Prestigeduel in Wilhelminadorp ■ENTRY Rudie de Metsenaer gewestelijk arbiter ledr ij fs volleybal Professionele kracht binnenhalen voor opleidingen Zeeland '84-toernooi met sterke bezetting S DE STEM ZILVEREN SCHOEN Indoor Vlaanderen ars m/v Gelijkspel Smolders All 7ATERPAG 18 FEBRUAR11984 EDING larnavalsloop ypan St. Aloy "•"li JJS aagt: V ideo-primeur toernooi tennisschool TOPSCORERSCOMPETITIE AMATEURVOETBAL Titelstrijd hoofdklas in Lewedorp Zwemwedstrijd in Terneuzen Rinus Zegers blijft bij Vogelwaarde T14 PAGINA ZEELAND 3 94 om 11.00 uur, in het gen... 1 te Middelburg een opent? roor het in de gemeente y, 1984, betreffende: at voltooian vu da roadwag Blggtt,^ in «utoautiaariog Wagaabouw 58.5*3 10.500, 50.281 a 12.0008 6«0,i jen De betaling van de aanra. ie ha elke periode van vier betaling van 90.- (inclusief en ondertekende girokaart i„ 500 te Middelburg, envelop# t vermelding in de linker bo,s,. vermelde postrekening; itraat 42 te Middelburg, ding ter lezing op de provincial ieur-directeur van de Pro,:-.*, lOO uur. op het kantoor van a htingen vanaf 21 maan rgg, g van ons verkoop- iedschappen. ijfswagens genieten deze functie verzoe- Van onze sportmedewerker jRNEUZEN - In de eerste jas van de Terneuzense be- rijfsvolleybalcompetitie „rgde PSV 1 voor een verras ing van de eerste orde. Het eam versloeg koploper Zel- lenrustcollege met 2-1 (11-15 5-11 11-5). De PSV-formatie, el gebrand op deze wedstrijd, bad zich een half uur warm respeeld in de andere sporthal m het resultaat was er naar. Bij Zeldenrustcollege werd af- verker Frank Audenaerde node gemist. Gemeente 1, dat geen vijf ■pelers op de been kon bren- jen, speelde vriendschappelijk n kreeg een reglementaire 0-3 iederlaag aan de broek. Dees -Verstraeten Verbrugge 1 vas een mooie wedstrijd. Ve- traeten Verbrugge 1 kwam m de eerste set op een flinke rsprong, maar moest deze h nog afstaan. Later in de yedstrijd kwam Verstraeten fc Verbrugge er niet meer aan te pas: 3-0 (15-13 15-8 15-8). De infrontatie tussen twee ster- |e ploegen DOW 1 en Prome- ide 1 bracht niet het ver lachte aantrekkelijke ihouwspel. DOW was niet in de juiste vorm en verloor nsloos met 0-3 (6-15 6-15 10- K). [in de tweede klas houden erbanden en De Hoop elkaar ed in evenwicht. Sterbanden Iron met groot verschil van De leijer met 3-0 (15-2 15-12 15-0) en De Hoop gaf Dees 2 geen hijn van kans: 3-0 (15-8 15-9 i-6). Roelofs 2 speelde zich or een 3-0 overwinning op jen rammelend PSV 3 naar en positie boven de midden- loot (15-12 15-2 15-10). Juliana jin het niet bolwerken tegen Iravenboer Scheers en ver- or met 1-2 (10-15 13-1517-15). Jln de derde klas kon Wiek- iag wel eens een definitieve loof hebben geslagen door jjn 3-0 winst (15-10 15-9 14-12) Belastingen. De leraren- eg staat nu zes punten los. irstraeten Verbrugge 2 ^rsloeg PZEM 2 met 2-1. Ra- dat aantrad zonder Frans fitte, speelde een prima par tij, maar verloor toch met 0-3 van een sterker Vertraeten Verbrugge 3 (6-15 6-15 10-15). DOW 2 kreeg met 1-2 klop van Gemeente 2 (12-15 15-18 1-15). Uitslagen vierde klas: Promenade 3-Gemeente 4 0-3 (5-15 4-15 8-15); Philips-Gemeente 3 0-3 (10-15 14-16 13-15); Dees 3-Eagles 0-3 (6-15 0-15 2-15); MTS/MEAO 2-Elopak 3-0 (15-13 15-10 15-4). Standen: eerste klas: Zeldenrust college 1 31 punten; Dees 1 28; Pro menade 1 27; PSV 1 26; DOW 1 25; Douane 1 18; Verstraeten Ver brugge 1 12; Roelofs 1 10; Prome nade 2 8; Gemeente 1 7 punten; tweede klas: Sterbanden 31 pun ten; De Hoop 31; MTS/MEAO 1 24; Bravenboer Scheers 23; Roelofs 2 22; De Meijer 21; PZEM 1 17; Julia na 13; Dees 2 10; PSV 3 5 punten; derde klas; Wiekslag 33 punten; Belastingen 27; Kindt TC 27; Ver straeten Verbrugge 3 25; DOW 2 21; Gemeente 2 17; PSV 2 16; Ver straeten Verbrugge 2 12; PZEM 2 8; Rabo 6 punten; vierde klas; Eagles 34 punten; MTS/MEAO 2 31; Bram 29; Elopak 22; Gemeente 3 18; Douane 2 14; Promenade 3 14; Gemeente 4 13; Philips 13; Dees 3 8 punten. Van onze atletiekmedewerker WILHELMINADORP Een aantal weken terug had Leon van der Velden alle troefkaarten in han den om de Zeeuwse cross- titel te pakken. Zonder ze ge weliswaar, maar erg constante uitslagen bijeen lopend, zat de lange AV'56 atleet op rozen om de op volger te worden van John Vermeule. Een beenvliesontsteking gooide roet in het eten, want afgelopen zaterdag moest Van der Velden in de voorlaatste wedstrijd van de crosscompetitie, de Galgecross, verstek laten gaan. Sam Polderman, on getwijfeld de openbaring van het huidige crosssei zoen, was wel van de partij en pakte de punten en de crosstitel. De sympathieke Sou- burgse atleet kreeg op die manier de titel vlugger dan verwacht, al is er altijd nog een kansje dat hij hem verspeelt. Hij moet dan echter komende zaterdag wel vroegtijdig uitstappen en Van der Velden moet dan wel winnen. Polder man knap tweede in de zware Galgecross had het zelf liever anders gezien, getuige zijn woorden na de wedstrijd afgelopen zater dag, toen hij verklaarde Jammer dat Leon er niet was, dan hadden we op het sportieve vlak een rob bertje kunnen knokken". Dit gebeurt dan vandaag in het pittoreske Wilhelmi nadorp, waar tevens de titel van het district West 2 op het spel staat. Leon van der Velden is de gehele week behandeld door zijn clubmakker en fysiothera peut René Zweedijk en het kan tussen die twee dan ook een leuk prestigeduel worden. Naast dit duo kunnen ook Hans Vrolijk van Sparta Den Haag, Jo- han de Vlieger, Piet Wes- terweele, Jan de Bart, Ad Courtin, Simon Blom, Pe ter Hammeteman en Jaap Oele meespreken, zodat het een erg aantrekkelijk schouwspel belooft te wor den. De 67 ingeschreven se nioren worden om 15.40 uur weggestuurd voor hun 12 kilometer. Samen met de senioren lopen de vete ranen hun wedstrijd. Gro te afwezige is hier Frans Krijnsen die al zeker is van de Zeeuwse titel en in actie komt op het Nederlands kampioenschap in het Gel derse Heerde. Ook hier is de strijd nu volledig open met Kees Weststrate en Ron Abuijs in de hoofdrol len en Peter Provoost als butsider. De dames beginnen aan hun 4500 meter lange wed strijd om 15.10 uur. In te genstelling tot vorige week een redelijke bezetting met zestien voorinschrijvingen. Jopie Daane voert op dit moment de stand van het crosskampioenschap aan en de kans dat de ranke Vlissingse zaterdag in het Wilhelminahuis van voor zitter Johan Vuijk de hoofdprijs krijgt uitge reikt, is erg groot. Haar grootste concurrente is Lenny Natte, die afgelopen zaterdag in de Galgecross triomfeerde. Het programma in Wil helminadorp wordt om 12.00 uur geopend met de pupillen. De prestatielo pers komen in 15.45 uur aan hun trekken met als te kiezen afstanden 3800, 7000 en 10.200 meter. Alle admi nistratieve handelingen worden verricht in het Wilhelminahuis, waar om half vijf de prijzen van de crosscompetitie worden uitgereikt. Voor aanvang van de laatste wedstrijd in het ka der van de Zeeuwse cross competitie zien de ranglij sten van de senioren, vete ranen, dames, meisjes A en jongens A er als volgt uit: heren: 1. Sam Polderman, Marathon 544 punten, 2. Peter Hameeteman, Zee land Sport 511, 3. Johan de Vlieger, Marathon 488, 4. Frank Kooman, Dynamo 462, 5. Albert Karstanje, Dynamo 424, 6. Leon van der Velden, AV'56 417, 7. Piet Westerweele, RKHAV 411, 8. Jan de Bart, AV'56 390, 9. Ad. Courtin, AV'56 386,10. Rian van de Broeke, Marathon 385 punten; ve teranen: 1. Frans Krijnsen, AV'56 535 punten, 2. Ron Abuijs, Dynamo 482, 3. Kees Weststrate, Mara thon 466, 4. Peter Provoost, Scheldesport 411; dames: 1. Jopie Daane, Marathon 507 punten, 2. Lenny Natte, Dynamo 473, 3. Elly Nieuwpoort 427 punten; jongens A: 1. Frits Bolle, AV'56, 2. John Teuthof, Delta Sport, 3. Albert Schrijver, AV'56; meisjes A: 1. Susan Vermeule, Dy namo, 2. Marjan Wagema- kers, Dynamo, 3. Sandra van Waes, RKHAV. i - 4800 DK Vqtï onze atletiekmedewerker rmen tezamen rrot bedrijven L International. ter post. De internationale i wordt een grote groei de administratie middels RAAUW - Zaterdag 18 fe- uari houdt de Graauwse lortvereniging St. Aloy de irnavalsloop', een prestatie- op met als keuze-afstanden He, vijf, zeven kilometer en t tien Engelse mijl. lüeze loop is de laatste uit len reeks van vijf, die men aditiegetrouw de laatste ja- In in Graauw organiseert. De art wordt bij het sportcen- um van de organiserende Éreniging om drie uur gege- PIET DIELEMAN door Rinus Verberkmoes AXEL - KNVB-scheidsrechter zijn is veelal een be zigheid die leidt tot 'bekend' worden. In positieve of negatieve zin. Met name in het laatste geval slaagt de man in het zwarte pak er niet in de schijnwerpers te ontvluchten. De meeste arbiters krijgen zodoende het 'zonnetje' wel eens op zich gericht. Slechts weinigen weten daaraan te ontkomen. Een van hen is Piet Die- leman uit Axel, die ondanks een reeks van jaren de rol van scherprechter te hebben vervuld, nog altijd een 'onbekende' is in de voetbalwereld. tn .3*4 u(<<; J J Uiteindelijk hoort het ook zo. Een scheidsrechter is er tenslotte alleen maar om een voetbalwedstrijd doorgang te laten vinden, in het belang van datzelfde voetbal. Niet meer en niet minder. Het is juist deze 'gouden' regel die, indien perfect toegepast, de arbiter in een onopvallende rol dwingt. Problemen tijdens een duel kennen deze scheidsrech ters niet dikwijls. „Situaties in een wedstrijd die mij voor problemen stel den, zou ik niet direct op kun nen noemen. Wel kan het ge beuren dat je een beslissing neemt waarvan je achteraf denkt, had ik het toch maar anders gedaan. Maar dat is iets waar elke scheidsrechter mee te maken heeft. Uiteinde lijk moet je onmiddellijk een besluit nemen, tijd om er over na te denken heb je nu een maal niet," weet Dieleman, die zijn arbitrale carrière bij AZVV begon. Hij is één van de handvol arbiters die via het B-scheidsrechterschap inge lijfd werd in het A-korps. In die laatste groep vertoefde hij twee jaar in het afdelingsvoet- funktie met een uitstekerd ir, Hoofd Personeelszak»! Hl erkopen in 't bloed heb- e is een pré, maar voor rijker vinden wij het dat inzet heeft om zich ook tussen 23 en 35 jaar en i. grondige inwerkperiode, jereren.in zijn rayon. int u schriftelijk sollicite- U kunt vragen naar de kVan onze sportredactie ISSINGEN - De vier ploe gen die deelnemen aan het Zeeland '84-toernooi', dat op jttnsdag 24 en woensdag 25 juli Vlissingen zal worden ge houden, zijn bekend. De Stich ting Zeeland '84, bestaande uit voorzitter Kees Blommaard, Wim Jagt, administrateur van Je KNVB afdeling Zeeland, rrits Bakker, Piet de Jong en Aul Hermsen, is er in ge daagd een viertal sterke ploe gen te contracteren. Uit België komt het sterke iveren Waes, de toonaange- "de formatie in de hoogste !sse bij onze zuiderburen, de Duitse Bundesliga komt L Bochum, uit ons land ivisionist FC Groningen het viertal wordt gecomple- rd met het Zeeuwse ama- 'relftal. Het toernooi is op- ®t onder auspiciën van de ^B-afdeling Zeeland. Ilts Bakker, bestuurslid 1 Stichting Zeeland '84: anvankelijk had ook Not- gham Forest toegezegd 'r het toernooi in Vlissin- 1 te zullen komen. Men ft van Engelse zijde echter het laatste moment afge- >d, omdat men verplichtin- I elders had. We zijn nog fg geweest met FC Köln en erdeen, maar dat lukte greens niet. Toch mag het /Inemersveld er zÜn naar ;e smaak. Het toernooi doet opzet denken aan het rnooi van Amsterdam en Oenoord. Dinsdag 24 juli ten in Vlissingen eerst de 'Tonder) worden afgewerkt woensdag volgt de win- *s~ en verliezersronde". de organisatie van dit '°oi was een bedrag van tachtigduizend gulden _?eid. Als scheidsrechters Vlissingen fungeren Ignace Swieten en Gerard de epper, de Hulsterse topar- r uit het betaalde voetbal, van de Zeeuwse top- "eidsrechters komt opdra ven als grensrechter bij de verschillende wedstrijden. Zo wel FC Groningen, VFL Bo chum als Beveren Waas heb ben in die week een trainings kamp opgeslagen in Zeeland en zullen in die periode nog enkele wedstrijden spelen in onze provincie. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Compleet met video-apparatuur wordt van daag de vijfde en voorlaatste ronde gespeeld van het succes volle tennis-circuit in de Ador-hal in De Braakman. Strijd valt er weer volop te verwachten, zowel bij de da mes als bij de heren, waar Coen Dobbeleir nog steeds bo venaan staat op de ranglijst, maar zeker weer de nodige aanvallen op zijn koppositie te verwerken zal krijgen van on der meer Menno van den Hout en wellicht ook van Mark Al- bers en Patrick Marteijn. Om bij deze top te komen, zullen Hans Vermoet, John Dijkman en Mark Leenknegt de nodige strijd gaan leveren. Bij de dames staat Sandra Begijn, afgelopen weekeinde tweede bij de nationale in doorkampioenschappen, bo venaan, op de voet gevolgd door haar clubgenote Maaike Verstraeten. In de kopgroep viel Wilma Kupfer (wegens ziekte) in de vorige ronde af ten gunste van Angela Latu- heru, die overigens in de vori ge ronde goed op dreef was. Wilma Kupfer moet dé strijd aanbinden met Jel Dekker en Annemarie Robesin. De zater dag te spelen partijen zullen op video worden opgenomen en kunnen worden gevolgd via meerdere tv-toestellen. bal om daarna de stap naar het KNVB-voetbal te maken. Hierin fluit hij in groep twee en dat betekent tweede- en derdeklassers fluiten. Omdat het fluiten Dieleman goed afgaat, heeft hij geen spijt dat hij in het arbiters- korps is binnen gepraat. „Het enige waar ik achteraf spijt van heb gehad, is dat ik niet eerder ben begonnen," aldus de Axelaar, die naast het arbi- treren vaak fungeert als bege leider bij sportopleidingen. Zo staat hij regelmatig op de lijst van cursusssen als jeugdlei der, sportongevallen, arbiters opleidingen en bij de Algeme ne Basis Opleiding (ABO). Al met al zaken waarin veel tijd gaat zitten. Daarom is het interessant zijn mening te horen betref fende de arbitersopleiding. Dieleman: „Eerst wil ik stellen dat hierin een enorme vooruit gang is geboekt. Dat staat vast. Toch zou de opleiding naar mijn smaak meer op de praktijk gericht mogen zijn. Je hebt tenslotte veel te maken met mensen die al een redelij - ke spelregelkennis hebben en als ze daarnaast ook nog eens gevoetbald hebben, mag je verwachten dat ze toch al iets kunnen. Persoonlijk zou ik willen dat ze na een week op leiding al een wedstrijd gingen fluiten. Zij het onder begelei ding, dat is dan de enige voor waarde. De nieuwkomers die het echt in zich hebben, haal je er dan meteen uit. Je moet het tenslotte van de 'blijvers' heb ben." Een andere wijziging die Dieleman zou willen, is het binnen halen van een STK-er. Een man met een ClOS-oplei- ding die onder andere het aan stellen van arbiters moet gaan verzorgen en daarnaast een deel van de opleidingen en zelfs trainingen voor zijn re kening moet nemen. „Door een professionele kracht in huis te halen, kan het werk van de vrijwilligers voor een deel worden overgenomen. Dit houdt voor hen in minder be lasting en meer tijd om van i it) 11 i i i MET PLEZIER Piet Dieleman: „Het contact met andere arbiters is belang rijk. De scheidsrechters in Zeeuwsch-Vlaanderen vormen een hechte groep". Wat de Axelse referee goed doet, is het beter als groep op treden en zich als groep gedra gen van de COVS Zeeuwsch- Vlaanderen. „Als scheidsrech ter ben je vaak een individu dat alleen optrekt, zowel naar als terug van wedstrijden. Het is goed dat er daarnaast een goed contact bestaat met de andere arbiters. Een goed - FOTO WIM K00YMAN voorbeeld hiervan is he drietal dat samen met mij in dezelfde afdeling fluit. Wij, William Roegiest, Levien de Groote, Peter Bogaart en ik vormen als het ware één team. Zo moet het zijn. Dan kan je als scheidsrechter lang mee." Want ook wij willen plezier aan het voetballen beleven," besluit Dieleman. 1. N. v.d. Houten Kloetinge met 13 doelpunten; 2. P. v. Dorsselaar Steen met 11 doelp.; 3. B. v. Craenenbroeck Clinge met 8 doelp.; 4. P. Zwart Sluiskil, P. Verburg Goes, M. Triest Steen met 7 doelp.; 5. J. de Block Hoek, A. Wil ting Tern. Boys, G. Wolters Goes, E. Audenaerd Ria W, J. Huisman Terneuzen, J. Lambert Vogelwaarde met 6 doelp.; 6. J. Klein AZW, M. de Kundert Tern. Boys, F. Verstraeten Axel, J. Maas Hontenisse, L. v.d. Voorde HVV '24, B. Corijn Terneuzen, E. v. Poucke IJzendijke met 5 doelp.; 7. Th. Hanny AZVV, F. v.d. Pijl Hoek, B. v.d. Broeke Breskens, R. de Muijnck Breskens, A. Drumont Clinge, Alb. Mortier Steen, G. Buijsrogge Hontenisse, S. Soulimans Hoofdplaat, H. Bun HW '24, A. Verdonk Le- wedorpse Boys met 4 doelp.; 8. J. Spaans AZVV, E. de Dreu Kloetinge, J. Dees Zaamslag, R. v.d. Hooft Sluiskil, P. v. Kouteren Sluiskil, D. v. Puijvelde Clinge, F. v. Kau- teren Clinge, Th. de Bruijn Goes, E. Nagelkerke Steen, P. Dobbelaere Steen, M. Quataert Aardenburg, R. Deve- neijns Biervliet, W. Thomas Hoofdplaat, R. Raas Lewe- dorpse Boys, Uitterhoeve Lewedorpse Boys, E. Vogel Le- wedorpse Boys, F. Lammens Ria W, P. v. Bambost Ter neuzen, F. v.d. Veeken Vogelwaarde met 3 doelp. Clubscore: 1. Steen met 28 doelp., 2. Kloetinge en Goes met 23 doelp., 3. AZVV en Clinge met 20 doelp. AXEL - De landelijke rijvere- niging en ponyclub Graeve Jan heeft de organisatie in handen van de vierde en laat ste wedstrijd om de Indoor Vlaanderen-trofee, die van daag in manege Margrette wordt gehouden. In de M- en Z-klasse paar den hebben Gilles Quist met Pelopidas van de Zwinruiters, Lenet Sandee met Thyfoon van Noord-Beveland, Liesbeth Haerinck met Tamara van Ja- coba van Beieren en Wim Smet met zijn paarden Agra- mie en Winnetou goede kan sen op de eindzege. Zij staan voortreffelijk geklasseerd na drie wedstrijden. De strijd om de hoofdprijs belooft echter bijzonder spannend te worden. In de M- en Z-klasse pony's ligt de zaak totaal anders. Hier zijn de kaarten geschud. On betwist aan de leiding gaat hier met drie punten uit drie wedstrijden Jacqueline de Winter met Rashid van Wal cheren, gevolgd door haar clubgenote Jeanet de Lange met Santona. Laatstgenoemde is vrijwel zeker van zilver. Om de derde plaats zal fel geknokt worden door vooral Marco La- fort met Curly van De Klep- pertjes en Ingeborg de Gucht met King Brown van Luctor et Emergo. In de L-klasse paarden spitst de strijd zich toe tussen Chris Tolleman met Robby van Broeder Isidoor, die weer fel belaagd wordt door Marie Paule Picavet met Renate van Luctor et Emergo. In de L- klasse pony's is de winnares al bekend. Dat is sterke Mirella den Beer met Spirite van De Kleppert) es. Conny de Beule met Goya van Hulst is favo riete voor de eindzege bij de B-klasse paarden. Bij de pony's in de B-klasse is de zaak eveneens al defini tief beslist. Paul Rouw met Amber van Luctor et Emergo is hier al zeker van de gouden plak. Tijdens de wedstrijden in manege Margrette wordt van daag tevens het Zeeuws in- door-kampioenschap voor po ny's verreden voor de klassen L, M en Z. LEWEDORP - Van vandaag tot en met zondag 26 februari houdt de biljartvereniging LBV uit Lewedorp het kam pioenschap hoofdklasse librc van het district Walcheren en De Bevelanden. Voor deze eindstrijd, die ge houden wordt in hotel-café restaurant De Goede Ver wachting, hebben zich de vol gende spelers geplaatst: 1. A., van Iwaarden (ONDA, Krab- bendijke), moyenne 12.75; 2. J. Alleijn (VEG/ABV, Souburg) 11.41; 3. W. Sandee (HBC, Heinkenszand) 10.17; 4. M. Hoondert (DOS, Ovezande) 10.00; 5. P. Raas (LBV, Lewe dorp) 9.75; 6. L. Westdorp (OBK, 's-Heerenhoek) 9.25; 7. R. de Buyzer (OKK'77, Katten- dijke) 8.42; 8. J. Walhout (OKK'77, Kattendijke) 8.33. Reserves zijn; C. Westdo: (De Toekomst, 's-Heerenh 8.07 en J. Westdorp (ALP Goes) met 8.23. TERNEUZEN - De Braakman houdt morgenmiddag in het zwembad te Terneuzen de derde wedstrijd voor de Zeeuwse competitie voor niet- startvergunninghouders. !>-:■ Bruinvis, 't Vrije en Scheldes- troom zijn hier de tegenstan ders. Voor dezelfde competitie komen in Zierikzee Onderdak, Stelleduikers, De Ganse en Luctor tegen elkaar uit. In Middelburg wordt de tweede Speedojaargangwed- strijd gehouden voor de zwemjeugd tot en met 12 jaar. Aan het programma zijn de 400 meter vrije slag voor da mes en heren toegevoegd. VOGELWAARDE - Afgelo pen donderdag hebben de voetbalvereniging Vogelwaar de en trainer Rinus Zegers overeenstemming bereikt over de verlenging van het con tract. Trainer Zegers, die reeds twee jaar werkzaam is bij Vogelwaarde, heeft zijn overeenkomst met een jaar verlengd. „De spelers en het bestuur waren vóór verlenging, omdat we zeer tevreden zijn over de werkwijze en de inzet van on ze trainer. We hebben dan ook de nodige moeite gedaan om Rinus Zegers, die ook door di verse andere verengingen was benaderd, te behouden voor Vogelwaarde", aldus voorzit ter Frans Piessens. hun sport te 'genieten' aldus I Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - De Ador-da- mestenniscompetitie verloopt boeiend. In de eerste categorie staat het team van Smolders bovenaan in de eerste poule, hoewel het tegen Van Veldho ven niet verder kwam dan een gelijk spel. Dit was te wijten aan het verlies van het Smolders-duo Nijsten/De Heus, dat met 6-9 verloor van Pladdet/Van de Vijver. Smolders en Botter wonnen met 13-5 van het kop pel Van Veldhoven/Sparre- boom. Een geduchte concur rent was Amersbeek, dat met 4 punten achterstand op Smol ders de tweede plaats bezet. De teams van Roelofs en De Rijke zijn in de tweede poule uit gespeeld. Hier is het De Rijke dat met 8 punten de lei ding heeft. Uitslagen: eerste categorie: Smol- ders-Van Veldhoven 2-2, Amers- beek-Oostburg 2 4-0; tweede cate gorie: Ador 2-Sluis 2 2-2, Timmer man-Oostburg 2 4-0. Van onze sportmedewerker SLUIS - „Zie het maar als een hobby. Een ander voetbalt of biljart. Dat laatste doe ik ook wel, maar niet zo best. Ik heb er voldoening van als ik een partij goed gearbitreerd heb. Kortom, ik vind het leuk. Dus beschouw ik het als een hob by", zegt de kersverse ge westelijk biljartarbiter Rudie de Metsenaere uit Sluis. Dat predikaat bemachtigde hij onlangs tijdens het examen in Etten-Leur. Een feit waar hij trots op is. Rudie de Metse naere (29) over de aanleiding om gewestelijk arbiter te wor den, het examen en zijn ambi ties voor de toekomst. „Vanaf 1978 ben ik districtsarbiter. Ik wil niet direct beweren dat ik stond te popelen om geweste lijk arbiter te worden, maar toch leefde het wel bij me. Maar om dat te kunnen wor den, ben je afhankelijk van het feit wanneer er gewestelij ke arbiters nodig zijn. Want dan pas wordt er een examen gehouden. Dit seizoen was dat het geval. De districtsarbiters werden benaderd met de vraag wie er belangstelling had voor dat examen. Toen bleek dat de belangstelling hier in het district Zeeuwsch- Vlaanderen om gewestelijk arbiter te worden erg groot was. Als ik me niet vergis, ga ven zich zeker tien districtsar biters op. De beste twee scheidsrechters van dat tiental werden afgevaardigd. Het dis- trictsbestuur selecteerde Wil- fried de Winne uit Sluiskil en mij. Wilfried de Winne heeft niet aan het examen deel kun nen nemen, omdat hij verhin derd was wegens werkzaam heden. Voor het zover was, heb ik nogal wat taaie kost in de vorm van reglementen en be palingen moeten verslinden. Vooral in het wedstrijd- en arbitragereglement moet je thuis zijn. Daar heb ik ook flink op gestudeerd. Met suc ces, want het examen verliep naar wens. Eerst het theoreti sche examen 's morgens en 's midddags het praktische deel. Dat gebeurde onder toezicht van zes examinators. Het duurde na afloop nog een Rudie de Metsenaere. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER uurtje voordat we de uitslag wisten. Dat was wel even spannend, al had ik er veel vertrouwen in. Maar toch was ik opgelucht toen de uitslag bekend werd gemaakt". Met enige trots toont Rudie de Metsenaere, die zijn sporen behalve in de arbitrage ook al verdiend heeft in het mede- organiseren van belangrijke biljartevenementen, het em bleem dat een gewestelijk ar biter na afloop van het exa men uitgereikt krijgt. Hij ver volgt: „Nu kijk ik toch weer verder. Ik maak er geen ge heim van dat ik graag natio naal arbiter zou willen wor den. Daarvoor moet je wel aan enkele eisen voldoen". „Tijdens gewestelijke kam pioenschappen en nationale voorwedstrijden worden je verrichtingen nauwlettend ge volgd door een rapporteur. Die geeft beoordelingscijfers en de vier arbiters die met het hoog ste gemiddelde van het gewest aan het eind van het seizoen uit de bus komen, krijgen de kans om nationaal arbiter te worden. Maar ook dat hangt weer af van het feit of er vraag is naar nationale arbi ters. Je ziet het, een lange weg, maar mijn streven is daar op gericht en dan heb ik er best een paar jaar geduld voor over. Eerst nog wat ervaring opdoen, dat is erg nuttig. Wat dat betreft, zit ik hier in Zeeuwsch-Vlaanderen be paald niet gunstig, want voor kampioenschappen en natio nale voorwedstrijden op ni veau moet je meestal naar Brabant. Maar dat wist ik van tevoren, dus ik klaag niet. Al moet ik er meteen aan toevoe gen dat het spelpeil hier de laatste jaren flink omhoog is gegaan. De kans is groot dat volgend seizoen hier al natio nale voor wedstrijden anker kader 38/2 gehouden worden. Dat is een mooie gelegenheid om op eigen bodem ervaring op te doen in die spelsoort", besluit een enthousiaste Ru, ii< de Metsenaere, die, indi n noodzakelijk, ook graag ben i is te assisteren bij de cursus voor districtsarbiter, die mo menteel in Sluiskil gehouden wordt.

de Stem | 1984 | | pagina 15