insutBi ecross van Marathon in Vlissingen (Zeeuwse atleten naar Zuidlaren Koewacht vecht voor promotie RIA: een wisselvallige ploeg Feestavond arbiters DE fjjfTEM ZILVEREN SCHOEN MERCIEEL Recreatief tafeltennis Terneuzen ONTAGE TOPSCORERSCOMPETITIE AMATEURVOETBAL □8TERHQUT JILUIKEN TOCMTGORDIJNEN RUDEUREN OVERHEADOEURER e werkzaamheden ilefonische acquis^ rderbegeleiding, "S-niveau, branche /ereist. Leeftijd 25 ndlaan 13 ZATERDAG 11 FEBRUAR11984 T14 PAGINA SPORT 2 A/B-junioren Hoofdkasse A Middelburg Al- jjW A 2-0, Vlissingen Al- Terneiren Al 2-3, Goes Al-Se- roosker(e Al 0-1. Groep A3 patrijA Al-Kapelle Al 3-0. Groep U Dauwendaele A2- HCS A36-2, GPC A2-Vlissin- een A2D-7. Groep A5 Veere Al-Midifelburg A2 1-3, RCS A2-Meelwen Al 1-2. Groep A6 sluiskil M-Tern. Boys A2 7-0, IJzer.dijte Al-Hoofdplaat Al 1-2. Grltp A7 Hontenisse Al- HVV Al 5-0, Tem. Boys Al- AZVY |l 2-0. Regio BI RCS Bl-GoejBl 2-2, Kloetinge Bl- Heinkeitzand BI 13-2. Regio B2 Hoell Bl-Middelburg BI 0- 12, Terituzen Bl-VCK BI 3-1. Groep Zierikzee B2-Renes- Se BI 46. Groep B4 Kapelle Bl-Yerike BI 2-1, Wemeldin ge Bl-Bllandia BI 5-0, Krui- ningen Jl-Hansw. Boys BI 4-3. Groep 15 Kwadendamme Bl- Patnj zaï BI 0-2. Groep B6 Dauweidaele B2-RCS B5 5-2. Groep 17 Cortgene Bl-Kloe- tinge BI 0-2, Wemeldinge B2- Kruinii^en B2 1-0. Groep B8 GPC K-Serooskerke BI 2-1. Middellurg B2-Dauwendaele BI 0-1. ïroep B10 Sluiskil Bl- Terneutn B2 0-6. Groep Bil Tern Bws B3-Clinge B2 4-0, AZW Ü2-HW B2 0-5. Groep B12 Hulsterloo Bl-AZW BI 1-6, Zaamslag Bl-Steen BI 0-5. Rest afgelast. C-junioren Groep Cl DFS C2-Bruse Boys C2 2-1. Groep C2 Bruse Boys Cl-Bevelanders Cl 2-1. Groep C3 's-H. Arendskerke Cl-Kloe- tinge C2 1-3, Kapelle C2-Yer- seke Cl 3-2, Apollo Cl-Hansw. Boys Cl 4-0. Groep C4 Krui- ningen C2-Colpl. Boys C2 0-1. Groep C5 Dauwendaele C2- SVD Cl 2-2, Patrijzen Cl-Vol- harding Cl volh. n.o.g. Groep C6 Kapelle Cl-Zierikzee Cl 1-4, Goes Cl-Wemeldinge Cl Wemeldinge. n.o.g. Groep C7 Zld. Sport Cl-Serooskerke Cl 7-0. Groep C8 Zeelandia C2- Lewed. Boys C2 5-4, Seroos- kerke C2-RCS C5 3-1. Groep C9 Vlissingen C2-GPC Cl 0-5, Dauwendaele Cl-Vlissingen Cl 2-4, Zeelandia Cl-Middel- burg 0-4, Middelburg C2-RCS Cl 0-7. Groep C10 Vlissingen C4-Dauwendaele C3 0-6, Wal cheren C2-Vlissingen C3 2-0, RCS C4-Middelburg C3 1-6, GPC C2-Breskens C2 1-12. Groep Cll Biervliet Cl-IJzen- dijke C2 1-7. Groep C13 Axel Cl-Hontenisse Cl 0-0, Hoek Cl-HW Cl 1-7. Groep C14 AZW C2-HW C3 9-0, Steen C2-Hontenisse C2 1-13, Graauw Cl-Axel C3 2-1. Groep C15 IJzendijke C2-Hoek C2 1-8, Temeuzen C3-Groede Cl 5-1. Rest afgelast. SJUTTUL WEER Van onze badmintonmedewerker OOSTBURG - De badmintonvereniging Sjuttul uit Oostburg is een badmintonvereniging van het eerste uur in het Zeeuwse. In juni bestaat Sjuttul al 12 Vt jaar. Een vereniging onder voorzitterschap van Rudi den Dunnen, bestaande uit zeventig leden met vier se nioren- en één jeugdteam in de competitie. Sjuttul heeft in die 12Vi jaar waarin Sjuttul 1 als de favo- MPING. s. chalets te huur en un:. log seizoen- en jaarplaat erw. zwembad, kind. bil Ieltuin en gezellige reet asbree. 04765-2360. kind. v. 8 t/m 16 jr. Tennis, paardrijden, spoit >t avondprogramma's. B» ADEMIE-afgestudeerdq ;-8, 5-8 t/m 10-8 350,-allj OF, tel. 04951-32088 AMPEERPLAATS SRBERG PANORAMA tiecentrum, restaura in, vogel- en apenpaii 6 pers. caravans. 70 AB GULPEN. 0, b.g.g. 043-614240. Van onze atletiekmedewerker VLISSINGEN - Vandaag wordt in Vlissingen de zesde en voor laatste wedstrijd afgewerkt in het kader van de provinciale crosscompetitie. Het betreft de door Marathon georganiseerde Galgecros, die opnieuw op het 'bunkerterrein' achter het club huis van ie organiserende vereniging zijn beslag zal krijgen. Vorig jaa* moest men noodgedwongen uitwijken naar een stra- tenparkors, omdat op het bunkerterrein werkzaamheden gaande wiren. EN STACARAVANS Tevens van 29/6 t.m. r. Aanwezige accommodi supermarkt, subtropisc t-whirl pool, zonnebanka ïbad, speeltuin, midgetgol ïn, tennishal, volleybalvj ïgsprogramma. Huisdien >ij: Camping „De Bereid Baarlo, of bel 04707-151 JK vakantiewoningen. Iii L,inne (L). Tel. 04746-i vesterwald b. Hachenb overd. ozonbad 30°, video, bibliotheek, zeer g febr. aantr. kortingenf ;1.09-49.2662.6531. ]IN, zeer luxe vakantievej older aan: 080-229175. NL-6074 ZG Melick M. Zee, Argeles Sur k. Voor info: 04789-1825^_ O. FRANKRIJK via "Uj rance). Schrijf/bel in N« 3-75378567. MID. ZEE v.a. 250,-p^ derweert, tel. 04951-31793^ 6-p. stacaravans, geh. iPÉ t Midd. Zee. 03499-81983^ e huur bung, en app. /m aug. Inl. 04707-1633. MEER, TRENTINO, ITA falsugana", Gasthuislaan 2716. aan de schone ADRIA i"1 mini, villa's en app. (ma ook 's avonds). Wim lofman van het orga niserend Marathon: „Dat we terug ggaan zijn naar het oude terein is op verzoek van de atletn. Het is een ideaal terrein voor een cross, zeker nu het de afgelopen dagen flink jeregend heeft. Het wordt voor mij dan ook een strijd oor de mannen in con ditie. k denk dat de techni sche Ipers hier zullen moeten afhakn, want het heuveltje dat ei in ligt, is niet erg hoog, maarwei gemeen zeker als je er tiet keer over moet". Mn heeft het parkoers in tegestelling tot vorige keren wel tan moeten passen. Het I bestat nu uit een rondje van één ulometer, dat door de se- nioen tien keer moet worden afglegd. Door het ontbreken var de provinciale toppers kar het een aantrekkelijke westrijd worden, met als in zet de provinciale crosstitel, warvoor 'thuisatleet' Sam Poderman en Leon van der Vtden van AV'56 de beste pa- piren hebben. Op dit terrein za Polderman de lange Ka pelenaar wel eens naar het tveede plan kunnen verwij - zei, waardoor de spanning bij ft tot in Wilhelminadorp j vdgende week. Na^st eerder genoemd duo werden ook Peter Hameete- man, lie onlangs in De Braak man llijk gaf van een uitste kende conditie, en Johan de Vliegt in de voorste lijn ver wacht Outsiders zijn Albert Karstlnje van Dynamo, Piet Westetweele van RKHAV, Jan dt Bart van AV'56 en Si mon Bom van Delta Sport. In totaal nebben vijftig senioren voor-iigeschreven. Ze worden om 15X) uur weggeschoten, te gelijkertijd met de veteranen, waariij Frans Krijnsen zich op di terrein in zijn element moetvoelen. Het is niet uitge- slotei dat de atleet uit Waarde alle enioren zijn hielen laat aien «i naast eerste veteraan ook eerste wordt in het to taalklassement. Bij de dames, die om 14.20 uur aan hun drie kilometer lange wedstrijd beginnen, is de spoeling dun. Slechts acht dames hebben voor-inge schreven, waarbij de aanvoer ster van het klassement voor de Zeeuwse titel, Jopie Daane, ontbreekt. Zij gaat naar de na tionale indoorkampioenschap pen in Zuidlaren. Voor Lenny Natte een uitstekende gele genheid de zege te pakken. Zij zal dan moeten afrekenen met Monique Decorte, Elly Nieuw- poort en Susan Mannaert. Na de wedstrijdatleten wordt om 16.45 uur de presta tieloop op gang geschoten, met als keuze-afstanden één, drie of vijf kilometer. Inschrijven en prijsuitreiking zijn in het clubgebouw van Marathon aan de Bosweg. De standen ln de Zeeuwse cross competitie zien er na vijf wedstrij den als volgt uit: veteranen: 1. Frans Krijnsen, AV'56 535 punten; 2. Cees Weststrate, Marathon 466; 3. Peter Provoost, Scheldesport 400. Senioren: 1. Sam Polderman, Ma rathon 509; 2. Johan de Vlieger, Marathon 454; 3. Leon van der Vel den, AV'56 417; 4, Albert Karstanje, Dynamo 409; 5. Peter Hameete- man, Zeeland Sport 403; A-jon- gens: 1. John Teuthof, Delta Sport 450; 2. Albert Schrijver, AV'56 420; 3. Frits Bolle, AV'56 350; A-meis- jes: 1. Suzan Vermeule, Dynamo 498; 2, Marjan Wagemakers, Dyna mo 394 3. Eleanne van Rosevelt, Zeeland Sport 392; dames: 1. Jopie Daane, Marathon 507; 2. Ellie Nieuwpoort, AV'56 412; 3. Lenny Natte, Dynamo 368; B-meisjes: 1. Jolanda de Nijs, RKHAV 540; 2. Suzan de Koek, RKHAV 487 3. Heidi Paelinck, RKHAV 423; C- meisjes; 1. Karin Glerum, Mara thon 585; 2. Nicole Schletterer, Dy namo 494; 3. Christel van Waes, RKHAV 477; D-meisjes: 1. Ingrid de Schipper, AV'56 527 2. Melanie Schuilwerve, Marathon 486; 3. Cin dy van Driessche, RKHAV 468; B- jongens: 1. Peter van de Broek, Zeeland Sport 525; 2. Tom Gillisse, Zeeland Sport 481; 3. Mario Schou ten, RKHAV 480; C-jongens: 1. Je roen Poppe, Scheldesport 549; 2. Wijnand Krijnsen, AV'56 487 3. Henry Wondergem, Dynamo 461; van zijn bestaan de nodige ups en downs meegemaakt. Na in 1980 en 1981 in de derde klas van de landelijke competitie gespeeld te hebben, zakte Sjuttul weer terug naar de districtscompetitie. Hoe kon het ook anders. Als in een re latief kleine gemeenschap als Oostburg, waar het spelerspo- tentieel niet groot is, een aan tal van de betere spelers en speelsters om studieredenen, verhuizing en meer van dat soort zaken vertrekt, zakt al datgene in elkaar dat met veel moeite is opgebouwd. Jean-Pierre van der Bekke, Bert Wille, Ike van Grieken, Anita Ingels en Judith Schel linski, allen prima krachten, verlieten de vereniging en handhaving in de landelijke competitie werd onmogelijk. Sjuttul kwam terug in de eer ste klas van het district Zee land. Nu, in de afgelopen com petitie is het tij gekeerd, in de goede zin van het woord. Sjuttul 1, bestaande uit Sari Pieters, Ria den Dunnen, Edo Pfaff en Norbert Schellinski, speelde een formidabel seizoen en werd ongeslagen kampioen in de B-poule van de eerste klas van het district Zeeland. Er werden in totaal 112 partij en gespeeld, waarvan er maar liefst 109 werden gewonnen en slechts drie verloren. Nog slechts één wedstrijd moet er worden gespeeld. Een partij om het kampioenschap van Zeeland tegen Groot Sas 1, de kampioen uit de A-poule. Een wedstrijd die op neutraal ter rein zal worden afgewerkt en riet van start gaat. Een wed strijd ook waarin de spelers van Sjuttul 1 nog eens flink uit willen halen. Sjuttul 1 moet zich in de vierde klasse van de landelijke badmintoncompetitie volgend seizoen kunnen handhaven. Edo Pfaff en Norbert Schel linski, allebei jonge spelers, gaan nog steeds vooruit en met name Schellinski gaat steeds beter spelen. De dames Ria den Dunnen en Sari Pieters zijn niet meer van de jongsten. Beide speelsters hebben echter ervaring en karakter genoeg in huis om het komende sei zoen optimistisch in te gaan. Zoals het bij meer vereni gingen in de badmintonsport het geval is - en Sjuttul vormt daarop geen uitzondering - valt er een groot gat in kwali teit tussen het eerste team en de rest. Rudi den Dunnen moet tot zijn grote spijt constateren dat er nog geen aanvulling is, zeker niet voor wat de dames betreft. Het tweede team boekte toch een goede tweede plaats in de tweede klas, het derde team daarentegen de gradeerde van de tweede naar de derde klas. Team 4 promo veerde naar de derde klas. Volgend seizoen komt er nog een vijfde competitieteam bij, terwijl Sjuttul één team in de jeugdcompetitie heeft spelen. De zestien jeugdleden wor- Het eerste team van Sjuttul uit Oostburg: vlnr. Sari Pieters, Norbert Schellinski, Edo Pfaffen Ria den Dunnen. - FOTO GERARD BLAAKMAN den getraind door Frans ten Broecke, de senioren trainen zelf gedurende anderhalf uur per week. Al met al kan Sjut tul terugzien op een goed sei zoen en kan het zich nu opma ken voor het bekende team- toernooi op 24 en 25 maart. Een toernooi, dat al lang een grote bekendheid geniet en waar voor de belangstelling altijd bijzonder groot is. In dat toer nooi kan Sjuttul zich voor eigen publiek voor het eerst gaan meten met andere lande lijk spelende ploegen en wel licht meteen zijn visitekaartje afgeven. Sjuttul heeft loon naar werken gekregen en is terug naar de weg omhoog. Van onze sportmedewerker WESTDORPE - Als er van één ploeg moeilijk hoogte te krij gen is, dan is dat wel RIA uit Westdorpe. De ploeg kan en kele duels achter elkaar sterk voor de dag komen, maar net zo vlot volgt er een serie ver- lieswedstrijden. De start van de competitie was opmerkelijk goed en le verde RIA de koppositie op, maar plots was het gedaan en kreeg de ploeg de ene na de Vano; CALDONAZZO-MEER. app. va. juni t/m sept 04780-82926. Vakantiehuisjes te W* Adverteer in deze ru" Bel. 077-48111. Tst: 221- LIGSTE BUSREIZEN of appartement met de 077-34900 (tot 22.00 u.) luxe uitv., o.a. wl i pers., diesel en benz. Bji en folder. Autop autove'"^ landstr, 58. Tevens verb te atletiekmedewerker TERNüUZEN - Dit weekeinde staan it Zuidlaren de nationa- I in .,'1?00rkamP'oenschappen ï-°P het programma. I-™} de senioren maakt I ïf'^sport-atleet Alfons I raniifevijle de verre trip om f te komen op de 60 en 200 1 Lr: Voor de eerstejaars-se- I m dit gezelschap mis- I l mo8ehjkheden om zijn iscterpe tijden (6.9 op de 60 me lden 22.8 op de 200 meter), die I ^afgelopen weekeinde in het IS""5® Dortmund liep, te IfcR ïren' ^en plaats in de I ve "hales moet er voor hem [^erm zitten. imil het Hulsterse RKHAV I m KrifUriel Grondman de 800 I Al» meter- °P de 800 meter lltn»26 de 'male kunnen ha- teTwijl haar kansen op de pnL Teter m de richting van E,etaal gaan' Vorig jaar be ulde ze op de 800 meter een de plaats. Carolien Lau- Z,'evmeens van RKHAV, de 8) en 200 meter. Aan- en zevoor het eerst als da- st-:.?aa een nationale titel- er te re'neemti is alles wat Va„ ™len is meegenomen. RCHAV gaan voorts Laurent d'Halluin (200 en 400 meter) bij de jongens A en Do minique Reunis, die de 800 me ter bij d B-jongens loopt. An- dré Verwey van AV'56 Is een potentiële medaillewinnaar, zowel op de 200 als 400 meter. Vorig jaar pakte deze B-junior het brons op de 200 meter en werd vierde op de 400 meter. Van de Goese formatie heeft ook A-junior Theo Dingemans kansen op eremetaal. Vooral op de 60 meter horden, waarop hij vorig jaar naar het brons reikte. Op de 60 meter vlak is de concurrentie moordend en zou een finaleplaats boven verwachting zijn. A-junior Erik Stigter zou voor de AV'56-afvaardiging wel eens kunnen verrassen met een fi naleplaats op de 800 meter. B- junior Rien Huige van AV'56 komt in actie op de 800 en 1500 meter. Hij vormt een vraagte ken, aangezien hij pas een paar weken geleden serieus de training hervatte. Senior Gert van der Weele maakt het Goe se gezelschap compleet. Het is echter nog niet zeker of hij daadwerkelijk in actie komt, aangezien hij als eerste reser ve op het programma staat op de 800 meter. Van onze sportmedewerker KOEWACHT - Na de de gradatie van vorig seizoen timmert Koewacht nu ste vig aan de weg om terug keer naar de vierde klas H in het amateurvoetbal te realiseren. Zover is het nog niet, maar momenteel be zet Koewacht toch een per spectiefvolle tweede plaats in de eerste klas van de af deling. Een positie die recht geeft op promotie. Een knappe prestatie van Koewacht, dat, mede door het wegvallen van enkele routiniers, trainer George de Bakker een stevige ver jonging door zag voeren. „Eigenlijk had ik wel een hoge klassering ver wacht", zegt Koewacht- aanvoerder Paul de Gronckel niettemin; „Al was het wel een kwestie van afwachten. Want met een jong team zoals het on ze ben je daar nooit zeker van. Afgaande op het voet bal van vorig seizoen in de vierde klas moesten we hoog kunnen eindigen in deze klas, maar toen er en kele geroutineerde krach ten zoals Jo de Blok, Tonny Buys en Peter Picavet wegvielen, kwamen er toch vraagtekens. Iedereen be stempelde Koewacht als één van de belangrijkste promotiekandidaten, maar de meeste buitenstaanders weten niet wat er intern is gebeuld. Zo'n verjonging wordt gemakkelijk over het hoofd gezien en als je dan niet naar verwachting presteert, dan komen de negatieve reacties. Geluk kig verloopt het allemaal gunstig en zijn we nog in de slag voor promotie". „Al zijn er nog drie tot vier plogen die dat binnen bereik hebben, met het op de eerste plaats staande Noormannen als vrijwel zekere promotiekandidaat. We zijn er dus nog niet. Het belooft nog moeilijk te worden, dat kan ik je ver zekeren. We spelen er voor, al is het geen noodzaak te promoveren. De aandacht is daar wel op gericht. Een logische zaak als je sport boefent". „Promotie hangt van veel factoren af. Vraag is of de jonge spelers geen te rugslag krijgen in de twee de competitiehelft. En hoe houden die jongens zich als het spannningveld groter wordt? Vragen waarop momenteel geen passend antwoord te geven is. In mijn hart hoop ik dat we promoveren, maar gebeurt dat niet dan wachten we nog en jaartje", zegt Paul de Gronckel die, na jaren de positie van laatste man te hebben ingenomen, te genwoordig op de voor- stoppersplaats speelt. De Gronckel is een man die leeft voor voetbal en die zo min mogelijk trai- Paul de Gronckel, aanvoerder van Koewacht, dat een uitstekende kans maakt op pro motie naar de vierde klas van de KNVB. - FOTO WIM KOOYMAN ningen en wedstrijden laat schieten, ondanks zijn werkzaamheden in de con- tinu-dienst bij de NSM te Sluiskil. „Ik probeer er al tijd bij te zijn", zegt hij. „Het is niet altijd even ge makkelijk en je bent niet altijd even fit, maar als ik kan ben ik er. Vooral na de nacht- of vroege denst is het altijd lastig je goed te concentreren in de wed strijd". „Na een nachtdienst heb je weinig geslapen en is het vooral in de beginfase een kwestie van aanpassen. Trouwens, na een vroege dienst is het ook wat, want dan is het haastwerk om aan te kunnen treden om half drie. Maar ach, als de wedstrijd even bezig is, dan draait het wel weer". Over het niveauverschil tussen de vierde klas ama teurs en eerste klas afde ling zegt hij„Qua voetbal is het wat minder dan in de vierde klas, maar er wordt harder gewerkt en steviger gevoetbald. Met dat laatste heb ik persoonlijk niet zo veel moeite, daar hou ik wel van. Voor een jongere speler valt dat niet altijd mee, maar het lijkt me goed voor de ontwikkeling van die spelers om dat mee te maken. Afgaande op het aantal jonge spelers in ons team, verwacht ik toch wat van deze ploeg in de toe komst. Vooral in vriend schappelijke duels komt de jeugd goed voor de dag. Eten bewijs van kwaliteit". „Als die lijn zich doorzet in competitieverband, dan kan er hier iets leuks groeien. Hopelijk ben ik er dan nog bij, want ik ben van plan om nog zeker vier, vijf jaar door te gaan en misschien nog wel lan ger als het goed gaat", be sluit de 29-jarige Paul de Gronckel, die al vanaf zijn jeugd bij Koewacht voet balt en („ik ben een echte Koewachtenaar", verdui delijkt hij) een stevige bin ding met de club heeft. andere nederlaag te incasse ren. Om tussendoor weer wat punten bij elkaar te sprokke len en vervolgens, nog wel op eigen veld nota bene, verlies te lijden tegen hekkesluiter Le- wedorpse Boys. Reden om één van de spelers van RIA eens aan het woord te laten. Gerard Dellaert, de jongste speler van het stan daardteam: „Waarom we zo wisselvallig presteren, weet ik ook niet," begint de 20-jarige, tenger gebouwde middenvel der. „Er is geen direct aan wijsbare reden voor te geven. Het heeft voor een deel met pech te maken, maar ook met ons spelconcept, vermoed ik. Want het is toch wel opval lend, dat we uit zeven thuis wedstrijden maar drie punten hebben kunnen pakken. Als je daar de resultaten van de uit wedstrijden mee vergelijkt, dan valt er helemaal geen peil op te trekken. Uit vijf uitwed strijden hebben we negen punten gehaald. Daaruit zou afgeleid kunnen worden dat we alleen maar coutervoetbal kunnen spelen. En toch spelen we dat spelletje niet bewust. Het is jammer natuurlijk dat we de meeste punten uit beha len, want het thuispubliek wil ook wel eens positieve resulta ten zien. Dat matige presteren op eigen veld is natuurlijk niet bevorderlijk voor de klanten binding. Maar echt, we doen er alles aan, maar het lukt thuis gewoon niet. Daarnaast heb ben we ook pech. Drie wed strijden hebben we met 1-0 verloren, waarbij we in twee duels zeker niet minder waren dan de tegenstander. Alleen tegen Hoofdplaat kwamen we er eigenlijk niet aan te pas. Dat wil zeggen, toen kregen we geen scoringskansen. Neem het duel tegen Lewe- dorpse Boys. Ook toen waren we niets minder, maar we lie ten de kansen onbenut. Ja, dan vraag je om moeilijkheden". Toch heerst er wel enige te- twijfels binnen de rood-zwar- te formatie of de ploeg zich wel in de vierde klas zou kun nen handhaven. Gerard Dellaert: „We zijn met enige onzekerheid aan dit seizoen begonnen. Vorige com petitie in de derde klas was op een desillusie uitgelopen. We gingen toen sterk van start met zes punten uit vier wed strijden, maar daarna verlo ren we tien wedstrijden achter elkaar. Dan weet je het ook niet meer. Het vertrouwen is dan compleet zoek en voor de sfeer is zo'n serie nederlagen eveneens niet bevorderlijk. Sportief gezien was het een stap terug toen we naar de vierde klas degradeerden, maar reëel bekeken, was ik er niet rouwig om. Want als je vrijwel constant nederlagen moet incasseren en je bent steeds minder dan de tegen stander, dan voetbalt dat ook niet leuk. Toch bestonden er enige twijfels voordat we dit sizoen van start gingen. Enke le geroutineerde krachten wa ren weggevallen en het opti misme was niet groot, maar ineens klikte het in de begin fase en pakten we punten. Zo veel zelfs dat het nog even de eerste plaats opleverde. Over die onverwacht hoge klasse ring werd in de groep gespro ken en daarbij werd de situa tie van de vorige competitie betrokken, toen we ook goed van start gingen en daarna nauwelijks iets presteerden. Dat werd wel allemaal in een vrolijke bui aangekaart, want we geloven er niet in dat het net zoals vorig seizoen zal ver lopen. Daarvoor is het krachtsverschil met de andere ploegen te gering. Ik ben al te vreden als we een goede mid denmoter blijven. Dan is het toch allemaal beter verlopen dan van tevoren verwacht werd en dat is toch mooi mee genomen", aldus Gerard Del laert, die al aan zijn vijfde sei- vredenheid bij RIA. Niet zo zoen in de hoofdmacht bezig is, vreemd, want voor het begin waarvan drie seizoenen als van de competitie heersten er vaste keuze. TERNEUZEN - De jaarlijkse feestavond van de scheids- rechtersvereniging Zeeuwsch- Viaanderen zal zaterdag 24 maart worden gehouden in restaurant De Kraag in Ter- neuzen. De feestavond, georgani seerd door de ontspannings commissie van de scheidsrech- tersvereniging, begint om half negen. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de recrea tieve tafeltenniscompetitie in Zeeuwsch-Vlaanderen wer den deze week weer verschil lende wedstrijden gespeeld. Uitslagen: Ziekenfonds - Walhalla 1 1-9, De Hoop - Walhalla 2 5-5, Van der Poel - SV Aloy9-l. De stand na drie speelda gen: 1. Van der Poel 3-6, 2. De Hoop 2-3, 3. Walhalla 2 3-3, 4. Walhalla 1 2-2, 5. SV Aloy 3-2, 6. Ziekenfonds 3-0. Woensdag 15 februari wordt in Vogelwaarde de inhaalwed strijd gespeeld tussen Walhal la 1 en De Hoop. 1. N. v.d. Houten Kloetinge met 13 doelpunten, 2. P. v. Dorsselaar Steen met 10 doelpunten, 3. B. v. Craenen- broeck Clinge met 8 doelp., 4. P. Zwart Sluiskil, M. Triest Steen met 7 doelp., 5. A. Wilting Tern. Boys, P. Verburg Goes, E. Audenaerd Ria W., J. Huisman Terneuzen, J. Lambert Vogelwaarde met 6 doelp., 6. J. Klein AZW, J. de Block Hoek, M. de Kundert Tern. Boys G. Wolters Goes, F. Verstraeten Axel, L. v.d. Voorde HVV' 24, E. v. Poucke IJzendijke met 5 doelp., 7. Th. Hanny AZW, B. v.d. Broecke Breskens, R. de Muijnck Breskens, A. Dru- mont Clinge, Alb. Mortier Steen, G. Buijsrogge Hontenis se, S. Soulimans Hoofdplaat, H. Bun HW '24, A. Verdonk Lewedorpse Boys, B. Corijn Terneuzen met 4 doelp. 8. J. Spaans AZW, F. v.d. Pijl Hoek, E. de Dreu Kloetinge, J. Dees Zaamslag, P. v.d. Hooft Sluiskil, Th. de Bruijn Goes, E. Nagelkerke Steen, P. Dobbelaere Steen, R. Deveneijns Biervliet, R. Raas Lewedorpse Boys, Uitterhoeve Lewe dorpse Boys, F. Lammens Ria W., F. v.d. Veeken Vogel waarde met 3 doelp. Clubscore: 1. Steen met 27 doelp., 2. Kloetinge met 22 doelp., 3. Goes met 21 doelp.

de Stem | 1984 | | pagina 11