Maaike Verstraeten goed op dreef Blessures bij Corn Boys- Vogelwaarde Sluiskil baas over Marathon Tafeltennistitels naar Zeeuwsch- Vlaamse jeugd Eerste en tweede team sluiten badmintoncompetitie met verlies af Bongerd sterker dan Hulster Ambacht lelie Nijdam Olympische laanselectie nlNSDAG 17 JANUAR11984 PAGINA SPORTÏ Gaston Rahierj voelt zich tekort gedaan [nappe zege lames GSC Matig debuut MZ Ton van Oosten Ngt 't Gilde op '°ernooi Phil ten Jeroense vierde T)4 PAGINA SPORT 2 Van onze sportredactie ROTTERDAM (ANP) De nieuwe baancoach Peter Nieuwenhuis be gint in april met acht renners te trainen voor de Olympische baanwed- strijden van Los Angeles. Nieuwenhuis hoopt uit het achttal een achtervol- gingsploeg, een indivi duele achtervolger en een man voor de klasse mentswedstrijd naar de Spelen te kunnen sturen. Het achttal bestaat uit Ab Harren, Ralf Elshof. Peter Pieters, Marco van der Hulst, Henk Havik, Dick van Egmond, Jelle Nijdam en Rik Moorman. Drie man zullen ver moedelijk in de trai ningsperiode afvallen. Nieuwenhuis: „Ik mik op een ploeg van vier man met een reserve voor de ploegachtervolging. Uit die vijf zal ook de deelne mer voor de klassements wedstrijd moeten komen. De enige kans op uitbrei ding van de groep zou be staan uit een mogelijk heid dat de sterkste indi viduele achtervolger niet in de ploeg past. Dan zou je aan zes man voor Los Angeles moeten denken". Nieuwenhuis zal op de banen van Nijmegen en Ahoy' gaan trainen, waarbij hij vooral de winterbaan als ideaal be schouwt voor het verbe teren van de techniek van de achtervolgings- ploeg. Zijn kandidaten zijn met slechts twee man, Harren en Elshof verte genwoordigd in de ama- teurzesdaagse. „Ik kan mij voorstellen dat Ahoy' en Peter Post niet geluk kig zijn met de afwezig heid van zo veel promi nente amateurbaanren ners. Ik ben dat ook niet, de selectie had deze week in Ahoy' behoren te rij den". Naast de achtervol- gingsgroep is er ook een zestal sprinters geselec teerd, zonder enig uit zicht op Olympische deelneming overigens. „Wij zullen proberen Sjaak Pieters, Vrolijk, Valkenburg, Fenderink, Ruiter en Lubges wed strijden te laten rijden. Maar er zal ook gewerkt worden aan de tandems, die bij de wereldkam pioenschappen aan bod komen. Ik wil proberen de top te verbreden. Het lijkt mij dat Valkenburg en Fenderink serieuze concurrenten kunnen worden van Pieters en Vrolijk". FREETOWN (ANP) - Met vier klassementsproeven Parijs - Dakar bestaat tussei de teamgenoten Gaston hier en Hubert Auriol gro' onenigheid over de werkwif van hun bazen. De Belg Rahier, die klassement bij de motor® aanvoert, beschuldigt werkgever ervan de I man Auriol met beter mat] riaal uit te rusten. De wordt met de dag nerveu» Auriol knabbelt met all proef minuten van zijn ad terstand af. Maandag br; hij het verschil terug tot minuten en 38 seconden, hier moest in de zestien' etappe naar Sierra Leoi meer dan drie minuten toegq ven. Aan de finish betichtte W zijn baas van vriendjespol tiek. Bij de auto's kan MetgeA moyne nauwelijks de ein ontgaan. Het duo heeft twee uur voorsprong °P concurrentie. De enige ^ec landse deelnemer, J3,1 v Tuyl, neemt de 58ste plaats met een achterstand van rn dan een etmaal: ruim 28 Van onze tènnismedewerker TERNEUZEN - Maaike Verstraeten uit Hulst, de kersverse Zeeuwse indoor- kampioene in de leeftijdsca tegorie tot en met 14 jaar, liet afgelopen zaterdag een „„ede indruk achter in de derde ronde van het tennis- circuit van de Zeeuwsch- Vlaamse Tennisschool in de Ador-hal in De Braakman. Dit toernooi, compleet met ene promotie- en degrada tieregeling en een na iedere ronde opgemaakte ranglijst, is nu voor de helft gevor derd. Met een opvallend groot gemak distantieerde Maaike Verstraeten zich van haar tegenstandsters. Met een grote dosis techniek en spe lend in een hoog tempo, waarop haar tegenstand sters geen antwoord had den, demonstreerde zij haar grote vorm. De 'routiniers' Wilma Kupfer uit Oostburg en Jel Dékker uit Zuiddorpe konden'dan ook niet op te gen de 'machine'. Met 10-1 werd Jel Dekker geveld en tegen Wilma Kupfer teken de zij 9-3 aan. Door deze overwinningen streefde zij Sandra Begijn voorbij op de ranglijst, waarop zij nu de tweede plaats inneemt na Wilma Kupfer. Sandra Be gijn promoveerde weer te rug naar de hoogste poule door haar overwinningen op Annemarie de Blok (Hulst) mmet 7-4 en op Emerence van Wingen (Kapelle) met 10-3. Bij de heren lijkt John Dijkman uit Sluiskil zich definitief bij de Zeeuwse C-top te scharen. Terneuze- naar Mare Alber's heeft dat ook ervaren, want Dijkman legde hem het vuur na aan de schenen, maar Albers was na 45 minuten de geluk kigste: 7-6. Henk Jansen (Sluiskil) en Arjen Elderson (Terneuzen) kunnen worden betiteld als 'snelle stijgers'. Zij presteer den het in iedere ronde hun partijen in winst om te zet ten en zodoende zich enkele poules hoger te plaatsen. Jansen versloeg zaterdag Jeroen Verstraeten met 7-4 en Martijn Doolaard met 15- 0. Elderon rekende af met Stefan Steijaert (9-2) en ook Jacco de Sloover werd kans loos gelaten met 8-3. Uitslagen. Heren: Menno van dne Hout-Patrick Marteijn 8-7, Mare Al- bers-Hein Kupfer 10-4; John Dijk man-Hein Kupfer 10-3; Han Mat- thijssen-Jan Willem Bartz 8-4* Mark Leenknegt-Fred Elliot 7-4; Rinus Kort-Erik Marteijn 8-4; Paul Hen- drikse-Arie Blaak 9-4; Gyon Assel- man-Hans van den Akker 5-3; Stefan Steijaert-Jascha Leenhouwers 7-4, Guido Tolhoek-Leonard Robesin 6-5, Gerard van den Berg-Anton Brood man 8-5; Riny Kort-Frank Wille 6-5, Evert van Kampen-Bernd van Que- kelberghe 9-6; Kim Langeraert-Tim van Veldhoven 5-2; Martin Hame link-Hans van der Sloot 8-3; Brian de Bart-Niek van Remortel 8-4; Martin Elderson-Jean-Loup van der Wiele 7-6; Marco van Laere-Maurits van Daele 7-3. Dames: Annemarie de Blok- Emeren ce van Wingen 8-4; Danielle de Schepper-Annemarie Robesin 6-5. Pauline Dekker-Peggy Lochter 8-5: Annemarie Robesin-Angela Latuhe- ru 6-5; Andrea Hamelink-Manon Kienjet 11-3; Ilse Kienjet-Sandra van Keulen 6-4; Marisa Everling-Christel Asselman 9-2; Saskia Hendrikse- Christel Asselman 8-2. Teleurstellend seizoen Terneuzen Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Ondanks het competitieloze weekeinde werd er volop gevoetbald in Zeeuwsch-Vlaanderen. De meeste ploe gen namen de gelegenheid te baat om vriendschappelijk te spe len. De wedstrijden zijn samengevat in het volgende overzicht. CORN BOYS-VOGELWAAR- het 0-1 door Frans de Rooy en in de tweede helft scoorden Johnny de Kort en Mark Arens. DE 0-3 - Een merkwaardige wedstrijd. Ondanks dat er sportief gespeeld werd, beëin digden beide ploegen 'geha vend' dit duel. Het gladde oefenveld van Corn Boys was daar schuldig aan, want door blessures moest Corn Boys met negen en Vogelwaarde met tien spelers de wedstrijd beëindigen. De zege ging naar een beter Vogelwaarde, dat aan Corn Boys toch een goede tegenstander had. Bij rust was ERNEUZEN - De dames van |CSC behaalden in de derde di- isie H van de landelijke zaai- kandbalcompetitie een kanppe (verwinning op Gilze. Honte- ïisse kwam niet in actie om bat de scheidsrechter niet kwam opdagen. Barnes, Derde divisie H KSC-Gilze 13-9 - GSC begon loed en kwam al vlug op 5-0. pilze kon, ondanks goed kee perswerk van Helène Beye, in lopen en de rust ging in met 1-4. In de tweede helft hetzelf- lespelbeeld. Het werd 8-5 en laarna 9-8. In de slotfase prakte GSC goed door en Gilze i hier eigenlijk niet veel te- kenover stellen. GSC bereikte lo een gemakkelijke 13-9- Iverwinning. Topscoorsters lan GSC waren Jacqueline lan Assche met vier en Ma- liette van 't Westeinde met prie treffers. itslagen: Derde divisie H- dames: In- fernos-Olympus 7-10, Volt-Groene Ster 3-13, GSC-Gilze 13-9, Hontenisse-Wal- jheren (scheidsrechter niet opgekomen), fcere Di-Avanti 15-10. Derde divisie H. Heren: EMM 2-Groene Ster 12-14, Don- |en-Volt 2 30-9, Mountain Stars-Fortuna I 17-16, Boemerang-Walcheren 17-17. Rapid-Delta sport 13-8, Dames: Tweede IhisieC: EMM-Ancora 18-7, DWS-HVS 9, Verburch-Actief R 11-7, Westlan- a-Van Eijmeren/Hermes 5-11, EBHV- pthene 11-10, Internos-snelwiek 23-14. Tweede divisie C. Heren: EMM-Ancora fO-13. Wmgs-Saturnus 13-12, UD Animo 5-6, Rijnstreek-Avanti 21-16. I Van onze tafeltennismedewerker MIDDELBURG - In een bom- Nle sportzaal 'Slaghvaert' frond MZ 1 voor de uiterst poeilijke taak om tegen ndskampioen Nikon te de- frteren in de Eredivisie. De lezoekers traden op volle oor- logssterkste aan, derhalve met lob Potton, Han Gootzen en p jeugdige Frank Boute. De hoop op een redelijke werd eigenlijk al in de jweede partij teniet gedaan (oor de MZ-er Bomhof, die na (o openingsnederlaag Van der (eeuw tegen de actieve Goot- voor een gelij ke stand had loeten zorgen tegen de even als debuterende 15-jarige poute. Toen hij tegen de ver pachting in de eerste game ■jet 23-25 verloor, verstarde de f'iddelburger en verloor tansloos de tweede game. Tegen de Engelsman Potton r helemaal niets in te bren- ït en pas bij een 0-5 stand sgKoen de Vries eindelijk de tans tegen Boute de nul van scorebord te halen. Het petisch sterk gespeelde dub- f'spel van het Brabantse duo fOtton-Gootzen bepaalde de fiostand tenslotte op 1-6, faarmee MZ iets minder perhield dan het had ver pacht. "NEUZEN - Ton van Oos- -ii uit Kctranchement zal vol- e maand zo goed ais zeker "ekozen a's de nieuwe ["'bitter van de wielervere- |ng Zeeuwsch-Vlaanderen. a|i Oosten, als speaker n onbekende in de wieler- re'd,moet de opvolger wor- i?an Terneuzenaar Ad 't die zijn functie neerlegt „-.is werkzaamheden aan fera6 Universiteit van Am- L, waar hij in maart als I ^chappelij k medewerker pdeslag gaat. WIELRENNEN - Als weersomstandigheden het to laten doet de Italiaanse renner Francesco Moser wie'*] vanl daag in Mexico-Stad een aai, val op het wereldrecord 20 J lometer. Dat record staat rn 24 minuten en 06,80 Secona l op naam van Eddy Merc, T Moser verblij ft al achttien gen in de Mexicaanse hoo stad. Later deze maand wi Italiaan een aanval doen Merckx' werelduurrecord- ""NEUZEN - Het regelma- ,j, tcrugkerende gezellig- 'toernooi van de tennis- fcne'8ing Phi,ten uit Philip- ]j„ Von<i zaterdagavond op- tL 0w Plaats in de Ador-hal in "aakman. Partij gescoorde games le- f V T ,5 V0,Sende uitslag op: Heren: 1 IVm en Aart van der sloot 24 r-'erv Ssen en Dieleman 23; Mufljtu Limmen 22 punten. Dames: «Jet ocan c*en A^ker 28; 2. Marijke W m 3 R'a Spuessens 25; 4. Ria -"Nannie van der Sloot en Marij- Van onze badmintonmedewerker TERNEUZEN - Nu met de wedstrijden van het afge lopen weekeinde een eind is gekomen aan de landelij ke badmintoncompetitie kan men constateren dat het voor BC Terneuzen wat betreft de eerste vier teams een teleurstellend seizoen is geweest. Terneuzen 1, spelend in de tweede klasse, is gewogen en te licht be vonden. Een belangrijke factor die hier heeft meege speeld was de afwezigheid van Maurits Tichelman. Men heeft het hele seizoen zonder hem moeten spelen en een vervanger van zijn klasse was niet in de gele deren van Terneuzen aanwezig. Terneuzen 1 besloot het sei zoen met een 7-1-nederIaag te gen het Rotterdamse Metro 3 en degradeert naar de derde klasse. Terneuzen 2 verloor thuis met 2-4 van SVK 2. We gens tijdgebrek kon de wed strijd niet volledig worden uitgespeeld, maar belangrijk was dat niet meer. Terneuzen 2 blijft in de vierde klasse evenals Terneuzen 3, dat in zijn laatste wedstrijd streek genoot Koiibri 1 uit Goes met 1-7 versloeg. Terneuzen 4 be sloot zijn landelijk optreden met een 3-4-nederlaag tegen Pluumpje 1 en mag het vol gend seizoen weer in de dis trictscompetitie proberen. Het is gedegradeerd. Van de overige teams in de landelijke competitie leverde Avanti 1 een unieke prestatie. Spelend in de eerste klasse be haalde Avanti 1 daar het kam pioenschap en promoveert -dit voor de eerste maal in de ge schiedenis van het Zeeuwse badminton- naar de over gangsklasse. Een geweldig ge beuren voor de Middelburgse ploeg, bestaande uit Danny Mol, Coen Valckenie, Robin Hofland, Erwin Hooydonck, Brigitte van de Water en Tan- j a Tienpond. District Groot Sas 1, thuis spelend te gen Marathon 3, dat met 5-3 klop kreeg, is kampioen ge worden in de eerste klas van het district Zeeland en voor de eerste keer zal de badminton club uit Sas van Gent met een team gaan deelnemen aan de landelijke competitie. Het team, bestaande uit Piet Beze- mer, Wies Wuliums, Anita In- gels en Chanta) Wouters, heeft een sterk seizoen gespeeld. Routinier Wies Wullems zal het volgend seizoen zijn plaats afstaan aan een jongere spe ler, Bobelijn en een trapje la ger gaan spelen. Sjuttul 1 was al kampioen in de andere pou le en speelt zijn laatste wed strijd op 18 januari tegen Den Ossaert uit Hulst. De Zeeuwsch-Vlamingen hebben het in het district prima ge daan en zijn superieur geble ken. De nog jonge ploeg van Terneuzen 6 won zijn laatste partij met 6-2 van Marathon 4, maar degradeert ondanks deze overwinning naar de tweede klasse. Uitslagen Landelijke competitie: Terneuzen 2- SVK 2 2-4 - HE: Peters-Van Wanrooy 2-15 7-15. HE: Wisse-Ververs 11-15 7-15. DE: Van Driel-Muskens 12-10 11-2. DE: Van Raalten-Van Wanrooy 11-0 9-11 10- 12; GD: Van Driel/Peters-De Vries/Van. Wanrooy 15-6 15-17 15-9, GD: Van Raal- ten/Wisse-Muskens/Ververs 5-15 2-15. Rest van de partijen wegens tijdgebrek afgebroken. Terneuzen 4-Pluumpje 1 3-4 - HE: Schol ten- Bolleman 12-15 15-10 15-4; HE: Poels-Peters 13-18 0-15; DE: Scholten- Van der Mark 5-11 11-5 8-11, DE: Schol ten-Van der Mark 5-11 11-5 8-11, DE: Scholten-Hogendoorn 1-11 1-11; GD: Scholten/ Lumy-Hogendoorn/ Peters 9-15 11-15; GD: Scholten/Scholten-Van der Mark/Bolleman 9-15 4-15, DD: Schol ten/Schol ten-Van der Mark/Hogen- doorn 11-15 14-17; HD: Scholten/Lumy- Bolleman/Peters 15-11 15-17 12-15. Overige uitslagen landelijke competitie: avanti 1-DKC 1 10-1, Zierikzee 1-Ooster- hout 2 2-6, The Wings 1-Pijnacker 16-1. Tilburg 2-Avanti 3 4-4, Marathon 2-Mix 0-8, Rotterdam 3-Marathon 1 5-3. Zierik zee 1, Marathon 2 en Kolibrie 1 degrade ren. Marathon 1 promoveert District Zeeland, eerste klas: Terneuzen 6-Marathon 4 6-2 - HE: Van der Strae- ten-Louws 15-12 2-15 1-15; HE: Pecora- ro-Crusio 15-10 15-11; DE: De Kok-Lauw 8-11 11-6 11-8; DE: Kónig-Vitalis 11-3 11- 2; GD: Konig/Pecoraro-Lauw Louws 6- 15 15-4 15-8; GD: De Kok/Van der Strae- ten-Vitalis/Crusio 15-7 15-3, HD: Van der Straeten/ Pecoraro-Louws/Crusio 7-15 13-18, DD: De Kok/Kónig-Lauw/ Vitalis 11-15 17-16 15-7. Groot Sas 1-Marathon 3 5-3 - HE: Beze- mer-Den Hollander 15-5 5-15 8-15; HE: Bobelijn-Den Hollander 15-6 7-15 10-15; DE: Ingels-Den Hollander 12-11 11-0, DE: Wouters-Den Hollander 11-0 11-6, GD: 15-0 15-0 (wegens een blessure niet gespeeld), GD: Wouter/ Wullums-Den Hollander/Den Hollander 15-7 13-15 17- 14, HD: Bezemer/Wuliums-Den Holan der/Den Hollander 12-15 15-12 9-15, DD. Ingels/Wouters-Den Holander/Den Hol lander 15-115-9. Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - In de eerste klas dames van de zaalhandbal competitie in de afdeling Zeeland won Sluiskil van Marathon. Utopia zegevierde eveneens. Walcheren kwam zonder meer klasse tekort. Bij de heren in de eerste klas verloor GSC ver diend van concurrent Marathon. Utopia werd aan de zegekar gebonden door Walcheren 2. In de tweede klas boekte Sluiskil winst op Hontenisse. HVH zegevierde over Delta Sport 2, maar kwam tekort tegen Delta Sport 3. Bij de dames kreeg Operatie '71 klop van Olympus 2. Eerste klas dames: Walcheren 2-Utopia 11-16 - Het begin ging gelijk op. Rust stand 7-8. In de tweede helft speelde Utopia sterk op de break-out en het won dan ook verdiend. Topscoorster werd Joyce Kooyman met vier tref fers. Marathon-Sluiskil 6-9 - Sluis kil kwam vlot met 0-2 voor, maar nog voor rust werd het 4-4. Na de hervatting liep Sluiskil uit naar 5-9. Vlak voor tijd werd het nog 6-9. Een toch welverdiende overwinning in een bar slechte wedstrij d. Eerste klas heren: Marathon-GSC 19-11 - Mara thon was beter en stond dan ook vanaf het begin verdiend voor. De Vlissingers presteer den als team beter. De 7-4 ruststand was dan ook terecht. In de tweede helft bleef Mara thon overeind ondanks ver woede, pogingen van GSC. Tweede klas heren: Delta Sport 3-HVH 18-4 - Een sportieve wedstrijd. Het stond al snel 1-3, maar daarna werd Delta Sport 3 sterker. In de toe en HVH kon in de slotfase niet meer terug komen. Delta Sport 2-HVH 11-30 - Vanaf het begin een veel ster ker HVH. Bij rust leidden de Hulstenaren al met 1-16. Na de veldwisseling kon HVH deze voorsprong gemakkelijk con solideren. Jos Grob was top scorer met veertien treffers. Hontenisse-Sluiskil 19-23 - Een zwak begin van Sluiskil. Ruststand 11-9. In de tweede helft werd er beter gespeeld. Halverwege werd het 14-14. Vanaf deze stand liep Sluiskil uit. Het werd 14-18 en daarmee sloeg Sluiskil een beslissende slag. Rudy Boerjan was aan Sluiskil-zijde de grote uitblin ker. Een verdiende overwin ning voor Sluiskil. Uitslagen Eerste klas heren: Marathon-GSC 19-11, Walcheren 2-Utopia 33-20, EMM 3-Mara- thon 2 26-16. Tweede klas heren: Utopia 2-Olympus 2 9-21, Hontenisse-Sluiskil 19-23, Utopia 2-EMM 5 15-8, Delta Sport 2-HYH 11-30, Delta Sport 3-HVH 18-14 Eerste klas dames: Marathon-Sluiskil 6-9, Walcheren 2-Utopia 11-16, EMM 2- Delta Sport 24-13. Sluiskil 2-EMM 3 9-10, Utopia 2-Hontenisse 2 5-11. Tweede klas dames: EMM 4-GSC 2 2-12, Olympus 2- Operatie "71 9-3, Marathon 2-Volharding De Zeeuwsch-VLaam.se deelnemers aan de titelstrijd tafeltenis voor de jeugd; van links naar rechts Annette Roeland (Effect '71), Anja van de Vijver (SAR '72), Cindy Vernimmen (Sint Aloy), Nancy Vernimmen (Sint Aloy), Annemiek Ver strooien (Sint Aloy), Jeanine Rouw (Effect '71), Madeion de Buck (Effect '71), Eric Roeland (Effect '71) en Peter Roeland (Effect'71). - fotowiiJkoovman Van onze tafeltennismedewerker AXEL - Bij de jeugdwed strijden voor de Zeeuwse tafeltenniskampioenschap pen veroverde de Zeeuwsch-Vlaamse jeugd een groot aantal Zeeuwse ti tels. Dat gold overigens niet voor de bij de oudste jon gens-categorie als eerste ge plaatste Eric Roeland (Ef fect), die nog wei de finale bereikte door in de halve eindstrijd Anton Steijn (MZ) terug te wijzen, maar in de beslissende partij met 21-13 en 21-15 de hoogste Zeeuwse eer aan Riny Kas- se (MZ) moest laten. Pieter Roeland slaagde ei* bij de aspiranten wel in de eindtriomf naar zich toe te trekken, door zijn Zeeuwsch-Vlaamse oppo nent Octaaf Eggermont (SAR) te overtroeven. Bij de meisjes-junioren maakte Anja van de Vijver (SAR) haar favoriete rol waar, door in een overigens span nende finale de Middel burgse Mirjan Castel (MZ) in de derde game met 21-17 te kloppen. Ook Jeanine Rouw (Effect) bleek weer duidelijk de sterkste bij de aspiranten-meisjes waarbij zij in de eindstrijd Julia Sa- lamony (Zand) gedecideerd terugwees. Met haar club- en teamgenote Madeion de Buck scoorde zij bovendien winnend in het dubbelspel tegen het duo Castel-Cal- jouw (MZ). Peter Roeland (Effect) werd zelfs drievou dig titelhouder door naast het enkelspel ook samen met Eric Roeland het jon- gensdubbel op zijn naam te brengen en met zus Annet Roeland ook het mixed- dubbel te winnen. Het St. Aloy-duo Cindy en Nancy Vernimmen triom feerde in het dubbelspel bij de pupillen C. De door de gemeente Axel beschikbaar gestelde beker kwam in het bezit van de Middelburgse Renate Louws (Zand), die van de drievoudige winnaar de beste resultaten had be haald. Uitslagen enkel: Jongens-junioren AB: 1. R. Kasse (MZ), 2, Eric Roeland (Effect). Jongens-junioren C: 1 J W Adriaan- se (Laurens), 2 J. Jilleba (Westor- zicht). Jongens-aspiranten AB: 1. P. Roeland (Effect), 2. O. Eggermont (SAR). Jongens-aspiranten C: 1 K Tevel (Arnemuiden), 2. R. Rahman (Goese Polder), Jongens-pupillen AB: 1. M. Bruel (MZ), 2. E. van Damme (St. Eloy) Jongens-pupillen C: 1. M.J Uil (Zand), 2. J Meulmeester (Arnemui den) Jongens-welpen: 1 F van dei- Laan (Wilno), 2 G den Herder (Zand), enkel: Meisjes-junioren AB: 1. A. van de Vijver (SAR). 2. M Castel (MZ). Meisjes-junioren C: 1. S Bakx (Wes- terzicht), 2. M. Zweedijk (Effect), Meisjes-aspiranten AB: 1. J Rouw (Effect), 2. J. Salamony (Zand). Meis jes-aspiranten C: 1 A. Maes (MZ). 2. Y Vissenberg (Westerzicht) Meisjes pupillen AB: 1 R. Louws (Zand), 2 F. Houterman (MZ). Meisjes-pupillen C: 1. A. Verstraaten (St. Aloy), 2. C Voet (SAR). Meisjes-welpen: 1. I. Tree- busch (MZ), 2 A Kusse (Arnemui den) dubbel: Jongens: junioren AB: 1 E. en P. Roeland (Effect). Jongens junioren C: 1. El. Khatabi-Casteleijn (Goese Polder) Jongens-aspiranten AB: 1 M. Hackenburg-R van der Werff (MZ) Jongens-aspiranten C: 1. L. Schroevers-K. Tevel (Arnemui den) Jongens-pupillen AB: 1 M Bruel-M.J. Uil (MZ-Zand). Jongens welpen: 1. F, van der Laan-S. Schip per (Wilno). mixed: Junioren: 1 P Roeland-A Roeland (Effect). Aspi ranten: 1 M. Hackenberg-J. Salamo ny (MZ-Zand). Pupillen: M.J. Uil-R. Louws (Zand-Effect) Welpen: 1 F van de Laan-I. Treebusch (Wilno- MZ). Beker gemeente Axel: Renate Louws (Zand). Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - In poule 3 van de mixed-competitie werden afgelopen zondag twee wed strijden gepeeld in de winter competitie van het district Zeeland. De overwinning van De Bongerd (Kloetinge) op Hulster Ambacht 2 van 12-0 betekende meteen de kopposi tie, terwijl Axel 1 de tweede plaats bezet dankzij een 8-4- zege op De Schelde 2. De Bongerd ondervond de volledige medewerking van de Hulstenaren om de maximale winst te kunnen behalen. Chris Versteeg rekende dan ook vlot af met Auk Rottier (12-7) en ook J^"-co Nieuwen- huijze ontnam .a 14-5 Joop Weemaes alle illusies. De zus jes Liesbeth en Rozemarie Voeten bleken voor Tjo Wee maes en Martine Rottier te sterk. Liesbeth stond Tjo Wee maes slechts één game toe (14- 1) en ook Martine Rottier ging kansloos ten onder met 8-4. Ook in de dubbels heerste De heren en de dames tekenden 8-5 aan. Het eerste team van Axel reisde af naar de TSI-hal in Goes om de strijd aan te bin den met het tweede team van De Schelde. Voor de Axelaren leverde dit een 8-4-overwin- ning op, dankzij de winst in het enkelspel van Jos en An- nelies Hoek. Jos Hoek won op het nippertje met 9-7 van Olette Luitwieler en Annelies Hoek sloot haar partij tegen Reinie Wartena in haar voor deel af met 13-4. Jan Verchel- ling en Paul van Meurs waren niet opgewassen tegen hun respectievelijke tegenstan ders. Verchelling werd op nieuw door de jeugdige Dimi- tri Kaijser bedwongen (6-9) en voor Van Meurs was de tegen stand van Jeroen de Greef te groot (5-15). Doordat de dub belspelen in het voordeel van de Axelaren eindigden, werd de winst meegenomen naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Souburg 1 tegen MLTC 2, een 5-7-overwinning voor MLTC 2. Voor MLTC wonnen zowel Peter Heinz Schoolkate als Ron Vroegop hun enkel partij tegen respectievelijk Dirk Rempt (9-5) en Antoine van Bockel (11-5). Sacha Bion- dina en Jeanet Engelse deel den de punten (5-5) en Jeanet Meijers won van Helen Titihe- ru met 7-5. Met 9-7 bleek de Middelburgse combinatie Schoolkate/Hermsen sterker, terwijl Engelse en Meijers nog twee winstpunten konden toe voegen aan het totaal van Souburg. In poule 4 verloor Hontenis se 1 van DOS 2 met 3-9. De punten van Hontenisse wer den behaald via overwinnin gen in het dubbelspel. William Asselman en Paul Boeijkens bleven na een uur spelen één game voor op Du Fossé/Wol- fert (10-9) en het dames-duo Loes Asselman/Truus Joossen speelde gelijk tegen Iwema/ Wabeke: 10-10. Het tweede team van Smash Domburg 1 (6-6), dankzij over winningen van Carl Wall- meijer en Wim Ducheine, zo wel in het enkel- als het dub belspel. Wegens het niet komen op dagen van De Schelde 1 be leefde Ludo et Emergo 1 een rustige middag in de Ador-hal in De Braakman. Een feit dal regelmatig schijnt te moeten voorkomen. Uitslagen: mixed-competitie: De Bon gerd 1-Hulster Ambacht 2 12-0; De Schelde 2-AxeI 1 4-8; Hontenisse 1-DOS 3-9; Smash 2-Domburg 1 6-6; DOS 3- Hontenisse 2 10-2. Herencompetitie. MLTC 2-Eegedima 8-4; Souburg-DOS 4-8; Zaamslag 2-Domburg 2 4-8, WESTERSCHOUWEN Olympia-atleet Rinus Jeroen se behaalde zaterdag een vier de plaats in 30.11 minuut bij de 9000 meter lange Deltacross. Winnaar werd John Ver- moiilo Vtxrm*y"icv1 in 9Q 19 KOEWACHT-TERHOLE 3-0 - Koewacht was wel iets beter in het veld, maar ondervond toch veel tegenstand van een goed spelend Terhole. Bij rust was het 2-0 voor de thuisploeg door treffers van Rudie Rot- thier en Honnie Claessens. Na de pauze een vrijwel gelijk op gaande wedstrijd. Koewacht kwam nog op 3-0 toen een Ter hole-verdediger in eigen doel schoot. BRESKENS-HVV'24 0-0 - In de eerste helft een gelijk op gaand spelbeeld met weinig kansen. Na de rust een beter Breskens, dat mede door het windvoordeel HVV'24 onder druk zette. Toch kreeg Bres kens weinig kansen en ook HVvV'24, loerend op de coun ter, kreeg moeilijkheden. De beste kans was nog voor Milco van der Hooft van Breskens, maar hij kan deze mogelijk heid, alleen voor de hVV'24- doelman, niet benutten. PHILIPPINE-CLINGE 1-2 - Een zeer acceptabele uitslag voor Philippine. In de eerste helft bleek Clinge de betere ploeg, maar het was Philippi ne dat tegen de krahtsverhou- ding in scoorde door Patrick van Hecke. In de tweede helft bood Philippine meer tegen stand en toen was het Clinge dat vaak schoot. Alex Dru- mont nam de gelijkmaker voor zijn rekening en Nelis de Visser scoorde de winnende treffer. RIA-ZEELAND SPORT 2-1 - Ondanks het gemis van drie vaste basisspelers was RIA toch de betere ploeg. Dat kwam vooral in de tweede heflt tot uiting. Voor de pauze was er sprake van een gelijk opgaande partij. Zeeland Sport kwam in die periode op voorsprong. Al na twee minu ten in de tweede helft scoorde Jos Hendriks de gelijkmaker. Gerard Dellaert bezorgde Ria na twintig minuten de zege. HONTENISSE-VOSMEER 2-2 - Een matte eerste helft met een iets sterker Hontenisse. Er werd in die periode niet ge scoord. Na de pauze een aan trekkelijk duel met twee aan vallende ploegen. In de eerste minuten vielen er al twee doelpunten. Vosmeer scoorde vanaf de aftrap via Frans Verhees, maar nauwelijks een minuut later tekende Harry Kint voor de gelijkmaker. Op nieuw kwam Vosmeer op voorsprong en weer via Frans Verhees. Met een schitterend doelpunt tekende Harry Kint voor de gelijkmaker. HOOFDPLAAT-HULSTER- LOO 3-1 - Hoofdplaat was constant sterker. Voor rust was het krachtsverschil nog niet zo groot, al kon Hoofd plaat toen al bogen op een 1-0- voorsprong door Stanny Sou limans. Na de pauze kwam Hulsterloo meteen op gelijke hoogte via Ed de Nijs, maar het Hoofdplaat-offensief dat daarop volgde loog er niet .om. De kansen stapelden zich op en nadat Henk Ottens een pe nalty verzilverde -hij was zelf onderuit gehaald- was het op nieuw Stanny Soulimans die scoorde en daarmee de eind cijfer op 3-1 bracht. SLUISKIL-STEEN 2-0 - Voor de pauze was er sprake van een gelijk opgaande partij, maar na rust was Sluiskil ver uit de betere plóeg. In die tweede helft werd er goed en zelfs stevig voetbal gespeeld, maar scheidsrechter Johnny Meeusen had de zaak goed in de hand. Het was in de tweede helft dat Sluiskil kon scoren. Peter Zwart zag een van rich ting veranderd afstandsschot in de doelmond verdwijnen en Roy Scheele kopte uit een voorzet van Fons de Brouwer nummer twee binnen. HVV'24-GRAAUW 1-4 - Graauw begint elke week sterker te draaien. Nu werd HVV'24 overklast en dat voor al in het laatste half uur van de wedstrijd. Graauw opende in de eerste helft sterk, kwam op 0-1 uit een fraaie vrije trap van Eric de Block, maar zag een zich fel verwerend HVV'24 2 nog voor rust op gelijke hoote komen door Peter van Driessche. Ook in de beginfase na de pauze boden de reserves van HVV'24 goed tegenstand, maar zakten naarmate de wedstijd vorderde ver terug. Daardoor boekte Graauw nog een gemakkelijke zege. Uit een voorzet van Marc van Troost scoorde William van Passel en diezelfde speler zou vlak daar na 1-3 laten aantekenen na aangeven van Paul Taelman. Diezelfde Paul Taelman zorg-

de Stem | 1984 | | pagina 7