W Mmm igen in zon i? Sowjet-Unie prolongeert biathlon-titel Hinault niet naar Oss Betere bescherming amateurboksers Bobsleebond wil één soort slee Sovjet-machine hapert af en toe ZIJNEN LLUIKEN i PAGINA SPORT 2 01150 94263-1354; Jeugdselectie tegen Spanje itevens jij PSV ll Egyptisch elftal naar ..os Angelos leid oser en Pijnen "en in esdaagse Milaan Nijboer doet gooi naar kwalificatie Chris vaii den Dungen naar Willem II Eddy Planckaert wint tweede etappe Y oorzitter dambond weg Jimmy Connors ronde verder Körver twee jaar naar DS IZATERDAG 18 FEBRUAR11984 T19 alluiken en. aranderen zij Draak en een de koude en irmte. afwerking, raag verdere k systeem. SARAJEVO - Het interna tionaal Olympisch comité (IOC) heeft vrijdag in Sara jevo bekend gemaakt, dat deelnemers aan het Olym pisch bokstoernooi in Los Angeles, wanneer zij dat wensen, een hoofdkap mo gen dragen. Een beslissing om het dragen van de kap verplicht voor te schrijven, zal mogelijk in april op het jaarlijkse congres van de Internationale Amateur Boks Bond (AIBA) in Los Angeles worden genomen. Tijdens de Olympische Winterspelen in Serajewo is druk overleg gevoerd tussen de medische commissie van het IOC en vertegenwoordi gers van de AIBA. In de me dische commissie van het IOC bestaan bezwaren te gen het boksen als Olympi sche sport. De IOC-artsen vrezen vooral voor letsel, dat zich pas na het beeindigen van de loopbaan van de bokser openbaart. Don Huil, de voorzitter van de AIBA, maakte in Se rajewo bekend, dat zijn or ganisatie besloten heeft de maximale leeftijd voor amateurboksers voor deel neming aan wedstrijden op 35 jaar te stellen. Alleen de medische com missie van de AIBA kan in incidentele gevallen een bokser nog twee jaar extra wedstrijden gunnen. Een miminum leeftijd van ze ventien jaar voor wedstrijd boksers kent de AIBA al verscheidene j aren. De AIBA heeft nog een aantal andere maatregelen tot een betere bescherming van de boksers genomen. Iedere bokser zal jaarlijks een grondige medische keu ring moeten ondergaan. Alle deelnemers aan het Olympi sche bokstoernooi van Los Angeles zullen niet alleen het normale medische on derzoek moeten ondergaan, maar zich tevens dienen te onderwerpen aan een uitge breid onderzoek van de ogen, oren, het evenwichts orgaan en het zenuwstelsel. Verder zijn onderzoeken van bloed en urine voorge schreven. Het gebruikelijke hersen onderzoek (EEG) kan zelfs nog uitgebreid worden met een computerscanning van de hersenen. In de toekomst zal strenger toezicht worden gehouden op de regels, die de rusttijd van boksers, die zijn neergegaan of door een knock out hebben verloren, regelt. Voortaan zal de ringarts het recht hebben het ge vecht tot een minuut te on derbreken om een bokser te onderzoeken. Hij krijgt ook het recht een partij te sta ken. Overtredingen van de nieuwe regels door artsen, boksers en scheidsrechters worden gestraft met een jaar schorsing. Bij herha ling kan zelfs levenslange schorsing volgen. De AIBA zal op verzoek van de medische commissie van het IOC een onderzoek instellen naar het zoge naamde 'maken' van het ge wicht. Dit op niet natuurlij ke wijze bereiken van het wedstrijdgewicht, dat ook in het judo, worstelen en ge wichtheffen voorkomt, is volgens de artsen van het IOC schadelijk voor de ge zondheid. Geruchten bloeddoping sterker alist isoleerd Kstic aLITEIT, garantie, service Vraag vrijblijvend informatie. Met één telefoontje of het ïnstu- ren van de bon, krijgt u vrijblij- ïatie. Uw Verandalux-adviseur zal u arfijn uitleggen dat uitsluitend onderhoudsarme matenalen wor- den verwerkt. En dat u pas betaalt na af- levering. Neem meteen het aller beste, voor een redelijke pnjs. Verandalux dus. Vakwerk en pas- werk. DEN HAAG - Bondscoach Ger Blok heeft zestien junioren (16-18 jaar) geselecteerd voor de vriendschappelijke inter- ndwedstrijd Nederland- Spanje, woensdagmiddag <14.30 uur) in het Haagse Zui derpark. Het duel, dat dient als voor- ereiding op de voorronde- yedstrijden van de Europese titelstrijd tegen Luxemburg, is het beginpunt van de nieuwe koers, die de KNVB met het Jjeugdplan Nederland wil gaan paren. De voetbalbond wil in ieder |eval meer publiek bij de wedstrijden van de UEFA- jeugd. Via de afdeling Den daag zijn alle scholen in de re gio benaderd. De KNVB biedt ;ratis toegang aan de jeugd. selectie voor het UEFA-jeugdelftal i (16-18 jaar): Grim, De Meyer (beiden Ajax), Hesp, Jansen (beiden Haarlem), Schuurhuizen, Bodaan (beiden Sparta), [Verhagen, Berghuis (beiden PSV), Elzin- ga (Heerenveen), Bommels (DWV), Wil- [lerns (PEC Zwolle), Witteveen (Go Ahead Eagles), Groeleken (Twente), Van der Weerd (Fortuna S), Van de Luer (MW) en Feskens (Willem II). ilfiri ■ijblijvend alles over terrasoverdekkingi postcode anvelop zenden aan Postbus 3. 4453 ZG s Heerenhoek bijl 1INDHOVEN - Huub Stevens leeft zijn contract met het lindhovense PSV met twee aar verlengd. De Sittardenaar, 30 jaar, is lezig aan zijn negende seizoen n Eindhoven. Aan het einde 'an zijn nieuwe verbintenis is lij 32 jaar oud en transfervrij. iun aantrekkelijke lonksveer. e aandacht trekt, smingen als door ïaal Automobiel- ie er de voorbije e ook nu nog groeit, ekt. CAIRO - Het nationale voet- lalelftal van Egypte heeft zich irijdag door een overwinning fliet 1-0 op Algerije als vierde Deelnemer geplaatst voor de plympische Spelen in Los An geles. Algerije, dat als debutant pij het wereldkampioenschap n Spanje verraste door met M van West-Duitsland te Winnen, was er de eerste wed- ftrijd ook niet in geslaagd Tgypte de baas te blijven (1-1). 1 In het stadion van Cairo, waar 120.000 mensen toekeken, ■orgde Alar Nabil in de 57e pinuut op aangeven van pmad Suleiman voor de enige freffer, die Egypte het recht geeft de tickets voor Los An gles te bestellen. Egypte nam in 1964, nog on- ler de vlag van de Verenigde jtrabische Emiraten, in Tokio Ifjor het laatst deel aan het jilympische toernooi. I A's tweede vertegenwoordi ger van Afrika had Kameroen een plaats voor Los Angeles Weroverd. ^gen in Raamsdonksveer. ia. van onze speciale verslaggever SARAJEVO - Bij de Olympische winterspelen is an dermaal het woord bloeddoping gevallen. Alexander, Prins de Merode, de voorzitter van de medische com missie van het IOC, sprak er deze week openlijk over. Hoewel in Sarajevo inmiddels meer dan vijfhonderd dopingtests zijn uitgevoerd, is er niet een positief uit gevallen. Net als tijdens de wereldkampioenschappen atletiek in Helsinki en de Olympische zomerspelen van Moskou werd geen enkele atleet betrapt. Toch kan er een 'medaille- dief' op het ereschavot hebben gestaan. Er viel alleen niets te bewijzen. De stellingname van het internationale Olympische comité (IOC) tegen doping in alle verschijningsvormen, is een drieluik van onmacht: 'We weten het; we vechten erte gen; we kunnen er niets aan doen'. In Sarajevo heeft het IOC het zwijgen over het gewraak te thema opnieuw doorbroken. Er werd zelfs hardop ge klaagd, maar in plaats van op bewijzen stoelde het op vreemde vermoedens en op de eigen, treurige overtuiging, dat het in de sport niet altijd even eerlijk toe gaat. Bloeddoping - het vergroten van de zuurstofopnamecapa citeit - is door het IOC in de ban gedaan, maar staat niet op de lijst van verboden midde len, omdat het niet aantoon baar is. Bij bloeddoping wordt de atleet, meestal na een trai- ningstage op grote hoogte, vier tot zes weken voor de te leve ren prestatie een halve liter bloed afgetapt. Daarbij kan de atleet het bewaarde, eigen bloed in de zelfde vorm geinjecteerd krij gen of als een concentraat van rode bloedlichaampjes. Het op deze manier verhoogde aantal erythrocyten, in welke bloed cellen het eiwit haemoglobine zuurstof bindt, stelt de sporter langer in staat zware arbeid vol te houden. Misbruik van deze methode is nauwelijks aantoonbaar. Zo min als lange tijd ook het slikken van een anabole ste- roide als testosteron aanwijs baar was. Toen eenmaal de hormoonpreparaten de sport in een steeds kwader daglicht stelden, begonnen de 'doping- detectives' in het laboratorium naar methoden te zoeken om het gebruik van spierverster- kende middelen te bewijzen. Sindsdien is naast de spor- tarena de jacht geopend op de 'kleine helpers'. Zodra echter een middel herkenbare sporen nalaat, dan ligt het volgende alweer klaar, zoals onlangs weer duidelijk werd met de 'herontdekking' van het men selijk groeihormoon (HGH). De aanwijzingen omtrent de juistheid van de uitlatingen van het IOC over bloeddoping zijn vrijdag toegenomen. Na dat de Belgische Prins de Me rode donderdag al zijn ver moedens had uitgesproken, vertelde ook Gunther Pffeifer, de teamarts van de Westduitse biathleten, geenszins uit te sluiten dat in Sarajevo ge bruik is gemaakt van bloeddo ping. „Ik heb duidelijke symp tomen waargenomen, die op bloeddoping kunnen wijzen", zei de arts. In het Olympische dorp in Hotel Ingman, waar de atleten van de Noordse disciplines zijn ondergebracht, zouden, vol gens Pffeifer, een fors 3sntdl met bloed besmeurde hand doeken zijn aangetroffen in de door de Finse afvaardiging bewoonde kamers. „Dat is na tuurlijk geen bewijs, maar het kan onze waarnemingen sta ven, dat een aantal atleten er anders uitzag", meende Pfei- fer. Prins de Merode zei donder dag, dat enkele Olympische winnaars slechts dankzij de hulp van bloeddoping een me daille kregen omgehangen. De Belg noemde daarbij welis waar geen namen, maar hij onderschreef daarmee toch de bewering van de Noorse trai ner Magnar Undemo, die tweevoudig goud-winnares Marja Liisa Hamalainen uit Finland, beschuldigde. Vol gens de Noor was zij tot de krachtsexplosie op de vijf en tien kilometer langlauf slechts in staat geweest door die be wuste bloedtransfusie. De Finse equipeleiding deed deze verdachtmaking af als geklets, waarna de Noorse bond zijn verontschuldigingen aanbood. MILAAN - Rene Pijnen en ncesco Moser, de Italiaan- l werelduurrecordhouder, i «eren na de voorlaatste het klassement van de •Daagse van Milaan aan. De Italiaan Gisueppe Sa- "ui, die met de Zwitser f euler tot donderdagnacht de F°Ppositie innam, moest zich regens maagklachten uit de FMstrijd terugtrekken. ETm??vd5Msde av0Qd; 1- Moser/Pij- pterma^SL Punten op een ronde: 2 5ov£/£TS?uutz (Lie/Wdl) 208 pnt 3. 1,3 <GBr/Aus) 147 pnt op «i St?„,';:,4',.SaroriruFreuier (jta/ Pil 1.0! Bontempi/Thurau (Ita/ ost/rioj pnt ®P drie ronden: 6. Bidi- 'an j173 pnt 7< Bincoletto/ sn- 8 wl 189 pnt op 109 ron- nt 0 "avik/Hindelang (Ned/WDl) 137 SERAJEWO - Het biathlon-viertal van de Sowjet-Unie heeft vrijdag met succes het Olympische estafette-kampioenschap verdedigd. De strijd op de 4 maal 7,5 ki lometer is sinds 1968, toen het voor het eerst op het Olym pisch programma verscheen, steeds door de skilopers/ schutters van de Sowjet-Unie gewonnen. De Sowjet-ploeg bestond uit Dmitri Vassiljev, Joeri Katsj- karov, Algujimantas Sjalna en Sergej Boeligin. De hoofdrol in het team van de Sowjet-Unie was wegge legd voor Sergej Boeligin. De vierde man in de estafette schoot foutloos en was sneller dan alle rivalen. De derde man, Sjalna, leek de kansen van de Soiwj et-Unie op een honderd-procentscore in de biathlon-estafette te ver knoeien, toen hij op het schiet veld twee keer miste en twee strafrondjes moest lopen. Sjalna verspeelde de voor sprong van een minuut, maar kreeg door uitblinker Boeligin toch weer het goud om de nek. Noorwegen, met de Olympisch kampioen op de 10 kilometer Eirik Kvalfoss als grote man, hield in een spannend duel West-Duitsland met 1,2 secon de verschil van het zilver. West-Duitsland, in Lake Placid ook al winnaar van het brons, had zijn team opge bouwd rond de winnaar van de 20 kilometer biathlon, Peter Angerer. Angerer hield de Westduitsers persoonlijk in de race. Oost-Duitsland leidde door de fouten van Sowj et- man Sjalna na de kilometer- paal 23. Veteraan Frank Ullrich, achtvoudig wereldkampioen en in Lake Placid winnaar van Olympisch goud en zilver, ver gooide de Oostduitse kansen door in de slotfase ruim een minuut in te leveren op Boeli gin. Ullrich schoot twee keer mis en bleef door die fouten in Serajewo zonder eremetaal. De Oostduitser, na Zimjatov uit de Sowjet-Unie de succes volste biathlon-atleet uit de geschiedenis, was in Joegosla- viie geen schaduw van zich zelf. De uitslag van estafette biathlon 4 maal 7,5 kilometer: 1. Sowjet-Unie (Vassiljev Katsjkarov, Sjalna en Boeligin) 1 uur 38 minuten en 51,7 seconden 2. Noorwegen (Lirhus, Kvalfoss, Storsveen en Soebak) 1.39.03,9 3. West-Duitsland (Reiter, Pich- ler, Angerer en Fischer) 1.39.04,5 4. Oost- Duitsland 1.40.04,7 5. Italië 1.42.32,8 6 Tsjechoslowakije 1.42.40,5 7. Finland 1.43.16,0 8. Oostenrijk 1.43.28,1 9. Frank rijk 1.43.57,6 10. Zweden 1.44.28,2. «ik. Mm r' ;Vr V «5' V ««54 Kees van de Wereld (links) en Reinier Groenendaal (rechts) gisteren tijdens de trai ning op de Witte Kruisberg in Oss fotoanp OSS - Bernard Hinault, door de Franse wielerbond geplaatst op de deelnemerslijst voor het wereldkampioenschap veldrijden, zal zondag niet in Oss starten. Na de officië le aanmelding van vrijdag ontbrak de naam van de Breton. Vrijdagmorgen werd wel zeker, dat de favorieten voor het kampioenschap bij de profs zondagmiddag zeker zullen vertrek ken. België brengt naast wereldkampioen Roland Liboton ook Robert Vermeire, Jo- han Ghyllebert, Paul de Brauwer en Erik de Bruyne aan de start. Het Nederlandse kwartet, Stamsnijder, Groenendaal, Brou wers en Van de Wereld, bleef eveneens on gewijzigd. De nationale amateurploeg zal zaterdag ook in zijn sterkste samenstelling deelne men, Van Bakel, Boom, Hermans en Frij- ters. De Nederlandse rijders zullen, zoals het er vrijdag uitzag, heel andere omstan digheden treffen dan bij het Nederlandse kampioenschap op 29 januari. Het modderparkoers van toen, waarop het lopen zeker zo belangrijk was als het fietsen, is door de vorst veranderd in een keihard rondje van drie kilometer, dat vrij wel geheel in het zadel zal kunnen worden afgelegd.De veldrijders, die in Oss hebben geoefend, troffen voor de wereldtitelstrijd een parkoers, dat veel weg had van dat van een wegwedstrijd onder heel slechte om standigheden. Een kleine verandering van het weer kan de moeilijkheidsgraad voor het weekeinde echter aanzienlijk opvoeren, waardoor de junioren, amateurs en professionals toch zullen rijden op een omloop, die aan alle eisen voor een selectief wereldkampioen schap voldoet. LOS ANGELES - De Europees kampioen op de marathon, Gerard Nijboer, probeert zon dag in Los Angeles zijn kwali ficatie voor de Olympische Spelen af te dwingen. De Nederlander, die bij de wereldtitelstrijd van 1983 in Helsinki niet de limiet voor de Spelen (plaats bij de eerste vijftien) haalde, stuit op het Olympische parkoers van Los Angeles op zware tegenstand. Naast Nijboer zijn nog vier lopers uit de top-twintig van de marathonranglijst aller tij den in de Westamerikaanse miljoenenstad aan de start, zondagmorgen om half acht plaatselijke tijd. De Amerikaan Dick Be- ardsley is van dat vijftal de hoogst geplaatste op die lijst. Beardsley staat met de tijd van 2.08,53 zesde op de door zijn landgenoot Alberto Sala- zar (2.08,13) aangevoerde 'eeu wige' rangschikking. Nijboer, zilver in Moskou, volgt als tiende (2.09,01) voor de 33-jarige Mexicaan Rodolfo Gomez (13e, 2.09,12), de Brit Hugh Jones (15e, 2.09,25) en de Amerikaan Ron Tabb (20e, 2.09,31). De Keniaan Joseph Nzau wordt beschouwd als de voornaamste outsider op het 42,195 kilometer lange par koers, van het Santa Monica- college naar het Colliseum. Nzau won vorig jaar de mara thon van Chicago (2.09,44) voor Jones en studeert in Los Ange les om volledig te wennen aan de omstandigheden in de Olympische stad. TILBURG - Willem II heeft op huurbasis Chris van den Dungen overgenomen van de Belgische voetbalbalclub Be ringen. De 24-jarige Bossche naar heeft een contract gete kend, dat hem tot het einde van het seizoen aan de Til- burgse eredivisievereniging bindt. Willem II heeft boven dien een optie tot aankoop. Van den Dungen, die zowel op het middenveld als in de voorhoede inzetbaar is, kwam in het verleden uit voor FC Den Bosch en AZ '67. Vijftien keer droeg hij het shirt van Jong Oranje.Dit sei zoen kwam Van den Dungen nog nauwelijks in actie. Bij Beringen, waar hij wei gerde een volgens hem te laag SARAJEVO - De internationale bobsleeorganisatie wil zeer stricte regels voor vorm, uitrusting en materiaal van de sleden in de toekomst. De Westduitse voorzitter van de FIBT maakte in Serajewo bekend dat de technische commissie van zijn organi satie in maart, bij de vergadering te Verona met voorstellen zal komen ter reglementering van zowel de twee- als de vier per- soons wedstrijdslee. Voor de vergadering zullen technische mensen van iedere aangesloten bobbond worden uitgenodigd voor overleg. Het voorstel tot reglementering zal dan moeten worden goedge keurd op de algemene verga dering van de FIBT in Calgary (Canada) in juli. Voorzitter Kotter stelde dat voor de nieuwe bob van twee grondbeginselen zal worden uitgegaan, namelijk de veilig heid voor de inzittenden moet maximaal zijn en de kostprijs van een nieuwe slee zal moe ten worden teruggebracht. In de voor-Olympische pe riode is een aantal revolutio naire wijzigingen aan het ma teriaal getest. De Oostduitsers gingen verder met het hy draulische veersysteem van de ijzers, de Sovjet Unie kwam met een versmalde, meer ge stroomlijnde 'sigaar' en een met kogellagers beweegbare stuur-inrichting. In Serajewo waren vrijwel geen imitaties van de Sovjet bob te zien, waarschijnlijk omdat voor de andere landen de voorbereidingsperiode te kort is geweest. Het ingrijpen van de bobbond in de ontwik keling kan verklaard worden door de hoge kosten, die met de nieuwe modellen zijn ge moeid. Slechts een klein aantal lan den kan en wil zich dergelijke uitgaven veroorloven en dat leidde tot de vrees dat andere zich uit de competitie zouden terugtrekken, waardoor de Olympische status van de bob- sport in gevaar zou kunnen komen. van onze speciale verslaggever SARAJEVO - Het olympisch ijshockeytoernooi in Sarajevo krijgt zondagmiddag een echte finale. Op de voorlaatste speel dag kwamen Tsjechoslowakije en de Sowjet-Unie op vier winstpunten. Zweden en Canada, beide puntloos, spelen zondag ochtend voor brons. Het is niet denkbeeldig dat Tsjechoslowakije de Sowjets, net als vier jaar geleden in La ke Placid (Verenigde Staten), van de olympische titel af houdt. Op de voorlaatste speeldag van de finalegroep tegen Canada vertoonde de machtige Sowjet-machine enige haperingen. Verwonderlijk was dit ove rigens niet, want de ploeg van ijshockey-professor Pisjonov werd voor het olympische slotweekeinde door geen enke le tegenstander behoorlijk aangepakt. Italië, Joegoslavië, Polen, West-Duitsland en ook halve- finalist Zweden waren niet meer dan goedwillende oefen partners. Canada was de eerste tegen stander die zich niet op voor hand verzoende met verlies. De Canadezen speelden voor hun laatste kans. Ze kregen meer dan een gelegenheid de Sowjet-Unie op achterstand of verlies te zetten. De legendarische doelman MARSEILLE - Ook de tweede etappe van de Ronde van de Middellandse Zee heeft een succes opgeleverd voor de ploeg-Post. Nadat donderdag Walter Planckaert de eerste etappe op zijn naam had ge bracht, won vrijdag zijn broer Eddy de 167 km lange rit van Montpellier naar Marseille. De winnaar van de Ster van Besseges verwees in de sprint ex-amateurwereldkampioen Gilbert Glaus (Zwi) naar de tweede plaats. De winnaar van de proloog, de Australiër Alan Peiper werd in dezelfde tijd vijfde en bleef daardoor eerste in het algemeen klasse ment. De uitslag vau de tweede etappe: 1. Eddy Planckaert (Bel) 4.32.13 2. Gilbert Glauss (Zwi) 3. Etienne Dewilde (Fra) 4. Paolo Rosola (Ita) 5. Alan Peiper (Aus) 6. Her mann Frison (Bel) 7. Dominique Lecrocq (Fra) 8. Steven Rooks (Ned) 9. Sean Kelly (Ier) 10. Hubert Linard (Fra). Algemeen klassement: 1. Alan Peiper (Aus) 8.22.41 2. Bert Oosterbosch (Ned) 8.22.41 3. Gilbert Glaus (Zwi) 8.22.42 4. Jos Lammertink (Ned) 8.22.43 5. Walter Planckaert (Bel) 8.22.44 6. Henk Lubber- ding (Ned) 8.22.44 7. Eddy Planckaert (Bel) 8.22.45 8. Werner Devos (Zwi) 8.22.45 9. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel) 8.22.46 10. Eric Colijn (Bel) 8.22.46 15. Steven Rooks (Ned) 8.22.47. Tretjak voorkwam dit. Tret- jak liet de uitverkochte Zetra- hal meermalen zien waarom hij een miljoen gulden per jaar kan verdienen in de Noorda- merikaanse competitie. Als hij tenminste zou willen of mo gen. De eerste tien minuten leek Canada ook een speelbal voor de Sowjets. Het doel van Gos- selin werd vanaf de eerste se conden met een afwisselend spervuur van schoten belaagd. Gosselin was vrijdagavond echter Tretjaks evenknie. Het bleef 0-0 en tegen het einde van de eerste periode waren de beste kansen voor Canada. Dat kwam vooral door verdedigingsfouten aan Sowjet-zijde. Als de Tsjechen zondag het zelfde soort buitenkansjes aangeboden krijgen, is het lang niet zeker dat de Sowjet- Unie de olympische ijshockey- titel herovert. Rusland ploeg gaat in el kaar geval met een voordeli ger doelsaldo (14-1) dan Tsje choslowakije (6-0) de finale in. Een gelijkspel is voldoende voor de titel. Sovjet Unie - Canada 4-0 (0-0, 2-0, 2-0) Scheidsrechter: Kompalla, Strafminu- ten: Sovjet Unie 8, Canada 12. Scorever loop: 31. Kovin 1-0, 34. Kozjevnikov 2-0, 54. Skvortsov 3-0, 56. Drozdetski 4-0. Polen - Verenigde Staten 4-7 (2-2, 2-4, 0-1). Scheidsrechter: Olsson (Zweden), Toeschouwers: 500, Strafminuten: Polen 4, Verenigde Staten 2. Score: 3. Olczyk 0-1,4. Klocek 1-1,14. Bjugstad 1-2,16. Py- tel 2-2, 20. Lafontaine 2-3, 36. Bjugstad 2-4, 37. Jobczyk 3-4, 38. David A. Jensen 3-5, 38. Sikorski 4-5, 39. Verchota 4-6, 5§* Sampson 4-7. Tsjechoslowakije - Zweden 2-0 (0-0, 0-0, 2-0). 1-0 Hrdina (45.00), 2-0 Benak (58.51), Scheidsrechter: Lever (Can), Toeschou wers: 5000. Strafminuten: Tsjechoslowa kije 8, Zweden 8. West-Duitsland - Finland 7-4 (1-2, 1-2, 5-0). Scheidsrechter: Karandin (Sow), toeschouwers: 4000. Strafminuten: West- Duitsland twaalf minuten, Finland zes tien minuten. Scoreverloop: 4. Skriko 0-1, 7. Melametsa 0-2,16. Hegen 1-2,20. Sum- manen 1-3,32. Jalo 1-4,34. Kiuhnackl 2-4, 44. Kiuhnackl 3-4, 49. Kiuhnackl 4-4, 54. Wolf 5-4,58. Hegen 6-4,59. Steiger 7-4. contract te ondertekenen, maakte Van den Dungen geen enkele wedstrijd in het eerste elftal mee. De conditie hield hij op peil door te trainen bij de vier deklasser TGG uit Den Bosch. Het is de bedoeling dat Van den Dungen zondag al in het competitieduel tegen Roda JC bij Willem II zijn debuut maakt. DORDRECHT - Voorzitter Paul Gilissen van de Konink lijke Nederlandse Dam Bond heeft het bestuur van de KNDB vrijdag telegrafisch meegedeeld met onmiddellijke ingang af te treden als voor zitter. De heer Gilissen heeft te vens het lidmaatschap van de bond, dat hij sinds 1983 bezat, opgezegd. Gilissen deed enkele dagen geleden een open brief uitgaan, waarin hij zichzelf weer aandiende als voorzitter. „Die brief was bedoeld als een laatste reddingspoging. Na alle kritiek in het verleden, leek het me wenselijk alles tot op de bodem uit te zoeken en schoon schip te maken. Ken nelijk heeft de dambond er niets mee willen doen. Daar trek ik dan mijn concluisies uit", lichtte Gilissen zijn be sluit toe. LA QUINTA - In de door zandstormen geteisterde Zuidcalifornische woestijn- stad La Quinta heeft Jimmy Connors donderdag gemakke lijk de kwartfinales van het plaatselijke Grand-Prixtoer- nooi gehaald. De als eerste ge plaatste Connors versloeg zijn landgenoot Bob Lutz in twee sets: 6-1,6-2. Uitslagen achtste finales herenenkelspel Grand-Prixtennis toernooi La Quinta (700.000 gulden prijzengeld) Jimmy Connors (Vst) - Bob Lutz (Vst) 6-1, 6-2 Yannick Noah (Fra) - Brian Teacher (Vst) 6-3, 6-3 Jimmy Arias (Vst) - David Pate (Vst) 3-6, 7-5, 7-6 Jose Higueras (Spa) - John Lloyd (Gbr) 6-4, 6-3 Eliot Teltscher (Vst) - Mike Depalmer (Vst) 6-2,6-4 Tim Mayotte (Vst) - Hank Pfister (Vst) 6-2, 6-2 Scott Davis (Vst) - Brian Gottfried (Vst) 6-3, 4-6, 6-4 Shlomo Glickstein (Isr) - Ernie Fernandez (Pri) 6-3,3-6,6-3. SITTARD - Het bestuur van DS'79 heeft een accoord be reikt met trainer Frans Kör ver over een 2-jarig contract. De huidige oefenmeester van Fortuna S. zal met ingang van het volgende seizoen Hans Dorjee bij de Dordtse club op volgen. Frans Körver was verleden week rond met Volendam, maar toen het bestuur van Vo lendam afgelopen vrijdag nog niets van zich had laten horen belde hij af.

de Stem | 1984 | | pagina 11