Gemeenschapswerk mobiliseert 0-Z-Vlaanderen Jeugdwerk Axel krij gt voorrang Storm blaast schuur omver i.895,J Verenigingen Hontenisse trekken zich kritiek aan :genheid Huize Den Berg maakt oude, lege panden weer bewoonbaar SANERINGSONDERZOEK GERECHTVAARDIGD iiainiotzl 'Al Fotowedstrijd rond het verbouwd stadhuis Axel WBJEPLOEG DDOLimSOS ktieis geldig januari tot tart 1984). nniVlDERPAG 9 FEBRUARI 1984 VOOR OPSTELLEN EISENPAKKET POLIKLINIEK BIJ VASTSTELLEN SUBSIDIES Plaatselijk nieuws Graauw Heikant Hulst UIT HET ZAKENLEVEN Auto-show ■ROEDE RIJPLEZIER. ALSNOG BIJDRAGEN VOOR EVENEMENTENKALENDER BIJDRAGE AAN STADSHERSTEL GOES 7 B10T1M VAN ZEELAND T22 PAGINA ZEELAND 2 Van een onzer verslaggevers hulst - Het Hulster Ge- meenschapswerk heeft alle verenigingen, instellingen en organisaties in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen gemo biliseerd voor het opstellen van een eisenpakket voor de polikliniek die er komt in de plaats van het ziekenhuis. Zoals bekend wordt het Hulster ziekenhuis omstreeks 1988 opgedoekt en blijft een polikliniek, EHBO-post en voorziening voor acute geval len over. Kortom, in plaats van het ziekenhuis komt er een medisch centrum. In een brief die aan 500 adressen in de streek ver stuurd is stelt het Gemeen schapswerk dat er, nu de po gingen om het ziekenhuis te behouden zijn mislukt, voor gezorgd moet worden dat die toekomstige polikliniek zoda nig wordt opgezet, dat de schade voor de mensen zo ge ring mogelijk is binnen de nieuwe situatie. „Wij moeten ijveren voor een breed opgezet medisch centrum", aldus de oproep. „Dat moeten we NU doen. Nu moeten we onze wen sen duidelijk en gemotiveerd op tafel leggen. Vanuit onze streek met concrete voorstel len komen voor wat in Hulst zou moeten blijven of bij zou moeten komen, hoe het zou moeten met het lijnbus-ver voer etc". De verenigingen en instel lingen wordt gevraagd de zie kenhuiskwestie in eigen kring te bespreken. „Wat zijn naar uw mening de knelpunten als het ziekenhuis gesloten zal zijn? Wat voor oplossingen ziet U? Moet er in het bijzon der iets gedaan worden voor mensen met verhoogde medi sche risico's". Het Gemeen schapswerk fungeert daarbij als informatie- en coördina tiepunt, waar alle reacties worden samengevoegd en ge bruikt bij de opstelling van een verzoek/advies aan de be treffende instanties die over de aard en de omvang van de te behouden taken, het medi sche centrum, beslissen. Het wordt een massaal sa menwerkingsverband, waar aan iedere Oost Zeeuwsvla ming zijn steentje kan bijdra gen en waar Gedeputeerde Staten buiten worden gelaten. „Want", zegt directeur Cor van Leuven met de legendari sche woorden die eerder al door gedeputeerde W. Don werden uitgesproken„zodra je met dit soort plannen naar buiten komt worden je stellin gen op allerlei manieren on dergraven....". Van een onzer verslaggevers AXEL - De gemeente Axel gaat zo goed als zeker bij het vaststellen van subsidies in de welzijnsector prio riteit geven aan het jeugd- en jongerenwerk. Dezelfde aandacht krijgt het peuterwerk, buurt-en clubhuis werk, de gemeenschapshuizen en de muziekschool. Gif bij stortplaats Stellestraat Hulst De welzijnscommissie van de gemeente staat volledig achter de ambtelijke nota waarin dit beleid is aangege ven. Als de gemeenteraad de nota niet verwerpt kunnen de beleidslijnen hierin al uit gangspunt worden voor het vaststellen van de subsidies voor 1985. In de nota wordt het so ciaal-cultureel werk verdeeld in drie categoriën waarvan bovengenoemde categorie de hoogste prioriteit geniet. Emancipatiewerk en het vor- mings-en ontwikkelingswerk voor volwasssen vallen in de tweede groep. In categorie drie zit de amateuristische kunst beoefening, Kunstzinige vor ming en sportieve recreatie. Tot nu toe werden alle aan vragen voor subsidies in deze sector op gelijke voet behan deld. Vanaf 1985 is het de be doeling het belang van de ver schillende activiteiten tegen elkaar af te wegen. De gewij zigde manier van het honore ren van de subsidieverzoeken betekent voor sommige vere nigingen en instellingen een vooruitgang, voor anderen een achteruitgang. Van een onzer verslaggevers Raad van Elf - Zaterdag 11 fe bruari brengen de Graauwse Raad van elf en de boerenka- pel per bus een bezoek aan het prinsenbal in Oost Souburg. Belangstellende carnavalslief hebbers die mee willen kun nen zich opgeven bij Piet Ver ras, 01143-264. De onkosten voor de busreis bedragen vijf gulden per persoon. Dansavond - De Algemene Nederlandse Bond voor Oude ren houdt zaterdag 11 februari een dansavond in 't Heike te Heikant. De deuren gaan om 19 uur open en de muziek be gint om 20 uur. Die is in han den van het orkest The Wil liams. Iedereen boven de vijf tig jaar is welkom. Tijdens de pauze is er ook nog een loterij. Prijskaarting - De vrijwillige brandweer houdt vrijdag 10 februari in de kantine van de Stadsschuur een prijskaar ting. Aanvang 19.30 uur. Af hankelijk van het aantal deel nemers wordt beslist of verder in de toekomst nog prijskaar- tingen op touw zullen worden gezet. Deze prijskaarting staat ook open voor leden van de personeelsvereniging van de gemeente Hulst. AXEL - Ter gelegenheid van de opening van het ver bouwde stadhuis in Axel heeft de gemeente een fotowed strijd uitgeschreven onder auspiciën van de Fotoclub Axel. Aan deze wedstrijd kunnen enkel amateurs mee doen. Omdat fotoclub Axel bij de organisatie betrokken is mogen ook de leden van die club niet meedoen. Elke deelnemer mag maximaal vijf foto's inleveren. Zwart wit zowel als kleur. De foto's die niet per se door de amateurs zelf moeten zijn afgewerkt, moeten minimaal 18 bij 24 centime ter meten en opgeplakt zijn op fotokarton. De gekozen onder werpen moeten binnen de gemeentelijke grenzen liggen. Alle in zendingen moeten voor 15 maart binnen zijn bij welzijnsambte- naar H. van Espen op het stadhuis in Axel. De foto's worden beoordeeld door een jury die samengesteld is uit leden van fotoclub Axel. In elke categorie (zwart wit en kleur) zijn vier prijzen te verdienen. De inzendingen worden vervolgens tussen 26 en 31 maart tentoongesteld in het streek museum in de Noordstraat. Daar komen ook foto's van de ver bouwing (verzameld door A. van de Broeke) te hangen. HULST Autobedrijf Van der Poel aan het Stationsplein in Hulst houdt vrijdag 10, zater dag 11 en zondagmiddag 12 fe bruari een grote autoshow. Te zien zijn alle nieuwe Honda- modellen, de nieuwe BMW 3- serie/4 deurs, de nieuwe Lada 2107 en tal van attractieve in ruilauto's. Zaterdag- en zon- damiddag wordt de autoshow muzikaal opgeluisterd door het buurtorkest De Bareelen. TONNY (WITPEN) We wilden je laten we ten dat we je niet zijn vergeten. Hartelijk gefe liciteerd. Trio Onbe kend. i» 19 februari een nieuwe Voor verdere inlichtingen: $1 tel. 01171-1358 D JJIC 1.200,- geldt ook voor tij deze superluxueuze jgtu30PKkado. Seat-dealer zal u daar ilezier meer over ver- laar uw Seat-dealer - tyd wel een dicht bij u rt. fiteer nü van dit gulle an Seat. inkl. BTW, exkl. metallic, u Af importeur. t De Kreekzoom, Polen weg 1- 0-35084. Breda Autobedrijf :k 64, Tel.: 01620-31054. Van een onzer verslaggevers KI.OOSTERZANDE - Ver schillende Hontenisser vereni- S'ngen hebben zich de kritiek '•'ingetrokken over de slechte medewerking aan de totstand- oming van een gemeentelijke evenementenkalender. Nadat in De Stem werd ge meld dat er van de meer dan 0 door de gemeente aange dreven clubs en verenigin gen maar een handjevol had gereageerd, hebben alsnog een of tien verenigingen hun activiteiten aan de afdeling e'zijnszaken doorgegeven, nderen hebben laten weten 'aar nog wel wat op touw zetten, maar van die evene- bekend 'S d8 datum nog niet l aanvullende gegevens en inmiddels geleid tot de gave van een aangepaste nder' die wordt opgehan- ,e n op het publicatiebord in I gemeentehuis en in de ver- schillende dorpshuizen. De be doeling is dat iemand die iets wil organiseren eerst even de kalender raadpleegt, zodat voorkomen kan worden dat zich op dezelfde datum twee activiteiten afspelen. De kalender, hoe bescheiden dan ook, heeft inmiddels zijn vruchten al afgeworpen. Een 'Antwerps weekend' in Kloos- terzande en feestelij kheden van de Snorrenclub in Kruis polderhaven waren aanvan kelijk op hetzelfde tijdstip ge pland. Dat is nu nog tijdig ver schoven kunnen worden. Die evenementen worden overi gens respectievelijk gehouden op 27 t/m 29 juli en 3 t/m 6 augustus. Andere vermeldenswaardi ge activteiten zijn ondermeer deze maand playbackwed- strijden in Vogelwaarde, eind maart een uitvoering door het jeugdtoneel ODI in Vogel waarde, in april een koffie concert in De Luifel te Lams- waarde en een volleybaltoer nooi voor Zeeuwse jeugdteams in Kloosterzande, in mei een korenmanifestatie in Stoppel dijk en tweewandelvierdaag sen, in juni wielerwedstrijden in Vogelwaarde en Lams- waarde en de traditionele Scheldewandeltochten, in augustus een fietsvierdaagse in Vogelwaarde en een trim- koers in Hengstdijk en in ok tober tenslotte de viering van het 25-jarig jubileum van het Gemengd Koor Stoppeldijk. Verenigingen of clubs die hun informatie nog kwijt wil len of willen weten wanneer ze het best iets op touw kun nen zetten, kunnen even bellen naar de afdeling welzijnsza ken van de gemeente Honte nisse. Directeur L. Senneker bij enkele o- Door Gé van Berkel GOES - De oude binnenstad van Goes ondergaat een opvallende verjongings kuur. Naast nieuwe woningen in het uitbreidingsplan Nivo's ondergaan tal van oude, lege panden een opknapbeurt die gezien mag worden. Langzaam maar zeker herkrijgt het oude hart van de Ganzestad het aanzien van een stadsdeel waar het goed wonen en leven is. Een niet onbelangrijke bijdrage aan dit stadsherstel levert Huize Den Berg, het instituut voor geestelijke gehandicap ten dat sinds zeventig jaar aan de 's- Heer Hendrikskinderenstraat, eens de belangrijkste winkel- en woonstraat van Goes, is gevestigd. Acht miljoen Huize Den Berg met 106 bewoners in verscheidene verspreid staande panden gehuisvest heeft onlangs bij het minis terie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur de schetsplannen voor een ze- ,de panden in de Goese binnenstad vental nieuwe en te renoveren onderko mens aan de 's-Heer Hendrikskinde renstraat en Nieuwstraat ingediend. Daarmee is de tweede fase van een ver nieuwingsproces ingeluid, die een sub sidiabele investering van rond acht mil joen vergt. Directeur L. Senneker: „Hoewel je dat in deze tijd van bezuinigingen nooit met zekerheid kunt zeggen heb ik goede hoop dat zowel onze schets- als defini tieve bouwplannen het departementale fiat zullen krijgen. Volgend jaar op z'n vroegst hopen we dan met de aanbeste ding en de bouw te kunnen beginnen. Met de bouw van het gehele projekt zal ongeveer twee jaar gemoeid zijn. Maar dan zullen we in de Goese binnenstad ook over een unieke en up-to-date loka- tie beschikken". De nieuwbouw en re novaties omvatten zowel woon- als werkruimten. Zo zal in de Nieuwstraat een voormalig koetshuis als verblijf s- ruimte voor het personeel worden inge richt en komen er in andere panden on der meer nieuwe activeringscentra, een wasserij annex linnenkamer en een magazijn met winkel. I I Zegt Senneker: „Al onze uitbrei dingsplannen hebben hetzelfde uit gangspunt: de nieuwe visie op de zorg voor geestelijk gehandicapten, klein schaligheid en een zo normaal mogelijk leefpatroon. Daarom zijn we ook zo ge lukkig met onze situering midden in dit woongebied. Ik moet er niet aan denken als we naar een polder ergens buiten Goes zouden moeten verhuizen. Na tuurlijk kleven er aan een lokatie in de binnenstad ook nadelen maar de voor delen hebben toch de overhand. Als na deel zou ik bijvoorbeeld kunnen noe men de aanpassing van onze bouwplan nen aan het bestaande straatbeeld. Zoiets is kostenverhogend, maar hier valt met de gemeente wel over te pra ten". En tenslotte: „De realisering van onze nieuwbouw- en renovatieplannen betekent in de eerste plaats een verdere stap naar kwaliteitsverhoging in de zwakzinnigenzorg. Dat we daarmee te gelijk een positieve bijdrage leveren aan de stadsvernieuwing is een facet dat extra deugd doet". i te zoenen iculieren je. jubileum, receptie, irloving, overwinning, aham, openbare dank, ig best eens in de krant ia familieberichten duur hoeft het niet te ten nog geen tientje), om 1,75. Eén grote Voor het plaatsen van met een formaat van wijf 12,50 toeslag, p aanvraag. Bij niet dt 2,50 adm.kosten ten niet geretourneerd if uw tekst 2 dagen vóór van onze kantoren, stuurt u eveneens 2 g naar Postbus 3229, B Breda et recht voor, teksten edenen te weigeren ïgsnieuws lom op donderdag. Seat Ronda SX. Oostburg Gedeputeerde Staten heb ben 45.300 gulden aan de be groting van de gemeente Oost burg onttrokken voor nader onderzoek op het terrein van de voormalige gasfabriek aan de Zuidzandsestraatweg in Oostburg. Zoals bekend verzet Oostburg zich daar tegen. Het gemeentebestuur vindt dat nader onderzoek de kosten niet waard is. De Raad van State zal het geschil nu moeten beslechten, want Oostburg is in beroep gegaan. De storm heeft de voorbije dagen in Zeeuwsch-Vlaanderen voor heel wat ongemak ken gezorgd. Antennes knapten af, dakpannen waaiden weg en boompjes werden ontworteld. In de Zoutestraat tussen Hulst en Zandberg viel zelfs een schuur ten prooi flan het natuurgeweld. In het algemeen viel de stormschade in Zeeuwsch-Vlaanderen echter wel mee. Bij de alarmcentrale in Terneuzen kwam namelijk geen enkele mel ding binnen. - foto wim kooyman Tussen het waterschap Tho- len en de gemeente Tholen is overleg gaande over maatre gelen ter sanering van veront reiniging bij de vuilstortplaats Tuttelhoek. Deze belt is mo menteel nog in gebruik. Het bureau dat oriënterend onder zoek heeft verricht acht maat regelen gewenst om versprei ding van ernstig verontreinigd Van een onzer verslaggevers HULST/OOSTBURG - Bij oriënterend onder zoek op de voormalige, lange tijd omstreden, vuilstortplaats van de CVI aan de Stellestraat in Hulst zijn zoveel giftige stoffen in het grondwater aangetroffen dat volgens de richt lijnen van het rijk een saneringsonderzoek ge rechtvaardigd is. Gedeputeerde Staten van Zeeland beraden zich over de manier waarop de verontreiniging kan worden aangepakt.Vanwege de ligging buiten de bebouwde kom is de stortplaats niet opgenomen in het bodemsa neringsprogramma 1984-'87. Dat betekent dat de stort plaats officieel niet in aan merking komt voor 'nader on derzoek' in het kader van de Interimwet bodemsanering. GS achten het echter niet uit gesloten dat alsnog tot onder zoek besloten wordt vanwege het mogelijke gevaar voor het milieu. grondwater naar het opper vlaktewater te voorkomen. Uit een mededeling van het provinciebestuur blijkt dat het gaat om lood, gehalogeneerde koolwaterstoffen, andere op losmiddelen (benzeen, tolueen, methylethylethylketon en bu- tanol), alsmede om de totale concentratie aromaten. Ook is een sterke verontreiniging van tulueen in het bodemslib van de sloot langs de stortplaats aangetoond. Verder is het grondwater verontreinigd met arseen en koper. Er is -in te genstelling tot voorgaande on derzoeken - geen verhoogd kwikgehalte aangetroffen. Wanneer tot verder onder zoek wordt overgegaan zal ook de gemeente Hulst een deel van de kosten moeten dragen.

de Stem | 1984 | | pagina 17