Cursus voor vrijwillig natuurbeheer orzitter met i '83 'Pijlerdam wordt weer honderd miljoen duurder' Aardenburg spuit geen gif meer op schoolpleinen Kleindierenvereniging Oostburg 30 jaar oud Gemeentehuis Schoondijke wordt kantoor Opbrengst van lotenactie voor biljart kampioenschap Leuzen Driedaagse jubileum-expo in Sluis OPPOSITIE AARDENBURG: Goes geeft parkeer- folder uit IN DRAAIBRUG fGINA ZEELAND 3 eemkundige ring Sas erbroedert met uur Assenede VAN ZEELAND Schulz wordt bedreigd met smaadproces belangstelling ïetsen graveren mverwacht grool| Middelburg - Aan de ^Srt.&FvanBoeij- Plaatselijk nieuws Aardenburg Oostburg CD A-Kamerlid H. Eversdijk: Vergadering 't Duumpje in Zuidzande NA ZIEKTE KLEUTERS LANDSCHAPSVERZORGING: Fusie tussen Zeetex-Nij man VOOR GERECHTSDEURWAARDER OP 5 MEI Goes viert op 5 mei 40 jaar bevrijding Schietingen markten Woningbouw in Schoondijke kan van start 1976 heeft Drukker- al dertig keer geëx- i. Zowel in binnen- tenland. De tentoon- in Terneuzen is te ;ingen van dinsdag tot vrijdag van 10.00 tot lur en van 13.00 tot ur, en op zaterdag van >t 12.00 uur. Van onze correspondent IS VAN GENT - De eemkundige Kring van is van Gent houdt op nsdag 14 februari een ïrbroederingsavond et het Heemkundig Ge- Kitschap van het Belgi- he Assenede. Dit is de eerste stap in richting van een regel- latige samenwerking issen beide kringen. Als uurgemeenten hebben as van Gent en Assene immers nogal wat anrakingspunten op het eemkundige vlak. De vond wordt gehouden in ultureel centrum De peye en begint om 20.00 ur. De Sasse Heemkundige Lring bijt in het pro- ramma de spits af en eeft aan de hand van le- ingen en dia's een beeld an de geschiedenis van las van Gent. Na de pau- e is het Belgisch Genoot- chap aan bod, die een leeld geeft van de ge- chiedenis van Assenede. 'Aj gaan onder meer in op iet ontstaan van het As- ;eneeds krekengebied. Tot slot volgt er een dis cussie. Tijdens deze ver broederingsavond zullen Dok burgemeester Dusar- iuijn en de Asseneedse burgervader aanwezig zijn met hun respectieve lijke wethouder en sche penen. Verder is de avond voor iedereen gra tis toegankelijk. Men be hoeft geen lid te zijn van een van de kringen. 7&TERDAG 11 FEBRUAR11984 t20 PAGINA ZEELAND 4 Nieuwe actie voor behoud van carillon Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Aardenburg moet alsnog proberen met Pieter de Boer in Drachten tot jvereenstemming te komen om op deze manier iet carillon 'Ons Nationaal Monument' voor de emeente te behouden. Dit zowel uit morele als uit financiële overwegingen. Dit schrijven de Aarden- urgse oppositie-fracties PvdA, WD, D'66 en Lijst tandaert) in een iniatief- oorstel aan B en W en de ge- jeenteraad. „Het carillon als- iog oprichten in onze gemeen- zal, naar onze overtuiging, linder gemeenschapsgeld osten dan heroprichting in irachten", aldus de betrokken •acties. Zoals bekend besliste de [iddelburgse rechtbank eer- er deze week dat Aardenburg et klokkenspel weer terug loet geven aan schenker De loer en het op eigen kosten laar Drachten moet terug- rengen en daar opbouwen. Door de oppositie-fracties rordt voorgesteld het van mei orig jaar daterende B en W- lan weer van stal te halen om et carillon een plaatsje te ge en op het plein bij de St.- laafskerk. De oprichting zou an als een werklozenproject loeten worden uitgevoerd. De osten voor een dergelijke peratie waren toen begroot p zo'n 12.000 gulden. Bij een rentuele uitvoering zou dan rel de in het gerechtelijke onnis genoemde termijn van f) dagen moeten worden aan houden. I „Goed bedoeld, maar ik trap s niet nog eens een keertje in' zo luidde gisteren de eer- je reactie van Pieter de Boer het nieuwe voorstel. „Zo mg die burgemeester Locke- :er daar het roer in handen pondent reniging THOR uit Sas vai algemene ledenvergadertol an Gent zal verlaten. In de 28 jaar dat zij lid wal an THOR heeft zij de spore) erdiend als een verdienstelijl ïrnster, een zeer goede trara- olinespringster en een utt ïuntend leidster. Voor des rergadering werd voortgezet met >ingo-avond. de avoi gezellii SLUIS - Giinther Schulz, de Sluise 'man van zes miljoen', wordt bedreigd met een proces wegens smaad. Reden daarvoor: de uitlatingen die door de Duitser in De Stem zijn gedaan aan het adres van H. Hagens, de voormalige eigenaar van het oude Sluise seminarie, waarin Schulz een motel heeft gevestigd. Hagens, die medisch specialist te Willemstad (Curacao) is, heeft via zijn advocaat aan Schulz lunxena leiasier. vuoi v ,7, waliteiten huldigde «ié da- Hdne aar met de oorkonde van l>i heeft om an verdienste. Na de leder.- 1 "gen ln te J wekken. Zoniet, dan volgt een proces. In het betrokken artikel stelt Schulz dat Hagens be- i 'r°hken zou zijn geweest I bij een complot om hem I hancieel 'de nek om te I draaien'. Duitser liet gisteren weten het niet op een Proces te willen laten aankomen. „Ik heb al ge- boeg moeilijkheden ge had en dat kan er echt met meer bij", aldus I ..Ik heb nooit de bedoeling gehad de heer I Hagens te beledigen. Mis schien is één en ander wat harder overgekomen dan bedoeld, omdat ik de Nederlandse taal nog niet I beheers. Die uitlatingen moeten daarom maar als met gedaan beschouwd worden". PERNEUZEN - De nensen die in de geme Terneuzen hun fiets laat l veren is aanzienlijk groter d<| rerwacht. Er is uitgegaan f 16.000 fietsen. Dit aantal is alleen in cern Terneuzen al gehaa. Adjudant André van de i-\ neentepolitie Terneuzen vej wacht nu dat er in totaal 20 J® fietsen worden geregistreerd- Volgende week gaan de f" veurs de buitenkernen Maandag 13 februari staat» bus in Sluiskil. Van 10.001 15.50 uur brandweergaraf van 16.00 tot 17.30 uur Visa' straat. Dinsdag 14 febr. Sin van 10.00 tot 14.30 uur Vi£ straat, van 15.00 tot 17.30 1 Stroodorpe. Donderdag febr. Sluiskil: van 10.00 12.00 uur Leidinglaan. 's M*l dags verhuist de ploeg Hoek. Van 13.00 tot 14.30 Langs de Kreek, van 15.00 17.30 uur Molendijk. Vrij day febr. Hoek van 10.00 tot 'J uur Langestraat bij weF ijzer. Zaterdag 18 febr1 staat de club voor de laa5' keer in Terneuzen. Van 9.0® 12.00 voor Albert Heijn. EmVersiteit in Leiden L. e voor het doctoraal ln 'en.Duitse taal en letter- ïrtri Iaria Ubags-Bril te (Oaelburg, docente aan de mv!n^meensehaPPen st- I y en KWL in Oostburg. Stichting Instituut Kon dheidszorg, opleidingen C'ploma A- verpleegkundi- lü'Ar4?. Middelburg: L. de &?'D- Colpn, J.C. Flipse, MP. Ëi," 4;G- Houtekamer, S.A. de erm=„ 'V.' Meeuwsen, S.N. Tim- ■hni Bethesda-St. Joseph-zie- vL f VHssingen: G. Blok, s «51 Boogaart, K. Frans- •rd ,.Heyse' E- Looise, C. ,7: M. Pepplinkhuizen, K. heeft doe ik geen zaken meer met Aardenburg. De man heeft mij bedrogen en in de gemeenteraad is er altijd een meerderheid die hem in alles steunt". Volgens de hoogbe jaarde Fries dient eerst het ge rechtelijke vonnis te worden uitgevoerd en zal hij daarna bezien of er een nieuwe be stemming voor het carillon kan worden gevonden. Het huis en de tuin van Pie ter de Boer hebben in het be stemmingsplan Drachten in dertijd de bestemming 'bijzon dere bebouwing' gekregen. Het plan verzet zich dus niet tegen heroprichting van het carillon op zijn oorspronkelij ke plaats. „Wel moet De Boer nog even een bouwvergunning aanvragen", aldus de voor lichter van de gemeente Smal- lingerland, waartoe Drachten behoort. Kleutercursus - Kruisvereni ging West-Zeeuwsch-Vlaan deren is van plan opnieuw een kleutercursus te organiseren. Deze is bestemd voor ouders van kleuters in de leeftijd van ongeveer twee tot vier jaar en zal onder leiding staan van de wijkverpleegkundigen zuster Buysse en zuster Ancilla. Het ligt in de bedoeling de cursus te starten op 22 maart en deze te houden op zeven donderda gen, telkens van 9.30-11.30 uur. Inlichtingen en aanmeldingen bij zuster Ancilla, tel. 01177- 1467 op maandag t/m vrijdag tussen 13.30-14.00 uur voor 23 februari. Bridge - Bridgesociëteit Oost burg speelde in zaal Victory een Howell 10 in A-B-lijn. De uitslag: Groep A: 1. Dames Drenth-Risseeuw, 2. heren Ramondt-Visser, 3. echtpaar Risseeuw. Groep B: 1. dames Remijn-Voogd, 2. dames Lu- teijn-Van Dronkelaar, 3. da mes Visser-Van Dronkelaar. Van een onzer verslaggevers KRABBENDIJKE - De verwachting is dat ook in het tweede halfjaar van 1983 de financiële tegenvallers bij de bouw van de pijlerdam in de Oosterschelde de 100 miljoen te boven zullen gaan. Dat zei het CDA-Kamerlid H. Eversdijk gisteravond in Krabbendijke op een afde lingsvergadering van zijn par tij. Hij voegde er aan toe dat Zeeland voortdurend zal moe ten opletten niet de dupe te worden van een Haagse poli tieke beslissing ten aanzien van de afsluiting van de Oos terschelde. „Zeeland heeft tenslotte nooit om die pijlerdam ge vraagd", aldus Eversdijk. De ex-CDA-Kamerleden Schol ten en Dijkman noemde hij woordbrekers en politieke zwartrijders, die nu ten on rechte CDA-zetels bezet hou den. Voorts wees Eversdijk op de negatieve gevolgen van een in Borssele te bouwen kolen centrale voor de Zeeuwse fruitteelt. In ieder geval moet een ont zwaveling tot zo dicht moge lijk bij de 100 procent gehou den worden. Eversdijk merkte verder op gekant te zijn tegen de afschaffing van het beroep op de Kroon, zoals door burge meester T. Spijkerboer van Oostburg is bepleit. De CDA-fractie in de Twee de Kamer wil dat de Kroon voortaan binnen zes maanden met een eventuele verlenging van zes maanden, uitspraak doet. Volgende maand komt het Kroonberoep in de Tweede Kamer aan de orde. Van een onzer verslaggevers De West vereniging ZUIDZANDE - zeeuws-Vlaamse voor natuurbescherming 't Duumpje houdt zaterdag de jaarlijkse ledenvergadering in hotel De Zwaan te Zuidzande. Voorzitter Thijs Kramer zal een jaarrede houden, terwijl ook onder meer een financieel verslag en bestuursverkiezin gen op het programma staan. Na de pauze houdt de heer Beenhakker een inleiding met dia's over het onstaan van het landschap van West- Zeeuwsch-Vlaanderen en de huidige waarde van de tot nu toe behouden landschaps-ele- menten. De jaarvergadering begint om 19.30 uur. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De ge meente Aardenburg gaat het bewerken van school pleinen met onkruid-be strijdingsmiddelen stopzet ten. Dit is het resultaat van een gesprek tussen de schoolhoofden en het ge meentebestuur. Eind vorige week raakte Aardenburg in rep en roer nadat diverse kinderen van de openbare kleuterschool 'De Burchtkwakertjes' met hevige buikkrampen te kampen kregen. Ook hoofd leidster mevrouw I. Stoelin- ga werd door de ziekte be zocht. Volgens schoolleiding en ouders zou er een ver band bestaan tussen de krampen en de bespuiting van het schoolplein door de gemeente met een onkruid- gif- Een onderzoek van de ge meente in samenwerking met de Zeeuwse inspectie voor milieuhygiëne wees echter uit dat een dergelijk verband hoogst onwaar schijnlijk is. Deze uitkomst vermocht de ouders echter niet gerust te stellen. Men wees er op dat de kleuters van 'De Burchtkwakertjes' de afgelopen jaren opval lend veel getroffen waren door buikkrampen, zonder dat daarvoor een duidelijk aanwijsbare oorzaak was. De schoolhoofden lieten de gemeente deze week we ten dat er uit principiële re denen een einde moest wor den gemaakt aan het behan delen van de pleinen met be strijdingsmiddelen. Het col lege van B en W kon daar mee akkoord gaan. De ouders zijn gisteren van dit besluit op de hoogte gesteld. Het bestuur van de Konijnen- en Pluimveevereniging FOTO WIM KOOYMAN OOSTBURG/SLUIS - De 'Konijnen- en Pluimveever eniging Oostburg en Om streken' bestaat deze maand dertig jaar en dit heugelijke feit zal worden gevierd men met een grote zomertentoon- stelling op 14, 15 en 16 sep tember in de sporthal van Sluis. „De plannen zijn nog niet helemaal rond, maar we zijn flink op dreef met de voor bereidingen", aldus secreta ris-penningmeester Anton van Dierendonck. Want hoe wel een zomer-expo jaar lijks op het programma prijkt van de kleindieren- vereniging, zal er ditmaal extra veel werk van worden gemaakt. De vereniging 13 februari 1954 opgericht en telde toen zestien leden. „Als gevolg van de oorlog was de oor spronkelijke vereniging in West-Zeeuwsch-Vlaande ren uiteengevallen in ver- schillende kleine afdelin gen", vertelt Van Dieren donck. „We hebben ons toen verenigd en zijn sindsdien de enige kleindierenvereni ging in dit deel van Zeeuwsch-Vlaanderen". Doel is het geven van advie zen bij het raszuiverhouden van kleindieren als konij nen, kippen, duiven en ca via's. Iedereen die dit soort dieren fokt kan zich aan melden. Het jongste lid is het dochtertje van de secre taris, een meisje van twee jaar. Het oudste is de heer Pas uit Sluis, die met zijn 84 jaar nog altijd actief is. Voor de prijs van een tientje per jaar krijgt men de adviezen die men bij het fokken van zijn of haar lie velingsdieren nodig heeft. „Voorzover ik weet, zijn wij met dat bedrag het laagste", zegt Van Dierendonck. „Er is geen vereniging op dit ge bied waarvan het lidmaat schap zo weinig kost. En we draaien volledig op die in komsten. Subisidie is niet nodig". De vereniging, die op dit moment 80 leden telt, is een gezelligheidsclub. Zo'n keer of vijf per jaar komt men bij elkaar voor vergaderingen en verder kan men altijd bij de leden van het bestuur te recht voor adviezen. „We houden ons daarbij aan de officiële gegevens, zoals die te vinden zijn in de zoge naamde konijnen-, hoender- duiven- en caviastan daard". Het hoogtepunt is elk jaar is de grote zomertentoon- stelling in de sporthal van Sluis. Naar die expo komen dieren uit Zeeland, Zuid- Holland, Noord-Brabant en België. Voor de inschrijver wordt een programma opge steld met keuringsvoor- waarden. In verband met het 30-jarig bestaan worden ditmaal veel extra prijzen verwacht. Van een onzer verslaggevers GOES - De stichting Landschapsverzorging Zeeland houdt dit voorjaar in samenwerking met de Werk groep van Kampstafleden en de provinciale consulent milieu-educatie een cursus vrijwillig natuur- en landschapsbeheer. Volgens de stichting is er op het gebied van natuur- en landschapsbeheer in Zeeland nog veel te doen: wilgen moe ten geknot, riet gemaaid en drinkputten schoongemaakt. Dat werk wordt nu ook al ge daan door vrijwilligers van bij voorbeeld vogelwachten en wilgenknotgroepen, maar de stichting hoopt (naast deze mensen) ook nieuwe belang stellenden aan te trekken. De cursus besteedt ruime aandacht aan kleine land schapselementen zoals knot wilgen, rietlanden, meidoorn heggen en drinkputten. Daar naast maken gereedschapsin structie en organisatie van werkdagen deel uit van het programma. De cursus vindt plaats op vijf zaterdagen in de periode maart-mei. In principe wordt een cur sus voor de gehele provincie georganiseerd, maar bij vol doende deelname is spreiding over meerdere regio's moge lijk. Het programma is zo op gezet dat theorie en praktijk elkaar afwisselen. Wanneer de cursus in mei is afgesloten, kunnen de deelnemers leiding geven aan activiteiten op het gebied van vrijwillig natuur- en landschapsbeheer. Wie be langstelling heeft kan zich aanmelding bij de stichting Landschapsverzorging Zee land, Grote Markt 28, Goes. GOES - Het textielreinigings- bedrijf Zeetex in Goes en de wasserij Nijman in Roosen daal gaan in elkaar op. Doel van de fusie is een verdere specialisatie van het diensten pakket van Zeetex. Nijman is al jaren gespecia liseerd in de verzorging van bedrijfskleding. Zeetex maakt deel uit van de landelijk schoonmaakorganisatie Ren- tex. De fusie zal geen gevolgen hebben voor de werkgelegen heid van de ruim 220 mede werkers. De vakbonden CNV en FNV zijn akkoord. Van een onzer verslaggevers GOES-De gemeente Goes heeft een folder over de parkeermogelijkheden in deze stad uitgegeven. Het vouwblad zal huis-aan- huis over de Bevelenden worden verspreid. De parkeerfolder is het resultaat van de samen werking tussen de ge meente, de Goese Midden standscentrale, de AMZ en Lunchcafé Stadhuis. De folder geeft een over zicht van de terreinen voor betaald parkeren in Goes en de maximale par- keerduur. Verder zijn ook de ter reinen voor vrij parkeren rond het Goese centrum gebied erin aangegeven. Op een tweede kaart zijn de voornaamste openbare gebouwen en de haltes van de AMZ-bussen aan gegeven. Van een onzer verslaggevers SCHOONDIJKE - Als de Oostburgse gemeenteraad volgende week akkoord gaat, zal het voormalige ge meentehuis van Schoondijke voor 1,5 ton worden ver kocht aan gerechtsdeurwaarder D. Doeze Jager. Deze wil een deel van het gebouw ais kantoor gaan ge bruiken, terwijl een ander deel voor tenminste vijf jaar in ge bruik blijft bij de rijkspolitie. De taxatiewaarde van het pand ligt aanmerkelijk hoger dan de door Doeze Jager gebo den 1,5 ton, maar het college van B en W vindt het bod re delijk gezien de belemmeren de voorwaarden die zijn ge steld. Naast het medegebruik door de politie hebben deze be trekking op het in het voorma lige gemeentehuis aanwezige toren-uurwerk en BB-sirene. De deurwaarder heeft zich Van onze correspondente DRAAIBRUG - In café Tram- zicht te Draaibrug wordt van 26 tot en met 29 april de finale biljarten topklasse bandstoten gehouden. De finale is het grootste kampioenschap van de KNBB-district Zeeuwsch- Vlaanderen. De gehele Zeeuw se top zal daar namelijk aan wezig zijn. T. Platjouw, L. Dallinga, F. Bakker, J. Rottier, P. Snelders zijn alvast vijf groten die er verwacht worden. Ook Paul de Bruin, momenteel dè ju niorbiljarter in Zeeland, hoopt aan dit kampioenschap deel te kunnen nemen. Dit hangt ech ter af van het verloop van het Europees kampioenschap in Madrid. Omdat aan de organisatie van het biljartevenement gro te kosten verbonden zijn, houdt biljartclub Draaibrug thans een grote verloting. Gis- teravond werden in clublokaal café Tramzicht symbolisch de vijf eerste loten overhandigd aan burgemeester W. L. A. Lockefeer van Aardenburg. Burgemeester Lockefeer loofde het bestuur van BCD om zijn doorzettingsvermogen. In het tweejarig bestaan van deze club presteerde men het namelijk om reeds voor de vijfde maal een biljartevene ment van hoog niveau op touw te zetten. moeten verbinden zowel uur werk als sirene voor een pe riode van tien jaar te onder houden en eventuele onkosten voor zijn rekening te nemen. De bij het gemeentehuis beho rende garage/berging zal aan een particulier worden ver kocht. De raad van Oostburg moet zich ook nog uitspreken over de openbare verkoop van het oude gemeentehuis van Hoofdplaat. Dit is, zoals be kend, vorige week geveild voor 48.000 gulden aan F. Tho- maes uit Hoofdplaat, die het pand geschikt wil maken voor permanente bewoning. De gunning is pas definitief als de raad zijn fiat geeft. De op brengst dient te worden ge stort in het gemeentelijke fonds voor accommodaties in de kleine kernen. Van een onzer verslaggevers GOES - Ter gelegenheid van het feit dat Goes op 5 mei veertig jaar van de Duiutse bezetting bevrijd zal zijn, worden die dag in de binnen stad feesten gehouden. Het ge bied tussen de wallen zal op deze dag volledig verkeersvrij zijn en worden omgevormd tot een groot feestterrein. Er zullen verscheidene at tracties zijn, zoals een antiek markt, sport- en brandwerde- monstraties, optredens van muziekverenigingen, een rom melmarkt, een recreatiemarkt, toneel, dans en muziek en ker misattracties. In geheel Mid den-Zeeland en een deel van Brabant zal tevoren een 5 mei krant worden verspreid. Ook op andere manieren zal veel publiciteit aan deze groots opgezette manifestatie worden gegeven. Op de par keerterreinen aan de Oostwal zal op 5 mei een bedrij venma nifestatie plaatsvinden. Be drijven die iets willen tonen of verkopen aan publiek kunnen hieraan deelnemen. Voor be drijven in de recreatieve sec tor wordt een recreatiemarkt georganiseerd op de Beesten markt. De centrale organisatie van deze binnenstadsfeesten be rust bij de gemeentelijke werkgroep recreatie. Die werkt nauw samen met poli tie, btrandweer, winkeliers verenigingen, het Goese vere nigingsleven en andere be langstellenden. AARDENBURG - St.-Sebastiaan, negende puntenschieting: hoge vo gel: Th. Lampaert; zij vogels: W. Scheele en G. de Vriend; grootste aantal (5): J. Cattoor en H. van Iwaarden. Stand: 1. Th. Lampert 69 punten, 2. H. van Iwaarden 41, 3. G. de Vriend 39,4. J. van de Voorde 38, 5. H. Qeernaert 38 punten. AARDENBURG - Negende klep- schieting: 1. Th. Lampaert 5, 2. J. Cattoor 4, 3. R. de Wispelaere 3 kleppen. Stand: 1. Th. Lampaert 32, 2. J. Cattoor 15, 3. R. de Wispelaere 15, 4. H. Geernaert 12, 5. W. Scheele 11 kleppen. LAMSWAARDE - Zaal De Vier jaargetijden, 45 schutters: Wip 1: hoge vogel: G. Her- wegh, Hulst; eerste zij vogel: Th. Baart, Heikant; tweede zij vogel: Rudi Verschoten; grootste aantal (5): P. Neve, beiden Kloosterzande. Wip 2: hoge vogel: Th. Asselman; eerste zij vogel: J. Verschoten; tweede zij vogel: P. Neve; grootste aantal (6)Robert Verschoten, allen Klooster zande. OVEZANDE - Oorkondeschieting, Willem Teil en handboogsport Ovezande, 31 schutters: oorkonde eerste klas en beker: F. Koens, Spes Nostra; 2. P. Boonman, Wil lem Teil; 3. W. Remijnse, Edele Handboog; 4. W. Boudens, Willem Teil. WEMELDINGE - Zaal Smits, St.- Andries, liggende wippen: Wip 1: eerste hoge vogel: J. de Koeyer, Diana; tweede hoge vogel: B. Meyer, St.-Andries; eerste zij vo gel: M. Kriekaard, Diana; tweede zij vogel: H. Hense, Ons Genoegen; derde zij vogel: R. Beukema, St.- Andries; vierde zij vogel: H. Za gers, Ons Genoegen; vliegende vo gels: K. Schipper, St.-Andries en C. Stouthamer, Edele Handboog; grootste aantal (7): mevrouw De Bruin, St.-Andries. Wip 2: eerste hoge vogel: J. de Koeyer, Diana; tweede hoge vogel: C. van Weele, Juliana; eerste zij vogel: R. Beuke ma, St.-Andries; tweede zij vogel: H. van Stee, Diana; derde zij vogel: Jac. Doene, Victoria; vierde zij vo gel: I. Lindenberg, Diana; grootste aantal (8); P. Maat, Zorgvlied. WOLPHAARTSDIJK - Doel naar Hoger, zaal P. Ossewaarde, ko- ningscshieting: na kampen tussen L. Verdonk, Johnny Rooze en P. Verheule, werd P. Verheule koning 1984. AMSTERDAM - In Bintje 35-50 mm werden 81 contracten voor le vering april verhandeld tegen ƒ76,30 tot ƒ75,90 per 100 kg. De stemming was goed prijshoudend. Voor Bintje 50 mm werden 238 con tracten verhandeld voor levering april bij een prijs van ƒ96,40 tot ƒ94,50 per 100 kg, 104 contracten voor levering mei tegen 100,20 tot 99,00 en 11 november tegen 31,90 tot 31,60. De stemming was goed prijshoudend en kalm. Van een onzer verslaggevers SCHOONDIJKE - In Schoondijke kan binnen kort na zeer lange tijd weer worden gebouwd. De Oost burgse gemeenteraad be slist volgende week over een krediet voor het bouw rijp maken van een deel van het bestemmingsplan 'Schoondijke Noord-West'. „Het is dringend gewenst dat er in Schoondijke weer bouwrijpe grond komt", zo lichtte burgemeester C. Spijkerboer gisteren het voorstel toe. Het gevraagde krediet bedraagt ruim 92.000 gulden. Een particu lier heeft al belangstelling getoond om een bungalow te bouwen in het plan. De dorpsraad van Schoondijke heeft in het nabije verleden al diverse malen bij de gemeente aangedrongen op het bouwrijp maken van de be trokken grond. Reden daarvoor was dat mensen die in het dorp wilden bou wen simpelweg nergens te recht konden, omdat er geen bouwrijpe kavels be schikbaar waren.

de Stem | 1984 | | pagina 19