Jean Paul de Bruin op drempel van ereklasse Silvia Schmitt in vorm Programma Zeeuws elftal Knappe wedstrijd Jack Westdorp Athanatos succesvol Uitslagen badminton Scheldestroom wint tANKOOP Toernooi Rapide |De Stelleduikers op weg naar finale Zeeland-cup edstrijden UEFA-team Uitslagen zaalhockey Titelstrijd wielerclubs Presentatie amateurs ZRTC Theo Middelkamp DONDERDAG 23 FEBRUAR11984 Van Putten heeft volop sfeer, uit- bt punt staat een |n moet u nu ko to van uw keuze, (reet dat er achter porteur) tot 17.00 uur. -ERNEUZEN lag van 10.00-17.00 van 9.00-17.30 uur. 2MARKT Reeksoverwinning Gino de Jonghe in BLB-cross Prestatieloop /ERHUUR pfetMorëf 527-1637 O-12612 J Na een reeks oefenwedstrijden voor iedere selectie volgen dan «april de groepsselectiewedstrijden met de selecties van Dor- Wecht (in Oosterland), 14 april in Weert tegen Limburg en 25 m>ri, in Yerseke tegen de selecties van Brabant. Het UEFA-elf- fi wordt als trainee .To de Waal, die samen 1 '--.„ft A66 T14 numuiminuimmmiimmimminimin Van onze motorsportmedewerker CHOONDIJKE - Op het keihard bevroren circuit van Lummen reed de BMB-motorcros- Ler Jack Westdorp uit Schoondijke zijn eerste nechvrije wedstrijd. De uitslag was er dan ook naar, want beide reeksen finishte hij in het kielzog van klinkende namen als Geboers, Massant, Martens en Van den Broeck. Pascal van der Kelen uit Axel reed eveneens en geweldige wedstrijd, maar hij kwam tijd (ekort omdat hij telkens vanuit de achterhoede •erug 'moest komen. In de tijdtraining was hij namelijk ten val gekomen en bezette daardoor de drieënveertigste startpositie. Bij de start van beide reeksen belandde hij daardoor in de (achterhoede, maar klom in tien minuten wed strijd toch nog op naar een zeventiende en een tiende plaats. Van der Kelen werd achtste in de eindstand. In de eerste reeks liet Westdorp bij de eerste doorkomst de zestiende plaats voor zich note ren. Met zijn 250 cc-machine klom hij in een veld van veelal halve liters gestaag op en fi nishte uiteindelijk als achtste. Na de start van de tweede reeks bezette Westdorp de tiende plaats en met de regelmaat van de klok schoof hij ook nu een plaatsje op, tot hij uiteindelijk op de in vijfde stellig liggende Yvan van den Broeck stuitte. Deze wist van geen wijken en dus finishte Westdorp als zesde. In de eind stand werd de Zeeuw zevende. Winnaar werd Jacky Martens, vóór Eric Geboers en Jo Mar tens. Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiimmmiiiimiiiiim Van onze motorsportmedewerker AXEL - In de BLB-cross op het spekgladde circuit van he Belgische Desteldonk staken de Nederlandse pilo ten weer in een uitstekende vorm. Uitblinkers waren opnieuw Martien Jansen en Gino de Jonghe, die de be kers al aan het opstapelen zijn, want week na week staan zij op het BLB-po- dium. De chronometer speelde een belangrijke rol in de einduitslag van de Zeeuwse motorcrossers. Zoals bijvo- robeeld voor Steven Mang- nus uit Vogelwaarde die een knappe wedstrijd reed in de 125 cc-klas debutanten, waarin hij een vierde en een vijfde plaats in de reeksen behaalde, maar met zes se conden verschil het podium miste. In de 250 cc-categorie ju nioren werkte de chrono in het voordeel van Axelaar Gino de Jonghe. Dat mocht ook wel, want zijn tweede reeks loog er niet om. Met overmacht liet De Jonghe iedereen in zijn uitlaatdem- per kijken. Toch was die overwinning niet voldoende om de Belg Boesman van de eindzege af te houden. Voor Martien Jansen was het weer precies andersom. Hij zag de eindoverwinning bij de nationalen in de 250 cc- klas aan zijn neus voorbij gaan door een tijdsverschil van tien seconden met de Belg van Tuyckom. Jansen behaalde in de eerste reeks de derde palats en won de tweede reeks. Frank van Kruyssen uit Kloosterzande tenslotte, be sluit het rijtje succesvolle Zeeuwse crossers. In de 250 cc-klas debutanten reed hij weer een grandioze wed strijd en werd met een derde en een vijfde plaats in de reeksen, derde in de eind stand. Uitslagen: Debutanten: 125 cc: 1. Vigelle, België; 4. Steven Mang- nus, Vogelwaarde; 6. Alex War rens, Ossenisse; 19. Marlon He- melsoet, Westdorpe; 25. André van Espen, Axel. 250 cc: 1. Geert Luykx, België; 3. Frank van Kruyssen, Kloosterzande; 13. Herman van de Bos, Koewacht; 14. Jean Pierre de Bleyser, Hei kant; 15. Marc van Eetveldt, Terneuzen. Junioren: 250 cc: 1. Patrick Boesman, België; 2. Gino de Jonghe, Axel; 14. Kees Han sen, Goes. 500 cc: 1. Welkenhuy- zen, België; 14. Chris de Pooter, Axel; 15. Ronnie van Eetveldt, Terneuzen. Nationalen: 250 cc: 1. Van Tuyckom, België; 2. Martien Jansen, Sluiskil; 8. Niek Wee- maes, Absdale. 500 cc: 1. Herman de Mezel, België; 6. Ronnie Stroo, Vlissingen; 12. John Feynaut, Oostburg; 14. Jan Verhage, Cad- zand. Internationalen: 250 cc: 1. Desmet, België; 13. Kees Zuid hof, Kwadendamme. 500 cc: 1. Jean Pierre Janssens, België; 13. Johan Scheele, Zaamslag. Van onze hockeymedevxrker HULST - Het actieve be stuur van de Hulsterse hockeyvereniging Rapide houdt zaterdag 25 fe bruari voor de derde keer het Winterstoptoernooi. Dit toernooi werd drie jaar geleden voor het eerst gehouden en werd gezien als een ideale voorbereidng op de twee de helft van de veldcom- petitie. Het werd een dermate groot succes dat men heeft gemeend het elk jaar vlak voor de start van de veldcompetitie te organiseren. Het deelne mersveld bestaat hoofd zakelijk uit Zeeuwse teams, met uitzondering van de categorie heren. Voor het eerst doet er een team van buiten de pro vincie mee. Een verte genwoordigend elftal van ZOW uit Nijmegen wilde graag meedoen en werd opgenomen in het speel schema. De andere deelnemers bij de heren zijn: Rapide 1 en 2, Olympia, Middel burg, Vlissingen, Goes en HSD. Deze acht heren teams spelen hun wed strijden, die elk een half uur duren, in twee pou les. Na afloop van de poulewedstrijden vinden er kruisings wedstrijden plaats tussen de num mers een en twee van el ke poule, waaruit de fi nalisten tevoorschijn moeten komen. Bij de dames doen Ra pide 1 en 2, Olympia, Goes, Vlissingen en Mid delburg mee. De dames spelen een halve compe titie en ook hier duren de wedstrijden een half uur. Het toernooi begint om 10.00 uur en rond 17.00 uur hoopt voorzitter Jaap Groot van Rapide de prijzen uit te reiken. Alle wedstrijden zijn op de hockeyvelden aan de Grote Kreekweg te Hulst. Hulst 2 te sterk voor Voorwaarts Van onze basketbalmedewerker HULST - In het afgelopen weekeinde stond opnieuw de basketbaltopper BV Hulst 2-Voorwaarts op het programma. Beide teams waren danig verzwakt en de strijd van de concurrenten werd deze keer beslecht in het voordeel van Hulst zodat de balans voor dit sei zoen weer in evenwicht is. Scheldesport versloeg in eigen huis HTS met minimaal verschil. De dames- ploegen van zowel Scheldesport als BC Sas liepen te gen eervolle nederlagen aan. In sporthal Den Dullaert was het 'derby-sfeertje' tegen de verwachting in afwezig. BV Hulst 2 bestond voor deze ge legenheid uit slechts vijf man, terwijl Voorwaarts vrij ern stig gehandicapt was door de afwezigheid van de gebles seerde Cor Koole en Gerrie Mariman. Met name in de eer ste helft resulteerde dit in een bar slechte wedstrijd Alleen Peter Pauwels kwam op dat moment nog enigszins boven het gemiddelde, maar na de pauze bleef de Axelse topsco rer nagenoeg onzichtbaar. In die tweede helft verscheen daarentegen wel een aanzien lijk beter Hulsters team op het veld. Gedragen door de erva ring van Mark Luijten en An dré Dobbelaar. Laatstgenoem de nam het leeuwedeel in de rebounds voor zijn rekening. Mark Luijten zorgde voor de nodige organisatie en passes. Via goed uitgevoerde breaks werd Axel dan toch nog vrij Van onze sportmedewerker HOEK - Zaterdag 25 februari wordt voor de zesde maal de traditionele Paradijsloop in Hoek gehouden. De prestaat- ieloop wordt gehoudendoor het buurthuis De Hoekse Rak kers en de sportvereniging Vlugheid en Kracht. De te lopen afstanden zijn twee, vier of acht kilometer. De inschrijving is vanaf 12.00 uur in het buurthuis aan het Molenplein. De start is om 14.00 uur. Iedere deelnemer ontvangt een herinnering. Van onze zwemmedewerker ZIERIKZEE - Na de derde wedstrijd voor de Zeeuwse zwem- ompetitie heeft De Stelleduikers uit Heinkenszand een belang- ijke overwinning behaald. In Zierikzee werden de teams van Luctor, De Ganze en Onderdak met ruim verschil geklopt. De officieuze einduitslag luidde: 1. Stelleduikers 2252,8 jieconden, 2. Onderdak 2280,3, 3. Luctor 2391,0, 4. De Ganze 529,9 seconden. Door deze grote overwin- [ting is De Stelleduikers vrij wel zeker van een plaats in de 'nale om de Zeeland-cup, die •egin mei in Kapelle wordt |ehouden. Vinnaars: 25 meter schoolslag neisjes tot 8 jaar: Marjoleen van Wingerden, Luctor 29.5. 50 meter |Vrije slag meisjes tot 12 jaar: Mar- Jies Kort, Onderdak 41.3. 50 meter rije slag jongens tot 12 jaar: Jur- fin Hogeboezem, Stelleduikers 35.4 25 meter schoolslag meisjes tot 10 jaar: Jets Jongepier, Luctor 29.0. 50 meter vlinderslag meisjes tot 14 jaar: Monique van de Bos, Stelle duikers 41.5. 25 meter schoolslag jongens tot 10 jaar: Tjalf Brasser, Luctor 23.8. 50 meter vlinderslag jongens tot 14 jaar: Marcel van He se, Stelleduikers 37.4.50 meter vrije slag jongens boven 14 jaar: Hoelof Zwier, Onderdak 29.6. 50 meter vrije slag meisjes boven 14 jaar: Angelique Kleppe, Onderdak 33.9. 25 meter vrije slag meisjes tot 8 jaar: Marjoleen van Wingerden, Luctor 26.9.25 meter vrije slag jon gens tot 10 jaar: Martijn Gillissen, Luctor 20.2. 50 meter vrije slag jon gens tot 12 jaar: Henk van de Brink, Stelleduikers 43.2. 50 meter vrije slag meisjes tot 12 jaar: Mar lies Kort, Onderdak 44.8. 50 meter schoolslag meisjes tot 14 jaar: Me- lanie de Meurychy, Luctor 43.7. 25 meter vrije slag meisjes tot 10 jaar: Barbera van Wingerden, Luctor 21.5. 50 meter schoolslag jongens tot 14 jaar: Alexander van der Woel, Onderdak 41.3. 50 meter rug slag meisjes boven 14 jaar: Marjan Legemate, Onderdak 40.5. 50 meter rugslag jongens boven 14 jaar: Pe ter van de Velde, Onderdak 36.0. 4 x 50 meter wisselslag estafette meisjes tot 12 jaar: Onderdak 3.26.1. 4 x 50 meter wisselslag esta fette jongens tot 12 jaar: Stelledui kers 3.19.3. 4 x 50 meter vrije slag estafette meisjes boven 12 jaar: Onderdak 2.23.9. 4 x 50 meter vrije slag estafette jongens boven 12 jaar: Stelleduikers 2.12.8. Verkopers: Van onze sportredactie MIDDELBURG - Tot voor kort werd de gang van zaken rond het Zeeuws UEFA-team geregeld door de jeugd technische com- «lssie, maar dit seizoen is dat elftal (met juniorenspelers tot 18 laar) ook in handen van de 'gewone' technische commissie veld- petbal. Het UEFA-team wordt samengesteld na wedstrijden van 17 «Pril tegen Hoofdplaat en 30 april tegen VCK, waarna oefen wedstrijden volgen in en tegen Nieuwdorp (8 mei) en IJzendijke Ti?ei)." °p hemelvaartsdag, 31 mei, wordt deelgenomen aan het jaikenisse-toemooi van Meeuwen in Zoutelande, waarna nog gezocht wordt naar een aantrekkelijk toernooi op 9 juni in het Buitenland. De Zeeuwse B- en C-selecties zijn inmiddels samen gesteld en starten de voorbereidingen komende week met trai- ungen. duidelijk verslagen met 51-38, waardoor de eerder geleden nederlaag in de Axelse sport hal gecompenseerd werd. In de Terneuzense sporthal boekten de heren vn Schelde sport hun tweede seizoenover winning ten koste van het be zoekende HTS uit Vlissingen. HTS ging fanatiek van start, ondanks het feit dat de ploeg met slechts vijf spelers was komen opdagen. Na nog geen tien minuten stond Schelde sport dan ook tegen ieders verwachting in met 2-12 ach ter. Na een eerste paniekreac tie slaagden de Terneuzenaren er toch in om de rust te her stellen binnen de ploeg, maar in de eerste helft kon de stand nog niet recht getrokken wor den: 20-24 was de achterstand bij rust. In de tweede helft draaide de thuisploeg dan toch ineens aanzienlijk beter. In een minimum van tijd was de achterstand omgezet in een voorsprong, die tot ver in de tweede helft zelfs kon uit groeien tot 13 punten: 46-33. Het was dan ook onbegrijpe lijk dat de man-to-man-ver dediging van HTS de Terneu zenaren zodanig in de war kon brengen, dat de zege op de val reep nog in gevaar kwam. Ge- Lukkig voor Scheldesport bleef de winst in Terneuzen met 50-49. Topscorers waren Hans Sonius (16 punten), Ruud de Groot (12) en Ed Hofman (10). De dames van Scheldesport presteerden eveneens goed, ook al doet de einduitslag van 35-46 in het voordeel van het bezoekende Souburg 2, anders vermoeden. De koploper in de tweede klas had de thuiswed strijd met ruime cijfers ge wonnen en terecht vreesde Terneuzen een tweede pak slaag. Verrassend werd het toch een spannende aangele genheid. Met name in de eerste helft hielden beide teams el kaar goed in evenwicht. Na de pauze (de stand was toen 23- 23) moest Scheldesport enigs zins afhaken. Souburg speelde soepel op de break en de snelle Lilian Gillissen (enkelblessu re) werd node gemist in het Terneuzense kamp. Te laat vond de thuisploeg het goede antwoord en de wedstrijd ging, zij het op eervolle wijze, naar de koploper: 35-46. Mar- ga van de Vijver werd op nieuw topscoorster aan Ter neuzense zijde. De Sasse dames ontvingen koploper De Bucket. Ook hier leverde de eerste helft een verrassend sterke underdog op. De Bucket kwam behoor lijk in de problemen en moest die eerste periode terecht aan Sas laten: 8-6. Ook na rust bleef BCS goed bij en in de achttiende minuut stond het nog 15-16. Door condititege- brek moest de Sasse ploeg dan toch toelaten dat De Bucket drie keer op rij scoorde. On danks goed tegenspel van de Sasse dames ging de wedstrijd verloren met 15-23. De meisjes-aspiranten van Voorwaarts wonnen de be langrijke uitwedstrijd tegen Delta Colijnsplaat met 30-65. Jean-Paul de Bruin moet in staat zijn de ereklas te bereiken. - foto archief de stem. HULST - Van vrijdag 24 tot en met zondag 26 februari neemt Jean Paul de Bruin uit Hulst deei aan de nationale eindstrijd in de eerste klas libre groot biljart. De belofte volle biljarter uit Hulst heeft zich als tweede geplaatst voor dit kampioenschap, dat gehouden wordt in café De Postboot te Westerland in Noord-Holland. Dat is het ge volg van een knap resultaat dat hij boekte tijdens de voorwedstrijden in Zundert. Toen veroverde De Bruin tien matchpaunten en een algemeen gemiddelde van 88.50. Een moyenne dat dicht tegen de promotiegrens naar de ereklas aanleunt en waarnaar in deze finale (slechts in de eindstrijd kan promotie gerealiseerd worden) gewerkt kan worden. Dan moet een moyenne van negentig ge speeld worden. Zeker niet onhaalbaar voor de 18-jarige De Bruin, maar dan moet het wel even meezitten. „Ik weet dat ik negentig kan spelen, maar zo'n nationale eindstrijd is toch iets aparts. Als het pakt kun je met ruim honderd uit de bus komen en als het even tegen gaat dan eindig je misschien maar met veertig of vijftig. Ik heb er wel vertrouwen in en hoop op een goed resultaat, maar je bent afhankelijk van een aantal factoren die je niet direct in eigen hand hebt. Daarom blijf ik een beetje voorzichtig", aldus de jeugdige biljarter. Vrijdag omstreeks één uur speelt De Bruin zijn eerste partij in dit kampioenschap tegen Hans Klok uit Gelse- laar. Voor De Bruin en nog twee medespelers in deze eindstrijd, komt nog een extra spanningselement om de hoek kijken. Samen met Kees Wittens en Ronald Lem- mens zal de Hulsterse biljarter strijd moeten leveren om een plaats te veroveren in het Europees kampioenschap voor junioren dat van 18 tot 20 mei in Madrid gehouden wordt. TERNEUZEN - De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de zaalhockeycompetitie, zien er als volgt uit: Derde klas heren: Middelburg-Pe likaan 5-2, Middelburg-Zevenber gen 6-4 (Middelburg kampioen). Reserve derde klas heren: Middel burg 2-Etten-Leur 2 5-12, Middel burg 2-Tempo 2 4-5, Zwart Wit 4- Middelburg 2 4-4. Vlissingen 2- Breda 2 1-8. Breda 2-Middelburg 2 2-3, Vlissingen 2-Middelburg 5-2. Reserve vierde klas heren: Olym pia 2-Warande 4 8-3, Rapide 2-Wa rande 4 5-6, Olympia 2-Rapide 2 11-3 (Olympia 2 kampioen). Derde klas dames: Rosmalen-Vlissingen 11-1, Waalwijk-Vlissingen 8-9, Vlissingen-Teteringen 4-2, Vlis- singen-Warande 0-6. Reserve der de klas dames: Vlissingen 2-Push 3 1-9, Vlissingen 2-Push 4 2-9, Vlis singen 2-Tempo 2 0-2, Rapide 2- Vlissingen 2 8-3. Van onze sportredactie MIDDELBURG - Het programma voor het Zeeuws elftal vor dit seizoen is weer zo goed als rond. Naast het toernooi in de zomer met ploegen als Beveren, FC Groningen, VFL Bochum (24 en 25 juli in Vlissingen) speelt het Zeeuws elftal 1 juni weer de inmid dels jaarlijkse topper tegen de Belgische nationale ploeg, die zich dan voorbereidt op de Europese kampioenschappen in Frankrijk. De voorbereiding is als volgt: 10 april in Breskens tegen het Belgische Eeklo, 24 april in Kapelle tegen Rood Wit uit St.-Wil- lebrord en 21 mei in Zierikzee tegen de zaterdag-eersteklasser Barendrecht. Er wordt nog één oefenwedstrijd geregeld. De voorbereiding van het Zeeuws afdelingselftal is helemaal rond. De afsluiting is natuurlijk het kampioenschap van Neder land in Wassenaar, zaterdag 2 juni. Op 16 april wordt met een selectie gestart in en tegen Philippine, 25 april in en tegen 's- Heer Arendskerke, waarna oefenwedstrijden volgen tegen Se- rooskerke (1 mei) en Sluiskil op 15 mei. De jaarlijkse ontmoeting met het Brabants elftal is 25 mei in 's-Gravenpolder. Het is niet uitgesloten dat ter gelegenheid van het jubileum van de Vlissingse vereniging GPC nog een wed strijd wordt gespeeld zaterdag 16 juni tegen het eerste elftal van die vereniging. Jo de Waal is trainer-coach van het Zeeuws KNVB-elftal en Ben Pauwels neemt weer het afdelingselftal voor zijn rekening. Van onze sportmedewerker HANSWEERT - Zaterdag 25 februari wordt in Hansweert gestreden om de clubtitels van de drie Zeeuwse wielerclubs, Theo Middelkamp, wielerver eniging Zeeuwsch-Vlaande- ren en de wielervereniging Zeeland. Hoofdmoot van het omvangrijke programma vormt de wedstrijd van de amateurs, die om half vier be gint. Zij rijden 70 kilometer. Een groot aantal deelnemers heeft zich gemeld. Om twee uur gaan de junio ren op pad om 45 kilometer af te leggen. Arnold van Goe- them en Jos van Baal behoren tot de favorieten bij de wieler vereniging Zeeuwsch-Vlaan deren terwijl Antoine Goense, Patrick Tolhoek, Adrie Ver- mue en Peter Mol azen op de titel bij Theo Middelkamp en Marcel van de Klooster de beste papieren heeft bij de wielervereniging Zeeland. Voor de nieuwelingen klinkt het startschot om één uur. On der de deelnemers als bekende Zeeuwsch-Vlamingen Jan Mobach, John van de Ameele, en Carlos Faes en van Theo Middelkamp Hans Vis, Johan van Schaik, Marcel Remijn en Richard de Vrieze. Voor de wielervereniging Zeeland ko men uit Marcel Marijs en Jac ky van Stel. Ook dames-nieuwelingen komen in actie namelijk Ma rietta Zoetewei en Petra van Stel. De liefhebbers vertrek ken om twaalf uur en het pro gramma wordt om elf uur ge opend met de wedstrijd voor trimmers (dames en heren). IJZENDIJKE - In het afgelo pen weekeinde werden er weer enkele volleybalwed strijden gespeeld in de aspi rantencompetitie. Athanatos was succesvol. Uitslagen: Zuiddorpe: De Sterre- Athanatos 1 0-2, Athanatos 1-Mor- res 1 2-0, Morres 1-De Sterre 2-0. Vogelwaarde; Athanatos 2-YVC 0-2. Sas van Gent: Savok-Morres 2 0-2. Van onze zwemmedewerker MIDDELBURG - Tijdens de tweede Speedo-jaargangwedstrijd, die in Middelburg werd gehou den, heeft Silvia Schmitt uit Koewacht twee schitterende overwinningen behaald. Eerst won zij op fraaie wijze de 200 meter wisselslag, later gevolgd door een zege op de 100 meter rugslag. Op beide nummers maakte het Bruinvis-talentje prima tijden. Zij was het enige Zeeuwsch-Vlaamse meisjes dat bij de meisjes tot overwinningen kwam. De overige zwemnummers werden gewonnen door meisjes van Luctor uit Middelburg. De Zeeuwsch-Vlaamse jon gens hadden wat meer succes. Jeroen de Zeeuw zwom een prachtige race op de 100 meter vlinderslag die hij won in de fraaie tijd van 1.41.6. Dat num mer werd bij de jongens van de jaargang 1974 gewonnen door Jurgen Borgt uit Koe wacht, die later ook de 100 me ter wisselslag op zijn naam schreef. Aan het programma was de 400 meter vrije slag voor dames en heren toege voegd. Bij de dames werd een spannend treffen voorzien tussen de Luctor- en de Bruin vis-dames. Voor de Bruinvis meisjes werd het een grote te- lerustelling. Zij werden met ruim verschil door de Luctor- meisjes geklopt. Marleen Knoester was de snelste met een nieuw Zeeuws aspiranten record, 4.43.7. Bij de heren kwam Ptrick Braam tot een tijd van 4.28.1 en dat was even eens een Zeeuwse toptijd voor aspiranten. Uitslagen; Meisjes: 200 meter wis selslag geboren 1972: 1. Silvia Schmitt, Bruinvis 2.55.7; 2. Ilse Schramm, Bruinvis 2.58.4; 3. Diana Bloemzaad, Bruinvis 3.13.7.100 me ter schoolslag 1976/1975: 1 Melanie Bos, Stormvogel 1.52.8; 2. Stefanie Juranek, Stormvogel 1.58.9; 3. An- nemarie Hollestelle, Zuidwesters 2.02. 100 meter rugslag 1974: 1. Sil via van Leeuwen, Luctor 1.32.8; 2. Hanna Joziasse, Luctor 1.33.9; 3. Lieke Schouwenaars, Schelde 1.40. 100 meter schoolslag 1973: 1. Sand ra van Zijp, Luctor 1.35.6; 2. Heieen Ramselaar, Braakman 1.37.4; 3. Heieen Heijnsdijk, Ganze 1.41.1.100 meter schoolslag 1971: 1. Arlette Knoester, Luctor 1.20.7; 2. Gracita Tjin-Tharn-Sjin, Braakman 1.25.5; 3. Ilse Passemiers, Bruinvis 1.30.9. 100 meter rugslag 1972; 1. Silvia Schmitt, Bruinvis 1.25.7; 2. Ilse Schramm, Bruinvis 1.29.1; 3. Isa- belle Cornelis, ZVS 1.31.5.100 meter wisselslag tot 10 jaar: 1. Hanna Jo ziasse, Luctor 1.35.2; 2. Lieke Schouwenaars, Schelde 1.39.4; 3. Silvia van Leeuwen, Luctor 1.40.4. 100 meter vrije slag 1973: 1. Sandra van Zijp, Luctor 1.13.6; 2. Mirjam Joziasse, Luctor 1.16.2; 3. Heieen Ramselaar, Braakman 1.19.7 100 meter vlinderslag 1971; 1. Arlette Knoester, Luctor 1.19.7; 2. Mellany Vonk, Stormvogel 1.23,6; 3. Lisette Kanse, Braakman 1.24.8. 400 meter vrije slag dames: 1 Marleen Knoester, Luctor 4.43.7; 2. Linda van de Vlies, Luctor 4.53.3; 3. Rian- ne Geervliet, Luctor 4.54. Jongens: 200 meter wisselslag 1972: 1. Eelco van Gemert, Zuidwester 2.48.8; 2. Erik Philipse, Zeelandia 3.23.4; 3. Erik de Bruinve, Braak man 3.23.4. 100 meter vrije slag 1976/1975; 1. Michel Eekhout, ZVS 1.39.8; 2. Evert de Maat, ZCK 1.52.3; 3. Stefan Meerman, Zuidwester 1.55.7.100 meter vlinderslag 1974: 1. Jurgen Borgt, ZCK 1.57.8.100 meter vlinderslag 1973; 1. Jeroen de Zeeuw, Bruinvis 1.41.6; 2. Raymond Ram, Zuidwester 1.48.1; 3. Auk de Maat, ZCK 1.54.7. 100 meter vlin derslag 1971; 1 André van Zijp, Luctor 1.18.3; 2. Michel Kleiser, Luctor 1.26; 3. Arno van de Berghe, ZCK 1.27.7. 100 meter vrije slag 1972: 1. Eelco van Gemert, Zuid wester 1.10; 2. Edward Dekker Kleijn, Schelde 1.16.5; 3. Jeroen Tramper, Ganze 1.17.2. 100 meter wisselslag tot 10 jaar: 1. Jurgen Borgt, ZCK 1.44.3; 2. Evert de Maat, ZCK 2.01.4. 100 meter rugslag 1973: 1. Dennis de Kraker, Luctor 1.33.3; 2. Raymond Ram, Zuidwester 1.35.35; 3. Jeroen de Zeeuw, Bruin vis 1.35.6. 100 meter vrije slag 1971: 1. André van Zijp 1.06.7; 2. Michel Kleijser, Luctor 1.09.5; 3. Patrick Ram, Zuidwester 1.10. 400 meter vrije slag heren: 1. Rob Geervliet, Luctor 4.27.3; 2. Patrick Braam, Luctor 4.28.1; 3. Arco Wagenvoort, Luctor 4.33.3. Van onze badmintonmedewerker BIGGEKERKE - De badmintonvereniging Astroïden had de or ganisatie in handen van de Zeeuwse badmintonkampioenschap pen voor de jeugd en veteranen, die in sporthal De Kaasboer in Biggekerke werden gehouden. De resultaten zien er als volgt uit: Finalepartijen: jeugd: groep 1 tot 18 jaar: HE: R. Hofland-E. van Hooydonck 17-14 15-12. DE: C. van Raalten- N. van der Mark 11-2 11-2. HD: R. Hofland/E. van Hooydonck-L. Pe- ters/M. Lammere 8-15 15-11 15-10. DD: C. van Raalten/N. van der Mark- L. Pakki/S. Titaley 15-2 15-3. GD: C. van Raalten/L. Peters-M. Lam- mers/M. Lammers 15-2 15-2. Groep 2 tot 16 jaar: HE: R. Vuyck-R. Schim- melpennink 18-16 15-5. DE: J. van Es-M. Lammers 5-11 12-11 11-7. HD: B. den Hollander/E. Rijnders-R. Vuyck/R. Schimmelpennink 15-9 9-15 15- 13. DD: M. Lammers/M. Scholten-A. Moerman/J. van Es 15-10 18-15. GD: S. Kes/J. Willems-S. Vuyck/R. Schimmelpennink 15-5 15-3. Groep 3 tot en met 14 jaar: HE: M. Wisse-J. Will ems 18-17 15-2. DE: S. Vuyck-M. Peters 11-0 11-9. HD: M. Wisse/J. Willems-N. Berentsen/E. Roelofs 15-2 15-1. DD: J. van Oosten/B. ten Klooster-M. Ridderikhof/S. Soochit 15-11 10-15 15-7. GD: M. Peters/M. Wisse-W. Siootmans/M. Meulemeester 15-6 10-15 15-11. Groep 4 tot 12 jaar: HE: P. Kobbe-E. van Hoorn 15-5 15-11. HD: H. de Vos/A. van der Sande-B. van der Peijl/R. Kest 15-11 15-9. Veteranen: HE: 1. M. Titaley, 2. F. Snoek. DE: T. Klopmeijer-C. Ploegaert 11-9 11-9. HD: K. den Hollander/M. Titaley-M. Hoff/D. Hassim 13-18 15-10 15-9. DD: T. Smolders/L. van Wilgenburg-R. Wisse/S. van der Sluysveer 15-10 15-11. Van onze zwemmedewerker TERNEUZEN - In het zwem bad te Terneuzen werd de der de ronde voor de Zeeuwse competitie voor niet-startver- gunninghouders afgewerkt. Het ging tussen De Braakman, De Bruinvis, 't Vrije en Schel - destroom. Omdat enige tijd geleden de teams van ZCK en De Otters door de zware storm niet met de boot over konden, kregen deze clubs nu de gele genheid mee te zwemmen in Terneuzen. Juist vanwege de deelname van alleen Zeeuwschs-Vlaam se clubs werd het in Terneu zen een spannende wedstrijd, die vooral vanwege het vele publiek enthousiast begeleid werd. De officieuze einduit slag luidde; 1. Scheldestroom 2462,6 seconden; 2. Braakman 2584,6; 3. Bruinvis 2658,6; 4. 't Vrije 2658,8 seconden. Winnaars: Meisjes: 25 meter schoolslag: Tot 8 jaar: Jolanda van der Vaart, Braakman 26.0. Tot 10 jaar: F1 oortje Fukke, Braakman 23.6. 50 meter vrije slag: Tot 12 jaar: Bianca Wagner, Bruinvis 37.8. Boven 14 jaar: Jacqueline Goethals, Bruinvis 32.0. 50 meter vlinderslag tot 14 jaar: Iris Aal- dijk, Bruinvis 38.6. 25 meter vrije slag: Tot 8 jaar: Marjon Boidin, ZVS 23.4. Tot 10 jaar: Mireille Ro- chè, ZVS 21.7. 50 meter rugslag: Tot 12 jaar: Bianca Wagner, Bruinvis 45.3. Boven 14 jaar: Jacqueline Goethals, Bruinvis 38.4. 50 meter schoolslag tot 14 jaar: Iris Aaldijk, Bruinvis 45.9. Jongens: 25 meter schoolslag: Tot 8 jaar: Sander Martinet, ZCK 31.3. Tot 10 jaar: Sander Jaap de Kloe, ZCK 23.8. 50 meter vrije slag: Tot 12 jaar: Franklin de Silva, ZCK 40.1. Boven 14 jaar: Mark Biesbroeck, ZCK 30.4. 50 meter vlinderslag tot 14 jaar: Marcel Schmitt, Bruinvis 41.2. 25 meter vrije slag: Tot 8 jaar: Sander Martinet, ZCK 33.2. Tot 10 jaar: Robert Meerman, Otters 19.9. 50 meter rugslag: Tot 12 jaar: Franklin de Silva, ZCK 46.4. Boven 14 jaar: Mark Biesbroeck, ZCK 38.2. 50 meter schoolslag tot 14 jaar: Steven Healaydt, ZCK 44.1. Esta fette: 4 x 50 meter wisselslag: Meisjes tot 12 jaar: Otters 4.01.4. Jongens tot 12 jaar: ZCK 3.35.7. 4 x 50 meter vrije slag: Meisjes boven 12 jaar: Bruinvis 2.26.9. Jongens boven 12 jaar: ZVS 2.19.1. Van onze sportmedewerker 's HEERENHOEK - Vrijdagavond wordt in Kiekieris in 's-Hee- renhoek de amateurwielerploeg van de ZRTC Theo Middel kamp gepresenteerd, die in het komende seizoen wordt gespon sord door Kiekieris en Clark Jeans. Als begeleiders gaan optre den Peet Verschuure, Cees Rentmeester, Rinus Verboom en Hans Harinck. Als gast zal deze avond aanwezig zijn de oud wereldkampioen bij de amateurstayers Bert Boom. Na een gerichte aanpak en begeleiding van junioren en nieu welingen in het vorige seizoen, wil Theo Middelkamp dit jaar ook meer aandacht gaan besteden aan het dameswielrennen. De dames zullen dit seizoen worden begeleid door Keetie van Oos- ten-Hage. Voorlopig hebben drie dames een licentie aangevraagd, onder wie Jopie Withagen, die in 1983 Nederlands kampioene werd bij de trimsters. Tijdens de bijeenkomt die om 20.00 uur begint, zal de Ko van de Velde-trofee worden uitgereikt.

de Stem | 1984 | | pagina 9