Stamsnijder en Groenendaal in koude oorlog verwikkeld 'TERREIN IN OSS LIGT ME' Axelse heeft kans op goud bij Zeeuwse titelstrijd Jury bij titelstrijd zwemmen Veldrijder Benny Tieleman: Sluiskil tegen PSV Breskens tegen RBC HVV'24 wil damesteam Speedshow Terneuzen Stichting Snelheidsevenementen maakt zich los van de ZEYAC Jeugdschaken Sam Polderman koploper in crosscompetitie 7&TERDAG 28 JANUAR11984 T14 PAGINA SPORT 2 Van onze sportredactie OSS - Kort voor het Neder lands kampioenschap veld rijden in Oss is de sluime rende koude oorlog tussen de twee grote favorieten, Hennie Stamsnijder en Rei- nier Groenendaal, plotseling koog opgelaaid. Stamsnijder trainde eer gisteren op het bevroren en besneeuwde parkoers en vond het 'levensgevaarlijk'. Hij eiste vervolgens van de organisatoren dat zij maat regelen zouden nemen. Toen Groenendaal dit later op de dag vernam, zei hij'Natuur is natuur, als er iets aan het parkoers gedaan wordt, rijd ik niet! Ik zal zaterdag ko men kijken of er iets ge beurd is. Als dat het geval is, dan laat ik tevoren overal bekend maken dat ik niet rijd, zodat mijn supporters thuisblijven". Natuur De reden voor de opge laaide koude oorlog ligt in de verschillende geaardheid van beide crossers. Stam snijder is met zijn lange be nen een specialist in de mod der. waar de kleine Groe nendaal met zijn korte beentjes meestal in blijft steken, zoals het vorig jaar tijdens het kampioenschap in Hulsberg. Groenendaal heeft tegen Stamsnijder slechts een reële kans als het parkoers hard bevroren is. „Natuur is natuur", hield Groenendaal vol. „Wij moe ten de natuur nemen zoals hij is. Vriest het, dan vriest het. Dan moeten ze niet met allerlei middelen de natuur geweld aan gaan doen. Ik heb ook dikwijls genoeg in het verleden in regen en modder moeten rijden. Daar klaagde ik ook nooit over". De verantwoordelijke man voor het parkoers in Oss, Henk van Diik. rea geerde laconiek. „Het maakt mij niet uit wie boos is. Of Stamsnijder wegblijft om dat het te gevaarlijk is of dat Groenendaal wegblijft om dat we het parkoers aanpas sen, dat zoeken ze zelf maar uit. Wij overleggen als orga nisatoren met de KNWU wat we zaterdag moeten doen. Ik heb twee vrachtwa gens pekel klaarstaan en vier vrachtwagens zand. Als het nodig is, zal ik het spul gebruiken". HULST De Hulsterse voet balvereniging HVV'24 hoopt in september 1984 aan de compe titie te kunnen gaan deelne men met een damesteam. Het bestuur van HVV'24 heeft na melijk besloten om in de club ook een damesafdeling op te nemen. Men hoopt, bij voldoende deelname, in het voorjaar te starten met de training, zodat het team goed beslagen ten ijs komt voor de competitie 1984- 1985. Het ligt in de bedoeling te gaan spelen bij de senioren afdeling. Daarom dienen de toekomstige speelsters ten minste vijftien jaar te zijn. Men kan zich aanmelden bij E. Verstraeten, jeugdsecretaris bij HW '24, Clausstraat 44 te Hulst. IIESBET DEKKER EEN ZWBW-TOPPfll Van onze sportmedewerker AXEL - „Mijn lengte een voordeel. Zowel bij de start als bij de keerpunten trek ik daar profijt van. Een d voorbeeld van iemand, die daar eveneens voor deel van heeft, is Annemarie Verstappen", is een ver klaring van de Axelse topzwemster Liesbet Dekker, die het de Middelburgse en Sasse dames met name op de vrije slag moeilijk moet gaan maken tijdens de Zeeuwse zwemkampioenschappen dit weekeinde in Terneuzen. Deze vedette van de Axelse zwemvereniging De Otters, is momenteel een van de sterkste zwemsters in de provincie. Met name op het korte werk, de vijftig meter, is zij enorm op dreef. Toch schuwt zij de meter niet. Op die afstand moet zij in staat zijn als eerste Zeeuwse onder de minuut te duiken. Insiders verwachten Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - Vrijdag 27, za terdag 28 en zondag 29 januari houdt de Stichting Fanclub Johnny Willemsen voor de derde achtereenvolgende maal (en speedshow in de MTS/ MEAO te Terneuzen. Johnny Willemsen, de Terneuzense motorracer, hoopt dat deze show een voor hem succesvol seizoen zal in luiden, temeer daar hij aan 1983 minder pret tige herinneringen heeft over gehouden. Twee keer werd hij io het afgelopen seizoen ge veld door ernstige blessures, beide keren miste hij als ge volg daarvan enkele belang rijke races. Toch kon hij het jaar met een tevreden gevoel afsluiten omdat een nieuwe sponsor, sa men met de reeds bestaande sponsor IMOG, de aankoop mogelijk maakte van de ex- Boet van Dulmen-Suzuki 500 BGB, topmateriaal van nau- Welijsk zeven maanden oud. Hiermee wil hij voor het sei zoen begint, gaan trainen in hankrijk om zo optimaal voorbereid in zijn eerste wed strijd aan de start te komen, et als vorig seizoen kan Wil eisen weer rekenen op zijn monteur Jack Bareman, zijn ouwe supporters en de nodi ge sponsors. Dit jaar heeft de zpeedshow weer tal van inte- essante attracties voor de Enthousiasten in petto. Het materiaal van zowel u°7, van Duimen als Jack Wdelbrug, zal te bezichtigen W terwijl de beide topcou- ;«rs toegezegd hebben per- riujk op de show aanwezig tem z^n' Verder aan ra- jjjjater>aal onder andere het 8 ert Streuer-zijspan (twee- schln Tvereldkampioen- varf?' de Endurance-motor Dirt nk van der Mark en - "fand en natuurlijk de *°'en van Kees en Mark ook h ®nd*- Natuurlijk zal de m nieuwste materiaal uit Wer !0jorcr°ss- en fietscross- naast n'et ontbreken. Daar- oude zu"en er zeer exclusieve 2ij riiotoren te bezichtigen SDeo'i i °ppers' enkele Cortie- ep en natuurlijk de nodi- s'ands in de diverse ^/ficiele opening wordt bur» gen verricht door roester C. Ockeloen en IMoper ^an der Valk van ja; De wijze waarop dit »'ne n Uren een verras- stM u °Peningstijden van de "Pari !)0W vrijdag 27 ja- h van 19.00 tot 22.00 uur; tot 28 januari van 10.0 riUariUUr en zondag 29 ja- 'van 14.00 tot 18.00 uur. dat dit zondag in het Terneu zense zwembad De Honte gaat gebeuren. Zelf is de Axelse Atheneum-scholiere daar nog niet zo zeker van. „Het is wel de bedoeling dat de minuut- grens doorbroken wordt, maar dat zit er dacht ik nog niet he lemaal in. Daarvoor is het waarschijnlijk nog wat te vroeg", stelt zij, enigszins de boot afhoudend. Om de absolute top te berei ken is er veel training nodig, die een zee aan tijd kost. Veel tijd heeft de Axelse evenwel niet tot haar beschikking. „Wat de training betreft, blijf ik achter bij de Zeeuwse top. Bij een club als De Bruinvis wordt momenteel vier keer per week getraind. Daar kom ik beslist niet aan. Over de echte nationale top zullen we dan nog maar niet praten. Persoonlijk kom ik, als alles mee zit, op drie uur trainen per week. Op de woensdag avonden een uurtje in Zelzate, vrijdags een uur met de club onder leiding van de Koe wachtenaar Emiel Rombout in Moerbeke en 's zaterdags een uur regionale training in Ter- neuzen onder coaching van de Belgische trainster Ran- schaert. Daarnaast turn ik nog een uurtje bij Voorwaarts in de Axelse sporthal. Om de echte top te kunnen bereiken te weinig", weet de vaandel draagster van De Otters. Een handicap waar Liesbet mee af te rekenen heeft, is het ontbreken van voldoende breedte in haar vereniging. Hierdoor bestaat de kans dat door het ontbreken van vol doende concurrentie op de trainingen het niveau stabili seert of terugvalt. Het snelheid 'oppeppen' moet bij de Axelaars met na me komen van mannen als Wim den Engelsman (niet al tijd aanwezig omdat hij in Breda studeert aan de HTS), Jean Pieter Noliet (een nieuw komer in de Axelse gelederen) en Esther Haak. Laatstge noemde is wegens vakantie afwezig op de Zeeuwse titel strijd. Mede hierdoor en door de inzet en eigen wil, is Dek- Liesbet Dekker, die goede kans maakt op enkele eerste plaatsen bij de Zeeuwse zwemtitelstrijd, die dit weekeinde in zwem bad De Honte in Terneuzen wordt gehouden. - foto de stem/cor j de boer ker uit de schaduw gekropen van Sandra Verdonck van De Bruinvis en Adriënne Knoes- ter van Luctor uit Middelburg. „Bij de jeugd eindigden die altijd voor mij. Daar is nu toch wat verandering in gekomen. Op de vrije slag moet ik hen voor kunnen blijven, op de an- daere nummers niet. Op de schoolslag maak ik kans op de bronzen plak. Op de vlinder slag zit er mogelijk een vijfde of zesde plaats in", is de prog nose van Liesbet Dekker, die zes jaar geleden begon bij de niet-startvergunninghouders. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Op de ZEVAC-ledenvergadering is de scheiding tussen de ZEVAC en de Stichting Snel heidsevenementen een officieel feit geworden. Laatst genoemde stichting zal in de toekomst verder gaan onder de naam Stichting Exploitatie Watertorencir cuit. Beide organisaties willen ondanks de scheiding toch nauw blijven samenwerken ter promotie van de autosport in het algemeen. Ook het ZEVAC-bestuur onderging enkele ingrijpende wijzigingen. Voorzitter Cor Risseeuw trad af als bestuurs lid. Hij werd in functie opge volgd door Monnie Ysebaert, die al deel uitmaakte van het bestuur. Daarnaast traden af als bestuurslid J. de Putter, C. van de Vijver en O. Loof. Nieuwe bestuursleden werden Dick Hendricks, Pim Bakker en Bram Cambier, waardoor er nog een vacature als be stuurslid open bleef. Op de Racing Show in de Vlaanderenhal te Sas van Gent op 17, 18 en 19 februari zullen beide organisaties met een stand acte de presence ge ven. De ZEVAC zal zich blijven toeleggen op het organiseren van diverse puzzel-, oriënta tie- en kaartleesritten, terwijl natuurlijk de Nacht van Zaamslag de topper op de ka lender blijft. De Stichting Ex ploitatie Watertorencircuit gaat zich, zoals de naam al duidelijk maakt, toeleggen op een veelzijdig gebruik van het Watertorencircuit. Hieronder vallen stock car-races, rally cross- en trekker-trekwed- strijden. Op hemelvaartsdag zal er een zogenaamde open dag-wedstrijd worden gehou den. In het bestuur van de nieuwe stichting zitten Bram van de Wege, Ko Koster, Ton- nie van Tiggelen, Pim van Hilten en als toegevoegd be stuurslid Siem van Hoeve. KORFBAL District Zuidwest: Eerste klas A: sporthal Heinkenszand, aanvang 15.50 uur: Tjoba-Animo. Afdeling Zeeland; Eerste klas: sporthal Ka- pelle, aanvang 18.00 uur; TOGO- ONDO 2. Sporthal Heinkenszand, aanvang 13.40 uur: Tjoba 3- Luc tor. VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland, eerste klas: Oostburg- Zeeland Sport, Robur-Domburg, Patrijzen-Graauw, Noormannen- Hulsterloo, Volharding-Koewacht, Corn Boys-Sluis. TENNIS Districtswintercompetitie, zondag 29 januari: Jarinohal Terneuzen, aanvang 14.30 uur: Hontenisse 2- Schenge 2. Den Dullaert Hulst, aanvang 14.00 uur: Hulster Am bacht 3-Hontenisse 1. Ador-hal De Braakman, aanvang 14.30 uur: he ren: Hulster Ambacht 1-Sluis 1 en Zaamslag 1-Domburg 1. Jarinohal Vlissingen, aanvang 13.30 uur: he ren: DOS 1-De Schelde 1 en MLTC 1-Ludo et Emergo 1. Kaasboer Big- gekerke, aanvang 14.00 uur: Sou burg 1-Animo 1. Hal Schelde Inter national Goes, aanvang 15.00 uur: TSI 1-DOS 1, MLTC 2-Smash 1 en De Schelde 2- Animo 2. BASKETBAL Vrijdag 27 januari: De Veerhoek Oostburg, aanvang 19.45 uur: Ope ra tie'71-Marathon 2 (dames); aan vang 21.15 uur: Operatie'71-Jum- ping Crabs 4 (heren). De Vlaande ren Sas van Gent, aanvang 21.00 uur: BC Sas-Dynamo'70 3 (heren), 's Sportuus Axel, aanvang 21.00 uur: Voorwaarts-Simple Dribble 1 (heren). Zondag 29 januari: Den Dullaert Hulst, aanvang 17.30 uur: BV Hulst 1-Jumping Crabs 1 (he ren). HANDBAL Afdeling Zeeland: Eerste klas da mes: 't Zwaantje Terneuzen, aan vang 12.50 uur: Utopia-Marathon. Tweede klas heren: De Veerhoek, Oostburg, aanvang 17.25 uur: Ope- ratie'71-Hontenisse. Eerste klas heren: sporthal 's-Gravenpolder, aanvang 12.20 uur: GSC-EMM 3. Landelijke competitie: Derde divi sie dames: Sporthal 's-Gravenpol der, aanvang 14.00 uur: GSC-Were Di. Den Dullaert Hulst, aanvang 12.45 uur: Hontneisse, Avanti. VOLLEYBAL Sportzaal Zuidzande, aanvang 14.00 uur: Even Kijken-Mytilus 2 (promotieklas dames). De Veer hoek Oostburg, aanvang 17.30 uur: Verdegem-EWC en Even Kijken- Athanatos (promotieklas haeren). Sportzaal Aardenburg, aanvang 14.00 uur: Kikkers-YVC (promo tieklas dames). Sportzaal IJzendij- ke, aanvang 16.00 uur: YVC-Dyna- mo 2 (eerste klas dames). Sportzaal Zuiddorpe, aanvang 16.00 uur: De Sterre-Athanatos 2 (eerste klas da mes). De Vlaanderen Sas van Gent, aanvang 16.15 uur: Savok-Morres 2 (eerste klas heren). Van onze schaakmedewerker VLISSINGEN - Vandaag wordt in Vlissingen de eerste ronde van de jeugdschaak- competitie gespeeld. De jeugd- competitie wordt in vijf ron des afgewerkt. Er zijn drie leeftijdsgroepen. Programma eerste ronde: A-groep: Vlissingen-Middel- burg, Goes-Het Witte Paard, Landau vrij. B-groep: Het Witte Paard-De Zwarte Da me, Middelburg-Terneuzen, Landau vrij. C-groep: Het Witte Paard-Oost Souburg, De Zwarte Dame-Terneuzen. Van onze atletiekmedewerker KAPELLE - Sam Polderman is na vier van de zeven wed strijden, die meetellen voor het Zeeuwse crosskampioen schap, de lijsstaanvoerder. Wel moet hierbij aangetekend worden dat John Vermeule en Huib Dalebout er relatief be ter voorstaan. Vermeule liep nog maar twee wedstrijden. Beide crossen (de KMS-cross en de Deltacross) schreef hij op zijn naam. Vermeule kan met nog drie wedstrijden te gaan (Braak mancross, Galgecross en Wil- helminadorpcross) nog aan het voorgeschreven aantal van vijf komen en zijn titel van vorig jaar prolongeren. Goed geklasseerd staat ook Leon van der Velden, die voor lopig op de vijfde'plaats staat, maar een wedstrijd minder heeft gelopen de lopers, die hem vooraf gaan op de rang lijst. Bij de veteranen is Frans Krijnsen als hij zaterdag in De Braakman wint al zeker van de titel. Hij won alle vier de voorgaande proeven. Stand senioren (respectieve lijk aantal wedstrijden en aantal punten): 1. Sam Polder man 4-414; 2. Johan de Vlieger, Marathon 4-393; 3. Ad Thierry, Dynamo 4-380; 4. Albert Kar- stanje, Dynamo 4-326; 5. Leon van der Velde, AaV'56 3-316; 6. Jan de Bart, AV'56 3-300; 7. Peter Hameeteman, Zeeland Sport 3-295. John Vermeule van Dyna mo verzamelde na twee wed strijden al 255 punten en Huib Dalebout van AV'56 kwam na twee wedstrijden tot 246 pun ten. Bij de veteranen is Frans Krijnsen dus lijstaanvoerder, voor Ron Abuijs, Kees We- strate en Peter Provoost. Jopie Daane staat op kop bij de da mes. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Tijdens de Zeeuwse zwemkampioenscha- pen, die de zwem- en poloclub De Schelde dit weekeinde houdt in het Terneuzense zwembad De Honte, is een le gertje juryleden in touw. Dit korps, dat de goede gang van zaken in het oog moet houden, bestaat uit: voorzit ter-kamprechter Levien Baert (zaterdag) en Adrie Sampon (zondag), kamprechters de da mes Oltenburg en Kools, kam prechter keerpunt J. Clem- minck, keerpuntcommissie en tij dwaarnemers M. de Braai, J. Vinke-Gijsels, A. Lauret, J. Machielsen, A. Vinke, W. Smeets, M. Verdonck-Van de Neste, J. Hameiink, P. Weeda, M. Verstraeten-Seghers, J. Bijsterbosch, R. de Kerf, J. de Kerf-Kint en P. Jansen. door Rinus Verberkmoes KLOOSTERZANDE - „Het terrein in Oss ligt me wel. Het is een zwaar terrein, zeker als het flink geregend heeft. Wat dat betreft speelt het me enigszins in de kaart. Toch reken ik me niet tot de kanshebbers voor een plaats op het ereschavot. Daarvoor is het nog te vroeg", is de mening van de amateur-veldrijder Ben ny Tieleman uit Kloosterzande over zijn kansen in de strijd om het nationale kampioenschap cyclo-cross. Een titelrace, die zondag 29 januari wordt verreden. Uit de opmerkingen van Tieleman valt op te maken dat hij niet voor een verrassing zal gaan zorgen, zoals hij dat in 1981 deed. Toen namelijk ver raste hij vriend en vijand door vanuit een vrijwel onmogelij ke positie - hij startte ver ach teraan in het deelnemersveld - een vierde plaats te pakken in het Nederlands kampioen schap. Een uitzending naar het Spaanse Tolosa was voor de toenmalige junior een beleve nis, die hij niet snel zal verge ten. Dat hij daar geen wereld kampioen werd, was voor hem geen bezwaar. De progressie in zijn optreden zat er in en dat was voldoende. Deze opmars werd echter gestuit, en wel op een moeilijk moment. Tieleman: „Kort daarna ben ik ziek geworden. Een lichte vorm van tubercu lose. Het gevolg was dat ik pil len moest slikken. Pas afgelo pen zomer mocht ik daarmee stoppen. Dit gebeurde juist in een periode dat ik de overstap naar de amateurs moest ma- SLUISKIL/BRESKENS - Vanwege de afgelastingen in de amateursector en in het betaalde voetbal staan er vanmiddag (zaterdag) enkele interessante oefen duels op het programma in Zeeuwsch-Vlaanderen. Sluiskil treedt thuis om 14.30 uur aan tegen de PSV en Breskens start om 13.45 uur thuis tegen RBC. Onverwachte ontmoe tingen, die pas gisteravond laat vastgelegd werden. Zowel Sluiskil als Bres kens rekenen uiteraard op een flinke belangstelling. Veldrijder Benny Tieleman: „Ik denk dat ik nog twee jaar nodig heb om bij de top te komen. - foto wim kooyman ken. Slechter kon dat eigenlijk niet uitkomen. Ik moest me aanpassen aan zwaardere koersen, terwijl mijn vorm niet best was door het gebruik van die medicijnen". Typerend voor Tieleman is dat hij toch door bleef gaan. Dat moeder Gerda daarbij een flinke vinger in de pap had, staat buiten kijf. De stijgende lijn in de prestaties werd weer opgepakt en het succes kwam ook. De Kloosterzandenaar won in december van vorig jaar in Isegem zijn eerstre vel- drit bij de amateurs. Deze overwinning leidde er toe dat het optimisme in huize Tiele man wat opgevijzeld werd. Tieleman: „Momenteel gaat het redelijk. Er is een vooruit gang geboekt, die wat meer perspectieven biedt. Voor me zelf denk ik nog twee jaar no dig te hebben om bij de 'top' te komen. Voorwaarde hiervoor is dat de stijgende lijn zich voortzet. Want het kan ook zo zijn dat er straks een stilstand optreedt, dat ik niet verder meer kom. Waar die grens ligt, is voor mij nog een open vraag". Tieleman, die op een be paald moment met een trainer in zee ging, kwam daar van te rug. „Het beste is alleen te trainen. Dan hoef je geen re kening met een ander houden en een ander niet met jou. Voel ik me nu wat minder, dan doe ik het kalmer aan. Gaat het goed, dan doe ik wat extra's. Tenslotte moet ik overdag werken in de bouw en dan is de ene trainingsdag de aridere niet. Nu trek ik er weer als vanouds met mijn moeder op uit. Dat bevalt me het beste", aldus de crosser uit Klooster zande die zijn trainingsdo mein in de omgeving van Wal soorden heeft gevonden. Een punt, dat hem duidelijk niet aanstaat, is de wijziging, die is doorgevoerd bij het veldrijden. Voorheen werd er over een bepaalde afstand, 25 kilometer bij de amateurs, ge reden. Nu is dat een uur en een ronde. „Ik vind dat een slechte regeling. Voor mij zeker, om dat ik liever langer in actie ben dan korter. Temeer daar ik langzaam op gang kom in een wedstrijd", laat hij weten. Minder problemen heeft Tieleman met het feit dat hij samen met de profs aan de start moet verschijnen. „Ik zie ze alleen maar aan de start en daarna pas weer onder de douche. Zij vertrekken zo snel, dat je ze eigenlijk in de wed strijd niet meer ziet. De ama teurs eindigen meestal wat verder achter in het klasse ment. Zo zal het zondag ook wel zijn. Eindig ik bij de eerste twintig, dan ben ik tevreden. Heb ik een goede dag, dan fi nish ik in de totale groep bij de eerste tien. Hiervoor ga ik me in ieder geval inzetten".

de Stem | 1984 | | pagina 11