Flinke toename verkoop woningen I meer mogelijkheden voor leerlingen :hool lilqjsie tien? dmaar et slaat. iNCE" Regionaal steunpunt Y rouwenemancipatie Axel officieel open Raad Hulst vergadert PAGINA ZEELAND 2 'tl VAN ZEELAND Koffieconcert in Cling< BANDEN SIRE. fessSr PAPIER^ VOOR UW PEN Wanbeleid in Axel Rectificatie koffieconcert Bijeenkomst KYO-kring Auto over de kop in Hulst Schietingen Medische diensten IShi g en Oostburg- Van l^u\Lu' dokt®r Plaatselijk nieuws Nieuw-Namen Ossenisse Koewacht Hulst St. Jansteen A1J iioi.lDAG 20 JANUARI 1984 T22 schoon schip Je nieuwe Érskollekties Van een onzer verslaggevers IN ZEELAND EN BRABANT BREDA MIDDELBURG - In l afdeling West-Brabant van j. Nederlandse Vereniging i an Makelaars (NBM) is de verkoop van woningen in Zuidwest-Nederland vorig iaar (link is toegenomen. In Zeeland bleef de verkoop dui delijk wat achter. De gemiddelde verkoopprijs in Noord-Brabant lag ver bo ven het landelijk gemiddelde up ruim 150.000 gulden. Het landelijk gemiddelde gemid delde steeg in '83 met twee procent van 138.000 naar 1141.100 gulden. In Zeeland lag de gemiddel de verkoopprijs met 115.000 gulden per verkochte woning daarentegen ruim onder het landelijk gemiddelde. De ver koop van huizen steeg in Zee land met 5 procent duidelijker minder dan gemiddeld over heel Nederland. De totale huizenverkoop via de makelaar ging in '83 over heel Nederland met tien pro cent omhoog. Volgens make laar Van Ginneken uit Bergen op Zoom, voorzitter van de NBM-afdeling West-Brabant, lag de verkoop in deze afde ling in oktober vorig jaar ruim 30 procent boven de verkoop in oktober '82. Dit hoge aantal verkochte woningen is overi gens wel wat overtrokken als gevolg van de hoge rentestand, eind '82. De gemiddelde prijs per verkochte woning liep in West-Brabant op van 145.000 in '82 naar rond 150.000 gulden in '83. Volgens Van Ginneken liggen vooral huizen in de prijsklasse tussen 1 en twee ton goed in de markt. De ge middelde looptijd voor de ver koop, 120 dagen, loopt nog wat terug. „Een vrij gezonde en stabiele markt met een rede lijke verhouding tussen vraag en aanbod", aldus Van Ginne ken. Volgens de heer A. Van der Maas, voorzitter van de NBM- afdeling Zeeland, heeft de re latief lage verkoopprijs in Zeeland alles te maken met de eerder ook sterk gekelderde prijzen in deze provincie. Een situatie die in de hand werd gewerkt door de slechte econo mische vooruitzichten en een vertrekoverschot in deze pro vincie. Nu de economische vooruitzichten duidelijk zijn verbeterd heeft Van der Maas goede hoop op een herstel van de huizenmarkt. Één lbo-school in Hulst in dit seizoen beginnen: jm 20.30 uur jm 18.00 uur 12 jaar: Ti 14.00 uur rum ,,De Uitkomst" 118.30 uur n 21.00 uur ch ook opgeven bij dhr. ;sen bij: -Jansteen .140-12201 •n de meesten er weinig zelden op momenten aaiVlcQmt. Dus misschien enpartijtje, maar praktisch :oernooi.\ e iemand met epilepsie in it (of vermoedt; ze lopen >p), raden welaan onze/; ;ie is niet\o gek alsyt et te lezen. thuis als u Sire belt, 2 uur) of de bon opstuurt- Plaats ei zo nok als hot or soms own uitriet- pn Uw kind (Aankruipen wat voor uvan loopa-*' i plus t 1.60 aan posi:o«ols sturen aan •Ln„ 19 «81 GD Uirevnt HULST - De huishoudschool St. Martha en de lts St. Bernard in Hulst gaan per 1 augustus samen in een Katholieke Scholengemeenschap voor lager beroepsonderwijs. Momenteel is de fusie al op bestuurlijk vlak een feit, maar met ingang van het nieuwe schooljaar komen er ook voor de leerlingen grote veranderingen. Alle leerlingen (meisjes en I jongens) die de basisscholen verlaten en kiezen voor het la- ger beroepsonderwijs, zullen met ingang van 1 augustus worden opgenomen in ge mengde brugklassen. Oók j voor het individuele beroeps- onderwijs. De scholengemeen schap krijgt een vierjarige cursus voor alle leerlingen, waarvan de eerste twee jaren een algemene onderbouw zijn. Daarna kunnen alle leerlin gen, meisjes zowel als jongens, I een keuze maken uit een twee jarige bovenbouw. Die bestaat uit Ihno (lager huishoud- en nijverheidsonderwijs), leao (lager economisch en admini stratief onderwijs) en Ito (la- ger technisch onderwijs). De vorming van deze scho- I lengemeenschap heeft volgens de nieuwe Stichting Katholiek Beroepsonderwijs vele aan- 1 -»c Boe*** i^s Dat de betreffende wethou der de heer P. Apers dit kan tolereren. Eerst de jeugd herberg weg, het fietscros- sterrein verstopt, enquête over winkelcentrum is geld in het water gegooid. Nu een stuk Axels natuurschoon ll'eg voor watersport? Een belachelijke zaak hier ook een enquête voor te willen. Weer zoveel kosten voor |niets. De kleine kreek zou nog hunnen. Hier zijn aanleg steigers voor waterfietsen en kano's. Genoeg horecabe drijven in de buurt. We moeten juist de bestaande [middenstand steunen. Ook klopt er niets van het marktbeleid door winkeliers het moeilijk te maken en weg te jagen. Een modezaak die kleding moet verkopen "aar de vislucht aan zit, hoe 15 het mogelijk? Kramen in de Noordstraat natuurlijk l "°ne waar en de kramen Ng aan rug in het midden Dan de winkelpromenade met voor de etalages. De markt is een attractie die we ln ere moeten houden. Ge opende winkels moeten Axel e gehele week aantrek- '■ingskracht geven. Axel Pevr- HA. Hendriks-Tak wijsbare voordelen. Met name wordt op deze wijze de geza menlijke opvoeding van meis jes en jongens na de basis school ook in het beroepson derwijs voortgezet. Ook kan de scholengemeenschap een rol spelen in de doorbreking van het rollenpatroon: meisjes in meisjesvakken, jongens in jongens vakken. Voorts zal het, na een eventuele terugloop van het aantal leerlingen, mo gelijk blijven om vele vormen van lager beroepsonderwijs binnen de scholengemeen schap te geven. Tenslotte zal het in de nieuwe constructie mogelijk zijn aan leerlingen die dat nodig hebben individu eel beroepsonderwijs te geven, zowel voor jongens als voor meisjes. Doorstroming van leerlingen, meisjes zowel als jongens, naar alle vormen van middelbaar beroepsonderwijs, waarvan mdgo, mto en meao in Zeeuwsch-Vlaanderen ge vestigd zijn, is mogelijk. De brugklassen worden met ingang van het nieuwe school jaar ondergebracht in de hui dige lts. Op den duur is het de bedoeling dat de gehele scho lengemeenschap wordt onder gebracht in één gebouw. Men is dan ook van plan om bij de minister aan te kloppen voor uitbreiding van het huidige schoolgebouw. Voor het perso neel van beide scholen heeft de fusie geen gevolgen. De direk- tie van de nieuwe scholenge meenschap wordt gevormd door de heren J. van Maasak ker (direkteur), P. Hamelink (adj. dir./plv. directeur) en C. Dhondt (ac(j. directeur). De plannen om de huis houdschool en LTS onder één bestuur te brengen leefden al een paar jaar. De zaak is ech ter in een stroomversnelling gekomen, door de goedkeuring van de minister van Onder wijs om per 1 augustus in Hulst te starten met een nieu we vorm van middelbaar be roepsonderwijs, namelijk het Middelbaar Dienstverlenings en Gezondheidszorg Onder wijs (MDGO), voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen. HULST - In de rubriek Even Eruit in De Stem van gisteren is abusievelijk gemeld dat er zondag 22 januari een koffie concert wordt gehouden in de burgerzaal van het Hulster stadhuis. Dit concert vindt echter niet komende zondag plaats, maar een weekje later, op zondag 29 januari. Studio Laren brengt dan het muzi kaal familieprogramma 'Witte zwanen, zwarte zwanen'. Van onze correspondent CLINGE - Komende zondag 22 januari verzorgt de fanfare Weldoen door Vermaak een koffieconcert in het gemeen schapscentrum Malpertuus. Behalve de Clingse muzi kanten werkt ook de fanfare Nooit Gedacht uit Graauw mee aan dit muzikaal gebeu ren. Het concert begint om 11 uur en de toegang is gratis. Tijdens de pauze krijgen de aanwezigen gratis koffie aan geboden. Van onze correspondent HULST - De KVO (Katholieke Vrouwenorganisatie) kring Hulst houdt dinsdag 24 janua ri om 13.30 uur de winterbij- eenkomst in Den Dullaert in Hulst. Naast de bespreking van de financiën en kringmededelin gen staat op de agenda een toelichting op de besturenleer- gang door mevrouw J. Baec- ke-Kerckhaert. Voorts zullen aan de aanwezigen dia's wor den vertoond van 'Kijk op het erf'. Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulster gemeen teraad komt donderdag 26 ja nuari bijeen voor de maande lijkse raadsvergadering. De vroede vaderen buigen zich onder meer over subsidie verzoeken van de tafeltennis club Reynaert en het St. Gre- goriuskoor uit Sint-Jansteen, de voltooiing van de bestra ting in wijk Moerschans en wat grondverkopen. Voorts is er heel rijtje voorstellen die betrekking hebben op de wo ningbouw. Van een onzer verslaggevers AXEL - Mevrouw Demme- nie de Mol, voorzitter van de stichting Vrouwenemanci patie Zeeland, heeft gister morgen in Axel het regiona le steunpunt Vrouwen emancipatie voor Zeeuwsch-Vlaanderen ge opend. Zij deed dat door de eindjes van een touw aan el kaar te knopen. Mevrouw Demmenie, die de geblesseerde gedeputeer de Maris-Koster verving, wees in haar toespraak op de belangrijkheid van het steunpunt. „Zeker in een tijd dat de vrouw terug moet naar het gezin is zo'n steun punt erg nodig", aldus de voorzitter. Ze werd 's morgens om tien uur verwelkomd door emancipatiewerkster Char lotte van Hoorn-Visser die drie keer in de week spreek uur houdt in het pandje aan de Wilhelminastraat. Bij de opening bleek al hoe groot de belangstelling is voor dit initiatief. Rond de veertig vrouwen uit verschillende plaatsen waren naar Axel gekomen. Ook de belangstelling 's middags en 's avonds om alle vrouwen het mogelijk te maken het steunpunt te be zoeken werd gisteren drie keer open huis gehouden) was zeer naar de zin van het steunpunt dat naast Char lotte van Hoorn uit een vaste begeleidingsgroep bestaat. Onder het motto 'de eindjes aan elkaar knopen' werd gisteren het emanci patiesteunpunt in Axel ge opend. - FOTO DE STEM COR J. DE BOER Het steunpunt geeft infor matie en ondersteuning bij emancipatieactiviteiten aan gemeenten en vrouwengroe pen. Ook individuele vrou wen kunnen er terecht. Naast de mondelinge hulp kan tevens geput worden uit een utgebreid documenta tiecentrum. De openingstij den zijn dinsdag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdagmid dag van 13.30 tot 17.00. Van onze correspondent HULST - Woensdagavond om 20.30 uur reed bestuurder C. S. uit Hulst met zijn auto over de Koolstraat te Hulst. Op een bepaald moment kwam de auto met de wielen in de berm en daarbij verloor S. de macht over het stuur. Eerst reed hij tegen een lan taarnpaal, waarna zijn auto over de kop ging en aan de overkant van de weg in de sloot terecht kwam. S. kwam er met de schrik van af, maar zijn auto was to- tal-loss. De lantaarnpaal werd ontzet. Oudelande - In café „Centrum" hield de handboogvereniging „Ons Genoegen" een schieting op de lig gende wippen, 42 schutters waren aanwezig. Uitslag wip 1: eerste hoofdvogel A. Janse Doel n Hoger, tweede hoofdvogel J. Vermeule Zeelandia, eerste zij vogel R. de Meester, tweede zij vogel R. Beuke- ma, beiden St. Andries, derde zij- vogel A. Clarijs A.D.L.M., vierde zij vogel J. Goetheer Juliana. Eer ste kal W. Remijnse Edele Hand boog, tweede en derde kal C. Stou- thamer Edele Handboog. Meeste kleine vogels (6) P. Stouthamer Zorgvliet. Wip 2: de beide hoofd vo gels R. Beukema St. Andries, eer ste zijvogel J. Vermeulen Zeelan dia, tweede zij vogel mevrouw B. Schipper, derde zij vogel R. de Meester, beiden St. Andries, vierde zij vogel H. van Stee Diana. De eer ste en tweede kal M. Kriekaard Diana, derde kal R. Beukema St. Andries, vierde kal A. Janse Doel n Hoger. Meeste kleine vogels (4) P. Verheyke Zorgvlied. De vliegende vogelprijzen waren voor M.J. Ver donk Doel n Hoger en Joh. Rent meester Willem Teil. Ovezande - In „Bar R2" hield de handboogvereniging „Spes Nostra" een schieting op de liggende wip pen met 63 schutters. Uitslag wip 1 hoofd vogel W. Verbeek, eerste zij - vogel J. Hoondert, tweede zij vogel M. Donkers, allen Spes Nostra. Eerste bovenkal W. Boudens Wil lem Teil, eerste onderkal C. van de Dries Eensgezindheid, tweede on derkal J. Vermeule Zeelandia, eer ste klep F. Koens Spes Nostra, tweede klep P. Boonman, derde klep Jos. Rentmeester beiden Wil lem Teil. De vliegende vogelprijzen waren voor C. Stouthamer en D. Remijnse beiden Edele Handboog. Meeste kleine vogels (7) J. Rijk A.D.L.M. en P. Vette Concordia. Wip 2: eerste hoofdvogel F. Koens Spes Nostra, tweede hoofd vogel J. van Steenbergen Willem Teil, eer ste en tweede zij vogel H. Koens Spes Nostra, eerste kal A. Rent meester Cz Willem Teil, tweede kal J. van de Dries Eensgezindheid, derde kal M. van Beers, vierde kal S. Remijn beiden Spes Nopstra. Heinkenszand - In „La Paloma" hielden „Soranus" en „Soranus 2" een gezamenlijke koningsschieting op de liggende wip. Edwin Voet werd door de vogel vijf maal af te schieten algemeen Koning. Bij „Soranus 2" werd G. Voet na een kampstrijd met A. de Jonge Ko ning voor 1984. „Soranus 2" zag na een kamping met M. Koole, Jac. van de Velde koning worden. Door beide verenigingen namen in to taal 24 schutters deel. Deze mogen hun titel op 21 januari verdedigen op de schieting van de Keizers en Koningen van Zuid-Beveland. Aanvang 13.00 uur, waarna de kampioenschieting om 14.00 uur begint. Deze wordt gehouden te Yerseke. 's-Heerenhoek - In de Korenbeurs hield men een schieting op de lig gende wip voor bejaarden en ge pensioneerden. Er waren 29 schut ters. Uitslag: eerste hoofdvogel G. Voet Soranus, tweede hoofdvogel C. Wouterse Victoria, eerste zij vo gel A. Rentmeester Willem Teil, tweede zij vogel C. Remijn, Spes Nostra, derde zij vogel Jac. de Baar Willem Teil, vierde zij vogel J. Goetheer Juliana. Eerste kal A. van de Dries Eensgezindheid, tweede kal C. Wouterse Victoria, derde kal P. Pantus Zeelandia, vierde kal H. Koens Spes Nostra. De vliegende vogelprijs was voor M. Koole Soranus 2, Meeste kleine vogels (6) M. Koens Spes Nostra. De volgende schieting is op dins dag 31 januari. BOSCHKAPELLE - Bejaarden- schieting J. van Schaik 25 schut ters. Eerste hoogvogel en eerste zij vogel A. Guytnaer, Hulst, twee de zij vogel P. van Gassen, Kloos- terzande. Meeste kleine vogels (4) J. Schillemans, Hulst. Vliegende vogel W. Kuyper, Terneuzen. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting G. van Rumste 56 schutters. Hoogvogel A. van de Branden, St. Jansteen, eerste zij vogel F. Seije, Moerbeke, tweede zij vogel G. van Rumste, Koewacht. Grootste aan tal (4) Ch. de Booye, Zuiddorpe. BOSCHKAPELLE - J. van Schaik 23 schutters. Eerste hoogvogel P. Visser, tweede hoogvogel A. Dob belaar, eerste zij vogel B. Visser, al len Boschkapelle, tweede zij vogel A. de Bakker, Hengstdijk. Meeste kleine vogels (9) mevrouw Dobbe laar, Boschkapelle. HULST - W. Blommaert 30 schut ters. Eerste hoogvogel E. de Kort, Ossenisse, eerste zij vogel E. de Bakker, St. Jansteen, tweede zij vo gel A. Verdurmen, Graauw. Mees te kleine vogels H. de Vos, Heikant (5). HULST - O.Z.O. 35 schutters. Eer ste hoogvogel J. Koemans, Terneu zen, eerste zij vogel A. Verhoeven, Kloosterzande, tweede zij vogel A. Dobbelaar, Bóschkapelle. Meeste kleine vogels (5) A. Herwegh, Hei kant, J. de Bin, De Klinge. KLOOSTERZANDE - Zaterdag: De Hoogaars 29 schutters. Eerste hoogvogel P. van de Scheur, Ter- neuzen, eerste zij vogel ff. Dierickx, Walsoorden, tweede zijvogel J. Hoop, Kloosterzande. Meeste klei ne vogels (6) Rr. Hermans, Osse nisse. Zondag: De Hoogaars 33 schutters. Eerste hoogvogel E. de Waal, Ant werpen, tweede hoogvogel J. der Weduwe, Groenendijk, eerste en tweede zij vogel J. de Kort, Osse nisse. Meeste kleine vogels (5) E. de Kort, Ossenisse. KOEWACHT - Zaterdag: Café Oude Molen 31 schutters. Hoogvo-* gel E. Goossens, Koewacht, eeste zijvogel J. de Waal, Koewacht, tweede zij vogel G. de Schutter, Moerbeke. Grootste aantal (5) G. Baert, Koewacht. LAMS WAARDE - De Vier Jaarge tijden 35 schutters. Wip 1: eerste hoogvogel G. van Driessche, Lams- waarde, eerste zij vogel mevrouw ,Hermans, Ossenisse, tweede zij vo gel A. Verdurmen, Graauw. Mees te kleine vogels (5) J. Hulshout, Lamswaarde. Wip 2: eerste hoog vogel F. Trappeniers, Heikant, eer ste zij vogel R. Herwegh, Heikant, tweede zijvogel J. Gerrits, Lams waarde. Meeste kleine vogels (5) E. de Waal en Th. Boone, Lamswaar de. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting De Reizende Man 36 schutters. Eerste hoogvogel J. Burm, Kloosterzande, eerste zij vo gel C. Stallaert, Boschkapelle, tweede zij vogel P. d'Hondt, Kloos terzande. Meeste kleine vogels (4) J. van Leemput, Lamswaarde en J. van Goethem, Kloosterzande. ES4"»"* I tót, to ïot maandagmorgen 8 u. 12 AanH 'L n8sma, Oude Kerkstr, I AtoL v bur8. tel. 01177-1466. Idapmn* 17.30 u. tot maan- I Bastinngfn 8 u- dokter E. Klop, 1 str- 36, tel. 01155-1777. X*?1 en zond- 10.00-10.30 Biervi» 0 u- ksnïu Hoofdplaat en IJzendij- |Uzenrtiïï^.r A" Lievens, Beursstr. 6, I Öivii/o-izoö. "an vriiH iWackt en Jansteen- I ?en jT u tot maandagmor- u van Berkel, Koewacht, tel. 'J chting, Koningslaan 19, GD ,n samenwoning mei de Stichting ideele Reclame zo gek als! cr soms uitz#1' te. i22' - :Slernsrfn Vroede- Dokter R. La- Lins tJi J, Broodmanstr. 2, Bres- xonrt 7219'16. Spreekuur zat. lC'&i11.enl7uur' I li .1,s' Retranchement en lie,tel m,~f°kter Beek, Zuidzan- «gOllTO-2424. 1 8 ,e'°-~ T°t maandagmor- SW„nter E- Klapwijk, Mon- tó*' ™rssele, tel. 01105-1203. J totter 19 u-tot zond. 23 u. Itolaan' ónKeizer. Fr. den Hollan- Sn?' Goes' tel- 01100-16405. Ur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande- Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u., dokter R. Buwalda, Cloosterstr. 72, Kloosterzande, tel. 01148-1277. Heinkenszand e.o.- Dokter J.A. Fortrie, Clara'spad 31, Heinkens zand, tel. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's-Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk- De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter G. Aarnoutse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327. (bood schappen tussen 9 en 10 u.) Hulst- Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter W. Gielen, Grote Markt 11, Hulst, tel. 01140-12969. De praktijk van dokter Niesten en dokter Lips, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 01140-13373 wordt door eigen artsen verzorgd. Spreekuur spoedgevallen zat.: 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur. Hansweert, Yerseke en Zeebrug 1- Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dok ter P. Polderman, tel. 01131-1300 (privé: 2154). Boodschappen zo mo gelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waar de en Rilland-Bath- Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter A. Plaisier, tel. 01130-1566 (privé: 1932). Bood schappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Middelburg- Zaterdag dokter F. Berghauser Pont, Bellinkplein 1, tel. 37393. Zondag dokter G. Meijer, de Krammer 14, tel. 14664. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Sas van Gent en Westdorpe- Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter L. Feyen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 01158-1777. Spreek uur om 10.30 uur op Stationsstr. 26. Sluiskil, Philippine en Hoek- Dok ter M. Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen- Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter P. Vercauteren, J.v. Lennepstr. 87, praktijk Beethoven- hof 3b, tel. 01150-13768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter Meye- rink, Serlippensstr. 11, praktijk Beethovenhof 3b, tel. 01150-13768. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen- Tot zat. 24 u. dokter A.v. Dijk, tel. 13459. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter D. Bom, tel. 12233. Visites anvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Zaamslag- Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153-1244. WIJKVERPLEGING Hulst en Hontenisse- Tel. 01140-12191. Sas van Gent, Westdorpe, Sluiskil, Philippine en Hoek- Tel. 01159-306. Terneuzen-Tel. 01150-13360. West Zeeuwsch Vlaanderen- Tel. 01173-1367. Zaamslag, Axel, Zuiddorpe, Koe wacht en overslag- Tel. 01155-1885. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland- Dierenarts M. Karelse, 's H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Hulst en Zaamslag- Dierenarts E. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel. 01140-13004. Midden Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel- Dierenarts J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488, zaterdag; Terneuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Dierenkliniek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zon dag volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. Praktijk J.P. en P. de Vos, Kliniek voor kleine huis dieren en bijzondere dieren, Van Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur: zat. van 12.30-14 u. Verder na telefonische afspraak. Sluis, Aardenburg en Oostburg- Dierenarts W. Kapsenberg, I No- vemberstr. 1, Sluis, tel. 01178-1225. Spreekuur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke- Dierenarts H.H.F.M.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de die renkliniek Minnepoortstr. 14, IJ zendijke. TANDARTSEN West Zeeuwsch-Vlaanderen- Tandarts J. Willemsen, Em- mausstr. 5, IJzendijke, tel. 01176-1756. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen- Tandarts A.v. Ravels, Stationsstr. 14, Hulst, tel. 01140-12205. Spreek uur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Sluis en Oostburg- Tandarts Luc Buysse, Volderstr. 21, Oostburg, tel. 01170-5092, privé: 01176-1292. Spreekuur zat. en zond. 10-11 u. Walcheren- Tandarts L. Slingen- berg, Roozenburglaan 14, Middel burg, tel. 01180-28420. Spreekuur zat. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland- Tand arts R. Smit, Turfkade 3, Goes, tel. 01100-13942. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel- Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 10-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes- Goese apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst- Apotheek Hulst, Steenstr. 35, tel. 01140-4255. Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Verder uitsluitend voor spoed gevallen. Middelburg- Apotheek L.v.d. Boogert, Vrijlandstr. 79, tel. 27471. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen- Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen- Apotheek Singel, Sin gel 9, tel. 12730. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen- 01150-12200. Tel. ZEEUWSCH-VLAAMSE PA TIËNTENVERENIGING „SAMEN BETER" Centraal tel. nr. Marijke Henderiks 01140-15420, bgg. 01156-556. Deze nummers kunt u bellen voor (maatschappelijke) hulp, klachten en informatie over gezondheids zorg. MAATSCHAPPELIJKE DIENST VERLENING West Zeeuwsch-Vlaanderen (Aar denburg, Oostburg, Sluis en Bier vliet), te Oostburg, tel. 01170-3251. Buiten kantooruren verneemt u op dit nummer wie bereikbaar is. HULPDIENST Zeeuwsch-Vlaanderen- Stichting Chr. Tel. Hulpdienst Zeeuwsch-V laanderen voor mensen in nood (anoniem), tel. 01150-21212. JAC Middelburg- Opvanghuis voor Jongeren de Pionier, Meanderlaan 218, tel. 01180-16816 (dag en nacht bereikbaar). Kaarting - In de zaal „Thille- man" werd een prijskaarting gehouden, waaraan 52 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. K. de Bie, Kieldrecht (B.), 2. me vrouw van Kruyssen, Kloos terzande, 3. K. Kint, 4. K. van Waterschoot, 5. L. van Vlier- bergen, allen Nieuw-Namen. Gaaibollen - In de zaal „De Herberg" werd een gaaibol- ling gehouden, waaraan 36 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel Yvonne Pankow, linkerzij vogel A. van de Gouw, rechterzij vogel Th. van Puyvelde. Grootste aantal (6) P. de Kever. Gaaibolling - Ruim 30 leden waren aanwezig op de alge mene ledenvergadering van de gaaibolclub, die werd gehou den in de plaatselijke Herberg Ossenisse. Voor de komende jaren werd het bestuur als volgt samengesteld: voorzitter J. Sponselee; secretaresse E. Bouchaut-Sponselee; pen ningmeesteres M. van Heese- Rottier en als bestuursleden A. de Waal-Ivens en Y. Pankow. Ook werd de officiële naam gekozen voor de club en wel „De Dwarsliggers". Als eerste activiteit plande het bestuur een sjoel- en piekavond op 25 februari om op die manier ge durende de wintermaanden de financiële positie te verbete ren. Na afloop van het officiële gedeelte werd nog een sjoel- spel gehouden, waarbij Y. Pankow als beste uit de bus kwam. Vrouwensoos - Morgen wordt een lezing gehouden over de achtergrond en het doel van de derde wereldwinkels in Ne derland. Een van de vrijwil ligsters uit de derde wereld winkel Terneuzen, Marlies Steman, wonende in Axel, geeft op deze avond de infor matie. Er wordt een korte dia serie getoond, die één van de vele projekten laat zien, die verbonden zijn aan deze inter nationale organisatie. Er wordt een assortiment ge toond van de vele artikelen die in de derde wereldwinkel ver kocht worden. Deze artikelen komen uit verschillende we relddelen. De aanvang van de ze avond is 20.00 uur en de plaats is hetverenigingsge- I bouw De Vlaschaard te Koe wacht. De toegangsprijs be draagt 2,50. Gemeenschapsdienst - Op zondag 22 januari wordt een gemeenschapsdienst gehouden in de kapel van de Blaauwe Hoeve. Het thema is 'Weg uit de duisternis'. Medewerking wirdt verleend door het combo en jongerenkoor. Aanvang 11.15 uur. Lourdesreis - Ook dit jaar or ganiseert het Ziekenfonds Breda weer een Lourdesreis voor zieken en gehandicapten. Wie denkt daarvoor in aan merking te komen kan zich schriftelijk opgeven bij A. de Block, Waghemakersstraat 7, 4561 XL Hulst. Dit met ver melding van naam, voornaam, geboortedatum, woonplaats en inschrij f nummer. Vrouwengilde - Tijdens een bijeenkomst van het Katho- liek Vrouwengilde te Hulst deze week in Den Dullaert, die als thema de geestelijk gehan dicapte had, werd een film vertoond over geestelijk ge handicapten. Deze film werd ingeleid door drs. C. van de Putte, voorzitter van het re gionaal orgaan zwakzinnigen zorg. De 65 deelnemers zagen een boeiende en ontroerende film, die veel vragen opriep, die na afloop gesteld werden. Deze werden beantwoord door de heer Van de Putte. Dansavond - De evenemen tencommissie van het ge meenschapscentrum De Wa rande houdt de maandelijkse dansavond in De Warande op zaterdag 21 januari. De mu ziek wordt verzorgd door het orkest van Frans Bonne en be gint te spelen om 20.30 uur. Kaarten zijn te verkrijgen aan de zaal of telefonisch te bestel len via tel. 01140-15014 of 15374. Schieting - Aan de schieting voor bejaarden en gepensio neerden in café De Kroon na men 40 schutters deel. Uitslag: hogel vogel Aug. Impens, St. Jansteen, eerste zij vogel M. Hamers, Zuiddorpe, 2. A. Deyaert, St. Gilles-Waes. De meeste kleine vogels (4) wer den afgeschoten door J. Suy, Koewacht. Biljartwedstrijd - De biljart club van de R.K. Bond van Ouderen gaat komende woensdag de strijd opnemen tegen de Ouderen van de bil jartclub De Lieve uit Hulst. De wedstrijd wordt gespeeld op twee biljarts in het gemeen schapshuis De Warande en be gint om 13.30 uur.

de Stem | 1984 | | pagina 11