Smid verslaat Noah Kortsjnoi komt weer Russen tegen Bob Maaskant akkoord met NAC perdekls uit bekei van de B s Üalenderv€ Nijholt wil niet naar Inzeil Russische damestop niet naar Alma Ata Weer ongeluk met bobslee Vermeegen stapt op bij Voetbal'80 Marieke Stam ook in Davos V anderaerden niet naar Rotterdam Engels paar leidt EK kunstrijden Negentien miljoen gulden voor drie jaar football Pier Tol drie wedstrijden op de bank Vierde ronde in Toeschouwer Parijs-Dakar omgekomen schaakstrijd BREDA - Als alles volgens scenario verloopt zal Bob Maaskant vandaag (vrij dag) als onbezoldigd coördi nator in dienst treden van de Bredase eerste divisie club NAC. Koortsachtig overleg heeft er gisteren toegeleid dat Bob Maaskant en NAC - bij monde van vi- ce-voorzitter mr. Chris Liesker - tot een akkoord kwamen. Alleen 'kleine be sognes', zoals Liesker het noemde, moeten vanmiddag tijdens het afrondend ge sprek (dat overigens bijge woond zal worden door de Bredase wethouder van sportzaken Jan van Assel- donk) uit de weg worden ge ruimd. Dat Maaskant als onbe zoldigd manager in dienst treedt, gebeurt op zijn eigen verzoek. NAC zal hem al leen onkosten moeten ver goeden. „Het is gewoon een feit dat NAC mij nu gewoon niet kan betalen. En daar naast zou het te zot zijn dat enkele dagen nadat de ma nager ontslag heeft geno men er een nieuwe vent komt, die het dan weer alle maal oppakt", aldus Bob Maaskant, die echter nog een andere bedoeling heeft met het zich niet op de loon lijst laten zetten. Vice-voorzitter Liesker mocht dan namelijk giste ren wel roepen dat 'er ge start kan worden', de ge schillen tussen Maaskant en de huidige NAC-trainer Henk de Jonge zijn de we reld nog niet uit. De Jonge blijft onvoorwaardelijk vasthouden aan de afbake ning van zijn technisch ter rein, waar hij de mentale begeleiding van de spelers groep bij rekent. Maaskant wil echter juist op dat vlak trachten de negatieve lij n in de prestaties van het eerste van NAC bij te sturen. Maaskant, die toegaf dat dit een wrijfpunt blijft, al zag hij wel mogelijkheden tot oplossingen: „De Jonge zal toch kleine concessies moe ten doen. Ik vind dat als ik op het terrein van NAC rondloop, ik ook maximaal moet kunnen functioneren. Nogmaals, ik ben bereid, maar als De Jonge dat niet zou willen, trek ik mijn con sequenties. Ik vind dat ten alle tijden spelers met hun eventuele problemen bij mij terecht moeten kunnen. En het moet mogelijk zijn dat ik de kleedkamer binnen loop; dat er een vent bij mij op het kantoor komt praten; dat ik voor en na een wed strijd bij het geheel betrok ken word. Alleen zal ik tij dens een wedstrijd niet op het veld vertoeven. Dat lijkt me niet zo verstandig. Aan de andere kant mag De Jon ge mij ook tips geven. Twee weten er meer dan één zeg ik altijd maar. Echt, ik ga er vanuit dat het kan marche ren. Mocht dat niet het geval zijn, kunnen NAC en ik in deze constructie van onbe zoldigd coördinator zonder problemen uit elkaar gaan. Dan heeft er niemand pijn. En lijdt er niemand schade". Bob Maaskant zal, als de samenwerking tussen hem en Henk de Jonge van de grond komt, tot aan het eind van dit seizoen bij NAC werkzaam zijn. Daarna zal aan de hand van de resulta ten worden bekeken in hoe verre de samenwerking kan worden voortgezet. Maas kant: „Ik ben zo ver dat ik voor NAC mijn hoofd in de strop wil steken. Tenslotte, als het eerste vanaf nu vier wedstrijden op rij verliest, lacht iedereen mij uit. Zo gaat dat in de voetballerij. En dat terwijl ik er dus in feite niets aan kan doen. Maar zou blijken dat ik in derdaad nuttig werk kan verrichten dan moeten we aan het eind van het seizoen rond de tafel gaan zitten en praten over het gegeven of er geen definitieve, betaalde taak voor mij beschikbaar is." Vandaag zal het bestuur van NAC ook nog overleg plegen met de spelersraad en aanvoerder Ad Krijnen. Ook als die gesprekken po sitief verlopen, is de komst van Maaskant 'eindelijk' een feit... De Boer op scherp in Davos CERVINIA - Op de eerste dag van internationale wedstrij den in het Italiaanse plaatsje Cervinia heeft zich opnieuw een ongeluk met een bobslee voorgedaan. De viermansbob uit Roeme nië kwam achterstevoren over de eindstreep. Het inzittende kwartet (Pepescu, Degan, Li- xandru en Petrariu) verliet de bob ongedeerd. Eerder deze week gebeur den er verschillende kleine on gelukken met de supersnelle sigaarvormige bobslee van Russische makelij. In Cervinia nam de Oostduitse viermans bob donderdag de leiding. De wedstrijden worden vrijdag besloten. De stand na de eerste dag is: 1. Oost- Duitsland; 2. Oostenrijk 2; 3. Italië 1. Van onze sportredactie DAVOS - Sprintcoach Gauke Nijholt voelt er niets voor om het Nederlands kampioen schap sprint, dat op 10 en 11 maart in Eindhoven op het programma staat, te verplaat sen naar het Zuidduitse Inzeil. Volgens Nijholt zijn met dat plan, dat tijdens het Neder lands kampioenschap all round in Groningen voor de eerste maal werd geopperd, te veel onnodige onkosten ge moeid. Nijholt: „Dat zou bete kenen dat je dertig tot veertig schaatsers(sters) van Neder land naar Inzeil moet ver plaatsen. Dat wordt volgens mij veel te kostbaar". Volgens Nijholt moet het in een land met tien kunstijsbanen (Ne derland dus) mogelijk zijn een sprint-titelstrijd op genoemde data te laten verrijden. „Er gens moet rond die tijd ijs te maken zijn", aldus Nijholt. ALMA ATA/DAVOS - Het mag dan verbazing wekken dat Nederlands kampioene Ria Visser komend weekeinde ontbreekt tijdens de strijd om het Europees kampioenschap dames op de Medeo-baan van Alma Ata, ook de Russische schaatsbond heeft aan de de valuatie van dat toernooi mee gewerkt. Gisteren bleek namelijk in het Zwitserse Davos, waar dit weekeinde internationale wedstrijden op diverse afstan den staan gepland, dat de Rus sische damestop daar aanwe zig zal zijn. In Davos zullen zaterdag en zondag de num mers een tot en met nummer vier van de Russische kam pioenschappen dames van vo rig seizoen (Glebova, Zabors- kikh, Katsj uk-Frolova en Kuimova) plus Natalja Petru seva aan de start staan. In Al ma Ata zal de Russische da- mesploeg onder aanvoering staan van de nummer vijf van de Sovjet-titelstrijd van vorig seizoen, Anna Kanatova-Bu- erei eva. DAVOS - Lieuwe de Boer is in de nadagen van zijn schaatscarriere. De 32-jarige rassprinter uit Ureterp wil zich nog een keer laten zien en dat is op de 500 me ter tijdens de Olympische Winterspelen. Hij heeft nog vier 500 meters om afvaardiging naar Serajewo af te dwingen. Normaal gesproken zouden dat er slechts twee zijn geweest, in het weekeinde van 21 en 22 ja nuari. Het compromis, dat all round-coach Henk Boer on langs sloot met sprinttrainer Gauke Nijholt heeft geleid tot een extra wedstrijd in Davos. In het mondaine winterspor toord liet De Boer zich onge kend fel uit over de handel wijze van Boer. „Er is sprake van eenrich tingverkeer en de sprinters zijn altijd de klos. Het gaat echter dikwijls niet om de be langen van de schaatsers, maar om die van de man die de beslissingen neemt. Boer dient de schaatssport met zijn optreden op geen enkele ma nier. Ik noem het corrupt. Ik heb er geen andere woorden voor", spuwde De Boer zijn gal. De Boer, meestal de rust zelve, stelde zich na zijn dage lijkse training op de natuu- rijsbaan in Davos donderdag uiterst vinnig op tegen de man die als all-roundcoach en part-time coiordinator twee paarden berijdt. Het zit de HILVERSUM - Voetbalmin- nend Nederland zal het in 1984 moeten stellen zonder de en thousiaste klanken van Harry Vermeegen. De commentator van VARA's sportprogramma Voetbal '80 heeft besloten met ingang van heden niet langer aan het programma mee te werken. Oorzaak is onenigheid met de rest van de redactie van het programma over de aan- pak.Het conflict heeft niets te maken met de aparte stijl van commentaar leveren waar Vermeegen patent op had. Het ging zuiver om de inhoud van Voetbal '80, zo heeft de VARA desgevraagd meegedeeld. De medewerking van Harry Ver meegen aan Pisa gaat gewoon door. DAVOS - Marieke Stam is donderdag in Davos gearri veerd. De Noordhollandse schaatster, die het toernooi om het Europees kampioenschap in Alma Ata moest laten lopen wegens ziekte, krijgt deze we ken de laatste kans zich alsnog te bewijzen voor het toernooi om de wereldtitel in Deventer, dat op 28 en 29 januari wortdt gehouden. De 19-jarige rijdster uit Eg- mond aan Zee neemt komend weekeinde deel aan interna tionale wedstrijden in Davos. Afhankelijk van de resultaten wordt zij geselecteerd voor Deventer. Rob Vunderink start dit weekeinde niet op de sprint vierkamp maar op de kleine meerkamp. Volgens zijn trai ner Henk Boer is hij nog niet zeker van een plaats op de lange afstanden voor Seraje- vo. In" Larvik, waar volgende week het Europees kampioen schap allround plaats heeft, moet hij zich op deze afstan den nog Olympisch startbe wijs afdwingen. sprinter uit Ureterp, vier jaar geleden winnaar van de bron zen medaille in Lake Placid, hogelijk dwars, dat Boer ge woon zij n eigen gang gaat. Hij weet dat de allround- coach in de begeleidsgroep training gesteund wordt door damestrainer Tjaart Klooster boer en juniorencoach Eddie Verheyen. De Boer: „Nijholt moet het altijd tegen drie man opnemen. Dat 'gevecht' verlies je. Daarom is de beslissing van het NOC het volgende week einde als belangrijkste graad meter voor de korte afstanden aan te merken van groot be lang. Die afspraak-was er al in september en daar dien je je aan te houden. OokÊoer". De Boer is bezig aan zijn achtste en laatste seizoen in de sprintkernploeg. De veteraan onder de specialisten van het korte werk heeft in die jaren genoeg meegemaakt om te stellen, dat er in de schaats bond immer rellen en proble men zullen blijven. Erger dan dit seizoen heeft hij het echter nog nooit beleefd. „De gedragingen van Boer slaan alles. Ik heb dit nog nooit meegemaakt en ik loop toch al een tijd mee. Boer dient de schaatssport niet door zijn handelwijze. Dat is een slechte zaak", meende De Boer. Nu staat de routinier, die sinds twee jaar bezig is met een landbouwmechanisatiebedrij f minder stevig in de schaatsen dan in de voorgaande seizoe nen. Hij beantwoordde dit sei zoen op zijn geliefkoosde 500 meter niet aan de verwachtin gen. Dat is hem niet ontgaan. „Maar ik moest mijn onvrede een keer kwijt. Het zat mij heel hoog. Misschien komt het wel, omdat ik mij lichamelijk nog steeds niet honderd pro cent fit voel". Debet aan zijn magere re sultaten (zijn beste seizoen tijd is 38,6 seconden) is de overver moeidheid, die hem al bij het sprinttoernooi in West-Berlijn parten speelde. Door het in tensieve werk in het bedrijf had De Boer te weinig tijd voor de training. Pas in okto ber zette hij alles op alles met alle vervelende gevolgen van dien. Langzamerhand gaat het echter de goede kant op. De Boer: „Ik heb weinig weer stand. Bij het minste geringste ben ik verkouden. Het gaat nu steeds iets beter. Ik zal er alles aan doen mijn laatste kans te grijpen. Als het niet lukt, is het jammer. Ik kan echter op iets terugvallen en dat is ten minste zo belangrijk", ver klaarde hij op zijn oude ver trouwde manier. De confrontatie met de all- rounders is de enige in dit Olympische seizoen. Het telt in eerste instantie voor de selec tie voor de wereldkampioen schappen sprint, maar daar heeft De Boer zijn zinnen niet op gezet. Hij wil in Serajewo voor de laatste keer aantonen, dat hij tot de beste sprinters van de wereld behoort. De manier waarop de selec tie tot stand komt, vindt hij onjuist. De Boer: „De sprinters hebben zich in vier wedstrij den moeten bewijzen. De all- rounders hebben een testwed strijd en daarnaast hun ande re afstanden. Op die basis kom je niet tot een redelijke verge lijking. Volgende week is voor mij van aanzienlijk meer be lang. Dan is het erop of eron der". Tomas Smid in actie tijdens zijn partij tegen Yannick Noah. De Tsjech won gemakke lijk van de nog maar pas hersteld Open Franse kampioen. - fotoap NEW YORK - De Tsjecho- slowaak Tomas Smid en de Ecuadoriaan Andres Gomez hebben zich na Johan Kriek en Jose Higueras eveneens geplaatst voor de kwartfi nales van het Masters-toer- nooi in New York. Tomas Smid, die het tegen Jimmy Connors zal moeten opnemen, verstoorde Yan nick Noah's debuut als Newyorks ingezetene. De 27-jarige 'ijzeren man' van het pro-circuit buitte het door drie maanden rust ont stane gebrek aan wedstrij droutine bij zijn tegenstan der goed uit en versloeg de open Franse kampioen met 6-4,6-4. Ruim dertienduizend toe schouwers waren getuige van deze tweede zege van de Tsjech over de Fransman in negen ontmoetingen. Van Jimmy Connors heeft Smid nog nooit gewonnen. De 23-jarige Andres Go mez was de eerste, die wer kelijk imponeerde. De links handige Zuidamerikaanse nummer dertien van de we reldranglijst speelde het service-volleyspel zo per fect, dat Eliot Teltscher niet een doorbraak kon forceren: 7-6, 6-2. De beslissing van de eer ste set viel in de tiebreak, die met 7-3 door Gomez werd gewonnen. In de twee de werd Teltschers opslag gebroken in de derde en ze vende game. Het was de derde overwinning van Go mez in vier onderlinge duels. 'Ik heb veel zelfvertrou wen', aldus Gomez, die vorig jaar een opmerkelijke co meback maakte na een pe riode, waarin hij bij zes ach tereenvolgende toernooien slechts een partij won. Die inzinking was te wijten aan een slepende schouderbles sure en de daarmee gepaard gaande gewichtstoename. Vrijdag neemt Gomez het in de kwartfinales op tegen Ivan Lendl van wie hij on langs voor het eerst won. De Westduitse Bettina Bunge heeft woensdag in Oakland (Californie) haar eerste toernooi-partij ge wonnen sinds Wimbledon vorig jaar. In de eerste ron de van dit 150.000 dollartoer- nooi versloeg zij de vroegere Stanford University-ster Elise Burgin met 6-2,6-1. Voor Bettina Bunge, die in Monte Carlo woont, was het de tweede partij in het nieuwe seizoen. Halverwege vorig jaar viel zij uit als ge volg van geelzucht en een oor-operatie. Desondanks behield zij haar zevende plaats op de wereldranglijst. De belangrijkste uitslagen van de Masters in New York: Andres Gomez (Ecu)-Eliot Teltscher (Vst) .7-6, 6-2, Tomas Smid (Tsj)-Yannick Noah (Fra) 6-4, 6-4, De indeling van de kwartfinales is als volgt: Mats Wilan- der (Zwe)-José Higueras (Spa), John Mcenroe (Vst)-Johan Kriek (Vst), Ivan Lendl (Tsj)-Andres Gomez (Ecu), Jimmy Connors (Vst)-Tomas Smid (Tsj) Uitslagen Oakland, dames, eerste ronde: Pam Casale (Vst)-Wendy WhL- te (Vst) 6-0, 6-4, Anne White (Vst)- Jenny Klitch (Vst), 7-6, 2-6, 6-4, Eva Pfaff (Wdl)-Anne Smith (Vst) 6-2, 7-6, Bettina Bunge (Wdl)-Elise Burgin (Vst) 6-2,6-1 iiiHiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ALMELO - De Belgische be roepswielrenner Eric Vande- raerden start vrijdag niet in de Rotterdamse Zesdaagse. Peter Post heeft door het ar beidsconflict van Eric Vande- raerden met Jack Arnouts de toprenner niet vrij kunnen krijgen bij de Belgische wie lerbond. Deze weigert nu een licentie af te geven voordat dit ar beidsconflict met zijn voorma lige werkgever is opgelost. De ze houdt, zoals bekend, Eric Vanderaerden aan zijn con tract. Deze wil echter over naar de nieuwe formatie van Peter Post. Peter Post vertelde dat Eric Vanderaerden onder alle om standigheden bij Panasonic blijft. „Ook al valt het voor ons verkeerd uit, dan blijft hij maar bij ons trainen en kan hij jammer genoeg een jaar geen wedstrijden rijden. Maar wij hebben hem gecontrac teerd en dat blijft zo", aldus Peter Post. VOETBAL - In een wedstrijd voor het Olympisch kwalifica tietoernooi voetbal heeft Por tugal woensdagavond in Lis sabon met 2-1 gewonnen van Israel. De ruststand was 1-1. Er waren slechts 3000 toe schouwers. De strijd in deze groep is beslist. Groepswin naar West-Duitsland speelt tegen de winnaar van de an dere groep Frankrij k. VOETBAL - Bobby Moore, de aanvoerder van het Engelse voetbalelftal, dat in 1966 we reldkampioen werd, mag drie jaar lang geen auto besturen. Zijn rijbewijs werd hem ont nomen, omdat Moore twee maal dronken achter het stuur werd aangetroffen. BEVERWIJK - De 46e editie van het Hoogovens schaaktoernooi staat in het teken van de hernieuwde confrontatie tussen Viktor Kortsjnoi en enkele van zijn ex-landgenoten uit de Sovjet-Unie, Hoewel een boycot van de acht jaar geleden naar Nederland ge- vluchte en nu al weer jaren in Zwitserland woonachtige Kortsj. noi nooit openlijk van Sovjetrussische zijde is toegegeven, wer den toernooien waar Kortsjnoi aan deelnam stelselmatig geme- den door Sovjetrussische grootmeesters. Alleen als het niet anders kon, in tweekampen op jacht naar de wereldtitel, landen- of clubwedstrijden en een keer in het open toernooi van Lone Pi ne toen Kortsjnoi zich onver wacht als deelnemer meldde, kwam de 52-jarige Kortsjnoi tegenover een oud-landgenoot te zitten. Vorig jaar nog werd de or ganisatie van het Hoogovens- toernooi op pijnlijke wijze ge confronteerd met de anti- Kortsjnoi houding van de Sov jet-Unie. Na een aanvankelij ke toezegging werden toen de inschrijvingen van Tal, Balas- jov en Psachis ingetrokken in verband met de deelneming van Kortsjnoi. De wereldschaakbond be perkte de straf voor de schaakbond van de Sovjet- Unie daarna tot een berisping. Ditmaal waren donderdag in het stadskantoor van Bever wijk met Alexander Beljavski en Vladimir Toekmakov wel degelijk twee Sovjetrussische schakers lijfelijk aanwezig om de door staatssecretaris Van der Reijden van WVC verrich te opening en de daarna vol gende loting voor de groot- meestergroep bij te wonen. Daarmee beleeft Wijk aan Zee na acht jaar de internatio nale primeur van een invita- tietoernooi met onder de deel nemers Kortsjnoi en Sovjet russische concurrentie. Van de twee Sovjetrussen is Beljavski vermoedelijk de sterkste. Hij won in 1981 het internationale toernooi in Tilburg en haalde de kandidatentweekampen, waarin hij -net als later Kortsjnoi- verloor van Gari Kasparov. Toekmakov is ook voor de eerste maal in Wijk aan Zee, maar won al in 1973 het IBM- toernooi. Tot de favorieten be horen verder de Zweed Ulf Andersson, winnaar van het vorig jaar, de Hongaar Andras Adorjan, die zich in 1981 we gens ziekte moest terugtrek ken, de Westduitser Robert Hübner en de Brit Anthony Miles. De Joegoslaviër Pedrag Ni- kolic en Eugenio Torre uit de Philippijnen zijn gevaarlijk voor iedere tegenstander, maar maken vermoedelijk geen kans op de hoofdprijs van 10.000 gulden. Van de vijf Nederlandse deelnemers staat Genna Sosonko met een EL0- waardering van 2560 punten het hoogst aangeschreven. De andere nationale verte genwoordigers zijn Paul van der Sterren, John van der Wiel, Gert Ligterink en Hans Ree. Van der Sterren en Ligte rink: zijn de enige niet-groot- meesters van de veertien deel nemers. Voor een grootmees terresultaat dienen zij 7,5 pun ten te scoren. Het toernooi ingedeeld in categorie dertien van de FIDE en heeft een middelde ELO-rating 2556. De loting voor de eerste ronde van het Hoogovensschaaktoernooi, die vrijdag wordt gespeeld, ziet er als volgt uit: Vic tor Kortsjnoi (Zwi) - Gert Ligterink (Ned) John van der Wiel (Ned) - Paul van der Sterren (Ned) Hans Ree (Ned) - Ulf Andersson (Zwe) Robert Huibner (WD1) - Alexander Beljavski (Sov) Gen: na Sosonko (Ned) - Eugenio Torre (Phij Andras Adorjan (Hon) - Pedrag Nikolic (Joe) Vladimir Toekmakov (Sov) - An thony Miles (GBr). BOEDAPEST - Het Neder landse ijsdanspaar Marianne van Bommel en Wayne De- weyert bezet bij de Europese kampioenschappen kunstrij den in Boedapest na de ver plichte stof de elfde plaats in de algemene rangschikking. Het duo Jayne Torvill en Christopher Dean kreeg don derdag van de 7000 toeschou wers de meeste bijval voor de uitvoering van de voorge schreven dansen pasodoble, rumba en wals. Het Britse wereldkam- pioenspaar nam gedecideerd de leiding voor de koppels Be- stemjanova/Boekin en Klimo- va/Ponomarenko uit de Sov jet-Unie. Katarina Witt prolongeerde haar titel bij de dames. De achttienj arige Oostduitse kreeg voor haar lange kür de hoogste waardering. De West duitse Manuela Ruben eindig de als tweede, Anna Kondras- jova uit de Sovjet-Unie werd derde. IJSHOCKEY - Het Canadese Olympische ijshockeyteam heeft de laatste wedstrijd te gen de Sovjetrussische selectie woensdag in Quebec gewon nen met 9-5 (3-0, 4-4, 2-1). Des ondanks kunnen de Sovjets te rugzien op een geslaagde trip: zeven overwinningen tegen twee nederlagen bij een ge lijkspel. Speler Alexander Or- lov zal waarschijnlijk niet te gelijk met zijn ploeggenoten de terugreis aanvaarden. Een hard ingeschoten puck door boorde zaterdag in Halifax een van zijn longen. bij een inhaalmanoeuvre op het publiek inreed. Dupard verloor de macht over stuur, nadat het linkervoor wiel van de auto in een diep gat was terechtgekomen. CHICAGO - Walter Pay- ton, de running back van Chicago Bears, kan de ko mende drie seizoenen in het American football zes miljoen dollar (18,75 mil joen gulden) verdienen. Payton, nu uitkomend in de national league (NFL), moet daarvoor de overstap maken naar Chicago Blitz, spelend in de concurreren de organisatie, USFL. De 29-jarige Payton is nu aide best betaalde back in de NFL met een jaarsalaris bij de Bears van 600.000 dollar. ZEIST - De tuchtcommissi' betaald voetbal heeft Piel van AZ'67 voor drie wedstfl' den geschorst. Tol, die ook ee boete van 500 gulden kreeg- werd zondag in de beker»'e strijd Blerick - AZ '67 vvege het trappen van een tege stander uit het veld gestuurj Trainer Cor Brom va» PEC/Zwolle, heeft aangetekend tegen zijn s'r die leidt tot een uitsla1" voor zeven wedstrijden. ben*;" De behandeling van het hoger^ plaats vinden op 20 januari. die donderdag 12 januari AZ'67Pier Tol, drie wedstrijder sing en een boete van 500.- puiden-..r„.i hoven: Janssen, twee wecL,--- trl DS'79: Van der Steene, vier wer^trii'l ƒ250,-, NEC: ViGvermans, dne^.yj den ƒ150,- en Visser, vier wer.iji 200,- met de bepaling dat hij t baleit" 1984 geen aanvoerder van een voe tal mag zijn. VRIJDAG 13 JANUAR119 Van onze sportmedewerker tERNEUZEN - In sporthal 't zwaantje werden de kwartfi nales gespeeld voor het beker toernooi van de Terneuzense bedrijfsvolleybalbond. Dit voor de tweede, derde en vier de klas. Van de acht ploegen, die nog in de race waren, kwa men er zes uit de tweede klas en twee (Kint TC en Wiekslag) uit de derde klas. Beide der deklassers werden uitgescha keld. Kint TC verloor met 0-3 van MTS/MEAO 1 (2-15 13-15 7-13) en Wiekslag kreeg met 1-2 klop van Roelofs 2 (8-15 15-9 4-15). PSV 3, altijd goed pres terend in de bekerstrijd, schoot flink uit zijn slof en won met 3-0 van Dees 2 (15-12 15-9 15-2). Juliana bleek niet opgewassen tegen het favorie te Bravenboer&Scheers, dat met 0-3 zegevierde (6-15 3-15 0-15). Op 7 februari spelen de vier overgebleven ploegen de halve finales. Tevens werd er een aantal inhaalwedstrijden gespeeld. Uitslagen: eerste klas: Prome- nade2 - Dees 1 0-3 (3-15 14-16 6-15); tweede klas: MTS/MEAO 1 - De Meijer 3-1 (15-5 10-15 15-7 8-1); derde klas: Rabo - Wiekslag 0-3 (4- 150-15 11-15); vierde klas: Dees 3 - Gemeente 3 2-2 (11-15 1-15 16-14 10- 8). In het kader van de uitwis seling tussen de ploegen uit de Terneuzense en Hulsterse be- drijfsvolleybal-competities werd een aantal wedstrijden gespeeld. BOUNA - Tijdens de rally Pa rijs-Dakar is een volwasset toeschouwer om het leven komen en. een kind ernstig wond. Dit heeft de organisator van de wedstrijd, Thierry Sa bine, donderdag bekend ge maakt. Sabine: „De rally, die tot nu toe een echt feest was in alle dorpen waar de rallykaravaan langs trok, wordt nu overscha duwd door een afschuwelijk drama". Het ongeluk gebeurde toen de Range Rover van het Franse duo Dupart/Destaillait ipnemen tegen Wout van Wij len uit Middelburg. Nick Dubbeldam, die in de derde 'onde een knappe overwin- nng boekte op Adrie den Ha- ner uit Sas van Gent, krijgt de 'lissinger Rudie de Smit te- [enover zich. Van onze schaakmedewerker AXEL - Morgen wordt in Axel ie vierde ronde gespeeld van Ie strijd om het persoonlijk Seeuws schaakkampioen- ichap voor senioren. In de ïoofdklas staat het belangrij- te duel tussen Kees Nieuwe- ink en Michel Wise op het irogramma. Beide schakers staan aan kop in deze klas. Ad de Feyter uit Axel staat amen met het duo Nieuwe- ink/Wise aan de leiding met I's punten. De Feyter zal het norgen in eigen huis moeten Peter Ton, die zonder pun- enverlies bovenaan in de pro- potieklas staat, zal het niet lemakkelijk krijgen tegen outinier Adrie Dubbeldam mt Terneuzen. Dubbeldam wat een half punt achter de Ton. Noud Marquinie e lijstaanvoeder in de eer- fi klas. Hij zal worden gecon- onteerd met zijn clubgenoot narco Andriessen uit Sas van tannn8 SChaakronde begint n de ^-U-r en.wordt gespeeld kxel. Christelij ke Mavo te Indelmg vierde ronde: hoofd en Wise- van Wij- }alie P®, Fgyter, Van Rooijen - )e de Smit - N. Dubbeldam, 'In wL" Snijders, De Ridder - tfassintf AffSC?oot' Den Hamer - )e Bock w ?mit De bange, ieklas- m Westerweele," promo- &J0nD A. Dubbeldam, en - iTn £rov°°st. Van Klave- pwscho? Putter Dees' Van Dolleman i? s' Van Kesteren *rste klal- A°fman - De Jager; nJ IrAndriessen - Marqui- ïr°os MaJj er Koster-van «ka rfni^ÜJÜ De Waal- Mas" ioorlander Destombes, *r°ogers rÏ Van de Graaf- iorsseuL' ,Blom> Vermue - Van Van der weede klas: De Poorte loven Paiifl? e Vrieze Van Dhonr d Schoot, Mijnderts loogaïïi P^or" Sies, Van Stel - bmrrielii, dubbeldam - Boone, Soone ti„ Bosch, Joziasse - P. I«-Kes£mgest?.der - Van de Vel- i-do'Riddeao Jong' De Jonge - Van onze sportmedewerker 'an'uf'^'^ANDE - Morgen word listriC(Uven te Kloosterzande de kal keiand iPdering van de KNVVl dn i4 k'ehoiiden. De kalendermeet >m 16.30 UUr' 'erwijl de districtsve uur een aanvang neemt. let diLfA6 kalendervergadering 1 "et een ctsbestuur rond de tafel g: dzakoUu aardiging van de KNW 'a te or in verband met de evei irnpeno?,aniseren wedstrijden in Zi 'hhdepfi Van de bekende 1 jun igische Wielrijders Bond.

de Stem | 1984 | | pagina 14