Pfrommer mogelijk opvolger van Boer Nieuw kort geding tegen BWB Zege Nick Skelton Argentin klopt Van der Poel Jan Arnouts niet in finale-ronde Hippische bond knipoogt naar Spelen ZILVEREN Weinig waardering voor 'gouden Zweed Geen geld voor Inzeil Gerulaitis naar Rotterdam ZATERDAG 25 FEBRUAR119^ Van der Duim zoekt werk Emiel Hopman naar Inzeil Boucher niet van de partij 'Grand Gala! NAC' levert veel geld op I Stam blijft aan als stayers-coach Hans Jansei blijft leider Wereldrecord shp, Thranhardt eel beter IpPSCORERSCOM PETITIE Al| 7ATERDAG 25 FEBRUAj Van onze speciale verslaggever GOTHENBURG - Hilbert van der Duim zou graag actief blijven in het schaatsen als hij na volgend seizoen de wed strijdsport definitief heeft verlaten. Gisteren in Gothenburg kwam de 26-jarige Fries tot de conclusie, dat „het zonde zou zijn, dat er met mijn ervaring van zeven jaar in het interna tionale schaatswereld] e niets zou gebeuren". Van der Duim voelt wel wat voor het lang zaam invullen van een functie als assistent-coach. Hij denkt daarbij aan de manier, waar op Van Hanegem bij Feyen- oord aan het werk ging. Het liefst zou Van der Duim dan samenwerken met Ard Schenk. „Zijn benadering van het schaatsen als sport spreekt mij het meest aan. En daar naast is Schenk een man uit de praktijk. Dus die hoef je niets nieuws te vertellen", aldus Van der Duim. Deze wens van de zesvoudig Nederlands kampioen zal ech ter niet gehonoreerd worden, want het is alom bekend dat Schenk geen functie binnen de KNSB ambieert. Van onze speciale verslaggever GOTHENBURG - Binnen het budget van de Nederlandse all-round-kernploeg bestaat er geen ruimte meer om de deelname aan de strijd om de Gouden Schaats, volgend weekeinde in Inzeil, te bekos tigen. Het verblijf van drie weken in januari in het peper dure Davos blijkt een te grote aanslag te hebben gepleegd op de financiële middelen van coach Henk Boer. Het gevolg zal zijn dat de schaatsers hun reis- en ver blijfkosten zelf moeten dra gen, zoals zij in Gothenburg de kosten van de komst van hun echtgenotes (Van der Duim, Kramer) en vriendin (Schalij) moeten dragen. Er wordt op het ogenblik naarstig naar een oplossing gezocht. Met name de directeur van de ijsbaan in Inzeil, Zimmermann, schijnt bereid te zijn om de komst van de Nederlandse ploeg finan cieel te ondersteunen. Mocht dat echter niet het geval zijn, dan weigert Hilbert van der Duim aan de wedstrijden in het Beierse wintersportplaats je deel te nemen. „Ik ga er wel heen, maar als ik geld mee moet brengen om te kunnen schaatsen, vertik ik het. Die tijd heb ik gehad. Dan maak ik er een ski-vakantie van Van onze speciale verslaggever GOTHENBURG - Emiel Hop man gaat definitief naar Inzeil om deel te nemen aan de wed strijden om de Gouden Schaats. De marathonschaat ser heeft, na het optreden tij dens het Nederlands all round-kampioenschap, van coach Henk Boer de toezeg ging gekregen, dat hij een test voor de kernploeg zou mogen ondergaan. Jos Pronk reist in de loop van volgende week eveneens naar de Zuidduitse plaats. Pronk doet in het weekeinde van 3 en 4 maart op de kunst ijsbaan van directeur Gerd Zimmermann een aanval op het werelduurrecord. Dat is nog in handen van Jan Kooi man, die op 8 maart 1983 op dezelfde piste tot 38 kilometer 558 meter en 45 centimeter kwam. Gustafson zoekt erkenning door Rob van Deursen GOTHENBURG - Het leek wel of hij het kunstijs van het Ulle- vi-stadion in het Zweedse Gothenburg, waar dit weekeinde de strijd om het wereldkampioenschap all-round schaatsen zal los branden, wilde bezweren. Het hoofd naar beneden, zicb nauwe lijks inspannend, zo reed de 24-jarige Zweed Tomas Gustafson gistermorgen tijdens de training zijn ovalen. Diep geconcen treerd. De schoten van de starter hoorde hij nauwelijks. Van daag en morgen gaat de 24-jarige student uit Eskilstuna name lijk op zoek naar erkenning. Op eigen grond moet hij de Zweedse aanhang bewijzen, dat het schaatsen wel degelijk wat voorstelt. De reacties op zijn gouden en zilveren me daille, die hij op de vijf en tien kilometer in Sarajevo tijdens de veertiende Olympische Winterspelen veroverde, vie len namelijk enorm tegen. „Ik weet niet wat ik moet doen om de mensen in Zweden warm te krijgen voor mijn sport", riep Gustafson gisteren vertwijfeld uit. „Misschien een rondje achteruit rijden", vervolgde hij getergd. Tomas Gustafson voelt zich miskend. Nu bewijst de ge schiedenis, dat in eigen huis de profeten bijna nooit de waar dering krijgen, die zij menen te verdienen. Boos: „Het enige waar men hier interesse voor toont is: hoe ik slaap, met wel ke vrouwen ik uit ga en wat ik drink. Over schaatsen zelf hoef ik nooit te praten. Daar word ik soms vreselijke krie gelig van". Met Van der Duim, de Rus Malkov, de Noorse titelverde diger Rolf Falk Larsen en misschien ook de Oostduitser Andreas Ehrig geldt Gustaf son als favoriet voor de eind zege in het mondiale toernooi. De last van de favorietenrol drukt zwaar op de schouders van Gustafson. „Er kan van alles gebeuren. Kijk maar naar de tien kilometer van Sa rajevo. Ik dacht echt dat ik ge wonnen had en dan komt Mal kov er nog onder door", zo houdt de Zweedse 'Viking' zich constant voor. Toch beseft ook Gustafson dat er veel, heel veel van hem verwacht wordt. „Een jaar terug mocht ik blij zijn als er per seizoen één in terview met mij in een Zweed se krant terecht kwam, nu lo pen er zeker twintig verslag gevers rond. Wat dat betreft heeft Sarajevo wel wat teweeg gebracht, maar de mensen zelf, de man van de straat, die reageert nog niet. Vandaar dat ik hoop dat er vandaag en morgen zeker 20.000 toeschou wers zullen zijn. Het Ullevi- stadion leent zich daarvoor", aldus Gustafson, die - wat wrang - de samenstelling van het publiek als volgt voor spelt: „Vijftig Zweden, twee duizend Nederlanders en achttienduizend Noren Dat nemen van afstand komt waarschijnlijk voort uit twijfel. Nu hij namelijk voor het wereldkampioenschap zelf staat, weet Tomas Gustafson dat hij dit seizoen alles (en met succes dus) op de Winterspelen zette. En dat onverbrekelijk met een all-round-toernooi korte afstanden (500 en 1500 meter) verbonden zijn. Tijdens het Europees kampioenschap kreeg hij wat zijn mogelijkhe den op het kortere werk be treft al een vrij negatieve in dicatie. In Larvik eindigde Gustafson op de sprint op de vijftiende plaats en bezette hij op de mijl de elfde positie. „Ik moet afwachten wat het zal worden. Ik heb inderdaad he lemaal op Sarajevo gegokt en de kortere afstanden iets ver waarloosd, maar misschien krijg ik daar zondagavond wel spijt van. Zweden is kennelijk alleen wakker te maken als je succes op eigen bodem hebt. Van onze speciale verslaggever GOTHENBURG - De twee voudige Olympische kam pioen Gaetan Boucher zal dit weekeinde in Gothenburg niet aan de start komen. De Canadees, die volgende week wel in Trondheim van de partij is als de wereldtitel sprint op het spel staat, heeft last van een griepje. Boucher wordt vervangen door Jean Pichette. ROTTERDAM (ANP) - Vitas Gerulaitis zal deelnemen aan het internationale indoor-ten- nistoernooi, dat van 12 tot en met 18 maart in Rotterdam wordt gehouden. De organisa toren reikten de Amerikaan de tweede wild-card uit. De eer ste ging naar de Nederlander Michiel Schapers. Andere deelnemers aan het toernooi zijn onder meer Ivan Lendl (Tsj), Jimmy Connors (vSt), Gene Mayer (VSt) en Brian Gottfried (VSt). Van onze speciale verslaggever GOTHENBURG - Het in terim-bestuur van de Ko ninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond heeft gisteren van het con tractuele vastgelegde recht gebruik gemaakt om de vier trainers van de Ne derlandse schaatskern ploegen te ontslaan. All round-coach Henk Boer, dames-trainer Tjaart Kloosterboer, sprint-trai ner Gauke Nijholt en de man van de beide Jong Oranje's, Eddy Verheijen, kunnen vandaag hun ont slagbrief in de brievenbus verwachten. Het ontslag van de vier trainers gaat per 1 april in. Volgens KNSB-ad inte rim-voorzitter Jan Klok maakt de schaatsbond daarmee de weg vrij voor het nieuwe bestuur om een ander beleid in te zetten. „Die mensen moeten het natuurlijk zelf weten, maar van ons krijgen zij het advies mee om met een geheel andere staf van trainers het nieuwe sei zoen in te gaan", aldus Klok gisteravond. Als opvolger van Henk Boer wordt in de wandel gangen de naam van Leen Pfrommer genoemd. Pfrommer, die in 1977 werd weggestuurd als trainer van de Nederland se heren-kernploeg, past in het geschetste profiel als geen ander. De naam van Ab Krook wordt gefluis terd als het gaat om de op volging van Kloosterboer. De kernploeg van de sprin ters zal na dit seizoen in z'n geheel verdwijnen. Binnen de groep zelf wordt ge werkt aan een alternatief. DEN BOSCH (ANP) - De Brit se springruiter Nick Skelton, de leider in de strijd om de wereldbeker, heeft vrijdag het internationale springconcours van Indoor Brabant gewon nen. Skelton slaagde er in, in de barrage, de scherpe tijd van de Oostenrijker Hugo Simon, die in de eerste rit met zijn paard The Freak foutloos en snel rondging, te verbeteren. De beste Nederlander in de tweede rubriek van vrijdag was de 53-jarige Olympische kandidaat Anton Ebben, die zich met zijn tweede paard Black and White Design als tiende plaatste. Eerder op de avond won Emiel Hendrix op het paard Spargo een nationaal spring concours. Uitslagen: internationaal springconcours: 1. Nick Skelton (GBr) Maybe 0-39.61, 2. Hugo Si mon (Oos) The Freak 0-40.24, 3. Fritz Ligges (WD1) Fadango 0- 48.42,4. Hendrik Snoek (WD1) Faun 4-44.33, 5. David Broome (GBr) Queensways Royal 4-44.58; natio naal springconcours: 1. Emiel Hen drix Spargo 0-52.75, 2. Henk Diks Nieta 0-72.24, 3. Albert Voorn To- lad 4-55.21, 4. Eric van der Vleuten Expo Holland 4-56.04, 5. <5ert-Jan Moov Syntax ZB 4-56 84 Tomas Gustafson; de Zweedse favoriet voor de wereldtitel, die zich in eigen land miskend voelt. -FOTO ANP AGRIGENTO (SID) - Moreno Argentin, de Italiaanse kam pioen bij de beroepsrenners, heeft vrijdag de tweede etappe van de internationale wieler week van Sicilië gewonnen. Argentin versloeg in de eind sprint van de 170 kilometer lange rit van Mazara de Valla naar Agrigento de Nederlan ders Adrie van der Poel (twee de) en Johan van de Velde (derde). De Italiaan Orlando Maini is de nieuwe leider in het algemeen klassement. De tweede rit van de Sici- liaanse wielerweek is door de ruim 180 renners niet aange grepen om er een stevig tempo in te zetten. Op het licht heu velachtige parkoers en onder een stevige wind profiteerde de Italiaan Carmelo Barone van de passiviteit in de groep. Uit zijn vroege ontsnapping haalde hij een voorsprong, die groeide tot bijna een kwartier. Pas in de buurt van de aan komstplaats Agrigento, waar nog drie plaatselijke ronden van veertien kilometer moes ten worden gereden, kwam er een echte reactie. Baronchelli haakte als eerste aan en in de voorlaatste omloop kwam de groep terug bij de vluchters. In de laatste ronde viel het veld echter weer enigszins uiteen en in de eindsprint van een twintigtal renners was More no Argentin net een fractie sneller dan Adrie van der Poel en Johan van de Velde. De uitslag: 1. Argentin (Ita) 184 km in 5 uur 22 minuten en 21 se conden, met tijdsvergoeding 5.22.16,2. Van der Poel (Ned) 5.22.21, met tijdsvergoeding 5.22.18, 3. Van de Velde (Ned) 5.22.21, met tijds vergoeding 5.22.20, 4. Petito (Ita) 5.22.21, 5. Mutter (Zwi), 6. Hekemi (Zwi), 7. Bombini (Ita), 8. Schepers (Bel), 9. Pedersen (Den), 10. Gavaz- zi (Ita), allen in dezelfde tijd als Petito, 21. Wijnands (Ned) 5.22.24. Het algemeen klassement: 1. Maini (Ita) 9 uur 35 minuten en 57 seconden, 2. Argentin (Ita), 3. Van der Poel (Ned) op 0.01, 4. Bombini (Ita), 5. Van de Velde (Ned) op 0.03, 6. Gavazzi (Ita), 7. Petito (Ita), 8. Mutter (Zwi), 9. Hekemi (Zwi), 10. Schepers (Bel). ^HllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHlJ gen werd gedaan. Pas vol- gende week zal definitie) bekend worden wat 'Grand Gala', georgani. seerd door de Bredase za kenlieden Derks, Nijkarnp en Roffelsen in de pot bracht heeft. Temeer c gisteravond laat, bij het sluiten van deze éditie, toen het 'Gala' nog in volle gang was, nog vele geno digden verwacht werden. liiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiniiiHifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! Van onze sportredactie BOSSCHENHOOFD - Het 'Grand Gala NAC', dat gis teravond in Sporthotel Bosschenhoofd werd ge houden onder het motto 'Met Uw gift NAC weer in de lift' heeft volgens de eerste ruwe schattingen tussen de 250.000 en de 300.000 gulden opgebracht. Van de 35 toezeggingen voor een participatie van 5000 gulden, die al eerder deze week mondeling wa ren toegezegd, werden er gisteravond 17 schriftelijk vastgelegd, terwijl boven dien nog mondeling een aantal nieuwe toezeggin- ODENSE (ANP) - Jan Arnouts heeft de voorhoedegevechten in de Europese titelstrijd ka der 47/1 niet overleefd. Hij verloor vrijdag in Odense het voorronde-duel tegen de Ita liaan Zanetti en speelde daar na gelijk tegen de Belg We senbeek. Daardoor eindigde hij op de derde plaats in poule B en werd hij veroordeeld tot de spelen om de zevende en achtste plaats. Arnouts gold in Odense als één van de kanshebbers op de overwinning. Hij was met het hoogste moyenne (42.19) het toernooi binnengestapt en daardoor direkt achter titel verdediger Thomas Wildför- ster als tweede geplaatst. Die hoge verwachtingen kon de Etten-Leurenaar vrijdag niet invullen. Zelf weet hij zijn fa len voornamelijk aan zijn on ervarenheid met het set-sys teem. In de grootste stad op het eiland Funen werd hij voor de eerste keer in zijn bil- jartloopbaan geconfronteerd met deze toernooi-opzet. De kennismaking is hem aller minst bevallen. „Dit systeem vergt een heel eigen aanpak", verzuchtte hij na zijn elimina tie. „Grote series tellen hier niet. Iedereen kan 125 punten in één beurt maken. Het gaat erom het juiste evenwicht te vinden tussen aanval en ver dediging. En dat is een kwestie van ervaring. Die mis ik dui delijk". De uitslagen: groep A: Wijnen (Ned) - Schouten (Zwi) 4-0: 125-30 (13) en 125-78 (12); Wildförster (WD1) - Mastny (Oos) 4-0: 125-93 (11) en 125-7 (1); Wild förster (WD1) - Wijnen (Ned) 4-0: 125-69 (2) en 125-69 (4); groep B: Wesenbeek (Bel) - Mallol (Spa) 4-0: 125-96 (5) en 125-39 (10); Arnouts (Ned) - Zanetti (Ita) 0-4: 87-125 (6) en 37-125 (2); Wesenbeek (Bel) - Arnouts (Ned) 2-2:125-ijl (3) en 85-125 (3); groep C: Edelin (Fra) - 1-3: 24-125 (5) en 125-125 (11); fel WOERDEN (ANP) - Cees Stam blijft aan als coach van de stayers. In Woerden kwam Stam na een langdurig ge sprek tot overeenstemming met de wielrenunie. Vorig jaar rezen er proble men tussen Stam en de KNWU. De oud-wereldkam pioen zou te duur zijn en bo vendien voorkeuren voor be paalde renners onder de stayers hebben. Dit alles werd in Woerden uitgesproken en opgelost, zodat Stam dit jaar opnieuw de technische leiding heeft in de Nederlandse stayerswereld. De overeenkomst tussen de KNWU en Cees Stam is de zelfde, als die van de voor gaande jaren. Het betekent een contract voor een jaar, waarbij de unie de coach geen salaris betaalt, maar een on kostenvergoeding van 9000 gulden, voor het hele seizoen, geeft. then (Lux) - Hose (WD1) M rK "J (6) en 95-125 (5). danks een groot aantal intern veranderingen is er zowel op s tief gebied duidelijk een positi< verwacht mag worden, volgj meer gestalte zal krijgen. SAVONA (ANP) - De Nedt| landse blijft de ranglijstaanvoertf in het Westeuropees zonet,;.;! nooi in Savona. Jansen speel* rj"e vrijdag, in de zesde ronde, (Isr) - Nimbi (Fra) 0-2, (Ita) - Zorn (Ita) 1-1, Guinardltj Berte (Ita) 1-1, Stokkel (tfci Schwarzmann 0 pnt. Van onze sportredactie TERNEUZEN - De strijd om de titel in de vierde klas H van het Zeeuwse amateur voetbal belooft bijzonder spannend te worden. Ter- neuzen gaat nog steeds aan de leiding, maar de stand geeft een wat vertekend beeld. Axel staat weliswaar op vijf punten achterstand, maar het heeft twee wed strijden minder gespeeld en dus kan er nog van alles ge beuren. In de race zijn op dit moment nog Terneuzen, Hoofdplaat, IJzendijke - in iets mindere mate - Axel en Philippine. Wekelijks inte ressante wedstrijden in deze klas en zo ook dit weekeinde. Belangrijkste ontmoeting in 4H is nu ongetwijfeld de derby Axel-Terneuzen. De absolute topper tussen twee ex-tweedeklassers, die er al les aan willen doen de weg Schelt! Van onze sportmedev TERNEUZEN - De Terneuzer Scheldesport blijft flink aan Belangrijke veranderingen betroffen onder meer de he- i ren-senioren. Vorig jaar was landse dammer Hans Mtchelclesport no een suc_ hliiff fin rnniirliistnnnvMA r z.- j. fcesvolle manier actief met twee teams in de competitie. Iet eerste herenteam draaide mee in de sub-top van de mise tegen Ruud Palmet,M^,eede kl terwijl de reser- mpi ppn mant t» on torera nrf met een punt achterstand. ves moeiteloos het kampioen Jansen de tweede plaats beifli^gp jn de vierde afdeling De uitslagen: A. Schv |jhjnnenhaalden. Door een aan- i n I tal verschuivingen in het spe lersbestand van met name Dubois (Fra) 1-1, G. SchwarzrJ Scheldesport 1 (Grusé de Gra (Isr) - Verpoest (Bel) 0-2 Jul ve, Nikos Desipris en Jacky Ned) -Palmer Ned) 1-1, Gregl van ri]anshppk vi„,en zan Glansbeek vielen onder ïieer weg) kwam het totaal antal senioren op 12 spelers. (Bel) - Scholma (Ned) 0-2. De stand na zes ronden: 1 Jq sen 10 pnt, 2. Palmer en Schotel 4. Dubois en A. Schwarzmar: 1 Guinard en Stokkel 7, 8. Berin Nimbi 6, 10. Verpoest 5, II.&4»emannen maar pippnlnk ook 12. Gregoire 3,13. Affatati2 ijsmannen, maar eigenlijk ook - ^weer teveel voor een enkel (earn. Het overgebleven he Te weinig om twee ploegen te WEST-BERLIJN (DPA) Westduitse atleet 01 Thranhardt heeft vrijd» avond in West-Berlijn het :j door-wereldrecord hoogspitj gen op buitenhoogte gebral! De 26-jarige Keulenaar (ij over 2.37 meter; die hoogtelij dwong de Chinees Zhu in in de buitenlucht. Het oude record was cj 2.36 meter in handen van! Paklin uit de Sovjet-B Thranhardt, de Europees doorkampioen, bedwong recordhoogte bij zijn tweej poging. Eric Vanderaerden; nieuw kort geding. - FOTO ANP Van onze sportredactie BRUSSEL - Om tien minuten over drie klopten gistermiddag Eric Vanderaerden en deurwaarder Cleo Pater op de deur van de kamer in het BWB-gebouw, waar de man zetelt, die de licenties verstrekt. De deurwaarder vroeg formeel of Erie Vanderaerden een proflicentie kon krijgen op naam van Pa nasonic, zoals rechter Jonnart eerder deze week bevolen had. Eric Vanderaerden kreeg, zoals verwacht, geen licentie. Pi deurwaarder betekende daarop een aanmaning aan hel adres van de BWB wegens het niet ten uitvoer brengen van het gerechtelijk vonnis. Tevens gaf hij bij de wielerbond een nieuwe dagvaarding af om komende donderdag te verschij nen voor rechter Jonnart voor een nieuw kort geding, aange spannen door de Stichting Continuïteit Beroepswielrennen Nederland. Maandag staat de affaire-Vanderaerden weer op de rol van de arbeidsrechtbank in Roeselaere, maar daar verwach ten de juristen geen doorbraak. Die doorbraak zal donderdag moeten komen van de voorzitter van de rechtbank in eerste aanleg in Brussel. Als deze rechter de BWB opnieuw veroor deeld en ook de gevraagde dwangsom van een miljoen Belgi sche franc per dag toewijst, kan Eric Vanderaerden volgens deskundigen in het Belgische recht dit tweede vonnis als li centie gebruiken en zich aan de start melden van de klassieke Omloop Het Volk, die volgende week zaterdag verreden wordt. Laten de organisatoren van deze wedstrijd hem wel het gerechtelijk bevel op zak niet tot de wedstrijd toe, da» kan het, volgens de advocaat van Vanderaerden, zelfs gebeu ren dat de politie zal optreden en de koers zal ophouden tot dat Vanderaerden mee mag rijden. ■en-twaalftal kampt nu der halve met de naweeën van de telerswisselingen van het vo- lig seizoen. Scheldesport staat op een voorlaatste plaats, met in feite slechts nog een theore tische kans op handhaving op dit niveau. Voor Ed Hofman, samen met Hans Sonius in fei te nog de enige routinier, geen 'reden tot grote vreugde. «[Hofman: „We draaiden vo rig jaar uitstekend mee in de tweede klas en de derde klas brengt niet alleen een kwali tatieve vermindering met zich tee op het gebied van tegen- nders en spelpeil, maar te ns van de gehele organisa tie. Terug naar 25 minuten speeltijd in plaats van 20 mi nuten zuiver, veel problemen op arbitraal gebied en meer n dat soort zaken". In Ter men hoopt men dan ook op een spoedige aanwas van het aantal senioren, teneinde zo iel mogelijk weer met twee :ams van start te kunnen lan. De dames doen het bedui dend beter in de competitie. Ed Hofman: „Ondanks de vrij la ge verwachtingen aan het be gin van het seizoen spelen on ze dames toch een belangrijke rol in de sub-top van de twee de klas. Het team is sterk ge groeid, zowel op technisch als op tactisch vlak. Jammer ge noeg verliezen we aan het ein de dam ker I In tl lagd blefl aarfl vara bij 1 kerl dat vol» toon spefl Dl pro» iswn aanffl tot 1 VooS titiel jongi hebll jon J vlakl slagl toenl spell; Frail en J weeJ Tool* dezel jaarl ten-1 De 1 in f efl tweel gebri de jil vullij wen* All lersll Zee J maal groei infra „Vrol vast I staf 1 Niesl verztl ren rl derel strijJ doorl van a ren 1 opstel comrl ding I kenhl gestal der fj| DEN BOSCH (ANP) - De Ne derlandse Hippische Sport bond (NHS) en de Stichting 'Het Nederlands Olympiade- paard' (NOP) hebben vrijdag in Den Bosch de plannen ont vouwd, die er toe moeten lei den, dat een forse Nederlandse ruiter-équipe, waaronder een springploeg, wordt uitgezon den naar de Olympische Spe len van Los Angeles. Het NOP maakte tijdens In- door Brabant bekend vier hoofdsponsors te hebben ge vonden, die gezamenlijk een miljoen gulden op tafel heb ben gelegd voor de periode tot en met 1987. De stichting is nog op zoek naar twee andere gro- te geldschieters, als ook sub sponsors, die jaarlijks een bij drage van 5000 gulden willen leveren. Ook werd vrijdag een begin gemaakt met het wer ven van supporters, die hon derd gulden per jaar betalen om mee te helpen de doelstel lingen van het NOP te verwe zenlijken. Hoezeer de hippische bond nog gelooft in de kansen om een Olympische springploeg naar Los Angeles af te vaardi gen, bewijst de aanstelling van de Brit Ted Edgar als trainer van de nationale selectie. Voorlopig is met Edgar een contract afgesloten tot de Spe- len van Los Angeles. Naast de aankoop van enkele jonge ta lentvolle paarden, waarin de hoofdsponsors een eigenaars aandeel krijgen, heeft het NOP met Nederlandse eige naars van paarden afspraken gemaakt, die ervoor zorgen dat een aantal goede rijdieren beschikbaar is voor Los Ange les. De voorlopige nationale ploeg bestaat uit: Rob Ehrens (Oscar Drum), Anton Ebben (Jumbo Design), Jan van Tuyl (Saluut), Irma Smulders (Plu- co), Piet Raymakers (Salvador G2) en Eric van der Vleuten (Expo Visar). Bondscoach Ben Arts toon- de zich CT^m^^^gy^het ho- ren van de snelle result»] van het NOP. Zelf denkt M eerste instantie aan het ken op de lange termijn e»] liever vooruitzien naar 1™ als de Olympische SpeW Seoel worden gehouden - moeten nu opnieuw begin en wel met de jonge rui'] Het is een strop dat Heins, Henk Nooren en Voorn als beroepsruiter» weggevallen. Er loopt in derland zeker talent maar dat moeten we «el. goede paarden zetten, grootste probleem is nu palen, welke ruiter ap ï^^rc^aat zitten". 1- N. v.d. Houten, Kloetinge met 13 doelp. 2. P. v. Dorsselaer, Steen met 11 doelp. 3. B. v. Craenenbroeck, Clinge met 8 doelp 4. P. Zwart, Sluiskil; P. Verburg, Goes; bert, Vogelwaarde met 7 doelp. 5. J. de Block, Hoek; F. v.d. Pijl, Hoek; A Wolters, Goes; E. Audenaerd, Ria W; met 6 doelp. 6. J. Klein, AZW; M. de Kunder, Terr Axel; J. Maas, Hontenisse; L. v.d. Voc| W Terneuzen; E. v. Poucke, IJzendijke mt 7. Th. Hanny, AZW, J. Dees, Zaamslag; R. de Muijnck, Breskens; P. v.d. Hoon Clinge; Alb. Mortier, Steen; E. Nagelkd i ge, Hontenisse; S. Soulimans, Hoofdpij I Verdonk, Lewedorpse Boys met 4 doelp] 8. J. Spaans, AZVV, P. de Koeijer, Hoek; j v. Kouteren, Sluiskil; D. v. Puijvelde, Cf ge; Th. de Bruijn, Goes; P. Dobbelae Aardenburg; R. Deveneijns, Biervliet; j. R. Raas, Lewedorpse Boys; Uitterhoe^J Vogel, Lewedorpse Boys; F. Lammens Terneuzen; F. v.d. Veeken, Vogelwaard| j Clubscore: 11. Steen met 29 doelp. 2. Kloetinge en Goes met 23 doelp. 1 3. AZVV, Sluiskil en Clinge met 20 doelp.

de Stem | 1984 | | pagina 16