VERHITTE DISCUSSIE BINNEN IOC SOVJET-UNIE EN CANADA IN FINALE-GROEP Finalisten 71/2 yoede pr< an jeugi Dambondvoorzitter eist onderzoel Na pleidooi Daume voor betaling sportlieden Indoor Brabant nu ook met dressuur De Jonge beslist vandaag Bregman acht weken geschorst Belangencommissie van topsportleiden functioneert niet Antognoni: dubbele beenbreuk Hamilton leidt bij kunstrijdei 'gionaal knduel DINSDAG 14 FEBRUAR11984 PAGINA SPORT; Van der Duim tegen Dietel Grubba traint met Vriesekoop Zege Shriver RKC onderzoekt mogelijkheden betaald voetbal iljartzege in Verhage T19 door Rob van Deursen SARAJEVO - Het pleidooi van de vice-voorzitter van het In ternationale Olympische Co mité, de Westduitser Willi Daume, voor de verruiming van de amateurbepalingen, wordt hem niet in dank afge nomen. Vorige week zei Daume in een interview met het Duitse persbureau SID onder meer: „Ik vind het sociaal verant woord als een sportman een aandeel krijgt van de op brengsten van een evenement, waar hij aan deelneemt. Hij maakt immers de wedstrijd, waar het publiek geld voor over heeft", en: „een topspor ter besteedt jaarlijks gemid- deld 3600 uur aan zijn sport. Dat is te vergelijken met de volledige dagtaak van een ar beider, die aan de lopende band staat. Dat betekent dat de sporter geen tijd heeft voor de opbouw van een maat schappelijke carrière of stu die. Als je die gegevens combi neert, is er maar een conclusie mogelijk. Helaas bestaat er voor die zaak binnen het IOC- bestuur nog geen algemeen begrip". In het knalgeel geverfde ho tel, waar de Olympische offi cials tijdens de veertiende Winterspelen van Sarajevo verblijven, vormen de uitspra ken van Willi Daume een heet discussiepunt. Vooral het com mentaar van Daume op de uit sluiting van de vijf ijshoc keyers kwam hard aan. „Het IOC eet zijn eigen kinderen op. Dezelfde problemen ontstaan er straks bij het voetbaltoer nooi in Los Angeles. Volgens de regels van de FIFA kunnen daar onder bepaalde voor waarden profs meedoen. Dat veroorzaakt opnieuw moei lijkheden. Het IOC heeft de consequenties van de besluiten op het congres van Baden-Ba den niet goed overzien", aldus Daume in het interview. De Westduitser geeft verder aan dat hij nog niet durft te denken aan Seoel '88, waar voor het eerst tennis op het programma staat. Volgens Anneke Le Coultre, in Sarajevo delegatie-leidster voor Nederland en in het da gelijkse leven burgemeester van Blaricum, zijn de uitspra ken van Daume tot in alle ge ledingen van het IOC doorge drongen. In de Joegoslavische Olympische stad onderzoekt zij via het 'lobbiën' de moge lijkheden om in 1992 eventueel de Zomerspelen in Nederland te houden. Zelf voelt de vice- voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité niets voor een doorbraak van de ama- teurregels. De Nederlandse official wijst dan op het verschil dat zij nog altijd aanwezig acht. „Als we amateurs betalingen gaan toestaan, is dat niet goed voor de mentale gezondht Een echte sportman doet niet voor het geld", zo g Anneke Le Coultre de o voor de werkelijkheid. Volgens de burgemeea, van Blaricum wordt er binrj het IOC, maar ook binnen! NOC hard gewerkt aan regeling dat topsporters derdaad niet geschaad worj" in de ontwikkeling van maatschappelijke stat: „Maar dat hoeft beslist niet; leen met geld. Dat kan ook' de sfeer van de begeleid liggen. Het zal nog een kwea van vallen en opstaan won) maar we komen er wel Daar ben ik van o tuigd. IJSDAG 14 FEBRUARI" KLEBNIKOV, DE 'IJS-JEROMMEKE' SARAJEVO - Ze noemen hem de 'jerommeke' van het ijs, Sergei Klebnikov, de 28-jarige Russische specialist op de korte afstanden. In het Olympisch dorp Mojmilo loopt hij wat te hinken. De geruchten gaan dat hij de concurrentie voor de duizend meter van vandaag (dinsdag) in Sarajevo zand in de ogen wil strooien. Zelf wil de besnorde officier in het Sovjet-leger, die om zijn andere bijnaam, 'de kleerkast', hartelijk moet lachen, van die beschuldiging niets weten. „Ik ben nog niet voor de vol le honderd procent in orde", zegt Klebnikov nadrukkelijk, terwijl nog net zichtbaar is dat hij een berg pillen in een lade kwakt. „Sorry", klinkt het. Verder gaat hij er niet op in. Jammer, want speciaal rond Klebnikov vormde zich de af gelopen jaren een stroom van verdachtmakingen. Hij zou het voorbeeld zijn van een produkt van de Medeo-fa- briek, waar niet op een of twee anabooltjes wordt gekeken. Vragen in die richting ont wijkt Sergei Klebnikov han dig, maar ook zeer beslist. „Die pillen zijn voor mijn blessure", snauwt de Rus voor zich uit. En dan: „Ik ben in maart ge vallen tijdens de recordwed strijden op de Medeo-baan. Mijn linker schaats boorde zich in mijn rechter enkel en raakte de achillespees. Tot augustus ben ik uit de roulatie geweest. Geopereerd. Ik okto ber moest ik weer onder het mes. Twee weken voor het sprintgala eind november in West-Berlijn ben ik weer be gonnen met de training. En Van onze speciale verslaggever SARAJEVO - Hein Vergeer start vandaag in de derde rit van de 1000 nieter tegen de Rus Sjaserin. Drie ritten later komt Jan Ykema in de baan tegen de Amerikaan Henrik sen. Hiibert van der Duim treft in de achtste rit de Oost duitser Dietel. Resultaat loting 1000 meter heren: le rit: Jansen (VSt) - Kuroiwa (Jap), 2e rit: Westerlund (Fin) - Hoffmann (OD1), 3e rit: Sjaserin (Sov) - Vergeer (Ned), 4e rit: Kleb nikov (Sov) - Hamaya (Jap), 5e rit: Engelstad (Noo) - Thometz (VSt), 6e rit: Ykema (Ned) - Henriksen (VSt), 7e rit: Richmond (Aus) - Ki- tazawa (Jap), 8e rit: Dietel (OD1) - Van der Duim (Ned), 9e rit: Thi- bault (Can) - Streb (WD1), 10e rit: Magnusson (Zwe) - Boucher (Can), lie rit: Carlberg (Zwe) - Lee (ZKo), 12e rit: Rönning (Noo) - Jenei (Roe), 13e rit: Goi (Chi) - Had- schieff (Oos), I4e rit: Pegov (Sov) - Bengtsson (Zwe), 15e rit: Merdovic (Joe) - Chen (Chi), 16e rit: Wang (Chi) - Eminger (Oos), 17e rit: Mey (OD1) - In (NKo), 18e rit: S.Kim (NKo) - Fraser (Maa), 19e rit: Oberhulder (Oos) - Ra (ZKo), 20e rit: Lemcke (WD1) - Paganin (Ita), 21e rit: Pikkapeura (Fin) - Zvanut (Joe), 22e rit: G.Kim (NKo) - Van Helden (Fra). HAZERSWOUDE - De Poolse tafeltenniskampioen Andrezj Grubba zai eind februari acht dagen in Hazerswoude trai nen. Grubba wil zich bij Avanti met Bettine Vriese koop voorbereiden op de ver dediging van de Europese titel, half april in Moskou, in het gemengd dubbel. Het duo be haalde dat kampioenschap twee jaar geleden in Boeda pest. Grubba, zondag winnaar in Duisburg van de open West duitse, neemt zijn landgenoot Jakubowski mee. Bovendien heeft hij een persoonlijke invi tatie van de Poolse tafelten- nisbond voor Vriesekoop op zak om deel te nemen aan de open Poolse, die begin maart in Warschau wordt gehouden. Met de privé-uitnodiging hoopt Grubba te bereiken, dat Gerard Bakker zijn pupil in de Poolse hoofdstad zal begelei den. CHICAGO (Rtr) - De Ameri kaanse tennister Pam Shriver heeft zondag het internationa le damestennistoernooi van Chicago gewonnen. In de fina le zegevierde ze over haar landgenote Barbara Potter in drie sets: 7-6.2-6.6-3. dat is eigenlijk te snel geweest, want nu ben ik nog niet hele maal genezen. Ik heb de zaak geforceerd en dat kun je niet ongestraft doen". Klebnikov, die op de dui zend meter dit seizoen tot 1.16.5 (Medeo) en 1.17.5 (West- Berlijn) kwam, liet de sprint van vorige week vrijdag be wust voor wat die was. „Ik had toch geen kans op een medail le. De explosieve kracht bij de start is door die kwetsuur af genomen. Op de duizend meter is dat niet zo erg. Dan kun je een iets minder snelle start corrigeren. Zeker ik, want ik heb de kracht om twee sprints achter elkaar te rijden". Bij voorbeschouwingen van toernooien met de sprint-af standen wordt Sergei Klebni kov vrijwel altijd tot een van de Voornaamste kanshebbers op de overwinning gebombar deerd. Toch slaagde hij er slechts een keer in de wereld titel te veroveren. Dat gebeur de in Alkmaar. In Grenoble eindigde hij nog een keer als tweede, maar voor de rest komt hij in de geschiedboeken bijna niet voor. Vorig seizoen nog stond hij na de eerste dag van het mon diale sprinttoernooi in Helsin ki aan de leiding in het tussen- klassement, maar verprutste het geheel door op de tweede 500 meter onderuit te gaan. „Ik heb weinig geluk gehad", ver mijdt Klebnikov een direct antwoord. Tijdens de sprint tests voor Sarajevo in Davos half januari ging Klebnikov weer tegen het ijs. „Daar til ik niet zo zwaar aan. Twee dagen voor die wedstrijden kwamen we pas aan. Dus we moesten nog acclimatiseren. Ook reed ik daar met een injectie tegen de pijn. Dat was niet bevor derlijk". Klebnikov, wiens persoonlijk record op de kilo meter op 1.13.19 staat (tegen het wereldrecord van Pegov 1.12.58) sluit de conversatie daarna af. Moeilijke vragen gaat hij liever uit de weg. De Nederlandse sprintcoach Gauke Nijholt meent echter dat het veelvuldig omduikelen van schaatser Sergei Klebni kov geen toeval kan zijn. „Ik heb hem de afgelopen jaren drie keer zien vallen. In Hel sinki, in Inzeil en in Davos. Hij gaat steeds op precies dezelfde plaats tegen het ijs. Dat ge beurt als hij de eerste stap in de eerste bocht maakt. Hij brengt zijn lichaamsgewicht te veel naar achteren en daar door glijdt z'n schaats onder hem weg. Zijn gewicht (93 kilo, red.) nekt hem. Het lijkt voor hem onmogelijk om z'n kracht en z'n techniek samen te laten vloeien. Als een van die twee waarden in het schaatsen overheerst, ga je vaak onder uit", bouwde Nijholt als theo rie op. Anne de Jong, sinds dit sei zoen begeleider van de Neder landse sprintploeg en jaren lang actief binnen de atletiek: „Het zal wel een gebrek aan beheersing zijn. Sies Uilkema heeft eigenlijk hetzelfde. Die trapt zijn buizen krom door zijn kracht. Heeft zichzelf niet in de hand. Klebnikov kampt met hetzelfde probleem". De Rus zelf zwijgt als het graf als hem naar de oorzaak wordt gevraagd. „Ik heb ge woon weinig geluk", klinkt het voor de zoveelste maal... Belaagd door twee Westduitse spelers werkt de fameuze Sovjet-doelman Tretjak de puck uit het doel. SARAJEVO - West-Duitsland heeft zich maandag niet kun nen plaatsen voor de finale- groep van het Olympische ijs- hockeytoernooi. De rode Sov jet-brigade had aan een geïn spireerde periode voldoende om de 52ste overwinning in evenzovele wedstrijden te be halen. Het werd 6-1 na perio destanden van 4-1, 2-0 en 0-0, waardoor de wereldkampioen zeker werd van een plaats in de eindronde. De Westduitsers waren met de Sovjet-Unie en Zweden in groep A nog ongeslagen. Om dat Zweden de Polen eerder op de dag met 10-1 versloeg, heb ben de Duitsers alleen nog theoretische kansen. Italië moet dan met grote cijfers worden verslagen en Zweden moet de laatste poulewedstrijd ruim verliezen van de Sovjet- Unie. Het lijkt niet aanneme lijk dat Duitsland de laatste vier bereikt. Canada en Tsjechoslowakije plaatsten zich uit groep B voor 5. Joegoslavië41022 6. Polen40040 7-28 8-36 de f inalegroep. GROEPA ZWEDEN - POLEN 10-1 (2-1 7-0 1-0). Scoreverloop: 1-0 Gradin (5.25), 2-0 Mörth (14.27), 2-1 Zabawa (17.27), 3-1 Gradin (20.52), 4-1 Ahlen (25.16), 5-1 Gradin (27.20), 6-1 Gra din (30.44), 7-1 Hessel (31.20), 8-1 Hjalm (33.32), 9-1 Rundquist (35.12), 10-1 Sandström (57.41). Scheids rechter: Karandin (Sov). Toe schouwers: 300. Strafminuten: Zweden 8, Polen 14. SOVJET-UNIE - WEST-DUITS LAND 6-1 (4-1, 2-0, 0-0). Scorever loop: 1-0 Makarov (5.03), 2-0 Kassa- tonov (7.24), 3-0 Drosdetski (10.23), 4-0 Kroetov (11.46), 4-1 Truntschka (19.58), 5-1 Drosdetski (22.37), 6-1 Kovin (28.30). Scheidsrechter: Ju- hola (Fin). Toeschouwers: 4000. Strafminuten: West-Duitsland 12, Sowjet-Unie 11. JOEGOSLAVIË - ITALIË 5-1 (0-0, 2-1, 3-0). Scoreverloop: 0-1 Farelli (20.15), 1-1 Besic (20.40), 2-1 Sekelj (26.41), 3-1 Besic (40.46), 4-1 Sekelj (42.08), 5-1 Hiti (47.03). Scheidsrech ter: Olsson (Zwe). Toeschouwers: 1000. Strafminuten: Joegoslavië 10, Italië 10. Stand groep A: 1. Sovjet-Unie4 4 0 0 8 32- 4 2. Zweden4 3 0 1 7 33- 5 3. West-Duitsland4211511-13 4. Italië4102 211-22 GROEP B CANADA - NOORWEGEN 8-1 (2- 0. 3-0, 3-1). Scoreverloop: 1-0 Courtnall (09.44), 2-0 Lowe (10.53), 3-0 Flatley (25.14), 4-0 Gagner (34.14), 5-0 Driver (37.57), 6-0 Daig- neault (46.37), 7-0 Gagner (49.41), 7-1 Foyn (56.44), 8-1 Gagner (58.18). Scheidsrechter: Kompalla (WD1). Toeschouwers: 1000. Strafminuten: Canada 12, Noorwegen 16. VERENIGDE STATEN - OOS TENRIJK 7-3 (2-1, 0-1,5-1). Score verloop: 1-0 Lafontaine (12.04), 2-0 Jensen (13.12), 2-1 Fritz (18.32), 2-2 Lebier (23.54), 3-2 Lafontaine (43.42), 4-2 Jensen (43.53), 4-3 Cun ningham (45.29), 5-3 Lafontaine (49.49), 6-3 Hirsch (51.12), 7-3 Fusco (51.37). Scheidsrechter: Vladimir Subrt (Tsj). Toeschouwers: 2000. Strafminuten: Verenigde Staten 18, Oostenrijk 14. FINLAND - TSJECHOSLOWA KIJE 2-7 (1-4,1-1,0-2). Stand groep B: 1.Tsjechos l4 4 0 0 8 34- 7 2. Canada4 4 0 0 8 23- 6 3. Finland4 2 0 2 4 24-15 4. Ver. Staten4 11 2 3 13-14 5. Noorwegen4 0131 8-22 6. Oostenrijk4 004 0 9-46 ZUNDERT - Jan Arnouts, Jos Bongers, Hans Vuitink, Christ van der Smissen, Harrie van de Ven, Louis Havermans, Piet Vet en waarschijnlijk Ben Velthuis zullen op 23, 24 en 25 maart in biljartcentrum de Drie Zwaantjes in Sprundel uitkomen in de finale ereklasse kader 71/2. De eerste drie van het acht tal plaatsten zich rechtstreeks voor de eindstrijd op basis van hun resultaat bij het laatste kampioenschap. De overigen kwalificeerden zich tijdens de voorwedstrij- den, die zaterdag en zondag in café Den Hoek in Zundert zijn gehouden. De deelname van Velthuis is nog een vraagte ken, omdat de Oldenzaler net als Jean Bessems en Wim van Deventer ver onder de degra- datiegrens (25.00) bleef. Als het toernooi echter met acht deel nemers wordt gespeeld, is het aannemelijk dat Velthuis, die vijfde werd in de voorwed- strijden, op invitaie meedoet. De voor wedstrijden werden gewonnen door Christ van der Smissen, die ongeslagen bleef en samen met Louis Haver mans voor de kortste partij (vier beurten) zorgde. Het hoogste eindgemiddelde (34.52) kwam op naam van het jeug dige talent Harry van de Ven. Een dag voor het begin van de voorwedstrijden trok Willy Steures zich terug. Door het afzeggen van de Nijmegenaar, die drukke werkzaamheden als reden opgaf, kon het toer nooi in twee dagen in plaats van de geplande drie worden afgewerkt. Eindstand voorwedstrijden: 1. Christ van der Smissen 12 match- nunten. algemeen gemiddelde 31.91,2. Harry van de Ven 8-34.52,3. Louis Havermans 6-29.26, 4. Piet Vet 6-28.37, 5. Ben Velthuis 6-17.01, 6. Jean Bessems 2-16.75,7. Wim van Deventer 212.78. FRANKFORT (DPA) - Kees Bregman is maandag in Frankfort door de tuchtcom- missie van de Westduitse voetbalbond voor acht wed strijden geschorst. De tucht- commissie achtte bewezen, dat de voor MSV Duisburg spelen de Bregman op 22 januari in de wedstrijd tegen SC Frei burg (1-1) uit de tweede Bun- desliga Karl-Heinz Schulz aan de haren getrokken en neerge haald had. De tuchtcommissie onder voorzitterschap van de Beier Hans Ber kwam met de uit spraak op een lijn met aankla ger Hans Kindermann. MSV had om vrijspraak verzocht en zal beroep aantekenen tegen de strafmaatregel. Van onze speciale verslaggever SARAJEVO - De belangencommissie van en voor de Olympische sportlieden blijkt in Sarajevo niet te functio neren. De commissie werd drie jaar geleden, tijdens het congres van het Internationaal Olym pisch Comité in Baden-Baden, met veel tam-tam in het leven geroepen. Vermaarde kam pioenen als de Britse hardlo per Sebastian Coe en de legen darische ijshockeydoelman uit de Sovjet-Unie, Wladislaw Tretjak, namen zitting in de commissie. In het Olympisch dorp te Sarajevo weten de deelnemers aan de 14de Olympische Win terspelen de deur van hun be- langenclub niet te vinden. Ze verdringen zich voor de flip perkasten in het culturele cen trum. Een etage hoger zitten Tretjak en de Joegoslavische skiër Bojan Krizaj dag-in- dag-uit te wachten op klach ten, wensen enzovoort. In Sa rajevo hebben alleen skilopers zich beklaagd over het te kou de eten bij de accommodaties in Igman. Zelfs voor de ken- nismakings-instuif had haast niemand belangstelling. Gis teren droeg de commissie de teleurstelling naar buiten. „Het was de bedoeling", ver telde de Bulgaarse oud-roei- kampioene Svitla Otzetova, „ervaring op te doen voor de Zomerspelen van Los Angeles. We hebben wat kleine zaken behandeld. Een grote zaak is de dopingbestrijding. Wij vin den dat het IOC en de interna tionale sportbonden niet streng genoeg kunnen zijn. Overtreding van het dopin- greglement inzake spierver- sterkende middelen moet be straft worden met een levens lange schorsing". 'S HERTOGENBOSCH (ANP) - De achttiende editie van 'lm), Brabant', die van 23 t/m 25 februari in 's-Hertogenbosch p|;, heeft, is als internationaal paardesportevenement completer; worden door de uitbreiding met dressuurwedstrijden. Opt dagen zullen Europese topruiters en amazones, onder wjt Westduitser Reiner Klimke en de Nederlandse troef voor Olympische Spelen Annemarie Sanders-Keyzer, aantreden de speciale dressuurring, die naast de grote springpiste zal den aangelegd. Het programma omvat naast de internationale springproeven ook een milita ry-wedstrijd voor rijders uit de Nederlandse selectie. Het initiatief tot het houden van dressuurwedstrijden tij dens het Bossche concours is volgens Jan van Oekel, voor zitter van het organisatieco mité, aangeslagen bij het pu bliek. „Er blijkt voor deze tak van de paardesport in Brabant grote belangstelling te be staan. De vele landelijke rij- Van onze tennism TERNEUZEN - In poule 2 van zondag twee duels op het progi niscompetitie van het district Z* bacbt 1 betekende de 10-2 winst zich kan handhaven in deze kl bet 2-10 verlies tegen Souburg Steense formatie zich in deze handhaven. Het Hulsterse team versche Loup Deltour was de grote afwe de Mark Pellemans, hetgeen ge« Pellemans speelde tegen Ron V een achterstand van 1-7. Mark speelde zich ontspannen naar i Peter-Heinz Schoolkate, maar 1 zijn met een zege van 8-7. Ch Schellekens waren goed vooi Baecke klopte Sacha Biondina lekens behaalde een nipte 10-8 tiheru. Het duo Leenknegt/Pel dubbelspel nog 9-9 uit en de dam Van onze sportredactie BREDA - Vanmiddag zal Henk de Jonge het bestuur van NAC mededelen of hij ak koord gaat met het compro misvoorstel dat gisteren na urenlange discussies op papier is gezet. Na het eerste gesprek tussen De Jonge en Maaskant zag het er naar uit dat de Jon ge het bij NAC voor gezien zou houden. Echter, een gesprek met zijn eigen vakbond (WON), deed de NAC-trainer vooralsnog van gedachten veranderen. Het compromis-voorstel houdt in dat dat De Jonge niet wordt ontheven van zijn be voegdheden om de spelers te begeleiden. Maaskant echter krijgt ook het recht om zich op datzelfde terrein te begeven. De naaste toekomst zal dan moeten uitmaken of deze taakverdeling wel werkbaar is. De Jonge moet zijn beslis sing voor de aanvang van de middagtraining hebben mede gedeeld. Indien De Jonge niet ac- coord zou gaan, dan vliegt hij de laan uit en wordt de veld- training bij NAC voor de rest van het seizoen gegeven door assistent-trainer Dick Buite laar. ROME (AFP) - De Italiaanse voetbalinternational Giancar- lo Antognioni heeft tijdens de competitiewedstrijd voor zijn club Fiorentina tegen Samp- doria het rechterbeen op twee plaatsen gebroken. De middenvelder, die in een ziekenhuis in Toscane is opge nomen, is zeker voor drie maanden uitgeschakeld. Van onze sportredactie WAALWIJK - Het bestuur van RKC gaat de mogelijkhe den van het spelen van be taald voetbal onderzoeken. Het kreeg daarvoor gister avond het fiat van de leden vergadering, een soort inten tieverklaring dus. Het eerste team van Smash tot winst. Met 2-10 ging het ter Opvallend was de overwinnin Baecke/Sabine van Gassen, dat won van Jeanet Engelse en Jeai spel incasseerden ze allebei een tievelijk Jeanet Engelse (5-10) verenigingen zullen daar t Qok de mannelijke helft van he vreemd aan zijn. Nu is al bi, ces (e kunnen komen. Dirk Ren vijftig procent van de 1500: morken met 10-5 te sterk en Th plaatsen rond de dressuurp) race tegen de klok met 10_n va; Opvallend daai <jubbelpartij betekende eveneen is, dat met name de jeugd, Ee formatie: 11-8. thousiast reageert op dit mi In de hoogste poule leed TSI e< we onderdeel van het g gehelde 1. Corina van de Borg gramma zei Van W voor de Goese formatie, die ha maandag tijdens de persconi] van Marja Wondergem met de Annemarie Verrijzer won zij va Marja Wondergem met 10-5. Stroo en Annemiek Verhulst w< van De Schelde. Hontenisse nam revanche op vorige ontmoeting in een 7-5 ov - deze keer ging de zege naar H de Europese zone. De ze paui Boeijkens als Yvan de Vil, jaargang van dit internatiti Truus Joossen met 4-11 verloo le circuit begon vorig jaatt [_,oes Asselman zorgde voor een Jumping Amsterdam gevd vei 7.4 baas te blijven over Eliz door Berlijn, Brussel, Asselman wonnen het dubbel n deaux en Londen. Na 's-H ■nesdubbel ging de winst naar d< togenbosch volgen nog dec jn de herencompetitie leed I coursen hippique van Antai nederlaag tegen DOS 1. De punt pen, Dortmund, Milaan eni !Wamen voor rekening van Be riJh a mondl®'e ;elijk speelde tegen Pieter Visse gehouden van 14 tot.18 apri aqUe met 8-7 het dubbel op hun Gothenburg. Moment wordt het klassement aan, voerd door de Brit Nick Si Jouburg 2 8-4, Smash i-Souburg 1 ton, die 63 punten heeft vet 'OS 3-Drive 2 12-0; herencompetiti, meld, een meer dan de Oosl ~3, MLTC 1-Souburg 12-0, Zaamsla. ^dkBr^merGBR^dae™e 11111,11 eerste Nederlander, All Voorn, is pas op de veertii plaats terug te vinden mei punten. Grote afwezige bij Inti Brabant is de Europese k pioen Paul Schockemöhle, zijn programma geheel stemt op de Olympische S len. Zijn landgenoten Micl Rüping, Fritz Ligges, Frai Sloothaak en Norbert rentie. Op de deelnemerslijst v: de internationale springnn. mers prijken opnieuw de langrijkste ruiters, die in voorste gelederen meestriji om de World Cup Hollanc 1 Van onze atletiekmedewerker verschijnen wel in de Bral) 'NEUZEN - De Zeeuwsche thallen. In de Britse afvar tiekjeugd was tijdens de ging ontbreekt Liz Edgar, ionale indoorkampioen- broers Whitaker, Brot »PPen in Zuidlaren uitste- Skelton, Pyrah en Hat >0 op dreef. Tweemaal goud Smith zijn wel ingeschrei iénmaal zilver was het re- Zwitserland stuurt Gabat aat. Ier en Markus en Tha ndré Verwei van het Fuchs. In totaal telt de 1 sse AV'56 spande de kroon van deelnemers aan de ie® goud op de 400 en 200 me- nationale springwedst liefst 46 namen uit vijfl| landen. Nederland wordt ver woordigd door een zevei ruiters en amazone Smulders. Opvallend is alsnog de absentie van 1 Hendrix, die zijn toppi Pierrot van de hand hedtj daan, en Willy van der 1 De hengst Feinschnitt| waarmee Van der Ham jaar zesde werd bij het 1 pees kampioenschap in 1 stead en die vervolgens1 verkocht naar Spanje, zal| te bewonderen zijn. Het[ wordt nu gereden door I Alvarez Cervera. bij de B-junioren. Dit met en die door een Zeeuwsche et nog nooit zijn gereali- rd. Op de 400 meter wan- Be hij door de serie met 54.6 |in de finale alles aan flar- te lopen en met 49.85 te nen. Daarmee dook hij SARAJEVO - De Amei Scott Hamilton heeft w] verplichte figuren de li bij het kunstrijden voor Hij kreeg 0,6 punten vi jury. Tweede is de Fri Jean-Christophe Simond en derde de Westduitser Cerne (13). De Westduitse favoriet bert Schramm is volsl kansloos voor een hoge ring. Hij werd slechts w: bevonden voor de nej plaats. Schramm had juistj een opvallende goede pres' een hoog contract voor eer| revue willen afdwingen. Stand verplichte figuren: 1 Hamilton (VSt) 0,6 punten, 2 Christophe Simond (Fra) 12, di Cerne (WD1) 1,8,4. Josef eik (Tsj) 2,4,5. Aleksander 1 (Sov) 3,0, 6. Heiko Fischer 3.6. pn onze sportmedewerker Het handicap-biljart- Jpiwn.sehap van Hoek is Tinnen door Johnny Ver- de jeugdspeler van DOS. ten In de finale van zijn genoot Jean-Paul de Kra kte eindstand van dit kam- chap, dat gehouden m café De Molenhoek, als volgt (respectievelijk matchpunten, alge- gemiddelde en hoogste 1. Johnny Verhage 11- ,2. Jean-Paul de Kraker in 3- Peter van Waar- '"'l 4. Eddy Breepoel u Piet OIlebek 6-1.53- Huib Moerman 6-0.95-6: '^Kalden 5-1.51-11; 8. Roffel 0-1.66-12. VALKENBURG (ANP) - Bur gemeester P.P.M. Gilissen van Valkenburg aan de Geul heeft het bestuur van de Koninklij ke Nederlandse Dambond la ten weten, dat hij zijn functie als voorzitter weer gaat ver vullen. Tegelijkertijd etst hij dat zijn medebestuursleden terstond terugtreden. Gilissen wil dat onder zijn leiding een grootscheeps on derzoek wordt ingesteld naar de bondsfinanciën en het functioneren van bestuur en bureau. Met name de opstel ling van het bestuur inzake de tweekampen Van der Wal - Wiersma en Wiersma - Wirny zouden daarbij aan de orde moeten komen. Gilissen schortte enige tijd geit uitoefening van zijn vo tersfunctie op en ontbra de algemene vergadering de KNDB op 21 januari j leden. onze sportmedewerker K - Zaterdag 18 februari m Hoek een regionale Wedstrijd gehouden. De r«)d wordt georgani- door de ZEBRA ^ws-Brabantse Turn- 1 deelnemers zijn vijf ver- ngen van het KNGV - te 1 jV 'nge, Sas van Gent, L ,re,Skens en Hoe!t - met Ps tot 11 jaar. Van twee te «n wedstrijden gaat de Jl,oeP,naar de provincia- ~.,niden. De wedstrijden ,'^an J-3 00 tot 15.00 uur en s>k-,8e, uden in de sym- ëkzaal aan de Lange-

de Stem | 1984 | | pagina 8