IJzendijke wil maatregelen glascontainer CD A-Oostburg is bezorgd over boze brief inspectrice Roompotsluis gaat open REGIONALE EN PLAATSELIJKE GESCHIEDSCHRIJVING Expositie in Knokke WOENSDAG 18 JANUARI 1984 ZIKY houdt dia presentatie Forse boete voor runnen van café zonder vergunning markten - VAN ZEELAND NADELIGE GEVOLGEN VOOR ONDERWIJS T16 PAGINA ZEELAND 3 Expositie politierapport WEER BRIEF DORPSRAAD Informatiedag voor landbouw te Aardenburg Plaatselijk nieuws Aardenburg Heikant Oostburg IJzendijke Schoondijke Sluis Terneuzen Vogelwaarde Westdorpe Zaamslag Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De afde ling Terneuzen van het Zeeuws instituut voor kunstzinnige vorming (ZIKV) houdt vanavond een dia-presentatie onder het motto 'Hoe werkt het ZIKV'. Dat gebeurt om 19.30 uur in het Terneuzens museum, dezelfde plaats waar op het ogenblik cursisten van het ZIKV hun werken exposeren. Voor de presentatie van vanavond hebben docenten van de verschil lende rich tingen (tekenen/schilde ren, textiele werkvor men, beeldhouwen/boet seren en keramiek) ieder een korte dia-serie ge maakt. Na afloop van de vertoning kunnen be langstellenden praten met de docenten en de re sultaten van de werkwij - ze van het ZIKV bekij ken. Van onze correspondent TERNEUZEN - Een forse boe te van 500 gulden of 10 dagen hoorde mevrouw A. de C. te Biervliet tegen haar als eis en uitspraak wegens het runnen van een café zonder daarvoor de vereiste vergunning te heb ben. Zij moest zich daarvoor gis termorgen verantwoorden voor het Terneuzense kanton gerecht. Mevrouw had in het verleden nogal wat moeilijk heden met de examens. Van daar ook dat ze destijds een bedrag van 50 gulden had be taald bij een instantie die via een keuring moest vaststellen dat examenvrees voor haar het grootste struikelblok was, maar een oproep had ze tot nu toe nog niet ontvangen. Officier van justitie mr. R. Beaumont verweet de ver dachte laksheicj ojndat ze ook niet de moeite had genomen een ontheffing aan te vragen. Naast de boete gaf hij haar de verzekering mee dat er binnen twee maanden een controle zal komen en als er dan nog niets is veranderd „dan gaat de zaak dicht", zo voegde hij er dreigend aan toe. Mr. de Mul vonniste conform de eis. Ook M.C. te Zuiddorpe had enige tijd een café gerund zon der de vereiste papieren in be zit te hebben. Omdat hij ten tijde van het procesverbaal reeds enige maanden daarvoor een examen met goed gevolg had afgelegd kwam hij er af met een voorwaardelijke boete van 250 gulden of 5 dagen. „Ik had dat t v toestel in bruikleen van een vriendin en wist niet dat ik daarvoor een omroepbijdrage moest betalen omdat zij betaalde," aldus me vrouw J.K. te Terneuzen. „Het gaat niet om het toestel, maar om ht kijkgenot, daarvoor moet worden betaald", maakte de officier van justitie haar duidelijk. Hij eiste een boete van 120 gulden of 3 dagen. De kantonrechter vonniste con form. M. van D. te Zaamslag had op 18 mei van het vorig jaar met zijn personenauto over de Oostkade te Terneuzen gere den met een snelheid van 93 km. per uur. Eis en uitspraak 175 gulden of 4 dagen. „Ik wil de even proberen of hij het nog waard was om te verzekeren," zei A.S. te Terneuzen. Hij reed op 19 maart 1983 met een bromfiets over de Rooseveltlaan in zijn woon plaats en had daarbij het on geluk een ongeval te krijgen, waarbij enkele fietsers waren betrokken. Overigens gaf hij ter zitting te kennen dat het allemaal nogal was meegeval len en de betrokken fietsers ook niet vrijuit gingen. Mr. Beaumont dacht daar anders over. Voor de aanrijding eiste hij een boete van 60 gulden of 1 dag en voor het onverzekerd rijden 125 gulden of 3 dagen. Kantonrechter mr. H. de Mul was het hiermee eens. A.V. te Terneuzen was op 30 maart van het vorig jaar met zijn personenauto op de Wie lingenlaan te Terneuzen door het rode licht gereden. Eis en uitspraak 100 gulden of 2 da gen brommen. AMSTERDAM - Aardappelter- mij nmarkt. In bintje 35-50mm kwamen 36 contracten tot stand voor levering april tegen ƒ53,50 tot ƒ54,00 per 100 kg. De stemming was goed prijshoudend. Voor bintje 50mm werden 231 contracten verhandeld voor levering april bii een prijs van 85,20 tot 84,00 per 100 kg en 18 contracten voor leve ring mei tegen 87,00 tot 88,00. De stemming was voor april en mei goed prijshoudend. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De CDA-frac- tie in de Oostburgse gemeen teraad is bezorgd over de boze brief die de inspectrice voor het kleuter- en lager onder wijs in Zeeuwsch-Vlaanderen, mevrouw M. de Kroon, heeft gezonden aan het college van Ben W. In een schriftelijke reactie aan het gemeentebestuur ver wijst het CDA naar een artikel in De Stem van 10 januari, waarin melding wordt ge maakt van het bewuste schrij- In die brief distantieert de inspectrice zich van uitlatin gen van onderwijs-wethouder J. Thomaes (VVD), als zou zij op de hoogte zijn van eventue le fusieplannen van de twee bijzondere scholen te Schoon- dijke. Tevens eist mevrouw De Kroon dat Thomaes zijn excu ses aanbiedt voor het incident. Zoniet, dan weigert ze nog langer met de wethouder te overleggen over gemeentelijke onderwijszaken. „Door wethouder Thomaes wordt in het artikel wel ge steld dat het om een storm in een glas water zou gaan, maar wij spreken onze verontrus ting uit over de gang van za ken", aldus de CDA-fractie in de reactie aan B en W. Concreet wordt aan het ge meentebestuur gevraagd waarom de brief van de in spectrice niet als ingekomen stuk op de agenda voor de morgen te houden raadsver gadering is geplaatst; wat het college dan wel precies met het schrijven heeft gedaan; of wethouder Thomaes inmid dels zijn excuses al heeft aan geboden en welke nadelige ge volgen één en ander kan heb ben voor het onderwijs in de gemeente. B en W zullen morgenavond tijdens de raadsvergadering de vragen van de CDA-fractie schriftelijk beantwoorden. Culturele Dag in Axelse De Halle GOES - De regio Zeeland, Noord-Brabant en Limburg van de Federatie Landelijk Weefkontakt heeft een ten toonstelling in voorbereiding met als titel Van vlas tot lin nen, vroeger en nu. Deze regio telt zeven weef- kringen met tesamen ongeveer 500 leden. Door leden zijn werkstukken van vlas en lin nen vervaardigd. Verder zul len voorwerpen uit musea en partikulier bezit een beeld ge ven van de historische ont wikkeling van de vlasteelt en vlasverwerking. Ook wordt informatie gege ven over nieuwe ontwikkelin gen in het vlas. De tentoon stelling zal ook in Goes te zien zijn enwel van 3 maart tot en met 5 april a.s. in het museum voor Zuid- en Noord-Beve land. SLUIS - Dinsdagmiddag is in een winkel van de firma M. aan de Garenmarkt een dief stal gepleegd. Hiervoor werd aangehouden E. C. uit Koeke- laere. Zij had voor 169 gulden aan pornofilms weggenomen. SLUIS - In de St. Annastraat is dinsdag een snelheidscon trole gehouden. In totaal pas seerden 211 voertuigen, waar van 12 de toegestane snelheid van 50 km per uur overschre den. De hoogst gemeten snel heid lag tussen 65 en 84 km. Van een onzer verslaggevers AXEL - De Zeeuwse Culturele Dag is dit jaar gewijd aan de regionale en plaatselijke (cul tuurgeschiedenis. De studiedag, toegankelijk voor alle belangstellenden, vindt zaterdag 25 februari plaats in Axels gemeen schapscentrum De Halle. Secretaris E. Kolen van de Stichting Brabants Heem zal spreken over 'mogelij khden en wenselijkheden van samen werking op provinciaal ni veau'. Van een onzer verslaggevers IJZENDIJKE - De dorpsraad van IJzendijke blijft op het eerder ingenomen standpunt staan dat de ge. meente Oostburg maatregelen moet nemen tegen de scherven-overlast rond de glascontainer op de IJzen- dijkse markt. Dit bleek maandagavond tijdens de eerste openbare vergadering van de dorpsraad in café De Lozanne. Een eer dere poging om de gemeente te bewegen iets te doen aan het scherven-probleem is op niets uitgelopen. Zoals bekend vindt de dorpsraad eigenlijk dat de groene glascontainer nogal detoneert op het historische marktplein van IJzendijke. Om de lelijke bak aan het oog te ontrekken en meer nog om de in de omgeving geparkeer- De Zeeuwse Culturele Raad, organisator van de jaarlijkse studiedag, richt zich dit keer vooral op de activiteiten van de heem- en oudheidkundige verenigingen, oftewel de re gionale en plaatselijke ge schiedschrijving, veelal beoe fend door amateurhistorici. Het programma bestaat uit een drietal inleidingen, een filmvoorstelling en een fo rumdiscussie. Men zal niet al leen ingaan op de activiteiten van de werkzame verenigin gen en groeperingen, maar vooral ook op wensen en pro blemen die zich voordoen. Knelpunten zijn er volgens de culturele raad genoeg; - Er is een gebrek aan actieve en deskundige medewerk(st) ers, het werk komt meestal op hetzelfde groepje mensen neer. - Er is niet genoeg onderlinge samenwerking en uitwisseling tussen de verenigingen. De Zeeuwse federatie van heem kundige verenigingen leidt een sluimerend bestaan, onder meer door gebrek aan tijd en professionele begeleiding. - Er wordt slechts in geringe mate systematisch gewerkt. Er is vee' detailonderzoek, sa menhang wordt vaak niet aangebracht. Inventarisatie Als basismateriaal voor de studiedag dient een onlangs verschenen inventarisatie van 'Heem- en oudheidkundige verenigingen en aanverwante groepen in Zeeland'. Dit rap port kan bij de Zeeuwse Cul turele Raad worden aange vraagd. Zeeuwse heem- en oudheid kundige verenigingen en en kele overkoepelende Belgische zusterverenigingen zijn uitge nodigd tijdens de studiedag met een standje aanwezig te zijn, waarmee ze bekendheid kunnen geven aan hun activi teiten en publicaties. Er zijn drie inleidingen door deskundigen. Directeur J. Trijsburg van de Stichting Gelders Oudheidkundig Con tact houdt een inleiding over plaats, taak en functie van oudheidkundige verenigin gen'. Dr A. Doens, historicus en docent aan de lerarenoplei ding van de Vrije Universiteit van Amsterdam, zal het heb ben over de 'emancipatie van de locaal-historicus'. Hij zal ook de 'gevaarlijke' kanten van heemkunde aanstippen. Film Op het programma staat verder een voorstelling van 'Het archief', een film van Kees Hin en Kees Schipper, gemaakt ter gelegenheid van de archiefweken in 1979, waarin op ongebruikelijke wijze het archiefwezen wordt belicht. Tot slot vindt een forumdis cussie plaats onder leiding van mr. J. Asselbergs, burgemees ter van Sluis en vice-voorzit- ter van de Zeeuwse Culturele Raad. Behalve de inleiders zullen in het forum ook zitting nemen: drs. R. Koops, rijksar chivaris in Zeeland en drs. J. Kluiver, voorzitter van de Fe deratie van Heem- en Oud heidkundige Verenigingen in Zeeland. De studiedag begint 's och tends om 10 uur en duurt tot 's middags 15.15 uur. Wie er naar toe wil kan zich tot 23 januari, bij voorkeur schriftelijk, op geven bij de Zeeuwse Culture le Raad, Dam 31, Middelburg. De deelname, inclusief lunch, is gratis. Bij voldoende be langstelling wordt voor deel nemers van boven de Wester- schelde een bus ingezet met opstapmogelijkheden in Mid delburg en Goes. Meerijden kost 5 eulden. De Roompotsluis in de stormvloedkering in de Oosterschelde wordt binnenkort opengesteld voor het scheep vaartverkeer. De sluis zal straks de enige scheepspassage zijn in de stormvloedkering. Schepen met een maximale lengte van 95 meter en een breedte van 14,50 meter kunnen van de sluis gebruik gaan maken. - FOTO ANP de auto's te beschermen te glasscherven, verzocht de raad enige tijd geleden het Oost- burgse gemeentebestuur glascontainer te voorzien van een 1,80 meter hoge omhei, ning. B en W legden deze s gestie echter naast zich neer, wat bij de dorpsraad niet in goede aarde is gevallen. Daar om werd maandagavond be sloten opnieuw een brief a het college te doen uitgaan. Ook is het gemeentebestuur attent gemaakt op de gebrek- kige straatverlichting in het dorp na 10 uur 's avonds. 1 halve op enkele doorgaande wegen, brandden dan slechts lantaarns op de straathoeken. „Omdat de op de hoeken gesi tueerde lantaarns niet altijd centraal staan ten opzichte van de daarop uitkomende straten, ontstaat de situatie dat de verlichting op bepaalde punten onvoldoende is", aldus de dorpsraad. Deze behandelde ook klacht over het bushokje op de markt dat, volgens een inwo ner, 'constant wordt bezet' door ouderen, zodat voor de buspassagiers geen plaats meer is. De dorpsraad zal et bij de gemeente op aandringen voor de ouderen een alterna tieve schuil- en zitmogelijk- heid te creëren. Tenslotte be sloot de raad er bij de Artois- brouwerij te Valkenswaardop aan te dringen iets te doen aan het pand Nassaustraat li (eigendom van de brouwerij), dat in zeer slechte staat ver keert, zodat gevaar voor in- orting niet denkbeeldig is. KNOKKE - In het ontmoe tingscentrum Scharpoort li Knokke loopt momenteel een expositie van aquarellen waaraan ook kunstenaars uil West Zeeuwsch-Vlaanderen meedoen. Er is werk te zien van J. Campens uit Oostburg, W. Cusse uit Aardenburg, J. Kol- laard uit Waterlandkerkje, J. Risseeuw uit Cadzand, A Rovers uit Oostburg en de da mes A. Klaver-Risseeuw uil Cadzand en P. Waalwijk-dt Baan uit Oostburg. De ten toonstelling is nog te zien t 29 januari, dagelijks van 9 tol 20 uur. De toegang is gratis. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - In de ge bouwen van Van Overloop Gewasbescherming BV aan de Beekmanstraat te Aarden burg wordt morgen een open deur-informatiedag voor ak kerbouw en fruitteelt gehou den. Aan het evenement, dat duurt van 13 tot 23 uur, wordt meegewerkt door een groot aantal ondernemingen op het gebied van gewasbescher ming. Veel producenten, zoals BASF,, Hoechst, Bayer en Shell, zullen met eigen stands aanwezig zijn om informatie te bieden aan de aanwezigen. Ook ing. Hooghiemstra van het SNUIF verleent medewer king aan deze informatiedag. Nederlands kampioenschap bollen - Op de banen van „De Zwaan" werden de wedstrij den gehouden voor het Neder lands kampioenschap bollen. Hiervoor waren niet- minder dan 141 boilers naar Aarden burg gekomen. Uitslag: 1. P. de Geeter-R. Plasschaert-H. de Meijer, 2. J. Focke-F. de Vlieg- her-N. van Landschoot, 3. W. Gijsel-R. de Poorter-F. Ver poot, 4. G. Beelaert-R. Ver- niest-W. Scheir, 5. O. Rodts-O. van Vooren-L. Rijckaert. Kaarting - Kaartclub H.I.L. houdt de vijfde clubkaarting op aanstaande zaterdag om 20.00 uur in het dorpshuis aan de Westmolenstraat. Rouwschieting - Vanwege het overlijden van de graag gezie ne bejaarde schutter Nico Oudejans, wordt vandaag in zaal 't Helleken in de Helle straat een schieting voor be jaarden en gepensioneerden gehouden. Deze zogenaamde rouwschieting begint 13.30 uur en er worden 20 extra kleine vogels op de wip gezet. Bolling - De IJzendijkse bol- club Molenzicht hield het af gelopen weekeinde weer een bolling. Er- waren 53 deelne mers. De uitslag: 1. Th. de Loz- ze/A. Eecke/H. Eecke, 2. G. de Boevere/Th. Vermeulen/P. Baillie, 3. M. Boerman/J. Ek- kebus/M. Veraart Vrouwengilde - Het Katholiek Vrouwengilde heeft voor ko mende maanden weer het een en ander op het programma staan. Donderdag 16 februari wordt de algemene jaarverga dering gehouden in Pro Rege. Die begint nadat in de paro chiekerk om 19.00 uur een eucharistieviering is opgedra gen. Op deze vergadering wordt afscheid genomen van de bestuursleden zuster Al berta en mevrouw H. Hof fman. Als nieuwe kandidaten stelt het bestuur de dames Van de Plasse en Van Hee-Vermei- re voor. Na de pauze wordt de film 'In en op de boerderij', op genomen in West-Zeeuwsch- Vlaanderen, vertoond. Don derdag 15 maart wordt vor- lichting gegeven over huid verzorging en donderdag 21 april komt Thijs Kramer, voorzitter van 't Duumpje, het een en ander vertellen over landschaps-, natuur- en vo- gelonderzoek. Soos - De soos voor alleen staanden houdt zaterdag 21 ja nuari weer een gezellige avond in zaal Wijffels. Begon nen wordt om 20.00 uur en op het programma o.m. een bingo en een interessante verloting. De Apollo's zorgen zoals ge bruikelijk voor de sfeer en dansmuziek. Concert - Muziekgezelschap Apollo geeft zaterdag 21 ja nuari om 20.00 uur, onder lei ding van dirigent Tony Ven- neman, een openbaar concert in 't Zoute Vestje. Tevens tre den op de drumband o.l.v. Al fred van den Bussche en het Klarinettenkwartet o.l.v. Pa trick Fens. Uitgevoerd worden o.m. werken van Cardon, Ken neth Alford, Laseroms en Beek. Toegang is gratis en iedereen is welkom. Na afloop van het concert volgt nog een gezellig samenzijn. Parkeermeters - Atgelopen weekeinde werden in het her ingerichte winkelcentrum parkeermeters geplaatst. Vor- taan is in de Sluise binnenstad alleen betaald parkeren in daarvoor aangegeven vakken mogelijk. Het tarief is een kwartje per kwartier met een maximum van een uur. Wil men langer parkeren dan kan men terecht op de grotere par keerterreinen of in straten buiten het centrum. Hoewel de maatregelen al eerder per cir culaire werden bekendge maakt bleek afgelopen week einde dat niet iedereen met de gewijzigde situatie bekend was. Als minder leuk werd er varen dat de rijkspolitie dit eerste weekeinde meende te moeten gebruiken om de niet- betalers en degenen die niet in de aangegeven vakken ston den te moeten bekeuren. De talrijke Belgische bezoekers van Sluis moeten overigens wel zorgen 10-irankstukken bij zich te hebben, want de parkeermeters werken alleen op guldens, kwartjes en 10- frankstukken. Commissie - De bezwaar-en beroepschriftencommissie van de gemeente Terneuzen heeft het afgelopen jaar 39 be zwaarschriften behandeld. Dat is viif meer dan in 1982 Wandelen - Wandelsportvere niging De Vrijbuiters te Ter neuzen houdt op zaterdag 21 januari wandeltochten over de afstanden van 5, 10 en 15 kilo meter. De start is tussen 12 en 14 uur vanaf de Pijnboom straat te Terneuzen. Alliance Franchise - De Al liance Frangaise houdt don derdag 19 januari een bijeen komst in restaurant De Millia- no aan de Noteneeweg. Op de ze bijeenkomst, die om 20.30 uur begint, zingt Serge Kerval. Hij begeleidt zichzelf op de gi taar. Bingo - Zaterdagavond werd in zaal Van Schayk door stich ting Walhalla een bingo ge houden. Er werd gespeeld door 55 personen. De hoofdprijzen waren voor Jo Sponselee, Ma rijke de Kort, de heer de Pot ter, Jo Vink en Bas Visser. In de extra verloting werd de hoofdprijs, 1 kilo biefstuk ge wonnen door de leverancier slager Leon Lambert, die de prijs schonk aan tafelgenoot Mon van Bunderen. Kaartmiddag - Zondagmid dag werd voor de leden van VG vogelwaarde een kaart middag gehouden. Deelgeno men werd door 28 personen. De uitslag: 1. Geert Gelder land, 2. Theo Crombeen, 3. Jo Lambert, 4. Annelies van Bel len-van Goethem, 5. Bert Strobbe. De poedelprijs was voor Wies Nicolaas. Dropping - VV Vogelwaarde hield in samenwerking met VV Steen een dropping. Deel genomen werd door 48 perso nen uit Vogelwaarde en 52 uit St. Jansteen, die verdeeld over 12 ploegen om 19.30 uur wer den afgezet in de omgeving van Axel. Na een moeizame, tocht over 13 kilometer, waar bij de laatste ploeg pas om 01.30 uur terug keerde in de kantine van VV Vogelwaarde, was de uitslag als volgt: 1. ploeg Gust de Schepper, 2, ploeg Frans Piessens, 3. ploeg Mark de Bruijn (dameselftal Steen). Al met al een succesvol gebeuren, dat wellicht her haald zal worden. FNV - In de zaal „Het Oude Raedhuys" houdt de F.N.V.- afdeling Sas van Gent vrijdag 20 januari om half acht de jaarvergadering. Naast jaar verslagen van de secretaris, de penningmeester en van een vertegenwoordiger van de Centrale Volksbank, staat een spreekbeurt door een dis trictsbestuurder op de agenda. Na de jaarvergadering blij ven de F.N.V.-ers gezellig sa men, waarbij de muziek zal worden verzorgd door het or kest „The Apollo's". Tijdens het dansen worden twee ver lotingen gehouden. De echtge notes en verloofden van de le den zijn ook welkom op deze gezellige avond. Kreatief '84 - De Stichting So ciaal Kultureel Werk organi seert donderdag 26 januari een busreis naar „Kreatief '84" in de Jaarbeurs te Utrecht. De deelnemers aan dit uitstapje kunnen in Philippine op de bus om half acht 's morgens; in Sas van Gent vertrekt de bus om kwart voor acht en in Westdorpe om acht uur. 's Middags om vijf uur vertrekt men vanuit Utrrecht weer naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Belangstellenden kunnen zich tot 20 januari melden bij de leiding van S.K.W. in „De Schotse Hoek" te Philippine, „De Roselaer" te Sas van Gent en in „Concordia" te Jazz-ballet - Binnenkort gaat de Stichting Sociaal Kultureel Werk in Westdorpe weer be ginnen met een cursus jazz- ballet. De leiding van S.K.W. heeft op veler verzoek deze zeer interessante cursus in het programma opgenomen. De cursus, die uit tien lessen van een uur zal bestaan, wordt ge geven door leidster Jacqueline van der Zalm. De lessen wor den telkens vanaf acht uur 's avonds gehouden in het vere nigingsgebouw te Westdorpe. De eerste jazz-balletles vindt vandaag plaats. Kaartcompetitie - Zoals e bruikelijk houdt de F.N.V.-i deling Westdorpe ook dit jaar een kaartcompetitie voor leden en andere belangstellen den. Het is inmiddels traditie geworden dat vóór de feestda gen drie prijskaartingen wor den gehouden in de plaatselij' ke horecabedrijven van West dorpe en drie wedstrijden de kerst- en nieuwjaarsvie ringen. Het bestuur heeft tweede competitiehelft al> volgt ingedeeld: zondag 29 ja nuari om 15.00 uur: kaartw! in „Het Oude Raedhuys"; aal- vang drie uur; zondag 19 bruari om drie uur in „Der"'' derbar"; zondag 18 maart drie uur in „Het Oude Ra®' huys". Na afloop ontvangt® meest succesvolle deelnen® en deelneemster een mooie ta ker en een verrassing. Kaarten - In het kader van® - voet' 'werd' wintercompetitie van de vod bal vereniging Zaamslag, in de kantine afgelopen vrt dag de vierde ronde gesp® Uitslag:i. J. van Doorn, O de Feijter, 3. P. Houg, 4 i. Dieleman, 5. J. Cornelissen stand is nu als volgt: 1. PD', leman 181 punten, 2. J. CoWf 175,3. J. de Feij ter 168,4. J.vï. Doorn 152, 5. M. de Pooter t punten, allen met elf geU' nen partijen.

de Stem | 1984 | | pagina 16