jon Twijfels over deskundigen van Molthoff Postzegelbeurs in Hulst groot succes ■ILIGING IDIG. 'PEN 3,50 'MOGELIJKHEDEN BETER BERAAD ZWAK ZINNIGENZORG IN ZEELAND 6,50 2,95 1,98 H. Suy (75) overleden CITROEN* VAN ZEELAND Uitslagen schietingen REACTIE FORUMAVOND RAMPENPLANNEN WPN vertoont in Axel film over hengsten Plaatselijk nieuws Axel [Koewacht RKT 17 -TERNEUZEN 01150-13339 Hulst Sint-Jansteen Graauw Kloosterzande Lamswaarde Ossenisse OUD-VOORZITTER EMM KOEWACHT W. DE BLOCK WISSE B.V. 6 W onderdokter' trok een bomvolle zaal -Al? ■NTE OOSTBURG 1AKING hers van Oostburg bren- I dat door Van de Vijver- fdijke een aanvraag is in- lg tot ontgronding van een el aan de Nieuwe Haven- astraal bekend gemeente hr 740. prende bescheiden liggen pri t/m 14 maart 1984 ter (tie Ruimtelijke Ordening, |ostburg voor een ieder ter voormelde periode tegen Jaag schriftelijke bezwaren [van Gedeputeerde Staten [114330 LA Middelburg. ders voornoemd Spijkerboer Burgemeester le. Secretaris n.MSDAG 14 februari 1984 ld®!! T22 pagina zeeland 2 }17«#TERNEUZEN notCHKAPELLE - Bejaarden- Sieting bij H. van Schaik 24 Jfetnemers. Eerste hoogvogel J. van Dijk. Boschkapelle, eerste zij- vneel j. Burm, tweede zijvogel P. Jp Waal, belden Kloosterzande. Meeste kleine vogels (4) J. Burm, Kloosterzande. Vliegende vogel W. Kuypers, Terneuzen. BOSCHKAPELLE - Zaterdag: J. van Schaik, 44 deelnemers. Wip 1: eerste hoogvogel R. Buil, tweede hoogvogel D. Moens, beiden Clinge, eerste en tweede zijvogel J. van de Scheur Terneuzen. Meeste kleine vogels (5) W. van Dijk, Vogelwaar de Wip 2: eerste hoogvogel R. Ver schoten Kloosterzande, tweede hoogvogel J van de Scheur, Ter neuzen, eerste zijvogel F. Durinck, Kloosterzande, tweede zijvogel H. Kint, Clinge. Meeste kleine vogels (4) C.'Verschuren, Lamswaarde. HULST - O.Z.O. 75 deelnemers. Wip 1: eerste hoogvogel J. Koe mans, Terneuzen, eerste zij vogel E. de Kort, Ossenisse, tweede zij vogel p Verstiggel, Hulst. Meeste kleine vogels (6) A. de Nijs, Hulst en Na- dina de Moor, De Klinge. Wip 2: eerste hoogvogel R. Bijl, St. Niklaas, eerste zijvogel B. Visser, Boschkapelle. tweede zijvogel R. Verschoten, Kloosterzande. Meeste kleine vogels (5) J. de Beul, Hulst en mevrouw Bijl, St. Niklaas. HULST-Zaterdag: W. Blommaert 25 schutters Eerste hoogvogel en eerste en tweede zij vogel J. van Kerkhoven, St. Jansteen. Meeste kleine vogels (5) J. de Beul, Hulst. HULST - Zondag: W. Blommaert 35 deelnemers. Eerste hoogvogel J. de Waal, Koewacht, eerste zij vogel H de Vos, Heikant, tweede zij vogel L. Beulders, Heikant. Meeste klei nevogels (7) A. Hageman, Hulst, KAPELLEBRUG - 94 deelnemers bij Fabie. Eerste hoogvogel L. de Kint, tweede hoogvogel J, Nijs, eerste zijvogel J. van Dorsselaer, tweede zij vogel P. de Saeger, derde zijvogel Tiny de Block, allen Kem- zeke Meeste kleine vogels (6) Fabie de Kint, Kapellebrug. ZU1DDORPE - De Herberg 40 deelnemers. Eerste hoogvogel J. de Koever, Yerseke, tweede hoogvogel p Oosting, Axel, eerste zijvogel J. Haring, Yerseke, tweede zijvogel J. van Dam, Moerbeke. Meeste kleine vogels (4) J. de Waal, Zuiddorpe en W de Boeye, Westdorpe, KOEWACHT - G. van Rumste 47 schutters. Hoge vogel R. Goossens, Moerbeke, eerste zij vogel R. de Smet, en tweede zijvogel G. van Rumste, beiden Koewacht. Meeste kleine vogels F. van Overloop. I KOEWACHT - G. van Rumste 45 ■schutters. Hoge vogel A. van de Branden, St. Jansteen, eerste zij- Ivogel J. Vermeire, Koewacht, tweede zijvogel P. van Waesberg- |he, St. Jansteen. Meeste kleine vo- i (3) M. van Meele, en E. Goos- I sens, Kloosterzande. KOEWACHT - G. van Rumste 41 schutters. Hoge vogel en eerste zij- I vogel J. Vermeire, Koewacht, [tweede zijvogel J. van Kerckhove, [St. Jansteen. Meeste kleine vogels 1(4) E. Baert en C. Inghels, beiden ■Koewacht. IkOEWACHT - Lokaal De Blaau- Iwe Hoek, 35 schutters. Hoge vogel |F Reunis, St. Jansteen, eerste zij- el R. Hercks, Zelzate, tweede I zij vogel R. Ongenae, Koewacht. ■Meeste kleine vogels (5) G. Baert. ■KOEWACHT - J. de Kind-Ceelart, ■32 schutters. Hoge vogel De Sehut- Iter, Assenede, eerste zijvogel Wil- llems, Waehtebeke, tweede zij vogel 1 Van Akker, Moerbeke. Meeste kleine vogels (5) C. de Vos, Moerbe- |ke. Nieuwe VW Hulst in de startblokken Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulst VVV 'nieuwe stijl' staat enthausiast in de startblokken om de gemeen te in het gehele land beter bekendheid te geven en daarmee een nieuw soort toeristen naar Hulst te lokken. „Tot nu toe", zegt waarnemend voorzitter W. Kay- ser van de nieuwe Stichting Vreemdelingen Verkeer Hulst, „is altijd teveel de nadruk gelegd op het koop- toerisme. Maar dat is een zwakke basis, omdat je dan afhankelijk bent van de koers van de frank. Met alle voorzieningen en mo gelijkheden die wij in onze ge meente hebben zien we echt een markt om ook een ander publiek naar Hulst te krijgen, de echte toeristen". Zoals bekend leefde de oude VW een jarenlang sluime rend bestaan in een cirkel zon der eind: als je geen geld hebt kun je niks doen en als je niks doet krijg je geen geld. Op een gegeven moment had de VVV behalve een fikse schuld nog slechts drie leden, die hoofde lijk aansprakelijk waren. Vandaar dat ze de VVV niet konden opheffen. Onder lei ding van wethouder W. Kay- ser (o.a. toerisme) werd vorig jaar een werkgroep gefor meerd, die de zaken op een rijtje zette en wist te bewerk stelligen dat de VVV-schulden grotendeels werden kwijtge scholden. Omdat de gemeente raad de ongeveer 2.500 gulden die resteerden niet wilde bij spijkeren, ontstond enige ver traging in de plannen. Nu is echter besloten dat de nieuwe Stichting de oude schuld over neemt, zodat de WV zich kan opheffen. De middenstandver eniging en winkeliersverei- gingen hebben geldelijke steun toegezegd, zodat men nu definitief opnieuw van start kan gaan. „De Stichting gaat niet zelf allerlei dingen organiseren, zoals braderies of manifesta ties", zegt Kayser, „maar alles wat er georganiseerd wordt coördineren en gebruiken om' Hulst in zijn geheel te promo ten. De nieuwe opzet is wel wat commerciëler dan vroe ger. Het is niet de bedoeling dat we speciaal de midden stand gaan oppeppen, maar als we het toerisme kunnen bevorderen pikt iedereen daar natuurlijk een graantje van mee, ofwel in de vorm van koopkracht, ofwel in de vorm van werkgelegenheid". Voor het toeristenseizoen begint wil de Stichting al met wat zaken voor de dag komen, zoals een accommodatielijst, een evenementenkalender .foldermateriaal en wandel en fietsroutes. „Er zijn in de gemeente zoveel mogelijkhe den om de toerist aangenaam bezig te houden", meent Kay ser, „we moeten ze alleen uit buiten". Hij denkt daarbij aan het openstellen van de Stad- molen voor het publiek, de jachthaven in Paal, de groeve in Nieuw-Namen en rondlei dingen. Mogelijkheden ziet ziet hij ook in meerdaagse ar rangementen en wellicht het stimuleren van de komst van een camping. Ook wordt geprobeerd de mensen die Hulst bezoeken ook in het weekeinde van ser vice te voorzien. „Wie nu op zaterdag of zondag in Hulst komt kan nergens informatie krijgen. Dat moet verande ren". Men denkt daarbij aan een stalletje op de Markt, maar het probleem is nog de bemanning. Tenslotte wil de Stichting, zoals op veel andere plaatsen in Nederland al ge beurt, WV-cadeaubonnen gaan uitgeven. Het voorlopgi bestuur van de Stichting Vreemdelingen Verkeer Hulst ziet er als volgt uit: W. Kayser (wnd. voorzit- Een van de plannen van de nieuwe VW is te bewerkstelligen dat de Hulster stadsmolen voor het publiek open gaat. - foto de stem cor j de boer ter), G. d'Haens (wnd. secreta ris), I. Hoekstra (wnd. pen ningmeester), M. Bosch (Midd. ver. Hulst), H. van Dijk (Hart van Hulst), R. Meerschaert (Gentsestraat), G. Neelemans (Bivo), J. Bergmans (Statie), L. Brood (horeca Hulst) en P. Coolegem (St. Jansteen). Van een onzer verslaggevers GOES - Het Plenair Beraad van het Zeeuws Overlegorgaan Zwakzinnigenzorg (POZ) houdt op donderdag 1 maart een open bare bijeenkomst in het activiteitencentrum voor lichamelijk gehandicapten te Goes. Er kan dan in groepen gediscussierd worden over stellingen uit het structuurplan voor de sociaal pedagogische zorg in Zee land, waarvan het POZ onlangs een voorontwerp vaststelde. Ook de ontwerp-uitgangspunten voor de planning van voozie- ningen voor geestelijk gehandicapten in Zeeland komen aan de orde. Tevoren wordt een recente film vertoond, die twaalf min of meer toevallige situaties uit de geestelijk gehandicaptenzorg laat zien. Drs. G. Kolster, directeur van SOMMA, de landelijke organisatie van de sociaal pedagogische diensten zal verder een inleiding houden. De bijeenkomst duurt van 16.30 en 21.00 uur. Belangstellenden kunnen zich tot 17 februari opgeven bij het secretariaat van het POZ. Deelnemers moeten een eigen bijdrage van 15 gulden beta len. Daarvoor krijgen ze het voorontwerp-structuurplan sociaal pedagogische zorg, de nota met uitgangangspunten voor de planning, soep, broodjes en consumpties. Van een onzer verslaggevers HULST - Voorzitter A. Huys- mans van de Werkgroep Kernenergie zet grote vraag tekens bij de 'deskundigheid' Van een onzer verslaggevers AXEL - De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van het Warmbloed Paardenstamboek Nederland (WPN) verzorgt dinsdag 21 februari een film avond in clubhuis De Klep- pertjes op het Axelse sportter rein. De film, die voor iedereen gratis toegankelijk is, gaat over een verrichtingsonder- zoek naar jonge hengsten, dat werd gehouden in Uddel en Warendorf (Did). De film be gint om 20.30 uur. I Bejaardenbond - Onder aus- Jpiciën van de Katholieke Be- I iaardenbond, afdeling Axel, I verzorgt de rijkspolitie Axel [woensdagmiddag 15 februari [een lezing met dia's over Vei- l'ig Verkeer. De bijeenkomst I begint om 13.45 uur in het Ge- I tellenhuis. Na de lezing volgt J een pauze voor een kpje koffie I waarna een bingo met mooie [prijzen wordt gehouden. Iedereen is van harte welkom, [zo laat de afdeling weten. Pletsen graveren - Donderdag 16 februari bestaat de laatste ■Belegenheid voor Axelaars ■nun fietsen te laten graveren. Dat kan dan van 16-18 uur in ■de werkplaats van gemeente- ■werken aan de Nieuwendijk. ■Het graveren gebeurt door Vrijwilligers van het project Mensen zonder Werk'. [Belastingaangifte - Het CNV I gaat de leden weer helpen bij [net invullen van hun belas- lung-aangiftebiljet. Vrijwillige medewerkers en medewerk- sters zullen met vakbondsbe stuurders in Zeeuwsch- anderen een zitting houden |op 26 maart om 19.30 uur in de I gereformeerde kerk te Axel. I Bridge - Bridgeclub Axel speelde de vijfde wedstrijd 1 «ai?ide wintercompetitie in De I "e. Groep A, Howell 10, 10 |PaIen; 1- heren Arnoldi-Bode, I öames Feyen-Den doelder, 3. deren Olyslager-Hirdes. I roep B, howell 8, 8 paren: 1. ■mevr. Dekker-dhr. Koek, 2. ames Maris-Scheele, 3. mevr. |„an Himschoot-dhr. Van der Heiden. Groep C, howell 6, 6 [L|ren: 1- heren Scheele-de I j 2- dames Mattheeuws- |de\i 'eS' 'leren Bissdchop- Lt nso°s - Donderdag 16 Lm 1 houdt de heer F. Die- ■y^an voor leden van de °uwensoos in De Vla- schaerd een lezing over tuin aanleg. Om duidelijke voor beelden te geven maakt hij daarbij gebruik van dia's. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Bridge - Uitslagen bridgeclub Hulst: A lijn een howell 10 met 12 paren: 1. dames Mast-Kint, 2. dames Snuverink-Beuzen- berg, 3. heren Snuverink- Burggraeve, 4. mevr. Bruijns- dhr. van Geel, 5. heren Bies- broeck-Beuzenberg. B lijn ho well 10 met 12 paren: 1. dames Biesbroeck-Sandrini, 2. heren De Nijs-Van Leeuwen, 3. da mes Neve-Van Damme, 4. mevr. Holla-dhr. Nieland, 5. echtpaar De Kerf. C lijn ho well 10 met 12 paren: 1. heren Reunis-Dhondt, 2. Echtpaar Van Cauteren, 3. dames Van Esbroeck-Seydlidz, 4. dames Weemaes-Verstraeten, 5. da mes Voet-Van Hooteghem. Schaakvereniging - Uitslagen wedstrijden voor de interne competitie van de schaakvere niging Hulst: D. de Burger-N. Frijhoff 0-1, E. de Rijcke-M. Vergouwen 1-0. De uitslagen veranderen niets aan de top van het algemeen klassement, dat nog steeds met ruime voorsprong wordt aangevoerd door I. Liem. Kaarting - In de zaal De Kroon werd een kaarting ge houden met 30 personen. Uit slag: 1. mevrouw De Cock, 2. mevrouw De Burger, 3. res taurant De Bruyn, 4. J. van de Ende, 5. E. van Immerseel. Prijskaarting - Aan de prijs- kaarting in café 't Centrum deden 56 kaarters mee. Uit slag: 1. C. van der Ha, 2. P. Jonkers, 3. mevr. Van Kruys- sen, 4. R. van de Brande, 5. S. Schepper. Collecte - De collecte die werd gehouden ten bate van de de Medische Missie Actie (Memi- sa) bracht, in Sint-Jansteen 568,10 gulden en BF 222 op. Prijskaarting - De voetbalver eniging Steen houdt vrijdag 17 februari in de kantine op het sportterrein een prijskaarting. Er wordt begonnen direct na de trainingen om ongeveer 20.15 uur. Prijskaarting - Aan de prijs kaarting in café Sport deden 44 kaarters mee. Er werd ge kaart om cognac en vleesprij- zen. Uitslag: 1. G. Reijns, Sint- Jansteen, 2. Em. de Beule, Sint-Jansteen, 3. R'. van de Velde, Kloosterzande, 4. mevr. Haulez, Hulst, 5. J. Goedgezel schap, Hulst. KVO - De KVO volksdans groep van de kring Hulst hield een geslaagde uitwisseling met de KVO volksdansgroep Zuid-Beveland. Met veel en- thausiasme werden buiten landse danse getoond. Alle aanwezigen vonden zo'n uit wisseling voor herhaling vat baar en komend seizoen brengt de kring Hulst dan ook een tegenbezoek. De volks dansgroep kan nog wel wat le den gebruiken. Belangstellen den kunnen een kijkje komen nemen op de volgende oefen avond, op 22 februari om 20 uur in De Warande. Pieren - In de zaal van het sportcentrum Aloy werd een pierwedstrijd gehouden, waaraan 26 personen deelna men. De uitslag was: dames: 1. mevrouw Buys-Thijs, 2. me vrouw Reyns-Sloot, 3. me vrouw Dumez-Van de Bunder, 4. mevrouw Van Heeze-Bau- wens, 5. Margriet Poppe. He ren: 1. R. Mangnus, 2. J. Buys, 3. E. Asselman, 4. E. Rietjes, 5. C. Dumez. Aloy. Afstanden zijn 3, 5 en 7 kilometer. Het startsein wordt gegeven om 15.00 uur bij sportcentrum Aloy. Kaarting - In het gemeen schapshuis werd door de bond van ouderen een kaarting ge houden, waaraan 35 personen deelnamen. Uitlag: 1. me vrouw Mathijssen, 2. A. Ver- durmen, 3. V. de Caluwe, 4. P. Leeraert, 5. W. Sorber. Kaarting - In de zaal De Rei zende Man werd door de socië teit De Stoere Spelers een kaartwedstrijd gehouden met 25 personen. Uitslag: 1. J. Ver schuren, 2. F. Scheerders, 3. J. pardon, 4. Th. Vercauteren, 4. A. Kegels, allen Kloosterzan de. Gaaibolling - In de zaal Tonny werd een gaaibolling gehou den met 21 personen. Uitslag: hoge vogel F. van Dorsselaer, linkerzij vogel G. Mahu, rech terzijvogel E. van Water schoot. Grootste aantal (8) J. Hulshout, allen Lamswaarde. Kaarting - In de zaal De Her berg werd een prijskaarting gehouden, waaraan 57 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. J. Gijsel, Hulst, 2. Th. Storms, Terneuzen, 3. F. de Kort, Osse nisse, 4. J. Asselman, Hulst, 5. W. de Maat, Ossenisse. Gaaibolling - In de zaal van Clinge het sportcentrum Aloy werd een gaaibolling gehouden, 26 personen namen deel. Uitslag: hoge vogel mevrouw Poppe- Smit, linkerzij vogel E. Assel man, rechterzij vogel A. de Ke- sel. Grootste aantal (4) Patrick van Troost. Prijskaarting - In het café De Landbouw werd een prijs kaarting gehouden, waaraan 24 kaarters meededen. Uitslag: 1. Ivon Bracke, 2. P. Ras, 3. Alb. Stevens, 4. R. de Vos, 5. G. Yuruck. Trimloop - Zaterdag 18 fe bruari wordt de Carnavals loop gehouden, die georgani seerd is door de Trimclub Collecte - Voor de Medische Missie Actie (Memisa) werd een inzameling gehouden, die in totaal 548,50 gulden op bracht. Van een onzer verslaggevers KOEWACHT/HULST - Op 75-jarige leeftijd is in het Hul ster Sint-Liduinaziekenhuis overleden de heer Hubertus Suy uit Koewacht. De heer Suy was in Koewacht een zeer bekend figuur. Hij was 63 jaar lang lid van muziekvereniging EMM, een vereniging die hij bovendien 20 jaar diende als voorzitter. De muziekbond onderscheidde de heer Suy tijdens zijn 50- en zijn 60-jarig lidmaatschap. Tussen de bedrijven door was hij ook ruim 20 jaar actief als lid van het kerkkoor. Ook de schutterij vond in hem zo'n kleine 20 jaar een actief be stuurslid. Na zijn pensionering zat de heer Suy niet stil. Dertien jaar leidde hij als voorzitter de plaatselijk afdeling van de rk Bejaardenbond. Daarnaast was hij sinds 1970 correspon dent van De Stem in Koe wacht, een functie die hij met hart en ziel uitoefende tot op de dag waarop hij plotseling in het Hulster ziekenhuis moest worden opgenomen. Zaterdagmorgen om 10.30 uur begint in de parochiekerk van Koewacht een uitvaart dienst, waarna de teraardebe stelling plaatsvindt. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivoliweg - Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Van onze correspondent HULST - Voor de postzegel vereniging Het Land van Hulst is de jaarlijkse postze gelbeurs annex jaarvergade ring een groot succes gewor den. In de ochtenduren waren er meer dan driehonderd be zoekers, terwijl er 's middags ook nog een paar honderd mensen op de beurs aanwezig waren. Alle leden van de postzegel vereniging kregen een prijs in de vorm van postzegels, post stukken of hulpmiddelen die bij deze hobby gebruikt wor den. Bij het begin van de bijeen komst werd bekend gemaakt dat er in de zusterstad Michel- stadt vanaf 16 februari een tentoonstelling wordt gehou den ter gelegenheid van de 'Tag der Briefmarke'. Dan komt er tevens een nieuwe postzegel uit waarop het Ra- thaus van Michelstadt is afge beeld. Het lid van de Hulster postzegelclub O. Verstraeten uit Clinge doet aan die ten toonstelling mee met drie ka ders. Tevens is van de exposi tie een speciale envelop ver krijgbaar met de afbeelding van het Rathaus en een spe ciale afstempeling. Uit het jaarverslag van se cretaris A. Mens bleek dat het aantal leden van de postzegel vereniging van 426 is terugge lopen naar 388. De beheerder van de rondzenddienst J. Nijs- sen spoorde de leden aan hun overtollige zegels in rondzend- boekjes in te brengen om ze op die manier van de hand te doen. Meestal moeten de zegels nu van andere verenigingen betrokken worden. Alvorens tot de bestuurs verkiezingen over te gaan, werd afscheid genomen van de zich niet meer herkiesbaar ge stelde leden E. van Dorsselaer en Cam. Hageman. Voor hun verdienste kregen ze een ap plaus van de aanwezigen. A. Fassaert, J. Nijssen en L. de Wilde werden herkozen en het bestuur werd aangevuld met Theo Celie uit Kapellebrug en André Verstraeten uit Hulst. Mevrouw A. Bun-Baecke uit Sint Jansteen won de hoofdprijs in de kwartjeslote rij, drie postfrisse blokken van de Amphilex 1967 ter waarde van 300 gulden. Tussen de be drijven door konden de aan wezigen een kijkje nemen bij de vele handelaren, 's Middags gingen er tijdens de veiling bijna tweehonderd kavels on der de hamer. van de door burgemeester P. Molthoff van Hulst geciteerde deskundigen tijdens de fo rumavond over rampenplan nen in december. De burgervader liet daarbij weinig heel van een door Huysmans geschreven kri tisch rapport over het Hulster rampenplan. Huysmans heeft nu op zijn beurt veertien kantjes tekst bijeengetikt, waarin hij de be weringen van de burgemees ter ontkracht, zoals de stelling dat bij bedrijfsongevallen pas na vier uur en soms zelfs pas na enkele dagen, iets van ra dioactiviteit buiten de kern centrale te merken is. „Als deskundigen van het ministerie dit aangegeven hebben", meent Huysmans, „dan moet ik er sterk aan twijfelen of de deskundigen wel zo 'deskundig' zijn". Als namelijk het koelsysteem bui ten werking wordt gesteld smelt de reactorkern en om- manteling en brandt de hete massa zich een weg door de fundering heen. Volgens Huysmans kan er dan een im mense hoeveelheid radioacti viteit naar buiten komen en dat wel binnen één minuut na het weglopen van de koel vloeistof. Ook de bewering dat de kerncentrales in Doel niet minder veilig zijn dan die ene in Borsele wordt door Huys mans bestreden, omdat met name Doel-2 al een aantal noodstops heeft gemaakt „dat onverantwoord groot is, en dat de levensduur van de kern centrale sterk zal verkorten". Met de geruststellende opmer king van Molthoff dat de hulporganisaties in de ge meente steeds paraat zijn en regelmatig oefenen, loopt Huysmans niet weg. Hij meent te weten dat er maar één keer is geoefend met de operationale staf binnen de gemeente. „En wat die andere hulporganisaties betreft, hoe zit het dan met de opmerking van drs. Van der Mee, de Rode Kruis kolonnecommandant, toen hij aan het einde van zijn inleiding zei dat het Rode Kruis nog nooit voor een over leg over het gemeentelijk rampenplan is uitgenodigd?" Huysmans vindt dat wel licht op zijn inleiding wel wat aan te merken is, maar hij constateert dat het als geheel de toets der kritiek wel dege lijk kan doorstaan. „En als het mogelijk is zou ik op dit hele verhaal toch nog eens graag een reactie horen van de 'des kundigen' van de burgemees ter". Van onze correspondente HULST - Zaterdagavond bracht de toneelvereniging ODI uit Vogelwaarde het to neelstuk 'De Wonderdokter* in Den Dullaert voor zo'n 350 be zoekers. Deze volle zaal heeft een avond lang kunnen genie ten van het komische spel dat extra aantrekkelijk was door dat het gespeeld werd in het Boschkapelle's dialekt. De kern van het verhaal draait rondom de vele perike len die zich voordoen bij een sterfgeval van een boer die geen testament nalaat. De meid tante Roos en de knecht Ko, gespeeld door Mariette Schoot-Stallaert en Honore Mannaert waren de twee spe lers die de meeste lachsalvo's losmaakten. Het toneelgezel schap werd door het enthau- siaste publiek met een staande ovatie bedankt. Zij die deze uitvoering heb ben gemist kunnen die nog zien op woensdag 21 maart in de Blaauwe Hoeve te Hulst, aanvang 19.30 uur. In Water landkerkje speelt ODI op 31 maart om 20 uur. De Zeeuw- sche Vereniging voor Dialect onderzoek zal op 25 febrauri tijdens haar culturele dag in De Halle te Axel aandacht be steden aan dit stuk en tevens gemonteerde videobeelden vertonen.

de Stem | 1984 | | pagina 13