EHBO veel werk Lndag eriakers KI )RT MIDDEIT -ZEEUWS Jeugd Hn adem- oodgaf sdekbed nigen? Analfabeten leven in groot isolement' WE HEBBEN VAN GS NIETS TE Nieuw onderkomen voor Rode Kruis Oostburg geopend 23 JANUAR11984 oS VAST VANUIT DEN DULLAERT: VAN ZEELAND politierapport PROJECTLEIDER IN TERNEUZEN: Sluis Netjes Records sneuvelen Warm hart Prudent op rollen driedaagse Acties Ledental VOA Terneuzen groeit sterk Vrijwiligers onderscheiden Volle zaal koffieconcert in Clinge T6 PAGINA ZEELAND 2 w N W -J J O Q 2 W O Q W N M _l O Q 2 W O c Q W N KOMKOMMERS per stuk 8 HULST odinseur yan owe correspondente njlST - Zaterdag werd het „dioprogramma Los Vast «htstreeks uitgezonden van- J( de Noordhal van het ge- ,eenschapscentrum Den Dul- lert. Bijna 3000 jonge mensen (de emiddelde leeftijd was onge- wer 15 jaar) hebben kunnen «lieten van het optreden van jie artiesten zoals Kevin Vil- The Broads, Babe met carnavalslied, Rob de Nijs Vanessa. De optredens van de ver- ellende artiesten werden ger gewaardeerd. Dit bleek het warm applaus en de vele juichkreten. Het geheel werd gepresenteerd door Jan Rietman. Voor ongeveer 60 a 70 men sen was het te veel. Zij kwa men in ademnood, maar de EHBO St. Christoffel verleen de vakkundig eerste hulp. Fijn voor deze 'pechvogels' was dat Vanessa belangstellend kwam informeren naar hun gezond heidstoestand en wat foto's uitdeelde. Vanaf half twee verzorgde de groep Vitesse een special in 'Nederpop-live'. Den Dullaert kan terugblikken op een suc cesvolle middag waar, zoals een van de aanwezigen zei, 'half Zeeuwsch-Vlaanderen aanwezig was'. Een volle bak voor het christelijk radioprogramma vanuit Hulst - FOTO WIM KOOYMAN OES - Zondagmiddag is op Deltaweg een personen- uto,bestuurd door de 52-ja- ge A.H.S. uit Amstelveen, neen slip geraakt en in een aast de weg gelegen sloot ■recht gekomen. De man is Kt onbekend letsel per am- iilance overgebracht naar tt Bergzicht ziekenhuis te oes. 10EK - Materiële schade ian twee personenauto's ltstond zaterdagmiddag op jksweg 61 bij de afslag aar het recreatiecentrum t Braakman. Daar stond ff. uit Hoofdplaat met zijn oertuig voorgesorteerd. De lit de richting Biervliet ko llende C.B. uit Middelburg dit te laat en reed met jn auto tegen die van W. od. 0EK - Bij een kop-staart atsing op rijksweg 61 wer- 9i gistermiddag twee per- onenauto's beschadigd. Het ngeval gebeurde doordat tevrouw A.L. uit Sluiskil oest afremmen voor een neeuwruimer. Zij werd larbij aangereden door een ihterop komend voertuig stuurd door mevrouw S.W. it Sas van Gent. ULST - Waarschijnlijk in nacht van vrijdag op za- rdag werd ingebroken in it ZWN-kantoor aan de andstraat in Hulst. Men is innengekomen door de ruit i een deur te vernielen. De aders zijn wel binnen ge- teest, maar zij hebben niets atvreemd. ULST - Toen de familie B. uit Hulst zondagmorgen h half zes thuis kwam ont- akte zij dat tijdens hun af- 'ezigheid was ingebroken, te inbrekers waren via een chterraam de woning bin- wigekomen. In de woning 'erd alles overhoop gehaald en doorzocht. De ongewenste bezoekers gingen er met een video, een stereo, sieraden en een som geld vandoor. Door de recherchegroep Hulst wordt in samenwerking met de technische recherche een onderzoek ingesteld. HULST - Zaterdagavond om 20.15 uur ontstond een schoorsteenbrandje bij de familie A.d'H. te Hulst. Bij aankomst van de gewaar schuwde brandweer en de politie was het brandje reeds door de bewoners geblust. De brandweer hoefde niet meer in actie te komen. SLUIS - Op de Garenmarkt is J. M. van IJ. uit Sluis za terdagmiddag doordat hij de bocht te veel naar links nam met een tegenligger, G. P. C. uit Sluis in botsing gekomen. Er was materiële schade. SLUIS - In de nacht van za terdag op zondag is in de Messenerstraat een perso nenauto, eigendom van D. uit Sluis gestolen. De auto, een rode Simca met kente ken 68-TD-09, stond voor de woning geparkeerd. TERNEUZEN - De Terneu- zenaar H.v.d.E. deed gisteren bij de gemeentepolitie in zijn woonplaats aangifte van diefstal van zijn pesonenau- to, een bruine Simca kente ken 95-PJ-21, die stond ge parkeerd op een terrein aan de Diepenbrockstraat te Ter- neuzen. Hij had het voertuig daar zaterdagavond om streeks zes uur neergezet en ontdekte de diefstal gisteren rond het middaguur. Een tweede poging tot het stelen van een Simca perso nenauto in dezelfde buurt en in genoemde periode, mis lukte. Van de personenauto van A.K. die stond gepar keerd aan de Bachlaan was wel de bedrading met het contact verbroken, maar verder was men niet geko men. >ed wordt er beter van! >rdt vuil. En biedt daardoor komfort Vakkundig Ie oplossing. Vak fpL," specia- tERNEUZEN - In de Kanaalzone is een jaar of vijf Aden gestart is met alfabetiseringsprojecten voor 'olwassen. Vanuit het Zeeuwse Steunpunt lopen der- olijke projecten in in Terneuzen, Axel en Sas van «ent, Oostburg en Hulst. 'Je hebt er geen idee van ®wsen die niet of nauwe- «s kunnen lezen en schrij- ln een isolement leven", projectleider Jo Luijcks rneuzen, „vaak proberen handicap maar zo veel gelijk voor anderen te ver- ,8w, zeggen bijvoorbeeld SCfn bril bij zich heb- Mr' aar in feite maakt het b'lzonder afhankelijk van eren en in hun werk zie je ijls regelrechte proble et uit voortvloeien". e alfabetiseringsproject «aaizone kent op het mo- zo'n vijftig cursisten, men weet, dat er meer Pensen aJn, die de cursussen pillen volgen en daar een gro- i ^Pelvrees niet toe ko la arom heeft men brie- L'rconden naar alle in- 7.!es,Waar men op de hoog- LAkunnen zijn van deze L z°als instellingen M maatschappelijke dienst- lnS, huisartsen, sociale uwe tijk of vermaken tot een id, geschikt voor alle jaargeW' interieurspecialist 3 - Hulst - telefoon 01140-14120 |siuk!fbe5aad De PvdA in Inbaar fd'nSdag 24 ianuaH ■het onp iractieberaad met fin» ,,5 °p de raadsvergade- N ppk mende donderdag. Wfirl ,1 om 20.00 uur in fea nslandmotel aan de St. i "'«straat. Hulster ziekenhuis niet in PvdA-forum diensten van de gemeentes, om het werk van het project onder de aandacht te brengen en de mogelijkheid te bieden er op in te haken. „We zitten niet zozeer te springen om uitbreiding, daar gaat het ons niet om", zegt Jan Luijcks. „Het is gewoon de be doeling om mensen die moge lijkheid aan te reiken te leren lezen en schrijven of hun ni veau te verbeteren". In Terneuzen worden de lessen gegeven in het gebouw van het Sociaal Cultureel Werk in de Lange 'Nieuw- straat, op vrijdagmiddag van half twee tot half vier en op de RK basisschool de Geule, op dinsdag en donderdagavond. Er wordt eventueel ook bij mensen thuis les gegeven. De lessen zijn gratis en er wordt gewerkt in groepjes van drie a vier personen. Ze worden ge geven door vrijwilligers, over het algemeen mensen uit het onderwijs. Ze worden voor het geven van de cursussen nog eens extra geïnstrueerd door de provinciale consulent van de alfabetiseringsprojecten in Zeeland. Men kan zich opgeven voor de cursus bij het secretariaat van het alfabetiseringsproject Kanaalzone, de heer H. van den Berg, tel. 01150-12965 of bij de projectleiding, de heer J. Luijcks, tel. 01150-95824/94781. Van een onzer verslaggevers HULST - Bestuur en ondernemingsraad van het Hulster St. Liduina-ziekenhuis gaan niet samen met gedeputeerde W. Don in een forum zitten, dat de dreigende teloorgang van het ziekenhuis als onderwerp heeft. Ze hebben dat laten weten aan het bestuur van de PvdA-afdeling Hulst/Hontenisse, dat op woensdag 1 februari een forum-avónd wil wijden aan de zieken huisperikelen. In een beleefd briefje schrijft het ziekenhuisbestuur dat Don wordt beschouwd als een exponent van het college van Gedeputeerde Staten, 'dat pertinent heeft geweigerd om met ons te praten alvorens een advies uit te brengen aan de staatssecretaris'. „Een discussie achteraf heeft voor ons geen enkele zin. Wij hebben van Middelburg niets meer te verwachten", al dus het bestuur van het Lidui na. Los daarvan heeft ook de ondernemingsraad de uitnodi ging naast zich neergelegd, overigens om dezelfde rede nen. In het forum, dat in Tif fany in Hulst wordt gehouden, zouden behalve Don en de zie kenhuisvertegenwoordigers ook afgevaardigden van pa tiëntenverenigingen zitting nemen. Het is nog onzeker hoe de organiserende PvdA-afde ling op de weigering van de kant van het ziekenhuis zal reageren. De heer M. Hoste onthult de plaquette in het nieuwe gebouw Van onze correspondent OOSTBURG - Met het ont hullen van een plaquette verrichtte de heer M. Hoste afgelopen zaterdagmorgen de officiële opening van het nieuwe onderkomen van de West-Zeeuwschvlaamse af deling van het Rode Kruis te Oostburg. Tijdens deze opening, waarvoor veel belangstel ling was, konden de geno digden een kijkje nemen in het nieuwe Rode Kruisge- bouw, waarin de ambulan cedienst, welfare, colonne en het Jeugd Rode Kruis hun activiteiten kunnen ont plooien. In het nieuwe gebouw is ruimte voor een vergader en instructiezaal, garage, een kantoor en een logeer- ruimte voor het ambulance personeel. De bouw heeft in totaal zeven maanden ge duurd. De kosten bedragen ruim 3,5 ton. „Het voor dit gebouw benodigde bedrag is bijeengebracht door de West-Zeeuwschvlaamse be volking", aldus de heer W. Kapsenberg, voorzitter van de West-Zeeuwschvlaamse afdeling. Hij prees daarna de heer M. Hoste voor zijn vele verdiensten voor het Rode Kruis. „Toen was het beleid zo zuinig, dat je je er nu voor zou schamen. Toch hebben we aan dit beleid dit gebouw te danken". Ook de heer Hoste was zeer tevreden met de nieuwe aanwinst van het Rode Kruis. Hoste: „Alle inwoners van West-Zeeuwsch-Vlaan deren dragen het Rode Kruis een warm hart toe. Namens deze mensen een woord van dank". De heer Hoste ging ver volgens over tot het verrich ten van de officiële opening. Hij ontving uit handen van de heer Kapsenberg een oor konde. De heer Bollen, ver tegenwoordiger van het kringbestuur, stak de aan wezigen nog een hart onder de riem. „De rol van de co lonne blijft heel belangrijk", zei hij. „Deze afdeling is springlevend en wordt met bijna 7.000 leden de grootste afdeling in Zeeland". Nadat de heer Kapsen berg een tableau met de ze ven grondbeginselen van het Rode Kruis had ontvangen, voerde de heer Mr. J. Assel- bergs, de Sluise burgemees ter, namens de drie West- Zeeuwschvlaamse gemeen ten het woord. „Het is een prestatie dit gebouw te bou wen zonder subsidie. Het is een teken van prudent fi nancieel beleid", zei Assel- bergs. De genodigden konden daarna een kijkje nemen. Volgende week zaterdag is het de beurt aan de West- Zeeuwschvlaamse bevol king. Tussen 14.00 en 17.00 uur wordt dan een open dag gehouden met voor de jeugd een ballonwedstrijd. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Vrijdagavond werd de laatste ronde gereden van de rollendriedaagse van Tourclub Neutraal. Deze avond gaf nog heel wat spanning. Tot twee maal toe werd het individuele record, dat al vanaf de eerste dag op naam van Willy van der Kant stond, verbeterd. De beste tijd die uit de bus kwam, was van Hessel Hamelink. Over de 500 meter deed hij 21,8 seconde. De uitslag van de rollen driedaagse, waar door 12 groe pen (bestaande uit 2 personen) aan werd deelgenomen was als volgt: 1. Café 't Keldertje/ De Oude 108 punten, 2. Tour club Neutraal 104, 3. Technisch Bureau Vluggen 98, 4. Café 't Oude Raedhuis 96, 5. Jan de Pooter en Café De Griete/Ver- hulst 74,6. Café Wilhelmina 68, 7. Café De Instuif 60, 8. Disco Pedro 56, 9. Slagerij Van Dam me 54, 10. Café 't Kompas 50, 11. Café Neutraal 46. Na afloop van de rollendrie daagse werd een feestavond gehouden waar Disco Pedro zijn medewerking aan ver leende. De presentatie van de rollendriedaagse werd even eens verzorgd door Disco Pe dro. Volgens secretaris F. Franc ken van het ziekenhuisbestuur wil deze weigering niet zeggen dat het bestuur nooit en ner gens meer met het provincie bestuur wil praten. „Als ze ons netjes uitnodigen voor een open gesprek, waarbij de kans op veranderingen in het ad vies wordt opengelaten, dan zullen we daar hoogstwaar schijnlijk wel op ingaan", al dus Francken. Hij toonde zich overigens ingenomen met de coördinatie van de acties tegen de plannen tot ontmanteling van het Hul ster ziekenhuis. Afgelopen week nog werden ze uitvoerig besproken tijdens het zoge naamde 'instellingenberaad' in Hulst. Daarbij zitten onder meer het ziekenhuis, maat schappelijk werk, bejaarden zorg en huisartsen rond de ta fel. „Het is. goed dat we hebben kunnen afspreken de protes ten zoveel mogelijk te bunde len", aldus secretaris Franc ken. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het ledental van de Verengiging Onderne mers Axelsestraat en omge ving (VOA) in Terneuzen is het afgelopen jaar sterk ge groeid. In het vorige kalenderjaar werd gestart met 52 leden, op de jaarvergadering deze week bleek het aantal inmiddels ge stegen tot 67. Voorzitter J. den Toonder verwacht dat dit jaar nog zeker tien winkeliers zich bij VOA zullen aansluiten. Secretaris R. de La Ruelle heeft zijn functie als secretaris neergelegd. Aan het bestuur zijn toegevoegd A. Bareman en E. Hartingsveldt. Wie het 'baantje' van La Ruelle gaat overnemen is nog niet bekend. VOA lanceerde vorig jaar voor de eerste keer de Herfst feesten. Vanwege het grote succes wordt op dezelfde voet doorgegaan. De feestweek tus sen 29 augustus en 1 septem ber wordt nu onder de naam Nazomerfeest gehouden. VOA speelt ook in op de viering van Terneuzen 400 jaar stad. Tal van activeiten worden georga niseerd rond de historische fi guur Petrus Hondius die ooit in de Axelsestraat woonde. Van onze correspondente OOSTBURG - Tijdens de offi ciële opening van het nieuwe Rode-Kruisgebouw te Oost burg werden enkele vrijwilli gers onderscheiden of in het zonnetje gezet. Ter ere van hun 25-jarig lidmaatschap kregen de da mes mevrouw T. Karels- Meeuse en mevrouw P. Janse- Verberkmoes een bronzen me daille van verdienste. Even eens mochten deze dames, waarvan alleen mevrouw Ka reis tijdens de opening aanwe zig was, een oorkonde in ont vangst nemen. Voor de heren J. Spaans en J. Jansen, leden van de bouwcommissie, was er een legpenning van het Rode Kruis. De echtgenotes kregen een bos bloemen. Van onze correspondent CLINGE - In het gemeen schapscentrum Malpertuus werd door de fanfare Weldoen door Vermaak een koffiecon cert gehouden, waaraan werd meegewerkt door de fanfare Nooit gedacht uit Graauw. Er was een volle zaal belangstel lenden, terwijl zich onder hen bevond de directeur van de Waasse muziekschool uit Be- veren Frans van den Berche. Voorzitter A. van Dorsse- laer opende het concert met een welkom aan alle aanwezi gen, waarna direct de fanfare Nooit gedacht onder leiding van Henk de Gucht uit Hulst de mars Gooilandia speelde. Daarna volgde nog een vijftal nummers, met als laatste de mars Maria Christina. Weldoen door Vermaak on der leiding van dirigent Leo Verstiggel opende met de Kro ningsmars, waarna de inter nationaal bekende Suite van Jan Segers werd gespeeld. Ook Weldoen door Vermaak sloot zijn optreden af met een mars Colonel Bogey. GOES - Sociaal Centrum - Voorzitter A.B.J. Sepers van het Bestuurdersoverleg bin nen het Proefprojekt Specifiek Welzijn De Bevelanden zal op 17 februari de officiële ope ning verrichten van het kan toorgebouw van het Sociaal Centrum aan de Frans den Hollanderlaan in Goes. De bij eenkomst begint om 10 uur. Na de opening houdt het alge meen bestuur van het Sociaal Centrum een receptie en kun nen bezoekers het nieuwe ge bouw bezichtigen. GOES - Katholiek Vrouwen gilde - Het Katholiek Vrou wengilde in Goes houdt dins dag 24 januari, aanvang 20 uur, een bijeenkomst in de Maria Magdalenazaal in de parochiekerk. Apotheker Harting zal een praatje hou den over medicijnen. Woens dag 15 februari is de jaarver gadering, eveneens in de Ma ria Magdalenastraat. Aan vang 19.45 uur. KAPELLE - Infiltratie zoet water - Donderdag 2 februari zal gedeputeerde J.D. de Voogd in Kapelle het officiële startsein geven voor het infil- tratieproefprojekt zoetwater Zeeland. De projekt is voorbe reid door de commissie Water beheersing en Ontzilting. De bijeenkomst begint om 14 uur in motel-restaurant De Cais son. Projektleider B. van der Weer zal een uiteenzetting ge ven over de proef, waarna een bezoek wordt gebracht aan het projekt aan het Verloren Weg je in Kapelle. RILLAND - Toneelvoorstel ling - De toneelvereniging De Reilanders geeft 17 februari in het dorpshuis in Rilland een voorstelling van het blijspel Schat, ik ben er hoor. Aanvang 20 uur. VLISSINGEN - Gevonden voorwerpen - In de periode 11 tot 18 januari zijn bij de ge meentepolitie in Vlissingen de volgende gevonden voorwer pen aangegeven: zw. heren handschoen, paar damens- handschoenen, zw. hand schoen, overall, br. pléstic por temonnee, rozenkrans, zw. hanger met sleutel, autosleu tel, sleutel aan label, 2 sleutels aan hanger, 3 sleutels in etui, Lipssleutel aan bruine bol. Aangegeven dieren (in asiel): herder, teef, ongev. 7 jaar; wit te gevlekte poes, zwarte kater met scheur in oor.

de Stem | 1984 | | pagina 7