Cees van Dongen; componist zonder diploma'st humor i film ovei Via tv-cursus leren vechten voor kleinschalig geluk Hl U1KK VRIJDAG 10 FEBRUARI 1984 T2 PAGINA GIDS 1 NEDERLANDSE PROGRAMMA'S NEDERLAND 1 DUITSLAND 1 NEDERLAND 2 BUITENLANDSE PROGRAMMA'S BELGIE NED 1 DUITSLAND 2 NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 BELGIE FRANS 1 I DUITSLAND 2 BELGIE NED 1 BELGIE NED 2 BELGIE FRANS 2 DUITSLAND 1 DUITSLAND 3 HILVERSUM 2 "3F7 HILVERSUM 3 HILVERSUM 1 fippie Happie helpt\ Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - „Ik weet dat ik vandaag of mor gen wel moet doorbreken. Dat staat vast". Componist en tekstschrijver Cees van Don gen (31) uit Bergen op Zoom zegt dit met een bescheiden zelfbewustzijn. De feiten lie gen niet. Liedjes op noten van Cees van Dongen worden nu uitgevoerd door onder meer Nelleke Burg, Zangeres zon der Naam, Peter Lusse, het KRO-orkest (Peter Zonne veld), terwijl de VARA en de BRT al enkele keren een plaat draaiden met zijn composities. „Het balletje is gaan rollen, nadat ik in '82 Jack Feenstra ontmoette, die de meeste tek sten voor me ging schrij ven". Cees van Dongen schreef het 'Modern Logisch Akkoord symbolensysteem'; een boek voor gevorderde muziekstu denten, componisten en mu ziekstudenten. „Wanneer je alle akkoorden van de tabel in dit boek van bastonen voorziet en ze bovendien transponeert naar alle tonen van het octaaf, krijg je 35.136 akkoorden". Het boek was voor het uitkwam - bij intekening - al uitverkocht. Cees van Dongen een muzi kaal 'wonderkind' Hij maakt niet die indruk. Zelf zegt hij met muziek be gonnen te zijn door „op U-ja- rige leeftijd wat op de piano te pingelen". Geen muzikaal ge zin; vader Van Dongen uit Dordrecht, directeur van een groothandel en moeder Joore uit Raamsdonksveer wisten evenmin als Cees iets van no ten. Aanvankelijk studeerde hij voor tolk en rechter in Am sterdam, zijn geboortestad. „Ik ben autodidact. Leerde in '68 in twee weken het noten schrift, want na het horen van componisten die in de muziek iets te vertellen hadden, wilde ik me via muziek bewijzen. Ik las in de bibliotheek boeken over harmonieleer. Wist niet eens dat ze bestonden en kon ze ook niet betalen. Eerst wil de ik klassiek pianist worden, maar besefte te laat te zijn en dacht met componeren ge makkelijker iets te kunnen bereiken. Ik moest vertrouwen op mijn eigen scheppings kracht en niet op diploma's, want die heb ik niet...", aldus Van Dongen. In een biografie van Cees lees je nu: Hij componeerde een symfonie, vier strijkkwar tetten, zes stukken voor gitaar, een stuk voor twee sopranino- saxen en een koorwerk. Ver der schreef hij talrijke dicht bundels, die meestal bij de j u- bilerende uitgeverij WEL in Bergen op Zoom uitkwamen. Cees vertelt over, wat hij noemt, 'een maatschappij-kri tische psychologische roman', die hij aan het schrijven is. Hij begint een stuk voor te lezen, waarin het woord 'uitbuiting' herhaaldelijk valt. Verder pakt hij het ene na het andere wetenschappelijke astrologische boek uit zijn kast in de Karmelflat in Ber gen op Zoom. Ook op dat ge bied is hij een ster. Hij schrijft artikelen voor het astrologisch maandblad Sagitarius. Magda Heeffer, de uitgeefster, noteert bij zijn akkoordenboek: „Deze jonge, begaafde componist schrijft jaarlijks zo'n 160 mu ziekstukken. Met zijn moderne logische en heldere akkoor- denleer laat hij een nieuw fa cet van zijn vakmanschap zien en verrijkt hij de muziekwe reld met volstrekt nieuwe klanken". Zijn liedjes, dat is andere kost. „Ik wil nog effe slapen, Cees van Dongen: „Vertrouwen op eigen scheppingskracht oehoe, geeuw/ Het is te mooi weer om te werken, oe"„. etce tera. Tekst: Cees van Dongen. Muziek: Cees van Dongen. En toen kwam Jack Feenstra met teksten als Mijn liefde is ver grijsd, Lunapark, Afwassen, Soza, etc. „Bij de Soza ga ik mijn geld halen,/ ik haal het, desnoods met geweld/ en ver bras het met wijven in de kroeg,/ maar helaas, het is nooit genoeg"... Maatschappij kritisch Jack: „Puur com mercieel". Cees weet van niets als je hem vraagt door wie en hoe vaak zijn liedjes gezongen worden. Jack houdt het rede lijk bij, maar er is geen begin nen aan. De B1JMA doet de rest. „Toen ik je tegenkwam" is al twee maal door de VARA gedraaid, weet hij. Bij de BRT nog vaker. Maar voor de BRT krijg je minder punten van het BUMA-auteursrechten-sys- teem dan bij de VARA. En de middag levert weer minder punten dan de avond. De radio maakt 's middags 18 in Ne derland en in België 10 tot 14; na 20.00 uur wordt het 36. Die opbrengst moet met drieën gedeeld worden: Cees van Dongen, Jack Feenstra en Magda Heeffer. En als Ton Blonk hun liedjes op bruilof ten en partijen zingt, wordt dat voor elk lied elf cent (ook - FOTO DE STEM DICK DE BOER te delen met drieën). Het feit dat de opbrengst over 1983 voor ieder van de drie in de duizenden loopt, vertelt van succes. „Ik zou mezelf een semi- professioneel willen noemen", zegt Cees van Dongen. Hij is nu samen met Feenstra een musical aan het schrijven, Halles Party. En over zijn nieuwe akkoordsysteem-boek: „Drs. P heeft er een besteld. Ik heb prima reacties gehad. Maar iemand van de muziek- faculteit van de universiteit in Utrecht zei tegen me: Ik snap er niet veel van. Tja, wat ik doe staat niet in de boeken 1" Door Jan Koesen UTRECHT - U woont in een straat die le vensgevaarlijk is voor kinderen. V wilt een buurthuis, maar de gemeente werkt niet erg mee. U wilt protesteren tegen die scheuren in uw nieuwe woning, maar weet niet goed waar u terecht kunt. Voor al deze mensen die hun kleine gram niet kunnen halen, is er nu redding. Zij kun nen terecht bij 'Stickers, Stokpaardjes, Standpunten'. Onder deze titel zendt de FE- DUCO (Federatie Educatieve Omroep: een samenwerking tussen bijna alle zuilen en Te- leac) een radio-televisiecursus over actievoe ren uit. Het gaat over 6 wekelijkse tv-uitzen- dingen van een kwartier, te beginnen van avond (Nederland 1, 18.40 u.) en om 6 radio uitzendingen die op woensdag te beluisteren zijn in de rubriek 'Open Schooltijd'. De cursus leert niet hoe je een windvast spandoek moet maken en ook niet hoe je on dersteboven hangende aan een brug toch met kloeke letters 'Weg met de NAVO' kunt kal ken. Ook wordt u niet de juiste armstand bij gebracht om het effect van ME-knuppels zo gering mogelijk te houden. De cursus mikt op alledaagse problemen en vreedzame oplossingen. De lessen hande len niet over kernenergie, kruisraketten en andere katastrofes, maar over de kleine din gen die niet vanzelf voorbijgaan. Zo vindt uitzending 1 plaats in Rotterdam en Den Helder waar de gemeente nogal royaal is omgesprongen met gif om onkruid plat te krijgen. Ongezond, vindt de buurt en neemt maatregelen. Uitzending 2 behandelt de actie van het dorp Gemert dat niet gediend is van een gro te weg door het dorp. 3 speelt zich in Drenthe af en gaat over slecht-gebouwde huizen. 4 heeft als decor Breda-Oost waar de bevol king dwars tegen bureaucratie in een kinder tuin-project van de grond krijgt. In de nieuwbouwwijk zijn geen tuintjes en de mensen vinden dat kinderen dienen te weten dat augurken niet in een potje groeien. Een aflevering gaat over Surinamers in Spijke- nisse die een gemeenschapshuis willen en te pletter lopen tegen de gemeente. Dan, heel netjes en keurig aangekondigd, kraken ze een pand en bouwen daar een fraai ontmoe tingsoord van waarin nu al zo'n 2500 Surina mers zich vertreden. In Maasbree zetten de ouders een spelotheek voor hun kinderen op. Hanneke Janiczak, Monique Jongerius en Lieke Oostveen van 'Stickers, Stokpaard jes,Standpunten' richten zich niet op de ge harde actievoerder, maar op de gewone man VRIJDAG 10 FEBRUAR11 Dick Bussink is presentator van de tv- cursus 'Stickers, Stokpaardjes, Standpun ten' die op 10 februari start. - fotode stek en vrouw die talloze tips uit de praktijk krijgt. De cursisten hebben zelf dit onder werp gekozen. Bij een onderzoek bleek de meeste belangstelling uit te gaan naar infor matie over kleinschalig actievoeren. Velen hebben drempelvrees, durven geen ambte naar aan te spreken, kennen niet de weg en zijn nooit naar buiten gekomen. Maar als een oversteek bij een school zo gevaarlijk is datje kinderen levensgevaar lopen, moet je wel wat doen, menen zij. De cursus leert ook de nazorg. „Je moet doorzetten, Wij leren de stappen die je moet zetten hoe je het vol kunt houden. Zorg er voor dat je deskundigen hebt, dat bijvoorbeeld opbouwwerkers achter je staan. Schakel de krant in, leer je organi seren." De cursus is niet bedoeld om de overheid dwars te zitten. Integendeel. „Zorg er voor dat de gemeente je vriend word." De cursus wordt gepresenteerd door de opbouwwerker Dick Bussink. Voor meer informatie: een te lefoontje naar Open Schooltijd: 030 944098 of een briefje naar Feduco, Postbus 555,1200 AN Hilversum. [23.20 Nightmare man Cruijff Co In de tijd dat Johan Cruijff in Amerika voetbalde, heeft hij cursussen gegeven aan jeugdige voetballertjes. Hij bracht hen niet alleen de technische kant van het vak bij, maar ook de juiste men taliteit. Gebaseerd op deze ervaringen heeft de KRO een achtdelige serie ge maakt, waarin Cruijff de taktische en technische as pecten van het voetbalspel zal uitdiepen. Bij de inter views krijgt Johan Cruijff assistentie van Dieuwertje Blok. Het filmnachtprogramma voorziet in een Engelse tv- thriller, die oorspronkelijk als vierdelige serie is uitge zonden. 'The nigthmare man' naar een novelle van David Wiltshire speelt zich af op een Hebriden-eilandje, Inverdee. In werkelijkheid werden de opnamen in Cornwall gemaakt. De Engelse tandarts Michael Gaffikin (James Warwick) heeft op Inverdee een prak tijk gekocht. Daar raakt hij bevriend met Fiona Patter son (Celia Imrie), die de apo theek op het eiland beheert. Wanneer Michael op een dag een partijtje golf aan het spelen is, ontdekt hij het verminkte lichaam van een 20.15 Der grosse Regen Een romantische liefdesge schiedenis tegen een exoti sche achtergrond is Jean Negulesco's klassieke film 'The rains of Ranchipur' naar een roman van Louis Bromfield. Indrukwekkende opnamen van een natuur ramp vormen het hoogte punt van de film. Als de verleidelijke Lady Esketh (Lana Turner) met haar man naar Ranchipur komt, wordt ze verliefd op een jonge Indische arts, dr. Safti (Richard Burton). De weduwe van de Maharani echter wil de bekwame dok- 20.28 De een-twee drie-show Vanavond wordt voorlopig de laatste van de dertien Een-twee-drie-shows uitge zonden. Het thema van de uitzending betreft 'bloemen'. Hoewel er stemmen zijn op gegaan om in het volgend seizoen een nieuwe serie shows te produceren, is hier over nog geen definitieve beslissing genomen. Zeker is in ieder geval dat Rudi Car- rell vanaf april voor de WDR de 1-2-3-show gaat presenteren onder de naam 'Die verflixten Sieben'. Johan Cruijff in de nieuwe serie 'Cruijff en Co' (Ne derland 1, 19.20 u.). FOTO ANP 20.25 In de kast op de kast De TROS herhaalt van avond een klucht van John Lantings 'Theater van de Lach' uit 1978. Het verhaal van 'In de kast op de kast' is zoals gebruikelijk erg mager en moet het van Lantings capriolen hebben. Op de dag van zijn huwelijk wordt Boudewijn (John Lanting) ontvoerd. Als hij weet te ontsnappen, duikt hij in het huis van de minis ter van binnenlandse zaken onder. De meest vreemde si tuaties blijven niet uit, te meer daar de minister een allesbehalve onkreukbaar leven lijdt. Behalve John Lanting zijn o.m. ook de acteurs Johan Sirag, Maroesja Lacunes, Annelies Balhan en Flip Heeneman te zien. 20.20 SOS. SOS, Neptunus ter niet verliezen en stelt al les in het werk om de twee uit elkaar te drijven. In deze situatie breekt een zware natuurramp boven Ranchi pur los. Vanavond brengt de BRT een rampenfilm van David Green, waarin een atoom duikboot zinkt en onder wa ter komt vast te zitten. Terwijl kapitein Paul Blan- chard (Charlton Heston) met de duikboot 'Neptunus' zijn laatste reis maakt alvorens met verlof te gaan, krijgt hij een aanvaring met een Noors vrachtschip en ver dwijnt naar de diepte. Kapi tein Bennett (Stacey Keach) leidt de bergingspoging, waarbij gebruik gemaakt wordt van een experimente le mini-duikboot, ontworpen door de onorthodoxe kapi tein Gates (David Carradi- ne). 23.30 Ein Moment der Verirrung Problemen rond de puber teit hebben een voorliefde van regisseur Claude Berri. Zijn film 'Un moment d'éga- rement' uit 1977 heeft be trekking op de relatie van een 17-jarig meisje met een man van in de veertig. Twee vrienden van midden veertig, de een gescheiden, de ander in onmin met zijn vrouw, vieren met hun ze ventienjarige dochters va kantie aan de Rivièra. Een van beide tieners, Frangoise (Christine Dejoux), verleidt Pierre (Jean- Pierre Mariel- le), de vriend van haar va der. NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.30 NOT: Engels basisonderwijs (6). 11.00 NOT: Schooltv- weekjournaal (19). 11.30 NOT: Ik zoek, ik zoek een kinderboek (3). 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. AVRO 16.00 Een paard in de hand (3), serie over de ruitersport. 16.15 Wordt vervolgd, magazine over strips en tekenfilms. 16.50 Alleen als ik lach, comedy-serie. De patiënten verlangen naar vrouwelijk gezelschap. FEDUCO 18.25 Taal, tekens en regels (14). 18.40 Stickers, stokpaardjes en standpunten (1). KRO 18.55 Belfy en Lillibit, jeugdserie. Afl: De fantastische Fanits. 19.15 Tom en Jerry, tekenfilm. 19.20 Cruijff Co (1). Uitleg van het voetbalspel. Vandaag: Trappen en passen. Presentatie: Johan Cruijff en Dieuwertje Blok. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 De een-twee-drie-show. Grote spelshow door Rudi Carrell. O 21.55 Brandpunt, actualiteiten. 22.40 De ver van mijn bed show, programma over Derde- Wereld-zaken. Presentatie: Han Van der Meer. NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.45-00.30 Studio Sport. OS: Rodelen en kunstrijden paren (korte kur). NOS 09.25-12.15 Studio Sport. OS: Schaatsen 500m dames; 10.30 Rodelen, 2e manche dames en heren (le deel); 10.55 Schaatsen 500m heren; 12.00 Rodelen, 2e manche dames en heren (2e deel). 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Spanjaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 Studio Sport. OS: herh. hoogtepunten bobslee 2e manche le en 2e run en schaatsen plus interviews. TROS 20.00 Kieskeurig, consumentenrubriek. 20.25 In de kast op de kast, blijspel van het 'Theater van de Lach'. Boudewijn (John Lanting) wordt op zijn huwelij ksdag ontvoerd. 22.10 Gesprek met de minister-president. NOS 22.30 Journaal. 22.45 HVWat doe ik met mijn tijd?, diskussie o.l.v. Joop van Tijn. TROS 23.20-01.15 The nightmare man, Engelse tv-film uit 1981 naar een boek van David Wiltshire. Regie: Douglas Camfield. 14.00-16.00 Schooltelevisie. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Klein, klein kleutertje: De kasteelgeesten (6), herh. 18.20 Er was een keer.Het Japanse vaasje. 18.30 Reddingsteam (18), jeugdserie. 19.20 Programma van de Groene Omroep. 19.40 Mededelingen en programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 SOS SOS Neptunus in nood, Amerikaanse speelfilm uit 1978 van David Greene. Met: Charlton Heston, Stacy Keach, Ned Beatty e.a. 22.10 Première. Filmnws. 23.00 Journ. en Coda: Ik ben een arme man.van Jan Arends. 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Elektron-Live. Hoogtepunten Seaside Festival de Panne. 19.40 Medelingenen programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Gezondheid. Medische rubriek (herh.). 20.55 Kijk mensen: Het slachtoffer. Gesprekken met slachtoffers van gewelddaden en verkeersongevallen (herh.). 21.45 Jeugdgalaconcert in de Stephaniezaal in Graz. 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 A suivre, informatief magazine. 21.05 La porte de l'enfer (Jigoku-mon), Japanse speelfilm (1952). 22.35 Journaal. 17.35 Guillaumele Conquérant (1), historische serie. 18.30 Imagein, rock en video-magazine. 19.00 Mémo-Sud, culturele agenda. 19.30 Journaal met gebarentaal. 20.00 Contact, verkeersinformatie. 20.05 Lorna et Ted, toneelstuk. 22.20 Le passé compose: Albert I et son temps (2), documentaire serie. 08.50 Olympische Winterspelen. Met: Skiën- Noorse kombinatie; rodelen en hardrijden op de schaats. 12.10 Aufbruch in der Idylle, herh. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.20 Olympische Winterspelen. Duo-bobsleeën. 16.00 Tagesschau. 16.10 Victor und Maria-Der Mond, Engelse tekenfilm. 16.15 Geschichten aus der Steinzeit (I) Tsjechische tv- serie. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Rummelplatz- geschichte n. 19.50 WWF. 20.00 Tagesschau. 20.15 Der grosse Regen (The rains of Ranchipur), Amerikaanse speelfilm uit 1955. Met Lana Turner. 22.00 Olympische Winterspelen: Kunstrijden op de schaats voor paren. 23.00 Tagesthemen. 23.30 Heut' abend.Joachim Fuchsberger ontvangt Fritz Rau. 00.15 Die Geheimnisse van Paris (3), tv-serie. 01.15 Tagesschau. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.25 Enorm in Form. Afl. 5 (herh.). 15.40 Teletekst-overzicht. 15.57 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 De Smurfen, tekenfilmserie. 16.20 Schüler-Express, jeugdjournaal. 17.00 Heute. Aansl.: Aus dem Landern. 17.15 Tele-Illustrierte. 17.50 (ZW)Pat und Patachon: Versprochene Braute (1). Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 18.20 (ZW)Pat und Patachon. Afl. 2. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reportages. 20.15 Derrick, misdaadserie van Herbert Reinecker. 21.15 Der Sport-Spiegel. Parijs-Dakar, reportage. 21.45 Heute-journal. 22.05 Aspekte, cultureel magazine. 23.00 Sport am Freitag. 23.30 Ein Moment der Verirrung, Franse speelfilm uit 1977. Regie: Claude Berri. 00.50 Heute. 08.00 Tele-Gymnastik (16). 08.10-12.00 Schooltelevisie. 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus maatschappijleer. 18.30 Marco, tekenfilmserie. 19.00 Aktuelle Stunde, met Blickpunkt Düsseldorf. 20.00 Tagesschau. 20.10 Tier-Report. Strandpiraten an kal ten Küsten - Skua. Roofmeeuwen op de Shetland-eilanden. 21.00 Reiz der Extreme - Reiten mit und ohne Sattel. De Rodeo in het Canadese Calgary. 21.45 Landesspiegel: Jahresringe. Reportage over Hubert Thianer en zijn hout. 22.15 Der Dokter und das liebe Vieh (6), tv-serie (herh.). 23.00 Rockpalast. Vandaag met: John Hiatt with Nick Lowe en Paul Carrack. 00.00 Journaal. Muz. om op te schieten, een kwesti van aksent. 14.03 Thé Complet 15.03 Bijplaten. 15.50 Kiekeba 16.03 Aan de veilige kant. 17.03 He betere werk. NOS: 17.53 Marktbei i.s.m. KNBTB en avondbladet 17.55 Meded. KRO: 18.06 Echo-i gazine. (18.35 Kruispunt-inter view). 19.02 Levenslief en levens leed. 19.30 Man en paard. 20.05 Country-time. 21.02 Nine o'cloci jazz. 22.02 Goal. NOS: 23.02 Met he: oog op morgen. V00 0.02 Erik (if Zwart. 2.00 In de mix. 3.00 Pete: Teekamp. 4.00 Jeroen van Inkei 5.00 Komt voor de bakker. W De vier 'schatjes' uit Ruud var Door Marjan Mes De thriller 'De Lift' was de eerste commerciële Neder landse film, die (op een zeer geslaagde manier) buiten de geëigende paden van een realistische vertelling trad, zonder het reële uitgangs punt geweld aan te doen. Een bijzonder spannende film met een Amerikaanse aanpak. Het speelfilmde buut van Ruud van Hemert, 'Schatjes', wijkt ook af van het kneuterige Nederlandse realisme, ziet er zelfs Ame rikaans uit en is in zoverre uniek, dat het een 'zwarte komedie' is en kinderen er een belangrijke rol in spe len. Het zijn bepaald geen lie verdjes en ook geen leukerd - jes, zoals bijvoorbeeld de kinderen in 'E.T.', waaraan 'Schatjes' soms herinnert, maar vier onmogelijke trei terkoppen, die hun ouders regelrecht naar het leven staan. Ze plaatsen een bom in de ouderlijke slaapkamer, laten het hele huis onder water lopen en plegen aller lei soorten van lijdelijk en gewelddadig verzet, dat uit loopt op een gigantische chaos en de dood van de ouders. Die ouders zijn een vlotte, Amerikaans aandoende he likopterpiloot (Peter Faber), verbonden aan een Neder landse-Amerikaanse leger basis, en zijn verwende, lu xueuze vrouw (Geert de Jong), die erop uit is om haar tennisleraar, tevens het vriendje van haar oudste dochter (Akkemay), in bed te krijgen. Ze bewonen een riante villa, eigendom van de legerbasis, die volledig de vernieling ingaat door de VPRO: 7.00 Nws. 7.10 Rad» nieuwsdienst VPRO. (7.30, I 8.30 Nws.) NOS: 9.05 NOS-sportf 9.24 Waterstanden. 9.30 N« VPRO: 9.33 Voor jou een and: (10.30 Nws). Overheidsvoorlich ting: 10.45 Tekst en uitleg. AVRC 11.00 AVRO's denksportpanoram: 11.10 De Nederlandse schoolrad F NOS: 11.30 Nws. 11.33 Homondf 12.00 NOS-werkbank. 12.26 1 voor land- en tuinbouw. 12.30 N« L M—yi 12.36 Tussen het nieuws. 13.00 Idl Jnjjll pldnUCU dOOfJOU 11 iet ktCU I 13.10 Meer over minder (13.30 NviWhnm-n Lm|LiJ 14.20 Voor blinden en r tlttlJl fl6l tJCWMÖ C den. 14.30 Nws. Teleac: 14.33 Favor, les 9. VARA: 15.03 Ra( weekblad. (15.30, 16.30, 17.30 Nvj 17.36 Dingen van de dag). (l&J Nws.) P.P.: 18.20 Uitz. van Gh| Overheidsvoorlichting: 18.30 der anderen. VARA: 18.40 Hetcirj cuit. (20.00 Nws.) RVU: 21.40 tretten. Feduco: 22.00 Open Schc Thema 13: Werkloos thuis (herh- NOS: 22.30 Nws. 22.40 Oost-We'| VARA: 23.00 Het zout in de 23.55 Nws. Ieder heel uur nieuws. EO Ronduit op 3. 8.03 Tijdsein. 9.03 muzikale fruitmand. 10.03 Muzï' motief. NCRV: 10.30 Popstati' (ca. 11.45 Weerman Hans de Joitö VOO: 12.03 Mono. 13.03 Tippar/ 15.03 Top 40. (16.30 Popjourna^ 17.30 Concertagenda). NOS: De avondspits. VOO: 19.02 Bart: de Zwart. 22.02 Countdown Café VOO: 7.00 Nws. 7.02 Ochtendstei ming. (8.00 Nws.) 9.00 Veronica meesterwerken (op compact-d^J 10.30 Muz. voor miljoenen. Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.05 V# ooica klass.A. Radio Symf°r! Saarbrücken: muz. van Rossim J Klass. muz. VPRO: 14.30 Muziek vier: Indiase muz. (2). 16.00 WiHet de Ridders Radiola Improvisa^ Salon. NOS: 20.00 Europees CC Podium. Radio Symf. Ork. Leip en het Radiokoor Leipzig, met listen: Klass. muz. (in de pauz; 20.50 Muziekspiegel). 21.50 Horj volksmuz. en niet-westerse W' muz. 22.30 NOS-jazz. Ï256 JE HOE OE AFPIE 01)1 i -T- oe stzum I wc] Ieder heel uur nieuws. KRO: 6.02 Ontbijtshow, verv. 8.06 Echo. 8.16 Scheer je weg. 8.53 Pastoor A.C. Raadschelders. 9.03 Sarajevo 1984. 11.53 Pastoor A.C. Raadschelders. 12.03 Spelen maar! 13.06 Echo. 13.16 (Via AM-zender Hilversum 1) 19.02-19.40 Nws. voor buitenln' 19.02 Bulletn in het Marokkaj Arabisch. 19.10 Bulletin in het' bers. 19.20 Bullletin in het 19.30 Bulletin in het Spaans.

de Stem | 1984 | | pagina 16