Belgen sterk in trimloop TURNERS THOR SUCCESVOL DE STEM {0EG\F/" FELLE STRIJD MET VAN PASSEL IN KOEWACHT VOORLi Kortzichtig heid troef Zakenlieden in voet balland Merijntje door Eddy de Schrijver VAI 124ste jaargang MAANDAG 16 JANUARI 1984 Van onze atletiekmedewerker WESTENSCHOUWEN - In het fraaie duingebied van de boswachterij Westenschou- wen won John Vermeule af gelopen zaterdag de twaalf de editie van de door Delta Sport georganiseerde Delta cross. Lange tijd voelde de Mid delburger de adem van Huub Praght van V&LTC uit Den Haag in zijn nek, maar in de slotronde had Vermeule duidelijk meer over dan de Hagenaar, die toen zelfs nog voorbij ge streefd werd door Kees Lan- gelaar van AV'40. De vierde plaats was voor Rinus Jeroense van Olym- pia Halsteren met achter hem Sam Polderman die zijn sterk optreden van dit John Vermeule weer superieur winterseizoen continueerde. Ook Jan de Bart liep een voortreffelijke wedstrijd met een zesde plaats als re sultaat. Bij de veteranen fi nishte Frans Krijnsen vóór Bon Abuijs en Kees Westra- te. Jopie Daane, die vorige week tijdens de Wallenloop Jackeline Vermeule voor moest laten gaan, nam deze keer sportief wraak. Op het heuvelachtige parkoers won de ranke Vlissingse, vóór het Dynamo-duo Vermeule/ Natte. De Deltacross was de vierde wedstrijd in het ka der van de Zeeuwse cross competitie. De twee reste rende wedstrijden zijn de Braakmancross over veer tien dagen en de Wilhelmi- nadorpcross zaterdag 18 fe bruari. UITSLAGEN Meisjespupillen B 1000 meter: 1. Mahon Vrijthof, Energie 3.46.2; 2. Natasja Hoogesteeger, Marathon 3.59; 3. Esther Hofman, Mara thon 4.05. Meisjespupillen A 1000 meter: 1. Lideij Pot, Dynamo 3.41.4; 2. Rebecca de Bakker, RKHAV 3.48; 3. Murielle Reunis, RKHAV 3.50. D-meisjes 1000 meter: 1. Ingrid de Schipper, AV'56 3.23.7; 2. Chierry Abuijs, Dynamo 3.27; 3. Cindy van Driessche, RKHAV 3.29. C-meis- jes 1500 meter: 1. Karin Glerum, Marathon 5.09; 2. Nicole Schlet- terer, Dynamo 5.10; 3. Christel van Waes, RKHAV 5.18. B-meis jes 2000 meter: 1. Jolanda de Nijs, RKHAV 7.00.2; 2. Susan de Kok, RKHAV 7.05; 3. Heidi Pae- linck, RKHAV 7.24. A-meisjes 2800 meter: 1. Marjan Wagema- kers, Dynamo 11.23; 2. Susan Vermeule, Dynamo 11.52; 3. Su san van Waes, RKHAV 11.53. Dames 2800 meter: 1. Jopie Daane, Marathon 10.25.4; 2. Jac keline Vermeule, Dynamo 10.29; 3. Lenny Natte, Dynamo 10.29.59; 4. Diana Nijboer, Sprint 11.10; 5. Elly Nieuwpoort, AV'56 11.12; 6. Monique Decorte, AV'56 11.43; 7. Hugette Lust, Marathon 11.55; 8. Els Rooyakkers, AV'56 12.24. Jongenspupillen B 1000 me ter: 1. Egbert La kroes, Dynamo 3.43.2; 2. Erik Huismans, Zeeland Sport 3.52; 3. Pascal Meerman, Marathon 3.55. Jongenspupillen A eerstejaars 1000 meter: 1. Manno Buysrogge, RKHAV 3.22; 2. Martij n Lockef eer, RKHAV 3.29; 3. Martin Lerke, Marathon 3.32. Jongenspupillen A tweede jaars 1000 meter: 1. Elmar Sturm, Zeeland Sport 3.17.3; 2. Ronald Wisse, AV'56 3.25; 3. John Lefevre, Zeeland Sport 3.27. D- jongens 1500 meter: 1. Miquel van Tongeren, Dynamo 4.34; 2. Bas Schletterer, Dynamo 4.36; 3. Joska van Waesberghe, RKHAV 4.39. C-jongens 2300 meter: 1. Henry Wonderghem, Dynamo 7.41.6; 2. Jeroen Poppe, Schelde- sport 7.56; 3. Ronny Legemate, AV'56 7.58. B-jongens 3600 me ter: 1. Peter van de Broek, Zee land Sport 12.16; 2. Peter Wie- laert, AV Flakkee 12.24; 3. Mario Schouten, RKHAV 12.35. A-jon gens 5400 meter: 1. Robbert Boer, Energie 18.31.2; 2. Martin Bal, V&LTC 18.37; 3. Frits Bolle, AV'56 19.11. Senioren 9000 meter: 1. John Vermeule, Dynamo 29.13.2; 2. Kees Langelaar, AV'40 29.17; 3. Huub Praght, V&LTC 30.07; 4. Rinus Jeroense, Olympia Halsteren 30.11; 5. Sam Polder man, Marathon 30.16; 6. Jan de Bart, AV'56 30.18; 7. Peter Ha- meeteman, Zeeland Sport 30.36; 8. Frank Kooman, Dynamo 30.50; 9. Piet Westerweele, RKHAV 30.51; 10. Erwin Nederlof, Slie- drecht Sport 30.56; 11. Ad Thier ry, Dynamo 31.00; 12. Ad Cour tin, AV'56 31.04; 13. Albert Kar- stanje, Dynamo 31.07; 14. Johan de Vlieger, Marathon 31.30; 15. René Popeliers, Energie 31.35; 16. Rian van de Broecke, Marathon 31.44; 17. Adrie Herrebout, Ma rathon 31.50; 18. Edwin Overbee- ke, Fortuna 31.51; 19. Henk Nieuwdorp, AV'56 31.58; 20. Jan ven Heteren," Sliedrecht Sport 32.00. Veteranen 9000 meter: 1. Frans Krijnsen, AV'56 30.25; 2. Ron Abuijs, Dynamo 32.11; 3. Kees Westrate, Marathon 32.29; 4. Koos Oggel, AV'56 33.24; 5. Jan Wagemakers, Dynamo 34.51. Werner Wieme winnaar veldrit KOEWACHT - Werner Wieme heeft de cyclo cross van Koewacht op zijn naam geschreven door Patrick van Passel in de sprint te ver slaan. Wieme was veruit de sterkste renner, maar kreeg met pech af te rekenen. Hij moest van fiets verwisse len en daardoor kon Van Passel terugkeren in de voorste linie. diend. Grote afwezige was hier Peter Kant die mogelijk in het wereldkampioenschap te Oss zal uitkomen. Eric Ver- eecken uit St.-Jansteen bleef lange tijd in de voorste regio nen strijden, maar hij moest Tolhoek toch laten gaan. Ver- eecken werd derde. Eddy Cromheecke uit Aar denburg toonde zich opnieuw een klasse apart bij de nieu welingen. Vorig jaar maakte de Aardenburger nog deel uit van de trimmers. Hij stapte dit seizoen over naar de KNWU- rangen. Cromheecke bleef lan ge tijd in het spoor van Tol hoek en bouwde daardoor een flinke voorsprong op. Crom heecke won zijn wedstrijd. Leo de Jonge werd tweede en Niek de Thaeye uit Aardenbrug legde beslag op de derde plaats, Goeree uit Wilhelmi- nadorp eindigde als vierde. Ook de trimmers moesten diep in de beugel. Patrick Le- liaert uit Eeklo won deze keers. Hij was vanaf de start de beste trimmer. Jan van Loon uit Huybergen klasseer de zich als tweede en Rudi Cromheecke uit Aardenburg werd derde. Bertus Wieles uit Sluiskil legde beslag op de vierde plaats. In deze catego rie waren verder onder andere Tonnie Veerman en René Heyboer vertegenwoordigd. In totaal verschenen veertig ren ners aan het vertrek.Na afloop werden de prijzen in café Ze- landia uitgereikt door Honoré van Waes, voorzitter van de Zeeuwsch-Vlaamse Trimfede- ratie. UITSLAGEN amateurs/liefhebbers/profs: 1. W. Wieme, IJzendijke; 2. P. van Pas sel, Sluiskil; 3. L. Schenk, Huyber gen; 4. G. Schenk, Huybergen; 5. K. Tolhoek (liefhebber), Yerseke; 6. A. Verplanke, IJzendijke; 7. J. de Vis ser, Goes; 8. M. de Meester, Ter- neuzen; 9. F. van de Bergen, Vogel waarde; 10. K. van Goethem, Kloosterzande, 11. H. Moens, Ter- neuzen. Junioren: 1. P. Tolhoek, Yerseke; 2. C. van de Sande, Ter- neuzen; 3. L. de Jonge, Ovezande; 4. E. Vereecken, St. Jansteen; 5. E. de Waal, Middelburg; 6. K. de Dec- kere (België). Nieuwelingen: 1. E. Cromheecke, Aardenburg; 2. W. Remijn, Wilhelminadorp; 3. N. de Thaye, Aardenburg; 4. L. Goeree, Ovezande. Trimmers: 1. P. Le- liaert, Eeklo, 2. J. van Loon, Huy bergen; 3. M. Cromheecke, Aar denburg; 4. B. Wieles, Sluiskil; 5. J. Goethals, Goes; 6. P. Geerlings, Goes; 7. B. de Ruysscher, Eede; 8. T. Veerman, Terneuzen; 9. R. Hey boer, Terneuzen, 10. B. Zaan, Zuid- dorpe. In de eindsprint toonde Wieme zich de sterkste en won de Grote Prijs Walhout/De Visser. Van Passel werd twee de en Louis Schenk uit Hoo- gerheide klasseerde zich als derde en Gerard Schenk vier de. Bij de trimmers werd Pa trick Leliaert uit Maldegem eerste. Patrick Tolhoek finish te als eerste bij de de j unioren. Eddy Cromheecke uit Aarden burg klasseerde zich als eerste bij de nieuwelingen. De amateurs en de profs maakten er in Koewacht een spannende strijd van. Louis Schenk gold als de grote favo riet voor de overwinning. Hij reed in Rilland vorige week alles aan flarden, maar in Koewacht vond hij zijn Wa terloo. Werner Wieme uit IJ zendijke was een klasse apart. Gedurende de gehele koers was de IJzendijkenaar supe rieur. Wieme was al in de eer ste ronde aan de haal gegaan en had de koers vrij gemakke- lijk op zijn naam kunnen schrijven. Hij kreeg echter met pech af te rekenen. Wieme moest van fiets verwisselen door kaderbreuk en verloor daardoor veel tijd. Patrick van Passel kon daardoor terugkomen in de wedstrijd en vier ronden voor het einde haalde Van Passel Wieme bij. Het duo bleef bij elkaar en de eindsprint moest de beslissing brengen. Wieme won de eindspurt met een half wiel voorsprong. Van Passel werd tweede. Louis Schenk uit Huybergen klasseerde zich als derde en Gerard Schenk werd vierde. Ko Tolhoek reed een bekeken race en werd knap vijfde. Ad Polak en Werner d'Hondt verdwenen al snel uit het rennersveld door pech. Karei van Goethem uit Kloos terzande en Hans Moens stre den dapper door en eindigden nog hoog in het klassement. Moens klasseerde zich als elf de. Van de Bergen uit Vogel waarde vertrok als laatste, maar wist toch nog een paar plaatsen op te klimmen. Bij de junioren stond er geen maat op het rijden van Patrick Tolhoek uit Yerseke. Tolhoek was veruit de sterkste en won dan ook ver- GRAAUW - Freddy van de Ende uit het Belgische Waas munster was de snelste trim mer op de veertien kilometer in de door de sportvereniging St.-AIoy georganiseerde Nieuwjaarsloop. Zjjn tijd bedroeg 52 minuten en 46 seconden. Ook de tweede aankomende, Rik den Hollan der, was een Belg. De loper uit Nieuwerkerke-Waas reali seerde een tijd van 53 minuten en 13 seconden. Op de volgende ereplaatsen eindigden Alex Vernaeve uit Axel (53.17), Leon van Goe them uit St.-Niklaas (53.19) en Jasper Bakker uit Axel met een tijd van 53.21. Met ruim 100 deelnemers op een totaal van 311 die de barre weersomstan digheden trotseerde, was de veertien kilometer veruit het best bezet. Op de zeven-kilometer was Roger Vermeulen uit Nieuwe- kerke-Waas de snelste met een tijd van 24 minuten en 48 seconden, voor Ko Haak uit Zaamslag, die 25.02 nodig had. De kortste afstand, de vijf ki lometer, werd het snelst gelo pen door Mark de Bruin uit St.-Niklaas (22.00) voor Jos Thuy uit Hulst, die tot 22.18 kwam. Beeld van de strijd bij de junioren en nieuwelingen in de cyclo-cross te Koewacht. Zwoegend in de modderpoel. - FOTOWIM KOOYMAN Van onze paardesportmedewerker AXEL - De tweede wed strijd van de serie van vier voor Indoor-Vlaanderen, die in manege Magrette werd gehouden, heeft evenals in de eerste uitgave goede paardesport gebracht. Een opvallende prestatie werd geleverd door Lenet Sandee. Deze Noord-Beve- land-amazone kwam vorig jaar nog uit in de M-klas en slaagde er in met haar paard Typhoon in de Z-klas de ze ge te pakken. Daarmee on derstreepte de pupil van in structeur Simon den Exter de uitstekende vorm waarin deze combinatie steekt. De Belgische combinaties, die gewoontegetrouw de la kens uitdelen in de zwaarste klas, moesten nu toestaan dat de Noord-Bevelandse won. Zij slaagde er als enige in de beide manches foutloos rond te komen zodat er geen barrage nodig was om een winnaar aan te wijzen. Luc, Tilleman van Broeder Isi- door werd met Tempo twee de vóór Valentijn de Bock met Urano van Tassijnrij- ders. In de M-klas hadden de Belgische deelnemers even eens af te reken met fikse Zeeuwse tegenstand. Drie combinaties drongen hier door tot de barrage en even als in de zwaarste klas slaagde een Zeeuw er in de zege te pakken. Verant woordelijk hiervoor was Gilles Quist van Zwinrui- ters met zijn paard Pelopi- das. De Saeftinge-ruiter Wim Smet werd met Agra- mi tweede, voor Jan Paauwe van Reimerswaal met Marie Paule Picavet in goede vorm Winston. Liesbeth Schijve van Zwinruiters finishte met Nicolette als vierde. De grootste rubriek bij de paarden vormde dé L-klas. Ruim dertig combinaties gingen van start. Negen slaagden er in om foutloos rond te komen waardoor er een goed bezette barrage aan te pas moest komen. In deze eindstrijd zette de Luc- tor et Emergo-amazone Ma rie Paule Picavet een der mate snelle tijd (35.37) neer dat zij niet meer bedreigd werd en won. Chris Tille man van Broeder Isidoor kwam nog het dichtst in de buurt van de Zaamslagse en werd zodoende met Robby tweede. Henk Maljaars van Oranjezon werd met Valen tino derde en Johan Wil mink met Robijn van Oran- jeruiters vierde. In de B-klas paarden - de springen slechts één manche en wordne op foutene n stijl beoordeeld - won de Zwin- ruiter Mare Broodman met Piolina.a vóór an Ton van Oranjezon met Valerie en Luc Miassizen van Zwinrui ters met Unique. De Hul- sterse Conny de Beule werd met Goya vierde. Pony's Bij de pony's liet, evenals in de vorige wesdstrijd van Indoor-Vlaanderen, Jacque line de Winter van Walche ren met Rashid een uitste kende indruk achter. De twee manches kwam zij als enige foutloos door en mocht zodoende de eerste prijs in ontvangst nemen. In de totaalstand staat zij er door haar twee overwinnin gen het best voor en er zal heel wat moeten gebeuren wil de eindzege (er worden vier wedstrijden gehouden) niet haar deel zal zijn. Sandy den Exter van Noord-Beveland werd met Wowser tweede, voor Eliane de Feyter van Luctor et Emergo met Bres. Een uit stekende prestatie leverde Ilja Swets met La Enair door in haar eerste optreden een vierde plaats te pakken. Voor deze Luctor et Emer go-amazone dus een uitste kend debuut in de Z-klas. In de M-klas moest er wel een barrage aan te pas ko men om uit te maken wie met de winst zou gaan lopen. Marco Lafort van De Klep- pertjes liet er geen twijfel over bestaan wie hier de sterkste was. Met Curly won hij gedecideerd. Jeannet de Lange van Walcheren werd met Santano tweede voor Dieter Mosselman met Devil van Reimerswaal en Jac queline Wiemes van Luctor Et Emergo met Adonis. De als eerste gestarte Mi- rella den Beer zette in de L- barrage een dermate snelle tijd neer dat de winst voor haar was. Deze Kleppertjes- amazone kwam met Spirit rond in 34.41. Een tijd die nog het best benaderd werd door Jurgen van de Vijver van Haringruiters met Pe tra. De derde stek ging naar Nico Meertens met Canny Girl van Luctor et Emergo. Marco Quaak van Haring- ruiters werd met Goldstar vierde. In het B-springen pony's ging de winst naar Paul Rouw van Luctor et Emergo. Met Amber bleef hij net voor Hanny Wieland met Renate van De Klepperter- jes. De Hulsterse Marijke Baecke werd met Blue Lady derde voor Nancy Linden- berg van De Kleppertjes met Walkey. Kunt u met een doen meteen „K ..Vakantie" Stern-lezers en lel tien) zeggen toi|z<j hebben voc\ ..Klein Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - De Sasse gymnastiekvereniging THOR kan terugblikken op een ge slaagd kringkampioenschap voor jongens en meisjes van de Zeeuws-Brabantse turn kring van het Koninklijk Ne derlands Gymnastiek Ver bond. Niet alleen qua organisatie, maar*ook wat de prestaties betrof möfcht THOR tevreden' zijn in sporthal De Vlaanderen te Sas van Gent. Daar immers grepen twee leden een eerste plaats en werden er nog drie ereplaatsen verdiend. Het begon al in de jongste leeftijdsgroep. Bij de jongens was het Joris Fassaert van THOR die de eerste plaats be machtigde en in zijn voetspo ren eindigde zijn clubgenoot Angelo Roelandt op een fraaie tweede plaats. Bij de jeugd- turners was het al vrij vroeg een bekeken zaak, want de overmacht van Evert Ver- mandel, eveneens van de or- ganisaerende vereniging, was zo groot dat de titel hem voor het afwerken van de laatste onderdelen nauwelijks nog kon ontgaan. Bij de junioren ging de titel naar Peter van Broekhoven van VTV uit Vlissingen en eindigde Sjaak Koole van THOR als derde. Ietwat ver rassend was de uitslag bij de turners. Daar kaapte Arthuur van Reijmersdal van VTV uit Vlissingen de titel voor de neus van Marco Vermandei van THOR weg. Bij de meisjes kwamen Vol harding uit Goes en Delta Sport uit Zierikzee goed voor de dag. Bij dejeugdturnsters legde Wilhelmine Langejans als enige afgevaardigde van Volharding beslag op de eerste plaats. Bij de turnsters was er een derde plaats voor Jeannet Moerdijk van Volharding. Zo wel in de categorie turnsters junioren als bij de turnsters was er een eerste plaats voor Delta Sport-leden, respectie velijk voor Erna van de Spek en Hennie Kloet. Na afloop werden de prijzen van dit eve nement uitgereikt door burge meester Dusarduijn en wet houder van sportzaken Mar- quinie. Uitslagen Jongens: 1. Joris Fassaert, THOR 35.50 punten; 2. Angelo Roelandt, THOR 35.40; 3. Mark van de Kerk, Volharding Goes 35.20. Jeugdtur- ners: 1. Evert Vermandei, THOR 45.80; 2. Robert Jan Kokelaar, ASTROW Souburg 37.20; 3. Robert Adriaansen, Volharding 36.80 Tur ners-junioren: 1. Peter van Broek hoven, VTV Vlissingen 48.55; 2. André Goedegebure, Volharding 43.35; 3. Sjaak Koole, THOR 43.15. Turners: 1. Arthuur van Reijmers dal, VTV 51.70; 2. Marco Verman dei, THOR 48.60. Jeugdturnsters: 1 Wilhelmine Langejans, Volhar ding 27.35; 2. Miriam van Tiggelho- ven. Delta Sport Zierikzee 25.90; 3. Monique Raaymakers, Veerkracht Rrinsenbeek 24.15. Turnsters: 1. Hennie Kloet, Delta Sport 23.65 2. Helen Derksen, Veerkracht Prin senbeek 22.35; 3. Jeannet Moerdijk, Volharding 21.35. inspecteur van tlragt met de buit van gisteren. Het vlijmscherpe keukenmes op de voorgrond, was het meest opmerkelijke attribuut. - totode stem/johanvangurp Hoe durven deze kort zichtige bestuurders het nog in hun hoofd te halen om het functioneren van Kees Rijvers ter discussie te stellen. Als er één or gaan in Zeist is dat een sterke man kan gebruiken, dan is het dit sectiebe- stuur. Dat hiermee niet André van der Louw wordt bedoeld, mag duide lijk zijn. Het enige waarin deze tot nu toe heeft uitge blonken is door te zwijgen op de momenten dat er be slissende uitspraken van hem konden worden ver wacht. EINDREOAKTIE HARRY VERMEULEN „We hadden alles goed on der controle. Het is alles bij elkaar vrij rustig verlo pen", meldt een montere inspecteur Van Bragt van de Bredase politie. Van Bragt had gisteren de lei ding over de twintig poli tiefunctionarissen die gis teren de rust en orde rond het duel NAC-RBC moes ten bewaren. Deze twintig agenten zijn zowat de hele dag in touw geweest om el kaar treiterende suppor ters te kalmeren, cq met de harde hand tot de orde te roepen met als resultaat drie aanhoudingen en in beslagname van een grote hoeveelheid vuurwerk en een tiental slag enstee- kwapens. Het was dus rustig in de ogen van de politie want die is intussen wel anders gewend. De verbijsterde buitenstaander blijft ech ter met levensgrote vraag- tekens achter. Wat te denken bijvoor beeld van de begeleiding die deze voetbalsupporters krijgen? Op het station worden de fans van de te genpartij opgevangen en met een politiewagen voorop en een arrestqnten- wagen achter de stoet aan worden ze (het centrum wordt daarbij angstvallig gemeden), naar het stadion gevoerd. De terugweg ge schiedt op identieke wijze. En nog kon niet voorko men worden dat het sup porters gelukte om enkele malen slaags te geraken. Maar voor het overige was het gisteren vrij rystig in Breda. Rond het Nederlands elftal verloopt niets normaal. De incidenten rijgen zich aan een. De perikelen rond het sponsorschap zijn nog maar net achter de rug of een nieuwe rel heeft zich weer aangediend. Het nationale voetbal team -dat internationaal gezien beslist niet hoog aangeschreven staat- heeft een eervolle uitnodiging ontvangen om tijdens de periode dat de Ek-finale voor landenteams wordt afgewerkt, in Brazilië in een soort mini-wk uit te komen. Een kans voor open doel, zou je zo zeggen. De jeug dige brigade van Rijvers zou in Brazilië tegen sterke tegenstanders de broodno dige ervaring kunnen op doen. De Nederlandse top clubs -waarvan een aantal bestuursleden ook in het sectiebestuur betaald voet bal zitten- zijn echter niet van plan om mee te wer ken omdat ze zogenaamde lucratieve oefenduels in het buitenland moeten af werken. De zakenlieden zijn in op mars. Werden vroeger deze 'hardwerkende geldver- dieners' nog wel eens met een scheef (maatschappe lijk) oog bekeken, tegen woordig -hoe kan het ook anders met een zakenkabi net als grote voorbeeld- is het mode om zakelijk inge steld te zijn. Ook de voetballerij wordt meer en meer confronteerd met mensen die de directe beslissing (geen inspraak) als voor naamste handelsmerk hanteren. Uiteraard zijn voetbalsport en zakenwe reld steeds nauw met el kaar verbonden geweest Echter, sinds de overheden steeds strengere criteria ten aanzien van subsidie gaan aanleggen is de be langstelling om geld in betaalde voetbalsport te steken toegenomen. De shirtsponsoring bijvoor beeld werd een redelijk succes. NAC heeft het tol nu toe gepresteerd om zon der shirtreclame te blijven, maar de overige clubs plukken de financiële vruchten van de shirtspon soring. Maar de zaken mannetjes met belangstel ling voor voetbal infiltre ren de laatste ook steeds vaker in de bestuurlijke gelederen. Ze hoeven niet eens altijd zelf in het b stuur te zitten, in sommige gevallen nemen ze ook ge noegen met een stroman Waar het op aankomt i-! dat hun beleidsvisie wordt uitgevoerd. Ook bij FC Den Haag et NAC wordt meer en mee' de bestuurlijke invloet aan sponsorbanden geleg" Bij FC Den Haag moest voorzitter Piet den Duik cl gezag van een vierh' sponsors opstappen en ook de eventuele nieuwe geld schieters van NAC hebbt" een aantal eisen gestel" Van het standpunt van geldschieters uit niet eens zo'n vreemde gedachte. E' zit echter ook een gevaar lijke kant aan. Wanneer financiers hun interesse" hun speelgoedje hebbe» verloren (Hoogeboom des tijds met Xerxes en Wl niet zo heel lang gelede" Dé Stoop met FC Ams'£*' dam), kan het voortbe staan van een club zelfs" gevaar komen. Voor club blijft het dus zaak nooit op één paard te web' den. - De stormvloedkering in de j schelde. Me> Van onze redactie bill DEN HAAG - Het aantal het eten van besmette n| stegen naar dertien. Meer dan 100 mensen zijn geworden. Overigens verwaf Volksgezondheid geen nieuv Het productschap voor vis heeft in samenwerking met de ministeries van Gezondheid en Visserij een verkoopverbod ingesteld voor alle garnalen, exclusief de Hollandse. Eerder al was de handel in geïmpor teerde Noorse garnalen voor een maand verboden. Het onderzoek naar de be smetting van de garnalen heeft nog geen definitief re sultaat opgeleverd. Vandaar het verkoop-verbod, dat min stens nog deze week geldt. West-Duitsland heeft in verband met de sterftegeval- len in Nederland een invoer verbod afgekondigd voor Noorse garnalen uit Zuid- Oost-Azië. België overweegt een dergelijk verbod. Welke importeur de be smette garnalen in de handel heeft gebracht is nog niet be kend. Enkele grote importeurs en handelaren sluiten niet uit dat het om een afgekeurde partij ging. Vanuit de garna- Ienhandel wordt aangedron gen op strengere wettelijke bepalingen op het gebied van de hygiëne. Illegaal De gevolgen voor de garna- lenhandel wordt catastrofaal genoemd. De meeste impor teurs en handelaren zagen hun omzet gisteren tot eentiende of minder gereduceerd. Ook het productschap vreest dat door de besmetting de garnalen- handel in elkaar zal zakken. Volgens importeur Mulder uit Zoutkamp wordt er binnen de Europese Gemeenschap op grote schaal illegaal gehan deld in afgekeurde partijen. Ook andere importeurs menen dat partijen ondeugdelijke garnalen door sommige han delaren toch op de markt wor den gebracht. Maar zowel het productschap als het ministe ns van Visserij weten niets van een illegale handel. nu over"eden slachtoffers, acht mannen en rijf vrouwen, komen uit Otrecht (9), Amsterdam (1) en Amersfoort (3). Alle slachtof- ars zijn in de leeftijd van 80 tot 90 jaar. De GG en GD in Utrecht as al anderhalve week gele- ®n van de zaak op de hoogte, aar vermoedde dat het om on plaatselijk incident ging. „„A wilde er daarom geen "tbaarheid aan geven om Par>iek te veroorzaken. Alle huisartsen en zieken- uizen zijn inmiddels door de geneeskundige hoofdinspectie P de hoogte gesteld. Daar dat 6n t16115611' d"e denken in Ze besmet zijn, in eerste liftn.tie terecht. Heeft men chten die op dysenterie hi,iu?n (rnisselijkheid, braken, cmÜ ir?mpen' hoge koorts, ___2®nkleurige diarrhee met Het is bar in de horeca za al Fi P'< Bi ee ee ga ui va nii pe ze' on de da ho ka v

de Stem | 1984 | | pagina 14