len?" Vrouwenbond niet vies van thuiswerk "agin^ goedkopemelk en boerenkaas op markt lAdvocaat wordt esaan I onbetaalbaar zoetji L FNV-ambtenaren boos op Rietkerk en andere bonden )eireiyd beter regelen in plaats van verbieden Bloemetje voor de koningin ONDERZOEK DIRECTEUR MUNTENMUSEUM ASSEN Voor 20 miljoen zwendel met oude munten OVERLEG WOORDBREUK' Meer kans op ongeluk dan op een prijs CONSUMENTEN-GELDGIDS: Per dag 2,5 min schadè door files "u GRATIS OfTII ELK POSTKANTOOR UW EIGEN UIVER-SOUVENIR Lubbers wil geen uitstel besluit over Euroraketten BINNENLAND J Tien Capelse Molukkers voorgeleid Mariënburggroep ontving 2200 reacties TTTTTTmTSTTTT^ losgewoeld, omdat me de 'Dwaze Moe ezen dat daardoor ho- Jlitairen hun misdadi- rgeschikten te mild oestraffen. 'at ook feitelijk zal ge- is niet te zeggen; |er zijn aanwijzingen niet zo'n vaart zal lo- 'olgens de eerder aan- de kenner van het aat met name de mili- p te popelen om - als id die afdruipt met de tussen de benen - zo iogelijk de stilte van de \e te mogen opzoeken, 'snelheid waarmee de re structuren uiteen wordt het best geillu- aan de hand van de kentenissen die afge- orden. Het lijkt erop de verantwoordelijke fren haast maken met ea culpa'. De tijd van dediging, zoals dat op tst van het junta-tijd- nog wel gebeurde, is j- waarnemer: „Het mi- blok is vooral uiteen- Jen door de enorme af- van de Falkland-oorlog. ande tegenstellingen n de strijdmachten zijn br aangescherpt en er is Icheiding van geesten ban tussen de hogere en b officieren Als je nu len hoort praten over de Inas-oorlog dan spreekt I frustratie uit en haat Is de top. Zo de militai- loit gezag uitstraalden pn ze het door de Falk- I volkomen verspeeld. Ze Sn niet eens in staat hun ■lij ke werk - oorlog voe- Inaar behoren te kunnen uilen. Zonder Falklands ket proces dat nu plaats- I in Argentinië nooit zo'n t kunnen krijgen". ran deze eeuw leert dat leke machten de kerk - dan ook - alleen be- fn als legitimatie van denkpn, streven en leien. Weigert de kerk ol te spelen, dan wordt ze |chterhaald instituut ter- geschoven. In dit ver krijgt ook een recente hraak van de Ameri Jise katholieke gods- Istwetenschapper Grego- [Baum meer betekenis constateerde dat stenen heden ten dage lit de identificatie van xisten als de wereld van |n en het westen als de je wereld menen vanuit geloof verplicht te zijn J Amerikaanse (politieke, ptaire en economische) in de wereld te moeten Inen. In de laatste woor- I van presidentieel woord rder Speakes is die poli- [e bruikbaarheid van het licaan voor de Ameri [nse zaak te proeven. Di- ïatieke kringen wijzen op de Amerikaanse irdering van het Vati- Lnse beleid in Latijns- lerika dat gebruik van ge ld voor gerechtvaardigde |vormingen verwerpt en betekent voor Washing- derhalve verwerping van Velgevallige revolutions! bewegingen. Diplomaten (zen ook op Vaticaanse un voor de Libanese presi- jit Gemayel. maar vooral op de niet aflatende pau- [jke steun voor de Poolse ifhankelijke vakbeweging Jidariteit, hetgeen Reagan lelk geval ook 'goed te pas it in zijn koude-oorlog- ipak. anderzijds is het duidelijk het diplomatieke aanzien het Vaticaan door de su- rmachtelij ke erkenning :htig wordt versterkt. Het best zijn dat de huidige is graag ook onder deze jg wil varen om zijn mo ei beleid in en buiten de rk te versterken. De vraag echter of deze ontwikke- ig inderdaad zo gunstig is or de kerk als Volk van >d. Twijfel lijkt mij meer n gerechtvaardigd. Consument profijt van beleid EG Tot 25 januari 1984 ligt er voor iedereen op het post kantoor een speciale Uiyer- prentbriefkaart klaar. Win op deze kaart een bijzonde poststempel en een stemp van Melbourne? Dat kan, lees dan de bij de prentbr' kaart gevoegde aanwijzing l Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - De kans om ten gevolge van een ver keersongeval te overlij den is bijna 500 keer gro ter dan de kans op de hoofdprijs van de Neder landse Lotto. Dit blijkt uit een on derzoek van de Consu mentenbond naar kans spelen die in Nederland gespeeld kunnen worden en de winstkansen hier bij. Volgens de heer Knopff van de Consumentenbond is er bijna geen Nederlan der die niet regelmatig gokt. Je kan beter vra gen wie er niet gokt. Ze ker 80 tot 85 procent van alle Nederlandse onder danen gokt regelmatig", aldus de heer Knopff. Er wordt volgens de Consumentenbond voor ruim een miljard gulden verspeeld per jaar. Zeker de helft hiervan ver dwijnt naar de Staatslote rij. Veel ziet men van zijn ingezette geld meestal niet terug en de conclusie van de Consumentenbond is dan ook dat men nooit aan een kansspel mee moet doen als men snel rijk wil worden. De beste manier om aan gokken geld te verdienen is door zelf een kansspel op poten te zetten. Dit wordt echter door de Nederlandse staat tegengewerkt met allerlei beperkende maatregelen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Nederlandse huishoudens hoe ven dit jaar niet bang te zijn voor noemens waardige prijsstijgingen van melk, boter, kaas, brood en vlees, want de boeren vangen de klappen op. Dat zijn de gevolgen-i n-een-notedop van de voor stellen die het dagelijks bestuur van de EG afgelopen donderdag heeft gedaan. Om het overstelpende aan bod landbouwprodukten in te dammen en de eigen begroting te ontlasten wil de Europese commissie de subsidies aan de boeren dit jaar min of meer bevriezen. Gemiddeld mogen de prijzen minder dan één procent stijgen. Daar merkt de Nederlandse consument weinig van. De ge troffenen zijn ditmaal de agrariërs en onder hen vooral de veehouders. Een woord voerder van het Landbow- schap schat, dat de gemiddelde veeteler er dit jaar tot 10.000 gulden netto op achteruitgaat. „Onze economen hebben een inkomensachteruitgang over de hele linie van 2,5 procent becijferd, maar de klap in de veeteelt is veel groter." Dat komt, omdat tegelijker tijd met de prijs voor melk de zogenaamde monetair com penserend bedragen (de mbc's, een soort exportsubsidie voor produkten uit landen met een sterke munt) flink worden te ruggeschroefd. En dan zit de melkveehouder nog met de su perheffing van 56 cent per li ter op teveel geproduceerde melk. Deze opeenstapeling van maatregelen zal tal van be drijven in ernstige moeilijkhe den brengen, voorziet het Landsbouwschap. Deskundi gen van het schap zijn daarom bezig aan de opstelling van een soort overlevingsplan voor de veehouderij l an onze redactie binnenland I "EN HAAG - Iemand van wie leen spiksplinternieuwe auto I volhardt in weigeren te star- I len, het huwelijk op de klip- Pen is gelopen of de buurman I al te uitbundig het mes in de I Semeenschappelijke coniferen I neeft gezet en die de zaak wil I aanvechten voor de rechtbank I nde meeste gevallen niet I om een advocaat heen. Die advocatenhulp dreigt I evenwel onbetaalbaar duur te worden. Izegt Consumenten- ond in het jongste nummer I an de Consumenten-Geld- I is het onmogelijk I andere deskundigen dan I ^aten in de arm te nemen at in civiele zaken (bij oorbeeld echtscheiding of °Ptie) alleen een advocaat het woord mag voeren voor de rechtbank. Een enquête van de Consu mentenbond onder zijn leden naar kwaliteit van werk en tarieven van advocaten levert nogal wat kritiek op richting advocatuur.Met name de hoogte van de rekening en de specificatie daarvan krijgen het te verduren. De bond noemt die kritiek niet zo vreemd omdat het uur tarief vorig jaar 232 gulden bedroeg en omdat controle op de gerekende uren vrijwel on mogelijk is. De Consumenten bond wil daarom een beter systeem: bij voorbeeld dat van de staat bij berekenen van de vergoedingen voor advocaten die gratis rechtshulp verlenen. In die gevallen wordt per zaak een bedrag vergoed, aangepast aan de moeilij kheidsgraad. Vooral de superheffing maakt het niet langer interes sant melkoverschotten naar de melkfabriek te brengen. Naar verwachting zal daardoor de verkoop aan de boerderij van 'zwarte melk', beneden de winkelprijs, een hoge vlucht nemen. Minister Braks heeft al aangekondigd dat daarop een strenge controle zal wor den uitgeoefend, maar de wet schrijft voor dat boeren hun zelfgeteelde produkten aan huis mogen verkopen als dat netjes aan de fiscus wordt ge meld. In de praktijk zal een flinke hoeveelheid niet wor den opgegeven, zodat een zwart circuit ontstaat. De con trole die minister Braks wil laten houden moet zich dus noodgedwongen beperken tot de kwaliteit. Om hun inkomen wat op peil te houden zullen heel wat boeren overgaan tot het zelf maken van kaas en boter. Im mers de interventieprijzen (de prijs waartegen de EG teveel geproduceerde boter en kaas uit de markt neemt en opslaat) gaan flink omlaag. Ook daar van profiteert de huisvrouw. Bij de graanprodukten is het beeld al niet veel anders. De prijsbevriezing zal ook het brood bij de bakker niet doen stijgen. De situatie in de vleessector ligt wat i ingewikkelder. Pre cieze cij fers zij n niet te geven, maar voorspelbaar is dat de slechte prijs die veehouders voor hun melk krijgen een toename van de slachting van vee tot gevolg heeft. Dat kan in de winkel leiden tot een be nedenwaartse druk op de prijs van rundvlees, waardoor het effect van de 1,5 procent ver hoging die de commissie voor stelt weer wordt tenietgedaan. Naar verwachting zullen er ook veetelers zijn die uitwij ken naar de varkenshouderij met al even voorspelbare ge volgen. Van onze redactie binnenland DEN HAAG De files veroor zaken jaarlijks een schade van 662 miljoen gulden. Per werk dag is dat 2,5 miljoen. Dat heeft de Stichting Weg laten uitrekenen aan de hand van twee onderzoeken, waar van het laatste vrijdag is ge publiceerd. Het vrachtwagenverkeer lijdt 112 miljoen gulden scha de. Ruim anderhalf jaar gele den maakte de Stichting Weg bekend dat het woon-werk- en het zakelijk verkeer met per sonenauto's 550 miljoen schade lijdt. ADVERTENTIE (ADVERTENTIE)^^ °e fabrikant van de Doe-het-zelf permanent van het merk „Golf Lok" maakt het volgende bekend. Den produktiepartij van het merk „Golf Lok" bevat een afwijkend concentraat van één van de componenten. Daardoor kan in bepaalde gevallen beschadiging van het haar en/of irritatie van de hoofdhuid optreden. Het gaat hier uitsluitend om 2948 gele karton-verpakkingen met glazen flakons van 100 ml, welke flakons aan de onderzijde zijn voorzien van het nummer 4470. Gebruikers van „Golf Lok" permanent wordt aangeraden flakons met nummer wo niet te gebruiken, maar ongefrankeerd op te sturen naar Antwoordnummer °628, 241 0 VB Bodegraven, óók indien het flakonnummer niet goed leesbaar Z0L' zijn. Desgewenst kan informatie worden ingewonnen bij de afdeling Konsu- "fentenservice, tel. 01726-19210, toestel 130, van 8.00 tot 21.00 uur (ook 3 zaterdags). Bij terugzending gelieve u uw giro/banknummer te vermelden voor "vermaking van het aankoopbedrag en de eventueel door u gemaakte verzend kosten De fabrikant van het merk „Golf Lok" heeft tevens maatregelen genomen om de etreffendé partij uit de winkels te nemen. door onze verslaggever ASSEN - In Nederland is het afgelopen jaar aan verza melaars voor minstens twintig miljoen gulden aan valse oude munten verkocht. De stukken worden in huis vlijt nagemaakt in Libanon. Indonesië en Italië, vervol gens ons land binnenge smokkeld en dan verkocht op rommel- en vlooien markten. Dit zegt directeur L.T.Palmbergen van het Muntenmuseum in Assen en voorzitter van de vereniging van postzegel- en munten- verzamelaars 'Het Motief'. Palmbergen komt tot die conclusie na een jaar lang onderzoek van de ervarin gen in het ledenbestand van zijn vereniging te hebben gedaan. „En vanochtend nog kreeg ik drie mensen op be zoek die munten op echtheid wilden laten controleren. Het was weer meteen raak. De klanten hadden drie Lo- dewijk Napoleons uit 1808, zes kroningsrijksdaalders van 1898 en een rijksdaalder uit 1863 bij zich - allemaal vals. De tien munten tesa- men waren aangeboden voor een bedrag van zesdui zend gulden." „Buiten de bonafide han del voltrekt zich een grote zwendel", aldus Palmber gen. „En de politie kan er nauwelij ks bij betrokken worden - hoewel wij wel aangifte doen. De moeilijk heid is het aantonen van de oplichterij. De verkopers verschuilen zich achter de opmerking dat ze geen enkel verstand hebben van munten, ze er gens gevonden hebben of te- goedertrouw hebben ge kocht en verder wilden ver handelen. Palmbergen: „Be wijs het tegendeel maar eens.Ik heb al enkele ma len bij Kamerleden aange drongen op stappen om de wet zodanig te veranderen dat die zwendel niet langer mogelijk is." De valse munten zijn meestal moeilijk van echte te onderscheiden. Vaak zit er een laagje verguldsel of zilver op. Ook ontbreekt wel eens het randschrift 'God zij met ons' of is dit onnauw keurig aangebracht. Wie snel zekerheid wil hebben kan het beste naar het Mun tenmuseum, aan de Ceder laan 1 in Assen stappen. Palmbergen: „En de munten dan niet eerst betalen, maar er bijvoorbeeld een optie op nemen." Koningin Beatrix kreeg vrijdagmiddag in Groningen bij de ope ning van de nieuwe kli niek voor neurochirur gie van het Academisch Ziekenhuis een tuiltje bloemen van het zesja rige patiëntje Anna Schipper. - fotoanp DEN HAAG - Premier Lub bers voelt er niets voor na pas juni een besluit te nemen over de plaatsing van kruisraket ten op de luchtmachtbasis Woensdrecht. „Er zijn bij de regering geen wijzigingen in het tijdschema. De interne planning gaat ge woon door", aldus de premier na afloop gistermiddag van de wekelij kse ministerraad. Hij zei dit als reactie op de voor stellen van de CDA-er De Boer, die op zijn minst uitstel van het plaatsingsschema wenst om te voorkomen dat „het Navo-dubbelbesluit op een nieuwe wapenwedloop uitdraait." Lubbers liet zich niet uit over zijn motieven om aan de besluit-procedure vast te hou den. Wel zei hij erop te hopen dat het „politiek-mentale kli maat" in de verhoudingen tus sen Moskou en Washington wat opklaart tijdens de ont wapeningsconferentie in Stockholm. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De FNV-ambtenaren zijn boos op de andere ambtenaren-bonden, die weer met minister Rietkerk (Binnenlandse Zaken) gaan praten. Na het mislukte overleg van eind vorig jaar willen de klei nere ambtenaren-bonden op nieuw proberen om een ak koord te sluiten over het inle veren van salaris. De FNV- ambtenaren vinden dat hun collega's daarmee vrijwillig naar de slachtbank stappen. De ambtenaren van CCOOP, CMHA en AC, gaan volgende week naar 'minister Rietkerk voor 'technisch over leg'. Dat is een informeel ge sprek. Het kabinet gaat er nog steeds vanuit dat de ambtena ren de komende jaren flink zullen moeten inleveren. De hogere- en CNV-ambtenaren vinden het verstandig om een meer-jarig akkoord met de minister af te sluiten, zodat de bezuinigingen definitief vast liggen. De FNV-ambtenaren (ACOP) vinden dat 'onbegrij pelijk'. ACOP-voorzitter Van de Scheur denkt dat de andere bonden daarmee 'ja' zeggen tegen het inleveren van bijna zeven miljard gulden plus de prijscompensatie die men kwijt raakt aan arbeidstijd verkorting. Van de Scheur verwijt zijn collega's 'woord breuk' om toch weer met Riet kerk om tafel te gaan zitten. Overigens hebben de FNV- bonden de laatste weken wel meegedaan aan eerder infor meel overleg op het ministerie. De FNV-bonden hebben mi nister Rietkerk wel een zelfge maakt wetsontwerp gestuurd, waarin wordt voorgesteld voortaan een „normale" cao voor ambtenaren af te sluiten. Daarover zou volgende maand overleg gevoerd moeten wor den. Nu kan de minister van Binnenlandse Zaken altijd zijn eigen zin doordrijven, als het parlement daarmee ak koord gaat. Volgens het wets ontwerp van de FNV-bonden „blijft de politieke verant woordelijkheid van de minis ter van Binnenlandse Zaken onaangetast. Lijsttrekker HET bestuur van de PvdA heeft een voorkeur voor me vrouw len van den Heuvel als lijstrekker voor de PvdA bij de aanstaande verkiezingen voor het Europees Parlement. Bij een stemming in het par tijbestuur kreeg mevrouw Van den Heuvel tien stemmen tegen Piet Dankert, de voor zitter van het Europees Parle ment acht stemmen. PvdA- fractievoorzitter Den Uyl woonde de vergadering niet bij. Grote klassen OP scholen met grotere klas sen blijven aanzienlijk meer kinderen zitten, moeten meer leerlingen herexamen doen en treden meer leraren vroegtij dig uit. Als de gemiddelde klassegrootte met slechts één wordt verhoogd kost het extra zittenblijven in de eerste fase van het voortgezet onderwijs ons land per jaar meer dan veertig miljoen gulden. Dit heeft drs. W. Stoel van het Re searchinstituut voor het On derwijs in het Noorden (RION) uitgerekend. Pap ter DE nettobedrijfswinst van Koninklijke Nederlandse Pa pierfabrieken (KNP) over 1983 zal in de orde van grootte lig gen van f 24 miljoen wat drie maal zo veel is als in 1982. Hiernaast zullen per saldo nog aanzienlijke bijzondere baten worden behaald. De voorzitter van de raad van bestuur, de heer F. de Wit, heeft dit vrij dag meegedeeld. Tunnel MINISTER Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat en burgemeester en wethouders van Rotterdam hebben over eenstemming bereikt over de bouw van de Willemspoortun- nél onder de Nieuwe Maas in Rotterdam. JS <57 V? De Boer zegt dat we nog een beètje moeten wachten en dan komt De Vries en die zegt dat De Boer dat nooit uit z'n mond had mogen laten vallen. Dat is zo ongeveer politiek in Neder land. Het gaat in dit geval over kernraketten, maar dit is de gang van zaken bij elk moei lijk onderwerp. Binnenkort praten ze over de media-nota, over Nederland 3. Nou, dan zet ik een ander net op. Wat moeten we met het Derde Net? Een net is om er achter te vissen en dat zal ook wel ge beuren. Uitgevers geven zich uit voor de juiste programma makers en omroepen roepen om meer zendtijd. Er zal wel een heel ingewik keld tussenvoorstel uit de bus en in de buis komen. Maar de media-nota heeft mij toch op een goed idee gebracht: er moet een Derde Kamer opge richt worden. Daar zal iedereen zich met po litiek bezig moeten kunnen houden, eigenwijze betweters, zakenjongens met smeergeld in de binnenzak, luidruchtige actiecomités, ludieke protest groepen, ingezonden brieven schrijvers en ga zo maar door. Uren, dagen, eventueel maan den kan daar gezwetst, ge schreeuwd en gevochten wor den. Het meubilair moet dus van jeugdhonk-kwaliteit zijn. Een crisiskachel kan voor de warmte zorgen. A In die Derde Kamer kunnen alle loze kreten opgevangen worden, zodat wij er niet mee worden lastig gevallen. Aad van den Heuvel en Sonja Ba rend nemen voortaan daar hun programma op, zodat liefheb bers het toch kunnen volgen. Op het derde net.. MERIJN ROTTERDAM - Tien van de veertien Zuidmolukkers, die zich woensdag bij de Capelse politie hadden gemeld in ver band met de gewelddadighe den worden aan de officier van justitie in Rotterdam voorgeleid. Dit heeft justi tiewoordvoer- der mr W.A. de Saint Aulaire, vrijdag meegedeeld. De Capel se politie had donderdag drie Molukse verdachten in vrij heid gesteld omdat hun aan deel in de ongeregeldheden ge ring is geweest of omdat het bewijs tegen hen zwak was, aldus de Saint Aulaire. De d^g ervoor was een Molukker op vrije voeten gekomen omdat diens bemoeienissen margi naal waren geweest. Van onze redactie geestelijk leven TILBURG - De zogenoem de 'Mariënburggroep' heeft op haar oproep in no vember vorig jaar om de impasse in katholiek Ne derland te doorbreken 2200 reacties gekregen. De groep komt dinsdag 17 ja nuari bijeen om zich nader te beraden. Deken Bijl van Tilburg deelde desgevraagd mee dat het overgrote deel van de reacties bijval betuigt. Op grond hiervan neemt hij aan dat de 'Mariënbur- groep' haar initiatief ver der zal gaan uitwerken. Hij kon niet zeggen welke concrete stappen te ver wachten zijn. Vorig jaar lanceerde de Mariënburggroep, waar van prominente Nederlan ders deel van uitmaken, een wat genoemd werd 'laatste poging' om al die krachten te mobiliseren met behulp van wie de im passe in de Nederlandse katholieke kerkprovincie zou kunnen worden door broken. De groep consta teerde onder meer een steeds groter wordende verwijdering tussen bis schoppen en basis. Door Louis van de Geijn AMSTERDAM - De Vrouwenbond FNV is niet langer vies van thuiswerk. Het is geen 'verborgen kwaad' maar een onzichtbaar stukje werkgelegenheid waar nodig het één en ander geregeld moet worden. Dat laatste zal overigens nog moeilijk genoeg zijn, geeft voorzitster Karin Adelmund van de Vrouwenbond grif toe. Thuiswerk is haast ongrijp baar, niet in de laatste plaats omdat de thuiswerksters zelf niet bepaald te koop lopen met hun eventuele problemen. Een recente proeve van die problemen hebben gisteren twee studentes van de Univer siteit van Amsterdam afgele verd. In opdracht van de Vrouwenbond FNV hebben zij geprobeerd inzicht te krijgen in de omvang van het thuis werk-fenomeen. Karin Adel mund was er tevreden over, maar zij stelde wel vast dat van de twee concrete vragen die de bond had gesteld, er één niet en de ander maar zeer ten dele was beantwoord. Zij troffen in Amsterdam en omgeving zo'n 75 bedrijven aan die een deel van de pro- duktie aan thuiswerksters uit besteden, waarschijnlijk 'het topje van de ijsberg'. De politiek toont de laatste jaren, mede door toedoen van de Vrouwenbond, wat meer belangstelling voor thuiswerk. Een motie in de Tweede Ka mer heeft geleid tot de oprich ting van een werkgroep 'thuis arbeid' bij het ministerie van sociale zaken en werkgelegen heid. Die werkgroep heeft vo rig jaar het Tilburgse Insti tuut voor Arbeidsvraagstuk- De beide onderzoeksters, Ike Overdiep en Marja Visser. - FOTOANP ken opdracht gegeven om na te gaan wat de problemen kunnen zijn bij het onder zoeken van het verschijnsel 'thuiswerk'. Die verkenning wordt eind januari afgerond. Vrouwenbond-voorzitster Karin Adelmund vreest dat daarin zo veel problemen wor den opgeworpen dat het nooit tot een echte studie naar thuiswerk komt en dat het overheidsbeleid in feite be perkt blijft tot toekijken. De Tilburgse onderzoeker Val kenburg bestrijdt dat. Het vooronderzoek wijst inder daad een reeks moeilijkheden aan waarmee een studie naar thuiswerk te maken krijgt, maar zal beslist niet een voortzetting van onderzoek afwijzen. De Vrouwenbond FNV wil bij de andere FNV-bonden aandacht vragen voor de posi tie van thuiswerksters. Nog dit jaar, aldus Karin Adel mund, moet een aantal zaken geregeld worden: schriftelijke werkovereenkomsten, thuis werkionen gekoppeld aan het minimumloon, opzegtermij nen, sociale verzekeringen en onkostenvergoedingen. De Vrouwenbond wil ook een regionaal steunpunt op gaan zetten, dat het contact tussen de vakbeweging en de thuiswerksters kan verge makkelijken. Als dat voldoen de weerklank vindt, over weegt de Vrouwenbond verder de vorming van thuiswerkcol lectieven. I

de Stem | 1984 | | pagina 3