ffi Racing show in Vlaanderenhal Zesde ronde khaak- ompetitie c STEEN vecht voor behoud I 1 titelkansen Zeeuwsch- Vlaamse sterk op het groene laken weer Ikheden Hoek-Araemiiiden trekpleister Trimloop Oostburg Groede-Oostburg '5/ ioord - Ajax 'ers heeft Log weinig interesse in Spelen Voorbeschouwing amateurvoetbal VRIJDAG 3 FEBRUAR11984 ïieuwe sponsor oor Grand-Prix I iThurau en Fritz Iwinnen zesdaagse Ivan Kopenhagen Zware dobber De Sterre Toernooi Avanli J aarvergadering wielervereniging Titelstrijd turnen KNCGY Titelduel eerste klasse libre in Groenendijk T14 T26 JOKE BREUK STAAT HAAR MANNETJE Igbloed n de grootste voetballers, die in moeilijkheden. Hij wordt le fraude, die waarschijnlijk indien in zijn restaurant te Is gepleegd. Bij het onderzoek Jnaamde bende de 'Dolle Do- fitte op een boekhouding, die Jurion. |jk het zuiden van Brussel on- eilig maakte en minstens 13 foorden beging, kwam eind I orig jaar daar op bezoek. De uit die zij maakte was niet Jroot; wel doodde zij Altons (andeneynde. Bij het onder-1 ek daarna zou gebleken zijn at er in alle zaken, waarmee urion zich bezighoudt, gef- audeerd is. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Zeeuwsch-Vlaanderen heeft een biljartster die een knappe moyenne weet te spelen, waarmee ze duidelijk boven de middelmaat uitsteekt. Voor insiders een bekend gegeven, voor de 'leken' in de biljartsport waarschijnlijk niet. Tenzij die de laatste weken de sportpagina's van de regionale kranten hebben gevolgd, want daarin stonden de verrichtingen van Joke Breur uit Terneuzen ver meld- Prestaties die er niet om logen. Derde in het kampioenschap van het district Zeeuwsch-Vlaanderen met een gemiddelde van 2.80 en in het afgelopen weekeinde een eervolle tweede plaats in het gewestelijk kampioenschap van Zuid-Nederland te Etten-Leur met een moyenne van 3.22 wat promotie betekende naar de tweede klasse libre. Los ANGELES - Voor de olympische Spelen van Los kngeles bestaat van de zijde fan de internationale persver egenwoordigers opvallend geinig belangstelling. In Serajewo is bekend ge vaakt dat van de 3350 ver stuurde formulieren voor hel Aanvragen van een accredita lie slechts 910 zijn teruggezon len voor de opgegeven termijn fan 1 februari. Als reden vooi Ie geringe interesse worden di fnorme kosten opgegeven. Het Mayflowerhotel bij ^oorbeeld, waar nogal wal ersmensen worden gehuis vest, heeft met ingang van 1 |anuari de prijzen voor de ka- ners verhoogd van 80 naar 121 Jol la r. Ook de stijging van de dol arkoers speelt een grote rol bij de terughoudende opstel ling van de media. Het Inter nationaal Olympisch Comite| Ik „adt zich over de situatij In zal de datum voor het aan jrragen van accreditaties ver- rtoedelijk verlengen tot 1( naart. KORFBAL District Zuidwest: Eerste klas A: sporthal Voorborch Mid delburg, aanvang 15.40 uur: Swift-Tjoba. Afdeling Zee land: Eerste klas: Sporthal I Vlissingen, aanvang 21.30 uur: Seolto 2-TOGO. Derde klas A: sporthal 't Zwaantje Terneu- aanvang 15.00 uur: Zaam- slafi-TOGO 2. TENNIS Districtswintercompetitie, Mtdag 5 februari: Ador-hal Braakman, aanvang 14.30 uur: Drive 1-TSI 2, Axel 2-DOS 3. Jarinohal Terneuzen, aanvang 11,30 uur: Axel 1-De Bongerd 1. Den Dullaert Hulst, aan vang 14.00 uur: Drive 2-Honte- nisse 2. Hal Schelde Interna- lional Goes, aanvang 15.00 uur Heren: Domburg 1- Zaamslag 2 en Eegedima-DOS 1; mixed: Souburg 2-Eegedi- ma. Jarinohal Vlissingen, aan vang 13.30 uur: heren: Schel- de-Animo 1; mixed: DOS 2- Bulster Ambacht 3. Hal Kaas boer Biggekerke, aanvang 14.00 uur: Domburg 1-Schenge HANDBAL Landelijke competitie: Derde divisie dames: sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 12.45 uur: Hontenisse-GSC. Afde ling Zeeland: Eerste klas he ren: sporthal 't Zwaantje Ter neuzen, aanvang 14.10 uur: Utopia-EMM 4. Eerste klas dames: 't Zwaantje Terneu zen, aanvang 16.30 uur: Sluis kil-Utopia. Tweede klas da mes: Den Dullaert Hulst, aan vang 11.05 uur: HVH-Volhar- ding. BASKETBAL Vrijdag 3 februari: Sporthal De Vlaanderen Sas van Gent, aanvang 20.00 uur: BC Sas- Mavathon 4 (heren). Zaterdag 4 februari: Sporthal 't Spor- tuus Axel, aanvang 12.30 uur: Voorwaarts-Volharding (da mes). VOLLEYBAL Sporthal Den Dullaert te Hulst: Promotieklasse dames, aanvang 17.00 uur: SC Morres- Marathon 2 en Morres 2- EVVC 2. Eerste klasse heren: Morres 2-Bok. Sportzaal Zuid- zande: Promotieklasse dames, aanvang 14.00 uur: Even Kij- ken-Athanatos. Sportzaal Aardenburg: Promotieklasse dames, aanvang 18.00 uur: Kikkers-EVVC. Sportzaal IJ- zendijke: Promotieklasse he ren, aanvang 18.00 uur: YVC- Athanatos. Sportzaal Zuiddor- pe: Eerste klasse dames, aan vang 15.30 uur: De Sterre-Bok. Eerste klasse heren, aanvang 14.00 uur: De Sterre 2-Savok. heef| ei PARIJS - Philippe Chatner, Be voorzitter van de interna jionale tennisfederatie Ponderdag in Parijs bekend gemaakt, dat vanaf 1985 d' Amerikaanse biscuit-fabriel dabisco als sponsor zal optre- len van de Grand-prixtoer Sooienreeks voor heren, Nabisco komt in de plaa wan Volvo. Het contract van Zweedse automobielfabriel iet de Grand-Prix loopt dij laar af. De Amerikaanse maai- kchappij heeft zich verphfjj hm in drie jaar (1985, 1987) in totaal 10.5 miljoen dol lar (31.5 miljoen gulden) schikbaar te stellen en een optie voor de jaren 1 J1989. I Van onze sportredactie I KOPENHAGEN - De tt'eS'j Iduitsers Dietrich ThuJra I Albert Fritz hebben dona I dagochtend vroeg de -»'s° s van Kopenhagen gewond". De Denen Gert FranV I Hans-Henrik Orsted einai I den met een ronde achter I als tweede. In dezelfde 1 werd Rene Pijnen met i I Westduitse koppelgenoot I Kristen derde. De uitslag is: 1. Thurau en 412 punten. 2 op een ronde. c„ rsted (Den) 655 3. Josef Knsu» .j nen (Wdl en Nedi 465. 4. op twee i Doyle en Wiggins (Gbr en Au Rinklin en Schnopter (Wdl) l'an onze sportmedewerker SAS VAN GENT Op vrijdag II, zaterdag 18 en zondag 19 februari vindt in de Vlaande- tenhal te Sas van Gent een uniek evenement plaats. Voor bet eerst in de geschiedenis van de Zeeuwse sportwereld jijjn maar liefst vijf organisa ties verenigd in één evene ment om zich gezamenlijk aan wt publiek te presenteren en Promotie voor hun sport te maken. Op de Racing Show zijn vertegenwoordigd de ZEVAC, Stichting RES, Fietscross, 'V.T.P. en de Stichting Ex ploitatie Watertorencircuit. De ZEVAC zal de ritten- en 'allysport gaan promoten met jien stand waar rallywagens, rniderdelen en videobeelden 'en bekende rally-evenemen- 'en te zien zijn. „De Stichting Recreatieve "ploitatie Smitschorre verte genwoordigt op haar stand j atuurlijk de motocrosssport !°ont een twintigtal cross- i®otors, minicrossers, trikes, i "-timers en natuurlijk vi deobeelden. De Fietscross •ut door alle acht vereni- I uit Zeeuwsch-Vlaan- I deren vertegenwoordigd. Op deze stand kunnen belangstel lenden alle informatie krijgen voor wat betreft licentievoor- waarden, indeling van wed strijden, het programma van 1984, videobeelden van het Zeeuwse fietscrosskampioen- schap 1983 en natuurlijk volop fietscrossmateriaal. De Zeeuwsch-Vlaamse Tractor Pullers tonen op hun stand bekende deelnemers uit de diverse klassen van de 'trekker-trek-competitie'. Als primeur komen de Mini-Pul- lers die binnenkort in 'AHOY' te zien zijn, en het seizoen 1983 zal nog eens op video worden vertoond. De Stichting Exploi tatie Watertorencircuit ten slotte zal op haar stand een flink aantal rallycrosswagens tentoonstellen, terwijl ook hier de videobeelden niet ontbre ken. Het geheel zal aangevuld worden met een gezellig terras dat van de Racing Show een sfeervol gebeuren zal maken. Door de goede onderlinge ver standhouding tussen de vijf deelnemende organisaties is het de bedoeling om van de Racing Show een jaarlijks te rugkerend evenement te ma ken. Jrijd 8 februari 20.00 uur kluitend aan de loketten van Lruari van 9.00 tot 12.00 uur festellingen kunnen helaas nie lien. *i vanaf 11.00 uur voorafga3" pen Bosch 1 door Excelsior-Sparta. I poorten vanaf 12.00 uur lop tijdens kantooruren 1 stadion. "i onze schaakmedewerker J^'Dl'ZEN - Deze week L?' ?e zesde en voorlaatste L e 'n de Zeeuwse schaak- gespeeld. Het voor- L e duel is ongetwijfeld f)„retfen tussen Terneuzen Witte Paard 2. Hoewel K °s "auwelijks aan de L van Terneuzen voorbij *iiisfaan' zou Terneuzen bij °P de gevaarlijkste con- I "t HWP 2 met nog één t(' spelen, al zeker zijn Drt kampioenschap in de „„Shakers van het eerste li. ''ssingen zijn niet meer race om de titel in de Hasse. Zij moeten het week opnemen tegen <btti dat een ë°ede midden- - Iassering zal halen in orbpetitie. Goes krijgt de Axelse schakers van Landau op bezoek. Landau heeft tot nu toe dit seizoen niet best ge speeld en het is nog maar de vraag of de Axelaars zich zul len kunnen handhaven in de hoofdklasse. Daaom is het duel met Goes van groot be lang voor Landau. Zierikzee, dat ook in degradatiezorgen verkeert, zal het niet gemak kelijk krijgen tegen Middel burg 2. In de promotieklasse zal Souburg de titelhouder in spé de beste kansen maken op de overwinning in het treffen met DZD uit Kruiningen. Ter neuzen 2 gaat het opnemen te gen Koudekerke. TOG krijgt de West-Zeeuwschvlaamse schakers op bezoek. Landau 2 gaat in de clinch met Vlissin gen 2 op eigen terrein. Klinkende resultaten. Een reden om haar eens aan het woord te laten, over die ge speelde kampioenschappen, wanneer zij met biljarten be gon en wat de verwachting voor de naaste toekomst is. Jo ke Breur (30) vertelt het alle maal met enige bescheiden heid. „Ik heb wel wat geluk gehad dat ik naar het ge westelijk kampioenschap mocht. In feite was de num mer twee tijdens de titelstrijd in Axel daartoe gerechtigd. Die ging niet, dus ik greep dat buitenkansje met beide han den aan. Trouwens in dat kampioenschap in Axel ging ik slecht van start. Afgevaardigd Daarna liep het stukken be ter en vooral door korte par tijen (16 en 11 beurten over 80 caramboles, red.) in de vierde en zesde ronde kon ik via mijn algemeen gemiddelde nog de derde plaats pakken. Belang rijk, zo bleek later, omdat ik nu afgevaardigd werd naar het gewestelijk kampioen schap in Etten-Leur. Voor mij was het de eerste keer dat ik een dergelijk kampioenschap meemaakte, maar ondanks dat ik de titel net miste heb ik het er toch uitstekend naar mijn zin gehad. Alleen in mijn eerste partij was ik nerveus. Dat is altijd een belangrijke partijVerlies je, dan kom je in de tweede ronde meestal tegen een sterke tegenstander, met de kans dat er weer een neder laag volgt. En dan zijn je titel- kansen al na twee ronden ver dwenen. Maar toen ik die eer ste partij won in Etten-Leur groeide het zelfvertrouwen. Daarna heb ik vrij regelmatig gespeeld op één mindere partij na. Toen lukte er niets, alles net mis. Zulke partijen heb je. Vooral toen ik de laatste partij won, had ik nog uitzicht op de titel. Dan moest Walter Kools uit St. Willebrord wel op de andere tafel verliezen. Die kans zat er in, maar in de slot- beurten pakte Kools toch nog de winst. Dat waren wel even spannende momenten voor me." Door die knappe verrich tingen in zowel het districts als gewestelijk kampioen schap en de hoge serie van 34 die zij in Etten-Leur scoorde, is het enthousiasme voor het biljarten weer opgelaaid bij Joke Breur. „Het was tien jaar geleden dat ik nog voor de KNBB ge speeld had," vervolgt ze. „Vo rig jaar ben ik opnieuw be gonnen en dat bevalt me uit stekend. Toen wist ik me niet voor het libre te plaatsen, maar wel voor het driebanden. Ook een spelsoort die me aan trekt. Meer dan bandstoten, want dat ligt me niet zo. Ook al, omdat ik de indruk heb die spelsoort niet goed in mijn macht te hebben. Maar nu het lekker loopt, ben ik toch ook van plan om daaraan volgend seizoen mee te doen. Ik heb er weer veel vertrouwen in." Ouders Op 14-jarige leeftijd begon ze met biljarten. In het café bij haar ouders mocht zij in het begin alleen op het tafelbiljart op zolder spelen. Pas nadat haar ouders merkten dat ze al aardig op dreef was in het bil jartspel werd er permissie verleend op het biljart in de zaak te spelen. Na enkele les sen gevolgd te hebben bij ex- wereldkampioen Jos Vervest in Gent, ging zij met flinke sprongen vooruit. Die instruc ties zijn mede de basis geweest voor de nu bereikte promotie naar de tweede klas libre. Een promotie waar zij zelf toch enige vraagtekens bij plaatst. Joke Breur: „Ik ben er toch wel een beetje huiverig voor of ik dat aan zal kunnen. Maar ik zal er in ieder geval mijn uiterste best voor doen. Hier thuis staat een biljart, dus niets let mij om regelmatig te trainen. Als het nieuwe sei zoen er aan komt en de libre- wedstrijden staan voor de deur, dan ga ik er nog eens ex tra tegenaan." Biljartster Joke Breur: „Volgend seizoen wil ik het ook in het bandstoten proberen. Het re sultaat in Etten-Leur was uitstekend voor mijn zelfvertrouwen.- foto de stem cor j de boer ^IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHilllllllllllllilllllllllllIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIII^ Van onze sportredactie TERNEUZEN - De Zeeuw se voetballers popelen om weer eens voor de competi tie in actie te komen na de verplichte winterstop en de serie afgelastingen. De conditie is er echter nog wel, want mocht er elders in het land vrijwel niet ge voetbald kunnen worden de laatste weken, in Zee land werden er volop oefenduels gespeeld. In de derde klasse D zal STEEN er zondagmiddag op eigen terrein tegen Roosendaal alles aan moeten doen om te bewijzen dat het nog steeds titelaspiraties heeft. De ploeg van Walter van Duysse staat wei vier pun ten achter op leider Zierik zee, maar het moet nog twee keer in actie komen tegen datzelfde Zierikzee. Die achterstand kan nog teniet gedaan worden. Roosendaal staat tweede op de ranglijst. Geen ge makkelijk karwei dus voor de Oostzeeuwschvlaamse ploeg. Toch is STEEN voor eigen publiek favoriet. Clinge kan de punten best gebruiken. Het staat nog steeds in de hoek waar straks de klappen plegen te vallen. De uitwedstrijd te gen SC Gastel, aanzienlijk beter geklasseerd, wordt moeilijk voor de Clingena- ren, die met één puntje al tevreden zullen zijn. Goes moet als het niet in de pro blemen wil belanden het Roosendaalse BSC ver slaan. Beide teams zijn nog degradatiekandidaten. De winnaar van dit duel kan wat ruimer ademhalen. Ook Jong Ambon zit nog in de problemenhoek. Het mag zijn handen dicht knijpen als het een gelijk spel kan overhouden aan het duel met De Schutters. Leider Zierikzee krijgt met een zware concurrent af te rekenen. Tegen DIVO zal het tot het uiterste moeten gaan wil het succes kun nen boeken. Vierde klas De vierde klas is zoals ieder jaar bijzonder boeiend. De strijd om de titel is nog volkomen open en de helft van het aantal ploegen is nog in de race. Terneuzen voert op dit mo ment de ranglijst aan en het moet die positie ge makkelijk kunnen consoli deren. Het is immers niet te verwachten dat de man nen van Maurice de Windt in de fout zullen gaan te gen het zwakke Aarden burg. Ook voor Axel weinig moeilij kheden. Biervliet, de ploeg van interim-trai ner Jan Dooms, die de door privé moeilijkheden ver trokken Piet de Koeijer is opgevolgd, mag niet in staat worden geacht het de Axelaars lastig te maken. IJzendijke is de derde ploeg die in de top kan blij ven en wel via een over winning op het Hulsterse HVV'24, dat dit seizoen geen schim is van de ploeg uit de vorige competitie. Hoofdplaat heeft de beste winstkansen tegen Honte- nisse en Philippine start als favoriet tegen Vogel waarde, een ploeg die ech ter niet mag worden on derschat door de mossel dorpbewoners. Lewedorp- se Boys zullen aan degra datie vrijwel niet meer kunnen ontsnappen. Of de debutanten zouden tegen RIA ineens moeten stun ten, maar dat zit er eigen lijk niet in. In de tweede klas B een leuke Zeeuwse derby. Breskens gaat naar de 'overkant' om er Vissingen, de vereniging die aast op Kees Vermunt als opvolger van trainer Pentury, te be strijden. De Bressiaanders zijn fel gebrand op winst. De mannen van Piet de Winde staan op de derde plaats van onderen en om wat meer vrijuit te kunnen spelen in de resterende wedstrijden zijn winst punten nodig. Het belooft ongetwijfeld een boeiende derby te worden op Wal cheren. Voor Sluiskil een zware opgave. De Van der Hooft-equipe krijgt te ma ken met kampioenskandi daat WVO. Waarschijnlijk een te sterke tegenstander voor de kanaaldorpbewo ners. Middelburg moet te gen Virtus minimaal één puntje kunnen pakken. Programma Tweede klas B: Virtus- Middelburg, WVO-Sluis- kil, DOSKO-RKTVV, NOAD-Internos, Vlissin- gen-Breskens, Berkdijk- Boeimeer. Derde klas D: STEEN-Roosendaal, Zie- rikzee-DIVO, Steenber- gen-Zundert, BSC-Goes, Jong Ambon-De Schutters, SC Gastel-Clinge. Vierde klas H: Vogelwaarde-Phi- lippine, Biervliet-Axel, RIA W-Lewedorpse Boys, Terneuzen-Aardenburg, HVV'24-IJzendij ke, Hoofdplaat-Hontenisse. -illlllllllllllllllllllllllllllllIlllllllllllllllilllllllllllIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIlllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllIlllllt— Van onze volleybalmedewerker IJZENDIJKE - In de landelij ke voHeybalcompetitie staat De Sterre zaterdag voor een zware opgave. Dan namelijk komt Sic Pugno op bezoek. Een middenmotor, die soms ver rassend uit de hoek kan ko- Jan Schut en zijn mannen lieten afgelopen zaterdag in de partij tegen WC 2 een puntje liggen en om mee te kunnen blijven draaien voor het kam pioenschap in de derde divisie, zullen deze foutjes niet dik wijls meer mogen voorkomen. De wedstrijd begint om 15.45 uur in sporthal 't Sportuus te Axel. Voor de Savok-damesequi- pe lijkt degradatie vrijwel niet meer te voorkomen. Toch kun nen de Sasse dames tegen Ek- spalvo misschien nog eens vlammen. Om 16.15 uur begint deze partij in sporthal De Vlaanderen te Sas van Gent. Van onze sportmedewerker AXEL - In het KNVB-zater- dagvoetbal staat voor het ko mende weekeinde weer een volledig programma op de rol. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen houdt dit in dat Hoek en Zaamslag in eigen huis spelen en dat AZVV en Terneuzense Boys een uitwedstrijd voor de boeg hebben. Het duel Hoek- Arnemuiden is wel het meest in het oog lopende duel en pu bliekstrekker nummer één. Hoek, dat de winterstop niet al te best is doorgekomen ge tuige het 1-0-verlies in Axel tegen AZVV in een zwakke partij, krijgt Arnemuiden op bezoek. De mannen uit het vis sersdorp leken een topploeg te vormen in deze competitie, maar konden dit niet waar maken. Arnemuiden staat als goede middenmoter geklas seerd. Een positie die voor Hoek het uitgangspaunt was en waar het nu net één puntje voor tekort komt. Het wordt daarom voor Jan Doorns en zijn mannen het duel van de waarheid. In de eerde gespeel de Zeeuy/se derby's werd met 1-0 verloren. Oostkapelle won met deze cijfers in Hoek en AZVV hield met deze cijfers de winst in eigen huis. De wit blauwe formatie staat dus voor een moeilijke klus. AZVV, dat de vorm juist te pakken heeft gekregen en weer wat meer armslag heeft op het middenveld door de te rugkeer van Piet Ruytenburg, reist af naar St.-Annaland, waar het WHS ontmoet. Deze tegenstander verkeert in de degradatiezone en zal dus niets cadeau doen. Met een op dreef zijnde Theo Hanny moet het mogelijk zijn voor de Axe laars de punten mee terug naar huis te nemen. In de derde klas verkeert Zaamslag nog steeds in de probleemhoek. Hoe hard het zelfvertrouwen en het opti misme een deuk hebben opge lopen door de nederlaag tegen Zwaluwe, zal blijken nu het de nummer twee van de ranglijst, Serooskerke, voor de kiezen krijgt. Een uiterst moeilijke opgave voor trainer Gerrit Emans en zijn team. Terneuzense Boys vertrekt naar Nieuwe Tonge waar het NTVV onderuit moet zien te halen. Geen eenvoudige taak, omdat de gastheren een plaats in de sub-top innemen en de Terneuzenaren hun tenten in de onderste helft van de mid denmoot hebben opgeslagen. Een punt mee huiswaarts ne men lijkt al een goed resultaat. Programma: Tweede klasse A: Oostkapelle-Oranje Wit, Roda Boys-Good Luck, Rozen- burg-SHO, SSC'55-Bruse Boys, WHS-AZVV, Hoek-Ar nemuiden. Derde klasse A: Tholense Boys-Zwaluwe, Krabbendijke-Kloetinge, We- meldinge-Kapelle, Din- teloord-Yerseke, NTVV-Ter- neuzense Boys, Zaamslag-Se- rooskerke. Van onze atletiekmedewerker OOSTBURG - Zaterdag 4 fe bruari houdt de West- Zeeuwschvlaamse atletiek- club in oprichting de presta tieloop Oostburg-Groede- Oostburg over een afstand van vijftien kilometer. Naast de volledige afstand kan er ook vijf of tien kilometer gelopen worden. Het startschot wordt gegeven nabij de Oostburgse sporthal 'De Veerhoek', waar tevens kleed- en doucheruimte is. De Oostburgse sportwe thouder Jan Vergouwe zal om 14.00 uur het startschot geven. Inschrijven kan vanaf 13.00 uur ter plaatse. Het parkoers loopt door het centrum van Oostburg via het industrieter rein de Maaidijk op, waar bij de waterzuivering de deelne mers aan de vijf kilometer hun keerpunt hebben. De deelnemers aan de tien kilo meter keren na het buurt schap Scherbier bij de Nieu- werkerkse kreek en die op de vijftien kilometer aanvaarden op de Groedese markt de te rugtocht. Op de terugweg gaat het niet door het Oostburgse cen trum, maar via de Kroon wij k- singel en Oudestad naar de sporthal. Het is voor het eerst dat de Westzeeuwschvlaamse atletiekclub organisatorisch naar buiten treedt. Woord voerder Jaap van Peperstra ten: „Misschien hadden we be ter meteen met een wedstrijd kunnen starten, maar aange zien we nog steeds geen offi ciële club zijn, lijkt het ons be ter voorzichtig aan te begin nen. Persoonlijk zal ik me wel sterk maken om van dit eve nement volgend jaar een wed strijd te maken. Hopelijk wer- Van onze badmintonmedewerker MIDDELBURG - In sporthal De Kruitmolen in Middelburg wordt zaterdag 4 en zondag 5 februari het badmintontoer- nooi van Avanti gespeeld in de categorieën A2, B, C en D. Er wordt gespeeld op tien banen en het aantal partijen bedraagt het maximum, te weten 325. Zaterdag wordt ge speeld van 9.30 tot 21.30 uur en zondag van 9.30 tot 18.00 uur. Bondsgedelegeerde bij het Avanti-toernooi is Hans Brand, hoofdscheidsrechter is Carla Versluys en als wed strijdleider fungeert Nico Smolders. Van onze sportmedewerker SLUISKIL - Maandag 13 fe bruari houdt de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen de algemene jaarvergadering in het clubhuis, café Atlanta te Sluiskil. Naast de normale gangbare zaken staat de verkiezing van een nieuwe voorzitter op het programma. Ad 't Gilde, die deze functie vervult, stapt op omdat hij in Amsterdam gaat werken. De nieuwe man, die zich als opvolger heeft aange diend, is Ton van Oosten. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. ken de weergoden zaterdag mee, want die hebben we no dig. De voorinschrijving liep goed, dus ik verwacht toch een kleine 150 deelnemers. Naast politiebegeleiding krijgen we ook medewerking van een aantal mensen van het Goese AV'56, waar we uiteraard blij mee zijn want de meesten van ons zijn leken op dit gebied." Het zit er in dat een aantal gekende Zeeuwse atleten za terdag in Oostburg van de partij zal zijn. Piet Wester- weele zei reeds toe, terwijl ook Gerard Bras van AV'56 en Jo- han de Vlieger van Marathon tijdens de jongste Braakman cross interesse toonden. Na dit eerste optreden van de club staat er op 26 februari een trimloop in Breskens op het programma. Vervolgens scho lierenwedstrijden op 20 april. Medio mei wil men met de buitentrainingen beginnen. Van onze sportredactie MIDDELBURG - In sporthal De Voorborch in Middelburg wordt zaterdag 11 februari het turnkampioenschap voor alle actegorieën van de afdeling Zeeland van het KNCGV (Ko ninklijk Nederlands Christe lijk Gymnastiek Verbond) ge houden. De deelnemende verenigin gen zijn: Veldo uit Middel burg, OKK uit Goes, Genie uit Bergen op Zoom, DIOS uit Oost-Souburg, EMM uit Ter neuzen, Voorwaarts uit Axel en SV Zaamslag. In de mor genuren komen de A-catego rieën aan bod. Aan de hand van de resultaten in deze titel strijd kunnen de dames en as pirant-dames zich plaatsen voor de nationale turnkam- pioenschappen van het KNCGV. 's Middag is het de beurt aan de B-groepen. Van onze sportmedewerker GROENENDIJK - Van zater dag 4 tot en met zondag 12 fe bruari houdt de biljartvereni ging GBC uit Groenendijk het kampioenschap eerste klasse libre van het district Zeeuwsch-Vlaanderen. Voor deze eindstrijd, die ge houden wordt in café De Hoogaars bij Leon Rijsdijk, hebben zich de volgende spe lers geplaatst: 1. Jo van Hau- ten (Den Ouden Arend, St. Jansteen) moyenne 6.40; 2. Benny Rameloo (SBC, Sluis kil) 6.96; 3. Karei de Koeyer (SBC, Sluiskil) 4.96; 4. Jo Leer- aert (HBC, Hulst) 6.34; 5. Jos Scheele (KOT, Terneuzen) 5.69; 6. Aad Hoffman (OBV, Oostburg) 4.82; 7. Raf Vonck (HBC, Hulst) 5.43 en 8. Eddy d'Hooghe (Den Ouden Arend, St. Jansteen) 4.43. Reserves zijn: Co Dieleman (BCD, Draaibrug) 4.78; Bram van de Gazelle (OBV, Oost burg) 5.34 en Jo Josiassen van Den Ouden Arend met 4.42

de Stem | 1984 | | pagina 7