'Opvangen waar het onderwijs te kort schiet' Onderscheidingen in zilver bij scoutinggroepe Varkensboer wil beter onderwijs Echtpaar Van Campenhout vierde 65-jarig huwelijk l GLIJBAAN E CONCURRENTIE TOEGENOMEN vvv breskens: programmai fietsen graveren terneuzen in terneuzen en sluiskil fdeling Met dank voor de moeite'' MAANDl J maANDAG 20 FEBRUAR 20 FEBRUARI 19J T15 PAGINA ZEELANDI politierapport DOCENT JEUGDHOBBYCOMPUTERCLUB, Benoeming bij Rijkswaterstaat I Voorafgaande begint om 14 ui %^=ss-' 076 877850 223611 RUTTCHEN GROEP VAN ZEELAND Moeilijl jaar voor Ëlopak BIERVLIET - Een personen auto, bestuurd door me vrouw A. de B. uit Terneuzen werd zaterdagmorgen om streeks zeven uur geheel vernield. Rijdende over de Koudekerkseweg nabij Bier vliet geraakte de bestuurster op een gegeven moment, ver moedelijk door een glad weggedeelte, in een slip en sloeg enkele malen over de kop. Zij kwam zelf met de schrik vrij. GOES - Op de Monnikendijk is zaterdag een personenauto bestuurd door de 19-jarige E.J. den B. uit Biezelinge als gevolg van het rijden met te hoge snelheid de macht over het stuur verloren en tegen een boom gebotst. De be stuurder en twee mede-in zittenden beiden woonachtig te Biezelinge raakten dusda nig gewond, dat zij overge bracht dienden te worden naar het Bergzicht zieken huis te Goes. MIDDELBURG - Zaterdag middag stak op de kruising Leliëndaalseweg - Laan der Verenigde Naties op de fiet sersoversteekplaats de 83-ja- rige fietser A.D. uit Zoute- lande plotseling de weg over. Hij werd geschept door een personenauto bestuurd door mevrouw V.J.R. uit Seroos- kerke. De bejaarde man is met een hoofdwond overge bracht naar het Gasthuis ziekenhuis te Middelburg. OOSTBURG - Door de rijsk- politie van de groep West- Zeeuwsch-Vlaanderen is zondagmorgen op een aantal plaatsen een snelheidscon trole gehouden. In Aarden- burg vond een controle plaats in de Beekmanstraat waar 76 voertuigen passeer den en 26 de maximumsnel heid overtraden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg daar 90 km/u. In de middag uren was verder Schoondijke aan de beurt en werd in de Lange Heerenstraat een con trole gehouden. Hier pas seerden 538 voertuigen, waarvan er 33 te hard reden en de hoogst gemeten snel heid bedroeg 84 km/u. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het afgelopen jaar is voor Elo- pak niet gemakkelij k geweest. Dat meldt mar- keting-directeur A. Pertij s in het periodiek verschijnend informatie-bulletin Elopaktueel. Vooral de sterke Amerikaanse dollar en de toegeno men concurrentie op de Nederlandse markt zorgden ervoor dat het bedrijf op de kleintjes moest passen. Niettemin zijn de financiële resultaten over 1983 nog rede lijk te noemen, aldus Pertijs. Elopak kreeg als producent van de bekende 'dakjeskar tons' het afgelopen jaar te ma ken met nieuwe verpakkings leveranciers. De concurrentie legt zich alleen toe op de pro- duktie van kartons, terwijl Elopak Terneuzen complete verpakkingssystemen levert. Mede daardoor ontstonden er voor Elopak negatieve aanbie dingen. Het bedrijf rekent er echter op dat de afnemers van het zo geheten Pure Paksysteem de weg naar Terneuzen blijvend zullen weten te vinden. Pertijs vermoedt dat 1984 voor Elopak evenmin een ge makkelijk jaar zal zijn. Het bedrijf hoopt echter mede door het opstarten van de nieuwe Elocoatfabriek in Terneuzen zijn positie te kunnen verbete ren. Finland De bouw van deze fabriek aan de Zevenaarhaven ligt op schema. Een speciale produk- tie-eenheid van Duitse make lij wordt momenteel in secties aangevoerd en zal de komende maanden worden geïnstal leerd. Medio juli begint de produktie. Bij Elocoat gaan zeventig man werken. Twee derde van het personeelsbestand is in middels al aangetrokken. Technici die direct bij de pro duktie betrokken zullen wor den krijgen een opleiding bij het Enso Gutzeit-papiercon- cern in Finland. Dat laatste gebeurt op basis van een know-how contract dat is af gesloten tussen Elopak en En so Gutzeit. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De varkensboer wil beter onderwijs om beter zijn bedrijf te kunnen voeren. In de jaarvergadering van de NCB-vereniging van varkenshouders kwam deze wens naar vo ren. NCB-voorzitter A. Latijnhouwers deelde de zorg en beloof de moeite te doen de kwaliteit van het onderwijs op te voeren. In zijn redevoering tijdens de algemene NCB-vergadering had Latijnhouwers zelf aangedrongen op kwaliteitsverbetering van de bedrijven. Door overproduktie kan men namelijk geen accent meer leggen op bedrijfsuitbreidingen. Nu werd Latijn houwers geconfronteerd met een verzoek uit eigen gelederen. Hij wilde niet zover gaan als varkensboeren, die het accent van het onderwijs naar vakken de varkenshouderij betreffende wilden leggen. Kinderen zullen eerst een algemeen agrarische opleiding moeten volgen, voordat zij aan specialisatie toekomen. Maar voor verbetering is het onderwijs wel vatbaar. Zo stelde Latijnhouwers, dat de leerling naast het theoretisd- che gedeelte mogelijk meer moet doen aan stage en projekton- derwijs. Contact met de praktijk zal zeker kennisverruimend werken. Daarnaast zouden leerkrachten mogelijk aan bijscho ling kunnen doen of in contact met landbouwvoorlichters meer voeling met de praktijk krijgen. Het 65-jarig echtpaar Van Campenhout onder de erehaag - WIM KOOYMAN Van onze correspondent ST. JANSTEEN - Onder grote belangstelling heeft het echtpaar L. van Cam- penhout-Buijsrogge het 65- jarig huwelijksfeest ge vierd. Een in het leven ge roepen feestcomité had de woning versierd en in een gedeelte van de Brouwerij straat met roosjes versierde sparretjes gezet, terwijl de rood-wit-blauwe vlaggen in grote getalen aan woningen wapperden. Het feestcomité had 35 auto's ingezet om het echt paar en de 75 familieleden naar de parochiekerk te brengen, waar pastoor van Leemput een Heilige mis op droeg en het echtpaar toe sprak. Na een rondrit door het dorp ging het gezelschap naar café Den Ouden Arend om het feest voort te zetten. Hier bracht fanfare St. Jan een serenade, waarna een zeer druk bezochte re ceptie volgde, waarbij vele bloemen en cadeau's ge schonken werden. Het colle ge van B en W van Hulst was naar St. Jansteen geko men om het bruidspaar ge luk te wensen. Het echtpaar mocht ook een gelukstele gram ontvangen van Hare Majesteit de Koningin en van de Commissaris van de Koningin in Zeeland. Lucas en Maria van Cam- penhout-Buijsrogge hebben inmiddels een flink aantal nakomelingen. Uit het hu welijk werden vier zonen en een dochter geboren, waar van een zoon in 1942 in een concentratiekamp in Duits land is overleden. Er zijn ne gentien kleinkinderen waarvan er al weer tien zijn getrouwd, die weer voor ze ventien achterkleinkinderen hebben gezorgd. Vitaal Lucas van Campenhout wordt binnenkort 88 jaar, en zijn echtgenote 84 jaar. Zij zijn beiden nog zeer vitaal. Lucas is een ijzersterke man. Hij fietst nog volop en bezoekt per fiets alle voet balwedstrijden in de omge ving. Tijdens het fietsen rookt hij steevast een dikke sigaar. Volgens zijn echtge note komt hij met 50 van die sigaren per week niet toe. Douane Als Lucas begint te ver tellen over de wijzen waarop hij aan de kost kwam, blijkt dat hij dit op vele manieren heeft gedaan. Als grensbe woner heeft hij ook gesmok keld, waarbij de douane of hijzelf aan het langste eind trok. Het gevolg was dat hij soms rijk en soms arm was. Hij heeft zich verder vele ja ren ingezet als bestuurder van de muziekvereniging en de voetbalvereniging, daar naast leden wervend voor het Rode Kruis. Van een onzer-verslaggevers BRESKENS - De WV Breskens is weinig te spreken over j, I goedgeefsheid van onze oosterburen. In 1983 hield de VVV prt. I cies DM 0,45 over als dank voor naar Duitsland verstuurd infor. matiemateriaal. In totaal ontving de WV het afgelopen jaar 5< I gulden portokosten terug. „Folders versturen houdt automatisch in dat er postzegel moeten worden gekocht. Om hiervan wat terug te winnen ren we een stencil en een accept-giro mee. Onze Duitse gastel kunnen bijdragen middels een storting bij hun Deutsche Ban I in Aken, echter, zij doen dat eenvoudig niet. In totaal was or,; I Duitse oogst in 1983 na aftrek van de aan de bank te betalen hos ten..DM 0,45!! Met dank voor de moeite", aldus een wat n.[ nisch citaat uit het jaarverslag van de VVV-Breskens. TERNEUZEN - Buurtvereni ging Hof Zeldenrust heeft in de roos geschoten met de op richting van een jeugdhobby- computerclub. Zo'n zestig jon gens en een opvallend groot aantal meisjes komen elke za terdagmorgen naar het nood- lokaal aan de IJsselstraat om les te krijgen in de computer taal BASIC. Wie denkt dat de club er al leen is om computerspelletjes te maken en vervolgens op de computer te spelen komt be drogen uit. Het is niet de be doeling enkel te spelen. Jan Postma, één van de do centen: „We leren de kinderen programmeren in Basic, één van de hogere computertalen die er bestaan. Het voornaam ste is echter dat zij vertrouwd leren omgaan met de compu ter. Daarom hebben we ook twee huiscomputers, een beeldscherm en een printer, kortom een volledige uitrus ting elke zaterdag daar staan, zodat hetgeen geleerd is gelijk gecontroleerd kan worden op het beeldscherm. Voornaamste doel is opvan gen daar waar het onderwijs te kort schiet. Een kind dat straks de maatschappij ingaat en kehnis heeft van de infor matica heeft een grote voor sprong - denk maar eens aan de administratieve beroepen waar de computer volledig in geburgerd is. Misschien ve| klaart dit mede het grote centage meisjes dat de cursusl volgt." Jan, die ook nog secretaris! van de hobbycomputercli Zeeuwsch-Vlaanderen, h< de jongste groep onder zijnla] ding, Theo Piek de gevor derden. De jonge hobbyisla leren op de cursus te denken j computertaal. Jan Postma: „Als ik „Jan ga de afwas eens d( dan gebeurt er niets. Duidelj moet ik de opdracht gei „Jan ga afwassen". Dat is computertaal. De begii worden aangeleerd bij jongste groep. De gevorda zijn momenteel bezig met schaakpogramma. In verl met de grote belangstellii overweegt men om binnei met een derde groep te sta: Van een onzer verslaggevers BURGHSLUIS - Met ingang van 1 april is ir. Theo van der Schaaf, topfunctionaris bij de Deltadienst van Rijkswater staat in Zeeland, benoemd tot projectleider bij het onlangs gevormde Directoraat-Gene raal voor Scheepvaart en Ma ritieme Zaken. Ir. van der Schaaf, die Vlis- singen als standplaatst krijgt, gaat zich bezighouden met de uitbreiding van de walradar- keten langs de Westerschelde, een project dat samen met België wordt uitgevoerd. Van der Schaaf was bij de Deltadienst van Rijkswater staat, waar hij acht jaar heeft gewerkt, belast met de uitvoe ring van de Oosterschelde- werken. Hij heeft onder meer een belangrijk aandeel gehad in de bouw van de doorlaatba re stormvloedkering. TERNEUZEN - Het projM fietsen graveren wordt in 4 komende weken af Tot en met 29 februari zijn ij graveurs op de volgei plaatsen en tijden te vinden. I Maandag 20 februari: HM| van 10.00 tot 17.30 uur Vremdieke aan de Irisstraïj Dinsdag 21 febr. Hoek 10.00 tot 14.30 uur Vremdias aan de Iirisstraat, van 15.0K 16.00 uur bij De Knol aan a provinciale weg, van 16.10 ti 17.15 uur Boeregat bij Hem bout. Woensdag 22 fel: Zaamslag: van 10.00 tot Hi uur bij Molenhof aan de Ml lenstraat, van 15.00 tot 17$ uur Plein. Donderdag 23 febr. Zaad slag van 10.00 tot 14.30 Plein, van 15.00 tot 16.10 I zenhoek, van 16.20 tot 17.30 M Val. Vrijdag 24 febr. Zaacj slag: van 9.30 tot 11.00 Zaai slagveer, van 11.10 tot 17.30# Koepoortstraat. Maandag 27 febr. Biervlkj van 10.00 tot 17.30 Willem l kelszoonschoollaan. Dim 28 febr. Biervliet van lO.OOlj 10.45 uur Driewegen, van 11$ tot 12.00 uur Ter Walle, rj 13.00 tot 17.00 uur De Mat] Woensdag 29 febr. Biervlil van 10.00 tot 12.00 De Markt] zijn dan in totaal 20.000 fietsj in de gemeente Terneuzen fj registreerd. George Mey ontvangt de zilveren onderscheiding TERNEUZEN/SLUISKIL - De Temeuzense EOS-scou tinggroep voor meisjes nam zaterdag afscheid van groeps leidster C. Verbist-Dekker uit Zelzate. Op de druk bezochte afscheidsreceptie in het groepsgebouw 't Mierennest kwamen velen haar de hand drukken. Corrie Verbist kwam in 1953 als kabouter bij de scouting en bleef sindsdien actief in het scoutingwerk. Na haar instal latie als kabouter werd zij achtereenvolgens padvindster, hulpleidster, leidster en team leidster. Sinds het vertrek van mevr. Buisman-Leunis in '78 vervulde zij de functie van groepsleidster. Voor haar verdiensten ont ving zij uit handen van de vi- ce-voorzitter van scouting Zeeland mevr. D. Zandberg het zilveren waarderingsteken van scouting Nederland. Hier voor waren de oud-leidsters uitgenodigd. Om half vier was er een receptie voor oud-ka bouters, padvinders en be langstellenden. Mevr. Verbist werd een creatieve duizend poot genoemd. Ze gaat zich nu toeleggen op haar grote hobby bloemschikken. Sluiskil Ook in Sluiskil werd een zil veren waarderingsteken uit gereikt. Daar ontving George Mey vrijdagavond in De Ba rak uit handen van de vice- voorzitster van het gewest Zeeland van scouting Neder land Diny Zandburg die on derscheiding. George Mey is een gewaar deerd lid van de scoutinggroep S" skil en ontving de over s' iding wegens de ongeken de jnzet en werk dat Mey heeft verricht voor de scouting in het algemeen en het scouting- gebeuren in Sluiskil in het bij zonder. Geheel tot zijn eigen verba zing werd George Mey vrij dagavond gehuldigd waarbij een aantal genodigden aanwe zig was. George Mey en de scouting zijn gedurende vele jaren nauw met elkaar ver bonden. Vanuit zijn eigen jeugd was hij via de verken ners, later bij de scouting als leider werkzaam, met een aantal jaren onderbreking is hij vanaf de oprichting van de scouting Sluiskil lid geweest van de groep. Hij is in de afgelopen ne gentien jaar leider geweest van alle jongensspelgroepen. Bovendien was hij voorzitter en penningmeester van Scou ting Sluiskil en ook districst- voorzitter van de Kanaalzone. Ook was hij destijds de grote animator van de Zeeuwse pa trouillekampen nadat deze scoutinghappenings enige ja ren niet meer werden gehou den. Diny Zandburg noemde George Mey een van de onmis bare schakels in het scouting- gebeuren en bovendien werd Mey door Diny Zandburg af geschilderd als het fundament van de scouting-Sluiskil. George Mey zelf merkte op dat alles wat hij voor de scouting- beweging gedaan heeft altijd in samenwerking was met an deren, zonder hun steun was alles wat is bereikt nooit mo gelij k geweest. Zwei aant TERNEUZEN - De lagere technische school De Vaart maakt op verzoek van de stichting evenementencom- missie De Vliegende Hollander tien houten borden met daar op geschilderd de sticker van 400 jaar Terneuzen-stad. Deze borden worden ver vaardigd door de vierde klas sen schilderen onder leiding van docent de heer van Da- men. De borden zijn zo ge maakt dat ze bevestigd kun nen worden op de paaltjes van verkeersborden. Willy'en 'Willeke Alberti' Van onze correspondent VOGELWAARDE - Zater dagavond en zondagmiddag werden in Vogelwaarde in zaal Van Schaik de zeer druk bezochte playbackwedstrij- den gehouden. Die waren ge- organiseerd door stichting Walhalla. Zaterdagavond werd voor zon 200 belangstellenden een achttal acts opgevoerd, die bijna allemaal van uitste kend niveau waren. De jury, bestaande uit Hanneke Mouws, Gerard van Stevendaal en Arthur Wou ters, kwam tenslotte tot de volgende uitslag: 1. Sandy en de lachkabouters: Ilse Lam bert, Saba Mehari, Chantal van de Veeken en Lesley Mangnus, 2. Zangeres Zonder „dam: Rob de Klerk, 3. Luv': Marijke de Kort, Astrid van Dijk en Marie-Louise Kint. Tussendoor traden met succes vier jonge gitaristen uit Terneuzen op. Zondagmiddag bekeken .evenals mevrouw C. Verbist Van onze corresponder J5RNEUZEN - In verband met 1 jsiaan houdt de afdeling Zeeuwsl J- Jf» .do Diabetisch Vereniginj foto s wiM Koe zaterdag 25 februari een gezel i V/t W.OTdt gehouden in de foyer 1 technische School aan de ^erneuzen.

de Stem | 1984 | | pagina 4