Raad van zeven tijdens carnaval in Westdorpe Concert viool en orgel Grote Kerk Terneuzen Bejaarden V eesmokkelaar aangehouden Dd VOORSTEL DONDERDAG IN RAAD SAS VAN GENT Onderscheidingen Sasse brandweer WELKOM Afasie-vereniging bestaat vijf jaar wi ko amaval mluis ook dit jaar klein van opzet DINSDAG 21 FEBRUARI 1984 VAN ZEELAND BEZUINIGING BIJ DE KOETERS: politierapport TONEEL IN WESTDORPE niNSPAG 21 FEBRUARI 19 (BEKEURINGEN JA W. Dijsselinck en E. Neve clubkampioen bowling Sas Y ergaderingen in Biervliet Sas van Gent Sluiskil Terneuzen T16 PAGINA ZEELAND a Van onze correspondent WESTDORPE - De bezuinigingsdrift in ons land zal zich ook tijdens de komende carnavalsfestiviteiten manifêsteren. In Westdorpe heeft carnavalsvereniging De Koeters een unieke manier gevonden om de hand een beetje op de portemonnee te houden. Dit jaar is de bekende raad van elf vervangen dor een raad van zeven. Deze inkrimping van het aantal raadsleden bij De Koeters in Westdorpe is evenwel een noodgedwongen situatie. De plaatse lijke carnavalsvereniging heeft enkele maanden geleden een op roep gedaan voor nieuwe leden, maar dit heeft niet mogen ba ten. Niet voldoende althans. Het zevental, dat de voormalige raad van elf vervangt, heeft overigens de laatste tijd niet stil ge zeten. Er is keihard gewerkt om toch een presentabel programma samen te stellen, vaak tot in de kleine uurtjes. Men is daar ook in geslaagd en intussen zijn de belangrijkste functies verdeeld. Benny Hemelsoet is door de raad gekozen als prins carnaval. Hij zal de komende zottenfeesten als prins Bernadus de Eerste over Westdorpe regeren. Hij wordt in die zware dagen bijgestaan door Jack de Wolf, Peter van Dijk, Jan Hilbrink, William Allonsius, Hans van der See, Theo de la Ruelle en Wim Lafort. Jack de Wolf is tot adju dant benoemd. MIDDELBURG - Naar aan leiding van geluidsoverlast in een woning aan de Lam- merensteeg te Middelburg is een muziekinstallatie in be slag genomen. De bewoon ster, mevrouw D., deed na herhaalde malen aanbellen door de politie niet open, waarop de politie zich toe gang verschafte tot de wo ning. Mevrouw D. (die in eerste instantie niet wilde zeggen hoe ze heette) en haar vriend L. werden voor ver hoor meegenomen naar het politiebureau. Eenmaal weer thuis sloeg L. de ruiten van de voordeur van zijn buur man aan diggelen, waarop de politie hem opnieuw mee nam naar het politiebureau. In de ochtenduren is L. weer in vrijheid gesteld. OOSTBURG - Op de Rijks weg kwamen twee personen auto's, bestuurd door E. S. uit Oostburg en D. C. uit Doorn, met elkaar in botsing. Dit gebeurde toen S. vanaf de Parallelweg de Rijksweg op kwam rijden op het moment dat C. passeerde. Er was ma teriële schade. TERNEUZEN - In het afge lopen weekend is ingebroken in lagere school De Wiekslag aan het Wagnerhof. Meege nomen werden een bandre corder en een rekenmachine. Verder had men nogal een ravage in de school aange richt. KOEWACHT - Bij een in braak in een vakantiewo ning in de buurtschap Zand werden tussen vorige week woensdag en zondag een kleurentelevisie en verder wat elektrische apparaten gestolen. Eigenaar J. D. uit Antwerpen deed hiervan gisteren aangifte bij de poli tie te Axel. AARDENBURG - Aan de Herenstraat bij de heer K. de K. is een granaat van 25 bij 10 centimeter gevonden. De mij nopruimingsdienst is hiervan inmiddels in kennis gesteld voor opruimwerk- zaamheden. OOSTBURG - In de nacht van zondag op maandag om streeks vier uur is M. V. uit Oostburg op de Melkweg te gen een lantaarnpaal gere den. V., die onder invloed verkeerde, had ook nog een schrikhek omver gereden. De auto werd hierbij geheel vernield. Er werd een bloed proef afgenomen. V. werd in het ziekenhuis opgenomen met een gebroken pink. WESTDORPE - De toneellief hebbers van Westdorpe kun nen zaterdag 25 februari hun hart weer eens ophalen, 's Middags om drie uur komt to neelgroep Die Munckghesellen naar Westdorpe. Opgevoerd wordt de kome die 'Drie is te veel' van Jan Blaaser. De voorstelling wordt gegeven in verenigingsge bouw Concordia. Modelbouwclub mag op belt in Philippine Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - De Modelbouwclub Zeeuwsch-Vlaanderen maakt een goede kans op een nieuwe permanente basis: de oude stortplaats in de Kanaalpolder bij Philippine. Dat blijkt uit een voorstel van B en W van Sas van Gent aan de gemeenteraad. Van onze correspondent TERNEUZEN - In de Grote Kerk van Terneuzen wordt .donderdag 23 februari een or gelconcert gegeven. Ditmaal treedt organist Rien Balke nende op. Hij is organist van de Gast- huiskerk in Zierikzee en daar leraar aan de muziekschool. Hij sturdeert momenteel nog bij Arie Keyzer aan het Rot terdams conservatorium, waar hij dit jaar zijn einddi ploma solospel-orgel hoopt te behalen. Aan dit concert werkt ook de violiste Myra van Groenen- dael, echtgenote van Rien Bal kenende mee. Zij studeerde aan het Brabants Conservato rium te Tilburg bij Leo Rie- mens. Na haar eindexamen studeerde zij bij Georges Oc- tors aan het Koninklijk ziekconservatorium te Brij, sel. Zij is docente aan de ziekscholen van Vlissing» Zierikzee en Hulst. Zij treeg vaak samen met haar man op Het programma vermeit zowel barokke als romant sche werken. Daarbij wonj ook gebruik gemaakt van r,- kistorgel in de Grote kerk. j worden gespeeld sonates vop viool en continuo van Lecla- en Handel en de suite v» viool en orgel van Rheinbe: ger. De organist speelt op he kleine orgel 'Est ce mars' vg Sweelinck, en op het grote o: gel Preludium en fuga e-mj van Bach, Impromptu vj Vierne en de grote koraalfa; tasie 'Wie schön leuchtet 4 Morgenstern' van Max Heg? Het concert begint om uur. Van onze correspondent ILOOSTERZANDE - De op- ^ep van de Bejaardenbond ,an Graauw aan de andere teiaardenbonden om massaal e districtsvergadering bij te yonen teneinde hun roep om lalvering van de verontreini- ingsheffing voor bejaarden racht bij te zetten, heeft gis- eravond in district I en II Het college wil meewerken aan het plan van de club door het bestemmingsplan voor het gebied aan te passen. De modelbouwclub is al ge ruime tijd op zoek naar een plek om zich definitief te ves tigen. Het gebruik van een ha venterrein bij Terneuzen wordt nu door de vingers ge zien, maar staat op de tocht vanwege nieuwe havenactivi teiten. Op de oude belt, waar aan overigens nog het nodige moet worden gedaan, denken de leden ongestoord hun vlieg tuigjes te kunnen laten opstij gen. een noodzakelijke opknap beurt tot een minimum wordt beperkt: Om het schoolge bouw niet voortijdig in elkaar te laten storten, moet in ieder geval de achtergevel worden opgelapt. Vergunning Behalve de aanpassing van het bestemmingsplan, zal ove rigens ook een vergunning volgens de geluidhinderveror- dening nodig zijn. Het Sasse college verwacht daarmee geen grote problemen. Wat moeilijkheden met omwonen den betreft (bij voorbeeld het neerstorten van vliegtuigjes in aangrenzende akkers) denken B en W dat de club afdoende afspraken kan maken met be langhebbenden. De vereniging is verzekerd voor eventuele schadegevallen. Formeel gaat dat de gemeente trouwens niet aan. Rampenplan Het voorstel komt aan de orde in de raadsvergadering van donderdag 23 februari. De raad moet dan ook een nieuwe rampenplan voor de gemeente vaststellen. Verder bespreekt het gezel schap de totstandkoming van openbare basisscholen in Sas van Gent. Aan de huidige si tuatie zal weinig veranderen. Dat betekent dat de kernen Sas van Gent en Philippine ieder hun openbare basis school zullen krijgen. In Phi lippine zitten kleuter- en lage re school al onder een dak, in Sas zullen de kleuters moeten verhuizen naar de lagere school. Toekomst Uit een ander voorstel blijkt dat de toekomst van de lagere school in Zandstraat (nu 22 leerlingen) er minder floris sant uitziet. De twijfel aan het voortbestaan is zo groot dat Van onze correspondent SAS VAN GENT - Het afgelopen weekend zijn in cultu reel centrum De Speye in Sas van Gent tijdens de jaar lijkse brandweerbindingsavond voor de korpsen Sas van Gent, Philippine en Westdorpe de volgende onderschei dingen uitgereikt: Onderscheidingen Nederlandse brandweervereniging: 12% jaar: C. de Hulsters, plaatsvervangend commandant tevens post- commandant Westdorpe; 30 jaar: G. Kersbulck, brandmeester korps Sas van Gent; A. Nelen, brandmeester korps Sas van Gent. Vrijwilligersmedailles: 10 jaar: B. de Bouvré, hoofdbrandwacht korps Westdorpe; R. Corijn, brandwacht le klas korps Philippine. 15 jaar: F. Cappaert, onderbrandmeester; H. Obrie, brandwacht 2e klas; W. Poppe, hoofdbrandwacht, allen korps Sas van Gent; J. van de Hemel, brandwacht le klas korps Philippine. 25 jaar: A. Notschaele, commandant. 30 jaar: G. Kersbulck, brandmeeser; A. Nelen, brandmeester, beiden korps Sas van Gent. DIPLOMA'S EN CERTIFICATEN: Brandwacht le klas: H. Dortant en B. Lootens, korps Sas van Gent. Perslucht: B. Lootens, korps Sas van Gent; R. Corijn, Philippine. Hulpverlener 1 en 2: C. Fmsch, korps Sas van Gent. Instructeur technische hulpverle ning: A. Notschaele, commandant. Onderbrandmeester: J. van de Staal, korps Sas van Gent. Levenreddende handelingen: F. Cappaert, P. le Cocq, H. Dor tant, E. Ingels, R. Kersbulck, B. Lootens, A. Nelen, H. Nelen, J. Ne ve, M. de Pan, M. Pieters, A. van Poucke, J. van Staal, allen korps Sas van Gent; F. van de Abeele, B. de Bouvré, G. de Block, W. Du- mez sr., W. Dumez jr., A. van Esbroeck, E. Groosman, E. Hemel soet, R. van Laere, W. Lammens, R. de Mey, R. Vervaet en R. de Vos, allen korps Westdorpe. Bevorderingen: Brandwacht le klas: W Lammens, korps Westdorpe; H. Obrie, korps Sas van Gent. Hoofdbrandwacht: E. Inhels, H. Nelen, A. van Poucke, allen korps Sas van Gent; H. Floors en J. de Wit, korps Philippine. Onder-brandmeester: P. Pielaat, korps Sas van Gent. Brandmeester: F. Cappaert, korps Sas van Gent. Winl Sluis SAS VAN GENT - Bowling- bond Sas van Gent heeft de jaarlijkse wedstrijden om de clubtitel weer achter de rug. Deze titel is bij de dames naar Emmy Neve gegaan en bij de heren kwam de titel op naam van Willy Dijsselinck. Na hevige strijd in de voor ronden over acht games, zowel bij de dames als bij de heren, gingen acht dames en acht he ren de finale in met miniem verschil. In de damesfinale won Emmy Neve voor Erna Ranschaert en Marleen De- deckere. Willy Dijsselinck plaatste zich als eerste bij de heren voor Urbain Verslijpe en Jo- han de leux. Dat er in De Vlaanderen hevig, maar spor tief gestreden werd, blijkt wel uit het feit dat er veel games boven de 200 uitkamen, waar van de hoogste door Urbain Verslijpe met 246. Einduitslag: Dames: 1. Em my Neve 2450 punten (gemid deld 175), 2. Erna Ranschaert 2300, 3. Marleen Dedeckere 2280 punten. Heren: 1. Willy Dijsselinck 2698 (gemiddeld 192), 2. Urbain Verslijpe 2668, 3. Johan de Leux 2562 punten. Van onze correspondent ABSDALE - De Belg P. M. uit Moerbeke is zondagmiddag rond 17.00 uur door de rijkspolitie van Hulst betrapt op veesmokkel. De vee-auto werd op de Oud Ferdinandusaij k te Absdale door een patrouillewagen staande gehouden en gecontroleerd. In de auto bleken twee stieren te staan met een gezamenlijke waarde van ongeveer 3000 gulden, die illegaal de grens waren overge bracht. Vee-auto en stieren werden overgebracht naar het Hul ster politiebureau. Tijdens het verhoor bleek dat M. het een lucratieve bezigheid vond om vee via binnenwegen op illegale wijze in Nederland in te voeren. De stieren werden in beslag genomen. M. kreeg wel zijn vee-auto terug, maar ook een procesverbaal wegens vee smokkel. P< Met deze borden wil Terneuzen tijdens de viering van '400 jaar stad' feestende bezoe kers welkom heten. De borden worden ge plaatst aan de toegangs wegen van de kern Ter neuzen en worden ge maakt door leerlingen van de Lagere Techni sche School Over dit initiatief van de evene mentencommissie De Vliegende Hollander kon men gisteren al le zen. Het plaatje had u nog van ons tegoed. - FOTO WIM KOOYMAN BIERVLIET - De Stichting Geuzenfeesten Biervliet houdt vandaag een vergadering in café Willem Beukelszoon. Om 20.00 uur zal er met de verte genwoordigers van de wijken worden teruggeblikt op de af gelopen feesten en worden de komende festiviteiten bespro ken. In café Het Oude Raadhuis wordt dinsdag om 20.00 uur de jaarvergadering voor leden en donateurs van de koninklijke muziekvereniging De Harmo nie en de drumband Willem Beukelszoon gehouden. Op de agenda staan onder andere een bestuursverkiezing en de kascontrole. Raad - Donderdag 23 februari houdt de Sasse gemeenteraad de maandelijkse raadsverga dering, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis aan de Westkade. Op de agenda staan onder meer een voorstel tot vaststelling van een nieuwe marktverordening, een voor stel tot verhoor van een lokal- teit aan de afdeling Sas van Gent van de ANBO en een voorstel tot vaststelling van het gemeentelijk rampenplan. Wat het onderwijs betreft staat de vorming van de basis scholen en vaststelling van het spreidingsplan per 1 augustus 1985 op het programma. De vergadering is openbaar. KVO - De Katholieke Vrou wen Organisatie (KVO) en de NCB hielden in De la Bourse de gezinsdag. Op deze geza menlijke bijeenkomst ver toonde de heer Robs dia's over Polen. Aansluitend volgde een feestavond met een bingo en gelegenheid tot dansen. Dins dag 13 maart komen de vrou wen van de KVO weer bijeen. Men is dan van plan een knuf felbeest te maken. Deze avond is in De la Bourse en begint om zeven uur. Kaarting - Kaartclub Kla vertje Vier hield een club- kaarting in De Rijnvaart. Men speelde bieden met roem. Uit slag: 1. Willy Scheffer, 2. Diny Klasen, 3. R. Caudron. Bowlingstand - In de competi tie van de Bowling Bond Sas van Gent heeft het team Azijnhalzen na 16 weken com petitie de voorsprong uitge bouwd van één naar vijf pun ten, wat blijkt uit onderstaan de ranglijst: 1. Azijnhalzen 44, 2. Buy ze 39%, 3. Foulliners 39, 4. Treffers 32 5. Throwers 32 punten. Het persoonlijk klas sement ziet er als volgt uit: DAMES: A-klas: 1. E. Neve 73, 2. E. Ranschaert 165, 3. S. Lam mens 154,4. M. de Clerck 150, 5. L. de Bock 150 gemiddeld. B- klas: 1. Y. Saey 145, 2. W. Si mons 145, 3. M. Dedeckere 144, 4. S. de Roo 143, 5. I. van Veen 142. HEREN: A-klas: 1. F. Roeb 181, 2. U. Verslype 180, 3. Th. Neve 178, 4. W. Lammens 177, 5. W. de Coene 176. B-klas: 1. W. Smeek 160, 2. O. Saey 157, 3. L. Dedeckere 157, 4. R. Wau- ters 154, 5. P. Scheele 149 ge middeld. Winnetou - Karabijnclub Winnetou hield in zaal Dallin- ga de maandelijkse schieting. Uitslag: eerste top: Mare Fre- ment; tweede top: Piet van Puijvelde, beiden Sluiskil; lin ker zijvogel: Guust Taaij- mans, Moerbeke; rechter zij- vogel: Nicole de Schepper, Vrasene; grootste aantal (5): Mark en Alex Fement, beiden Sluiskil. De volgende schieting is zaterdag 31 maart, aanvang 19.30 uur In café Dallinga. Bridge - Uitslagen bridgeclub Luctor van de vijfde ronde, gespeeld in hotel De Post. A- groep: 1. echtpaar Lichteveld, 2. heren Meeuwsen-Risseeuw, 3. mevrouw Bruijns-de heer Biesbroeck, 4. heren Sandrini- Visser, 5. dames Van de Dries- Sandrini. B-groep: 1. heren Koopman-Vergouwe, 2. heren Kint-Willemstein, 3. mevrouw Olyslager-de heer Geene, 4. dames Reedijk-Schiltman, 5. dames Brouwer-Remeijn. C- groep: 1. heren Bode-Arnoldi, 2. dames Bakker-Van Poelje, 3. echtpaar Van Hecke, 4. echt paar Speelman, 5. dames Hen- neleker-De Koning. Katholieke Vrouwen - De af deling Terneuzen van het Ka tholiek Vrouwengilde haalt op donderdag 23 februari vrou wenarts J. Kant naar Terneu zen. Zij vertoont in de St. Wil- librordschool de film 'Ik heb niet zo'n mooie boodschap'. In de film wordt baarmoeder halskanker behandeld. Na af loop zal Kant vragen uit het publiek beantwoorden. Aan vang 20.00 uur. TERNEUZEN - De afasie- vereniging regio Zeeuwsch- Vlaanderen bestaat vijf jaar. Dat wordt gevierd met een feestelijke middag op maan dag 27 februari in verpleegte huis Ter Schorre in Terneu zen. De middag begint om 14.00 uur en wordt doorgebracht met een hapje en een drankje, voordrachtjes en sketches. Mevrouw G. van Baak- Meulman, lid van de vereni ging, legt het doel van een afa sie-vereniging uit: „Zij is be stemd voor mensen die niet of slecht kunnen spreken, en voor de persen uit hun omge ving die het meest met hen te maken hebben". De voorzit ster van de vereniging, logo pediste Melza Hoens, vult aan dat het gaat om mensen die de stoornis hebben opgelopen als gevolg van een hersenbloe ding, een verkeersongeval, een tumor etc. „Over het algemeen zijn de patiënten dus wel een jaar of vijftig", zegt ze, „maar heel dikwijls kan de oorzaak een verkeersongeval zijn en dan treft het evengoed jongeren". Melza Hoens, die door haar werk als logopediste in de ver pleegtehuizen Ter Schorre en De Blaauwe Hoeve nauw be trokken is bij de gevolgen van de spraakstoornis, richtte de afasie-vereniging regio Zeeuwsch-Vlaanderen vijf jaar geleden op tesamen met twee maatschappelijke wer kers uit West Zeeuwsch- Vlaanderen. „Het was een moeizame start", weet ze zich nog als de dag van gisteren te herinne ren. „Niet alleen financieel, het was ook zondermeer al moeilijk om de patiënten o[ sporen. De financiële kant hebt we kunnen oplossen met hulp van de landelijke vei ging (De Centrale afasie-vf niging), giften en contril ties". De afasie-vereniging Zeeuwsch-Vlaanderen is middels uitgegroeid tot bloeiende vereniging vierde maandag van maand wordt er een bijl meert - Muziekvereniging •eskens/Groede geeft zater dagavond 25 februari een con- irt in De Drie Koningen. Be nnen wordt om 20.00 uur. Op het programma o.m. composi ties van Hautvast, Duke El- JlBigton en Ennio Morricone. Na afloop van het concert violgt nog een balavond met muzikale medewerking van De Guanita's. Dorsraad - De Dorpsraad Groede houdt donderdag 23 februari in De Wulpenhoek de jaarvergadering. Voor deze bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, is ook een vertegen woordiger van het Oostburgse gemeentebestuur uitgenodigd. Hoewel niemand van het be stuur aftredend is vinden toch verkiezingen plaats omdat men het bestuur wil uitbrei den van 6 naar 7 leden. Ge broken wordt ook over het zwembad in Groede. Tot slot bestaat gelegenheid tot het stellen van vragen aan de ver- [genwoordiger van de ge ien te. SLUIS Evenals vorig jaar zal ook deze keer in Sluis be perkt, maar wel uitbundig carnaval worden gevierd. De jjetiviteiten van het carna- *»lscomité richten zich uit- •juitend op de zaterdagavond en de maandag. Zaterdag- *vond 3 maart wordt gestart met carnavalsbals in De Friet stal en 't Brouwershuis. HMaaandag 5 maart moet het dan echt gebeuren. Om twee dui s middags is er een carna- ®lsstoet waarvoor het comité H wagens verwacht onder an dei De w van pla lende tie een het gen kele w politie parkeei die (al zuimd ters te !rin Ult Groede, Aardenburg, komst gehouden voor de &t! Kruis en ook twee uit Bei- in verpleegtehuis Ter Sc! gië. De stoet bestaat uit ver- „Die bijeenkomsten zijn schnlende onderdelen. Kinde- eerste plaats bedoeld als1 ren tot 14 jaar, 15 jaar en spanning", aldus Melza H °Uder, groepen van 4 en meer „maar ook om bij elkaar; jjprsonen en wagens. Voor elke moed erin te houden enjBtegorie zijn er prijzen te hoop op verbetering niet opjWnnen. De deelnemers wor- geven. Helemaal kunnen den tijdens de stoet beoordeeld spraakstoornissen niet n'dom een jury bestaande uit genezen, maar met behulp,clevrouw Asselbergs, wethou- de oefeningen die de pati* J- du Fossé en R. Geijsels. krijgen, is er toch veel te- iA, stoet onder leiding van beteren". jV Sluise muziekgezelschap Die spraakoefeningen »l*P0ilo en het majorettenpelo- den door haar gegeven in jr~d Belfort, vertrekt vanaf het Schorre en in de Blaar ~®jaardenhuis Rozenoord en Hoeve. Ze zijn bedoeld offH' Praktisch alle straten in de spraakstoornis zoveel nnjPnenstad aandoen. Na af- lijk te reduceren, de patjWP ls er in 't Zoute Vestje een het vermogen om zich teil-aP°nadebal voor de jeugd, zo goed als het kan weer te-jMder leiding van jeugdprins te geven en daarmee eenln 1- Hierbij worden de deel van de problemen "f^rzen van de individuele lossen die ontstaan als ieitljt'hemers aan de optocht be- *ein<t gemaakt. Av°nds s er carnavalsbal niet kan zeggen wat hij wi jj> P^lnsenhof Balmoral aan de „Spraakstoornissen waar ook Apollo zijn ook tot gevulg hebben da q ewerking aan verleent, taalbegrip is verminder! ralf tien worden de prij- een nadelige invloed u'tcfSfc. van e deelnemende wa nen op lezen, schrijvener aan de stoet bekend ge- kenen", legt de logopedist';^.m ^én uur sluit A. „En ook daar wordt aa| sen; l carnaval in het prin- werkt tij dens de therapie' waren het wel salaris schrijvi er zone bekeur: Burg van Sli van de grijpen de poli „Iedere geschre te veel echter parkeer vingers kent dn die zich den ger mineerc OOSTB rollendi koppel vond ec ky. Dit k nam al Jonge e ten ze c koers), Erg verdien wist all steun vj De eirl Boerman ger/Clen 112 pnt; 3 van Bos! baut/Lu] 10. Erik

de Stem | 1984 | | pagina 14