competitie. Het eerste herenteam draaide Iiee in de sub-top van de yeede klas, terwijl de reser ves moeiteloos het kampioen- ichap in de vierde afdeling binnenhaalden. Door een aan- lal verschuivingen in het spe- flersbestand van met name Icheldesport 1 (Grusé de Gra ve, Nikos Desipris en Jacky pan Glansbeek vielen onder neer weg) kwam het totaal aantal senioren op 12 spelers. fe weinig om twee ploegen te emannen, maar eigenlijk ook Veer teveel voor één enkel earn. Het overgebleven he en-twaalftal kampt nu der halve met de naweeën van de elerswisselingen van het vo- rig seizoen. Scheldesport staat op een voorlaatste plaats, met in feite slechts nog een theore- 'sche kans op handhaving op dit niveau. Voor Ed Hofman, amen met Hans Sonius in fei te nog de enige routinier, geen den tot grote vreugde. Hofman: „We draaiden vo rig jaar uitstekend mee in de 'eede klas en de derde klas •engt niet alleen een kwali tatieve vermindering met zich mee op het gebied van tegen- inders en spelpeil, maar te rns van de gehele organisa tie. Terug naar 25 minuten ltijd in plaats van 20 mi- juten zuiver, veel problemen op arbitraal gebied en meer van dat soort zaken". In Ter neuzen hoopt men dan ook op een spoedige aanwas van het aantal senioren, teneinde zo snel mogelijk weer met twee lams van start te kunnen an. feel beter De dames doen het bedui dend beter in de competitie. Ed Hofman: „Ondanks de vrij la ge verwachtingen aan het be- gö van het seizoen spelen on ze dames toch een belangrijke ">1 in de sub-top van de twee- se klas. Het team is sterk ge groeid, zowel op technisch als op tactisch vlak. Jammer ge- aoeg verliezen we aan het ein de van dit seizoen weer vier dames, net nu de ploeg zo lek ker ingespeeld lijkt te raken. In feite leveren met name de lagere teams de meeste pro blemen op voor ons, en uiter aard de technisch sterke". Toch blijft een groot deel van de huidige spelbepaalsters bij Scheldesport, zodat er ze ker op gerekend kan worden dat de Terneuzense dames volgend jaar opnieuw een toonaangevende rol zullen spelen in de tweede klas. De jeugd biedt iets meer problemen. Hofman: „Ja, wel iswaar hebben we een enorm aantal mini's en welpen van 9 tot 12 jaar die nu samen met Voorwaarts een eigen compe titie spelen, maar met name de jongens- en meisjes-kadetten hebben wat pech dit jaar. De jongens-kadetten waren tot vlak voor Kerstmis de onge slagen winterkampioenen, toen drie van de belangrijkste spelbepalers uitvielen. Alleen Frank van der Maas bleef over en dit heeft uiteraard zijn weerslag op de prestaties. Toch zitten er veel beloftes in deze groep. We hopen volgend jaar opnieuw met een kadet- ten-team te kunnen starten. De meisjes-kadetten bestaan in feite uit vijf aspiranten en twee kadetten. Ook hier geen gebrek aan kwaliteit, wel aan de juiste leeftijdsgroep. Aan vulling is dus dringend ge wenst". Al met al floreert het spe lersbestand toch naar Zeeuwsch-Vlaamse normen, maar ook op bestuurlijk vlak groeit er duidelijk een betere infra-structuur. Hofman: „Vroeger draaide alles om een vast clubje van vijf nu is de staf uitgebreid met de heer Nieskens, die het secreatariaat verzorgt, waardoor de ande ren meer tijd krijgen voor an dere zaken zoals het wed strijdsecretariaat, verzorgd door Rob Kaye, organiseren van een rommelmarkt, redige ren van een clubblad en het opstellen van een technische commissie voor de jeugd. Eén ding is duidelijk: de betrok kenheid van de leden groeit gestaag en de sfeer is bijzon der fijn". van de snelle rest- het NOP. Zelf denkt M I ste instantie aan het »J op de lange termijn /er vooruitzien naar de Olympische Spelen^ iel worden gehouden. eten nu opnieuw begi11'' wel met de jonge rui t is een strop dat ins, Henk Nooren en om als beroepsruiters ggevallen. Er loopt i» rland zeker talent lar dat moeten we fe. ?de paarden zetten, aotste probleem is nu len, welke ruiter op zitten" 1 N. v.d. Houten, Kloetinge met 13 doelp. R v. Dorsselaer, Steen met 11 doelp. 4 d L Craenent>r°eck, Clinge met 8 doelp. L5v;?rt' Sluiskil; P. Verburg, Goes; M. Triest, Steen; J. Lam- - Vogelwaarde met 7 doelp. TO 1. BlocL Hoek: F- vd- Pij', Hoek; A. Wilting, Tern. Boys; G. wolters, Goes; E. Audenaerd, Ria W; J. Huisman, Terneuzen met 6 doelp. ■J. Klein, AZVV; M. de Kunder, Tem. Boys; F. Verstraeten «xel; J. Maas, Hontenisse; L. v.d. Voorde, HW '24; B. Corijn, t 7 Tur??uzen; i'' v- Poucke, IJzendijke met 5 doelp. p a4ny, AZW, J. Dees, Zaamslag; B. v.d. Broeke, Breskens; «■de Muijnck, Breskens; P. v.d. Hooft, Sluiskil; A. Drumont, ciinge; Alb. Mortier, Steen; E. Nagelkerke, Steen; G. Buijsrog- v„ "ootemsse; S. Soulimans, Hoofdplaat; H. Bun, HW '24; A. verdonk, Lewedorpse Boys met 4 doelp. bpaaru,. AZVV, P. de Koeijer, Hoek; E. de Deur, Kloetinge; P. «""teren, Sluiskil; D. v. Puijvelde, Clinge; F. v. Kauter, Clin- ÏV i de Bruijn, Goes; P. Dobbelaere, Steen; M. Quataert. «ardenburg; R. Deveneijns, Biervliet; W. Thomas, Hoofdplaat; m Kaas, Lewedorpse Boys; Uitterhoeve, Lewedorpse Boys; E vogel, Lewedorpse Boys; F. Lammens, Ria W; P. v. Bambost. erneuzen; Fv.d. Veeken, Vogelwaarde met 3 doelp. I Clubscore: 1 Steen met 29 doelp. i 3 ïrofAnge en Goes 23 d°elP- I Sluiskil en Clinge met 20 doelp. De selectie van basketbalvereniging Scheldesport. - FOTO WIM KOOYMAN Van onze paardesportmedewerker AXEL - De landelijke rijvere- niging en ponyclub Luctor et Emergo uit Zaamslag heeft de organisatie in handen van de Zeeuwse indoor-ponykam- pioenschappen, die vandaag in manege Margrette in Axel TERNEUZEN - Zondagmid dag wordt in het zwembad te Terneuzen de laatste wed strijd voor de Zeeuwse compe titie voor niet-startvergun- ninghouders gehouden. In poule B van deze competitie komen de teams van De Schel de, De Honte, De Stormvogel en Zeelandia tegen elkaar uit. De Stormvogel en Zeelandia zijn al uitgeschakeld, maar de Schelde en De Honte kunnen zich nog plaatsen voor de fina le van de Zeeland-cup. In het totaalklassement staat De Schelde na drie wedstrijden op de derde plaats en De Honte op de vijfde. Bij een goede uitslag is ook De Honte nog volop in de strijd. De wedstrijd begint om 14.15 uur. BRESKENS - Breskens heeft in een vriendschappelijk duel met 4-2 van Kloetinge gewon nen. Die cijfers waren maar een matige afspiegeling van het krachtsverschil. Was er wat zorgvuldiger met de kan sen omgesprongen aan Bres- kens-zijde, dan had de uitslag veel groter uit kunnen vallen. Bij rust was het 2-0 door doelpunten van Milco van der Hooft en Robby de Muynck (strafschop). Drie minuten na de pauze kwam Kloetinge op 2-1 via Leo Slabbekoorn. Nog in diezelfde minuut maakte Milco van der Hooft de derde treffer voor de thuisploeg. Ed dy de Dreu scoorde daarna voor Kloetinge. Nadat Rob Grüben, die voor deze gele genheid als veldspeler optrad, de paal had geraakt, liet Rob bie Faas 4-2 noteren. I worden gehouden. De kam pioenen en de reserve-kam pioenen in deze dressuurtitel- strijd krijgen een uitnodiging op 17 maart deel te nemen aan het Nederlands kampioen schap in het federatiecentrum in Uddel. Voor de klasse Z hebben zich zes kandidaten aange meld. Renate Mahu met Sand ra van De Honteruiters heeft, gezien haar staat van dienst (12 winstpunten), de beste pa pieren. Tijdens de provinciale titelstrijd in het 'groene sei zoen' in Domburg veroverde zij de reservetitel, maar nu is zij duidelijk favoriete. Zij kan op zware tegenstand rekenen van Judith van Hecke met Blue Angel van De Vossereij- ers en niet te vergeten routi nier Sandy den Exter met Wowser van Noord-Beveland. Tijdens zo'n titelstrijd is er echter dikwijls ook sprake van de vorm van de dag. Outsiders zaterdagmiddag in de Z-cate- gorie zijn Mariska de Badts met Prince van Luctor, Anne- lies Breure met Maby van De Oranjeruiters en Jurgen van de Vijver met Petra van De Haringruiters. Veel moeilijker nog zal het voor de juryleden worden een kampioen en reservekampioen aan te wijzen in de M-klasse, met zestien deelnemende com binaties. Belangrijkste troe ven zijn Nicole Schieman met Happy Story en Hanny Wie- land van Renate van De Klep pert] es. Dit duo krijgt af te re kenen met sterke combinaties als Erika de Gucht met Amor van Luctor et Emergo, Nico- lette Groenewegen met Leon- neke van Graeve Jan en Wil- fried Steyaert met Ashgrove van De Zwinruiters. Het programma wordt om tien uur geopend met een ge wone dressuurwedstrijd in de L-klasse met zestien combina ties. TERNEUZEN - Waar zijn de tijden gebleven dat het Hul- sterse RKHAV met de heren naar het nationale veldloop- kampioenschap trok om de clubtitel te veroveren? Zondag 26 februari is RKHAV in Ber gen op Zoom alleen vertegen woordigd door het duo Jan van Laarhoven en Piet Wes- terweele. De grootste afvaardiging bij de heren uit Zeeland komt on getwijfeld van AV'56. Het 'ro de eskadron' bestaat uit een dertiental atleten met Rien de Wilde, Giel Sinke, Rinus Joos- se, Kees Bruins, René Zwee- dijk, Johan Smits, Ton Zand man, Gerard Bras, de gebroe ders Wim en Jan Roose, Jan Verhulst, Jan de Bart en de nationale veteranenkampioen Frans Krijnsen. Bij de dames komen voor AV '56 Monique Decorte en El- ly Nieuwpoort in actie. Susan Herman is de enige RKHAV- dame die is ingeschreven. In de jeugdcategorieën zijn de kansen voor RKHAV op succes heel wat groter. Vooral bij de B-meisjes met Muriel Grondman, vorig jaar derde, zijn de medaillekansen groot. Ook Jolanda de Nijs, Susan de Kok en Heidi Paelinck lopen bepaald niet mee ter opluiste ring. Sandra van Waes bij de A- meisjes en bij de B-junioren Mario Schouten, Domenique Reunis, Joep Bakekr, Edwin Hamelink en Alex de Nijs ma ken het RKHAV-gezelschap compleet. De Scheldesport-afvaardi- ging is mager. De beide B-ju nioren Hilde Poppe en Her- wald Gelderland moeten voor de Terneuzense inbreng zor gen. Voor AV'56 vullen Albert Schrijver (A-junior) en de B- junioren Lennaert Fokke en Arnold Willemse de jeugdran- gen op. AXEL - Het afgelopen week einde waren de resultaten van de Zeeuwsch-Vlaamse twee deklassers in het KNVB-za- terdagvoetbal zonder meer goed te noemen. Voor het ko mende weekeinde ziet het er eveneens rooskleurig uit. AZW, de rood-witte brigade van aanvoerder Nico Bouman, speelt in Axel tegen SSC'55 uit Sprang Capelle. Deze tegen stander kreeg in Hoek afgelo pen zaterdag met 3-1 klop in een duel waarin het zeker niet als een topper acteerde. AZVV, SLIEDRECHT - Het jeugdschaakteam van HWP tot en met zestien jaar, is er in Sliedrecht tijdens een voorronde van het AC-schaaktoer- nooi in geslaagd winnaar te worden. Het HWP- team speelde niet mee in de Zeeuwse voorronde die 10 december gehou den is, vandaar de reis naar Sliedrecht. In de strijd om de over winning behaalde het Sasse team 4 lé punt uit 5 partijen. Omdat Groot- hoof d ook 4 lé punt in de wacht had gesleept, wa ren beslissingsduels noodzakelijk. De beslis sing door middel van en kele partijen snelschaken viel in het voordeel van HWP uit. Het vijftal mag nu deelnemen aan de vol gende ronde. In het HWP-team spelen de volgende schakers mee: Mare de Waal, Noud Marquinie, Martin van Kampen, Marnix Velle- man en Jos van Dorsse laer. TERNEUZEN - Zaalhockey wordt steeds serieuzer aange pakt. Zo ook door de afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond. Zondag 26 februari zijn er in Vlissingen en Middelburg se lectiewedstrijden voor de oud ste jeugd van Zeeland om te komen tot een definitieve keu ze. In twee verschillende sport hallen wordt er gespeeld onder toeziend oog van de technische commissie, die bestaat uit Bart de Koning, Frits van de Bergh, Rop d'Hondt, Ina van Looff en de dames Van Mierop en Ban- ga- In de sporthal te Oost-Sou burg treden de jongens A en B aan en in sporthal De Voor- borch te Middelburg komen de meisjes A en B in actie. De jongens spelen hun wedstrij den van 15.00 tot 18.00 uur en de meisjes van 14.30 tot 18.00 uur. Meteen na afloop bepaalt de technische commissie de defi nitieve keus in de verschillen de leeftijdsgroepen. De Zeeuwse jeugdselecties treden in de paasvakantie aan tegen Tilburg, Den Bosch, Eindhoven en West-Brabant. Tijdens deze wedstrijden wordt weer geselecteerd voor een selectie, die uiteindelijk moet leiden tot een team dat Zuid-Nederland moet verte genwoordigen. dat zich via een formidabele inzet boven de middenmoot aan het uitwerken is, start dan ook als favoriet. In het treffen in Sprang Ca pelle trokken de Axelaars eer der al met 2-0 aan het langste eind. Voor eigen publiek, dat weer de bereidheid toont om als één man achter het keur korps te gaan staan, moet winst het enige uitgangspunt zijn. Hoek krijgt het een stuk moeilijker in Dordrecht, waar het Oranje Wit treft. Eerder in de competitie werd door de blauw-witten met 1-0 van Oranje Wit verloren in een emotioneel duel. Juist deze ne derlaag zit het Hoek-team dwars. Veel nodig om de zaak op scherp te zetten is er dan ook niet. Hoek krijgt de kans om op sportieve manier re vanche te nemen en zal dit met beide handen willen aangrij pen. Daarom vertrekt het om met twee punten terug te ko men. Terneuzense Boys vormt in de derde klas een apart ver haal. Steeds zoekt het de aan val op, zorgt voor voldoende kansen om die vervolgens om zeep te helpen. Het gevolg van dit alles is dat de tegenstander loert op een uitval en via deze speelwijze geregeld kans ziet de oranje-zwarten met lege handen achter te laten. Op eigen terrein tegen Dinteloord kan daar wijziging in ge bracht worden. Met de bood schap voor twee punten te zor gen stuurt trainer Dekker, die nog een jaar bij de Terneuze- naren aan het roer blijft, zijn pupillen de wei in. PROGRAMMA: Tweede klas A: AZW-SSC'55, Bruse Boys-Rozen burg, SHO-Roda Boys, Good Luck-Oostkapelle, Oranje Wit- Hoek. Derde klas A: Kloetinge- Tholense Boys, Terneuzense Boys- Dinteloord. ümu VOLLEYBAL Sportzaal Zuidzande, aanvang 16.00 uur: Even Kijken-Sgravo (be ker dames). Sporthal De Veerhoek Oostburg, aanvang 17.30 uur: Even Kilken-De Sterre 2 (beker heren). Sportzaal Aardenburg, aanvang 14.00 uur: Kikkers-Mytilus (beker heren). Sportzaal Sluiskil, aanvang 16.30 uur: Sluvoc-De Klomp (eerste klas dames). TENNIS Districtswintercompetitie zondag 26 februari: Ador-hal De Braak man, aanvang 14.30 uur: Axel-Ani mo 2 en Hulster Ambacht 2-De Bongerd (mixed). Jarinohal Ter neuzen, aanvang 14.30 uur; Zaam slag 2-Zaamslag 1 (heren). Den Dullaert Hulst, aanvang 14.00 uur: Hulster Ambacht 1-Smash 1 (mi xed). Kaasboerhal Biggekerke, aanvang 14.00 uur: Souburg 2-Hul- ster Ambacht 3 (mixed). Jarinohal Vlissingen, aanvang 13.30 uur: De Schelde 1-DOS 1 en MLTC 2-Ani mo 1 (mixed). Hal Schelde Interna tional Goes, aanvang 15.00 uur: TSI 1-Ludo et Emergo, Schenge 2-DOS 3 (mixed) en MLTC 1-DOS 2 (he ren). KORFBAL District Zuidwest: Eerste klas A: TOP-Tjoba, Sassenheim. Afdeling Zeeland: Eerste klas: TOGO-Tjoba 3 te Kapelle, aanvang 13.00 uur. Blauw Wit-Luctor, te Kapelle, aanvang 14.00 uur. VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland, eerste klas: Sluis-Volhar- ding, Koewacht-Noormannen, Hulsterloo-Patrijzen, Graauw-Ro- bur, Domburg-Oostburg, Zeeland Sport-Corn Boys. BASKETBAL Zaterdag 25 februari: 't Sportuus Axel, aanvang 11.00 uur: Voor waarts 2-Mevo'80 (dames); aan vang 12.30 uur: Voorwaarts 1-Val- kenisse 2 (dames). Den Dullaert Hulst, aanvang 19.00 uur: BV Hulst-De Polder (dames). Zondag 26 februari: Den Dullaert Hulst, aanvang 18.00 uur: BV Hulst 1- Breda Pioniers (heren). Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In sport hal 'De Vlaanderen' te Sas van Gent wordt mor gen de beslissingswed strijd gespeeld om het badmintonkampioen schap van Zeeland tussen de teams van Groot Sas 1 en Sjuttul 1 uit Oostburg. Groot Sas 1 werd win naar in de A-poule en Sjuttul 1 veroverde de titel in de B-poule van de eerste klas district Zee land. De wedstrijden worden gespeeld van 12.00 tot 15.00 uur. IJZENDIJKE Zaterdag staat er voor Morres een topper op het programma tegen Hajraa, nummer drie in de tweede di visie C heren. De laatste we ken heeft Hajraa weliswaar heel wat punten verloren (de achterstand op de Hulstenaren bedraagt inmiddels al 13 pun ten) maar het zal toch voor vuurwerk willen zorgen tegen de koploper. Deze partij begint om 17.00 uur in sporthal Den Dullaert te Hulst. Op hetzelfde tijdstip beginnen de Huslterse dames tegen Pancratiusbank. In de derde divisie dames krijgt Mytilus Udenhout op bezoek. Deze wedstrijd begint om 15.30 uur in de sporthal aan de Van Hertumweg te Goes. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de eerste klas van de Terneuzense be- drijfsvolleybalcompetitie zag Zeldenrustcollege-aanvoeder Lucien Speleman vanaf de bank toe hoe zijn team, spe lend met vijf man, binnen 35 minuten tegenstander Prome nade 2 naar een kansloze ne derlaag speelde. Zeldenrust college 1 won met 3-0 (15-3 15- 2 15-5). Roelofs 1, dat al negen weken geen enkel winstpunt had gescoord, pakte tegen Ge meente 1 de volle buit, al ge beurde dat op het nippertje. Bij een 2-1-voorsprong voor Roelofs moest er in de vierde set nog tien minuten wroden gespeeld om tot twee punten verschil in setstand te komen. De balans sloeg door in het voordeel van Roelofs 1,3-1 (15- 7 9-15 15-2 11-9). Promenade 1 was te sterk voor Verstraeten Verbrugge 1, 3-0 (15-7 15-3 15-8). Douane 1 won de eerste set in de wedstrijd tegen Dees 1 en het zag er voor de Doua ne-formatie veelbelovend uit. Daarna zakte de ploeg echter volledig in elkaar en verloor nog met 1-3 (15-11 2-15 3-15 8- 15). De wedstrijd in de tweede klas tussen Sterbanden en De Hoop, allebei kandidaat voor het kampioenschap in deze klas, werd door Sterbanden gewonnen met 2-1 (15-3 18-16 10-12). Het verschil in punten op de ranglijst is echter klein: één punt in het voordeel van Sterbanden. Bravenboer Scheers verloor met 1-2 van een knap spelend Roelofs 2,1-2 (15-10 8-15 12-15). Beide ploe gen staan nu gelijk in wed- strijdpunten. MTS/MEAO 1 versloeg Dees 2 met 3-0 (15-9 15-11 15-4). Het onderaan de ranglijst staande reservisten team van PSV 3 vierde zijn eerste volledige overwinning van dit seizoen. Het werd 3-0 tegen PZEM 1 (15-9 16-14 11-7). De ploeg zal echter alle zeilen moeten bijzetten om in de tweede klas te kunnen blijven. Terwijl Wiekslag opnieuw drie punten veroverde - het werd 3-0 tegen Ki!V TC (15-7 15-12 9-7) - kwam Belastingen niet tot winst tegen PZEM 2, dat met 1-2 zegevierde (15-7 6-15 12-15). Belastingen zag daarmee zijn achterstand op Wiekslag oplopen tot acht punten. PSV 2-Verstraeten Verbrugge 3 werd 3-0 (15-13 17-15 13-3). Gemeente 2 ver sloeg hekkesluiter Rabo met 3-0 (15-415-4 15-6). UITSLAGEN; vierde klas: Ge meente 3-Gemeente 4 0-3 (10-15 14- 16 11-14), Elopak-Eagles 1-3 (9-15 0-15 15-8 9-12), Bram-Philips 3-0 (15-4 15-12 15-1), Douane 2-Dees 3 3-0 (15-815-12 15-11). STANDEN: Eerste klas: Zelden rustcollege 1 34 punten, Dees 1 31, Promenade 1 30, PSV 1 26, Dow 1 25, Douane 19, Verstraeten Ver brugge 1 12, Roelofs 1 12, Gemeente 1 8, Promenade 2 8. Tweede klas: Sterbanden 33, De Hoop 32, MTS/ MEAO 1 27, Roelofs 2 24, Braven- boer Scheers 24, De Meijer 21, PZEM 1 17, Juliana 13, Dees 2 10, PSV 3 8. Derde klas: Wiekslag 36, Belastingen 28, Kint TC 27, Ver straeten Verbrugge 3 25, Dow 2 21, Gemeente 2 20, PSV 2 19, Ver straeten Verbrugge 2 12, PZEM 2 10, Rabo. 6. Vierde klas: Eagles 37, Bram 32, MTS/MEAO 2 31, Elopak 23, Gemeente 3 18, Douane 2 17, Ge meente 4 16, Promenade 3 14, Phi lips 14, Dees 3 8 punten.

de Stem | 1984 | | pagina 17