Van Damme voelt zich thuis bij Hontenisse Etièn van Puyvelde is de blessures beu shandel DE STEM 95~ I ZILVEREN SCHOEN Zweedse schaats ploeg voor OS •land b.v. n eerder I 899.00 I 599.00 I 379.00 I 399.00 NSE GLASHANDEL| Westduitse ploeg voor Serajevo 799.001 F9 1 1.195.00 1.295.00 850.00 649.00 799.00 999.00 845.00 999.00 345.00 199.00 699.00 1.595.00 279.00 549.00 599.00 399.00 P9-- 289.00 399.00 79.00 89.00 799.00 27.50 47.50 99.00 69.00 19.95 49.95 29.95 59.95 199.00 Graauw TOPSCORERSCOMPETITIE AMATEURVOETBAL Nooit spijt FICP claimt geld van Jos Lammertink Jeugdbiljarten in Kattendijke Nederlanders aan de leiding bij WK zeilen Amateurvoetbal Jeugdbiljarten in Wemeldinge A56 voor ks I po.- I 05.- I 49 - I I19'" I 99.- I l95.- I 119.- I [19.- I 65.- I r5'" I 19.- I 50.- f99-- 569.- [519.- 099.- I 259.- 749.- 459.- 489.- 39.- 59.- 79.- e/d.' Dorpsstraat 39 01143-328 lopak A/S, Noorwegen. De Elopak ePak verpakking. Daarnaast houdt leasing en service van Pure-Pak -groep beschikt over diverse pro a. te Terneuzen, waar tevens het is gevestigd. *kt voor haar inkomende orders van de onderdelenvoorraad, van de administratie van n; ij onze leveranciers in ng met technische kennis lis magazijnbeheerder in t tot aanbeveling, gelse taal in woord en ijk. blijvend inlichtingen Ie beglazing/voorzetramen Plaats: veloppe, postzegel is niet nodig, 105, 4530WB Terneuzen DE STAND: 1 N.v.d. Houten, Kloetinge met 12 doelpun ten, 2. B. v. Craenenbroeck, Clinge, met 8; 3. P. Zwart, Sluiskil, P, v. Dorsselaer, Steen, met 7; 4. A. Wilting, Tern. Boys, M. Triest, Steen, E. Audenaerd, Ria W, J. Huisman, Terneuzen, J. Lambert, Vogelwaarde, met 6; 5. J. Klein, AZVV, J. de Block, Hoek, M. de Kunder, Tern. Boys, G. Wolters, Goes, P. Verburg, Goes, F. Verstraeten, Axel, L. v.d. Voorde, HVV '24, E. v. Poucke, IJzendkije, met 5; 6. B. v.d. Broeke, Breskens, r. de Muijnck, Breskens, A. Dru- mont, Clinge, Alb. Mortier, Steen, G. Buijsrogge, Honte- nisse, H. Bun, HVV '24, met 4; 7. J. Spaans, AZW, Th. Hanny, AZVV, F. v.d. Pijl, Hoek, J. Dees, Zaamslag, P. v.d. Hooft, Sluiskil, Th. de Bruijn, Goes, E. Nagelkerke, Steen, P. Dobbelaere, Steen, R. Deveneijns, Biervliet, S. Soulimans, Hoofdplaat, A. Verdonk, Lewedorpse Boys, Uitterhoeve, Lewedorpse Boys, F. Lamens, Ria W., B. Co- rijn, Terneuzen, F. v.d. Veeken, Vogelwaarde, met 3 doelp. CLUBSCORE: 1. Steen met 23 doelp., 2 Kloetinge, Goes, HVV '24 met 19 doelp. 3. AZVV, Tem. Boys, Clinge met 18 doelp. door Rinus Verberkmoes VOGELWAARDE - „Werd vorig jaar de bal nog net van de lijn gehaald of ketste hij te gen de paal naast of terug in het veld, nu vliegt hij in de touwen. Dat is het grote ver schil met het vorige seizoen en nu. Het geluk dat ons toen in de steek liet, is momenteel aan onze kant", zo verklaart Geor ge van Damme het feit dat zijn ploeg Hontenisse in de vierde klas nu zijn mannetje goed staat. Dat dit niet het enige facet is dat er voor heeft gezorgd dat de mannen van trainer Honoré Neefs een probleemlo ze competitie spelen, is voor Hontenisse-aanvoerder en goalie Van Damme duidelijk. Daarvoor loopt hij als 32-jari- ge al te lang mee bij de blauw- witten. „Vorig seizoen liep het voor ons echt belabberd. Door vele blessures waren we ge- noodzaakt veel jonge spelers in te zetten en dat vergde een periode van aanpassing. Het gevolg was dat we in de hoek terecht kwamen waar de klappen vallen. Dat we daar uit, zij het met de hakken over de sloot, goed weg zijn geko men, is te danken aan de hech te eenheid. Iedereen toonde vechtlust en daardoor was, en is trouwens nog, de sfeer goed. Voor een goed resultaat een broodnodig facet in de voet balsport. Trouwens als de sfeer niet goed was geweest dan had ik mijn schoenen al lang aan de wilgen gehangen", aldus Van Damme. Dat Van Damme het bij Hontenisse goed naar zijn zin heeft, valt op te maken uit het feit dat hij al 14 jaar onder de laat staat bij de Kloosterzan- denaren. Voor een man ko mend van 'concurrent' Vogel waarde zegt dat toch wel iets. Het was ook bij Vogelwarde dat hij voor het eerst onder de' lat stond. Als 12-jarige begon hij in de B-junioren om ver volgens onder leiding van Bert van der Meyden door te stoten naar de Al-jeugd die toen nog in de hoofdklas speelde. De overstap naar het keurkorps van Vogelwaarde kwam er echter nooit. Daarvoor stond een man als Guust de Schep per in de weg. Voor Van Dam me, die vol ambitie stond te dringen, kwam de kans om bij Hontenisse onder de lat te ko men. Een mogelijkheid die hij met beide handen aangreep. „Van die verstap heb ik nooit spijt gehad. Ik werd pri ma opgevangen en heb het sindsdien goed naar mijn zin. Dit zowel bij de oude garde als bij de jongeren", laat Van Damme weten. Dat Van Dam me langzamerhand eveneens een jaartje ouder is geworden, blijkt uit het feit dat hij mo menteel de oudste speler is in het keurkorps van Hontenisse. Samen met de 30-jarige Frans van Meelen vormt hij een duo dat een brok ervaring in brengt. Ervaring, die hij eveneens overbrengt op de kleinsten bij Hontenisse. Als trainer van de jonge gardë keeprs werkt hij aan zijn opvolger. „Het wer ken met die gasten is een bele venis waar ik volledig in op kan gaan", zegt hii. Hetzelfde geldt voor zijn in zet als teamspeler. Het moet wel erg tegen zitten als hij niet op de trainingen verschijnt. „Wegblijven kun je niet ma ken tegenover je maats. Daar hebben we een vaste afspraak over gemaakt, waar iedereen zich aan moet houden. Wie toch zo maar wegblijft mag het voor gezien houden voor wat de selectie betreft. Ieder een moet tenslotte zijn steentje bijdragen", aldus de Hontenis- se-doelman. Zo gemakkelijk als Van Damme voornoemde afspraak accepteerde, met een bijna de zelfde gelatenheid onderging hij zijn blessures zoals een ge broken enkel, een tijdelijke observatie in het ziekenhuis na een trap, een gebroken pink en onlangs nog een fiks ver stuikte pols. „Die dingen horen er nu eenmaal bij. Als je speelt, moet je dat maar incal culeren", is zijn motto. Met eenzelfde positie instel ling kijkt hij naar de toe komst. Voor Hontenisse is daar weinig plaats voor pessi misme. „We hebben een goed stel jonge spelers, zoals Guino Buysrogge, Jos de Waal, Gert Sponsele en Robby van Meele. Jan van Jole, Nol Morcus en Johnny Maas reken ik dan met hun 23 jaar al tot de oude ren. Stuk voor stuk jongens die nog veel plezier aan Hon tenisse kunnen beleven en Hontenisse aan hen", besluit oudste selectiespeler George van Damme. STOCKHOLM (AFP) - Het Zweeds Olympisch Comité heeft de schaatsploeg samen gesteld, die van 8 tot 19 fe bruari in Serajevo zal deelne men aan de Olympische Win terspelen. De ploeg bestaat uit vier all- rounders, een sprinter en een vrouw. Voornaamste medail lekandidaat van de ploeg is Tomas Gustafsson. Hij wordt als allrounder vergezeld van Jan Junell, Hans Magnusson en Claes Bengtsson. Als sprin ter reist Jan-Ake Carlberg naar Joegoslavië en het vrou welijke element wordt verte genwoordigd door Anette Car- lén. ALMELO - Door tussenkomst van de KNYVU zal de profsec tie van de Internationale Wie- Ier Unie, de FICP, bij de Ita liaanse wielerbond het achter stallige salaris van beroeps wielrenner Jos Lammertink claimen. Lammertink heeft slechts een gering deel van zijn achterstallig salaris ge had, evenals de Duitse Gregor Braun. KNWU-directeur Harry Meeuwese die zich sterk heeft gemaakt voor Lammertink, verwacht dat nu spoedig een oplossing komt in de beta- lingsgproblemen tussen Lam mertink en zijn voormalige Italiaanse werkgever Benotto. Het geld moet overigens ko men uit een garantiefonds welke alle Italiaanse profwie lerploegen moeten storten bij de wielerbond. Van onze sportmedewerker KATTENDIJKE - Van van daag tot en met zondag 22 ja nuari wordt in café Onder de Toren te Kattendijke het kampioenschap handicap-li- bre voor de jeugd van het dis trict Walcheren/De Bevelan- den gehouden. De organisatie is in handen van OKK en voor deze finale zijn geplaatst: 1. Cor Gouka, Souburg; 2. Marian van Veen, Wemeldinge; 3. Andrea Kie viet, Wemeldinge; 4. Paul de Kraker, Souburg; 5. Jacco Hiemstra, Souburg; 6. Jan Lankhout, Wemeldinge; 7. Ro nald van de Stel, Souburg; 8. Jan Rijpsma, Souburg. FRANKFORT (DPA/SID) - Negenentwintig dagen voor de opening zijn 51 Westduitse sportmensen al zeker van deelneming aan de veertiende Olympische Winterspelen in Serajevo. Het Westduitse Olympische Comité (NOK) wees gisteren in Frankfort vijf alpine-skis ters, zes skilopers, twaalf bob bers, acht rodelaars en 23 ijs hockeyers aan. Drie ijshoc keyspelers zullen bij de laatste selectie afvallen. Het NOK heeft nog geen vertegenwoor digers voor biathlon, skisprin gen, kunstrijden en schaatsen aangewezen. Ook is nog geen definitieve selectie gemaakt bij de alpine-skiërs. Naar ver wachting zal West-Duitsland begin februari met 85 sport mensen naar Serajevo afrei zen. UTOPIA-DAMESTEAM DRAAIT ERG GOD TERNEUZEN - De dames van Utopia hebben zich een stevige positie verworven in de sub-top van de eerste klas in de zaalhandbalcompetitie van de afdeling Zee land. Een daadwerkelijke titelkandidaat is Utopia nog niet, maar de huidige stand op de ranglijst is wel degelijk een indicatie, dat er een stijgende prestatiecurve waar te nemen is. Twee jaar geleden stond Utopia nog in de onderste regionen en vorig seizoen bleek al dat er een kentering op gang kwam. Deze kentering is voor een niet gering deel toe te schrij ven aan trainer Ruud van Hoof. Met zijn komst is er het een en ander veranderd bij SORRENTO - Dankzij een derde plaats in de derde race van de strijd om het wereld kampioenschap Tornado klasse in het nabij Melbourne gelegen Sorrento hebben Willy van Bladel en bemanning Huub Lambriex de leiding ge nomen in het algemeen klas sement. Door achtereenvolgens als tweede, vierde en derde te ein digen hebben Van Bladel en Lambriex een puntentotaal opgebouwd van 16.7. Cairns staat tweede met 21 pnt. De uitslag van de derde race: 1. Chris Cairns (Aus) 2. Chris Jennings (Aus) 3. Willy van Bladel (Ned) 4. Alex Welter (Bra) 5. Brian Lewis (Aus) 6. Graeme Parker (Aus). Stand na drie races: 1. Van Bladel (Ned) 16.7 pnt 2. Chris Cairns (Aus) 21 pnt 3. Randy Smyth (Vst) 32 pnt 4. Brett de Their (Nze) 36 pnt 5. Reg White (Eng) 38.7 pnt 6. Chris Jennings (Aus) 40 pnt. Tweede klas B: Middelburg - Sluiskil, Virtus - RKTVV, WVO - Internos, Dosko - Breskens, NOAD - Boeimeer, Berkdijk - Vlissingen. Derde klas D: Roosendaal - Divo, STEEN - Zundert, Zierikzee - Goes, Steenbergen - De Schut ters, BSC - Clinge, SC Gastel - Jong Ambon. Vierde klas H: Philippine - Axel, Vogelwaar de - Lewedorpse Boys, Bier vliet - Aardenburg, RIA W - IJzendijke, Terneuzen - Hon tenisse, Hoofdplaat - HW'24. Utopia. Zelf zegt hij er het vol gende van: „Toen ik kwam was er sprake van een moeiza me band tussen het eerste en tweede team. Onderling was er weinig begrip. Vanaf de eerste training zijn alle dames bij elkaar gezet, waardoor er veel meer samenhang ont stond en wederzijds begrip. Dit leverde meteen al resulta ten op. Utopia 2 profiteerde van de gezamenlijke trainin gen en werd kampioen in de tweede klas. Het eerste team had en uitstekende start, maar moest naarmate de competitie vorderde terrein prijs geven door een gebrek aan routine en kracht. Dit vooral door in passing van de jeugd. Onder deze twee damesteams zal een dames-juniorengroep die kampioen werd in hun klas. Daarin liepen goede speelsters en die zijn er langzamerhand WEMELDINGE - Dit week einde houdt de biljartvereni ging BVW uit Wemeldinge het kampioenschap derde klas li- bre voor de jeugd van het ge west Zuid-Nederland. Deze eindstrijd wordt ge houden in café Scheepvaart te Wemeldinge en de aanvangs tijd op beide dagen is elf uur. De finale zondagmiddag zal omstreeks vier uur gehouden worden. Aan deze finale wordt deelgenomen door: 1. A. Jo- siassen (St. Jansteen) moyenne 2.86; 2. J. Luycks (St. Wille- brord) 2.83; 3. W. Goossens (Zevenbergschen Hoek) 2.67; 4. P. Goorden (Wouw) 2.63; 5. C. Snelders (St. Willebrord) 2.49; 6. P. van Logten (Rijen) 2.32; 7. M. van Veen (Wemeldinge) 1.57. bij betrokken. Over het eerste jaar waren we niet ontevre den. Dit seizoen hebben we de dames-juniorengroep nog zo veel mogelijk bij elkaar ge houden, maar ze worden nu wel optimaal bij de trainingen betrokken. Er trainen nu drie groepen bij elkaar, die van el kaar weten wat de speelwijze en de aanpak is, zodat het vooral voor de jeugd niet zo'n grote overstap is. Deze werk wijze verloopt uitstekend en dat is zeker voor een groot deel te danken aan Jan Verkerke, de oefenmeester van de jeugd, die bij alle trainingen aanwe zig is en dan ook een deel van de groep voor zijn rekening neemt. Het begint vruchten af te werpen. Beide damesteams spelen nu in de eerste klas. Ook Utopia 2 heeft bewust de overstap gemaakt. Dit team moet langzamer hand verjongd worden en is een uitstekende springplank voor de jeugd naar het stan daardteam toe. Vooral het feit dat Joke Louwerse en Ada Kest, allebei met een enorme staat van dienst en beschik kend over een grote ervaring, gebleven zijn, is voor de op vang van de jeugd belangrijk. Natuurlijk gooit Uotpia 2 nu niet zulke hoge ogen, maar dat mag niet voorop staan. Utopia 1 presteert nu net als vorige seizoen. Een goede start, maar een lichte terugval. Toch zijn we standvastiger en even wichtiger geworden. De trainingsopkomst is goed en de sfeer is nu optimaal. De dames staan voor elkaar klaar en er is wederzijds respect. Tevens is er een goede lijn naar de jeugd toe. Talentvolle aspiranten worden nu zelfs ook al incidenteel bij de trai ningen betrokken. Als we zo blijven werken, durf ik gerust Ruud van Hoof: „Er is een stijgende lijn in de prestaties van de Utopia-dames waar te nemen. Volgend seizoen moeten we mee kunnen draaien in de race om de titel". - f0t0 de stem/cor j de boer te stellen dat Utopia volgend seizoen een team op de been heeft, met een stevige basis, dat voor het kampioenschap kan gaan spelen. Dit seizoen nog niet. We zijn als selectie nog te smal door het wegvallen van Corrie Janssen, dit seizoen uitgescha keld door een knieblessure en het ontbreken van Tina Kra mer, die in het begin van dit seizoen haar enkelbanden scheurde en ook deze competi tie niet meer optimaal in actie kan komen. Zulke tegenval lers kunnen we nu nog onvol doende opvangen, maar dat zal met deze aanpak volgend seizoen anders zijn en daar werken we heel bewust naar toe, zowel Jan Verkerke als ik. Deze competitie is ons streven er op gericht bij de eerste vier te eindigen". "Optimistische geluiden uit het Utopia-kamp. Het is te ho pen voor alle betrokkenen dat het lukt. De plannen zijn in ieder geval ambitieus en voor een plaats als Terneuzen zou een team in de derde divisie niet misstaan. Eigenlijk wordt dat weieens tijd en zo denkt Utopia en met name Ruud van Hoof er ook over. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllg 5 Hulsterloo-aanvoerder Etièn van Puyvelde: „Ik wil graag zo snel mogelijk geopereerd worden. Dan ben ik er misschien begin volgend seizoen weer bij". - foto de stem .cor j de boer Van onze sportmedewerker NIEUW-NAMEN - „Ik word er langzamer hand moedeloos van. Het was de bedoeling dat ik al in september geopereerd zou wor den, maar ik wacht nog steeds op een op roep. Het is nu bijna een jaar geleden dat ik nog eens een,wedstrijd gespeeld heb. Ik ben het goed zat". Een emotionele reactie van Hulsterloo-speler en aanvoerder Etièn van Puyvelde. Begrijpelijk, want het is nu al ruim een jaar geleden, voor de vorige win terstop, dat hij regelmatig in actie kwam. Versleten kniebanden zijn debet aan deze, onvrijwillige stop. Als het aan Etièn van Puyvelde ligt dan wordt hij zo spoedig mo gelijk geopereerd, want de drang naar de grasmat is groot. „Ik kan er maar vanaf zijn. Hoe vlugger hoe liever. Je moet niet vergeten dat er nog een langdurige nabehandeling aan die ope ratie verbonden is. Minimaal een half jaar heb je nodig, zo zei de mij behandelende specialist dokter Corbey van het ziekenhuis te Sluiskil, voor je terug bent. Dan moet al les mee zitten, anders kan het nog wel enke le maanden langer duren. Als ik nu zo spoe dig mogelijk geholpen wordt, kan ik het be gin van de volgende competitie meemaken. Daar streef ik naar, want ik mis de voetbal lerij". De 29-jarige laatste man van Hulsterloo - „mijn plaats wordt overigens voortreffleijk overgenomen door Arnold Segers" - speelt al vanaf de oprichting in 1965 bij die ploeg. Hij hoopt ondanks dat de blessure met de daaraan verbonden operatie hem in het on zekere laat, toch terug te kunnen komen in het eerste team. „Daar stel ik alles voor in het werk", zegt hij. „Ik draai nu al zo'n der tien seizoenen mee in dat elftal, dus je kent de jongens waarmee je samen speelt door en door. Passief ben ik nog steeds nauw ver bonden met dat team, want ik ga als elftal begeleider mee naar iedere wedstrijd. Maar dat is toch heel wat anders dan zelf spelen". Hulsterloo draait, traditiegetrouw voor de winterstop, knap mee in de subtop van de eerste klas afdeling. Promotie Slechts twee punten bedraagt de achter stand op nummer twee in de rangschikking, Koewacht. Een plaats die eveneens recht geeft op promotie. Ziet Etièn van Puyvelde nog perspectieven voor die promotieplaats? „Het kan zeker nog, maar dat is toch niet ons uitgangspunt. Hoofdzaak is dat we nu eens gevrijwaard blijven van degradatie- zorgen. Al twee seizoenen achter elkaar hebben we in de laatste competitiewedstrijd degr- datie moeten ontlopen. Dat speelt beslist niet lekker. Het zou geruststellend zijn als we een aantal wedstrijden voor het einde van de competitie niets meer te vrezen had den. Maar je weet niet hoe het loopt. Mis schien doen we nog wel serieus mee voor promotie. Op Noormannen na, dat voor mij de absolute favoriet is voor de titel, zijn de ploegen in deze klas van gelijke sterkte. Koewacht is een serieuze kanshebber voor promotie, maar de vraag is hoe die jonge ploeg zich houdt onder beslissende omstan digheden. Daarnaast zijn er nog vijf ploegen die een kans maken. Als we erin blijven, en eerlijk gezegd heb ik daar het volste vertrouwen in, dan boeken we een record, want dan spelen we vijf seizoenen onafgebroken in deze klas. Ik zou er in ieder geval gelukkig mee zijn. Als dan alle ellende van die blessures maar achter de rug is. Want ook mijn meniscus is stuk, al neem ik dat maar op de koop toe. Het is toch allemaal aan dezelfde knie en al les kan dan in een keer opgeknapt worden. Dan hoop ik volgend seizoen er weer vol goede moed tegenaan te kunnen gaan". VOLLEYBAL - De volleybal wedstrijd voor de Europa Cup voor landskampioenen tussen de dames van Traktor Schwe- rin en Eczacibasi is woensdag in Istanboel door een misver stand niet doorgegaan. Vol gens het bestuur van de Turk se vereniging was maandag een telegram binnengekomen van de Europese volleybal- bond met de mededeling dat Schwerin zich uit het toernooi had teruggetrokken. Toen de Oostduitse ploeg zich woens dag wel in Istanboel meldde voor het duel, was het voor Ec zacibasi niet mogelijk een team op de been te brengen. De internationale volleybal- bond heeft nog niet besloten wat er nu moet gebeuren. VOETBAL - West-Duitsland heeft in Leningrad het inter nationale 'Valentin Granat- kin'-voetbaltoernooi voor spe lers tot achttien jaar gewon nen. Op de laatste dag hielden de jeugdige Westduitsers, die a' zeker waren van de eerste plaats, de Sovjet-Unie op 1-1. De Sovjet-Unie werd daar- d. or tweede. België klasseerde zi< h als derde door een over winning van 2-1 op de Vere nigde Staten. VOETBAL - De 31-jarige Deense international Allan Si- n onson is gisteren geopereerd a jn de achillespees. Simonson, die zijn grootste triomfen vierde in de Bundesliga bij Borussia Mönchengladbach, speelt momenteel weer in zijn geboorteland. De kleine aan valler had een belangrijk aan deel in de kwalificatie van De nemarken voor de eindronde van het Europees kampioen schap in Frankrijk. Simonson hoopt in maart, bij het begin van de Deense competitie, zijn rentree te kunnen maken. VOETBAL - De voormalige Westduitse international Han nes Bongartz moet stoppen met voetbal. De 32-jarige spel verdeler, die in West-Duits land furore maakte met de schaarbeweging, kampt met een ernstige beschadiging van een lendenwervel en een tus senwervelschijf. Hij stond het laatst onder contract bij FC Kaiserslautern. Bongartz wil zich in de toekomst beroeps matig bezig houden met de draf- en rensport.

de Stem | 1984 | | pagina 9