kers Van de Kant en Hamelinck winnen rollendriedaagse nkQ lUCVW banden! Onderscheidingen brandweer Axel Moor ijp dat ordeel O ruim piek! p voor rt naar >bankü W Mare Froment wint jaarlijkse schieting van Winnetou Sluiskil Burgemeester opende kantine W Groede CEN EST-zeeuws-vlaanderen belangrijk gebied ENERGIEKE BRABANDER ZOEKT DEKSELS GOEDE ACCU... Vier wagens bij ketting botsing in Kuitaart betrokken |Slagharen VAN ZEELAND 6.95 per bus Plaatselijk nieuws VI VEERTIENJARIGE WEDEROM EEN JAAR KONING -S55* Scholieren volleybal in Oostburg Vergadering Moerschans Kringmiddag KVO Oostburg VOETBALLERS SAMEN IN 'EVEN SAMEN Landschappen bekijken in Den Dullaert Officiële Volvo-dealer H.F. VAN OOSTERHOUT IVOLVOI IJzendijke Terneuzen examens A3 6 pers. (3 dgn. gra. 12 overn. in een lew slagharen). Vraagt in| \DRESvoor in geeloxeerd alu- itvoering ring - montage thandelaar toon 01140-14120 [flAANDAG 13 FEBRUAR11984 T6 PAGINA ZEELAND 2 Van onze correspondent IZENDIJKE - Willy van de ant en Hessel Hamelinck in zaterdag de winnaars ge- orden van de tweede IJzen- Ijlise rollendriedaagse. Voor [finale-avond hadden zij al ruime voorsprong opge duwd en bij het ingaan van finale waren zij ai onbe- likbaar geworden voor de mcurrentie. De organisatie, [staande uit wielercomité et Snelle Wiel en het Pink- {rwielereomité, kan terug- en op een geslaagde drie- jagse. Ook de publieke be- mgstelling was naar tevre- enheid. Zaterdagavond moesten de felnemers een sprint van 500 [eter en een koppelkoers af- Lrken. Het publiek was in toten getale opgekomen. Het ippel Van de Kant/Hame- ick had een forse voorsprong opgebouwd. Ook na de 500 me ter sprint handhaafden zij hun koppositie. De snelste tijd op de sprint was voor Guido de Rechter. Hij noteerde een tijd van 20.10. Lucien de Clerck noteerde de snelste tijd in de afval- koers, namelijk 47.51. Na de 500 meter sprint was Van de Kant/Hamelinck al onbereik baar geworden. Drie koppels, Lucien de Clerck/Clement Bonte, Carlos Boerman/Johan de Jong en Kees Huisman/ Guido de Rechter plaatsen zich ook voor de finale, de koppelkoers. Alle drie hadden zij een puntentotaal van 79, zodat de spanning te snijden was. De snelse tijd bij de koppel koers was voor Huisman/De Rechter. Zij zetten een tijd van 1.04.10 op het scorebord. Dit betekende uiteindelijk een tweede plaats voor deze man nen. De plaatselijke favorieten Boerman/De Jong moesten genoegen nemen met een der de plaats. De eindstand werd als volgt: 1. Willy van de Kant/Hessel Hamelinck 118 pnt, 2. Kees Huisman/Guido de Rechter 111, 3. Carlos Boerman/Johan de Jong 111, 4. Lucien de Clerck/Clement Bonte 107, 5. Mark de Pauw/Chris Burky 95, 6. Ronald Wieme/Patrick Neve 87, 7. Marco Pij peling/ Henk Dees 84, 8. Juul van Lierde/Frank van de Vijver 78, 9. Tonny van Eijk/Willy Tanghe 69,10. Marnix de Bak- ker/Eddy Debbaut 68, 11. Mark van Overbeek/Luc Lau- rijns 65, 12. Walter en Alouis van de Bunder 55,13. Jan Ver- ploeg/Sjaak de Back 44, 14. Mark Segers/Roland Boeye 43, 15. Peter Scherbeijn/Adrie Worst 42, 16. Marcel Alblas/ Charel Tanghe 22. Tijdens de rollendriedaagse in IJzendijke kwamen telkens twee koppels op de rollen - foto de stem cor j de boer ille maten iding en en paters laskers Pruiken Schmink 55-1221 uumpje: 1984 wordt laar van boomkikker albaar BAARLAND - VROUWEN- ACTIVITEITEN - De werk groep vrouwenactiviteiten houdt 16 februari in het kan toor van de stichting opbouw in Baarland een bijeenkomst, die om 20.00 uur begint. HEINKENSZAND - WEL- ZIJNSCOMMISSIE - De wel zij nscommissie van de ge meente Borsele komt woens dag 15 februari vanaf 19.30 uur bijeen in het ontmoetingscen trum De Stenge in Heinkens- zand. KAPELLE - REVALIDATIE - De Zeeuwse stichting voor re validatie houdt op 21 maart in het ontmoetingscentrum De Vroone in Kapelle een studie middag over het onderwerp 'toegankelijk en bruikbaar ontwerpen en bouwen voor gehandicapte mensen'. Aan vang 14.00 uur. WOLPHAARTSDIJK RUILVERKAVELING Maandag 20 februari wordt in hotel-café Royal in Wol- phaartsdijk de plaatselijke commissie voor de ruilverka veling Wolphaartsdijk geïn stalleerd. Aanvang 15.45 uur. ,s' ■MB* I 1 MM' x i f% i HlMK W'A Wederom is de beker die hoort bij de titelkoningvan Winnetou in Sluiskil voor Mare Fremont (rechts) uit Zeizate. f0t0 de stem t q0r j de boer Van onze correspondent SLUISKIL - Mare Froment uit Zelzate is evenals vorig jaar als winnaar uit de bus gekomen van de jaarlijkse koningschieting van de ka rabijnclub Winnetou uit Sluiskil. De veertienjarige middelbare scholier was za terdagavond in café Dallin- ga te Sluiskil alle 'ouwe rot ten' te slim af en mag zich weer een jaar koning noe men. De karabijnvereniging I beslaat dit najaar 12 té jaar. Hoewel nog niet bekend is of I er een extra feestprogram- I ma in elkaar zal worden ge- I stoken, zal er in de schiet- 1 club het nodige aan gedaan I worden om het jubileum ge- past te vieren. Winnetou is, levenals de schietclub Sas I van Gent, een uitzondering lop de regel. Bij de Sluiskilse I schutters wordt net zoals in I Sas van Gent op de liggende wip geschoten. Er moe.t wor den geprobeerd om zoveel mogelijk vogels eraf te mik ken. Aangezien er in Zeeuwsch-Viaanderen nog nauwelijks op de liggende wip wordt geschoten, gaan de Sluiskillenaren vaak over de grens om mee te doen aan schietingen. De schietsport is onder meel mensen onbe kend. Het zijn geen zware jongens en stoere knapen die er even op los schieten. Iedereen kan lid worden van een schietvereniging. De voorzitter van Winne tou, Boudewijn de Waal, stelt dat de schietsport, mits er normaal met het mate riaal wordt omgegaan, best veilig is te noemen, hoewel de geweren van de schutter er voor buitenstaanders soms gevaarlijk uitzien. De karabijnen waarmee ge schoten wordt, zijn eigenlijk uitebouwde luchtbuksen met 4.5 mm kogels. Er is dus geen wapenvergunning ver plicht, wil men gaan schie ten. Er zijn zowel mannen als vrouwen lid van de Sluiskilse schietvereniging. En gezien de leeftijd van de nieuwe koning is er geen leeftijdsgrens. „Deze sport kun je je hele leven beoefe nen, mits je gezichtsvermo gen het toelaat", zegt de en thousiaste technische kracht achter Winnetou, Piet van Puij velde. Winnetou is niet aange sloten bij de Nederlandse Schietbond. Het schijnt de actieve schutters uit Sluiskil niet te deren. De agenda puilt uit van activiteiten. Iedere twee weken is er een clubavond in de schietzaal bij Dallinga in Sluiskil. Bou dewijn de Waal: „Op deze clubavonden is iedereen welkom. We hopen zelfs dat er eens wat mensen komen kijken, als we clubtrainin gen houden". (ADVERTENTIE) Deze ferme heer stond plotsklaps in de kou. Z'n accu had het laten afweten op een hoogst ongelegen ogenblik. Gelukkig kon zijn ban- dénvakman hem verbluffend snel helpen met een vers exemplaar. En zoals de goed moedige zuiderling achteraf tevreden kon- stateerde: „Voor een bliksems laag prijsje!' jfvaco TIVOLIWEG 63 HULST TEL 01140 12461 Ook voor transport banden is Luctor graag uw leidsman! ZUIDZANDE - De West-Zeeuws-Vlaamse vereniging voor natuurbescherming 't Duumpje heeft 1984 uitgeroepen tot het jaar van de boomkikker. Omdat West-Zeeuwsch-Vlaanderen de grootste be volking aan boomkikkers heeft van heel noordwest Europa, zal men extra aandacht gaan besteden aan deze diersoort. Dit maakte voorzitter Thijs Kramer zaterdag bekend tij dens de jaarlijkse algemene ledenvergadering van 't Duumpje, die ditmaal in Zuid- zande werd gehouden. „Uit een onderzoek dat het Rijks Instituut voor Natuur beheer heeft uitgevoerd, blijkt dat West-Zeeuwsch-Vlaande ren als enig gebied in Neder land nog een een belangrijke boomkikker-populatie her bergt", aldus Kramer. „Voor de rest dreigt dit dier uit te streven en is het in ons land op de lijst van beschermde in heemse soorten geplaatst". Op een tiental plaatsen in de streek komen nog boomkik kers voor. Belangrijkste loca ties zijn in dit verband de wal len van Retranchement en Aardenburg, dat niet voor niets 'kikkerstad' heet. Erg be langrijk voor de dieren zijn veedrinkputten (waarin de eitjes worden gelegd) en plaat sen met een ruige begroeiing. Thijs Kramer: „Daarom zijn de gifspuit en het afbranden van slootkanten erg nadelig Van onze correspondent OOSTBURG - In de Oost- burgse sporthal de Veerhoek werd het laatste volleybal toernooi afgewerkt van de middelbare scholen in West Zeeuwsch-Viaanderen. Het was de tiende editie. De eindstanden waren als volgt: winnaarspoule meisjes: 1. KWL 5,2. Eloy A3,3. KWL 4, 4. Eloy Hl, 5. Pr. Willem Axe- landerschool, 6. Eloy Ma2. Tussenpoule: 1. LHNO Schoondijke 3, 2. LHNO IJzen dijke, 3. LHNO IJzendijke 3, 4. Eloy M6, 5. Schoondijke 1, 6. Schoondijke 2. Verliezerspou le: 1. KWL 3, 2. LHNO IJzen dijke 2, 3. Chr. Mavo, 4. LHNO IJzendijke 1, 5. Schoondijke 4, 6. KWL 1, 7. KWL 2. Jongens: 1. Eloy Mbl, 2. Eloy ath., 3. Chr. Mavo, 4. Eloy Mb2, 5. KWL 1, Eloy Ma. Derde tot e 1. Eloy M4, 2. Ijzendijke, 3. Inas, 4. KWL 2. voor de kikker. Om maar niet te spreken van het dempen van de putten. 't Duumpje is dan ook van plan op korte termijn in over leg te treden met de drie ge meentes in West-Zeeuwsch- Vlaanderen en met de eigena ren van de drinkputten om op die manier te trachten de boomkikker te behouden. Tijdens de jaarvergadering werd ook bekend gemaakt dat het ledenaantal van 't Duumpje gestaag blijft groeien. In 1983 meldden zich 40 nieuwe leden aan, waarmee het totale bestand op 455 is ge komen. HULST - De buurtvereniging Moerschans houdt vanavond de algemene ledenvergadering in zaal Tiffany te Hulst. Aan vang 20.00 uur. Behalve de ge bruikelijke jaarverslagen en de begroting komt ook een be stuursverkiezing aan de orde. Marja de Bakker, Plony Net ten en Pieter Evers stellen zich niet meer herkiesbaar. In hun plaats moeten drie nieuwe be stuursleden gekozen worden. Voorts wordt er gesproken over de activiteiten die dit jaar op het programma staan. Van onze correspondent OOSTBURG - De KVO van de NCB Kring Ooostburg houdt vandaag om 13.30 uur een kringmiddag in zaal Wijffels te Schoondijke. Het thema van deze middag is 'Leven op zon dag'. Pastoor J. Pirenne uit Oostburg zal een uiteenzetting geven over dit thema. Verder houdt de KVO vrij dag 17 februari het jaarlijkse kringbal voor de leden. Vanaf 20.30 uur kunnen de leden te recht in zaal Wijffels. De mu ziek wordt verzorgd door het Scheldekwartet. De entree kost een tientje. Voor dit bal kan men zich tot 15 februari opgeven bij mevrouw E. de Meyer-Herrebout te Biervliet. Van onze correspondent GROEDE - Burgemeester C. Spijkerboer heeft zater dagavond de nieuwe kantine van de VV Groede offi cieel geopend. Hij deed dat door de naam van het ge bouwtje te onthullen: Even Samen. last van heeft. „W Groede is zeker geen Ajax of Feyenoord en ook Breskens", aldus de burgervader, „doch ook deze hun roem kan van voorbij gaande aard zijn". Districts voorzitter J. Galjé van de KNVB schonk de voetbalclub namens die organisatie een klok. De realisering van de kanti ne betekent overigens niet dat er in Groede geen wensen meer zijn. Voorzitter Traas vroeg zaterdagavond ook aan dacht voor de noodzaak van aanpassing van de kleedruim te, die meer dan 30 jaar oud is. Ook leeft de wens voor een parkeerruimte op het sport terrein. Tenslotte constateerde de voorzitter dat de afdracht aan de KNVB voor kleine ver enigingen veel te hoog is en een aanslag betekent op de clubkas. Van onze correspondente HULST - In Den Dullaert te Hulst is in de ontmoetings ruimte een fototentoonstelling 'Kijken naar landschap' te be zichtigen. Deze tentoonstelling, die nog tot 17 februari loopt, is ge organiseerd door de Zeeuwse Culturele Raad en is finan cieel mogelijk gemaakt door de Provincie en het Anjer fonds. De tentoonstelling laat de kijker het Zeeuws landschap zien door het oog van vier fo tografen die op een groot aan tal foto's de afzonderlijke ele menten hebben vastgelegd, waaruit het landschap is op gebouwd. Zo kan men zien hoe een natuurlijk landschap eruit ziet en wat er van kan worden als de mensenhand het heeft ingericht. Naast de vele foto's is er ook een diaserie van on geveer 80 plaatjes te bekijken. De tentoonstelling is met name ook interessant voor scholen, omdat alle facetten van het landschap worden be licht zonder dat stelling wordt genomen voor of tegen het menselijk ingrijpen in de na tuur. Voorzitter L. Traas van de voetbalclub liet de geschiede nis van de kantine nog eens de revue passeren. De plannen lagen er al heel wat jaartjes, maar steeds staken de finan ciën een stokje voor de realise ring ervan. De plannen kwa men vorige zomer echter in een stroomversnelling, toen de uitbater van hotel De Drie Ko ningen, het clubcafé, met de noorderzon vertrok. De voor zitter prees de gemeente om de verleende medewerking. Bin nen 14 dagen had de club na melijk de bouwvergunning al op zak. Volgens burgemeester Spij kerboer is de kantine een noodzaak voor de vereniging. Hij liet ook een kritische noot horen ten aanzien van het steeds commerciëler wordend voetbalspel, waar men in Groede overigens nog geen AXEL - In de kantine van de dienst gemeentewerken te Axel heeft burgemeester A. Hack onderscheidingen uitge reikt aan brandweerlieden die 12 Vt en 20 jaar in dienst zijn bij de vrijwillige brandweer. 12 ti jaar in dienst zijn A. van Daele en F. van Mossevel- de (korps Koewacht) en A. Gerres (korps Zuiddorpe). H. Coppieters en G. Suy van het korps Zuiddorpe zijn 20 jaar in dienst, evenals W. Martens van het korps Koewacht. Ook kregen heel wat brand weerlieden een diploma of certificaat. Geslaagd voor het diploma brandwacht 2e klas (nieuwe stijl) zijn J. de Putter, Axel en O. de Waele, Axel en voor het diploma brandwacht le klas (nieuwe stijl) E. Agter- huis, C. van Alten, E. Leen- knecht en W. Witte, allen uit Axel. Het certificaat hulpver lener kregen F. Asselman, Axel, A. de Blok, Axel, C. Bak ker, Axel, A. de Caluwe, Koe wacht, A. D'Hert, Zuiddorpe, W. de Keizer, Axel en F. van Nieulande, Zuiddorpe. Het certificaat vuistregel EHBO tenslotte kregen E. Agterhuis, C. van Alten, C. Bakker, F. Bakker, P. Bakker, A. van Bendegem, A. D'Hert, J. den Doelder, R. Bracke, A. de Ca luwe, E. Leenknecht, J. Mar tens, R. Martens en W. Witte. (ADVERTENTIE) Stationsweg 6 HULST tel. 01140-13191-11489 Van onze correspondent KUITAART - Op Rijksweg 60 nabij Kuitaart, ter hoogte van de afslag naar Kloosterzande, ontstond gistermiddag om 13.40 uur een kettingbotsing waarbij vier personenauto's waren betrokken. De materië le schade was aanzienlijk, en kele auto's moesten worden weggesleept. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De vier auto's reden achter elkaar in een file. Op een be paald moment stopte de file. J. d' H. uit Goes merkte dit te laat en knalde achterop de auto van G. de K., eveneens uit Goes. Diens auto botste door de schok vervolgens op de auto van A. M. uit Kortgene, die op zijn beurt tegen de voor hem rijdende J. C. uit Heinkens- zand reed. Bolling - Bolclub Molenzicht hield weer een bolling in haar clubhuis. Uitslag: 1. J. Scher- beyn, 2. H. Eecke, 3. Fr. Reye- kaert, 4. J. Vermeulen, 5. W. Dobbelaere. De volgende bol ling is aanstaande zaterdag voor de kinderen. Volgende week zaterdag, 25 februari, is er een bolling voor iedereen. Ruiiavond - Vanavond wordt in café Du Commerce aan de Terneuzense Markt een ruii avond van postzegels en mun ten gehouden. Aanvang half acht. De bijeenkomst is geor ganiseerd door Postzegel- en muntenvereniging Zeeuwsch- Viaanderen. Behalve dat de nieuwtjesdienst van de vere niging aanwezig zal zijn, is er ook een veiling en een verlo ting. Tevens kunnen leden die willen meedoen aan de ten toonstelling op 28 april ter ge legenheid van 400 jaar Ter- neuzen zich aanmelden. Kaartavond - Vrijdag werd de eerste kaartavond gespeeld van het toernooi dat de kaart club van café De Vriendschap op touw heeft gezet in het ka der van de festiviteiten Ter- neuzen 400 jaar stad. Er werd gespeeld tegen de kaartclub van De Veste. Als beste kaar ter van deze avond kwam de oudste deelnemer, de 90-jarige C. van de Velde uit de bus. Van de vijf bomen die gekaart werden verloor hij er niet één. De beste kaarters gaan, even als degenen die uit de volgen de drie voorronden uit de bus komen, meedoen aan de finale op 8 juni. Ui dat gezelschap moet dan de beste kaarter van Terneuzen komen. De verder uitslag was: 2. J. de Kijk, 3. P. van Driel, 4. mevr. Stoffels, 5. mevr. Zwartelé. De tweede avond wordt op vrijdag 9 maart gehouden. De Vriend schap speelt dan tegen Zaam- slag. Dialezing - De vereniging Oud Terneuzen houdt dinsdag 21 februari de eerste ledenavond van dit jaar in het Zuidland- theater. Aanvang 20.00 uur. Tijdens de bijeenkomst is er een lezing met dia's door de Belgische loods en reserve luitenant ter zee H. Lam- brechts uit Oostakker. Lam- brechts zal het hebben over de laatste ontwikkelingen in de grootste Belgische haven plaatsen Antwerpen, Gent en Zeebrugge. Tevens geeft hij een uiteenzetting over het va ren op de Westerschelde. Een paar jaar geleden was Lam- brechts ook al te gast bij Oud Terneuzen. Toen gaf hij een uiteenzetting over het kanaal van Gent naar Terneuzen. Ook niet-leden zijn 21 februari welkom. Bingo - Maandag 20 februari wordt er weer een bingo avond gehouden in het bejaar denhuis de Blide. De bingo is op touw gezet door buurthuis de Boolster, waar ook de op brengst naar toe gaat. Ieder een vanaf 16 jaar is welkom. Aanvang 20.00 uur. TERNEUZEN - In de Stichting School - Infra Scaldem - tot oplei dingen in de gezondheidszorg voor Zeeuwsch-Viaanderen te Terneu zen slaagden de volgende kandida ten voor het diploma A-verpleeg kundige. Zy hebben hun prakti sche opleidingen genoten, respec tievelijk in Antoniusziekenhuis Oostburg, Elisabethziekenhuis Sluiskil en Julianaziekenhuis Ter neuzen. De dames: Paula Bosse- laar, Corlien Bijl, Hanneke van Hoorn, Jacqueline Karmelk, Wil- ma Marteyn, Marian de Ritter, Jenneke Scholten, Ieneke Diele- man, Veronique de Groene, Jessica Haers, Annick Sekeet, Carolien Termote, Pamela van Dierendonck, Anja Elve, Carlien Maas, Vivian Mervielde, Claudine de Taeye en Carla Vercraeye. De heren: Peter Fieret en Wil Rooms.

de Stem | 1984 | | pagina 7