6Makkievoor kantonrechter Werkgroep is fel tegen door trekken Havenweg Man voor negende keer veroordeeld Hard-rock avonden steeds populairder Keramiste gemspireei door zwang COLLEGE SAS VAN GENT WACHT MET VERGUNNING Toneelgroep Welzijn voor Ouderen debuteert GEMEEN TEIL NIEUWBOUW Paus misschien naar Oudenbosch Verkoop voor 'het goede doel' beboet Weer cursus reanimatie in Sas van Gent Houders van postduiven vergaderden Veel minder ritten bij Ze vac RIJDEN ZONDER RIJBEWIJS PEREPLU BIERVLIET BLOEIENDE SOOS Mannen vallen meisje lastig Plaatselijk nieuws Biervliet Terneuzen Toeristische seizoenmarkt Cadzand-Bad oc markten Auto tegen lichtmast VRIJDAG 17 FEBRUAR11984 BUBTUM 116 PAGINA ZEELAND VAN ZEELAND X/RIJDAG 17 FEBRUAR119 uur. Onduidelijkheden rond ophalen glas van een onzer verslaggevers OUDENBOSCH - Bij de lan delijke 'Stichting Pausbezoek' is nog geen officieel verzoek uit Oudenbosch binnen om de ze Westbrabantse plaats op te nemen in het programma van het voor volgend jaar aange kondigde driedaags bezoek van paus Johannes Paulus II aan ons land. Maar volgens de initiatief nemer, de Oudenbossche boomkweker P, v. d. Bom, wordt momenteel de laatste hand aan dat verzoek gelegd. „Ik probeer er een verzoek van te maken dat door zoveel mo gelijk personen en groeperin gen wordt ondersteund", zo licht hij toe. „Het is niet mijn bedoeling om er een strikt Oudenbossche zaak van te maken. Ik wil er bijvoorbeeld ook Breda en de Polen bij be trekken". Het idee om de paus tijdens zijn bezoek aan ons land ook Oudenbosch aan te laten doen is bij Van der Bom „ergens tussen Kerstmis en Nieuw jaar" opgekomen. „Ouden bosch heeft natuurlijk voor de paus iets heel bijzonders", zegt hij. „Hier zijn destijds de 3.000 zouaven bijeen gekomen om er naar Italië te vertrekken. Als herinnering daaraan hebben wij hier niet alleen het zoua- venmuseum, maar tenslotte ook de basiliek, die een kopie is van de St. Pieter in Rome". Initiatiefnemer Van der Bom, die voorzitter is van de Caritas in zijn parochie, is meteen zoveel mogelijk con tacten gaan leggen. Eerst met de beide Oudenbossche kerk besturen en daarna met de de ken van Roosendaal, via wie het bisdom Breda van de plan nen in kennis is gesteld. Hij heeft ook het provinciaal be stuur van zijn voornemen op de hoogte gebracht. Vervol gens heeft hij zijn plannen be sproken met de Pools katho lieke vereniging in Breda, waar er, naar zijn zeggen, gro te belangstelling voor bestaat. Ook heeft hij contacten gelegd met de vereniging 'Pro Petri sede', een vereniging van na bestaanden van de zouaven. In de gedachten van de heer Van der Bom zou de paus op het vliegveld Seppe kunnen arriveren en vervolgens naar Oudenbosch kunnen komen om er op het grote terrein voor de Pauluskerk een openlucht mis op te dragen. „Daar kun nen zeker 10.000 mensen staan". In het centrum 'Boven donk' in Hoeven zou de paus, onder het genot van een kop koffie en een broodje, een ont moeting met veel Westbra banders kunnen hebben. Daarna heeft de heer Van der Bom een bezoek van de paus gedacht aan Breda, speciaal aan de begraafplaats van de bij de bevrijding gesneuvelde Poolse militairen. Van onze correspondente MIDDELBURG - Met 'niet van echt te onderscheiden le gitimatiebewijzen' hadden de Tilburgers P. van der V. (39) en J. de W. (37) in Philippine een aantal voorbijgangers op 9 fe bruari van het vorig jaar zover gekregen dat zij pakjes ansichtkaarten kochten voor 'het goede doel' ('langdurig zieken en bejaarden'). Het 'goede doel' bleek ach teraf de twee mannen zelf, die daar tenminste in het Zeeuwschvlaamse weinig wijzer van waren geworden. Toen het tweetal werd aange houden werd er bij elk van hen twee tientjes in beslag ge nomen plus de nodige 'prulla ria', die voor hetzelfde twijfel achtige doel had moeten wor den verkocht. Beide (overigens niet voor de politierechter in Middel burg verschenen) Tilburgers werden door de politierechter veroordeeld tot drie weken voorwaardelijk en een boete van 300 gulden. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Het ophalen van huishou delijk afval dreigt momenteel in Sas van Gent in een onduidelijke situatie terecht te komen. Oorzaak hiervan is het feit dat de schillenboer - in Sas beter bekend als Kees - op eigen initiatief ertoe overgegaan is zijn ophaalwerkzaamheden uit te brei den. Hierbij wordt hij momen teel geassisteerd door Robert Meker. Aanvankelijk haalde de schillenboer slechts schillen en groenteafval op, maar sinds kort verzamelt hij ook glas. Kees doet dat laatste zonder een vergunning van het Sasse college. Deze aanvraag is in middels gedaan door Robert Meker, die in de toekomst van plan is alleen het glas op te ha len en daarbij ook lompen, pa pier en metalen. Het Sasse college van b. en w. heeft hem vooralsnog ech ter nul op het rekest gegeven. Reden hiervoor is dat Meker verzuimd heeft duidelijkheid te geven omtrent het wat en hoe van het ophalen van het glas en wat hiermee te doen. Het vervoer bijvoorbeeld bij het ophalen van glas is streng gebonden aan bepalingen in de afvalstoffenregeling. Bovendien zijn er zo'n 5 a 6 gegadigden voor een dergelij ke vergunning. Het college wil eerst de zaken eens goed op een rijtje zetten, vooraleer te beslissen wie de vergunning te geven. Ook de PvdA-fractie wenst duidelijkheid in deze kwestie. Gezien de vele reacties die de fractie bereiken, verzoekt de fractie de zaak op de komende raadsagenda te plaatsen. Zij verwacht dan dat het college met een duidelijke visie komt ten aanzien van deze proble matiek. W. Roskam (PvdA): „Er heerst momenteel een ondui delijke situatie. Een regeling ontbreekt en deze is zeker no dig." De werkgroep Huishou ding en Milieu van de Sasse Welzij nsraad beraadt zich in tussen ook op de kwestie. Zij zal in deze zaak gekend wor den door b. en w. en aanstaan de maandag volgt een gesprek waarbij de beide schillenboe ren uitgenodigd zullen wor den. Later komt dan het ge sprek met b. en w. Hoewel er onduidelijkheid bestaat omtrent de ophaal van glas kunnen Sasse bewoners nog steeds op Kees blijven re kenen wat het ophalen van de schillen betreft. Van een onzer verslaggevers ANTWERPEN - De Werkgroep Havenweg/Zoomweg te Stabroek heeft een dringend beroep gedaan op de Antwerpse schepen voor ruimtelijke ordening, J. Mangelschots, om het dagelijks bestuur van de stad Antwerpen 'te bezweren om niet te doen wat het van plan zou zijn om te doen: te kiezen voor het oostelijk tracé van de Havenweg'. Dat tracé isoleert volgens de werkgroep de grensdorpen Zandvliet en Berendrecht vol komen. De Havenweg gaat in België onderdeel vormen van de Zoomweg. De werkgroep wijst er in een brief aan de schepen voor ruimtelijke ordening op, dat er nog niet voldoende overleg met alle betrokken partijen is gevoerd. De werkgroep zegt voorts dat er na vijf jaar aan dringen nog steeds geen begin is gemaakt met het opstellen van een milieu-effectrappor tage. De Werkgroep Havenweg/ Zoomweg vraagt de Antwerp se schepen haar verzoek om degelijk en volledig onderzoek te blijven ondersteunen. Zoals bekend wil de werk groep, dat de Antwerpse Ha venweg ten westen van de twee dorpen wordt doorge trokken. SAS VAN GENT - Begin mei van dit jaar start de Neder landse Hartstichting comité Sas van Gent weer een cursus reanimatie. De cursus duurt slechts twee avonden waarop de reanimatie aan de orde komt in de vorm van uitwen dige hartmassage en kunst matige beademing. De eerste avond is een theo rie-avond, waarbij de theorie gegeven wordt door een huis arts, terwijl de tweede avond de praktijk van de reanimatie aan bod komt. Cursisten oefe nen dan op een zogenaamde oefenpop onder leiding van een instructeur/instructrice. Voor eventuele informatie omtrent data en kosten van de cursus kan men terecht bij Y. Vermeersch, Beneluxstraat 10, tel. 1099. De cursus wordt ge houden in het buurthuis Sint Albert. Eind maart, begin april houdt het Sasse comité weer een tweetal herhalingslessen voor mensen die eerder aan een reanimatie-cursus hebben deelgenomen. In het najaar houdt het comité een dia- avond over reanimatie als le vensreddende handeling. Voor het bestuur van het comité zoekt men nog steeds twee ac tieve mensen. Gegadigden kunnen zich opgeven bij me vrouw A. Lekens, Ivoystraat 25, telefoon 1196 of bij het eer der genoemde adres. Van onze correspondent PHILIPPINE - De kring Cen trum Zeeuwsch-Vlaanderen van de afdeling Zeeland van de Zuid Nederlandse Bond van postduivenhouders hield in het clublokaal van de PV De Reisduif de jaarlijkse vereni gingsvergadering. De afgevaardigden van de zeven bij deze kring aangeslo ten postduivenverenigingen besloten na enige discussie tot goedkeuring van het concept opleervluchten programma voor 1984 zoals dat door het kringbestuur was opgesteld. Dit houdt in dat de eerste aan- leervlucht voor de oude dui ven wordt vervlogen op zon dag 1 april vanuit het Belgi sche Eeke. Grootste wijziging waartoe men besloot, was wel dat de in traditionele kring vlucht in de maand september, die al jarenlang wordt gehou den vanuit Quievrain, een an dere lossingsplaats krijgt. Om wat aan westelijker ge legen verenigingen, zoals de liefhebber van Philippine, te gemoet te komen, werd beslist deze kringvlucht te houden vanuit Cambrai. De organisa tie blijft in handen van de PV Verwachting te Axel en ook blijft onderling spel toege staan. Nieuw ook is het nu in gevoerde kringkampioen schap op de overnacht fond- vluchten. Hiervoor zullen meetellen de wedvluchten vanuit Sint Vincent op vrijdag 22 juni, vrijdag 20 juli en Ber gerac op vrijdag 3 augustus. Tevens werden de zeven te houden kringvluchten in het seizoen vastgesteld en de vere nigingen die ze organiseren bij loting aangewezen. Bij de be stuursverkiezing werd de heer P. Goossen te Westdorpe als voorzitter voor een periode van twee jaar herkozen. Be sloten werd tenslotte dat de kringkampioenendag 1984 in januari van het volgend jaar gehouden zal worden te Sluis kil. Van onze correspondent TERNEUZEN - De grootste in Zeeuwsch-Vlaanderen geves tigde autosportclub (ZEVAC) heeft voor 1984 het aantal oriëntatie- en kaartleesritten drastisch verminderd. Wellicht onder druk van de economische malaise. Werden reeds in vorige jaren, overi gens ook door de beide andere clubs, de ritten al met een be hoorlijk aantal kilometers in gekort, voor 1984 telt het ZE- VAC-programma slechts 8 rit ten, terwijl 12 tot nu toe nor maal was. De West Zeeuwsch Vlaamse Autoclub (WZA) handhaaft het aantal ritten op 11 en de Rallyclub De Vossenrijders te Hulst heeft er voor dit jaar 9 op de rittenkalender. ZEVAC en WZA hebben er dit jaar reeds een rit opzitten. Het volledige programma voor 1984 ziet er als volgt uit: 10 maart Trainingsrit (Vos senrijders), 11 maart Rattenrit (ZEVAC). 18 maart Waterto- renrit (WZA). 1 april 6 uur van Hulst (Vossenrijders). 8 april Schorreblomrit (WZA). 15 april Trainingsrit (ZEVAC). 15 april Vossenrit (Vossenrij- n ders). 30 april St. Albert, (WZA). 12/13 mei Nacht Zaamslag (ZEVAC). 20 Rode Kruisrit (WZA). n Kroonrit (Vossenrijders) juni Puzzelrit (ZEVAC). 24, ni Maoneblussersrit (WZA juli Koewacht-grensrit (y sendrijders). 26 juli Bat (WZA). 2 september Zome, (Vossenrijders) 16 septet, Kreekerit (WZA). 23 sepy ber Bamisrit (ZEVAC). 30sj tember Rotaryrit (Vossen; ders). 7 oktober Ossen» (WZA). 14 oktober Sterr (Vossenrijders). 20 oktol Haldarit (ZEVAC). 4 nova ber Suikerrit (ZEVAC). u, vember Belfortrit (WZA) november Sint Nicolas;, (Vossenrijders). 16 decemi Wildrit (WZA). TERNEUZEN - De stichting Welzijn voor Ouderen uit Terneuzen heeft sinds vorig jaar september een eigen to neelgroep. Met de heer H. Onstenk voor de regie heeft men het driedelig blijspel 'Loes weet er raad mee' inge studeerd. Woensdag 22 februari is er een eerste uitvoe ring in de Veste voor de ouderen. Aanvang 20.00 uur. Naar aanleiding van de opvoering van een eenakter door de heer Onstenk is het idee geboren om een toneel groep op te richten voor en door ouderen. Aanvankelijk kwamen er te weinig aanmeldingen binnen zodat de groep uitgebreid werd met een aantal vrijwilligsters. Thans bestaat de groep uit 9 dames. „We kunnen natuur lijk nog ouderen en vrijwilligers gebruiken, in het bijzon der mannen zouden van harte welkom zijn. Maar ik heb de indruk dat deze eerst de kat uit de boom willen kij ken", aldus de regisseur. Peter Kiela van de Stichting Welzijn voor Ouderen staat volledig achter dit nieuwe initiatief. Het ligt in de bedoeling volgend seizoen op 'toernee' te gaan en de ker nen te bezoeken. In het blijspel 'Loes weet er raad mee' draait alles om het geld. Een oudere, rijke weduwe gaat trouwen en daarna drie maanden op huwelijksreis. Intussen past een nicht van de weduwe op het huis. Deze laatste heeft ech ter dringend geld nodig voor de behandeling van een ziek kind. Wanneer de dienstbode ook geen geld te leen heeft, wordt het idee geboren om dan maar kamers te gaan ver huren. Een en ander levert dolkomische situaties op. Het de cor, gemaakt door de heer R. Teeler, beslaat het hele po dium en is zo'n 8 meter lang. Voor de grime zorgt de heer Onstenk. Alle kleding is door de toneelspeelsters zelf ver vaardigd. Van onze correspondente MIDDELBURG - „Ik ben nog nooit met de politie in aanra king geweest", verklaarde de 32-jarige Amsterdammer trots toen hij op 10 maart van het vorig jaar in Terneuzen werd aangehouden. Onbevangen onderging hij dan ook blaas- en bloedproef, waaruit bleek dat W. het verkeer in Terneu zen onveilig had gemaakt door in zijn auto rond te rijden met een bloedalcoholpromillage van 2,08. Het feit dat hij dit ge daan had terwijl hij boven dien niet over een rijbewijs beschikte werd door hem als een schoonheidsfoutje afge daan. Overigens bleek W. voor wat zijn eerste opmerking be trof korter van memorie dan justitie, want uit het strafre gister bleek dat hij in ieder ge val acht maal eerder was be keurd voor het rijden zonder rijbewijs. „Het zal wel niets uithalen", zo verzuchtte offi cier van justitie mr. Nijmeijer donderdag voor de politie rechter in Middelburg (waar W. niet was verschenen), „maar voor dit laatste eis ik toch maar weer een boete van 250 gulden". Verder moet W. van politie rechter mr. Nomes, die con form oordeelde, twee weken zitten terwijl hij drie weken met een proeftijd van een jaar tegoed houdt en mag hij -voor het geval hij intussen toch een rijbewijs zou hebben gehaald een jaar lang niet rijden. W. van der M. uit Waarde ging vorig jaar twee maal 'in de fout'. Op 13 mei werd hij in Goes aangehouden met een al coholpromillage van 2,16 en op 7 augustus gebeurde dit weer toen hij zijn auto bestuurde met 1,66 in zijn bloed. Van der M. hield het -voor wat de tweede keer betrof- op de con sumpties van de vorige nacht tijdens een feestje in Goes. Toen hij de volgende dag wat spullen ging ophalen zou hij slechts enkele pilsjes hebben genuttigd, 'maar ja, toen zat er waarschijnlijk nog wat alco hol in mijn bloed', aldus Van der M. Hij werd veroordeeld tot twee weken gevangenis en 18 maanden niet rijden. Een scene uit 'Loes weet er raad mee' - FOTO WIM K00YMAN Van onze correspondente BIERVLIET - Vrijdag 2 maart treedt de Zeeuws- Vlaamse hard-rockband Phantom in de soos van buurthuis De Pèreplu op. Onder de noemer 'Heavy Metal Biervliet' houdt de jongerensoos elke eerste vrijdag van de maand een hard-rock avond. Gemid deld 80 bezoekers leven zich dan bij dit loeiharde ge weld uit. Door deze activiteit steeg ook de belanstelling voor an dere soosdagen. Nu behoort de soos tot één van de bloeiendste in Zeeuwsch-Vlaanderen. Op de vrijdagavond en zondag middag neemt de oudere jeugd bezit van de ruimte. De zater dagavond reserveert men voor de tieners. Behalve hard-rock komen ook andere stijlen bij de live optredens van de, voorname lijk Zeeuwse, bands aan bod. Als extra activiteiten denken de Biervlietse jongeren aan een mini-festival op Hemel vaartsdag en een open jonge rendag in mei. In de vakanties gaat de soos praktisch elke middag voor o.a. videoverto ningen open. Om geluidsover last te voorkomen werken de vrijwilligers aan een grondig isolatieplan. Van de regelmatige live-op tredens profiteert de hard rockband Phantom nu ook. Het is bekend dat Zeeuwsch- Vlaanderen weinig podiumge legenheden kent. Daar komt nu wel verandering in. Een opleving van regelmatige pop concerten bespeurt men naast Biervliet nu ook in Axel, Oost burg en Terneuzen. Zijn podiumaccomodaties in Zeeuwsch-Vlaanderen al moeilijk, repetitieruimtes vor men ook vaak een probleem voor de bands. Maar niet voor Phantom, dat al twee jaar over een vaste ruimte in Ka- pellebrug beschikt. De groep ontstond in 1981. Pas eind '82 kwamen de eerste optredens, die slechts enkele maanden duurden. Een nieuwe bezetting kwam begin '83 tot stand. Na maan den intensieve repetities volg den pas begin '84 de eerste nieuwe optredens, die onder het hard-rockvolkje al snel faam verwierven. Het reper toire bestaat gedeeltelijk uit eigen werk en covers van o.a. Riot, Thin Lizzy en Iron Mai den. De bandleden zijn afkom stig uit Terneuzen, Heikant en Kloosterzande. Van een onzer verslaggm BERGEN OP ZOOM - 7! mannen hebben in de straat te Bergen op Zoom 18-jarige meisje P. v. d. B Ossendrecht de schrik op lijf gejaagd. De mannen, die in een a reden, vroegen het meisje sigaret. Het meisje liep dooi zette het op een rennen t een van de mannen uit de; kwam. Die haalde haar in pakte uit haar jaszak eenp je sigaretten. Totaal overs: vertelde het meisje even li op het politiebureau wathj was overkomen. IJsclub - IJsclub De Brand gaat zaterdag 17 mi schaatsen in Wilrijk. Very ken wordt vanaf de Mark! 9.00 uur. Er wordt tussen 1 en 11.30 geschaatst. Ook a leden kunnen zich voor bruari opgeven bij P. Bertr aan de Weststraat 3 of E Wever aan de Gentsestraal Brievenbus - Afgelo; maandag is de brievenbus, stond voor het pand 0« landseweg 49, verwijd! Daarvoor in de plaats isi z.g. tweelingbus geplaatst genover het pand Oudeland weg 35. Kaarting - Zaterdagavond februari wordt in café Dl wegen een kaarting gehot: volgens het systeem bia zonder roem. De kaartinj Driewegen begint om uur. Er zijn diverse prijzei winnen. Bridge - De leden van de b: geclub Emergo speelden restaurant De Milliano tel neuzen een wedstrijd in kader van de wintercora) tie. De uitslag was als vd| A-groep: 1. heren Vt Sandrini, 2. mevrouw broeck en de heer Van Dij'! heren Kramer-IJsebaert, dames Sandrini-Biesbri heren Muller-Verheem. groep: 1. dames Van der Van Dijk, 2. dames Vi Borm, 3. en 4. echtpaar Ent ven en de dames Dingenoi IJsebaert, 5. mevrouw 1| helst en de heer Dobbelaar) Vrede - Donderdag 23 feb: houdt de werkgroep Vroi voor Vrede Terneuzen morgen over het werk hun organisatie. Dit gebci het vrouwencafé Joke Nieuwstraat van 9.30 tot: Krit extr krec Van een onzer verslaggevei CADZAND-BAD - De gemeenteraad van Oostburg heeft gister avond besloten de toe ristische seizoenmarkt te Cadzand-Bad te ver heffen tot een perma nente attractie. Na de proefperiode vorig jaar, die zeer ge slaagd is verlopen, is zelfs besloten het aantal kramen uit te breiden met één rij. Dit na over leg met de plaatselijke winkeliers, horeca-ex- ploitanten en de Onder nemersvereniging Cad- zand. Omdat gebleken dat de attractie vooral in de topmaanden aanslaat zal de markt dit jaar worden gehouden in de periode van 15 juni tot 31 augustus. he ge: orr scl te? 45.1 vai Pv zoi V drie dek nog het had dit een de al gep D and zout den mae de te dat tehi AMSTERDAM - AARDAP| TERMIJNMARKT, 16 lei In Bintje 35-50 mm werden 231 tracten verhandeld voor let« april tegen f 72,40 tot f 71,50 kg. De stemming was nau\ prijshoudend. Voor Bintje 1 werden 135 contracten verhi voor levering april bij een f 92,70 tot f 90,00 per 100 kg, 75] tracten voor levering mei 98,00 tot f 94,50 alsmede 7 ten levering november 31,20. De stemming was vast] levering april en mei en november. TERNEUZEN - Op de Mr. Haarmanweg te Terneuzen botste gistermorgen de Ter- neuzenaar M. van de V. met zijn personenauto tegen een lichtmast. Daarbij werd zijn voertuig zwaar beschadigd en brak de lichtmast af. Het on geval gebeurde doordat Van de V. op een gegeven moment moest remmen toen hij een auto van een langs de weg ge legen bedrijf zag komen en bij het afremmen het voertuig niet onder controle kon hou den. Van onze correspondente MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg en staf hadden donderdag wat men noemt een 'makkie'. VU de 24 gedagvaarde verdachten verscheen er maar tid voor het beklaagdenhekje en dat betekende de ene scl# sing van de zitting na de andere. Maar koffie- en rooi pauzes voor de zittende en staande magistratuur (recht* en officier van justitie) zijn meestal niet in het voorde van de weggebleven verdachten. Niet verschijnen betekent over het algemeen een l handeling van de zaak 'bij verstek'. En dat betekent vo® de opgeroepen verdachte dat de zaak zonder hem of hasj wordt behandeld, maar dat er dus ook geen aandaclf wordt besteed aan zijn of haar verdediging. De eis val het openbaar ministerie in de figuur van de officier vj justitie wordt in dergelijke gevallen zonder meer overq nomen door de rechter, die immers onkundig blijft achtergronden die geleid hebben tot het misdrijf. The ja van Hoften bij een van haar I "EINKENSZAND - In het ontmoetin inkenszand wordt vanavond, vrijdai burg Van 'ieranl'sc'1 werk van Theja Ict.ü6 327-'ariëe kunstenares is een gei m? aan de kunstacademie in Tii I ,™Amsterdarn en de Kon. Academi, L Je zich in Middelburg. Theja |T. ik keramische beelden, waarin Werkt l;"Zer' h°Ut'textiel' Plastic, A^i977 exposeerde zij in galeries i msterdam, Middelburg en Harlingen. ianl,.f^gg^reren van lijfelijkheid in mi t 1 Tegelijkertijd probeer ik een var? fessen het realistische en het ab de?J£ ?en sebruik maak. Het thean ifcinn heeft mij sterk geïnspireerd, hdf" de emoties die ik toen heb onde: lbonrti u 9 aam> de gevoelen tijdens de ItwoctK symbolisch in sommige bf bare wordt door het dunne keram: zi vei

de Stem | 1984 | | pagina 16