TENNISTEAM MIST PROMOTIE Beljavski met Kortsjnoi nog naast elkaar De Bruin boven 20 meter YVCbl Hockeyteam heren in groep met Pakistan en de Sovjet-Unie NK dammen Nijboer in marathon Amsterdam Nederlaag Zeeuwse selectie MAANDAG 23 JANUARI 1984 PAGINA SPORT4 AAN PAG 23 JAN U/l Braun en Frank aan de leiding Overwinning Ivan Lendl Knetemann en Raas winnen zesuurs-race Champions TropÜ weer in Karachi Hans Wolffers verongelukt Vijfde plaats voor Kneppers Dubbele zege handbalploeg Kuroiwa in vorm Marathon-zege Dries van Wijhe Indoorrecord Heike Daute Herenselectie winnaar van HDM-toernooi T12 STUTTGART (DPA) - Het Westduits/Deense wielerduo Gregor Braun/Gert Frank heeft zondag de kandidatuur gesteld voor de zege in de zes daagse van Stuttgart. In nau welijks een half uur plaatste het favoriete koppel twee maal een explosieve aanval, die twee ronden winst en de eerste plaats in het klassement opleverde. Stand: 1. Braun/Frank (WDl/Den) 62 punten, op een ronde: 2. Rinklin/Clark (WDl/Aus) 78, 3. Schütz/Kristen (WD1) 68, 4. Fritz/ Hermann (WDl/Lie) 41, op twee ronden: 5. Wiggins/Betz (A us/ WD1) 45, op drie ronden: 6. Hinde- lang/Neumayer (WD1) 58, op 8 ron den: 11. Venix/Vaarten (Ned/Bel) 25, op 9 ronden: 12. Kos/Kehl (Ned/WDl) 10, op 11 ronden: 16. Havik/Zollfrank (Ned/WDl) 16. SAN JUAN (AFP) - De Tsje- choslowaak Ivan Lendl heeft zaterdag het invitatie-toer nooi in San Juan, Porto Rico, gewonnen. Lendl zegevierde in de eindstrijd over de Ame rikaan Gene Mayer: 6-4 en 6-3. De partij, die 53 minuten duurde, was slechts een for maliteit. De derde plaats in het toer nooi ging naar Jimmy Con nors uit de Verenigde Staten, die in drie sets (6-4 1-6 en 6-3) van Yannick Noah won. Lendl incasseerde met zijn toernooi zege een bedrag van 80.000 dol lar (een kwart miljoen gul den). Uitslagen halve finales: Lendl - Noah 6-4, 3-6, 6-3; Mayer - Connors 6-2 6-4. DEN HAAG - De uitslagen van de dit weekeinde gespeel de wedstrijden voor de halve finales van de Nederlandse dam kampioenschappen zijn: HEREN Uitslagen groep 1: vijfde ron de: Palmer - Smeenk 2-0, Ko- sior - Oudshoorn 2-0, Van der Kooij - Boom 2-0, Dollekamp - Rijkaart 1-1, Bronstring - Vermin 1-1; zesde ronde: Smeenk - Vermin 1-1, Rij kaart - Bronstring 0-2, Boom - Dollekamp 0-2, Oudshoorn - Van der Kooy 1-1, Palmer - Kosior 1-1. Stand: 1. Bronstring en Dolle kamp 8 punten, 3. Palmer en Vermin 7, 5. Van der Kooy, Kosior en Rijkaart 6, 8. Ouds hoorn 5, 9. Smeenk 4,10. Boom 3. Uitslagen groep 2: vijfde ron de: Heusdens - Geurtsen 2-0, Goudt - Van Leeuwen 1-1, Brouwers - Bies 2-0, Van der Borst - Meijer 1-1, Jansen - Luteyn 1-1; zesde ronde: Geurtsen - Luteyn 2-0, Meijer - Jansen 1-1, Bies - Van der Borst 0-2, Van Leeuwen - Brouwers 2-0, Heusdens - Goudt 1-1. Stand: 1. Van der Borst en Jansen 8 punten, 3. Goudt en Heusdens 7, 5. Geurtsen, Van Leeuwen en Meijer 6, 8. Brou wers en Luteyn 5,10. Bies 2. DAMES Uitslagen groep 1: vierde ron de: Poepjes - Stobbe 2-0, Bloem - Van der Werff 1-1, Boerma - Smit 0-2, Wanders - Andries 1-1; vijfde ronde: An- dries - Poepjes 1-1, Van der Werff - Boerma 0-2, Stobbe - Wanders 1-1, Smit - Bloem 0-2. Stand: 1. Poepjes 8 pnt, 2/3 Andries en Stobbe 7 pnt. Uitslagen groep 2: tweede ron de: Otten - Nieuwenhuizen 0-2, Joosten - Clerc 1-1, Van Hoof - Wolfs 0-2. Stand: 1. Joosten 3 pnt. Uitslagen groep 3: vierde ron de: De Vaal - Kalkhoven 2-0, Schouten - Van Setten 2-0, Rovers - Van Geenen 0-2; vijf de ronde: Van Geenen - Van de Beukei 0-2, Van Setten - Ravens 2-0, Kalkhoven - Schouten 1-1. Stand: 1. Van de Beukei 10 punten (zeker van finale), 2. Van Setten 7, 3. Schouten en De Vaal 6. OBERENTFELDEN (ANP) - Het Nederlandse tennisteam heeft zondag in het Zwitserse Oberentfelden in het Kings- cup-toernooi de promotie naar de hoogste eerste divisie net niet kunnen bewerkstelligen. In een spannende finale werd met 1-2 verloren van Zwitser land. Michiel Schapers, tot aan het beslissende dubbelspel nog ongeslagen, kon het met Huub van Boeckel in de laatste par tij niet redden tegen de gele- genheidsdubbel Hlasek/Stad- ler. Van Zwitserse zijde was het een gouden greep om dubbel- specialist Jarek Srnensky te passeren en de talentvolle, maar weke Jakob Hlasek te koppelen aan de technisch on dermaatse, maar onverzette lijke Roland Stadler. Dat dub bel was voor de Okker-pupil- len onbespeelbaar. Van Boec- kei verloor zijn opslag drie maal en Schapers tweemaal. De Zwitsers zegevierden met 6-4, 6-3 en bewerkstelligden daarmee voor het eerst in 48 jaar promotie naar de eerste divisie. Daarvoor had Jakob Hlasek Zwitserland op een 1-0 voor sprong gezet door met 6-4, 6-3 te winnen van Huub van Boeckel en had Schapers de stand gelijkgetrokken door winst op Stadler: 4-6, 6-0, 7-6, waarbij hij de beslissende tie break met 7-0 won. In de openingswedstrijd ging Huub van Boeckel ander maal onderuit,zodat hij in de enkelspelen in dit toernooi zonder winst bleef. Ditmaal was de nederlaag voorspel baar, want de 19-jarige Hlasek is goed thuis op indoorbanen. Hij werd niet voor niets begin deze maand in Genève natio naal indoorkampioen ten kos te van Stadler. Het werd wel Van Boeckels beste wedstrijd deze week. Hij scheen bevrijd van de zenu wen, faalde minder op zijn backhand en durfde initiatief te nemen. Bij 3-3 in de eerste set kreeg de Hagenaar een breekpunt na twee dubbele fouten van Hlasek, doch de po ging mislukte. De Zwitser greep twee games later wel zijn kans en kwam op 5-3. Hij leverde daarna wel zijn eigen opslag in, maar toen Van Boeckel zelf opnieuw twee dubbele fouten sloeg, ging de set met 4-6 naar Zwitserland. In de tweede set liep Hlasek snel tot 4-1 uit. Weliswaar le verde ook hij nog eens de ser vice in, maar opnieuw een doorbraak bracht de eind stand na vijf kwartier spelen op 6-3. De partij tussen de num mers 1 van Nederland en Zwitserland werd er een vol spanning en van goed gehalte. Aanvankelijk leek Schapers te worden weggespeeld. Na vijf tien minuten keek hij al tegen een 0-4-achterstand aan. De Rotterdammer krabbelde te rug tot 3-4 en had bij 5-4 een breekpunt op de service van Stadler. De 24-jarige links handige Zwitser, die zowel fo re- als backhand met twee handen slaat, kon echter nade rend onheil voorkomen (4-6). In de tweede reeks groeide de vorm (vooral de service) van Schapers en in 23 minuten had hij zijn opponent alle hoeken van de baan laten zien (6-0). De laatste set gaf fraaie ral ly e's te zien. De strijd ging ge lijk op tot 6-6. Schapers speel de in die derde set te voorzich tig en had grote moeite met Stadlers scherpgeplaatste top- spin-service. De tiebreak werd een grote teleurstelling voor Zwitserland: binnen een mum van tijd was het 7-0 en stonden beide landen weer gelij k. Het met zoveel vertrouwen tegemoet geziene dubbelspel werd binnen het uur een grote ontgoocheling. Serviceverlies van beide Nederlanders bete kende een 4-6 achterstand na de eerste set. In de tweede reeks werd liefst vijf maal de service doorbroken. Al in de eerste game verzuimden- de Nederlanders de opslag van Stadler op 0-40 te grijpen. Toen daarna Van Boeckel zijn opslag opnieuw verloor, gin gen de zenuwen meespreken en de volgende vier opslagen werden verloren (6-3). Het Kings Cup-toernooi werd gewonnen door Tsjecho- slowakije. In de finale van Es sen won Tsjechoslowakije met 2-1 van Zweden. Miloslav Me- cir versloeg Jan Gunnarsson met 7-5, 6-4, Libor Pimek ver loor met 3-6, 5-7 van Joakim Nyström. De beslissing viel in het dubbel: Libor Pimek en Jaroslav Navratil wonnen met 6-3, 3-6, 6-2 van Jan Gunnars son en Joakim Nyström. Titel voor broer en zus Coene SAN SEBASTIAN (AFP) I Jan Raas en Gerrie Knelt. I mann hebben zaterdagavo® I in San Sebastian een zesu®,. f race gewonnen. Alleen hel sf L derlands-Zwitserse kopp, I Joop Zoetemelk/Urs Freule. I bleef op het velodrome AnonJ in dezelfde ronde. De wed. I strijd werd bijgewoond dool tienduizend toeschouwers. Uitslag: 1. Raas/Knetema® (Ned) 64 punten, 2. Freuler I Zoetemelk (Zwi/Ned) 58,3.0f twee ronden: Perea/Urritj. beazkoa (Spa) 52. BRUSSEL (ANP) - Het h«. keytoernooi om de Champion Trophy wordt dit jaar, net at in 1983, in Karachi, de stad van Pakistan, gehoud® Het toernooi duurt van 7toil; december. NIEUWEGEIN (ANP) - De kampioenschappen van de soberheid. Zo mag de nationale titelstrijd badminton in Nieuwegein rustig worden gekarakteriseerd, be noodlijdende en gereorganiseerde badmintonbond zag uiteindelijk dan wel kans het evenement doorgang te laten vinden, de deelnemers draaiden tot de halve fi nales zelf voor de kosten op en de kachels bleven in het speelcentrum uit. Veel zal het aan de rampzalige exploitatie niet bijdragen, want het Nederlands bad- mintoncentrum (NBC), eind vorig jaar losgekoppeld van de bond (NBB), zal volgende week surseance van betaling aanvragen. Soberheid ook aan weers kanten van het net. Door het ontbreken van enkele topspe- lers werd het toernooi wel minder voorspelbaar en won het aan spanning, maar van internationale klasse is bij de aanstormende jeugd voorals nog geen sprake. Bij de heren werd Lex Coene de nieuwe kampioen bij ontstentenis van Uun Santosa, die met een been in het gips vanaf de tribune toekeek. Bij de dames werd de titel geprolongeerd door zijn zus Eline Coene, die pas gerust keek, toen haar mede-finaliste EINDHOVEN (ANP) - De 39- jarige Hans Wolffers uit Was senaar, een bekend trainer van renpaarden, is zaterdag middag in de omgeving van Eindhoven om het leven geko men. Volgens een woordvoerder van de politie in Eindhoven is het slachtoffer waarschijnlijk achter het stuur van zijn auto in slaap gevallen. Hij reed op rijksweg 2 met een lege paar dentrailer aan zijn wagen ge koppeld. De combinatie is op een gegeven moment gaan scharen, aldus de woordvoer der. De trailer is daarna losge raakt, waarna de auto enkele malen over de kop sloeg. Wolffers kende vooral de laatste jaren succes met zijn entrainement in Wassenaar. Hij trainde onder andere de paarden van Leila Jacobs, die vorig jaar de Nederlandse en Europese titel voor amatrices veroverde. MANILLA (RTR) - De Neder landse atleet Barry Kneppers is zondag als vijfde geëindigd in de doorde Zweed Stahl ge wonnen marathon van Manil la. De Noordhollander, die uit komt voor de Amsterdamse vereniging AAC, liet in de brandende zon een tijd van 2 uur 23 minuten en 19 seconden voor zich noteren. De tweede Nederlander, Leon Wyers, passseerde als ze vende de eindstreep. De uitslag is: 1. Stahl (Zwe) 2.19.24, 2. Helme (GBr) 2.20.03, 3. Allen (GBr) 2.21.53, 5. Knep pers (Ned) 2.23.19, 7. Wyers (Ned) 2.29.07. Astrid van der Knaap in de derde game wegens kramp af haakte. Lex Coene verdiende zijn eerste nationale titel in het en kelspel volkomen. Tegenstan der Dennis Tjin Asjoe had tot zijn eigen verbazing de eind strijd bereikt en probeerde door de clown uit te hangen favoriet Coene uit het ritme te halen. Tot nog grotere verras sing lukte dat de eerste game perfect. De badmintonner van VELO uit Wateringen praatte luchtigjes met het publiek, liep volkomen ongeïnteresseerd achter de pluimpjes aan en scoorde punt op punt. Naar mate de stroom zweetdruppels toenam, verminderde de nauwkeurigheid en keerde de clownerie zich tegen hem. Arnhemmer Coene profiteerde in de volgende games zoals een kampioen betaamt: onbewo gen, geconcentreerd en bedui dend beter spelend dan de Westlander. Tjin Asjoe, die in de compe titie teleurstelde, gaf na afloop toe geen grote verwachtingen te hebben gehad en daarom voor opportunisme te hebben gekozen. „Ik kwam bij toeval in de finale. Coene is het hele seizoen al beter. Ik kon hem alleen op deze manier probe ren af te bluffen. Ik ben al blij dat het een game is gelukt". De nieuwe titelhouder wilde niets weten van een gedegra deerd kampioenschap. „Ik ben eerste geworden en het maakt niet uit tegen wie dat gebeurt. Vorig jaar was Uun Santosa in drie games de betere. Dat is echter geen garantie voor de huidige titelstrijd", aldus Coe ne. Op de deelnemerslijst van het damesenkelspel ontbrak voor het eerst sinds jaren de naam van Joke van Beuse- kom. Voorts verdween een an dere oudgediende, Marian Ridder, geruisloos uit het toer nooi. Bevrijd van angst voor juist deze geroutineerde speel sters, leek voor Eline Coene de weg naar de tweede titel ge plaveid. De onwikkeling bij de jeugd heeft echter allerminst stil gestaan. De Arnhemse werd in de finale tegen Astrid van der Knaap van VELO tot het uiterste op de proef ge steld. In een onplezierige sfeer mocht zij uiteindelijk toch een bescheiden feestje vieren, maar de blijdschap had veel weg van gespeelde en te dik aangezette vreugde. Van der Knaap, die de eer ste game won (11-7) door een groter atletisch vermogen en de volgende verspeelde (10-12) Eline Coene, die de titel bij de dames prolongeerde. FOTO ANP door gebrek aan ervaring, gaf bij 7-9 in de beslissende game op. Na een aantal minuten be handeld te zijn wegens kramp - te lang naar de zin van Coe ne en haar supporters - zag de jonge Westlandse met verbe ten gezicht het zinloze van verder spelen in. Uitslagen finales: herenenkelspel: Lex Coene - Tjin Asjoe 10-1 15-4 en 15-1; damesenkelspel: Eline Coene - Astrid van der Knaap 7-11 12-10 en 9-7; Van der Knaap geeft op; herendubbelspel: Bas van Barnau Sijtgoff/Pierre Pelupessy - Guus van der Vlugt/Hendrik Jan Roze- meijer 15-12, 15-6; damesdubbel spel: Paula 'Kloet/Karin van der Valk - Eline Coene/Marian Ridder 15-12, 17-16; gemengddubbelspel: Jeanette van Driel/Bas van Bar nau Sijthoff - Marian en Rob Rid der 15-7,15-2. PIESTANY (ANP) - De Ne derlandse zaalhandbalploeg heeft de trainingsstage in Tsjechoslowakije besloten met twee overwinningen en een gelijkspel. Rode Ster Bratislava, dat in de eredivisie speelt, werd een gelijkspel afgedwongen: 22-22. Bij rust stond Nederland met 13-11 voor. Tegen Piestany en Hrohovec, die beide uitkomen in de eerste divisie, werd ge wonnen: 21-15 en 19-16. WIJK AAN ZEE (ANP) - De race tussen Viktor Kortsjnoi en Alex ander Beljavski blijft in het Hoogovens-schaaktoernooi in Wijk aan Zee onverminderd voortduren. Beide spelers haalden in de twee ronden van het weekeinde anderhalf punt en kwamen op een totaal van zes punten uit acht partijen. Kortsjnoi boekte een winst partij tegen de ver terugge vallen Miles en Beljavski ver sloeg de zich aanvankelijk fel verzettende Ligterink zondag avond in tweede zitting. In de donderdag te spelen elfde ronde zal vermoedelijk de beslissing vallen als Kortsjnoi en Beljavski elkaar ontmoeten. Van der Wiel (twee remises) en de Joegoslaviër Nikolic, die de volle buit binnenhaalde, delen de derde plaats met een punt achterstand op de leiders. Uitslagen: afgebroken partij zesde ZWOLLE (ANP) - Erik de Bruin is zaterdag in Zwolle bij de eerste grote indoor atletiek wedstrijden van het seizoen een voor Nederland histori sche grens gepasseerd. De 20- jarige atleet uit Hardinxveld- Giessendam kwam als eerste Nederlander over de twintig meter bij het kogelstoten. De Bruin, die op 18 decem ber van het vorig j aar in Dort mund reeds liet zien dat hij zichzelf beschouwt als een se rieuze kandidaat voof uitzen ding naar de Olympische Spe len in Los Angeles door 19,49 meter te stoten, verbeterde zijn Nederlandse record in ,de IJsselhal in Zwolle liefst vier keer. In zijn zes pogingen kwam de 7,250 kilogram we gende kogel vier maal voorbij het record, dat hij in Dort mund vestigde. In zijn vijfde poging, de vierde geldige, werd het 20,11 meter. De Bruin was de wedstrijd begonnen met 19,52 meter, waarna hij de twintig meter- grens vervolgens zeer dicht benaderde met 19,93 meter. Na een ongeldige poging volgde 19,59 meter en daarna kwam de sprong over de twintig me ter: 20,11 meter. De zesde po ging was ongeldig. In Zwolle voldeed De Bruin in feite voor de eerste maal aan de eis van het Nederlands Olympisch Comité (NOC), dat voor uitzending naar Los An geles een eis van 20,00 meter heeft gesteld, waaraan twee maal moet worden voldaan. Het is niet aan te nemen dat het NOC de prestatie van Zwolle in aanmerking zal ne men, maar De Bruin zit daar niet zö mee, omdat hij weet dat hij in het komende seizoen ook in de open lucht, die af stand kan halen. De Bruin sloot het afgelopen zomersei zoen in september in Lisse af met een nationaal record van 18,95 meter. Erik de Bruin kwalificeerde zich wel voor de Europese in- dooratletiekkampioenschap- pen, die op 3 en 4 maart in Go thenburg worden gehouden. Met De Bruin gaan ook Elly van Hulst en Marjan Olysla- ger naar de Zweedse haven stad. Elly van Hulst, die het afge lopen seizoen als gevolg van een blessure de kwalificatie voor de eerste wereldkam pioenschappen atletiek niet haalde, maar wel zeven natio nale kampioenschappen op haar naam bracht, won in Zwolle de 800 meter in 2 minu ten en 4.5 seconden. Van Hulst had de pech, dat tijdens haar race de electronische tijd waarneming was uitgevallen. Anders was zij waarschijnlijk wel onder het met 2.04.47 reeds op haar naam staande natio nale record gebleven. Marjan Olyslager werd de eerste Nederlandse record houdster op de 60 meter hor den (indoor). Zij bleef met haar tijd van 8,33 seconden tweehonderdste seconde bin nen de limiet (8,35), die voor een nationaal record was ge steld. Een dag later liep de Bredase de 60 meter horden in 8,34 seconden. Tineke Hidding, door haar prestaties bij de wereldkam pioenschappen vorig jaar augustus in Helsinki al vrij wel zeker van uitzending naar Los Angeles, zorgde voor een nieuw nationaal record op de indoor-vijfkamp. Hidding vergaarde op de vijf nummers een totaal van 4484 punten, waarmee zij 184 punten boven haar oude record bleef, dat zij in 1981 in Zwolle vestigde en vorig jaar in dezelfde plaats evenaarde. In februari 1983 scoorde Tineke Hidding een totaal van 4350 punten maar dat is nog niet als Nederlands record rekend. Vooral de pres taties op ver (6,27 m), kogel (12,67 m) en hoog (1,78 m) wa ren van zeer goed gehalte. Het vierde Nederlandse re cord kwam op naam van ju nior Marco Meulink, die met de polsstok over 4,72 meter sprong. Robert de Wit (PSV), evenals Hidding vrijwel zeker van Los Angeles door zijn prestaties op de tienkamp in Helsinki, werd indoorkam pioen op de zevenkamp bij de heren. Enkele uitslagen: heren: hlnkstap- sprong: 1. Peter Zuidhof (Thor, Roosendaal) 14,82; dames: 60 me ter: 1. Marjan Olyslager (Sprint, Breda) 7,5; 60 meter horden (zater dag): 1. Marjan Olyslager (Sprint, Breda) 8,33 (Nederlands record); 60 m horden (zondag): 1. Marjan Oly slager (Sprint) 8,34, ronde: Kortsjnoi - .'tuorjai 1/2; zevende ronde: Hübner terink 1-0, Sosonko - Ree 1/2-1/2, Adorjan - Van der Wiel 1/2-1/2, Toekmakov - Kortsjnoj 1/2-1/2, Miles - Van der Sterren 1/2-1/2, Nikolic - Andersson 1-0, Torre - Beljavski 1/2-1/2; achtste ronde: Ligterink - Beljavski 0-1, Anders son - Torre 1-0, 'Van der Sterren - Nikolic 0-1, Kortsjnoi - Miles 1-0, Van der Wiel - Toekmakov 1/2- 1/2, Ree - Adorjan 1/2-1/2, Hübner - Sosonko 1/2-1/2. Stand: 1. Kortsjnoi, Beljavski 6 pnt, 3. Van der Wiel, Nikolic 5 pnt 5. Mi- les, Adorjan, Hübner, Ree, Toek makov, Andersson 4 pnt, 11. Soson ko 3 pnt, 12. Ligterink, Torre 2 1/2 pnt, 14. Van der Sterren 2 pnt, De partij tussen Nikolic (wit) en Andersson had het volgende ver- loop: 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 e7-e6, 3. Pgl-f3 Lf8-b4, 4. Lcl-d2 Lb4xd2, 5. Ddlxd2 0-0,6. Pbl-c3 d7-d5,7. e2- e3 Dd8-e7, 8. a2-a3 Pb8-d7, 9. Dd2- c2 d5xc4, 10. Lflxc4 c7-c5, 11. 0-0 Pd7-b6, 12. Lc4-a2 c5xd4, 13. e3xd4 Lc8-d7, 14. Tfl-el De7-d6, 15. Tal-* dl Ta8-c8, 16. Tdl-d3 Tf8-d8, 17. Pf3-g5 Pb6-a4, 18. La2-bl Ld7-e8, 19. Td3-f3 Dd6xd4, 20. Pg5xh7 Pf6xh7, 21. Dc2xh7 Kg8-f8, 22. h2-. h3 Kg8-e7, 23. Tel-e4 Dd4-d6, 24. Tf3-d3 Dd6-b8, 25. Dh7xg7 Td8xd3, 26. Lblxd3 Pa4xc3, 27. b2xc3 Tc8- c5, 28. Ld3-c4 Le8-d7, 29. g2-g3 Db8-d6, 30. Te4-f4 Ke7-d8, 31. Dg7xf7 Dd6-c6, 32. Lc4-d3 Tc5xc3, 33. Df7-f8 Kd8-c7, 34. Ld3-e4 Tc3- cl, 35. Kgl-h2; zwart verliest door tij dsoverschrij ding. INZELL (SID/DPA) - De Ja panse sprintwereldkampioen Akira Kuroiwa bevestigde zondag de stabiliteit van zijn vorm. Hij was op de tweede dag van de internationale wedstrijden in Inzeil eenhon derdste van een seconde snel ler dan zaterdag: 37,56. Kuroi wa verspeelde een verbetering van zijn eigen baanrecord (37,24) door een misslag in de tweede bocht. BRUSSEL (ANP) - Het Nederlands dameselftal is ais eerste gj. plaatst voor de strijd om het Olympisch hockeykampioenschap van 29 juli tot 12 augustus van dit jaar in Los Angeles. Dat werj zaterdag tijdens het buitengewone congres van de FIH (interna, tionale hockey federatie) in Brussel besloten. Bij de plaatsing van de herenelftallen was de eerste positie voor Australië. Nederland, de Europese kampioen van 1» werd als tweede gerangschikt, voor Pakistan en West-Duits- land. Het dameselftal van bondscoach Gijs van Heumen voert groep van zes landen aan, die in een halve competitie de Olym pische medailles verdelen. Australië en West-Duitsland zijn als tweede en derde geplaatst. Voor de zes beschikbare plaatsen het toernooi waren twaalf teams ingeschreven. Bij de heren werden achttien landen ingeschreven. In Los An geles worden de voorronden van het.toernooi in twee groepe: van zes elftallen afgewerkt. Vier landen plaatsen zich voordi halve finales. Australië voert de eerste groep aan; Nederlands zwaar bezette tweede. Pakistan, de Sovjet-Unie, Nieuw-Zee- land, Canada en een nader te bepalen land uit Afrika (Egypteoi Kenia) zijn de tegenstanders van het team van coach Wim Heumen in de poule-wedstrijden. Voor het Olympische hockeytoernooi werden drie Nederland se scheidsrechters aangewezen, een man en twee vrouwen: Oer- rit Hagels (Enschede), Loekie Roeg-Rogge (Bergen op Zoom) Brigitte de Vries-Scheeren (Helmond). Indeling Olympische hockeystrijd: dames: Nederland, Australië, West Duitsland, Verenigde Staten, Canada en Nieuw-Zeeland; reserves: 1 Ar gentinië, 2. Sovjet-Unie; heren: groep 1: Australië, West-Duitsland, India Spanje, Maleisië en Verenigde Staten; groep 2: Nederland, Pakistan,Sov jet-Unie, Nieuw-Zeeland, Canada en de winnaar van play-offs (in drie wedstrijden te Barcelona) Kenia-Egypte; reserves: 1. Groot Brittanniè,! verliezer Kenia-Egypte. HEERENVEEN (ANP) - Dries van Wijhe heeft zaterdag avond de schaatsmarathon in Heerenveen om de door oud- Elfstedenwinnaars Sipke Cas- teiijn en Abe de Vries beschik baar gestelde jubileumtrofee, gewonnen. Voor Van Wijhe was het zijn tweede zege van dit sei zoen. Eerder won de schaatser uit Oosterwold in Eindhoven de Lichtstadtrofee. In de strijd om de KNSB- beker leidt na zestien van de 23 wedstrijden nog steeds Emiel Hopman. De 20-jarige Nederlandse kampioen uit 't Zand won dit seizoen al negen wedstrijden voor het regelma tigheidsklassement en heeft een voorsprong van bijna vijf tig punten op Jos Pronk en Co Giling. AMSTERDAM (ANP) - Ge rard Nijboer zal op 12 mei deelnemen aan de marathon van Amsterdam. Nijboer bewaart goede her inneringen aan het parkoers van de Amsterdamse mara thon. Enige maanden voor de Olympische Spelen van Mos kou, waar hij tweede zou wor den, liep hij de klassieke 42 ki lometer en 195 meter in de hoofdstad in 2 uur 09 minuten en 01 seconden. Dat is nog steeds Nij boers beste tijd. Ook de Nederlandse kampioen Cor Vriend start in Amsterdam. SENCTENBERG (SID) - De 19-jarige Oostduitse atlete Heike Daute heeft zaterdag bij de Oostduitse kampioenschap pen in Senftenberg het indoor- wereldrecord verspringen verbeterd tot 6.99 meter. De 1.80 meter lange atlete had drie geldige pogingen. Na 6.84 en 6.88 meter sprong zij bij haar laatste poging vijf centi meter verder dan recordhoud ster Anisoara Cusmir (Roe). Daute had concurrentie van meerkampster Sabine Paetz (6.82 meter) en Marion Weser (6.58 meter). Uitslag: 1. Dries van Wijhe (0« terwold), 2. Henri Ruitenberg (Vo febroek), 3. Jan Kooiman (Aramei stol), op 1 ronde: 4. Jos Nieste (Heemskerk), 5. Emiel Hopman: Zand), 6. Co Giling (Warmentié zen), 7. Jan' Kroon (Abcoude), Anne Postmus (Lutjegast), Theun Busser (Utrecht), 10. Fran Boon (Hem). Klassement KNSB-beker: 1 Hip man 306.9 punten, 2. Jos ProrJ (Oost-Graftdij k) 257.2 pnt, 3. Güii 257 pnt, 4. Niesten 232.1 pnt,1 Kooiman 219 pnt. DEN HAAG (ANP) - De na» nale herenselectie, die voorbereidt op het toernooi oit het Europees kampioenscl» heeft zondag het zaalhockey toernooi van HDM in Haagse sporthal Overt» gewonnen. In de finale won het team met 6-2, na een rusts® van 3-0, van de Schotse pltë Capercailzies. De Nederlandse dames loren de eindstrijd met 5-6 Hamburg. ALGEMEEN - De Tsjechoslo- waakse atlete Jarmila Kf®' tochvilova en de Westdu» zwemmer Michael Gross w in Dortmund door de pers F kozen tot de Europese spot sterren van het jaar 1983. ALGEMEEN - Iran zal na Olympische Spelen van kou (1980) ook de Zomerspel® van Los Angeles tjoyco"® Dat werd zondag in Tehe" via het nationale persbure® IRNA bekend gemaakt5> Hussein Mussavi, de 1 minister van Iran. BOKSEN - De Ameril»; Johnny Bumphus is zondai' Atlantic City (VSt) wet» kampioen boksen in het 1>® weltergewicht volgens de' sie van de World Boxing ciation (WBA) geWor<£ Bumphus versloeg in het vecht om de vakante titel de Argentijn L°rf' Garcia door een unaniem' slissing van de jury op Pur De titel was vakant, do® Aaron Pryor (VSt), die reldkampioen was, me' wedstrijdsport is gestopt- s Van onze sportmedewerker HULST - In de tweede coi petitiehelft van het Hulst* se bedrijfsvolleybal hadd de toppers bij de dmaes c I moeilijke start. Morres had het ogenschijnlijk f makkelijk tegen Lybee verstraeten, maar mo toch een punt inleveren, o dat het in de tweede set vi gat attent te spelen. De tweede topper in d< I eerste klas, het Axelse Vo: waarts, profiteerde hier n I van doordat het tegen Hulst 1 de eerste set met §1111111111111111111111111111111111111111111111111111111 Stunt Van onze volle: IJZENDIJKE - In de petitie deed het Koew spreken door de 3-2-z promotieklas heren wc 3-1 van Mytilus 2. Scheldesport had geen Bij de dames was Kikker: dat met 3-0 won. Promotieklas dames ATHANATOS-KIKKERS 3-0 (15-8 15-6 15-5) - Na een goede competitiestart lijkt Kikkers nu iets terug te vallen. Aan vallend speelde de Aarden- burgse ploeg beneden peil. Athanatos wist hier goed raad mee en gaf zijn tegenstanders geen schijn van kans. De set standen spreken boekdelen. De overwinning was dik ver diend. DYNAMO-EVEN KIJKEN 3-2 (16-1412-15 9-1515-7 15-8) - Een vreemde wedstrijd waar in beide ploegen fel tekeer wilden gaan. Bij de gasten was de service stukken beter ver zorgd en dat resulteerde uit eindelijk in een 2-1-voor- sprong. Het bleef echter rom melig, waarbij goede momen ten werden afgewisseld met blunders. De Zuidzandse ploeg kreeg echter weer een tegen slag te verwerken. Frieda Heynen ging in de vierde set door haar enkel. Dynamo was de gelukkigste ploeg. Promotieklas heren: YVC- MYTILUS 2 3-1 (15-3 15-10 12- 15 15-11) - YVC boekte ook weer eens een overwinning. De start was overdonderend. Mytilus had geen antwoord: 15-3. Daarna wisselde de thuisploeg, maar de tweede set was ook voor YVC. Even stok te de IJzenijkse aanval en My tilus kon terugkrabbelen. Op tijd herstelde YVC zich en be hield de discipline om effectief te blijven spelen. Met resul taat: 3-1. SCHELDESPORT-ATHANA TOS 3-0 (15-8 15-6 15-12) - Een spervuur van Scheldesport- opslagen kreeg Athanatos in deze partij te»verwerken. De thuisploeg kon door de matige tegenstand overgaan tot veel vuldig wisselen en het uitpro beren van jongere spelers. Aan echt knap volleybalspel kwam Scheldesport dan ook niet toe. Een gemakkelijke overwinning voor de Terneu- zense equipe. Eerste klas dames: YVC-DE KLOMP 3-1 (15-10 16-14 6-15 15-6) - Een matige wedstrijd van I Jzendij kse zijde. De Klomp was zeker niet de min dere ploeg, maar maakte op de eslissende momenten de fou- en- Enthousiast gingen de gasten er tegenaan, maar YVC an onze sportmedewerker "e' Zeeuwse zaal- K»w. team van coach Max IWPe('s heeft me' 6-1 van het ren iÏÏtse se|ectieteam verlo- ke 'cellen was een zwak- 'eken1- 0ni"g en stond in het tje van de landelijke selec- Th„ aaroni was bondscoach sci.„un,ssen met zijn techni- commissie aanwezig. Brafas' de Zeeuwen en de een a' r-s had hier eveneens aan™,'ecfieteam uit Limburg dat he5lg m°eten zijn, maar vei-cF i °m 'echnische redenen rstek gaan. van^kabt nam in de eerste eetl „e drie te spelen periodes Taha vo°rsprong, waarna de teo ary in c'e tweede perio- Wera scoorde. Deze periode slot™* een 4-1-stand afge- in do Waarna de Brabanders haar £esterende.tijd uitliepen Was waardoor revanche derlaa n°men voor de 6-5-ne- lebm„ m, Kr«mingen. Op 18 team n komt het Zeeuwse ge® w 5r in ac'ie, In Kruiin- het pq0 dan gespeeld tegen Reirnerswaal-team.

de Stem | 1984 | | pagina 12