[NOOK'S Jaar cel geëist ïegen dealer uit Vlissingen Reconstructie Cloosterstraat schiet goed op Bredabus verworven recht B en W Hontenisse wijzen voorstel bezuinigingen af Veel te doen in wijk Den Dullaert Rundvee houderij houdt studiedag Speciale envelop bij postkantoor in Nieuw-Namen EGENHEID Voor heel Zeeuwsch- Vlaanderen wereld aan. DORPSRAAD CLINGE AAN ZWN: NA OVERLEG MET SCHOOLBESTUREN V erlichtingsactie ANWB in Terneuzen eren ierspectieven, JTOMOBIELBEDRIJF B.V. Reddingsbrigade Kloosterzande hervat trainingen Knobbelzwanen stierven hongerdood Axel krijgt emancipatie steunpunt naar uithoek, In drukke baan |een rustig [lat, eveneens, eenzaam. Dat 't Maar wat doe beseft, dat "die zelfde situatie Eenzaam gevoel, ekt, komt u wel- ^n, volleybal, een zamen gezellig imen koken schoolkantine? ie eenzaamheid )e een pakt een (vriendin, limit en als u let nummer van de achterzijde le nummer /eg wijst naar de formatie over de lats. Plaatselijk nieuws Hulst Plaatselijk nieuws Clinge Lamswaarde Koewacht Ruim ton voor groen in Goes VAJLV AJhXhJLUÏAMU Ton nnniMfl 7CCI AMn /i Dm te zoenen irticulieren nk|e, jubileum, receptie, verloving, overwinning, braham, openbare dank, nag best eens in de krant jina familieberichten ;n duur hoeft het niet te :osten nog geen tientje) colom 1,75. Een grote 25 Voor het plaatsen van ing met een formaat van en wij 12.50 toeslag i op aanvraag Bij niet i/ordt 2,50 adm.kosten Drden niet geretourneerd eet uw tekst 2 dagen voor èn van onze kantoren, ren stuurt u eveneens 2 ing naar Postbus 3229, MB Breda s het recht voor, teksten n redenen te weigeren. gingsnieuws kolom op donderdag. Was: Wil je bellen? weken is te lang, varl jou. Mis je verschrikkel lijk P. REDA, tel. 076-870591 Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Voor de Reddingsbrigade Kloos- terzande is de winterstop voorbij. Vandaag begint men weer met de zwemtrai- ningen in het zwembad te Zelzate. Ook geïnteresserden kun nen eens meegaan om een kijkje te nemen hoe het er allemaal aan toe gaat. De bus vertrekt in de Zoute- straat te Hulst om 16.50 uur, bij de bushalte in Terhole om 16.55 uur, in Kuitaart om 17 uur, aan het Marijkeplein in Kloosterzande om 17.05 uur en in de Bossenstraat te Vogelwaarde om 17.15 uur. Er wordt in Zelzate ge zwommen van 18 tot 19 uur. De vastgestelde data tot aan het zomerseizoen zijn 14 en 28 januari, 11 en 25 februari, 10 en 24 maart en 14 en 28 april. Belangstellenden kun nen een maand lang vrij blij - vend meegaan. Alleen de buskosten a 2 gulden moeten betaald worden. Vrijdag 20 januari houdt de reddingsbrigade de jaar lijkse bingo-avond in hotel van Leuven te Kloosterzan de. Ook hierbij zijn alle be langstellenden welkom. De hoofdprijs is een fiets. De bingo begint om 20 uur. Hontenisse: meer geld per leerling Van een onzer verslaggevers HULST - De zeven knobbel zwanen die de afgelopen tijd in Hulst dood zijn aange troffen, zijn niet gestorven aan een mysterieuze ziekte, maar doodgegaan van de honger. Tot die conclusie komt het Centraal Diergeneeskundig Instituut in Lelystad, dat een tweetal dode zwanen heeft onderzocht. Een volwassen man netjeszwaan, afkomstig van het De Vospiantsoen, wordt in het onderzoek geken merkt als extreem mager en taal uitgeput. Een eveneens onderzocht jong uit de Moerschans bleek een ach tergebleven en zeer mager jong. „De dieren zijn gestor ven tengevolge van verhon gering", luidt dan ook de conclusie. Het Diergenees kundig Instituur wijst erop dat plantsoenvogel in de herfst zijn ingesteld op voedsel van het publiek. De gemeente wordt dan ook ge adviseerd om de zwanen voortaan vanaf oktober bij te voerderen. Veel zwanen om te voede ren zijn er evenwel niet meer over. De twee op de vijver in het De Vospiant soen zijn dood aangetroffen, terwijl op de Moerschans al le vijf jonge zwanen van het daar rondpeddelende ouder paar zij n geveld. AXEL - De stichting Vrouwenemancipatie Zeeland opent donderdag 19 januari haar nieuwe steunpunt aan de Wilhel- minastraat 41 in Axel. Het emancipatiesteun punt is er al sinds 1 no vember van het vorig jaar maar gaat officieel pas van start als gedepu teerde mevrouw E. Ma- ris-Koster de deur heeft geopend. Dit gebeurt om 10.00 uur. Een half uurtje later maakt de gedepu teerde kennis met eman cipatiewerkster Charlot te van Hoorn-Visser en de begeleidingsgroep voor de regio Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. 'Gewone' vrouwen kunnen dat 's middags doen tussen 13.30 en 16.00 uur of 's avonds van 20.00 tot 22.00 uur. Het steun punt bereikbaar op dins dag, woensdag en don derdag van 9.00 tot 12.00 en donderdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. tel 01155-2442. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Ondanks de noodzake lijke bezuinigingen, willen burgemeester en wethouders van Hontenisse het bedrag dat de lagere scholen ieder jaar per leerling van de gemeente krijgen met 25 gulden verhogen tot 475 gulden. Het college komt met dit voorstel, naar aanleiding van het overleg dat er is geweest met de schoolbesturen in de gemeente. Die voeren vooral de daling van het aantal leerlingen aan, wat hen minder geld in het laatje brengt. En dat, terwijl de kosten die niet aan het aan tel leerlingen gebonden zijn even hoog blijven. Onder die kosten valt een deel van de leer- en hulpmiddelen en een deel van de overige noodzake lijke uitgaven, zoals bijvoor beeld de telefoon. Uit het over leg is naar voor gekomen, dat voor de opvang van de niet be ïnvloedbare uitgaven een stij ging van het bedrag per leer ling nodig. Volgens B en W is er in de begroting voor dit jaar enige ruimte om dat bedrag wat op te krikken, omdat er rekening is gehouden met meer leerlin gen dan er nu verwacht wor den. Stichting Ideële Reclame SB® Van onze correspondente MIDDELBURG - Na een korte maar hevige carrière heroïneverslaafde liep de 19-jarige Vlissinger G.M. tegen de lamp, omdat hij na een serie inbraken in juni en september tenslotte besloot te gaan dealen. Lang had het dealerschap op de lange baan geschoven en -iet geduurd (zo'n drie a vier ■reken in de maanden septem ber en oktober van het vorig l aar) maar wel lang genoeg I om hem in de 'scene' de naam bezorgen van een 'groot teler'. In zijn verdediging haalde |mr. Schieman fel uit naar I Kinderzorg, dat de tragische I oeroïnecarrière van M. had I sunnen voorkomen, wanneer Ifr maar eerder was ingegre- pn. Immers: het was allang 1 duidelijk dat M. er aan toe was relfstandig te gaan wonen. he zaak werd echter telkens tenslotte trok M. in een kraak pand „En", aldus de raadsman, „het is genoegzaam bekend dat in deze kringen een stickie of de spuit de plaats innemen van onze gebruikelijke koffie en een borrel". Binnen zeer korte tijd was M. dan ook verslaafd geraakt en toen moest hij wel gaan in breken en tenslotte dealen. Officier van justitie mr. Stein eiste tegen de Vlissinger een jaar waarvan vier maan den voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. Verder is uit het gesprek met met de schoolbesturen ge bleken, dat de niet uit Kloos terzande afkomstige schoolbe sturen niet erg enthousiast zijn over het schoolzwemmen. Een en ander is te wijten aan de lange reistijden, waardoor de resterende tijd voor het schoolzwemmen op zich mini maal is en niet opweegt tegen de dure reiskosten. Als com pensatie hiervoor, aldus b en w in hun voorstel aan de ge meenteraad, zou een extra verhoging van het bedrag per leerling kunnen dienen. Het voorgestelde bedrag van 475 gulden geldt overigens niet voor de Mariaschool in Kloosterzande. Die krijgt evenveel als vorig jaar, name lijk 378 gulden. Die school is namelijk van de gemeente, die zelf de kosten voor instand houding moet betalen. Voor alle lagere scholen geldt dat er bovenop het be drag per leerling nog eens 38,75 gulden bij komt voor ad ministratiekosten. Kruisvereniging - Het bestuur van de kruisvereniging Oost Zeeuwsch-Vlaanderen heeft tot wij kverpleegkundige in tijdelijke dienst benoemd mevr. Rita Dobbelaar uit Hengstdijk. Ze begint haar werkzaamheden in de basis eenheid op 16 j anuari. Een motorfiets wordt aan een inspectie onderworpen. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Van maan dag 16 tot en met woensdag 18 januari houdt de ANWB een speciaal op Zeeuwsch - Vlaanderen gerichte ver lichtingsactie. Dat gebeurt in het PTT-gebouw aan de Haarmanweg in Terneuzen, steeds van 9 tot 21.00 uur. De ANWB-medewerkers stellen de koplampen af, controleren de overige ver lichting, verstrekken infor matie, verwijzen eventueel naar een garage of plakken een sticker 'goedgekeurd' op de autoruit. De ANWB steekt speciaal de Westerschelde over om dat er in Zeeuwsch-Vlaan deren geen ANWB-station is. Aan de 'overkant' is dat wel het geval (in Kapelle). Daar kunnen automobilis ten iedere woensdag van 10 tot 21 uur hun verlichting laten controleren. Dat de actie geen overbo dige luxe is, blijkt uit de cij fers. Bij een actie op 13 we genwachtstations begin vo rig jaar moesten bij 90 pro cent van de ruim 5.000 ge controleerde auto's de kop lampen worden bijgesteld om aan de wettelijke nor men te voldoen. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Er be gint schot te komen in de al ja ren gewenste reconstructie van de riolering in de Cloos terstraat te Kloosterzande. Nu het zwart op wit staat dat er voor dit omvangrijke karwei een fikse subsidie van het rijk ligt te wachten, heb ben b en w de raad voorgesteld het benodigde krediet be schikbaar te stellen. Het project gaat, zoals het er nu naar uit ziet, 2.380.850 gul den kosten, waarvan het rijk een bijdrage van 1.217.344 gul den in het vooruitzicht heeft gesteld. De gemeente heeft sinds 1981 zelf 819.525 gulden gespaard, zodat er nu nog een investering van een kleine 344.000 gulden over blijft. Het is hoge tijd dat de riole ringswerken ter hand worden genomen. Immers, het water schap Hulster Ambacht is al klaar met de zuiveringsinstal latie in Kloosterzande. En zon der aanpassing van de riole ring haalt deze installatie, mi lieuhygiënisch gezien, weinig uit. I een onzer verslaggevers IfERNEUZEN - Het consu- I 'bi-hap voor de akkerbouw 4e rundveehouderij in Goes Pmdt woensdag 18 januari l 'n studiedag in restaurant De I hakman. J Dit gebeurt in nauwe sa- l'aiwerking met de Studie- l,1*1 Gemengede Bedrijven lj*uwsch-Vlaanderen. On- l'rwerp van discussie: de be langen van de melkveehoude rij en de vleeshouderij bij het huidige fokkerij beleid in Ne derland. De bijeenkomst, die om 13.00 uur begint, wordt geopend door voorzitter J. van de Waart. Vervolgens geven ing. I. Hanjming en ir. D. Oosten dorp een inleidend verhaal om de discussie op gang te bren gen. De bijeenkomst wordt rond 16.00 uur afgesloten. Van onze correspondent NIEUW-NAMEN Ter gelegenheid van de openening van het nieuwe postkantoor in Nieuw-Namen, heeft de postzegelvereniging Het Land van Hulst een speciale envelop laten maken, waarop de officiële opening wordt vastgelegd. Deze envelop is verkrijg baar bij de penningmeester van de vereniging L. de Wil de, Kreupelstraat 1 in Hulst. Daarnaast heeft de postze gelvereniging voor de verza- meiaars nog wat in petto. Op 31 januari worden de post kantoren en 's Heer Hen drikkinderen, Kwadendam- me, Driewegen en Katten- dij ke gesloten. Die dorpen zijn dan voor taan aangewezen op het rij dend postkantoor. Ook van die vier kantoren zal de postzegelvereniging Het Land van Hulst een speciale laatse dag-envelop maken. Ook die vier enveloppen zij n verkrijgbaar bij de penning meester. Seriekaarting - Zondag 15 ja nuari wordt in café De Smidse bij C. Weemaes een seriekaar ting gehouden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de carnavalsvereniging De Bernhardklinkers. De ver schillende prijzen zijn in natu- ra. De kaarting begint om 13 uur. Tussen de bedrijven door is er tevens gelegenheid om te tritsen om een zwaar konijn. Ook de tritsopbrengst is voor de caranvalsvereniging. Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden de leden van de bridgeclub een individuele wedstrijd. Er waren 25 deelne mers. Uitslag: 1. mevr. Van Puyvelde, 2. dhr. Van der Wie len, 3. dhr. De Kort, 4. mevr. Smulders, 5. mevr. Biesbroeck. Graveren fietsen - Dinsdag 17 januari worden er in Koe wacht fietsen gegraveerd, dit om bij diefstal de fietsen ge makkelijker bij de eigenaar terug bezorgd te krijgen. Dit graveren gebeurt in de brand weerkazerne te Koewacht, door vrijwilligers van het pro ject Mensen zonder Werk in samenwerking met de rijkspo litie. De aanvang van het gra veren is 9.00 uur en men kan er tot 17.00 uur terecht. De scho len van Koewacht worden die dag eveneens bezocht door de vrijwilligers en hier gebeurt het graveren op de school zelf. Van een onzer verslaggevers 'CLINGE - De dorpsraad van Clinge vindt de de recht streekse busverbinding tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en Breda een verworven recht. „Er zijn in het verleden bij de overname van de BBA door de ZWN concessies gedaan", aldus de dorpsraad in een brief aan de ZWN, „en daar wil ons inziens de ZWN nu op een slinkse wijze vanaf". Zoals bekend heeft de ZWN plannen om dit jaar een bus lijn te openen naar St. Niklaas. Reizigers kunnen daar dan op de trein stappen en via Ant werpen en Roosendaal in Bre da geraken. De verwachting is dat dan te zijner tijd de Bre-' dabus kan worden opgeheven. Eerder al protesteerde de Clingse dorpsraad, en zij ove rigens niet alleen, tegen deze plannen. Nu heeft men echter weer nieuwe argumenten ont dekt die pleiten voor het be houd van de Bredabus. Ten eerste vervalt het transito vervoer. Met de huidige Bre dabus kan iedereen meenemen wat men wil, als men bijvoor beeld op familiebezoek gaat of uit winkelen in overig Neder land. De nieuwe buslijn brengt daarin beperkingen mee en, aldus de dorpsraad, „wordt je in bepaalde gevallen gedwon gen om via de bootdiensten over de Westerschelde te rei zen. België De dorpsraad wijst erop dat in België de 65+ pas niet geldt. Daarmee vervallen de voorde len die bejaarde reizigers nu hebben als ze richting Breda willen. Ondanks het ZWN- plan, blijven de huidige buslij nen St. Niklaas-Hulst, die worden gereden door een Bel gische busmaatschappij, be staan. „Dit is ons inziens weer een staaltje van internationaal overleg om tot een zo rende rend mogelijk resultaat te ko men", schertst de dorpsraad. „Over het tijdverlies en de veel hogere kosten voor een rit per alternatieve route (Hulst- St. Niklaas en verder met de trein) praten we dan nog niet eens". Maar ja, dat heeft de dorpsraad al gedaan in een eerdere brief. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De tijd die de Hontenissers gemeente raadsfractie A. Roctus heeft besteeds aan het nauwkeurig uitpluizen van de gemeentebe groting, is vergeefs geweest. Zoals gemeld kwam deze fractie tot de conclusie dat er nog gemakkelijk voor 32.500 gulden bezuinigd kon worden, maar het college heeft dat voorstel nu van tafel geveegd. Het bezuinigingslijstje om vatte posten als reis- en ver blijfskosten, telefoonkosten, geld voor verkiezingen, reis- en verblijfskosten brandweer, bijdrage aan de BB, contribu tie Nederlandse Heidemaat schappij, subsidie aan de steek-VVV, de subsidie aan het ETI en de Meting Lucht verontreiniging. Alleen bij de laatstgenoemde post boekt de fractie succes. Immers deze gemeenschappelijke regeling in opgeheven. Dat levert een bedragje van 3.774 gulden op, die in de pot voor onvoorziene uitgaven kunnen worden ge stopt. Wat de overige zaken betreft houden B en W eraan vast om ze ongewijzigd in de begroting te laten staan. Wel een aardig bedrag le vert de verkoop van een stuk weiland op nabij het Rechte- pad te Vogelwaarde. De huidi ge pachter wil de ongeveer I.30.20 hectare grote wei voor II.718 gulden kopen. B en W stellen voor dat te doen, omdat de gemeente met het weiland toch niets kan doen. Van onze correspondente HULST - De werkgroep van de buurtvereniging in de Hulster wijk Den Dullaert heeft het nieuwe activitei tenprogramma voor 1984 vastgesteld. Deze actieve, 26 mensen sterke groep, heeft vooral aan de jeugd gedacht, maar ook voor de volwassenen wordt er genoeg op touw gezet. Na de driekoningenoptocht die op 6 januari plaatsvond, is er op vrijdag 24 februari een kinder-songfestival. Voorts is er met carnaval een limondae- bai en zal de wijk weer mee doen aan de carnavalsoptocht, waar men al vijf keer een eer ste prijs wegsleepte. Op 21 april gaat men met z'n allen paaseieren zoeken op het speelterrein van Hooghuis en in verband met koninginne dag is er 3 mei een fietsenrally. Samen met de wandelbond wordt van 22 tot en met 25 mei de avondvierdaagse gehouden. Eind augustus of begin sep tember wil men een excursie organiseren voor volwassenen en op 8 september mag de jeugd weer naar hartelust swingen in Den Dullaert. De wat kleineren kunnen 19 sep tember naar de film en voor alle kinderen is er op 20 okto ber in de herfstvakantie een spelenmiddag. Na de Reij naerttocht op 3 november, waarbij de liefheb bers dit jaar 40 kilometer kun nen afleggen, wordt het sluit stuk van het evenementenjaar gevormd door het Sinterklaas feest. Om alle activiteiten te kunnen bekostigen houdt de werkgroep volgende week een collecte in de wijk. Van een onzer verslaggevers GOES - B en W van Goes vragen de gemeenteraad een krediet van 120.740,- beschikbaar te stellen voor de aanleg van groenvoorzieningen in het gebied Klein Frank rijk. het voorstel komt in de raadsvergadering van 26 januari a.s. aan de or de. Omdat de proef met la tere sluitingstijden van horecabedrijven in Goes goed is verlopen stellen B en W voor deze langere openingstijd definitief te maken. Daartoe zal de al gemene poltieverorde- ning worden gewijzigd. Voor alle horecabedrij ven geldt dan een slui tingstijd van 2 uur in- plaats van 1 uur. De raad wordt voorts gevraagd akkoord te gaan met het gemeente lijk rampenplan. De raadsvergadering in het stadhuis begint om 19 uur. GOES - Bijeenkomst gepen sioneerden - Donderdag 26 ja nuari houdt de CFO Regionale Groep Gepensioneerden Zee land de jaarvergadering in de Oosterkerk te Goes. De bijeen komst begint om 10 uur. Na het overzicht van het functio neren van de regionale groep in 1983 zal het CFO-hoofdbe- stuurslid C.M. Borste een in leiding houden. MIDDELBURG - Autovrije markt - Het bestuur van de FNV-afdeling Middelburg acht in grote lijnen de plannen van de gemeente om te komen tot een autovrije markt aan vaardbaar. Wel is het bestuur van mening dat de totale par keersituatie in Middelburg problematisch is en punt van aandacht moet blijven. In dat verband wordt het niet juist geacht als reeds voor het ge reed komen van de parkeerga rage in het Geeregebied tot maatregelen inzake het auto vrij maken van de markt wordt overgegaan. HEINKENSZAND - Dubbel- popconcert - Jongerensoos De Klomp uit Ovezande heeft voor vrijdag 20 januari een dubbel-popconcert in De Sten- ge te Heinkenszand georgani seerd. De groepen die zullen optreden zijn The View en Feed Back. Het optreden be gint om 21 uur. GOES - Senioren Orkest - Het Senioren Orkest Zeeland zal op 25 januari a.s. een concert geven in het Provinciaal Zie kenhuis Zeeland aan de Oost molenweg in Goes. Verder zijn uitnodigingen ontvangen om op te treden in Rilland of Kruiningen, Middelburg en Nieuwerkerke. GOES - Oecumenische dienst - Uitgaande van de Raad van Kerken te Goes wordt op zon dag 15 januari in de Wester- kerk aan de Westwal een oecumenische dienst gehouden die om 17 uur begint. Voor ganger is ds. J. van Veen van de Vrije Evangelische Ge meente. Muzikale medewer king verleent het jongeren koor Ichtus. UOES - Winterconcours - De Zeeuwse Bond KNF houdt za terdag 4 februari in de Prins van Oranje in Goes een vrij winterconcours. Aanvang 13 uur. WAARDE - Energie-actie - De Coördinatiegroep Energie besparing Zeeland houdt van dinsdag 24 tot en met donder dag 26 januari in Waarde een energie-actie. In het dorpshuis - zal een energiecentrum wor den ingericht met als ope ningstijden van 15 tot 17.30 en van 19 tot 21 uur. GOES - Verkoop fietsen - Op vrijdag 20 januari tussen 19 en 20 uur en zaterdag 21 januari van 10 tot 11 uur kan ieder, die in 1983 en in 1984 tot heden in Goes een fiets is kwijtgeraakt, op het politiebureau in Goes komen kijken of zijn of haar karretje tussen de aldaar op geslagen fietsen staat. De overgebleven fietsen zulllen daarna in é.én partij bij in schrijving aan de meest bie dende handelaar worden ver kocht.

de Stem | 1984 | | pagina 15