Opnieuw winst Sasse dames ack Westdorp wil nu écht naar de wereldtop: Libretitel voor De Feyter Bomhof ongeslagen Zeeuwse kampioen Eeckhout op dreef wemclubs °nden niet versteken Dubbele winst Olympia Zeeuwse damstrijd unENSDAG 18 JANUAR11984 useyn flirt et Breskens Tweede plaats voor Josiassen Paul de Kraker aan de leiding T14 PAGINA SPORT 2 Van on»' basketbalmedewerker g(\S VAN GENT - Het da mesteam van BC Sas be haalde in dc baskctbalcom- „ftitie de derde overwin ning op r'j ten koste van Delta Colijnsplaat. Ook de gjsse heren kwamen dit weekeinde tot winst, terwijl Voorwaarts 1 en 2 zich eveneens in de rij van geeuwsch-Vlaamse over winnaars mochten scharen. Schcldesport 2 keerde terug uit Bergen op Zoom met een fikse nederlaag. Voor de tweede keer bin nen acht dagen traden de damesteams van Delta Co lijnsplaat en BC Sas tegen elkaar in het strijdperk. De eerste confrontatie, vorige week in de Sasse sporthal, was reeds in het voordeel van BC Sas beslist, ofschoon de score aan de lage kant was gebleven. De Sasse da mes hadden lering getrok- ken uit die wedstrijd, want Delta Colijnsplaat werd de ze keer in Colijnsplaat op snelheid geklopt. Er werd fel verdedigd en via snelle combinaties aangevallen met Gaby van den Abeele als doeltreffende afmaak- ster (10 punten). Halverwe ge de tweede helft kende Sas nog wel een inzinking, waardoor Delta Colijnsplaat van 10-18 bij rust mocht te rugkomen tot 20-24, maar in de slotfase zette BC Sas te recht orde op zaken en sloot de wedstrijd winnend af: 20-28. Ook de Sasse heren kwa men weer tot winst en wel tegen Mevo'80 2 en blijven hiermee dus in de race voor promotie naar de derde klas. Coach Peter Vaal was afwe zig, genietend van een ver diende wintersportvakantie. Voor die gelegenheid was 'rustend' basketbalexpert Karl Doolaeghe bereid ge vonden om het Sasse team met raad en daad bij te staan. BC Sas is dan ook geen moment in gevaar ge weest, nam vanaf het eerste fluitsignaal het heft in han den en sloot de eerste helft reeds met een flinke voor sprong af: 15-25. Toch sprong de Sasse ploeg nogal slordig om met de kansen, waardoor Mevo van 25-38 terugkrabbelde tot 33-38. Evenals hun vrouwelijke collega's zetten de heren van BC Sas in de slotminuten de stand recht: 33-42. Voorwaarts 2 behaalde een eenvoudige overwin ning thuis tegen Mevo'80 2. De Axelse dames liepen in de eerste helft al uit tot een onoverbrugbare 18-4-voor- sprong, die voornamelijk tot stand was gekomen dankzij de feilloze afwerking van Martina Rouquaert. In de tweede helft werd het kar wei volledig geklaard, en dankzij goed werk van met name Bianca Verhelst werd de wedstrijd afgesloten met een ruime 40-16-zege voor de Axelse dames. Het eerste damesteam van Voorwaarts speelde een vriendschappelijke wed strijd tegen Batavo Gent en was voor de gelegenheid versterkt met topspeelster Vera Vinke van Spartacus Antwerpen. Er werd goed gespeeld in drie periodes van twintig minuten, waar van de eerste afgewerkt werd door de reserves van beide teams. Tot ieders ver rasing wonnen de Axelse dames deze eerste periode met 14-15, vooral dankzij goed spel van Marion Schaar. De, tweede periode ging vrij eenvoudig naar Batavo (30-10), maar via snel en goed afgewerkt spel kon Voorwaarts de derde periode (10-30) en tevens de wedstrijd in zijn voordeel beslissen: 54-55. Scheldesport kon de goede prestatie van vorige week tegen Jumping Crabs 2 (53- 61) deze keer niet herhalen. Tegenstander BV Souburg liet de Terneuzense ploeg geen enkele kans. Afwezig waren Ed Hofman en Hans Sonius, waardoor Terneu- zen nogal wat ervaring ont beerde. BV Souburg begon al direct met man-to-man, schakelde na tien 'minuten over op zone-verdediging en de Terneuzense heren moes ten zich beperken tot puur verdedigen. In deze slecht geleide en daardoor vaak te felle wedstrijd, kwam de ploeg uit Souburg dan ook geheel verdiend als over winnaar uit de strijd te voorschijn. Via 33-10 bij rust werd het tenslotte 77-22. Uitslagen jeugdwedstrijden: Mini's Voorwaarts-Scheldesport 2 32-16 (Eric Moortgat 16 punten); Aspirant- meisjes: Voorwaarts-Delta Colijns plaat 0-0 (Delta Colijnsplaat voor de tweede keer niet verschenen). Dit jaap moet het gebeuren' Van onze sportmedewerker ESKENS - Het ziet er naar dat Jet Buseyn dc gelcdc- van Breskens komt ver- rken. De ex-Aardenburg- Ier, die via de jeugd van Ie Brugge, opnieuw Aar burg, Aalter en SK Maide- >!j SK Ertvelde belandde hij dit seizoen nog niet in c kwam, heeft alleen nog ar toestemming van de VB nodig om de aanval Breskens van de broodno- e impulsen te kunnen gaan rzien. Ook Willem van de Broec- terugkeer in de hoofd- cht zou wel eens op korte mijn een feit kunnen wor- De komende dagen vindt een gesprek plaats tussen en trainer De winde. Er en trouwens nog meer po- Jeve geluiden uit de hoek vn skens, dat de laatste anden niet voor het noodlot paard bleef. Willy de Jaeger, die eind de- mber weer met de training s begonnen, moest opnieuw teen gezwollen knie afha- In eerste instantie werd acht dat de kruisbanden t opnieuw hadden begeven, het consulteren van de be nde Belgische sportarts kter Martens uit Leuven k dat de pijn voortkwam t een ontstoken buitenme- us. Martens kon de voor- Pper dan ook de verlossen- mededeling doen dat ook my Pietersz zijn rentree maken. Zoals bekend haakte deze fcivelder na het eind van t huidige seizoen af, omdat training en werk niet ten kon combineren. Afgelo- :ondag kwam hij in actie het tweede team van Bres- vriendschappelijk tegen is, althans een halve wed- lid. Pietersz zelf ontkent te- te 2ullen komen. „Ik ben laatste tijd zes kilo aange ven en wil die er via wat ®en met de voetballers af te krijgen. Dat ik met het in actie kwam, was toeval, want ik was als isvechter meegegaan. Er iemand geblesseerd, wat doe je dan. Een terug- in het eerste zie ik per- hik, althans op korte ter- neg niet zitten." t orae zwemmedewerker JjLLE - De zwemploegen Otters uit Axel en de mclub Koewacht hebben .'Wgeefse reis onderno tnu,naar KaPc"e. Bij dc Pont aangekomen, bleek hiwege de storm de boot tui G°k vonden inin van beide clubs t ïu verantwoord om met are weer over te gaan °reskens Kapel! 11e werd dus op de door Herman Muller SCHOONDIJKE - Al enkele weken zijn de motor crossers in de weer om mens en machine in topcondi tie te brengen, want op 22 januari gaat het (Belgische) motorcross-seizoen weer van start. Jack Westdorp, de bekende crosser uit Schoondijke, is ervoor klaar. Vo rig jaar debuteerde hij in de 250 cc Grand Prix maar werd veelvuldig door tegenslag van goede klasserin gen afgehouden. Het jaar 1984 wordt, als het aan Jack Westdorp ligt, het jaar waarin hij zich met de wereld top zal gaan meten. gewacht wcll"^laamse clubs. ™erd het zwemprogram "'gewerkt waarbij de n« 7 dan afspeelde tus zuidwester uit Middel- p/n de zwemclub Kapelle. offf Won ^eze ontmoeting, mieuze einduitslag luid- i^Pelle 2034,9 seconden, zuidwester 2180,2 secon ds ?"ers en de zwemclub 11«it zullen op een nog i; bepalen datum deze Al vroeg in het vorige sei zoen werd Westdorp met pech geconfronteerd. Op de keihard bevroren omloop van Koersel ging hij tijdens de trainingen voor dc eerste ronde van het Belgische kampioenschap on deruit en brak daarbij zijn pols. Het herstel verliep voor spoedig en vol goede moed vertrok hij richting Spanje waar op 17 april de eerste 250 cc Grand Prix werd verreden. Door een gebroken frame kon hij echter niet deelnemen aan de kwalificatietrainingen, zo dat hij de wereldstrijd verder ais toeschouwer kon volgen. De volgende Grand Prix waar hij aan de start kwam, was die van Nederland, op het circuit van Markeio. Op zondagmorgen liet hij de tiende trainingstijd noteren, maar een massale valpartij tijdens de start van de erste reeks betekende meteen zijn uitschakeling. Ook de tweede reeks kon hij wegens een rug blessure niet uitrijden. De Grand Prix van Duitsland leek een succes te worden. Bij de start van de eerste reeks nam Westdorp de derde posi tie in. Die wist hij vier ronden lang te handhaven, toen sprong zijn achterwiel aan flarden. In Engeland strooide een kapotte versnellingsbak roet in het eten. In Zwitser land betekende een afgelopen ketting de opgave, in Finland was het een blokkerende voor- rem. Kortom: hoe blijft een sportman gemotiveerd als hij zich 25.000 kilometer achter volgd weet door de pechdui- vel? „Er zijn natuurlijk ook iedere keer weer lichtpuntjes, zoals bijvoorbeeld de kwalifi caties die altijd gunstige re sultaten gaven, mijn eerste WK-punt, in de tweede reeks in Zwitserland en natuurlijk de wetenschap dat aan alle pech ook wel eens een eind komt. Afgezien daarvan is het eerste Grand Prix-seizoen toch in de eerste plaats een leerjaar. Het beste materiaal en de beste rijders vind je in de Grand Prix. Ieder foutje wordt meteen afgestraft en daar leer je natuurlijk ontzet tend veel van, terwijl ook dc afstelling van de motor vaak heel verschillend is. In Bulga rije moesten we door het grote hoogteverschil de carburatie flink wijzigen en zo zijn er nog een heleboel dingen die je op steekt tijdens zo'n seizoen." Aan de vele indoor-crosser heeft de Schoondijkenaar in het naseizoen niet meegedaan enerzijds vanwege zijn 'Finse elleboogblessure, anderzijds om optimaal gemotiveerd in 1984 van start te gaan. Toch wil Westdorp in de toekomst aan indoor-crossen gaan deel nemen, vanwege de publiciteit die eraan is verbonden, het geen marktpositie van een rij der aanzienlijk kan beïnvlioe- den en er mogelijk een serie indoor-crossen in het ver schiet ligt. Bij indoor-crossen komt na tuurlijk ook het land van oor sprong ter sprake: Amerika dat hard op weg is om motor crossnatie nummer één te wordéh. Al wordt dat natuur lijk door de Belgen fel betwist. Westdorp: „Als je de Ameri kaanse topper aan het werk ziet, komen er enkele kwali- kenbaar uit de indoor-cross voortvloeien: een goede start, zuiver rijden in diepe sporen en enorm snel in korte boch ten. Dat ze daarbij nimmer het show-element vergeten, zal ieder wel bekend zijn. Ook het in Amerika gehanteerde prij zengeld-systeem zorgt ervoor dat de rijders extra gemoti veerd aan de start komen. Startgeld kent men er immers niet. Dit in tegenstelling tot Europa, waar de toppers maar al te vaak een flink startgeld opstrijken om na een paar rondjes het rennerskwartier op te zoeken, terwijl degenen die om de ereplaatsen knok ken met een paar tientjes aan prijzengeld genoegen moeten nemen." Nu er toch over geld wordt gepraat, komt het hoofdstuk sponsors vanzelf aan de orde. Westorp ontvangt wel enige steun in de vorm van kleding en korting op motoren, maar zou best wat extra sponsoring kunnen gebruiken. Zijn impo sante bus biedt nog volop ruimte aan eventuele sponsor namen. Zo kort voor de aan vang van het nieuwe seizoen houdt Westdorp er een zwaar trainingsschema op na. iedere dag is hij in de weer om zijn conditie op te voeren. Dit houdt onder andere fiet sen, lopen, krachttraining en intervaltraining in en dat alles onder nauwgezette controle van Frans Sutin, die het wel en wee van Jack van A tot Z bijhoudt. Westdorp: „Een goe de voorbereiding is een van de belangrijkste factoren die meewerken aan een goed eindresultaat. Ik heb er nu in middels twee voor wedstrijden opzitten en kan goed merken dat ik er in vergelijking met vorig jaar veel beter voorsta, conditioneel gezien. Het gaat allemaal lekker soepel. Vroe ger had ik in het begin van het seizoen veel last van m'n ar men, nu in totaal niet." Jack Westdorp „Internatio nal Grand Prix Competitor", zoals dat zo mooi in speaker- staal heet, ziet het komende seizoen met vertrouwen tege moet. Door het inkrimpen van de fabrieksteams zijn er nu meer kansen voor de privrij- ders om hoog te eindigen. Als het aan Westdorp ligt, zal hij vaak in de top tien te vinden zijn. Van onze sportmedewerker WEMELDINGE - Alexander Josiassen van de jeugdbiijart- vereniging JBH uit Hulst en zelf afkomstig uit St. Jansteen is op de tweede plaats geëin digd in het kampioenschap derde klas libre voor de jeugd van het gewest Zuid-Neder land. In café Scheepvaart te We- meldinge zag Josiassen de titel aan zijn neus voorbij gaan. toen hij in de laatste ronde verloor. Pieter van de niet en greep daardoor de titel met twee matchpunten voorsprong op Josiassen. Eindstand; (respectievelijk aantal matchpunten, algemeen gemiddelde en de hoogste serie): 1. Pieter van de Logten, Rijen 10-2.91-14; 2. Alexander Josiassen, St. Jansteen 8-2.89-21; 3. William Goos- sens, Zevenbergschen Hoek 7-3.30-20; 4. Jo Luycks, St. Willebrord 6-2.80-18; 5. Trini Snelders, St. Willebrord 5- 2.50-14; 6. Paul Goorden. Wouw 4-2.86.20; 7. Mar- Jack Westdorp, de talentvolle motorcrosser uit Schoondijke, werkt hard aan zijn doorbraak op internationaal niveau dit seizoen. - foto de stem cor j de boer Van onze sportmedewerker WALSOORDEN - Na span nende slotronden heeft Maan dc Feyter van POP uit Axel, door in de finale Eddy de Wi- spelaere van BCD uit Draai brug te kloppen, de titel ver overd in het kampioenschap tweede klas libre van het dis trict Zeeuwsch-Vlaanderen. In de finalepartij toonde De Feyter zich oppermachtig, maar in de daaraan vooraf gaande ronden was het steeds een 'nek-aan-nek-race' ge weest tussen het drietal De Feyter, De Wispelaere en George Roets. Vanaf de vijfde ronde ge beurden er gekke dingen in café De Scheldegalm te Wal soorden. De Feyter kwam die ronde ongeschonden door via een gemakkelijke zege op Frans Ferket, maar George Roets -tot op dat moment sa men de koppositie delend met De Feyter- ging onderuit te gen zijn clubgenoot De Wispe laere. De zesde ronde gaf weer een ander beeld te zien. Toen ging De Feyter kansloos ten onder tegen een ontketende Roets (100-48 in 22 beurten) en kon De Wispelaere met moeite een remise forceren door in de na- beurt drie caramboles te sco- X I -1L. /l AA 1AA in 20 beurten). Dat hield in dat drie spelers met negen match punten de slotronde binnen stapten. Spannender kon het niet. Roets verzekerde zich van elf matchpunten door Rudie de Bie te verslaan in die ronde, maar was afhankelijke van de finalepartij tussen De Feyter en De Wisepelaere. Bij een re mise -en dat was helemaal niet ondenkbaar in deze eind strijd, omdat er al drie remises gevallen waren- of na een slechte partij had Roets nog kans op een titel. In elk ander geval kon hij zijn kansen ver geten. De Feyter liet niets aan het toeval over in de slotpartii Rustig bouwde hij een voor sprong op en liep steeds verder weg van de met een inzinking kampende De Wispelaere. De eindcijfers van die partij wa ren 100-48 in 20 beurten. De Feyter kampioen en hij wordt afgevaardigd naar het ge westelijk kampioenschap. De Feyter en De wispelaere pro moveerden in deze eindstrijd, hetgeen Roets enJoop van Leeuwen al in de voorwed strijden gelukt was. De hoog ste serie scoorde Benny Visser in de zesde ronde met een reeks van 44. Eindstand: (respectievelijk aantal matchpunten, algemeen gemiddelde en hoogste serie): 1. Maan de Feyter 11-4.29- Wispelaere 9-4,01-29; 4. Joop van Leeu wen 9-3.98-33; 5. Rudie de Bie 7-3.35-36; 6'. Benny Visser 5-3.83-44 7. Frans Fer ket 4-3.33-318. Piet Zandstra 0-2.51 -17 Van onze tafeltennismedewerker AXEL - De nieuwe Zeeuwse tafeltenniskampioen heet dit jaar Jan Henk Bomhof van de kersverse Ercdivisionist Middelburg- Zuid. In een topvierkamp, die hij speelde met zijn teamgenoten Koen de Vries cn Ered van der Zeeuw en met ex-Zeeuws kam pioen Wilfried Dumez als Zeeuwsch-Vlaamse tegenhanger, sloot hij al zijn drie partijen winnend af. Moeilijk had Bomhof het overigens wel in de eerste partij, die hem tegen Dumez aan vankelijk eerst game-verlies opleverde, maar die hij knap om boog tot een 2-1-winst. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll KATTENDIJKE - Paul de Kraker van VEG/ABV uit Souburg voert na vijf ronden het klassement aan in het jeugdbiljartkampioenschap -in handicapvorm verspeeld- van het district Walcheren en De Bevelanden. Er zijn echter nog vijf kan didaten voor de titel in deze eindstrijd, die gehouden wordt in café Onder de Toren te Kat tendijke en waarvan de orga nisatie in handen is van de bil jartvereniging OKK. Zondag gaan de wedstrijden om twaalf uur verder en de fina lepartij wordt omstreeks vijf uur gespeeld. De stand na vijf ronden is (respectieve' lijk aantal matchpunten, algemeen ge middelde, hoogste serie en percentage gemiddelde): 1. Paul de Kraker 8-1.23-7- 123 2. Ronald van Stel 7-1.01-8-126 3. Marian van Veen 7-1.42-8-97%; 4. Jan Rijpsma 6-0.67-5-104%; 5. Cor Gouka 6- 0.80-6-95%; 6 Andrea Kievit 4-109-8- 87%; 7. Jacco Hiemstra 2-1.39-8-91%; 8. Jan Lankhout 0-0.47-3-61 Eenvoudiger was zijn zege op Van der Zeeuw en de titel werd dan ook ingezet met het laatste duel tussen de beide ongeslagen spelers Bomhof en De Vries. Ook deze keer was de eerste winst voor De Vries, maar een goed terugvechtende Bomhof greep opnieuw in de twee resterende games de be geerde titel. Wilfried Dumez zorgde er voor dat het piet he lemaal een MZ-onderonsje werd door zelf in twee games de 'import-Zeeuw' Fred van der Zeeuw naar de laatste plaats te verwijzen. Verrassend sterk was het spel van de jonge Pascal Neve (SAR), die kon worden aange merkt als aanstormend talent. Hij zag kans dc vrijwel volle dige groep Zeeuwse B-spclers, die cnkeïc klassen hoger in competitieverband spelen, aan zijn laars te lappen. In de fi nale bleef hij tenslotte ook Pe ter van Ircn (MZ) de baas. De titel in de G-klas was voor zijn clubgenoot Theo 't Hooft, die Han Mulder (GP) naar de tweede plaats ver wees. In de dubbelspelen was in de E-klas bovendien nog suc ces weggelegd voor het SAR- duo Jonkheijm - 't Hooft, dat in laatste instantie de baas bleef over de Goesenaren Scholten - El Khatabi. Het tweetal Geschiere - Van Sab- ben (Effect) behaalde de twee de plaats in het dubbel G-klas. In de hoogste damesklas ging de Zeeuwse titel in een MZ-onderonsje bij verrassing naar Ankie Kersten, die daar mee haar teamgenote Ingrid van Osselaer als titelhoudster onttroonde. De uitslagen heren enkel: lt-klus: 1. P, Neve. C-klas; 1. P. Kersten, D-klas: 1. L. Zuidweg (Zand). E-klas: 1. R. van Roo (Wilno). F-klas 1. B. Meima (Wilno). G- klas: 1. Th. 't Hooft (SAR) H-klas: 1 K Faber (Scaldina). Heren dubbel: A/Il- klas: 1. De Vries - Bomhof. C-klas: 1. E. Mcljers - II. Meulmeester. D-klas: 1 Beukert - De Graaf (MZ). E-klas: 1 Jonkheijm - 't Hooft (SAR). F-klas: 1. Bruikman Meima Dames enkel: l. A, Kersten (MZ). C/D-klas: 1. R. Raas. E- t/m H-klas: 1. L. Minnaar Mixed dub bel: 1 Bomhof - Van Osselaer (MZ). D- t/m H-klas: 1. Beukert - Minnaar (MZ). Van onze hockeymedewerker TERNEUZEN - Bij de heren in de tweede klas van de zaalhoc- keycompetitie won Olympia twee keer; van Rapidc en van Prin senbeek. Rapide zegevierde op zijn beurt van Prinsenbeek. In de derde klas kreeg Goes twee keer klop, van Teteringen cn van Zevenbergen. Bij de dames kwam Olym pia weer niet tot winst in de derde klas. Rosmalen en Waalwijk bleken sterker Tweede klas heren: Rapidc-OIympia 2-5 - Een be ter combinerend Olympia kwam vlot op 0-2 door treffers van Martijn Snoodijk. Nog voor rust werd het 0-3. Meteen na de hervatting scoorde Rob Kistenmaker 1-3, maar Olym pia had zijn antwoord klaar door uit te lopen tot 1-5. Vlak voor tijd maakte Rob Kisten maker nog een tweede treffer voor Rapide. Prinsenbeek-Olympia 2-4 - Een harde wedstrijd met een beter spelend Olympia, dat via Hans en Erik Dieleman een 0-2-voorsprong nam. Bij rust was het 1-2. Na de veldwisse- ling gebruikte Olympia nog twee keer de strafcorner goed om zo uit te lopen tot 1-4. Pas in de slotfase werd het nog 2-4. Rapide-Prinsenbeek 7-3 - Een goed begin van Rapide. Door twee treffers van Rob Kisten maker stond het snel 2-0. Bij deze stand miste Frank Schel- lekens een strafbal. Prinsen beek kwam terug tot 2-1, maar direct daarna had Rapide zijn antwoord klaar en liep het uit naar een 5-1-voorsprong bij het rustsignaal door treffers van Anton Droge en Rob Kis tenmaker. Na rust werd het eerst 7-1. Rapide nam gas te rug, waarop Prinsenbeek nog twee keer kon scoren. Derde klas dames: Olympia-Rosmalcn 0-0 - Ook in dit duel bleek dat de dames van Olympia duidelijk tekort komen op dit niveau. Via een 0-4-ruststand werd het in deze eenzijdige wedstrijd een rui me 0-9-nederlaag voor de Ter neuzense dames. Olympia-Waalwijk 1-6 - Ook in dit duel kwam Olympia er niet aan te pas. Waalwijk won vrij gemakkelijk van een hard werkend Olympia. Yvonne Koole redde de eer voor Olym pia. Uitslagen Tweede klas heren: Cadctten- Vlissingen 7-9, Vlissingen-Zwart Wit 7- 11, Rapide-Olympia 2-5, Prinsenbeek- Olympia 2-4, Rapide-Prinsenbeek 7-3. Derde klas heren: Teteringen-Goes 11-2, Zevenbergen-Goes 15-0. Reserve vierde klas heren: Tempo 3-Rapide 2 1-7, Tete ringen 2-Rapide 2 3-5 Derde klas C da mes: Olympia-Rosmalen 0-9, Vlissin- gen-Waalwijk 4-1, Vlissingen-Rosmalen 3-7, Olympia-Waalwijk 1-6. niek Verbeek Luctor 1.13.5. 100 meter schoolslag meisjes -10 jaar: 1. Lieke Schouwenaar Schelde 1.501, 2. I lanna Jo- ziasse Luctor 1.50.3, 3. Melanie Bos Stormvogel 1.56.8. 100 meter rugslag meisjes -10 jaar: 1. Silvia Schmitt Bruin vis 1.23.3, 2. Sandra van Zijp Luctor 1.28.4, 3 Ilse Schramm Bruinvis 1.30.3.100 meter vlinderslag dames: 1 Els van Haelst Bruinvis 1.12.9, 2, Miranda de Zeeuw Bruinvis 1.15.5, 3. Carin van Sta- den Zuidwester 1.17.2. Van onze zwemmedewerker VLISSINGEN - De eerste Speedo-jaargangwedstrijd van het jaar 1984, die in Vlissingen werd gehouden, heeft weinig nieuw zwemtalent opgevoerd. Dc reeds gevestigde namen van vorig jaar zaten ook nu weer voor in het klassement. De 8-jarige Mi- chiel Eeckhout van Scheldestroom uit Breskens liet vooral op de 100 meter schoolslag een goede indruk achter. Bij de meisjes onder de 10 jaar bleek ook Lieke Schou wenaar uit Terneuzen een goede aanwinst. Op de school slag zwom zij een spannende race tagen de Middelburgse Hanna Joziasse, die eerder al de 100 meter vlinderslag op fraaie wijze had gewonnen. Silvia Schmitt uit Koewacht won op fraaie wijze de 100 me ter vlinderslag in de goede tijd van 1.25.5. Op deze wedstrijd kregen ook de oudere jongens en meisjes nog een kans om zich te plaatsen voor de Zeeuwse winterzwemkampioenschap- pen. Uitslagen 200 meter wisselslag meisjes geb. 1971: 1 Arlette Knoester Luctor 2.42.1, 2. Mellany Vonk Stormvogel 2.55.1, 3. Lisette Kanse Braakman 3.02.0 100 meter vrije slag meisjes geb. 1976/1975: 1. Melanie Bos Stomvogel 1 43.7, 2. Anne- marie Hollestelle 1.44.5,3. Bianca van der I leyden Schelde 1.48.2.100 meter vlinder slag meisjes geb. 1974: 1. Hanna Joziasse Luctor 1.41.7, 2. Saskia Hollestelle Zuid wester 2 15.8.100 meter vrije slag meisjes geb. 1973: 1 Sandra van Zijp Luctor 1 16.9, 2 Mirjam Joziasse Luctor 1.17.5, 3. Heieen Ramselaar Braakman 1.20.1. 100 meter vlinderslag meisjes geb. 1972: 1. Silvia Schmitt Bruinvis 1*15.5, 2. Ilse Schramm Bruinvis 1.32.5, 3. Diane Bloemzaad Bruinvis 1.39.8. 200 meter wisselslag jongens geb. 1971: 1. André van Zijp Luctor 2.44.0, 2. Michel Kleiser Luctor 2.56.7, 3. Bart Eckhardt Stormvo gel 3.08.3. 100 meter schoolslag jongens geb. 1975: 1 Michiel Eeckhout Schelde 1.49.9, 2. Evert de Maat ZCK 1.51.1, 3. Christiaan van de Berg Stormvogel 2.19.3. 100 meter rugslag jongens geb. 1974: 1. Timohin Dijkgraaf Stormvogel 1.50.6, 2. Jurgen Borgt ZCK 1.51.7, 3. Ron- ny van Kerkhoven Zuidwester 2.09.5 100 meter vrije slag jongens geb, 1973: 1 Je roen de Zeeuw Bruinvis 1.21.0, 2. Auk de Maat ZCK 1.23.5, 3. Raymond Ram Zuid wester 1.29.6. 100 meter rugslag jongens geb. 1972: 1. Eelco van Gemert Zuidwes ter 1.23.5,2. Mick Bouwhuizen ZCK 1 35.9, 3. Jürgen Borgt Stormvogel Stormvogel 1.36.3. 100 meter schoolslag jongens geb. 1971: 1. Michiel Kleiser Luctor 1.25.3, 2. André van Zijp Luctor 1.27.1, 3. Patrick Ram Zuidwester 1.33.3. 100 meter vrije slag jongens -ld jaar: 1. Timohin Dijk graaf Stormvogel 1.42.9, 2. Michiel Eeck- hardt ZVS 1.50.6, 3. Jürgen Borgt ZCK 1.52.3. 100 meter schoolslag jongens -12 jaar: 1. Eelco van Gemert Zuidwester 1.33.3, 2. Mick Bouwhuizen ZCK 1.40.1, 3. Erik Philipse Zeelandia 1.41.7 100 meter schoolslag heren: 1 Jan Brink Stormvo gel 1.14.7, 2. Jan Kees Mol Stormvogel 1.17.1, 3. Paul Meerman Stormvogel 1 17.3 100 meter vrije slag meisjes geb. 1971: 1. Arlette Knoester Luctor 1.06.9, 2. Van onze dammedewerker 'S-GRAVENPOLDER - Voor de strijd om het persoonlijk Zeeuws damkampioenschap werden in 's Gravenpolder weer verschillende wedstrij den gespeeld. De uitslagen van die duels zien er als volgt uit: Hoofdklasse: Van Strien- Baayens 0-2, De Jonge-Davidse 1-1, Kor- stanje-J. Baayens 2-0, Van de Beek, Schunselaar 1-1, Blom-Filius 2-0, Gajad- har-Van Rijswijk 1-1. Eerste klasse: Van der Wielen-Spee 0-2, Van Luijk-Tange 0-2, Willemse-Meulmeester 0-2, Douw- Grim 2-0, De Wild-Houmes 1-1, Jonge- neelen-Heijdra 1-1. Tweede klasse: Berkholst-Lagendijk 1-1, Brasser-Blok 2-0, Ridderhof-De Steur 2-0, Hamed- Bhoewar 0-2, Wiskerke-Janse 0-2, Boog- ert-Van 't Padje 2-0. Inhaalpartij: Bras ser-Ridderhof 2-0. In de Hoofdklasse gaan Gajadhar en Blom aan de leiding met 9 punten uit zes partijen. Korstanje, Davidse en Schunse laar zijn de naaste concurrenten met 8 punten. Douw, Willemse en De Wild zijn de lijstaanvoerders in de eerste klas met 8 punten en in de tweede klas is Berk- holst koploper met 10 punten. BENNY TIELEMAN pakte in het Belgische Torhout in een veldrit een negende plaats. De Kloosterzandenaar moest het in deze wedstrijd in de A- categorie opnemen tegen 38 concurrenten. In Lessingen, waar hij een dag later vertrqk, klasseerde Tieleman zich ver- At-» viorrL nlaji

de Stem | 1984 | | pagina 11