Mirjam en Karin de Feber een bijzonder duo Sensationeel begin bij beker-kader Felle strijd om hegemonie in 4H 12.80 16.35 19 ik Dijkman favoriet 1.15 27.- 95 13.95 p. rol11 32.50 HI 30% KOBTIHHII 20% HORTIN 39.- 49.- 69.- 79.- 14.- 39.95 p-^ 1 189.' DERBY AZYY- HOEK Openingscross in Axel tchaaf nr. 78 il nr. 21-124 C en en het bewerken jl nr. 21-101 C roppers nr. 4460 NDERS kisten (chuimplaten en colombo .ft van de prijs anley roevedraaier |s rtjes binnendeuren Den Ossaert krijgt klop van Sj uttel PAGINA SPORT 2 I A \1 dCUrer ,1X\n kozijnen ijzerwarer hout- er 5 <t) plaatmaterialen I bouwadviezer ii ILFT VAN DE PRIJS! Overstap De Windt blijft bij Terneuzen Derde klasse D Programma Vijfde ronde jeugdschaken A69 p.m. wan jong, kken, s e.d. staalplaat vervaardigd, met;; lot en inliggend handvat. 0.85 p. plaat I 1 .65 p. plaat 2.50 p. plaat 3.30 p. plaat 4.30 p. plaat van spiraalslot 3^ ig van 15% per 1 febr. is zeker) ALUS OVER VOOR PMRDESPORT door Ton Koomen HULST - Een bijzonder duo en dat is het. De Hul- sterse 15-jarige tweeling Mirjam en Karin de Feber oogst al enkele jaren be wondering in het Zeeuwse hippische wereldje. Nor maal gesproken zou het Hulsterse tweetal actief moeten zijn op een pony, maar Mirjam en Karin de Feber kozen voor een paard. Nou ja, 'kozen', is een groot woord. Vader Staf de Feber fokt zelf met veel succes paarden en hij liet zich niet ompraten door zijn enthousiaste dochters. „Ze hebben eerst wel lange tijd gezeurd om een pony, maar omdat mijn oudste dochter Lilian, IX jaar nu en getrouwd met Ad Bergs, eveneens een goed ruiter, zelf paard reed en ikzelf paarden fokte en weinig voor de pony's voel de, heb ik ze toch om kun nen praten". Zeven jaar jong waren Karin en Mirjam toen ze voor het eerst paard reden. Mirjam: „Dat was op Bar ry, het paard waar Lilian altijd op had gereden. We hebben er eerst jaren over gedaan om de grondbegin selen aan te leren. En en kele jaren geleden zijn we begonnen mee te doen aan wedstrijden," zegt de der dejaars HAVO-leerlinge, die inmiddels actief is op de 4-jarige Verano. Ze komt momenteel uit in de L2-klasse dressuur, waar in ze al drie winstpunten achter haar naam heeft staan. „Vooral in het begin was het moeilijk," zegt Mirjam. „De juryleden ke ken vreemd op, dat wij op deze leeftijd paard reden. Ze zagen je in het begin echt niet helemaal voor 'vol' aan. Dat kon je mer ken. Onze benen zouden niet lang genoeg zijn en meer van die opmerkin gen." Karin en Mirjam de Feber met in het midden trainer Simon den Exter. „Maar inmiddels is dat wel over. We zijn nu echt geacepteerd," stelt Karin (derdejaars leerlinge aan de MAVO in Hulst). Karin rijdt binnenkort met de 6- jarige Ramona -evenals Verano 'eigen kweek' van vader Staf- in de Ml-cate- gorie dressuur. Ze promo_ veerde met zeven winst punten uit de L2-categorie en daar is men in huize De Feber apetrots op. Beide Hulsterse amazo nes zijn onlangs overge stapt van de landelijke rij- vereniging en ponyclub Hulst naar 'De Vosse- reyers' in Absdale. Staf de Feber: „Nfet met moeilijk heden, verre van dat. Maar bij De Vossereyers voelen ze zich toch iets beter thuis. Daar wordt meer met paarden gewerkt. We wil len er toch het maximale uithalen." In Hulst werd naar de mening van Staf de Feber te weinig aan de instructie op dressuurgebied gedaan. Karin en Mirjam de Feber doen alles voor hun favo riete sport. De paarden hebben al hun aandacht. Dagelijks fietsen ze naar Absdale waar de paarden verzorgd worden en ge traind wordt. Simon den Exter, de befaamde in structeur uit Kortgene, neemt Karin en Mirjam regelmatig onder handen en dat werpt resultaten af. Karin de Feber: „Ook heb ben we veel geleerd van Suzan Malcorps en Anne- miek Picavet, twee topa- mazones uit Zeeuwsch- Vlaanderen van wie we eveneens instructie gehad hebben. Je moet er veel voor over hebben als je ho gerop wil." Beide zusjes De Feber hebben al aardig wat suc cessen geboekt. Vorig jaar sleepte zowel Karin als Mirjam een tiental eerste prijzen in de wacht. Pretti ge herinneringen bewaren ze vooral aan de Zeeuwse kampioenschappen dres suur in de L2-categorie in Axel, waar ze allebei in de finale zaten. „We hopen nog eens naar de Neder landse kampioenschappen te gaan in Apeldoorn naar de Levade. Daar droomt tenslotte elke ruiter en amazone van. Maar zover is het nog niet. Er zal eerst nog keihard gewerkt moe ten worden. We willen ons ook in de springsport be kwamen, maar de paarden zijn daar nog wat jong voor. Er wordt wel aan ge- - foto de stem/cob j de boer werkt onder leiding van Simon den Exter," zegt Mirjam, die in tegenstel ling tot Karin graag haar brood in de paardesport zou willen verdienen. De weg is nog lang, maar het lijkt me leuk naar het op leidingscentrum in Deurne te gaan. Als de mogelijk heid zich later voordoet, lijkt dat me het einde." Voorlopig wordt hard aan de conditie geschaafd. Mirjam en Karin de Feber, een Hulsterse tweeling, waar de Zeeuwse ruiter sportliefhebbers het ko mende groene seizoen on getwijfeld nog veel van zullen horen. Van onze biljartmedewerker EEDE - De sensatie was niet van de lucht tijdens de openings ronde van het bekerkaderkampioenschap in het Hof van Eede te Eede. Vooral de spelers met de zwaarste handicap moesten er aan geloven in de eerste ronde van dit kampioenschap. Theo Platjouw sneuvelde tegen de 72-jarige Remy Dumez en Johnny Rottier moest zich gewonnen geven tegen Theo Tas. Laatstgenoemde nederlaag was niet zo verwonderlijk. Tas hoefde immers slechts 140 ca ramboles te maken tegen Rot tier 275. In twaalf beurten won Theo Tas met de cijfers 140- 173. Meer onverwacht was de winst, die Remy Dumez tegen Theo Platjouw bewerkstellig de. Na en zwakke start begon Dumez juist toen Platjouw met een ongekende inzinking kampte steeds beter te spelen. Theo Platjouw was na een enigszins aanvaardbare start zichzelf niet meer, had moeite met het vaak niet gemakkelij ke aanvangsspel, dat Dumez hem voorschotelde en kon pas in de slotfase een glimp" van zijn kwaliteit tonen via een se rie van 147. Dat baatte echter niet meer, want Remy Dumez finishte als winnaar in twintig beurten: 130-289. Bijna vloerde Dumez in de nachtelijke uren ook Johnny Rottier. Een carambole voor het einde liet de duidelijk doodvermoeide 65-plusser het echter afweten, waardoor Rot tier in de gelegenheid werd gesteld om in de 19de beurt met een serie van 45 te eindi gen: 275-129. Frits Bakker kwam de eer ste dag het beste door. Hij sloot zijn beide partijen win nend af. Eerst klopte hij Piet Cornells met de cijfers 275-103 in 16 beurten en later op de avond versloeg hij Koos Zwa- nink na 15 beurten: 275-109. Nog geen fonkelende partijen van Frits Bakker, maar toch belangrijke zeges tegen beslist geen gemakkelijke tegenstan ders. Met Frits Bakker dient evenals met Theo Tas en Cor Verlinde rekening gehouden te worden in de strijd om de titel. Met Cor Verlinde omdat hij in de openingspartij tegen Koos Zwanink won in 12 beur ten met 150-109 en daarin blij k gaf het kaderspel wel degelijk in zijn vingers te hebben. Vandaag (zaterdag) en mor gen gaan de wedstrijden onder leiding van Ettiene D'Hondt en Eddy de Croock om 13.00 uur verder. De stand na gedeeltelijk afge werkte tweede ronde in dit kader 38/2-kampioenschap is (resp. aan tal partijen, matchpunten, algeme ne gemiddelde en hoogste serie): 1. Frits Bakker 2-4-17.75-92, 2. Theo Tas 1-2-11.66-53, 3. Cor Verlinde 1-2-12.50-41, 4. Johnny Rottier 2-2- 15.35-72, 5. Remy Dumez 2-2-6.64- 26, 6. Piet Cornelis 1-0-6.43-38, 7. Theo Platjouw 1-0-14.45-147, 8. Koos Zwanink 2-0-8.07-48. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Maurice de Windt heeft zijn contract bij voetbalvereniging Terneuzen, dat aan het eind van dit sei zoen zou aflopen, met een jaar verlengd. Van onze sportmedewerker AXEL - Voor zaterdag is er voor het KNVB-zaterdagvoet- bal een inhaalprogramma ge pland. De tweedeklassers moeten de afgelaste wedstrij den van 26 november inhalen. Axel-Terneuzen trekpleister Van onze sportredactie TERNEUZEN - De Zeeuwse voetballers staan te popelen weer eens aan de bak te kunnen voor de competitie na de winterstop en de afgelastingen van de laatste we ken. Zoals de situatie er nu voorstaat ziet het er naar uit dat er zondag volop ge speeld gaat worden. Dat betekent dan tevens een aantal aantrekkelijke duels. Be langrijk in de vierde klasse H is vooral de regionale derby Axel-Terneuzen, een wedstrijd met de bezetting van de eerste plaats als inzet. Beide teams kennen el kaar door en door, speelden in hun goede tijd zelfs allebei in de tweede klasse en werken zich nu omhoog uit het dal. Zowel Terneuzen als Axel nikken dit seizoen op de titel om de weg terug te vinden, ■erneuzen heeft twee punten voorsprong op de ranglijst op ?e concurrent Axel, maar de rmaüe van Rudie Steel heeft I ten wedstrijd minder ge- 1 sPMld. Het belooft beslist I weiend te worden op het 1 ""terrein, dat ongetwijfeld I ™zoomd zal worden door een 'te aantal Zeeuwsch-Vlaam- c voetbalenthousiasten. Want J mag dan wel op de vierde masse-niveau geopereerd 1 5. Axel-Terneuzen is en di 660 derby' d'e met de no- I ,^e sentimenten is omgeven. I i, 's °P eigen terrein licht Jor>et- Interessant is even- ra de Westzeeuwschvlaamse Uzendijke-Hoofdplaat. Jwce ploegen die net als Ter neuzen en Axel nog volop "tete len in de titelstrijd. IJ- nayke vooral boekt dit sei- n verrassend goede resul- Van Hoofdplaat was j^'acht dat het goed zou Stomen. Voor beide teams l nJL moeten winnen, wil rac mee bliiven doen in de I e om het kampioenschap, i. Wri gelijk spel kunnen le giganten vrede hebben. ^PPine-RiA is het derde team Va" lmp°rtantie. Beide ..L zÜn eveneens nog niet K uitgeschakeld. Wel I Voriri verliezer van dit duel lie '°P'g op fikse achterstand IWf?» gemeten. Philippine T in», nu toe iets meer kun- Kettó6rtuigen dan RIA< dat r DebTlSselend succes opereert. kansen derhalve voor de formatie uit het mossel dorp. Onderaan de ranglijst ziet de situatie er somber uit voor debutant Lewedorpse Boys. Het is niet te verwachten dat de zaak er beter voorstaat na het duel tegen het Huslterse HW'24, dat de beste papieren heeft. Vogelwaarde en Bier vliet zijn aan elkaar gewaagd en hetzelfde geldt voor Aar denburg en Hontenisse. Een gelijk spel lijkt de meest voor de hand liggende prognose bij deze duels. Een absolute topper ook in de derde klasse D, waar lijst aanvoerder Zierikzee, de grote titelkandidaat, op bezoek gaat bij STEEN. De Oostzeeuwscb- vlaamse ploeg van trainer Walter van Duysse vecht voor zijn laatste kans op het kam pioenschap. Het moet nog twee keer spelen tegen Zierikzee, dat vier punten voorsprong heeft op STEEN, en er is dus nog van alles mogelijk. Het is dan echter wel pure noodzaak voor de Zeeuwsch-Vlamingen op eigen terrein geen punt prijs te geven. Goes-Ciinge is een leuke Zeeuwse wedstrijd tussen twee teams die allebei de pun ten hard kunnen gebruiken om de rest van de competitie meer vrijuit te kunnen spelen. Ze staan nog steeds in de hoek waar" de degradatieklappen plegen te vallen en dat speelt allerminst rustgevend. Het krachtsverschil tussen Goes en Clinge is miniem, wellicht dat het 'thuisvnnt>do«»V Mans- rijk zal blijken te zijn voor de Goesenaren. Zundert-Jong Ambon is een duel tussen twee echter degradatiekandidaten. De verliezer weet dat de zaak vrijwel hopeloos wordt. Voor Jong Ambon zaak niet in de fout te gaan in dit belangrijke treffen. In de tweede klasse B draai en de Zeeuwse teams met wis selend succes. Ze staan nog niet definitief veilig, maar ze hebben alles nog in eigen hand. Breskens kan de puntjes nog het best gebruiken. Het krijgt rode lantaarndrager Berkdijk op bezoek en tegen deze ploeg mogen de mannen van Piet de Winde geen mis stap maken. Anders komen er problemen voor de Bressiaan- ders. Sluiskil kan de Zeeuwse vertegenwoordigers een ple zier doen door NOAD te ver slaan, waardoor het degrada tiegevaar verkleind kan wor den. Middelburger moet DOS- KO minimaal een punt kun nen ontfutselen en RKTW zal waarschijnlijk te sterk blijken te zijn voor Vlissingen. De ploeg van Axel-trainer Rudie Steel staat tegen Ter- neuzen voor een zware opgave. - foto de stem/cor j de boer Tweede klasse B: Breskens- Berkdijk, Internos-Boeimeer, RKTW-Vlissingen, Sluiskil- NOAD, Middelburg-DOSKO, Virtus-WVO. Derde klasse D: De Schutters-SC Gastel, Goes- Clinge, Zundert-Jong Ambon, DIVO-BSC, STEEN-Zierikzee. Vierde klasse H: IJzendijke- Hoofdplaat, Aardenburg- Hontenisse, Lewedorpse Boys- HW'24, Axel-Terneuzen, Phi- lippine-RIA W, Vogelwaarde- Riervliet V- Van onze motorsportmedewerker AXEL - Zondag 22 januari gaat het motorcross-seizoen van de Belgische Liefhebbers Bond weer van start en wel op het RES-circuit van Axel. Het nieuwe bestuur van de stich ting RES is al maandenlang in de weer om het circuit een in grijpende 'face-lift' te geven. Zo is de gehele afzetting ver nieuwd, er is een aantal springheuvels aangelegd, en het circuit werd enkele boch ten rijker. Wat het programma voor 1984 betreft: er wordt weer een woensdagavondcompetitie ge houden voor amateurs en li centiehouders, in de periode van 18 april tot en met 29 augustus. Verder zullen zowel de BLB als de MCB enkele wedstrijden op het Axelse cir cuit houden. Aanstaande zon dag is de organisatie in han den van het BLB-zijspanduo Aernoudt-De Zutter. Onder de plaatselijke toppers die aan de start zullen komen, springt één naam duidelijk naar voor: Johan Scheele, de oud-Inter national bij de KNMV zal op nieuw de kleuren van het Sa men Sterk-motorcrossteam gaan verdedigen. Daarnaast zal de jongere generatie sterk vertegenwoor digd worden door Gino de Jonghe, Sam en Martien Jan sen en Ronnie Walhout. In de nieuwe 250 cc Inters-klasse wordt spektakel verwacht van het Belgische trio De Vijlder, Van der Meerssche en Stouve- naeckers. In de 500 cc Inters- klasse wordt het natuurlijk uitzien naar het duel tussen Scheele, Van Balen en Corens. De trainingen beginnen zoals tebruikeliik om twaalf uur. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - John Dijkman uit Sluiskil is de grote favoriet in het door de tennisclub Ador georganiseerde tennistoernooi. Dijkman werd door de organi satie als eerste geplaats vóór Bram van Dijk uit Terneuzen. Nell Hendrikse wordt als fa voriete getipt bij de C-dames voor Jel Dekker. Het is voor de eerste keer dat de kersverse tennisclub een dusdanig indoor-toernooi houdt. Men gaat duidelijk uit van een echte kampioens- strijd, dus niet het traditionele gezelligheidstoernooi. Het af- val-systeem ligt dan ook ten grondslag aan dit toernooi, dat bestemd is voor de C-, D- en E-categorie, hoewel een E-ca- tegorie altijd een 'duistere' zaak blijft, zolang er geen offi ciële D-lijst is opgemaakt. Vooral in de C-categorie kan men spreken van een enigszins tegenvallende be langstelling. Bij de heren schreven er totaal 8 in en bij de dames gaven er 10 acte de présence. De momenteel sterk spelende John Dijkman uit Sluiskil voert het schema aan bij de C-heren. Andere kans hebbers zijn Ronnie van Re- mortel, Jan Verschelling en Fred Elliot. Bij de dames moet Nell Hendrikse uit IJzendijke haar favorietenrol kunnen waarmaken. Zij wordt op de voet gevolgd door Jel Dekker uit Zuiddorpe. In de D-categorie is er spra ke van een open strijd. Bij de heren werd Pierre lampaert uit Aardenburg de sterkste geacht, met Terneuzenaar Pe ter Kouwijzer op een tweede plaats. Paul Boeijkens (Honte nisse) en Peter van der Sloot (herstellende van een blessu re) maken het kwartet ge plaatsten vol. Hans van den Akker, Willy de Bruyn, Antoi- ne de Waal en Leen Deij zijn de overige geplaatsten op het schema van 64. Marijke Robesin moet trachten haar afgelopen zomer veroverde titel bij de D-dames te behouden. Ria Spuessens uit Philippine is haar mogelijke tegenstandster, maar Hanne- ke Lockef eer (Hulst) en Marij ke Pladdet, respectievelijk derde en vierde geplaatst, kunnen best voor de nodige verrassingen zorgen. Coby de Vos, Pauline Dekker, Anne- marie Robesin en Bep van de Vijver zijn de overige kans hebst-jrs. In de E-categorie worden Frits Lij baart en Ingrid Visser getipt. De finales zijn gepland op zondag 22 januari om streeks 16.00 uur, terwijl de wedstrijdleiding in handen is van Rinus Meesen en Willy van Laethem. Van onze schaakmedewerker MIDDELBURG - Zaterdag 21 januari komen de Zeeuwse jeugdschakers weer in actie voor de vijfde ronde van het persoonlijke kampioenschap van Zeeland. De schaakronde wordt gespeeld in de Schakel te Middelburg en begint om 13.00 uur. Ad de Feyter uit Axel, die aan kop staat in de A-groep, moet het in Middel burg opnemen tegen Johan de Wolf, die een thuisduel speelt. De Wolf staat een vol punt achter op de Axelaar. De tweede Zeeuwsch-Vla ming die in de kopgroep staat, is Eric Janse van de schaak club Terneuzen. Janse moet het duel met Peter Ton win nen om aansluiting met de top te kunnen behouden. Landau- speler Erik Bolleman krijgt Van Dijke tegenover zich. Masjenka Dubbeldam zal geen fouten mogen maken tegen de sterke Henk Willem van Kla veren. In de B-groep zijn tot op dit moment twee schakers zonder verliespunten. Martin Martens van de schaakclub Terneuzen en Michiel Vos uit Middelburg hebben allebei vier punten uit vier wedstrij den gescoord. Martens en Vos gaan in Middelburg uitmaken wie de sterkste is. Programma vijfde ronde: A-GROEP: De Feyter-De Wolf, Ton-Janse, Haak-Don- ker, Bolleman-Van Dijke, Boone-Clarisse, Van Klave- ren-M. Dubbeldam, Riemens- Krijnsen, Voogd-Westdorp, De Vrieze-Van der Hil. B- GROEP: Martens- Vos, Geld of-Van Driel, M. Dubbeldam- Van Kampen, Van der Vaart- Lauret, Roose-J. van de San- de, Gulmans-Heyboer, Klum- per-Dieleman, De Ridder- Ransschaert, Vermeulen-Bril, Van de Berghe-Caudron, De Hond-Meuleman, Otto-Kindt. C- GROEP: Poleij - Van Hat- tum, Dieleman-Brouwer, Bel- froid- Rijn, De Puit-Koolho ven, M. Poleij-Septer, Kole- Bossink. Hierbij is er voor Zeeuwsch- Vlaanderen een derby. In Axel ontvangt AZW als tegenstan der de equipe uit Hoek. De Axelaars, die tot nu toe beurtelings Verpoorte en Rie- kwel onder de lat hadden staan, zijn van die wisseling afgestapt. Eerste doelman werd volgens verwachting clubman Frans Riekwel. Wim Verpoorte verhuist naar het tweede team en valt in als Riekwel niet kan. Voor Rie kwel wordt de derby een spe ciale aangelegenheid. Niet al leen won hij de slag met Ver poorte, maar hij moet ook als inwoner van Hoek Hoek van de winst zien af te houden. Een opgave, die niet eenvoudig zal blijken te zijn, omdat het elftal van trainer Jan Doorns op pa pier sterker lijkt. Daar komt nog bij dat AZW het zwakst speelt in thuiswedstrijden. Toch staat AZW slechts een puntje achter op Hoek. Beide doelsaldo's ontlopen el kaar ook weinig. AZW scoor de achttien maal en moest zes tien tegendoelpunten toestaan. Hoek was in zijn tien duels minder schotvaardig. Het liet vijftien keer het vijandelijke net bollen. Dertien keer moest Hoek capituleren, waardoor het verschil in treffers voor en tegen slechts twee bedraagt. Hoek kwam het laatst voor een competitieduel op 3 de cember in actie. Het verloor toen van Oostkapelle met 1-0. AZW kwam veertien dagen later nog op het veld. Het won toen met 4-1 van Bruse Boys, via een aanvallend concept. - Programma: tweede klas: AZW-Hoek, Bruse Boys-Ar- nemuiden, SHO-WHS, Good Luck-SSC'55, Oranje Wit-Ro- zenburg; derde klas: Kloetin- ge-Dinteloord. TERNEUZEN - Kampioen Sjuttul 1 uit Oostburg speelde zijn laatste competitiewed strijd in de eerste klas van het district Zeeland tegen streek genoot Den Ossaert uit Hulst. Sjuttul won met 2-6 en blijft ongeslagen. In de eerste klas A werd Groot Sas 1 kampioen. Den Ossaert was de ploeg die kans zag tegen Sjuttul nog twee partijen te winnen. Alle andere wedstrijden eindigden in 8-0, 'met uitzondering van één wedstrijd met een 7-1-uitslae. DEN OSSAERT-SJUTTUL 2-6 - HE: Philips-Pfaff 15-12 2-15 8-15. HE: Kramer-Schellinksi 15-17 15- 10 7-15; DE: Kramer-Pieters 6-11 11-86-U; DE: De Maat-Den Dunne 3-11 6-11; GD: Kramer/Kramer- Den Dunne/ Pfaff 6-15 15-12 15-7; HD: Philips/Kramer-Pfaff/Schel- linksi 5-15 11-15; DD: Kramer/De Maat-Pieters/Den Dunne 8-15 2- 15

de Stem | 1984 | | pagina 11