orvill en Dean weer een klasse apart OLKSFEEST OP ROUWDAG trijder Ie jury blijft ding Masopust trainer T sjechoslowakije trljd voor ansbob Maxwell ziet af van Manchester United hlle vreugde na eerste Joegoslavische medaille mm Opnieuw toppaard Hendrix verkocht j Drie ski-springers gewond bij training Duitsland met vier debutanten Liverpool in finale Benk de Jonge kiest eieren voor zijn geld 2? Va? De JonSe had NAC -speler Frans Vermeulen gepolst Rentree van Leonard uitgesteld Olympische selectie met negen wielrensters DUEL OP TV Rugbyploeg Engeland mag naar Zuid-Afrika Lendl niet meer op zwarte lijst Gelijk spel van PEC tegen Ujpest Dosza NIPO-enquête: Cruijff de j beste speler Jacobs blijft bij Excelsior I/OENSDAG 15 FEBRUAR11984 T19 PAGINA SPORT 2 T26 0 - De wedstrijden I ïansbob, die vrijdag I g op het Olympisch I a staan, lopen ge. ren werd de tweede I 1 de eerste van twee I fgebroken. Oorzaak twee meter la het ijs in de achtste I de Trebevic-baan. I erder was de eerstel Kik al halverwege I Officials consta-1 en een gat in het ijs I e bocht, de ervaren Zweed I Eriksson, met zijn I oudste deelnemer in I n bezig aan zijn zes-1 •spelen, is het ijs te I dik. „Het ijs is tweel lik als normaal. lil ze de baan niet cot-1 en aangelegd". Ook I ese stuurman Alanl an heeft zijn twij-1 leze baan kunnen op I •nt scheuren komen allen". -i moet inderdaad te-I stootje kunnen. Del bobben mogen maxi-l lusief de bemanning I am wegen en razen opsnelheid van t ometer per uur door| n. in vreest voor hetl verloop. „Ik betwij-1 >aan tegen het geweld I ig bobs per manchtl is. Er zouden zichl n zaterdag best well n kunnen voordoen" 1 Van onze speciale verslaggever LrAJEVO - Het Olympisch goud bij het ijsdansen was van- lfsprekend voor de Britten Jayne TorvUl en Christopher "ufsarajevo beperkten hun tegenstanders zich van het begin f aan tot een duel om het zilver. Er zat niets anders op na de meenemende opvoering van het Engelse tweetal bij het laat- L Europees kampioenschap in Boedapest. Nooit eerder werd in et kunstrijwereldje de maximale waardering van 6.0 zo veel- uldig en spontaan gegeven als voor hun kür op de maten van avels Bolero. Ook in Sarajevo regende het zessen voor Jayne Torvill (26) en 'hristopher Dean (25). Vruchten van vier jaren noeste arbeid. de vijfde plaats in Lake Placid sprak het paar af de samen werking nog vier jaar te verlengen. Het einddoel was goud in 'araievo In de hoofdstad van Bosnië en Herzogovina verwezen- kte het tweetal uit Nottingham dat ideaal op betoverende wij- Al in de korte kür haalden juryleden de cijfers 6.0 uit de ko- in de vrije dans brachten Torvill en Dean de 8500 toeschou- „,ers ,n extase. De mooiste vier minuten van de veertiende Olympische Winterspelen werden door de jury navenant geho noreerd. Liefst twaalf maal kwamen de droomcijfers 6.0 tevoor schijn. Een minutenlange ovatie overspoelde het dolgelukkige Britse paar. Natalja Bestemijanova en Andrei Boekin uit de Sovjet-Unie, die de zilveren medaille in ontvangst namen, konden niets an ders doen dan bewonderend applaudiseren. „Wij proberen het elke keer weer, maar ze zijn eenvoudig niet te verslaan", liet Natalja Bestemijanova vooraf al weten. Brons ging naar hun landgenoten Marina Klimova en Sergei Ponomarenko. Voor Torvill en Dean was Sarajevo de tweede stap naar het groot slem. Bij het kunstrijden bestaat dat uit de Europese, Olympische en wereldtitel. Acht jaar geleden kreeg hun landge noot John Curry dit ook voor elkaar. De wereldtitel wacht in maart in het Canadese Ottawa. Na dit seizoen verlaten zij de rangen der amateurs. Het is meer dan waarschijnlijk, dat zij uit elkaar zullen gaan. Het beste ijsdanspaar ter wereld aller tijden groeide op in Nottingham. Jayne en Christopher werden geboren in dezelfde wijk, slechts een paar straten van elkaar verwijderd. Door voor treffelijke samenwerking in hun sport werden ze haast vanzelf ook privé een paar. Hun liefde was echter lang niet zo perfect als het contact op het ijs. „Het zal nooit tot een huwelijk komen", liet Jayne Torvill in Sarajevo weten. Jarenlang trainden de Engelsen elke dag tien uur voor het summum aan gratie bij het vergaren van alle titels. Dat leidde tot spanningen. Op het ijs viel daar niets van te merken. Inte gendeel. Met Ravels beroemdste compositie als begeleiding wer den Jayne Torvill en Christopher Dean in hun land haast even populair als Lady Di en Prins Charles. Zeker na het behalen van het Olympisch kampioenschap. Uitslag ijsdansen: 1. Jayne Torvill/Christopher Dean (GBr) 2,0 punten, 2. Natalja Bestemjanova/Andrei Boekin (Sov) 4,0,3. Ma rina Klimova/Sergei Ponomarenko (Sov) 7,0, 4. Judy Blum- berg/Micahel Seibert (VSt) 7,0, 5. Carol Fox/Richard Dalley (VSt) 10,6, 6. Karen Barber/Nicky Slater (GBr) 11,4, 7. Olga Wo- losjinkskaja/Aleksander Svinjin (Sov) 14,6, 8. Tracy Wilson/Ro bert McCall (Can) 15,4, 9. Petra Born/Rainer Schönborn (WD1) 18,0,10. Elisa Spitz/Scott Gregory (VSt) 20,0. SARAJEVO - De aankondiging luidde gisteren in het Joegoslavische Saraje- o: een officiële dag van rouw. De regering wilde op die manier de plechtighe- len rond de begrafenis van de Russische leider Juri Andropov onder de aan lacht van de bevolking brengen. Bij de Olympische vlam en bij het hoofd- erscentrum hingen in de rij van de 49 vlaggen van de aan de veertiende Jlympische Winterspelen deelnemende landen die van de met de Sovjet Unie sympathiserende naties half stok. FO - De Nederlands: aches (en dan vooral er en Tjaart Kloos- ergeren zich tijdens pische Winterspelen ijevo zo aan de vol- negatieve berichtge- e Nederlandse media, :ans groot is dat ei een algemeen xbod aan de Neder- vaardiging wordt op- gever zal zijn woede moge-| straf. eens is met de jury zijn kunstrijders niel egt de 24-jarige Cani- ronto, beschouwd de oorspronkelijk® ders anno 1984. ik heb geen coach ainer. Ze zien dat test tegen de heersenA ie jury laat mij >eten en ik geloof dal uist is. Men moet al- mijn schaatspresta- rest mag niet meetel- Wat echter een dag van in- [togenheid had moeten wor- en (de radio zond in Joego- avië de gehele dag klassieke uit), veranderde gis- van het ene op het ndere moment in een gigan- pch volksfeest. De zilveren ïk op het ski-nummer reu slalom van de 21-jarige Jure ianko bracht plotseling - in irajevo en omgeving toch ze- |r - een enorme vreugde te- Huilend van blijdschap begroetten de mensen de rste medaille ooit door een egoslaaf tijdens de Winter den veroverd. Tegen de fens van de politieke leiders door Rob van Dourson in werd spontaan de Joegosla vische driekleur met ster op vele plaatsen in de stad van rond de 500.000 inwoners uit gestoken. Ze hadden er met spanning 3m voelt zich de luis k van het bontj assendra- cunstrij -establishment inadese jurylid bij Donald Gilchrist, M ten dat, als hij zo doof iisciplinaire maatregf uit zullen blijven. gedrag zou niet ijn. Ik ben slechts ee! -nwoordiger van rnó' een individu". Beacot e niet met welke stral' was bedreigd, protest van Beacom k» [luien, die na het falen van Erika Hess voor het eerste Zwitserse ud zorgde. -fotoanp LONDEN (Reuter) - De Engelse zakenman Robert Maxwell ziet i! van zijn plan Manchester United over te nemen. Maxwell, irzitter van de derde divisieclub Oxford United, achtte de 15 Ijoen pond sterling (ongeveer 70 miljoen gulden), die de trans actie hem zou kosten, te hoog. onmogelijk was een overeen komst te bereiken. Alle be raadslagingen zijn daarop beëindigd", aldus verklaarde de club in een communiqué. Volgens een woordvoerder van Maxwell is het gevraagde bedrag te hoog. „Maxwell er kent dat United uniek is, maar dat het wel erg moeilijk is een zo hoog prijskaartje aan repu tatie te verbinden". Manchester United, een club, die veel publiek trekt, maar er een dure huishouding op na houdt, verkeert in fi nanciële moeilijkheden. Het is De 60-jarige uitgeversmiljo- nait nam de beslissing na overleg met de voorzitter van United, Martin Edwards. „In net verloop van de gesprekken ■jluidelijk geworden dat het Van onze sportredactie ttEDA - Henk de Jonge heeft rnr< *tuur van NAC laten zienlijke steun van MïflWten dat hij zich kan vinden E constructie, die maan- iddag door alle betrok- i is uitgedacht. Dit houdt ■Jat Bob Maaskant het recht ■toegekend om zich op het 'sin van de mentale bege- ■fng te begeven. pj-i''ri?ee is (voorlopig) een n. De Canadees vin ana gekomen aan de conflict zaak van rechtvaa' «watie, die in feite direct na „Ik ben niet een ver net binnenhalen van Maas- ochie, dat zijn frustra» «ant als coördinator ontstond, noet". vooruitlopend op de beslis- -belanghebbenden [enigeen gelooft dat oordeelde j urering in probleem vormt, tste jaren alleen Ier is geworden. Bel lie gewoon blijft d( ien, zal zijn protest nil L mogelijk dat de gerenom meerde vereniging zichzelf nu, evenals Tottenham Hotspur, gaat verkopen. Aanhangers van de club kunnen dan ge deeltelijk eigenaar worden door aandelen United op de ef fectenbeurs aan te schaffen. voor een trai- spositie bij de Bredase eer- visie-club. In eerste in- j«nbe werd dat eerste ge- j/ gevoerd met het oog op eventuele opvolging van Jonge als veldtrainer. Het Bi,,r,n" °P kunnen uitdraai- safe? Vermeulen de plaats Lr '«nemen van Dick Buite- r 7? ^^tent-trainer van f die aan het eind van het ;°en vertrekt. Frans Ver ven verwacht dat NAC ien enkele dagen opnieuw U;,met hem zal opnemen, luidige trainer van TSC, in bezit van het B-diploma, het iggever Hamilton heeft giste1 ijden voor heren bchi verrassend als iropese kampioen Ale opnemen. kelde door een val n» q uiaige trainer van TSC, in J °®Z1* van het B-diploma, a, 2. Jean-Christophef. '®der geval voor het 4. Josef Sabovcik P® einde duidelijkheid heb- oitano (VSt) 6,0, 7. Ale» J1verband met het al dan -,q„ ramn 7 R q NorW'i." aanblijven bij de Ooster- Bier (WD1) 7,6, 9, Norl (Sov) 10,2. Pseclub. WORCESTER (AFP) - De Amerikaanse bokser 'Sugar' Ray Leonard heeft zijn ren tree, die 25 februari in Wor cester (Massachusets) in een partij tegen zijn landgenoot Kevin Howard had moeten plaatsvinden, uitgesteld. Dr. Edward Ryan, een oog specialist uit Boston, heeft de oud-wereldkampioen in het halfzwaargewicht aangeraden tenminste tien dagen rust in acht te nemen. Volgens Ryan is een van de ogen van Leo nard nog niet geheel in orde. Leonard had zich in november 1982 uit de bokssport terugge trokken, omdat hij teveel hin der ondervond van een oog kwaal. Ruim een maand gele den kwam een inmiddels vrij wel herstelde Leonard weer terug op zijn besluit. naar uitgekeken, de fans. Im mers, tevoren werd de ver wachting gewekt dat het drie tal Franko, Strel (ooit brons bij de WK reuzeslalom in het Oostenrijkse Schladming) en Krizaj (vierde op dit nummer tijden de Winterspelen van Lake Placid) zichzelf tijdens het skiën wel eens zouden kunnen overtreffen. De supporters trokken dan ook massaal de flanken van de Bjelasnica op. „Ik zal vechten tot het uiterste", beloofde Jure Franko immers. Zijn gang tussen de twee paaltjes strak gespannen parkoers-signalen leverde ongeveer 20.000 Joego- slaven eerst een teleurstelling op. In het tussenklassment prijkte Franko's naam na de eerste run 'slechts' op de vier de plaats. De tweede ging veel beter. De Joegoslavische stu dent medicijnen uit het kleine dorpje Nova Gorica aan de Adriatische Zee, waar nog nooit sneeuw is gevallen, liet de tijdwaarneming stilstaan op 1.20.26, beter dan de tijd die de Zwitser Max Julen in de eerste overbrugging van het 382 meter grote hoogteverschil met 56 poorten had neergezet. De aanhang veerde op. Op het moment dat Julen aan zijn tweede rit begon snerpte het fluitconcert uit de kelen. Maar de Zwitser slaagde er toch in via 1.20.64 de daarvoor opge bouwde voorsprong niet ge heel als sneeuw voor de bleke zon te laten verdwijnen. Ju- lens totaaltijd was 2.41.16 te gen die van Franko 2.41.41. Even werd het stil toen het scorebord de overwinning van de Zwitser in cijfers aangaf. De Joegoslaven, die de tempe ratuur van zestien graden on der nul voor lief hadden geno men, verwerkten de lichte te- leursteling echter snel. Harts tochtelijk werd Jure Franko toegejuicht. Het feest kon be ginnen. Voor Jure Franko zelf ech ter niet. Ook de komende da gen zal hij aan de bak moeten om de organisatoren van de Winterspelen tevreden te stel len. De Joegoslavische jonge ling voelt namelijk dat er op de nummers slalom en afda ling nog meer in zit. „Hier was ik te nerveus. Daarom heb ik het in de eerste run verpest. Ik stond te trillen op mijn benen. De laatste dagen kon ik ge woon niet meer stil blijven staan. Ik liep maar wat rond, want ik had me niet onder be dwang. Vanochtend was het gelukkig minder. Daarom ben ik zeer tevreden met deze me daille. Het is het begin van meer", aldus Franko. De Zwitser Max Julen had zich niets aangetrokken van de vijandige houding van het Joegoslavische publiek. „Het is logisch dat de mensen zo reageren. Maar ik heb dat ge fluit niet gehoord. Ik was zo rustig als wat. Ik wist dat ik na mijn blessure van januari goed in vorm was. Dat ik weer fris was. Ik ben twee keer zo hard mogelijk naar beneden gegaan", aldus Julen, zoon van een hotelhouder uit Zermatt, die in 1955 Zwitsers kampioen afdaling was, en binnen het ski-wereldje bekend als 'de eeuweige tweede'. Dit omdat hij zich tot nog toe met vijf tweede plaatsen tevreden moest stellen tijdens grote wedstrijden. Hij won eerder dit seizoen alleen in Diable- rets. Het brons op het nummer reuzeslalom, waarop favorie ten als Hans Enn, Pirmin Zur- briggen en Anton Steiner in de eerste manche de finish niet haalden, was tot zijn eigen grote verrassing voor Andreas Wenzel (wiens zus Hanni niet werd geaccepteerd voor deel name in Sarajevo) uit Liech tenstein. „Ik wist niet dat ik dit nog kon", stelde de afda lingsspecialist verbaasd vast. Uitslag reuzeslalom heren: 1 Max Julen (Zwi) 2.41,18 (1.20,54 Franko, die de Joegoslaven tot laaiend enthousiasme bracht. 1.20,64), 2. Jure Franko (Joe) 2.41,41 (1.21,15 1.20,26), 3. An dreas Wenzel (Lie) 2.41,75 (1.20,64 1.21,11), 4. Franz Gruber (Oos) 2.42,08 (1.21,03 1.21,05), 5. Boris Strel (Joe) 2.42,36 (1.21,23 1.21,13), 6. Hu bert Strolz (Oos) 2.42,71 (1.21,47 1.21.24), 7. Alex Giorgi (Ita) 2.43,00, 8. Phil Mahre (VSt) 2.43,25, 9. Bojan Krizaj (Joe) 2.43,48, 10. Joel Gaspoz (Zwi) 2.43,60, 11. Thomas Bürgler (Zwi) 2.43,84, 12. Robert Erla- cher (Ita) 2.44.09, 13. Egon Hirt (WD1) 2.44.11,14. Didier Bouvet (Fra) 2.44,25,15. Oswald Tötsch (Ita) 2.44,97. DEN BOSCH (ANP) - Negen wielrensters zijn voorlopig ge selecteerd voor de wegwed strijd, die in Los Angeles voor het eerst op het Olympische programma staat. De 'werkgroep' is gevormd uit het zestal, dat vorig jaar in Altenrhein het wereldkam pioenschap reed: Thea van Rijnsoever, Hennie Top, He- leen Hage, Leontien van Lien- den, Mieke Havik en Stella van Kuyen, plus oud-wereld kampioene Petra de Bruyn, Conny Meijer en Hennie Lie- verse. In overleg met de dames heeft de wielrensportcommis- sie beslist dat de beste drie uit de selectieprocedure Olym pisch zullen rijden en dat in principe uit de andere zes er drie zullen worden aangewe zen voor de eerste Ronde van Frankrijk voor dames. Het ligt in de bedoeling van de KNWU binnen enkele we ken de trainer/coach voor de dames te benoemen. De mogelijkheid bestaat dat zowel de amateurs als de da mes lang voor het begin van de Spelen naar de Verenigde Staten zullen vertrekken. Voor beide ploegen is er na melijk een uitnodiging deel te nemen aan de Coors-Classic van 13 tot 22 juli. Deelneming zal afhankelijk zijn van de fi nanciële mogelijkheden en van de afspraak, die met het Nederlands Olympisch Comité wordt gemaakt over de selec tieprocedure voor de Spelen. BASKETBAL - In de Neder landse basketbal eredivisie werd dinsdagavond de wed strijd afgewerkt tussen Noordkop en BS Weert. In Den Helder won BS Weert met 75- 65. Van onze sportredactie B AARLO - De springrui ter Emiel Hendrix heeft voor de tweede maal een toppaard van de hand ge daan. De Baarlonaar heeft zijn 10-jarige ruin Pierrot verkocht aan een industrieel uit Mexico. Het is de bedoeling dat Pierrot op de Olympische Spelen van Los Angeles zal opdraven onder de Mexicaanse vlag. Eerder raakte Hendrix het paard Livius kwijt. Het vertrek van Pierrot betekent het tweede ge voelige verlies binnen korte tijd voor de Neder landse paardesportwe- reld. In december liet Willy van der Ham zijn hengst Feinschnitt-Z gaan. Hendrix is momenteel op zoek naar een vervanger voor Pierrot. De Baarlo naar heeft nu nog de be schikking over de vier voeter Spargo, die echter te licht is voor het grote werk. Vandaar dat Hen drix verstek laat gaan bij Indoor Brabant, het in ternationale paarde- sportevenement, dat van 23 tot en met 25 februari plaats heeft in 's-Herto- genbosch. pillllllllllllll]llillllllllllllllllllllililllllllllllllllllllllllltilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllj| Van onze speciale verslaggever SARAJEVO - De eerste training op de 90 meter-schans heeft gisteren drie gewonden opgeleverd. j| De Bulgaar Valentin Bozitsjkov was er het ergst aan toe met inwendige kneuzingen. De Zwitser Christian Hauswirth brak zijn pols en de Amerikaan Matthew Pe- tri liep een wond aan de arm op, veroorzaakt door een E skibinding. B In de eerste training vestigde de Fin Mykaenen, tweede =j op de 70 meter-schans, een nieuw record met een sprong 5 van 115 meter. De Oostduitser Jens Weissflog, winnaar H op de kleine schans, kwam niet boven de 110 meter. VARNA (ANP) - Met een 'ge legenheids-elftal' opent bondscoach Jupp Derwall de oefenreeks van het Westduitse elftal ter voorbereiding op de eindronde van het Europees kampioenschap, dat half juni in Frankrijk wordt gehouden. In Varna is Bulgarije woensdag de eerste tegenstan der van de Westduitsers. Voor dit duel, dat rechtstreeks op de televisie komt (17.00 uur, Duitsland I), doet Derwall een beroep op vier debutanten. Vooral in defensief opzicht is de coach aan het sleutelen ge slagen. Alleen Karl-Heinz Förster, de voetballer van het jaar in de Bundesliga, behield zijn plaats als centrale verde diger. Hij wordt omringd door drie nieuwelingen, Herget, Bockenfeld en Brehme. De vierde nieuwkomer is mid denvelder Bommer. In het doel heeft de geblesseerde Schuma cher plaats gemaakt voor Bur- denski. Volgens het draaiboek zou Derwall aan de interlandwed strijd een trainingsstage kop pelen aan de 'warme' kust van de Zwarte Zee. De bondscoach blijkt zich misrekend te heb ben. De temperaturen in Var na liggen zo laag, dat trainen in de open lucht niet mogelijk is. Om die reden keert Derwall met zijn selectie donderdag di rect terug. Opstelling West-Duitsland: Burdenski; Herget, Bocken feld, K.H. Förster en Brehme; Stieleke, Schuster, Meier en Bommer; Voller en K.H. Rum- menigge. LONDEN (AFP) - De Britse regering zal de Engelse rugby- ploeg, die deze zomer een trip naar Zuid-Afrika wil maken, niets in de weg leggen. Dit heeft de Britse minister van sport, Neil Mc Farlane, in het Lagerhuis gezegd. De minister laat de beslissing van de toer- nee geheel aan de Engelse rug- byfederatie over. „De regering zal geen enkele maatregel nemen, die de auto nomie van de sportorganisa ties in het geding zou kunnen brengen", verklaarde Mc Far lane. Op vragen van de con servatieve meerderheid in het Lagerhuis antwoordde Mc Farlane, dat hij hoopte dat de Engelse rugbyfederatie zou luisteren naar de raad de toer- nee niet door te zetten. De federatie moet op 30 maart een beslissing nemen. In Britse sportkringen wordt gevreesd dat een bezoek aan 'Zuid-Afrika kort voor de Olympische Spelen reacties kan oproepen. Gedacht wordt aan de mogelijkheid dat de andere Afrikaanse landen zich voor Los Angeles zullen terug trekken, dan wel dat zwart Afrika geen afvaardiging stuurt naar de Gemenebest- spelen, die over twee jaar in Edinburgh worden gehouden. NEW YORK (Rtr) - Het anti- apartheidscomité van de Ver enigde Naties heeft besloten de Tsjechoslowaakse tennisser Ivan Lendl van de zwarte lijst met namen van sportmensen, die contacten hebben (gehad) met Zuid-Afrika, af te voeren. Het comité is tot deze maat regel overgegaan na ontvangst van een brief van het Tsjecho slowaakse ministerie van bui tenlandse zaken, waarin ge wag wordt gemaakt van mis leiding van Lendl door de or ganisatoren van het tennis toernooi in Sun City vorig jaar juli. Sun City ligt in Bophu thatswana, een van de zoge noemde 'thuislanden' in Zuid- Afrika. Volgens de mededelingen van het ministerie heeft Lendl zijn diepe spijt uitgesproken over zijn deelneming aan het toernooi, zich neergelegd bij de straf van de nationale ten- nisbond (Lendl werd buiten de Daviscupploeg gelaten) en toe gezegd niet weer een dergelij ke 'misstap' te zullen begaan. ZWOLLE - PEC Zwolle heeft gisteravond gelijk gespeeld (2- 2) tegen de Hongaarse beker winnaar Ujpest Dosza. Bij rust was de stand even eens in evenwicht door doel punten van Riemens, die scoorde na een knappe pass van Rep, en Kiss: 1-1. Na de pauze namen de Hongaren een voorsprong door Kardos, maar in de slotfase bracht Willems de Zwollenaren met een kop bal weer langszij. In Genemuiden verloor de gelijknamige zaterdag eer steklasser dinsdagavond met 2-7 van Heerenveen. Bij rust leidden de Heerenveners met 4-1. PRAAG (AFP) - Josef Masopust wordt de nieuwe trainer van het Tsjechoslowaakse voetbalelftal. De 53-jarige Masopust volgt per 15 juli Frantisek Havranek op, die drie weken geleden zijn ontslag heeft aangeboden na de uitschakeling van het nationale team voor de eindronde om de Europese titel. Masopust speelde in zijn actieve periode voor Dukla Praag en kwam als middenvelder tussen 1954 en 1966 65 keer voor de na tionale ploeg uit. In 1962 werd hij gekozen tot Europese voetbal ler van het jaar. Hij is sinds 1970 trainer en maakte als zodanig in 1978 mee dat zijn club Zbrojovka Brno kampioen van Tsje- choslowakije werd. Sinds 1980 is Masopust trainer van de Belgi sche tweede divisieclub Hasselt. LONDEN (Reuter) - De Engel se kampioen Liverpool heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van het toernooi om de League Cup. Liverpool won de tweede wedstrijd tegen Walsall, dat in de derde divisie uitkomt, met 2-0. Het eerste duel was ver rassend in een gelijkspel (2-2) geëindigd. Liverpool ontmoet in de eindstrijd Aston Villa of Everton. piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiig E Van onze sportredactie I AMSTERDAM - Johan Cruijff is de beste voet- E bailer van Nederland. E Dat is de uitkomst van E E een NIPO-enquête. E In het weekeinde van 6 en 7 december van het E vorig jaar werd aan 898 E personen van 18 jaar en E ouder gevraagd wie zij op dat moment de beste voetballer van Nederland 5 vonden. Johan Cruijff haalde Ëj 22 procent. De legendari- E sche nummer veertien E wordt op de voet gevolgd door zijn Feyenoordmak- E ker Ruud Gullit, die 17 E procent in de wacht E sleepte. Jesper Olsen E komt op de derde plaats E met 4 procent, Gerald Vanenburg is vierde met jjjj 3 procent. E E Piet Shrijvers, Willy j§ E v.d. Kerkhof, Ronald E Koeman en Peter Hout- E E man, vergaarden 2 pro- s E cent en Frank Rijkaard, E Willem van Hanegem E (toen reeds gestopt...) en E Simon Tahamata kregen E 1 procent van de stem- E men. llllllMMIIIIIIIHUIIIIIIIIIJiMIIIIIIIIIIIIIIIII^ DEN HAAG (ANP) - De uitslagen van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn: Lotto 6: le prijs: 2 winnaars, die elk bruto f. 232.347,40 ontvangen; 2e prijs: 5 winnaars, die elk bruto f. 30.000,00 ontvangen; 3e prijs: 121 winnaars, die elk bruto f. 1545,30 ontvangen; 4e prijs: 6253 winnaars, die elk f. 29,90 ontvangen; 5e prijs: 85436 winnaars, die elk f. 5,00 ont vangen. Toto 6: le prijs: 3 winnaars, die elk bruto f. 13.342,40 ontvangen; 2e prijs: 191 winnaars, die elk f. 139,70 ontvangen; 3e prijs: 2318 winnaars, die elk f. 28,70 ontvangen. Toto-gelijk 6: le prijs: 1 winnaar, die bruto f. 5431,70 ontvangt; 2e prijs: 3 winnaars, die elk f. 239,10 ontvangen; 3e prijs: 26 winnaars, die elk f137,90 ontvangen; 4e prijs: 697 winnaars, die elk f. 8,20 ontvan gen. Cijferspel 6: 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 cijfers goed: 1 winnaar; 4 cijfers goed: 19 winnaars; 3 cij fers goed: 188 winnaars; 2 cijfers goed: 1976 winnaars. Van onze sportredactie OTTERDAM - Trainer Rob Jacobs blijft bij Excelsior, hoewel hij vorige week vrij dag een contract tekende bij MVV. Jacobs werd maandagvond zwaar in verlegenheid ge bracht, doordat MVV-be- stuurslid Wesly in een radio rubriek verklaarde dat MVV een verbintenis met Jacobs was aangegaan. Jacobs, die voor zijn schriftelijke akkoord met de Maastrichtse club een mondelinge toezegging had gedaan aan Excelsior, ontken de in hetzelfde programma dat feit, omdat hij eerst in het rei ne wilde komen met zijn hui dige club. Wesly merkte daar na op: „Dan nemen we een an dere trainer". Jacobs besloot gisteren van MVV af te zien 'omdat ge maakte afspraken niet waren nagekomen'. Bovendien dreig de Excelsior de zaak aan de arbitragecommissie van de KNVB voor te leggen. BOKSEN - De Panamese bok ser Roberto Duran dreigt zijn wereldtitel in het welterge- wicht (volgens de WBA-ver- sie) kwijt te raken als hij zijn kampioenschap niet op het spel wil zetten tegen de Ame rikaan Mike McCallum. Pro motor Dan Duva heeft dat schriftelijk van het bestuur van de World Boxing Associa tion vernomen. Het gevecht moet voor 10 april worden ge houden. De Amerikaan Tho mas Hearns, houder van de wereldtitel volgens de WBC- versie, heeft inmiddels laten doorschemeren dat hij wel te gen Duran uit wil komen. De WBA houdt echter vast aan een titelstrijd Duran - McCal lum.

de Stem | 1984 | | pagina 7