onna Uitbreiding campings door GS afgewezen Goklust komt Middelburgers duur te staan ALS 75 PROCENT HUIZEN AANSLUIT Ües vm^Mflnenv Standbeeld Wilhelmina in Eede wordt opgeknapt MIDDENZEEUWS RestauranT Subsidie voor vliegveld 'verspilling en waanzin' Weinig intéresse voor hoorzitting Eedese werkgroep lite uiterlijk ttmo, die met recht de fide in z'n prijsklasse de onlangs nog weer Fiat Argenta, die u fn beleven om het te Jler laat u graag kennis- lodel van uw keuze. 'RIJS EN PRESTATIE, ïeizoen Schotel h Seizoenmenu DONDERDAG 19 JANUAR11984 VAN ZEELAND Verfilmd stuk 'Café Centraal' draait in Eede froon wagenwerk: Nieuwe plaatsen hard nodig in Midden-Zeeland FNV-KAPELLE FURIEUS: Plaatselijk nieuws Aardenburg ^uidzande In ArnemuicLen en Kortgene ANTIEKE GRENEN MEUBELEN f* - «mm Tien werklozen drie maanden aan de slag Geld versierdbij bedrijf Bevorderen leefbaarheid A61 9 |ng geschiedt onder de er is gedurende de genoemde i normale financierings ifiat de rente voor z'n rekening 1excl afleveringskosten N - AUTO B.V., HALSTERSE- 5 AAN DE KONIJNENBERG) "ERS B.V., ERASSTRAAT 1, JTOBEDRIJF LIGTVOET BV., (AL: AUTOBEDRIJF AN 145, TEL. 01150 - 9 45 64 MOLENSTRAAT 45, r Romantische bstaurants. we u mee laten onze feestvreugde oor de: binatie van zalm en griet fluweelzachte peterseliesaus mg op de kaart OC. jitische Restaurants leum stelden de 28 chef-hoks he Restaurants niet een 4- 5-gangen menu voor u samen, org en romantiek bereid. dit 5-gangen menu ^QjU sch vriendelijk DEN ENGEL Baarle Nassau 3, telefoon 04257-9588 LA PUCELLE Bergen op Zoom an 164, telefoon 01640-40893 BOSCHLUST Teteringen weg 139, telefoon 076-713383 DUINRAND Drunen telefoon 04J 63-72498/72045 T20 PAGINA ZEELAND 3 Von ome correspondente EEDE - Op veler verzoek wordt vrijdag 27 januari in Eede de film vertoond van het toneelstuk 'Café Centraal', dat enkele ja ren geleden enorme suc cessen oogstte in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. In de film zijn veel ac teurs te zien die onlangs ook aantraden in 'Het heeft in de gazette ge staan', het recente stuk mn de Eedese Toneel- nrienden. De film wordt vertoond in de Hof van Eede en in het voorprogramma wordt 'Het verdronken land van Saeftinghe' ver toond. Aanvang 20 uur en toegang gratis. Van een onzer verslaggevers GOES - In Reimerswaal en Middelburg ontbreken nog steeds de nieuwe standplaat sen voor woonwagens welke volgens het Provinciaal Woonwagenplan reeds ge bouwd zouden moeten zijn. Op het Goese woonwagencentrum monden spanningen onder de bewoners regelmatig uit in agressieve uitbarstingen. Nieuwe standplaatsen zijn mede een oplossing voor dit probleem. Dat staat in het werkplan 1983-1984 van de stichting Woonwagenwerk Midden- en Noord-Zeeland. Aan het werkplan hebben de plaatse lijke werkgroepen bijgedra gen. Over de situatie in Rei merswaal wordt gezegd dat het woonwagencentrum er voor 1 januari 1985 zal moeten komen. De lokatie in Hans- weert-Oost is door het minis terie afgewezen. De lokatie in Hansweert-West voor vier standplaatsen is inmiddels ter goedkeuring voorgedragen. Waar de andere lokatie van vier standplaatsen moet ko men is nog steeds niet bekend. In ieder geval zal het rijk geen sloopterrein financieren. Van een onzer verslaggevers KAPELLE - 'Complete ver spilling en waanzin' noemt de FNV-afdeling Kapelle het voorstel van B en W van.Ka pelle aan de gemeenteraad om subsidie te verlenen aan het vliegveld Midden-Zeeland. Deze subsidie komt neer op 18 cent per jaar per inwoner. Als argument voor de subsi dieverlening voert het college aan dat het vliegveld belang rijk zou zijn voor het bedrijfs leven, toerisme en mogelijkhe den voor de burgerluchtvaart in de toekomst. In een open brief aan B en W stelt de FNV-afdeling dat subsidies als voor een kleuter speelzaal, de stichting Kind en Ziekenhuis en de Kruisvereni ging 'domweg' zijn geschrapt. „Gemeentelijke heffingen worden verhoogd, ideeën over tegemoetkomingen voor zwakkeren binnen onze sa menleving worden eenvoudig van tafel geveegd met als ant woord: het stelt niets voor, het is maar een schijntje was ze extra moeten betalen. Wel wordt ruimte gemaakt in de gemeentebegroting voor een vliegveld dat niet binnen onze gemeentegrenzen ligt en totaal onbelangrijk is voor zeker 99 procent van onze bevolking, terwijl dit toch gemeen schapsgeld is wat de gehele bevolking moet opbrengen", aldus de brief. De afdeling Kapelle van de FNV komt tot de conclusie: „Wanneer het beleid dat u voert door het niet ontzien van de zwakkeren in de samenle ving en het schrappen van subsidies waar iedere bewoner van mee kan profiteren wel leidt tot subsidies aan totaal onzinnige projekten, dan be stempelen wij dit als oneven wichtig, zoniet a-sociaal". Heel Oostburg voor 22 gulden op kabel Boiling - Uitslag bolling bij E. de Vreeze met 111 deelnemers. 1. P. Staelens-U. Vanhulle-L. van Waes; 2. C. de Jagher-J. Goethals-E. Minnaert, 3. R. van Rie-A. de Waele-R. de Smit, 4. R. de Vriend-N. Hoste- M. Scheijvinck, 5. M. van Voo- ren-A. van Waes-M. Bleeker. Uitslag bolling - 123 boilers namen deel aan de wedstrijd om de beker van 't Westen. Uitslag: 1. E. de Blaere-W. Sap-J. v.d. Kerkhove, 2. E. van de Jeugt-G. Henneman-B. de Greve, 3. F. Rieteco-M. de Vreeze-R. Lemaire, 4. W. Gij- sel-A. Basslé-N. van Land schoot, 5. F. de Cock-O. Ver- meerseh-J. van Hoecke. Schieting - Uitslag 7e punten- schieting. Hoogvogel R. de Wi- spelaere, zij vogel Th. Lamp ort en J. Cattoor, kallen R. Pielaet twee maal; meeste kleine vogels (6) H. Geernaert en J. de Clerck. Stand: 1. Th. Lampaert 56 punten, 2. H. Geernaert 33, 3. H. van Iwaar- den 31, 4. G. de Vriend 29, 5. TP. van de Voorde 27 p. Uitslag 7e klepschieting: 1. W. Scheele 5 kleppen (record geevenaaqrd), 2. L. van Ha- neghem en R. de Wispelaere 3 Meppen. Stand: 1. Th. Lamp aert 22 kleppen, 2. J. Cattoor 4,3. R. de Wispelaere 11, 4. H. Geernaert 9, en 5. W. Scheele 9. Raadsvergadering - De raads vergadering wordt dit keer hjet gehouden op de gebruike- "jke laatste dinsdag van de Maand (in dit geval 31 januari) Waar op woensdag 1 februari. Begonnen wordt om 19.30 uur ln de raadzaal van het ge- weentehuis. Uzendijke - Brandweerkanti- e - De Oostburgse wethouder vergouwe opent zaterdag w '6 uur de nieuwe kantine hhex leslokaal van de vrij- "hge brandweer te IJzendij- e. De nieuwe accomodatie is Bevestigd aan het 17 Oktober- copping - De Zuidzandse Pwtvereniging verzorgt mor sen (vrijdag) een dropping or de jeugd. Dit evenement aat alleen open voor leden. vaü 21 uur WOI"dt vertrokken (je ,Ult ^et clublokaal 'De Roo- n.„Teeuw' en na afloop is er disco. OOSTBURG - Alle tien de kernen in de ge meente Oostburg kunnen over op kabel-tv voor een maandelijks bedrag van 22 gulden per maand per aansluiting. Voorwaarde daar bij is echter wel dat 75 procent van de huizen op de kabel moet worden aangesloten. toch al niet geringe bedrag van 22 gulden per maand kun nen aanbieden. In andere de len van Nederland varieert het maandelijks bedrag tussen minimaal 7 en maximaal 16 gulden. En omdat het natuurlijk nog maar de vraag is of in Oost burg die 75 procent een haal bare kaart is werd gisteren door de raadsleden aan het bureau Teladin gevraagd met een nieuwe berekening te ko men, gebaseerd op een deelna me van respectievelijk 70 en 50 procent van de gezinnen. Daarbij moet dan ook nog eens een tweedeling worden ge maakt in een vast en een va riabel maandelijks tarief. Bij het laatste wordt dan begonnen met een laag bedrag per maand, dat elk jaar wordt verhoogd en pas na zeven jaar constant blijft. Dit betekent wel dat het kabel-net de eerste tijd met verliezen zal werken en pas na zeven jaar op een punt is gekomen dat er quitte kan worden gespeeld. Het voordeel van een vast tarief per maand is, dat de abonnees weten waar ze aan toe zijn en niet jaarlijks met verhogingen worden geconfronteerd. Deze nieuwe financiële op zet zal in maart worden be sproken in de raadscommissie voor openbare werken. Aanleg van een kabelnet in de gehele gemeente Oostburg gaat onge veer een j aar in beslag nemen. Is het aantal deelnemers la ger, dan kunnen de exploita tie-tekorten van het kabelnet oplopen tot meer dan een mil joen gulden per jaar. Wil men in dat geval toch quitte spelen, dan zullen de tarieven moeten worden opgeschroefd tot zo'n 30 gulden per maand. Dit zijn de voornaamste conclusies uit een aanvullend rapport over de financiële consequenties van een kabel net in de gemeente Oostburg, dat is opgesteld door Teladin, een adviesbureau op het ge bied van telecommunicatie. Het rapport werd gisteren openbaar gemaakt tijdens een informatie-bijeenkomst voor de Oostburgse gemeente raadsleden. Hoewel het college van B en W berekeningen heeft laten maken aan de hand van drie modellen (de lijn Oostburg/ Schoondijke/Breskens; dezelf de route maar dan aangevuld met de lijn Waterlandkerkje/ IJzendijke en de totale ge meente) bleek gisteren al dui delijk dat een meerderheid in de raad niets voelt voor een kabelnet in fasen, maar voor keur heeft voor een aanslui ting van de gehele gemeente in één keer. Daarbij komt echter het cri terium om de hoek kijken dat 75 procent van de gezinnen een aansluiting moet nemen, wil men althans kabel-tv voor het MIDDELBURG - Het dagelijks bestuur van de pro vincie Zeeland heeft plannen tot uitbreiding van kampeermogelijkheden in de gemeenten Arnemuiden en Kortgene afgewezen. Gedeputeerde Staten baseren zich daarbij op het streekplan Midden-Zeeland. De gemeente Arnemuiden had GS om een reactie ge vraagd op haar plan 16 ha ten oosten van camping de Witte Raaf een recreatieve bestem ming te geven. Gedacht werd aan uitbreiding van de cam ping en een uitgebreide slecht- weeraccomodatie. Maar het college wil uitbreiding van de verblijfsrecreatie daar voorlo pig niet toestaan. Het acht de kwaliteit van de Witte Raaf voldoende. Uitbreiding zou de moge lijkheden voor dagrecreatie van de Zeeuwse bevolking doorkruisen. Reden waarom nu de studie voor het provin ciaal beleidsplan voor recrea tie en toerisme moet worden afgewacht. GS zijn wel bereid alvast te bekijken hoe uitbrei ding van de verblijfsrecreatie in een later stadium het beste (ADVERTENTIE) kan worden ingepast en heb ben geen moeite met uitbrei ding van dagrecreatieve voor zieningen bij de camping. De gemeente Kortgene had GS gepolst over de eventuele bereidheid in te stemmen met de aanleg van een kampeer terrein in Kats en een kam peerterrein in Colijnsplaat. GS vinden een camping in Kats niet aanvaardbaar, omdat langs de Oosterscheide terug houdend met verblijfsrecrea tie moet worden omgespron gen. De uitgekozen plaats wordt niet geschikt geacht vanwege de grote afstand tot het dorp en de jachthaven, de slechte ontsluiting en om landschap pelijke redenen. GS hebben in beginsel geen moeite met de aanleg van een camping in Co lijnsplaat. Het college vindt dat nog wel een afweging moet plaatsvinden tegen land schappelijke belangen. EIGEN IMPORT - EIGEN RESTAURATIE Weststraat 68 AARDENBURG 01177-1271 „TIERELANTIJN" Axelsestraat 3 TERNEUZEN 01150-12237 ;v.5 w-w* Het standbeeld van koningin Wilhelmina te Eede, dat binnenkort wordt verfraaid FOTO DE STEM/COR J DE BOER Van onze correspondente EEDE - Zeer waarschijnlijk al begin februari wordt van start gegaan met het ver fraaien van het standbeeld van koningin Wilhelmina en het bijbehorende pleintje te Eede. De opknapbeurt zal worden uitgevoerd als een werklozenproject, dat zo'n drie maanden werk biedt aan tien mensen zonder baan. Het initiatief, afkomstig van de Eedese werkgroep 'Een kern waar pit in zit', is inmiddels goedgekeurd door B en W van Aardenburg. Omdat met gemeentelijk materiaal zal worden ge werkt kunnen de kosten mi nimaal worden gehouden. Oorspronkelijk had Aar denburg plannen om het zo omstreden carillon 'Ons Na tionaal Monument' (het ge schenk van de Fries Pieter de Boer waarover nu een ci viele procedure loopt) op het pleintje naast het stand beeld te plaatsen. Reden hiervoor was dat de grootste klok van het carillon de beeltenis van Wilhelmina draagt. Naast het standbeeld - dat de plaats aangeeft waar de vorstin begin 1945 voor het eerst weer voet zette op Ne derlandse bodem - zou Eede dan ook over een tweede Wilhelmina-monument kunnen beschikken. Een toeristische attractie van de eerste orde, zo werd gedacht. Werklozenproject De opstelling van het ca rillon in het grensdorp bleek echter politiek geen haalba re kaart, maar door dit alles was het standbeeld van Wil helmina opnieuw in de be langstelling gekomen. De werkgroep 'Een kern waar pit in zit' lanceerde daarop het idee om het beeld en het verwaarloosde pleintje te renoveren, opnieuw in te de len en te verfraaien met aangepaste beplanting. Na overleg met de gemeente werd besloten het plan in te dienen als een werklozen project. Bloemen Het pleintje zal worden ingedeeld in drie verschil lende niveaus met een ronde vorm, waarbij het hoogste niveau om het standbeeld komt te liggen. Het geheel wordt afgebakend met hou ten piquetten. Aan de ach terkant van het plein zal een hoge beplanting worden aangebracht, terwijl de drie andere zijden een border krijgen met bloemen en lage vaste planten. Op één van de verhoogde plateaus tenslotte wordt een vier meter hoog vignet ge plaatst, met daarop de slo gan 'Eede, een kern waar pit in zit'. Volgens de werk groep past de verfraaiing van het standbeeld uitste kend in de voorbereidingen voor de herdenking van het 40-jarig bevrijdings-jubi- leum in september. Van onze correspondente MIDDELBURG - De goklust had het drietal Middel burgers, de 22-jarige K. K„ J. van G. (22) en A. D. (28), op 16 februari van het vorig jaar weer eens stevig te pakken. In een Vlissingse pub ver gokten de mannen binnen en kele uren een grote hoeveel heid geld. Het spel werd bo vendien rijkelijk met alcoholi sche drankjes besproeid en tenslotte moest het drietal constateren, dat zij totaal los waren. De nood was dus hoog, maar de redding nabij toen een van de gokkers op het idee kwam dan maar wat geld te gaan 'versieren' vanuit een hem be kend Vlissings bedrijf. Voor dat feit stond het drietal giste ren voor de politierechter in Middelburg. Van G. werd (me de gezien zijn strafrechtelijk verleden) veroordeeld tot vier weken waarvan de helft voor waardelijk, K. kreeg drie we ken opgelegd, waarvan twee weken voorwaardelijk, en D. een week voorwaardelijk plus een boete van 250 gulden. Lichtelijk beneveld toog het trio indertijd op pad: bij het betreffende bedrijf werd voor alle zekerheid eerst een alarmzwaailicht op het dak uitgeschakeld. „Hoe hebben jullie dat ge daan?" vroeg politierechter mr. Nomes aan de dinsdag als enige voor het beklaagden- hekje verschenen verdachte K. K. „Daar weet ik niets van, want ik ben niet technisch", aldus K., die overigens aan het vervolg wel zijn deskundig steentje had bijgedragen. De buit was mager (twee zakre- kenmachientjes, een autora dio, twee dozen salade en een kleine hoeveelheid geld), maar voldoende om het festijn in de pub weer enige tijd voort te kunnen zetten. Stamkroeg Verdachte Van G. moest bo vendien terechtstaan omdat hij op 23 september een in braak had gepleegd in zijn eigen stamkroeg, waar hij er met 140 gulden vandoor ging. 'Hulpvaardig' waarschuwde hij na afloop de baas van het café, dat hij had gemerkt dat er in zijn zaak was ingebro ken. Op 18 juni hadden K. en Van G. zich bovendien schuldig ge maakt aan vernieling van een brievenbus. Een en ander ge beurde telkens 'onder invloed', hetgeen voor politierechter mr. Nomes geen reden was in zijn vonnis onder de eis van officier van justitie mr. Stein te gaan. Van onze correspondente EEDE - Voor de openbare hoorzitting van de Eedese werkgroep 'Een kern waar pit in zit' bestond afgelopen maandag een minimale be langstelling. Slechts drie aan wezigen maakten gebruik van de uitnodiging om tijdens de bijeenkomst suggesties over het bevorderen van de leef baarheid in een kleine kern naar voren te brengen. Secretaris W. Staelens legde de geringe insteresse vanuit de bevolking uit als een teken dat de Eedenaren wellicht tevre den zijn over het reilen en zei len van de werkgroep. Deze bestaat uit 14 dorpsbewoners, gerecruteerd uit allerlei vere nigingen, en kwam drie jaar geleden tot stand als gevolg van een door de Nederlandse Heidemij uitgeschreven wed strijd met als motto 'Een kern waar pit in zit'. Het enige voorstel dat maandagavond aan de werk groep werd gedaan was om, na overleg met de gemeente, te komen tot het plaatsen van 30 km-borden in het dorp. De werkgroep hoopt op termijn te kunnen zorgen voor bewegw- ijzerde wandelroutes, een plaatsgids en uitbreiding van het aantal straatlantaarns in de kern. Tot slot deelde Staelens nog mee dat de viering van het 40- jarig bevrijdings-jubileum in september niet ongemerkt voorbij zal gaan aan Eede. In samenwerking met enkele Belgische verbroederings-ge- meenten zullen allerlei activi teiten op> stapel worden gezet. Voor Eede wordt gedacht aan onder meer een tentoonstel ling en een dia-presentatie over het dorp in vroeger jaren. kOrt GOES - Cursus VODAGO - Deze week start de Goese volksdansvereniging VODA GO in samenwerking met de volksdansvereniging Hava Naguila uit Vogelwaarde en het Zeeuws Steunpunt voor kunstzinnige vorming cursus sen kinderdansinstructie in Goes en Terneuzen. De cursus duurt zes weken en is speciaal opgezet voor onderwijzend personeel bij het kleuter- en basisonderwijs. De lessen worden in Goes gehouden in de kantine van de Betho en in Terneuzen in de aula van de scholengemeenschap De Leeuwtjes. De cursus wordt besloten met een in Goes te houden dansmiddag voor jon geren uit heel Zeeland. GOES - Bestuursraad Goes- Zuid - Door statutenwijziging is voor de stichting Buurtwerk Goes-Zuid een bestuursraad opgericht. De verkiezing en installatie vindt plaats op don derdag 26 januari in De Pit, aanvang 20 uur. Dan worden ook het werkbestuur en de be heerscommissie De Pit geko zen. Voorts worden de nieuwe huurtarieven van De Pit vast gesteld. GOES - Bedrijfsopvolging - Het Bureau Post Akademisch Onderwijs (PAO) van de juri dische faculteit in Nijmegen organiseert een cursus agrari sche bedrijfsopvolging. De cursus wordt op vrijdag 11 mei op een nader bekend te maken adres in Goes gegeven. De dag wordt besloten met een panel discussie. KLOETINGE - Informatie avond - B en W van Goes hou den op dinsdag 7 februari een informatieavond in Amicitia te Kloetinge. Onder meer zal een toelichting worden gege ven op een aantal voor Kloe tinge belangrijke ontwikke lingen, zoals o^. de gevolgen van de aanleg*an de Oranje- weg en een verbeterde ver keerssituatie. De bijeenkomst begint om acht uur. KRUININGEN - Jubilea - Dit jaar bestaat de Koninklijke Harmonie E.M.M. te Kruinin- gen 120 jaar en de plaatselijke zangvereniging Crescendo 65 jaar. Op 27 januari a.s. geven beide verenigingen een geza menlijke uitvoering in Ons Dorpshuis. Het concert begint om 20 uur, is gratis toeganke lijk, en wordt besloten met een bal. MIDDELBURG - Blijspel - Vrijdag 17 en zaterdag 18 fe bruari brengt de stichting Middelburgs Theater in de schouwburg in Middelburg een voorstelling van het blij spel Arsenicum en oude kant. Aanvang 20.30 uur. VLISSINGEN - Afscheid bij Hoechst Op 9 februari zal D.J. Brand wegens pensione ring officieel'afscheid nemen als voorzitter van de raad van bestuur van Hoechst Holland n.v. Hij heeft deze functie sinds 1979 bekleed. Het af scheid vindt plaats op het hoofdkantoor van Hoechst te Amsterdam.

de Stem | 1984 | | pagina 17