ent tegen FC Groningen Voetbal Dubbele zege voor Hanneke Lockefeer reda och Geblesseerde doelman stopt een strafschop GEEN F, Varkens> Ëen naam om te onthouden „Wat is er toch zo mooi aan Golf"? Ladderzat Trainers De prijs is hoog Nederland geweerd i MAANDAG 23 JANUAR11984 kamp dreigt vo cabinet hou1 Merijntje Van onze sportmedewerker BRESKENS - Breskens speelt op 28 juli op sportpark Baersande een oefenduel te gen eredivïsionist FC Gro ningen. Dit werd medege deeld tijdens de goed be zochte algemene ledenver gadering die onlangs in de kantine van de tweedeklas ser plaatsvond. Op 25 augus tus staat voorts het eigen toernooi gepland met als te genstanders de zaterdag tweedeklassers Arnemui- den, Hoek en Serooskerke. Verder werden plannen voor de bouw van een tribu ne aan de leden voorgelegd. Uit aangevraagde offertes is inmiddels al gebleken dat een tribune met een lengte van 51 meter 125.000 gulden zal moeten kosten, terwijl er bij een lengte van 35 meter een ton neergeteld moet worden. Bij enige zelfwerk zaamheden zouden die be dragen teruggebracht kun nen worden tot respectieve lijk 76.000 en 66.000 gulden. De meerderheid an de ledfen van Breskens bleek geen be hoefte aan een dergelijke tribune te hebben. Het voor stel werd verworpen met 26 stemmen voor en 20 tegen. Negen aanwezigen onthiel den zich van stemming. Volgens public-relations- man Reggie Corijn een jam merlijke zaak. „We hebben zowel financieel als sportief een topjaar achter de rug. Een tribune zou zeker geen overbodige luxe zij n. Boven dien heb je met een tribune meer kans op wedstrijden van vertegenwoordigende elftallen. Ik denk dat met wat meer voorlichting van bestuurszijde de stemver houding bij de leden anders had gelegen", verklaarde hij na afloop. Ook het boeteprobleem kwam ter tafel. De afgelo pen jaren moesten de spelers van Breskens boetes die ze tijdens de wedstrijden aan de broek kregen, uit eigen zak betalen. Een maatregel die vooral bij de eerste elf talspelers slecht viel. Het werd op de vergadering door aanvoerder Jan de Lobel dan ook aangesneden met een voor spelerszijde positief resultaat. De boetes zullen voortaan door de vereniging worden betaald. Tijdens de bestuursver kiezing werden Jan Zwarte- lé, Cor van Belois en Willy de Ruyscher herkozen, ter wijl Bram Heyboer naast Reggie Corijn en Adrie Smallegange de kascommis- sie kwam versterken. Zaterdagcompetitie Beker: 157 's-H.Arendskerke 2-Vee- re 2 0-3, 165 Spui 1-Zaamslag 2 3-1, 168 SKNWK 1-ZSC 1 2-2 (SKNWK w.n.s,). Ie klas DFS 1-Apollo 1 1-0, Hoedekenskerke 1-Colpl. Boys 1 1-5, Middelburg 1-Heinkenszand 1 1-4, GPC 1-Bevelanders 1 0-3. Res. Ie klas Hoek 2-Apollo 2 1-0, Heinkens- zand 2-Tern. Boys 3 4-6. Res. 2e klas A Kloetinge 3- Dauwendaele 2 3-1, Nieuwland 2-Oostkapelle 21-1. Res. 2e klas B AZW 3-Kloetinge 4 2-0, Kapelle 3-Nieuwdorp 3 2-1, Wol- faartsdijk 2- Kruiningen 2 3-2. 3e klas A Hoek 3-Cadzand 2 2-2, GPC 3-Biervliet 1 2-2. 3e klas B: Middel burg 3-Heinkenszand 4 7-0, SVD 2- GPC 4 0-0, Borssele 1-VCK 3 3-2. 3e klas C: Krabbendijke 3- Borssele 2 2-2, Kruiningen 3-Yerseke 5-14, Veere 3-Rillandia 3 2-2, Kapelle 4- Waarde 2 3-2, Colpl. Boys 3-Wissen- kerke 2 1-9. 3e klas D Wolf aartsdijk 3-Duiveland 3 6-1, Heinkenszand 3-SSV 2 0-0. 4e klas A ZSC 4-Mevo 3 0-6. 4e klas D Wemeldinge 4-Kapel- le 5 1-2. 4e klas E Nieuwdorp 5-Vlis- singen 2 1-1. 4e klas g Meeuwen 7- Middelburg 5 4-2. Zondagcompetitie 2e klas A Middelburg 4-Renesse 1 3-6, Vlissingen 4-Lewed. Boys 2 3-1. 3e klas C Domburg 2-Vlissingen 5 1-2, Noormannen 3- Middelburg 5 6-4, RCS 4-Patrijzen 3 5-2, Zld. Sport 4-Jong Ambon 4 3-6. 3e klas D Walcheren 3-Robur 3 9-1. 4e klas A Zierikzee 5- Hansw. Boys 4 2-1. 4e klas C Walcheren 5-Zld. Sport 5 6-0, Zeelandia 3-RCS 8 12-1, RCS 5-. Domburg 3 7-1. 4e klas D Walcheren 7-Middelburg 7 3-5, Zeelandia 5- Domburg4 5-l. Res. Ie klas: RKC 2-BW 2 1-0, OJC 2-PSV 3 0-2. Res. 3e klas C: Gilze 2- Jeka 2 2-2, Virtus 2-NOAD 2 2-2, Baardwijk 2-RKTVV 3 0-0. Res. 3e klas D: Zld. Sport 2 - Aardenburg 2 1-3. Man tennnaaii de held van NAC Van onze sportredactie ARNHEM - Na afloop van het door NAC met 0-2 gewonnen duel tegen Vi tesse, was Ton van Een- ennaam het stralende .middelpunt van de uit bundige feestende NAC- ers. Het was dan ook niet gering wat lange de doel man van NAC had ge presteerd. Vrijdagavond laat kreeg hij van trainer Henk de Jonge de vraag voorgelegd of hij bereid was om tegen Vitesse te keepen. Frits von Seydlitz wilde namelijk persé niet spelen in verband met een belangrijk examen dat hij vandaag moet af leggen. De Jonge kon toen weinig anders dan een beroep doen op de nog steeds met een arrmbles- sure tobbende Ton van Eenennaam. Deze niet honderd procent fitte, maar wel enorm gemoti veerde Van Eenennaam keep te niet aleen een prima wed strijd, maar op een aantal be slissende momenten behoedde hij zijn ploeg ook voor een dreigende nederlaag. Zoals na twaalf minuten in de tweede helft toen Anton Joore Vites- se-speler Chris van den Akker had gevloerd. De strafschop werd door Boere goed inge schoten, maar de katachtig reagerende Van Eenennaam stopte de bal. Daarna toonde hij nog enkele malen zijn waarde voor de ploeg door bij hoge ballen handelend op te treden. Een prima gok dus van trai ner henk de Jonge, maar het valt te betwijfelen of Van Eenennaam volgende week weer van de partij zal zijn. Gisteravond laat zat de ex- Zeeuw met een gezwollen arm thuis. „Ik moet morgen (van daag red.) weer lanmgs de dokter. Mijn arm is weer veel dikker dan anders. Ik heb er overigens geen spijt van dat ik het gedaan heb. Ik ben enorm blij voor de club dat ik een klein beetje heb kunnen mee werken aan de zege op Vitesse, maar mijn genezingsproces heeft het bepaald niet bevor derd." De eerste zege van NAC in een uitwedstrijd' werd be haald in een wedstrijd die werd beheerst door koude en sneeuw. Vooral in de tweede helft hadden de 22 spelers moeite met het spekgladde veld. Ook het incasseringsver mogen van de 800 toeschou wers werd danig beproefd. Het gele-kaartenbestand ziet er als volgt uit (iedere speler twee kaarten): Ajax: Silooy, Koeman AZ 67: Arntz, Treytel, Tiktak FC Den Bosch: geen DS 79: Mate- na, Lems, Lees Excelsior: Van Tour Feyenoord: geen Fortuna S: Hoyer, Su- vrijn G.A. Eagles: Small, Schrijver, Oude Wesselink, Voskamp FC Groningen: Van Tiggelen, Mulder, Keukens, Wiebing Haarlem: Verschoor, Van der Waart Helmond Sp; geen PEC Zwolle: Van der Hengst, IJzerman, Drost PSVgeen Roda JC: Ehlen, Hanssen, Guthrie Sparta: Lengkeek FC Utrecht; Wouters, Adelaar, Advocaat Volendam: Mooyer, Jonk, Guyt Willem 2: Van Gils, Van der Ven (3), Dijkstra. Eerste divisie: SC Cambuur: Bults, Er- kelens, Kleefman, Groote Eindhoven: Reijnierse, Strijbosch. De Graafschap: Cooke FC Den Haag: Tempelaar, Purvis, De Vroedt Heerenveen: Nijgh, Hendriks, Bakker, Jurna, Braber, Portijk Heracles: Poell, Prijs, Heine MVV: Dijkstra NAC: Waslander, Smits, Heeren NEC: Mulde- rij, Mommertz, Selbach RBC: Deijkers, Klerkx, J. Molenaar, Bouwman SVV: Oost, Dirven Telstar Buma, Liesdek, Kuut FC Twente: Geen Veendam: F Metz, Van Loon Vitesse: Geen FC VVV: Brouns Wageningen: Tollenaar, Van Zanten, Verheijen, In de eerste periode kwam NAC er niet een te pas. De Bredase ploeg opereerde uit tactische overwegingen defen sief. Vitesse miste echter de kwaliteit om de Bredase muur te slechten. Wim Meijers pro beerde het wel met een venij nige schuiver en ook Remco Boere kreeg een uitgelezen mogelijkheid, maar de Vites- se-voorwaartsen faalden, me de door toedoen van Van Een ennaam die zeer bekwaam op trad. Vitesse had in die befaamde twaalfde minuut de teleurstel ling van de gemiste strafschop nauwelijks verwerkt of NAC sloeg hard toe. Een vrije trap van Ton Smits verdween langs de Vitesse-muur keihard in de hoek en Lloyd Doesburg was volstrekt kansloos: 0-1. De in middels warmgelopen Richard Budding verving direct na de ze treffer Ron Stoffelen, maar voor de ex-Wageninger viel weinig eer te behalen. Het zonder in eigen kunnen gelovende Vitesse drong in de resterende tien minuten nog even aan, maar het doelpunt viel aan de 'andere kant'. Na een vrije trap van alweer Smits verscheen de op de rand van buitenspel staande Willy Janssen geheel vrij voor Lloyd Doesburg, die de prachtige lob in het lege doel zag verdwij nen: 0-2. NAC is dus de tweede perio de uitstekend begonnen, maar coördinator Bob Maaskant waarschuwt voor overdreven optimisme. „We zijn natuur lijk op prestaties uit, maar ou» spel ons nog niet van een ge weldig niveau. Die verster king in de voorhoede hebben we bijvoorbeeld hard nodig. Daarom blijven we zoeken." Vitesse-NAC 0-2 73. Smits 0-1,80. Janssen 0-2 Scheidsrechter: Van der Niet Toeschouwers.' 800 Vitesse: Doesburg, Hendriks, R. Das, Kramer, Smand, Van den Ak ker, Bosz, H. Das, Stoffelen (Bud ding), Boere en Meijers. NAC: Van Eenennaam, Van den Dungen, Krijnen, Joore, Heeren, De Schepper, Dusbaba, Smits, Janssen, Waslander en Van der Borgt. Hans van den Dungen zet een Vitesse-speler de voet dwars. - foto de nieuwe krant Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Het door tennisclub ADOR georgani seerde toernooi voor de C-, D- en E-categorie heeft Hanneke Lockefeer uit Hulst een dubbele triomf ge bracht. Zowel in de C- als de D-categorie legde zij beslag op de titel. Dat was in de D-categorie geen verrassing, want enige tegenstand van betekenis had zij daar niet. Zowel de eerste geplaatste Marijke Robesin als de tweede ge plaatste Ria Spuesens lieten het voortijdig afweten en dat hield in dat uit de bo venste helft van het schema Mrijke Pladdet uit Biervliet als winnares uit de halve fi nale kwam na winst op Bep van de Vijver (9-4) en dat Hanneke Lockefeer met 11-6 Annemarie Robesin achter zich had gelaten. Met een duidelijk verschil won Hanneke Lockefeer de ze finale tegen een goed spe lende Marijke Pladdet (13-6). De eerste titel was hiermee binnen en ook de tweede zou worden binnengehaald te gen Nel Hendrikse. In deze C-categorie viel de tweede geplaatste Jel Dek ker wegens een blessure af. Door met 13-5 Pauline Dek ker terug te wijzen plaatste Hendrikse zich volgens de verwachting voor de finale tegen Hanneke Lockefeer, die met 9-3 Nathalie van Waterschoot knap uitspeel de. In een gelijkopgaande fi nalepartij kwam Lockefeer weliswaar achter met 3-4 doch boog deze stand be kwaam om tot 6-4 doch via 6-6- herstelde Hendrikse zich en sleepte er zelfs een 9-8-voorsprong uit. Door verlies op eigen service moest Hendrikse 9-9 toe staan en doordat haar jon gere opponent» 15-0 in de volgende game kon scoren werd Hanneke Lockefeer Op de foto de vijf toppers uit het tennistoernooi in de Ador-sporthal in De Braakman. Van links naar rechts: Hanneke Lockefeer, Marijke Pladdet, Nell Hendrikse en Pauline Dekker. Op de voorgrondgehurkt Peter Kouwijzer. - foto wim kooyman hiermede door het eindsig naal de winnares. Een regel, die nogal wat kritiek ondervond, want verliezen op 0-15 met een stand 9-9 klinkt niet erg overtuigend en de game af spelen komt al hele anders over, doch de wedstrijdlei ding had deze regel reeds te voren bepaald zodat dat voor eenieder bekend moet zijn geweest. Axelaar Jan Verschelling kon zich dit weekeinde me ten met de Zeeu.wsvlaamse C-top hetgeen voor hem niet ongunstig verliep. Tegen John Dijkman kwam hij als overwinnaar tevoorschijn en werd hierdoor finalist, niet tegen de tweede ge plaatste Bram van Dijk maar tegen Sassenaar Ron- ny van Remortel, die met 9-3 Van Dijk uitscriakelde. Met 8-6 bleef Verschelling Van Remortel voor ondanks de 3-5-achterstand. Terneu- zenaar Peter Kouwijzer is dit seizoen hard op weg in de D-categorie naam te maken. Spelend voor Zaamslag pro moveerde hij afgelopen sei zoen naar de vijfde klasse van de herencompetitie en ook in de diverse toernooien kwam men zijn naam regel matig tegen. In dit toernooi werd hem de tweede plaats toebedacht, want Pierre Lampaert kreeg ook hier de voorkeur. Kouw ijzer maakte zijn plaatsing volledig waar. Rinus Plad det, Frank Hamelink en ook Cor Deij bond hij aan zijn zegekar om uiteindelijk via Willy de Bruijn (12-5) fina list te worden. De weg voor Pierre Lampaert bleke minder goed geplaveid. Dankzij de tijdklok werd hij finalist ten koste van Hans van den Ak ker (8-7) maar in de finale tegen Kouwijzer leek Lamp aert geen enkel probleem te kennen. Een voorsprong van 5-0 geeft hiertoe ook geen aan leiding, doch Pieter Kouw ijzer dacht hier duidelijk anders over. Vijf games op rij betekende 5-5 en bij 8-7 ging de tijdklok af op ene achterstand van 15-40. Voor de eerste finalist betekende direct een zege voor de dui delijk opgeluchte Kouwijzer. Leo van Hoije won de E-ca tegorie met 18-2 van Frans Lensen en Ingrid van de Berg versloeg Netty Deij met 14-5. Mot een ..Kleintje" het mj Immers vele tiend rossen (ruim 6 van langstelling voor ..Te ko 124ste jaargang Ka In de tijd dat Max van Praag zijn zoetgevooisde liedjes over radio-luiste rend Nederland uitstortte en Jaap van Praag aan het prille begin van zijn carië- re als voetbalbestuurder stond werd Jaap altijd om schreven als 'de broer van Max'. Lang duurde dat echter niet. Het goedge- bekte, gewiekste voorma lig bestuurslid van Ajax en 'de KNVB wist er binnen een mum van tijd voor te zorgen dat Max 'de broer van Jaap' werd. Iets dergelijks speelt zich momenteel af tussen de beide broertjes De Schepper. Edy (speler van het eerste elftal van NAC) was aanvankelijk de meestbekende van de twee Zeeuwsch-Vlamingen. Hij wordt de laatste maanden in publicitair opzicht ech ter verre overtroffen door broer Gerard, scheidsrech ter in het betaalde voetbal. Niet dat de arbitrale pres taties van Hulsternaar de Schepper zo van bijzonde re kwaliteit zijn. De telg van de sportieve Zeeuwse familie valt de laatste tijd meer op door zijn strenge, bijna Belgische wijze van fluiten. Zo heeft hij een zekere faam opgebouwd als de man die niet aarzelt om de bal op de penaltystip te leggen (gisteren in het duel FC Utrecht-Go Ahead Eagles kregen de Utrech ters er een toebedeeld), ter wijl hij ook niet bang is om de kaart te trekken. John ny Rep heeft dat vorige week zondag aan den lijve ervaren. Bovendien had De Schepper gisteren de pech dat hij -gehinderd door de barre weersomstandighe den- niet op tijd op tijd in Utrecht kon zijn, waardoor de wedstrijd te laat begon. En opnieuw was daar die extra publiciteit. Gerard de Schepper, een naam om te onthouden. „Wat is er dan wel zo mooi aan golf", vraagt mede werker Jan Ebbinge zich af in Golf, het officieel or gaan van de Nederlandse Golf Federatie. Ebbinge somt vervolgens op en thousiaste wijze een aantal oorzaken op die er naar zijn zeggen voor zorgen dat een steeds groter aantal mensen aan golf verslin gerd raakt. En hoe zit het dan met de kosten die aan de golfsport verbonden zijn. Het lijkt ons geen sport die door Jan Modaal op grote schaal wordt beoefend. Ebbinge in het officiële orgaan: „Een clubcontri butie van bijna duizend gulden (per jaar!), is daar om relatief niet zo hoog als men wel denkt. De ware golfer krijgt er onbetaal baar (daarmee zullen veel mensen het eens zijn), veel plezier voor terug." Overigens, er is een club in Nederland waar de con tributie iets minder hoog is. Bij de Domburgsche Golfclub bedraagt de jaar contributie 'slechts' 550 gulden. De Domburgsche is trouwens toch een vereni ging met begrip voor de minderbedeelden in onze maatschappij. De caddies (u weet wel de knechten, de tassendragers van de echte leden), mogen in de zomer na 7 uur en in de winter na 4 uur, gratis spe len. „Ze maken er gretig gebruik van", meldt Golf met gepaste trots. Ik vrees dat het nog lang zal duren voor Golf een volkssport is. EIHDREDAKTIE HARRY VERMEI» komt in bepaalde kwesties Nederland -het is be- kend- is uitgenodigd voor een zeslandentoernooi in Brazilië. De topclubs ston den bepaald niet te sprin gen om Kees Rijvers van dienst te kunnen zijn. Ze deelden mee dat ze in die periode met hun selecties lucratieve oefenduels kon den afwerken. Om deze machtigen in voetballand (Ajax, PSV) over te halen is er een unieke constructie bedacht. Wanneer deze toppers tijdig (drie weken van tevoren) aankondigen dat ze een winstgevende oefenwedstrijd kunnen spelen, hoeven ze het be treffende weekend niet in de competitie aan te tre den. Het heeft er alle schijn van dit zakenbestuur met een voorzitter (Van der Louw) met een sociaal ge zicht, er van alles aan gele gen is om ook in voetbal land het verschil tussen arm en rijk steeds groter te maken. Om over mogelijke competitievervalsing nog maar niet te spreken. Het besluit om alsnog nog naar Brazilië te gaan is een goe de beslissing, maar de prijs die ervoor betaald moest worden is hoog. Aan de verstandelijke ver mogens van bluffer Brian Clough -manager van het Engelse Nottigham Forest- wordt door allerlei critici met grote regelmaat ge- twijfeld. Zo tastte hij -vol gens een mededeling in Voetbal Totaal- ten gerie ve van een aantal fotogra fen keeper Hans van Breu- I kelen zeer opvallend in het kruis. Blijkens een interview I in Het Vrije Volk heeft Clough nu bekend dat hij j er spijt van heeft dat hij Hans van Breukelen naar I PSV heeft laten vertrek ken. In het programma blad van Forest vertelt hij dat hij er van alles aan z doen om de transfer onge-1 daan te maken. Vroeger", aldus Clough I „had ik het nooit zo begre- pen op Hollanders. In Tweede Wereldoorlog heb-1 ben ze de Duitsers zo wei nig tegenstand geboden, dat ze bijna in mijn ach-1 tertuin in Middlesbrough stonden. Maar na de komsi van Van Breukelen heb ik mijn mening gewijzigd." Van Breukelen in zijn I weerwoord in het Vrije J Volk: „Cluogh zou inder-1 daad een brief schrijver, aan PSV en zeggen dat ik ladderzat was toen ik het contract tekende. Voor de I camara's van de Neder- landse tv zou Clough het contract verscheuren I Ik heb Clough gezegd dat I er geen weg terug is. Het enige waarop het kan r' ketsen, is dat de medische I test negatief voor mij uit-1 valt." Dat gaat maar door in de Sovjet Unie. Nu zijn weer zes trainers van voetbal clubs uit de hoogste afde ling de laan uitgestuurd. Dat betekent dat één derde van de oefenmeö- ters het komende seizoen met een nieuwe groep moet gaan werken. De trainer van Torpedo Koetaisi, Tengiz Gradze lishvili, is ontslagen omd® hij niet goed met het team omging en vijf andefl oefenmeesters hebben, on der druk, ontslag genomen Naast de oefenmees® van Torpedo, moesten ook I Voetbalminnend Neder land is er intussen al aan gewend geraakt dat het sectiebestuur betaald voet bal (door wie het ook be mand wordt), tot de meest merkwaardige oplossingen Dinamo Tblissi, Dina®1! Moskou, Ararat Jerevan I Nistru Kisjinev en het -1 Moskou gevestigde W-: team CSKA naar een an-1 dere trainer omzien. Al I ze teams hebben een slec" seizoen achter de rug Vladimir Korolkov de tweede divisieclub h1-' I tor Volgograd kreeg de^l omdat hij onder meerjj moreel gebied zou heb» I gefaald. „Drankmisbn11* I dus. In de tweede d'^l werden zeven train®1! overgeplaatst. Van een onzer verslaggevers pEN HAAG - De prijs vai varkensvlees zal de komen de dagen flink kelderen. Dat is onder meer een ge volg van het sluiten van de Franse en Italiaanse gren zen voor Nederlands vlees. Dat gebeurde naar aanlei ding van een geval van mond- en klauwzeer in Noord-Holland. Volgens woordvoerders van het ministerie van Landbouw en het Produkt- schap voor Vee en Vlees dreigt een ramp voor vee houders, veehandel en slachterijen als het Perma nent Veterinair Comité van de Europese Gemeenschap niet op zeer korte termijn akkoord gaat met de Neder landse noodmaatregelen. De Ver Van een onze ROTTERDAM/ BREDA Nederlanders op de autorou en na een „bijzonder onheus! Frans-Belgische grens gezea Hun vergrijp: het meevol volgens de Fransen met onf ren, waarmee het duo op ling in Dij on. Het verhaal klinkt bijna gen togen de heer Sneehu vriendin met de poesjes (Fi weg naar de tentoonstelling van tentoonstellingen, ook iA Na hun aanhouding werdJ vraagd. Volgens de Franse J rijk van poesjes beneden de! Na de ondervraging en eei kreeg het tweetal een boetel Voor de poesjes hadden de f schreven gezondheidsverkla ziekte). Onder bedreiging van il werden de poezenliefhebber tafel te leggen als 'straf' voi] den zij door de politie het lar „De Fransen hebben gew ders". was het commentaar1 Van onze parler 'EN HAAG - Breda blijft de i srabants casino. Dat blijkt uit u M Van Zeil (Economische Zak! e' van<laag naar de Kamer stuif Binnen de VVD en een deel I 11 CDA was de gedachte i cpperd Breda te schrappen gunste van Eindhoven, ar het kabinet vindt die («•overweging onnodig: het L onverkort vast te hou- Lja" de voordracht die de E~ voor de Casinospelen P vorig jaar opstelde. 6hf'2 brief aan de Kamer Bat r„ to'n Zeil en Korte toe L en Eindhoven in een ¥ikttJiek"aan~nek"race ver- Storm Z"n Seweest, maar de lie R„e_, aantrekkingskracht laan^f als ko°P- en "it- ten um heeft niet al- Pant °r grote delen van Bra- froor Rn> ^eela"d, maar ook l'lkrloa bebben uiteinde- I Dafd°?rslag gegeven. KOkluct ook 'n Zeeland veel Be beid 'geri °Phouden leiden Sit hote/taatssecretarissen af Fantin dat in eerste in- ftich ak°i? Vlissingen en Sluis rlaats J^didaat~vestigings- ebben aangemeld. Mond-en jl miauw zeer

de Stem | 1984 | | pagina 16