Dambond weet het niet meer Koopmans is titel kwijt Alex Blanchard voor niets naar Marseille Racing Viaaricli Zesde schaak- compel Zeeuwsl Frans van Kuyk debuteert met overwinning Jef Jurion weer in moeilijkheden Feyenoord - Ajax Hoflehner wint in Cortina D'Ampezzo Paklin springt 2,36 meter Pers heeft nog weinig I interesse Spelen in VRIJDAG 3 FEBRU> VRIJDAG 3 FEBRUARI 1984 Yan der Zeeuw opvolger van Joop Wagenaar Zuidkoreaanse tennissers naar China Handbalsters verliezen weer door Hoin Groothuis Eenmalige uitkering voor zelfstandigen... ECJZ '82 Nieuwe sponsor voor Grand-Prixl Thurau en Fritz winnen zesdaags' van Kopenhagen! I h<rt tref» el is ""getwijfeld I De se- DE STEMS, Van onze sportredactie AMSTERDAM - Volgens het bestuur van de Konink lijke Nederlandse Dambond (KNDB) kan een tweekamp tussen Wiersma en Wirny slechts een vriendschappe lijk karakter hebben. „De wereldtitel kan daarbij geen moment in het geding zijn". Dat is het standpunt van waarnemend voorzitter Wim van Dongen. De KNDB heeft met verbazing kennis genomen van het bericht waarin de werelddambond (FMJD) bekend maakte dat Harm Wiersma zijn wereld damtitel is ontnomen. „We begrijpen nu echt niet meer waar de FMJD mee bezig is", aldus Van Dongen, die stelt dat de KNDB zich houdt aan het besluit van de buitengewone algemene vergadering van 21 januari. Daar werd gesteld dat de match niet de wereldtitel als inzet kon hebben. Dat FMJD-president Wim Jurg woensdag in Moskou een compromis met de damfederatie van de Sovjet-Unie zou hebben be reikt, komt de waarnemend KNDB-voorzitter onwaar schijnlijk voor. „We hebben bij het FMJD-bureau in Rotterdam navraag gedaan, maar daar wist men van niets", aldus Van Dongen, die van de inhoud van het nieuwe compromis niets be grijpt. „Volgens berichten zou de wereldtitel vakant zijn. Jurg zelf heeft echter na af loop van de match om het wereldkampioenschap tus sen Van der Wal en Wiers ma in Heerenveen gesteld, dat er nu in ieder geval dui delijkheid bestond over de houder van de wereldtitel. Zowel voor Nederland, als voor de FMJD en de Russen was dat vanaf dat moment Harm Wiersma", aldus Van Dongen. „Op grond waarvan Wiersma nu opeens geen wereldkampioen meer zou zijn, is voor ons onbegrijpe lijk", stelt de KNDB-woord- voerder, die deze kwestie overigens op 11 februari in het bestuur van de dambond aan de orde zal stellen. Van Dongen: „Er zijn na het wereldkampioenschap en het congres van de FMJD in Sao Paulo door de we relddambond zoveel ver schillende interpretaties over de rechtsgeldigheid van de wereldtitel van Van der Wal gegeven, dat ook wij nu niet meer weten wat het werkelijke standpunt van de FMJD is. Voor ons is de zaak volkomen duidelijk. Van der Wal was wereld kampioen van Sao Paulo tot het einde van de tweekamp tegen Wiersma. Vanaf 18 november is Wiersma we reldkampioen en dat blijft hij tot het WK-toernooi eind dit jaar in Afrika een nieu we titelhouder heeft opgele verd. Wiersma zal zijn titel daar niet verdedigen, dus is de winnaar van het WK- toernooi zijn opvolger. Te gen elke andere volgorde te kenen wij protest aan". Van der Smissen start sterk ZEIST - Het Bestuur Ama teurvoetbal van de KNVB heeft donderdagavond Han van der Zeeuw benoemd tot algemeen secretaris. 6e heer Van der Zeeuw volgt als zoda nig de op 31 december van het vorig jaar overleden Joop Wa genaar op. Van der Zeeuw, die in Lei den is geboren, is veertig jaar en woonachtig in Papen- drecht. Alvorens hij op 1 no vember 1980 als adjunct-se cretaris in dienst trad bij de KNVB, was hij op gemeente lijk niveau actief, het laatst als ambtenaar Jeugd- en Sportza ken in Papendrecht. Van der Zeeuw kan bogen op een ClOS-opleiding en is in het bezit van het voetbaltrai- nersdioloma A. Hij trainde amateurclubs als Unitas, DESK, Sliedrecht en Papen drecht. Bij die laatste vereniging vroeg hij, gelet op de aanvaar ding van zijn nieuwe functie, onlangs ontbinding aan van zijn contract. Zijn opvolger bij Papendrecht is de voormalige Feyenoord-speler Joop van Daele. LONDEN - De Daviscupwed- strijd tussen China en Zuid- Korea zal van 2 tot en met 4 april in Kunming in de Volks republiek worden gehouden. Daarmee zijn de Zuid-Kore- aanse tennissers de eerste sportlieden uit hun land die een bezoek brengen aan de V olksrepubliek. Philippe Chatrier, voorzit ter van de Internationale Ten nis Federatie, omschreef de ontmoeting als een mijlpaal in de geschiedenis van de sport in Azie en de gehele wereld'. De Volksrepubliek heeft geen diplomatieke relaties met Zuid-Korea en is nauw ver bonden met het communisti sche Noord-Korea, waaraan het steuin verleende tijdens de Koreaanse oorlog van 1950-53. Het eerste directe contact tus sen beide landen kwam vorig jaar mei tot stand nadat een Chinees vliegtuig was gekaapt en naar Zuid-Korea gevlogen. Er werd toen succesvol onder handeld over de terugkeer van de passagiers, bemanning en het vliegtuig. CHEB - Het Nederlandse da mesteam heeft donderdag tij dens het internationale zaal- handbaltoernooi in de Tsje- choslowaakse plaats Cheb voor de derde maal verloren. Na nederlagen tegen Hon garije en Tsjechoslowakije B werd het nu 13-22 tegen het A-team van Tsjechoslowakije. Bij de rust was het 7-9. Neder land eindigde daardoor in de poule onderaan. EERSEL - Een herhaling van 'Berkhout', waar zowel Rini van Bracht als Christ van der Smissen vorig jaar geen rol speelden in het slotstuk van het Nederlands kampioenschap driebanden, lijkt in Eersel, waar gis teren in sporthal de Kraanvogel de nationale titel strijd van start ging, uitgesloten. De vorige editie van het toernooi was een gedenkwaar dige. In het bij het driebanden slechts eenmaal toegepaste en door velen verfoeide poulesys teem overleefden van Bracht, toen wereldkampioen, en van der Smissen de kwalificatie ronde niet. Van Bracht zelfs door eigen toedoen. Uit protest tegen de toernooi-opzet .lever de hij een wanprestatie. Geschrokken door het vroegtijdig afhaken van de twee topspelers en de stroom van kritiek, schakelde de KNBB weer over naar de al tijd gehanteerde halve compe titie. Met dat systeem waarbij een misstap gemaakt mag worden, hebben van der Smis sen en van Bracht in het re cente verleden sterk gedomi neerd. Van de laatste zes kam pioenschappen veroverden beiden er twee. Een vrij logi sche zaak, want de Willebror- der en de Waalwijker zijn kwalitatief de beste twee spe lers. Het is aannemelijk dat minimaal een van de twee ook in Eersel een toonaangevende rol zal vertolken. Een eerste aanzet gaven beiden op de openingsdag. Zowel van der Smissen, die Piet de Jong en Ad Verlouw versloeg, als van Bracht, die Eddie van de Looy en Jan Doggen klopte, startte met tweemaal winst. Van het tweetal favorieten overtuigde van der Smissen, die de eerste dag afsloot met een gemiddelde van net boven de 1, het meest. De Willebror- der behaalde twee gedecideer de overwinningen. Tegen Ver louw, die eerder van debutant Frans van Kuyk had verloren, kreeg hij overigens pas aan het eind van de partij defini tief zekerheid. Verlouw, die konstant een achterstand had, kwam namelijk steeds goed terug. Zelfs nadat van der Smissen hem in de 34e beurt een dreun had uitgedeeld met een serie van 8: 26-37. Twee beurten later leverde Verlouw eenzelfde prestatie af. Het antwoord, dat van der Smis sen direkt klaar had - een reeks van 5 - was echter teveel voor hem. Rini van Bracht behaalde twee benauwde zeges, die hij vooral bewerkstelligde door sterk verdedigen. Zowel tegen Doggen, die in zijn eerste par tij kansloos had verloren van een in het begin ontketende Joop de Wilde (13 punten in 3 beurten), als tegen van de Looy hing de overwinning tot het eind aan een zijden draad je. De Roosendaler, die teveel goed posities voor de oud-we reldkampioen achterliet, be naderde van Bracht tot op twee punten in de slotfase door een serie van 5: 48-46. Van Bracht maakte het ver volgens uit, waarna Doggen alleen de acquit-stoot nog maakte. In de confrontatie tussen van Bracht en van de (ADVERTENTIE, ->ƒ Looy was er op het laatst een zelfde marge (43-45). Ook in die situatie maakte de Waal wijker het in één beurt uit. Van der Smissen en Van Bracht namen meteen afstand van de rest van het deelne mersveld. Met een winstpartij volgt een kwartet spelers: Frans van Kuyk, Joop de Wil de, Eddie van de Looy en Piet de Jong. Frans van Kuyk had een uitstekende start. De Ouden- bosse debutant beëindigde beide partijen met een moyen ne van boven de een. Zijn goe de spel leverde in de eerste ronde een fraaie overwinning (50-36) in 43 beurten tegen Ad Verlouw, van wie hij na de helft van de partij vlot weg liep, vooral ook door goed de defensie in de gaten te houden. Tegen Piet de Jong ging de west-Brabander op het laatst het schip in. In de 39-ste beurt maakte De Jong bij de stand 43-45 in zijn voordeel de partij uit. Dat titelverdediger Joop de Wilde met minder dan de maximale winst genoegen moest nemen, was een klein mirakel. De Delftenaar, die erop gebrand is een goed fi guur te slaan, omdat zijn kam pioenschap van vorig jaar niet bijster hoog werd aangesla gen, leek na zijn eenvoudige zege op Doggen tegen Eddie van de Looy ook regelrecht op een triomf af te stevenen. De Wilde had na 27 beurten een voorsprong van 15 punten: 32- 17. Hij ging evenwel ver krampt spelen, toen Van de Looy ijzersterk terugkwam. Met een serie van 8 in de 40-ste beurt nam Van de Looy de lei ding over. In de spannende slotfase had de Veldhovenaar zijn zenuwen het best onder controle. Vanuit een gelijke Stand (48-48) bereikte hij in de 46-ste beurt de finish. De Wil de liet zich ook nog een remise ontglippen door in de nabeurt de aquitstoot te missen. Uitslagen Eerste ronde: Van Bracht50 54 7 0.925 Van de Looy43 54 4 0.798 Van der Smissen50 58 4 0.863 De Jong34 58 3 0.586 De Wilde50 44 7 1.136 Doggen35 44 4 0.795 Van Kuijk50 43 6 1.162 Verlouw36 43 8 0.837 tweede ronde: Van der Smissen50 41 8 1.219 Verlouw36 41 8 0.878 Van Bracht50 47 7 1.063 Doggen47 47 5 1.000 Van de Looy50 46 8 1.086 De Wilde48 46 5 1 043 De Jong50 39 6 1.282 Van Kuyk43 39 5 1.102 De stand na twee ronden: (achtereenvol gens matchpointen, caramboles, beurten, algemeen gemiddelde en hoogste serie); 1 Van der Smissen4 100 99 1.010 8 2. Van Bracht4 100 101 0.990 7 3. Van Kuyk2 93 82 1.134 6 4. De Wilde2 98 90 1.081 7 5. Van de Looy2 93 100 0.930 8 6. De Jong2 84 97 0 865 6 7. Doggen0 82 91 0.901 5 8. Verlouw 0 72 84 0.857 8 Indien u in 1982 zelfstandig een beroep of bedrijf uitoefende en uw inkomen bedroeg over dat jaar niet meer dan het minimum-niveau, dan kunt u over het jaar 1982 in aanmerking komen vooreen: Voor nadere inlichtingen en voor een aanvraagformulier kunt u zich schriftelijk of telefonisch wenden tot: De Stichting Coördinatie Dienstverleningscentra Kleinbedrijf (SCDK) Antwoordnummer 17440 1000 SN Amsterdam (020-997595) Voor de agrarische sector en de visserij: Stichting tot Uitvoering van Landbouwmaatregelen (STULM) Antwoordnummer 10560 2500 WB 's-Gravenhage of de districtsbureauhouders. Tot en met 29 februari kunt u een aanvraagformulier indienen. Christ van der Smissen: na een dag aan de leiding bij het NK driebanden. FOTO DE STEM BEN STEFFr MARSEILLE - Het dertiende gevecht om de Europese titel in het halfzwaargewicht is Rudi Koopmans donderdag avond in het Sportpaleis van Marseille fataal geworden. Bij het begin van de negende ron de gaf de afgelopen maandag 36 jaar geworden Fries te ken nen niet meer verder te willen boksen omdat hij te veel hin der ondervond van zijn in de vijfde ronde verslagen rech terhand. Richard Caramanolis, de vierde Fransman die na Ro bert Amory, Hocine Taf er en Rufino Angulo, een poging on dernam Koopmans te onttro nen, sprong juichend op toen de titelhouder op zijn krukje bleef zitten. Het tijdperk- Koopmans was afgesloten. In het dertiende Europese titelgevecht dat hij leverde, was de Fries het minst op dreef. Zijn linkse directen, waarmee hij in het verleden tegenstanders soms volledig sloopte, kwamen er niet uit en Koopmans maakte bovendien conditioneel geen al te sterke indruk. Koopmans had zich een afscheid van de ring - hij kondigde enkele dagen gele den aan dat Caramanolis zijn laatste tegenstander zou zijn - ongetwijfeld anders voorge steld. De in 28 partijen ongeslagen Fransman was te sterk voor Koopmans. In de tweede ronde kondigden zich de problemen voor de Europese kampioen al aan. De bijna een hoofd grote re Fransman bleek vooral met zijn linkse een geducht wapen te hebben. Al halverwege de tweede ronde leidde Carama nolis met een dubbele linkse op het hoofd de eerste knock down in. Koopmans leek zich in de minuut pauze, waarin zijn helpers alles deden om de kampioen bij zij n positieven te brengen, redelijk hersteld te hebben. De achtduizend toe schouwers scandeerden de voornaam van hun favoriet maar Caramanolis kon niet aan hun wens, een knock-out forceren, voldoen. Koopmans volgde de aanwijzingen uit zijn hoek om zijn kin op de borst te houden op en loerde vooral met zijn linkse op de le ver van de Fransman, die in de eerste ronde al drie maal fors was getroffen. Caramanolis werd tot voor zichtigheid gedwongen en ver loor daardoor even zijn drei ging. De derde en vierde ronde brachten weinig spectakel en bij het begin van de vijfde drie minuten, was de stand in evenwicht. De vijfde ronde werd fataal voor Koopmans. Hij kreeg weer last van zijn rechterhand, die hij op 21 no vember van het vorig jaar in Parijs tegen Rufino Angulo verslagen had. In Parijs had Koopmans echter een tegen stander, die met een hand was te bestrijden. Caramanolis was aanmer kelijk sterker maar vooral1 agressiever. De Fransman nam voortdurend het midden van de ring en joeg de ver moeide Europese kampioen langs de touwen. Koopmans probeerde de schade zoveel mogelijk te beperken door vast te houden en af te klem men, waar Brimmell overi gens direct tegen optrad. Koopmans verloor de vijfde ronde duidelijk maar had in de zesde ronde weer licht voordeel omdat Caramanolis toch ook de vermoeidheid ging voelen. Koopmans bleek ech ter ook aan het eind van zijn krachten en de Fries keek her haaldelijk naar zijn hoek om dat hij het einde voelde nade ren en hij in elk geval niet uit geteld wilde worden. Na de achtste ronde stond het besluit van Koopmans, die op 8 december 1972 in Keulen als professional debuteerde en in 47 partijen slechts twee maal verloor, vast. MARSEILLE - Alex Blan chard, de officieel door de Europese Boksunie aangewe zen uitdager voor een gevecht om de Europese titel in het halfzwaargewicht, is vergeefs naar Marseille gereisd. De Amsterdammer zou don derdagavond op het program ma in Marseille, waar Rudi Koopmans zijn Europese titel vrijwillig tegen de Fransman Richard Caramanolis op het spel zet, uitkomen tegen de Spaanse kampioen Emilio Garcia. Donderdagmiddag bij de weging in een winkelcentrum in Marseille verscheen de Spanjaard niet. Hij had geen toestemming van zijn nationa le bond gekregen, omdat hij slechts een gering aantal par tijen als prof heeft gebokst en bovendien ruim een jaar niet in de ring is geweest. Blanchard kwam donder dagavond tot de conclusie dat een spel met hem gespeeld is. „Ik ben gewoon bedonderd. Die Fransen wisten al lang, dat Garcia niet zou komen. Ze hebben mijn partij wel aange kondigd met de bedoeling meer publiek te trekken", al dus de Amsterdammer. door Aad Jongbloed BRUSSEL - Jef Jurion (46), een van de grootste voetballers, dj, België ooit gehad heeft, is opnieuw in moeilijkheden. Hij word nu verdacht van een enorme fiscale fraude, die waarschijnlijk I nooit aan het licht zou zijn gekomen, indien in zijn restaurant it I Beersel bij Brussel geen moord was gepleegd. Bij het onderrok I naar die moord, waarvan de zogenaamde bende de 'Dolle Do.f ders' verdacht wordt, stootte justitie op een boekhouding, dij I aanleiding gaf tot dé arrestatie van Jurion. XERNEUZEN - Zeeuv moyenne weet te speled Voor insiders een bekenl niet. Tenzij die de laatstj gevolgd, want daarin stq meld. Prestaties die er i Zeeuvvseh-Vlaanderen i een eervolle tweede plaa te Etten-Leur met een klasse libre. Eerder, in 1976, kwam Ju rion in opspraak, toen hij trachtte de club, waarvan hij trainer was, La Louvière te redden van degradatie door te pogen een andere club, Ber- chem, om te kopen. Hij liep daarbij een levenslange schor sing als trainer op. Jef Jurion speelde 64 keer in het Belgisch nationaal elftal en hij behaalde negen keer de landstitel met Anderlecht. In 1962 kreeg hij de Gouden Schoen. In zijn nadagen speel de hij nog voor Gent en Loke ren. later werd hij trainer van Beveren en La Louvière. Jurion had aanvankelijk een bloeiende kolenhandel. Vervolgens hield hij zich bezig met de huizenhandel, maar hij werd ook een bekend voetbal makelaar. Hij geniet boven dien grote populariteit door de toto-prognoses, die hij elke maandag voor TV geeft. Tenslotte is hij eigenaar van een zeer bekend restaurant in Beersel, l'Auberge du Cheva lier. De bende, die voorname lijk het zuiden van Brussel on-L veilig maakte en minstens Ijl moorden beging, kwam einJ vorig jaar daar op bezoek. Del buit die zij maakte was nietl groot; wel doodde zij AlfonsI Vandeneynde. Bij het onder-l zoek daarna zou gebleken zijnl dat er in alle zaken, waarmetl Jurion zich bezighoudt, raudeerd is. Van onze sportredactie CORTINA D'AMPEZZO - De Oostenrijker Helmut Hofleh ner heeft donderdag de afda ling voor de wereldbeker in Cc. iina d'Ampezzo gewonnen. Hoflehner legde het bijna drie kilometer meter lange traject af in 1 minuut 51,81 seconden. De Zwitsers Urs Raber en Conradin Cathomen eindigden op ruim een seconde als twee de en derde. De skiërs over brugden tijdens de race een hoogteverschil van 858 meter. De uitslag Is: 1. Hoflehner (Oos) 1 51,812. Raber (Zwi) 1.53,05; 3. Cathomen (Zwi) 1.53,06; 4 Johnson (Vst) 1.53,17; 5. Wirs- berger (Oos) 1 53,52 De Nederlander Hans van der Veldt eindigde als 48e met een tijd van 2.01,70. Er namen vijftig skiers deel, van wie er 49 werden geklas seerd. De stand voor de wereldbeker (afdaling) is: 1. Raber (Zwi) 94 punten, 2. Resch (Oos) 90; 3. Klammer (Oos) 79 De stand voor de wereldbeker (algemeen) is: 1. Zurbriggen (Zwi) 209 punten; 2. Wenzel (Lie) 168; 3 Stenmark (Zwe) 156. Van onze sportredactie MILAAN - Tijdens een in- dooratletiekontmoeting in Mi laan heeft Igor Paklin uit de Sovjet-Unie 2,36 meter hoog gesprongen. Paklin verbeterde daarmee de beste wereldpres tatie met een centimeter. Op 12 maart 1978 sprong Paklins landgenoot Vladimir Jatsjenko, eveneens in Milaan, over 2,35 meter. Paklin leverde de prestatie tijdens een lan den wedstrijd tussen Italië, Sovjet-Unie en Spanje. De Ita liaanse 4x200-meterploeg no teerde 1 minuut 24,15 secon den, de beste prestatie ooit door een Europese formatie verwezenlijkt. Pavoni, Tilli, Bongiorni en Simionato vorm den het kwartet. Op 9 februari 1977 liep een ander Italiaanse viertal 1.26,1. (ADVERTENTIE LOS ANGELES - Voor di| Olympische Spelen van Angeles bestaat van de zijii van de internationale persver. tegen woord igers opvallei weinig belangstelling. In Serajewo is bekend maakt dat van de 3350 vëri stuurde formulieren voor hi aanvragen van een accredit)! tie slechts 910 zijn teruggezon den voor de opgegeven termiji van 1 februari. Als reden v< de geringe interesse worden enorme kosten opgegeven. Het Mayflowerhotel voorbeeld, waar nogal persmensen worden gehuis vest, heeft met ingang van januari de prijzen voor de kaj mers verhoogd van 80 naar 1! dollar. Ook de stijging van de larkoers speelt een grote r< bij de terughoudende ling van de media. Het Inter nationaal Olympisch Comit beraadt zich over de situatj en zal de datum voor het aaiv vragen van accreditaties veq moedelijk verlengen tot maart. KORFBAL District Zuidwest: Eerste kla.j A: sporthal Voorborch Mid-J delburg, aanvang 15.40 uurl Swift-Tjoba. Afdeling Zeef land: Eerste klas: Sporthal Vlissingen, aanvang 21.30 uur| Seolto 2-TOGO. Derde klas Af sporthal 't Zwaantje Terneu-f zen, aanvang 15.00 uur: Zaam-J slag-TOGO 2. TENNIS Districtswintercompetitie, zondag 5 februari: Ador-hall Braakman, aanvang 14.30 uur:| Drive 1-TSI 2, Axel 2-DOS 3.1 Jarinohal Terneuzen, aanvang I 14.30 uur: Axel 1-De Bongerd 1 Den Dullaert Hulst, aan vang 14.00 uur: Drive 2-Honte- nisse 2. Hal Schelde Interna tional Goes, aanvang 15.001 uur: Heren: Domburg 1- Zaamslag 2 en Eegedima-DOS I 2; mixed: Souburg 2-Eegedi- ma. Jarinohal Vlissingen, aan- vang 13.30 uur: heren: Schel de-Animo 1; mixed: DOS 2- Hulster Ambacht 3. Hal Kaas boer Biggekerke, aanvang I 14.00 uur: Domburg 1-Schenge PARIJS - Philippe Chatrierj de voorzitter van de internal tionale tennisfederatie half donderdag in Parijs bekeni| gemaakt, dat vanaf 1985 Amerikaanse biscuit-fabriei Nabisco als sponsor zal optref den van de Grand-prixtoflJ nooienreeks voor heren. Nabisco komt in de van Volvo. Het contract vani Zweedse automobielfabrifj met de Grand-Prix loopt jaar af. De Amerikaanse maal schappij heeft zich verpik!] om in drie jaar (1985, 1' 1987) in totaal 10.5 miljoen dol] lar (31.5 miljoen gulden) schikbaar te stellen en ha een optie voor de jaren 19 1989. Van onze sportredactie KOPENHAGEN - De duitsers Dietrich ThuraH Albert Fritz hebben don®'] dagochtend vroeg de se van Kopenhagen gewoi#] De Denen Gert Frar>»1 Hans-Henrik Orsted ein°j den met een ronde achtersta] als tweede. In dezelfde ron werd Rene Pijnen met 8 Westduitse koppelgenootJ<sj Kristen derde. roti 1. HANDBAL Landelijke competitie: Derde Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT-Op vrijdag J7, zaterdag 18 en zondag 19 lebruari vindt in de Vlaande- renhal te Sas van Gent een uniek evenement plaats. Voor et eerst in de geschiedenis van de Zeeuwse sportwereld "jn maar liefst vijf organisa ties verenigd in één evene- ïl!nt "'".z!ch gezamenlijk aan hit publiek te presenteren en Promotie voor hun sport te maken. Op de Racing show zijn vei tegen woord igd de ZEVAC Stichting RES, Fietscross,' „,'TR en de Stichting Ex- De1vm i, Watertorencircuit. rallv V^C Zal de ritten- 'allysport gaan promoten met stand waar rallywaaens vanTduen en videobeelden on bekende rally-evenemen- len te zien zijn. Fv^i Stfchting Recreatieve ploitatie Smitschorre verte- nat,u^r(?,gi op haar stand en tn motocrosssport n toont een twintigtal cross- oid t, tntnicrossers, trikes, deohnn?!irS en natuurlijk vi- wordt a 6"' De Fietscross Rinp.il F alle acht vereni- deren Ult Zeeuwsch-Vlaan- vertegenwoordigd. Op frm"J De uitslag is: 1 Thurau en 412 punten; 2. op een ronde: rsted (Den) 655 3. Josef Kristen nen (Wdl en Ned) 465; 4 optwee uil Doyle en Wiggins (Gbr en AusJ Rinklin en Schriopfer (Wdl) 420 Bekerwedstrijd 8 februari 20.00 uur - Verkoop van kaarten start, uitsluitend aan de loketten van het stadion, op zaterdag 4 februari van 9.00 tot 12.00 uur - Telefonische of schriftelijke bestellingen kunnen helaas me' in behandeling worden genomen. - Verkoop op zondag 5 februari vanaf 11.00 uur voorafga3^ aan de wedstrijd Feyenoord-Den Bosch (aanvang 13.00 uur), gevolgd door Excelsior-Sparta. - Voor deze wedstrijden zijn de poorten vanaf 12.00 uur geopend. - Vanaf maandag tevens verkoop tijdens kantooruren (9.00 uur -17.00 uur) aan het stadion. 11 onze schaakmedewerker ^neuzen - Deze week ronde zesde en voorlaatste c„m '»1e Zeeuwse schaak- "aaS"'gespeeld. Het voor- 6|r Hei ,»?.n tussen Terneuzen "te titpi tte Paard 2. Hoewel I neus v n°g nauwe'ijks aan de kan ,,.,an Terneuzen voorbij I V'in.stzou Terneuzen bij c«rrenf gevaarlijkste con- ronde HWP 2 met nog één Va,r h(.iVSpe,e.n' a' zeker zijn "ootrtbi amPi°enschap in de I yan vii0hakers van het eerste 1 in de 'ssi"gen zijn niet meer h°ofdki ee om de titel i" de §deze „asse- Zij moeten het [IlWpo ®ek opnemen tegen BW een goede midden- |Vc'afering zal halen in ornPetitie. Goes krijgt de A of to sp vr lei ho du lai da ve ke bu So de ov< me nei gei de sch gaï ger

de Stem | 1984 | | pagina 6