Ziekenhuis Hulst dicht Staatsecretaris: is prima experiment Oostburgse commissie voelt zich 'bedrogen' Aardenburg werk model Sluis verder uit laar niet op kosten gemeente VAN ZEELAND voorzitter pelbergs: Weer promotie [oor landbouw museum Heille IJzendijke van de BMW-dealer Garage Veffcrvggebv ZEEUWSE BEROEPENMANIFESTATIE GEOPEND VERBOUW GEMEENTEHUIS KOST STEEDS MEER Bram van Lare blinkt uit bij rollenstrijd in Draaibrug Veel geslaagden EHBO-examens in IJzendijke Waterschap beducht voor oevervallen markten PAGINA ZEELAND i LMDERDAG 2 FEBRUAR11984 n| 4 - FOTO'S DE STEM I COR J DE BOER wacht is het breken van een kamprecord iedere avond, 's Nachts moet er bij ieder ten tenkamp door de aspirant brandweerlieden nacht wacht gelopen worden. Spelen tk- de ige ig- 3T- eel «ls :ti- de *d- ge- se- ch- De ten iald ge- een van het ten. tio- mp uit en »en, Tijk, stus nde lar- zal een Een ator ver- Dindag beginnen de offi ciële spelen in de vorm van eee klaverblad, met een pou le-indeling. Deze spelen (brandslangestafette, zee- phelling, kussengevecht bo ven het water, boegsprietlo pen en zeildoek springen) nemen ook de gehele woens dag in beslag. Ondertussen staat er een legertje vrijwil ligers (brandweerlieden en hun vrouwen) klaar om de maaltidjen te bereiden; zo'n slordige 200 broden en 100 kilogram aardappelen per dag. Donderdag is het een ech te Zeeuwse aangelegenheid. De ploeg wordt dan in twee ën gesplitst. De ene ploeg gaat met fietsen van het ANWB witte fietsenplan een route met opdrachten rijden. De route loopt onder andere langs de Oostkolk, waar een spel met kano's gedaan wordt. Eventueel kunnen ook kinderen uit Terneuzen een rondje varen. Getracht zal worden een vaartochtje o de Westerschelde in het pro gramma op te nemen, vooral voor de buitenlandse ploe gen zou dit een geweldige belevenis zijn. De andere ploegen gaan zich dan meten in de Zeeuw se spelen zoals gaaibollen, pierbollen, puut van Gies. boogschidten op de liggende wip enzovoorts. Als afeh1'" ting wordt een grote barbe cue gehouden. Tevens zal dan de prijsuitreiking zijn door het hoofd van de brandweer burgemeeser Oc- keloen van Terneuzen. Vrij dag wordt het kamp afge broken. Tijdens de kampda gen zal er een kampkra verschijnen en er worde video-opnamen gemaakt Promotie Bij slecht weer zal men zijn toevlucht moeten z ken in de schuur en een aa gepast programma afd^a en zoals een quizprogram en een disco. Alle sPe zijn overigens van te vo bekend gemaakt z°~. iedere ploeg hierop kan nen. De Groot: „Het wordt een waar spektakel, waar grote verwachtingen hebben. Leuke bijkomsms heid is dat veel ouders de jonge brandweer!) nu reeds plaats bespre* om tegelijkertijd in de bij heid van Terneuzen vakantie door te brenge doen we ook "0g ^zen". promotie voor Terne r De stickers kosten L" n0g stuk. De bedrijven di op I niet gereageerd heds!Lage, het verzoek om een bU g worden deze week aangeschreven. ardenburg: nderzoek an kabel-tv T20 PAGINA ZEELAND 4 I van een onzer verslaggevers ItlLLE - Er dient voor het ttklandbouwmuseum in Lie een actiever promotie- Xltid te worden gevoerd. Tot ■januari 1983 bezochten in to- I 65.000 mensen het mu- wat voor stichtings- wnitter mr. J. Asselbergs «i bewijs is dat het museum teen behoefte voorziet. I Niettemin moet in het jaar- 1982 geconstateerd luiden dat het bezoekersaan- llzich dat jaar in een dalende In bewoog. Voor wat 1983 be- Jeft wordt opgemerkt dat de Belangstelling weer stijgende I Momenteel wordt overleg fcïoerd tussen de besturen fade museums in IJzendijke ti Heille. „De museums moe- eendrachtig samenwerken (dat de problemen allerwe- jf worden ondervonden", al ii mr. Asselbergs. Blij is hij et het feit dat de drie West erns-Vlaamse gemeenten 1 Je vele instanties en instel- Lgen, die in het bestuur ver- fKriwoordigd zijn, 'rotsvast' titer het museum staan. I Als wensen voor komende |d staan een betere verlich- het opknappen van di verse oude werktuigen en het r oude glorie herstellen van s kruiden- en gewassentuin t het verlanglijstje van de wrzitter. teltocht - Wandelsport- Iroiiging Jeugdbelang houdt pmende zaterdag een puzzel- ptht door de straten van IJ- endijke. De tocht, die onge in een uur duurt, gaat om 14 pr van start bij het Hof zicht- theater, waar gezocht moet Korden naar slagzinnen. Het fcohrijfgeld bedraag drie ft-den, waarbij een kop soep ^inbegrepen. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Aardenburg wil de haal baarheid van kabel-televisie in de gemeente wel laten onderzoeken, maar dan niet op eigen kosten. Die moeten gedragen worden door een eventueel geïnteresseerde ondernemer op dit gebied. Wethouder R. van de Wijnc- kel gaat dan ook op zeer korte termijn met het bedrijfsleven praten of er belangstelling be staat voor een dergelijk on derzoek. Dit bleek gisteravond tij dens de raadsvergadering, waarin een kleine meerder heid zich op het standpunt stelde dat niet de gemeente, maar de ondernemer zelf maar moet uitzoeken of een Aardenburgs kabelnet finan cieel haalbaar is. Het is nu in elk geval al duidelijk dat St. Kruis en het buitengebied van Eede wel vergeten kunnen worden", aldus Van de Wijnc- kel. „Aansluiting zou alleen mogelijk zijn bij een enorm hoog abonnementsgeld". Mogelijkheden Vooral de CDA-fractie ha merde erop, dat een kabel maatschappijdie brood ziet in Aardenburg zelf moet op draaien voor de te maken on derzoekskosten. De oppositie (VVD, PvdA, D'66 en Lijst Standaert) daarentegen vond dat de gemeentè het geld best zelf op tafel kan leggen. „Want nu zijn er mogelijkheden om bij Oostburg aan te sluiten", aldus H. van Rie (D'66). „De bedrijven komen waarschijn lijk pas over vijf of tien jaar in actie". Ook J. de Ridder (VVD) dacht er zo over. „Als we nu niet inhaken, kan een kabelnet voor ons straks wel eens een stuk duurder gaan uitvallen", meende hij. „Op dit moment kunnen we zonder noemens waardige extra kosten aan koppelen op de kabel, als die vanuit Sluis naar Oostburg wordt doorgetrokken". St. Kruis Dat een kleine kern als St. Kruis al bij voorbaat moet worden afgeschreven, geloof de hij niet. „De ervaring in Oostburg heeft geleerd, dat juist in de kleinere dorpen de belangstelling voor kabel-t.v. het grootst is. Daardoor vallen de aansluitingskosten relatief gezien niet echt zoveel hoger uit". Tenslotte bleef het voorstel van de raadsmeerderheid overeind om eerst te proberen een kabel-maatschappij te in teresseren voor een onderzoek zonder kosten van de gemeen te. Met een nipte meerderheid (6-5) ging de raad akkoord met een voorstel tot grondruil met het waterschap 't Vrije van Sluis voor het inrichten van een woonwagencentrum aan de Eedeweg. De oppositie ver klaarde zich tegen, omdat het college het financiële plaatje voor de bijkomende kosten niet had geleverd. Volgens wethouder Van de Wijnckel vallen die echter binnen de normen zoals die door het woonwagenschap zijn gesteld, zodat de gemeente zich geen buil valt aan de ruil. (ADVERTENTIE) Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 PIST-Als Hulst volhard in Niverzettelijke houding te- sluiting van het Hulster «enhuis staat de gezond- szorg in de regio nog veel Wr narigheid te wachten lI1nu ai het geval is. ®)ar kwam gisteravond het 5 op neer van PvdA-ge- FjMeerde W. Don, toen hij F® een openbare bijeen- 1;® van de PvdA-afdeling fr .^n ziekenhuizenbeleid hecht samenwerkingsverband in Zeeuwsch-Vlaanderen vrees ik ook voor Oostburg. 10 procent Us het Hulster ziekenhuis- pwur volhard en niet mee- f Waan één Zeeuwsvlaamse pwhuisgroep met een cen- ^•eltenhuis in Terneuzen •sw voorwaardelijk basis- E'-wuis in Oostburg, aldus t ypufeerde, zal over de van een buitenpo- jVek in Hulst 'over en zon- -s regio beslist worden, tr.moet de feiten onder zien en met ons vechten een optimale buiten-po- iJ«ek." Lf'ieer de handen ineen - :fn geslagen kan Hulst ;^.de gedeputeerde een E2®iek krijgen, waar meer jisten spreekuur hou- '•StdT- 6r nu in ^et voor~ basisziekenhuis Kim ziin- Don waar- Ek het P61"150"6®1- k. "ei Hulster personeel fcih, betreft Terneuzens K^iekenhuis dezelfde .'j-opeist dan het perso- l ""e kanaalzone dan zal 'Sens hem mee moeten I1 "an de Zeeuwsvlaam- -enhuisgroep die dat al- I Don k?'gaan régelen. ("Se jfnadru'tte dat de pro- Li "et voortbestaan van urg ziekenhuis heeft maar hij waar- °ok hiet: „Zonder De gedeputeerde plaatste de sluiting van het Hulster zie kenhuis tegen de achtergrond van de bezuinigingen van ach tereenvolgende kabinetten en de pogingen van het provin ciebestuur om voor Zeeland het onderste uit de kan te ha len. Hij wees er in dat verband op dat hij voor Zeeland 10 pro cent van het nationale budget voor ziekenhuisbouw en -uit breidingen in de wacht heeft gesleept. „Ik had die tien procent op andere wijze niet binnen kun nen slepen. Een andere oplos sing zou altijd minder goed zijn geweest. De haren rijzen mij ten berge als in Hulst nu de gedachte wordt geopperd andere provincies te waar schuwen voor wat Zeeland dreigt te krijgen." Don zei dat toestemming om in Terneuzen een centrumzie kenhuis te mogen bouwen dui delijke voordelen met zich mee brengt voor de hele regio Zeeuwsch-Vlaanderen. „Vast staat dat het functiepakket van een centrumziekenhuis groter is dan dat van een ba sisziekenhuis, laat staan van een voorwaardelijk basiszie kenhuis zoals Hulst er een is." In dat verband stelde hij voor de Hulster actieleus 'Zieken huis weg, dat gaat te ver!' te wijzigen in 'Er komt een cen trum-ziekenhuis. Hoera!' Donders blij Don memoreerde verder 'donders blij' te zijn 'dat ik vo rig jaar de kredieten voor de uitbreiding van De Blaauwe Hoeve' voor de poorten van de hel heb kunnen wegslepen'. Verwijten dat Gedeputeerde Staten ondemocratisch hebben gehandeld wees hij van de hand. Hij noemde het verwijt dat geen overleg met Hulst heeft plaatsgevonden terecht, maar zei aan de andere kant dat daar geen tijd voor had be staan. „Wij konden niet in het openbaar onderhandelen met de staatssecretaris". Inspraak was in het onderhavige geval volgens hem ook niet zinvol geweest. „Denkt men nu echt dat een ziekenhuisbestuur in overleg met sluiting akkoord zou gaan". Onderlinge wedijver en concurrentie in Zeeuwsch- Vlaanderen heeft volgens hem veel te lang geduurd. Gedepu teerde Staten moeten dan re geren. Onjuist en naief De gedeputeerde speelde de bal verder naar het zieken huisbestuur terug. De bewe ring dat Hulst overal buiten is gelaten noemde hij onjuist en naïef. „Zelfs voor een geïnte resseerde buitenstaander lag voor de hand wat er stond te gebeuren, wie dat niet ziet heeft op z'n minst stof in z'n ogen." Hij wees er in dat verband op dat al jarenlang rapporten circuleren en dat al enkele maanden voor de besluitvor ming van Gedeputeerde Sta ten bij het ziekenhuisbestuur bekend had kunnen zijn dat het landelijk college voor zie kenhuisvoorzieningen -los van de provincie- al tot sluiting van het Hulster ziekenhuis had geadviseerd. „Kennelijk", aldus de gedeputeerde, „zijn alle raporten door de zieken huisbesturen zelf nooit met de bevolking besproken." Staatssecretaris Kappeyne van de Coppello (midden) kijkt toe bij het netten boeten - FOTO WILLEM MIERAS Van een onzer verslaggevers GOES - „Het in Zeeland op gezette Contactcentrum On- derwijs-arbeid (COA) is niet alleen het eerste in Neder land, maar ook als bestuur lijk experiment een prima voorbeeld van hoe decentra lisatie gestalte kan krijgen. Dat het COA Zeeland ook als eerste een eigen beroe- penmanifesttaie organiseert maakt dit tot een bijzonder gebeuren". Lovende woorden uit de mond van staatssecretaris Kappeyne van de Coppello van Sociale Zaken en Werk gelegenheid gisteren in de Zeelandhallen in Goes. Sa men met commissaris der koningin, dr. C. Boertien en een wandelende en welspre kende robot verrichtte zij daar de officiële opening van de tweede Zeeuwse be- roepenmanifestatie. De staatssecretaris wees erop, dat in Zeeland, in te genstelling tot andere pro vincies, met grote voortva rendheid aan de tot stand koming van het COA is ge werkt. „Deze vlotte afwikkeling is niet in de laatste plaats het gevolg van de stuur manskunst van de Zeeuwse initiatiefnemers. Door een bekwame navigatie hebben zij er steeds voor gezorgd het bewind in de rug te hebben van Rijk en Provincie". De staatssecretaris be treurde het dat de noodza kelijke overlegstructuur tussen de verschillende be langhebbende en organise rende instellingen op het ge bied van beroepenmanifes- taties nog altijd niet tot stand is gekomen. „Het knelpunt schijnt te zijn de toekomstige bestuur lijke constellatie van een landelijk orgaan voor beroe- penmanifestaties, waarin alle daarvoor in aanmerking komende organisaties zou den moeten zijn vertegen woordigd. Dat orgaan zou, rekening houdend met de verschillende belangen, moeten komen tot een even wichtige spreiding van be- roepenmanifestaties over ons land." Volgens mevrouw Kap peyne van de Coppello komt daardoor meer de nadruk op de vraag of voor het subsi diëren van dat soort mani festaties geen voorwaarden moeten worden gesteld voor een goede geografische spreiding en dat zo'n beroe- penmanifestatie voor alle belanghebbenden redelijk bereikbaar dient te zijn. De staatssecretaris rekent erop dat er ook dit jaar een nieuwe overkoepelende structuur voor beroepenma- nifestaties zal komen. „Alle middelen die kunnen bijdra gen aan een zo verantwoord mogelijke beroepskeuze van jongeren moeten zo doelma tig mogelijk worden aange wend". Commissaris der konin gin, dr. C. Boertien zei dat de tweede Zeeuwse beroepen- manifestatie in verscheide ne opzichten beter is dan die van twee jaar geleden. Hij verheugde zich erover dat deze manifestatie thans deel uit maakte van het COA Zeeland. „In de eerste plaats blijkt het COA Zeeland reeds als katalysator te werken voor een goede afstemming van de op de beroepskeuze van leerlingen gerichte activitei ten. In de tweede plaats ont wikkelt het Zeeuwse COA docentenstages in het be drijfsleven. Bovendien wil het COA een stagebank tot stand brengen: een centrale registratie van stagemoge lijkheden in Zeeland. Daar bij is voorrang gegeven aan het middelbaar dienstverle- nings- en gezondheidszorg onderwijs dat in het komen de cursusjaar landelijk wordt ingevoerd", aldus dr. Boertien. Nadat voorzitter J. Otten van het COA Zeeland in het kort op het doel en de opzet van de beroepenmanifesta- tie was ingegaan maakte de staatssecretaris, de commis saris der koningin en de tal rijke genodigden onder be geleiding van de robot een rondgang over de manifes tatie. Gisteren, op de eerste dag van de tot en met zater dag durende beroepenmani- festatie, werd deze door rond 5000 scholieren uit het lager en voortgezet onder wijs bezocht. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De Oostburgse raadscommissie voor' openba re werken voelde zich gisteren 'ronduit bedrogen' door het college van B en YV. Reden: opnieuw moeten er extra kre dieten op tafel komen voor de verbouw van de gemeente huis. En dat werd de raadsleden - die tot nu toe al bijna 4,5 mil joen voor de verbouwing be schikbaar hebben gesteld - wat te veel. „Steeds komt er weer een bedrag achteraan waar je koud van wordt", sprak een zeer boze I. de Hullu (D&T). „We worden hier ge woon voor de gek gehouden". Een stelling die door de PvdA volledig werd onder schreven. C. van de Ree-Slab- bekoorn: „Er zitten gaten in de hele opzet. Het college geeft geen eerlijke voorlichting". Ook WD en CDA lieten gelui den van eenzelfde strekking horen. De nieuwe kredieten zijn nodig voor de aanleg van een parkeerterrein onder de nieuwbouw, aanpassing van de bestrating en aanleg van een extra trottoir, extra on derhoud aan het 'oude' ge meentehuis, verhuizing en tij - delijke huisvesting van het personeel van de secretarie en voor de inrichting van het ver nieuwde gebouw. De bedragen waar het om gaat werden - in verband met de nog te houden aanbesteding - niet openbaar gemaakt. Maar te merken aan "de fu rieuze reacties van de com missieleden betreft het zeker geen dubbeltjes. Voor de WD'er A. Legrand aanleiding om te eisen dat de 'luxe' er maar eens moet worden uitge haald. „Wanneer er minstens 20 procent wordt bezuinigd, dan kan onze fractie wel ak koord gaan", betoogde hij. Volgens wethouder A. de Feijter zijn de projecten al zo sober mogelijk gehouden, zo dat er van 'luxe' geen sprake is. Hij zei dan ook van plan te zijn om de voorstellen, zonder steun van de commissie, in de gemeenteraad te verdedigen. „Dan kan ik op basis van cij fers aantonen dat het echt nauwelijks goedkoper kan", aldus de wethouder. Wat be treft de inrichting van het vernieuwde gemeentehuis, be loofde De Feijter de raadsle den een specificatie van de daarvoor gemaakte en te ma ken kosten te zullen doen toe komen. De krediet-aanvragen worden morgen ook behan deld door de raadscommissie voor financiën. Van onze correspondent DRAAIBRUG - De inter nationale vereniging De Wielertoerist uit Sluis hield in samenwerking met de Draaibrugse Sport vereniging (DSV) en de Biljartclub Draaibrug (BCD) een clubkampioen schap op rollen in het club lokaal café Tramzieht te Draaibrug. De leden van de Wieler toerist deden dat over de afstanden 250 en 500 meter. Als eerste wist zich hier te klasseren, zoals eerdere ja ren ook reeds het geval was, Bram van Lare in de totaaltijd van 32.24 sec. Op de tweede plaats eindigde Rudy Buzeyn en derde werd Guido Paridaen. De leden van DSV reden ook twee afstanden name lijk 2 x 250 meter. Hier was de snelste man Clement Bonte in de totaaltijd van 22.50 sec. Op ruim 0,1 sec, finishte Luc de Jaeger als tweede en als derde ein digde Frank Dierikx. Ook de leden van BCD reden 2 x 250 meter. Als eerste wist zich hier te klasseren Patrick Schu- macher voor Patrick Her mie en voor George Roedts, die derde werd. Bij de In- terclubwedstrijden over 250 meter, waarbij door zes deelnemers van elke vere niging werd gestreden, wist De Wielertoerist met minimaal verschil beslag te leggen op de eerste plaats, tweede eindigde DSV en derde werd ndigde Therèse van Lare op de eerste plaats. De oudste deelnemer was de bijna 65- jarige Thijs van Dale, lid van Wielertoerist. Speaker op deze avond was ex-profwielrenner Miel Verstraete uit Eede. Op het eind van de avond reikte het Aardenburgse gemeenteraadslid en te vens lid van Wielertoerist Jan de Ridder de prijzen uit. Van de zijde van de di verse clubs was er een zeer goede belangstelling. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Alle 21 leerlin gen van de rk lagere school te IJzendijke, die deelnamen aan de EHBO-cursus, zijn ge slaagd voor het examen. De cursus bestond uit 20 lessen, die zijn gegeven door A. Poppe en R. Pollet. De examens werden afgeno men door dokter H. van der Pas. Schoolhoofd A. Lips is erg tevreden over de resultaten en overweegt ook volgend school jaar een dergelijke cursus te laten verzorgen. De geslaag den krijgen 27 maart een di ploma. Tijdens de uitreiking zal dan tevens een EHBO-de- monstratie worden gegeven. De IJzendijkse EHBO-afde- ling is ook nog bezig met een herhalings-cursus voor de scholieren, die vorig jaar exa men hebben gedaan. Deze cur sus telt 37 deelnemers. Ko mende zaterdag wordt in de rk lagere school het examen af genomen van 16 kandidaten, die de afgelopen maanden de cursus hebben gevolgd. De leerlingen worden vanaf 14 uur door dokter Beek uit Zuidzande op de proef gesteld. Oosterschelde- werken: Van een onzer verslaggevers GOES - Binnen het water schap voor Noord- en Zuid- Beveland heerst bezorgdheid over de kans op oevervallen als gevolg van de bouw van de Oosterscheldewerken. Die zorg is gebaseerd op de uitkomsten van peilingen die onder andere bij de aanzet van de stormvloedkering op Noord-Beveland zijn uitge voerd. Het dagelijks bestuur van het waterschap is van mening dat de kosten van voorzienin gen bij eventuele oevervallen die aantoonbaar het gevolg zijn van de Oosterscheldewer ken, geheel voor rekening moeten komen van het Rijk. In de gisteren in Goes ge houden algemene vergadering Noord- en Zuid-Beveland be vestigde dijkgraaf G. J. de Ja ger dat onbevredigende pei lingen tot voortudrende waak zaamheid nopen. De vergade ring besloot verder tot de bouw van een rioolwaterzui veringsinstallatie in de ge meente Wissenkerke. Ook ging de vergadering akkoord met de verkoop van de landbouwhaven in Wol- phaartsdijk aan de plaatselij ke watersportvereniging voor de koopsom van 150.000 gul den. Lasten minima: Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Het Aar denburgse college van B en W gaat - op suggestie van de ge meenteraad - het model-Sluis verder bestuderen om moge lijk tot een lastenverlichting te komen voor de 'echte' minima. Zoals bekend besloot de raad van Sluis vorige week om de gemeentelijke afvalstoffen heffing niet in te vorderen, wanneer iemand kan aanto nen dat hem door de directeur der rijksbelastingen de even eens gemeentelijke onroerend goedbelasting is kwijtgeschol den. Positief De Aardenburgse raad rea geerde gisteravond vrij posi tief op de door B en W gepro duceerde nota, waarin wordt gesteld dat de gemeente - dus ook Aardenburg - nauwelijks mogelijkheden heeft om iets te doen voor de sociale minima. Behalve dan de daarvoor in aanmerking komende inwo ners voorlichten over de even tueel te verkrijgen kwijtschel ding van de onroerend goed belasting. Maar omdat er alom in den lande nog steeds veel onzeker heid bestaat over wat een ge meente zich al dan niet kan veroorloven op het gebied van het inkomensbeleid, wees CDA-fractievoorzitter A. van der Bliek erop, dat 'we moeten proberen een doelpunt te sco ren, maar dan wel zeker moe ten zijn dat het om een geldige goal gaat'. Zijn fractiegenoot E. Ferket herinnerde eraan, dat een ge zamenlijke regionale aanpak van de problematiek erg moei lijk is, gezien de toch grote verschillen in de kosten voor de gemeenten. „Aardenburg heeft bijvoorbeeld veel meer uitkeringsgerechtigden dan Sluis en zal daarom voor veel hogere kosten komen te staan, wanneer we het model van die gemeente overnemen", aldus Ferket. Burgemeester W. Lockef eer verklaarde dat een terughou dende opstelling op dit mo ment op zijn plaats is. „We moeten laveren tussen sin terklaas spelen, het wettelijk toegestane en datgene wat voor de gemeente financieel verantwoord is". Hij beloofde dat het model-Sluis nader zal worden bekeken om er later in de raad op terug te komen. Evenals trouwens op andere mogelijkheden, die eventueel nog boven tafel komen. AMSTERDAM - Aardappelter- mij nmarkt. In Bintje 35-50mm kwamen 72 contracten tot stand voor levering april tegen 73,90 tot ƒ71,00 per 100 kg. De stemming was goed prijshoudend. Voor Bintje 50 mm werden 472 contrac ten verhandeld voor levering april bij een prijs van ƒ97,90 tot ƒ96,00 per 100 kg, 35 contracten voor leve ring mei tegen 102,50 tot 100,00 en 8 contracten voor levering no vember tegen 32,00 tot 31,90. De stemming was voor april en mei was goed prijshoudend en voor no vember kalm. GOES - Alle prijzen exclusief BTW. Aardappelen: Bintje, veld gewas, directe levering, op auto ge leverd 55-60 cent per kg. Bintje, 0 mm opwaarts, binnenlandse kwa liteitseisen 59-63 cent per kg (voer- aardappelen - voorlopig geen note ring). Notering Rotterdamse Beurs d.d. 30 januari: Bintje, 35-50 mm 50 - 52 per 100 kg. Bintje, 50 mm opwaarts ƒ71 - ƒ75 per 100 kg. Uien: 35 mm opwaarts, directe le vering, op auto geleverd 50-60 cent per kg. Vlas: Ongerepeld, op auto geleverd 50-78 cent per kg. Granen, zaden en peulvruchten: Tarwe, ba sis 16% 53,25 - 53,75 per 100 kg. Tarwe, basis 16%, uit eigen opslag 55 per 100 kg. Brouwgerst, basis 16% 62,75 - 63,75 per 100 kg. Voer- gerst, basis 16% 48,50 - 50 per 100 kg. Haver 52,25 - 57,25 per 100 kg. Erwten, kleine groene 77 - 83 per 100 kg. Capucijners 108 - 120 per 100 kg. Schokkers 90 - 95 per 100 kg. Bruine bonen, vrij van grond en halve bonen 162,50 - ƒ167,50 per 100 kg. Blauwmaand- zaad, geschoond en droog ƒ320 - ƒ365 per 100 kg. Karwij, bóeren- schoon 297,50 - 322,50 per 100 kg. Karwij, prima doorsneekwaliteit ƒ337,50 per 100 kg. Hooi en stro: Weidehooi, le snede ƒ335 - ƒ365 per 1000 kg. Weidehooi, 2e snede 275 - ƒ325 per 1000 kg. Dijkhooi 250 - 300 per 1000 kg. Lucerne- hooi 350 - 390 per 1000 kg. Veld- beemd ƒ250 - ƒ270 per 1000 kg. Roodzwenk 175 - 195 per 1000 kg. Rietzwenk 200 - -ƒ225 per 1000 kg. Engels raaigras 180 - 215 per 1000 kg. Italiaans raaigras 175 - 200 per 1000 kg.

de Stem | 1984 | | pagina 17