W est-Duitsland en Frankrijk EK-groepshoofd Swerresborg wil Diane N iemantsverdriet Europees zwemrecord Strauss Blok wijzigt Olympisch team Sovjet-bob uit de gratie NAC-bestuur zet trainer De Jonge onder druk Nieuwe voetbalclub in Amsterdam Noorse club biedt Zeeuwse tophandbalster een ton Kunstrijdster V odorezova leidt EK-strijd door Rob van Daursan WK judo 1985 in Zuid-Korea T oernooizege Mandlikova Goede sprong Valeri Sereda Protest van Israël tegen zwemboycot Volendam praat met Beenhakker Gouden schoen voor Frank Vercauteren Bokser dood na knock-out V oorstellen tot wijziging EK-reglement DB STEM-S door John van Dinther VLISSINGEN - Nederland dreigt zijn beste handbal ster van de laatste jaren te verliezen. De kans is zeer groot dat Diane Niemants- verdriet aan het einde van het seizoen in Noorwegen gaat handballen. Tijdens het afgelopen wereldkam pioenschap handbal voor B-landen in Polen werd de 25-jarige Zeeuwse in Ka towice benaderd door een aantal bestuursleden van de Noorse landskampioen Swerresborg uit Oslo. De delegatie deed de 67- voudige international een vorstelijk aanbod. 'Daantje' Niemantsver- driet kreeg bij wijze van spreken een blanco cheque voor haar neus getoverd. Ze mocht al haar wensen op tafel deponeren. Swer resborg offreerde haar on dermeer een woning, auto en riante onkostenvergoe ding. Naar verluidt zou met de transfer een bedrag van 100.000 gulden gemoeid zijn. Voor Nederlandse be grippen een ongekend hoge som. Diane Niemantsverdriet, net terug van een vakantie op de Canarische eilanden, bevestigde gisteren in Vlissingen, waar ze woont en werkt als telefoniste bij de gemeentepolitie, dat zij vorige maand in Polen heeft gesproken met enke le mensen van Swerres borg. „Ik voel er veel voor om in te gaan op de aanbie ding. Het is een ongeloof lijk goed aanbod. Over het bedrag laat ik me niet uit. Een probleem is of mijn man, die als hoofdagent bij de gemeentepolitie van Middelburg werkt, van zijn bazen een half jaar onbetaald verlof kan krij gen. Ik zeg mijn baan ge woon op. Gelet op de over eenkomst, die ik kan aan gaan met de Noren, kan ik me het permitteren op te houden met werken. Bij de job van mijn man ligt dat een stuk moeilijker. Het ri sico dat hij bij terugkeer geen emplooi meer vindt, is te groot". Wanneer Diane Nie mantsverdriet inderdaad voor Swerresborg gaat spelen, is zij de eerste Ne derlandse handbalster, die in het buitenland aan de bak komt. Bij de heren speelden tot nu toe alleen Paul Schuurkens en Bert Bouwer enige tijd in het buitenland. Het tweetal was enkele seizoenen ac tief in Duitsland. Diane Niemantsverdriet heeft inmiddels NHV- voorzitter Nico Witte inge licht over de Noorse inte resse. „Hij heeft me alle medewerking toegezegd. Hij heeft me met raad en daad bijgestaan en zal er eventueel ook voor zorgen, dat ik beschikbaar blijf voor Oranje". AUSTIN (RTR) - Het vier daagse zwemgala in Austin heeft slechts één record opge leverd. De 16-jarige Oostduit- se Astrid Strauss verbeterde op de 1500 meter vrije slag, een incourante afstand bij de da mes, het Europese record en bracht het op 16 minuten en 13.55 seconden. Op de vierde en laatste dag kwamen in de acht finales de topnoteringen eveneens niet in gevaar. De jeudige Strauss pakte haar tweede overwin ning door de 800 meter te win nen in 8.32.70, voor de Ameri kaanse Tiffany Cohen. Haar landgenote Kristin Otto zege- PARIJS (SID) - Gastheer Frankrijk en titelverdediger Ü'est-Duitsland zullen tijdens de eindronde van het Europees voetbalkampioenschap (12-27 juni) ais groepshoofd funge ren. Frankrijk voert groep 1 aan, West-Duitsland groep 2. Dat maakte het organisatie comité maandag, een dag voor de EK-loting in het Hilton-ho tel in Parijs, bekend na een drie en een half uur durende vergadering. Naast deze twee landen genieten ook Joegosla vië en Spanje een voorkeurs behandeling in die zin, dat zij niet bij elkaar in één groep worden ingedeeld. De overige vier deelnemers (België, Roe menië, Portugal en Denemar ken) vormen de sluitpost. Op vallend is dat België, tijdens het laatste EK verliezend fina list, geen bevoorrechte positie is verleend. „De plaatsing is belachelijk en onbegrijpelijk", conclu deerde Hermann Neuberger, de voorzitter van de Westduit- se voetbalbond, die ook de eer ste man was in het organisa tie-comité voor het wereld kampioenschap in Spanje. „Na Duitsland, als kampioen, had België geplaatst moeten wor den. Het is onjuist de resulta ten uit de kwalificatie-toer nooien voor het Europese- en het wereldkampioenschap mee te tellen bij de plaatsing voor het Europese kampioen schap. Het wordt tijd dat het reglement wordt aangepast, dan wel de richtlijnen voor de indeling duidelijker worden vastgesteld". CERVINIA (RTR) - De Sov- Kt-Unie zal tijdens de wed strijden voor de wereldbeker met meer de tordepo-achtige tweemansbob in de baan Mengen. Tijdens een training np de natuurpiste in Cervinia (Italië) hadden de Sovjets moeilijkheden het projectiel in bedwang te houden. hle Oostduitsers noteerden 'n drie trainingen met 1.08.91 he beste tijd over het 1520 me ter lange traject. Geen van de Mer koppels uit de Sovjet unie slaagde er in binnen de teventig seconden de eind- feep te bereiken. Pe revolutionaire Sovjet bob zou ongeschikt zijn voor natuurpistes. Het nieuwe type is wel goedgekeurd door de in ternationale federatie in Mi- man. Sommige officials hou- n echter vol dat de super geile bob gevaarlijk is en de baan schade toebrengt. Vol kans kenners is de kunstijspis- e van Serajevo, waarop over maand de Olympische spelen worden gehouden, bij Uitstek geschikt voor deze sleetjes. De nieuwe bobs zijn BOEDAPEST (DPA) - Jelena Vodorezova uit de Sovjet-Unie heeft na de verplichte onder delen de leiding tijdens de Europese titelstrijd kunstrij den in Boedapest. Vodorezova wordt gevolgd door de Oostduitse Katarina Witt, die haar titel verdedigt. Sandra Cariboni uit Zwitser land is derde. De leidende Sov jet-rijdster eindigde vorig jaar als tweede. De stand na de verplichte figu ren is: 1. Jelena Vodorezova (Sov) 0.6 punten, 2. Katarina Witt (OD1) 1.2, 3. Sandra Cariboni (Zwi) 1.8, 4. Manuela Ruben (WD1) 2.4, 5. Anna Kondrasjova (Sov) 3.0. vierde op de sprint in 55.51 en was daarmee een volle secon de sneller dan Dara Torres. Katrin Zimmerman en Dirk Richter, beiden op de 200 me ter rugslag, brachten het aan tal Oostduitse overwinningen op de laatste dag op vier. De Amerikaanse afvaardi ging deed het rustig aan. Vol gens trainer Gambrit is het oog gericht op de zomerspelen in Los Angeles. „In Los Ange les moeten wij onze suprema tie in medailles omzetten. Daar werken wij momenteel zeer hard aan. Om het trai ningsritme niet te verstoren, hebben enige van onze beste zwemmers en zwemsters Aus tin gemeden. Ik denk dat Mi chael Gross, Jurg Woithe en de Russen om dezelfde reden niet in actie zijn gekomen". In de Amerikaanse ploeg overtuigden Mary Meagher op de 100 en 200 meter vlinderslag en Tracy Caulkins op de 200 en 400 meter wisselslag. Mary Meagher troefde op de laatste dag op de 200 meter vlinder slag de Oostduitse Cornelia Polit in een rechtstreeks duel af. Meagher finishte in 2.07.88 en had bijna drie seconden voorsprong op haar Oosteuro- pese concurrente. De voornaamste resultaten: dames: 100 meter vrije slag: 1. Kristin Otto (OD1) 55.51, 2. Dara Torres (VSt) 56.54, 3. Nancy Hog- stead (VSt) 56.56; 800 meter vrije slag: 1. Astrid Strauss (OD1) 8.32.70, 2. Tiffany Cohen (VSt) 8.34.27, 3. Florence Baker (VSt) 8.37.39; 200 meter rugslag: 1. Katrin Zimmer- mann (OD1) 2.15.01, 2. Amy White (VSt) 2.18.15, 3. Sue Walsh (VSt) 2.18 20, 200 meter vlinderslag: 1 'Mary Meagher (VSt) 2.07.88,2. Cor nelia Polit (OD1) 2.10.79, 3. Naoko Kume (Jap) 2.13.94; heren: 100 meter vrije slag: 1 Row dy Gaines (VSt) 51.07, 2. Mike Heath (VSt) 51.45, 3. Fernando Ca- nales (Por) 51.65; 1500 meter vrije slag: 1. Mike O'Brien (VSt) 15.27.53, 2. Darjan Petric (Joe) 15.27.95, 3. Tony Corbisero (VSt) 15.38.68 200 meter rugslag: 1. Dirk Richter (OD1) 2.01.94, 2. Sandy Goss (VSt) 2.02.74, 3. Rick Carey (VSt) 2.02.90; 200 meter vlinderslag: 1. Marcel Gery (Tsj) 2.00.98, 2. Steve Gregg (VSt) 2.01.07, 3. John Denney (VSt) 2.01.88. MAASKANT BUNA TERUG BREDA - Bob Maaskant is bereid het aanbod van NAC om voor de rest van het seizoen als technisch manager te gaan fungeren ernstig in overweging te nemen. Als hij in de komende dagen met NAC-trainer Henk de Jonge tot overeenstemming kan komen, dan is de kans zelfs groot dat Maaskant voor NAC-RBC van zaterdagavond al in functie is. Tot die conclusie kwam de in Bathmen wonende Rotterdammer na een langdurig gesprek gisteravond met het bestuur van NAC. Een bijeenkomst overigens waarbij Ton van der Meer, tot 1 januari NAC's manager wegens persoon lijke omstandigheden ontbrak. TOKIO (AFP) - De Interna tionale Judo Federatie (IJF) heeft maandag tijdens een vergadering in Tokio besloten, dat het volgende toernooi om de wereldkampioenschappen van 26 tot en met 29 september 1985 in Seoel wordt gehouden. De Zuidkoreaanse hoofd stad organiseert een jaar later de Aziatische Spelen, in 1988 vinden in Seoel de Olympische Spelen plaats. De IJF onder handelt nog met het IOC om in 1988 de Olympische agenda aan te vullen met een dames- Nadat voorzitter Frans Bayings, vice-voorzitter Lies- ker, penningmeester Rennings en bestuurslid Van Eek zeker anderhalf uur met Maaskant alleen hadden gesproken, werd gisteravond om half tien ook NAC-trainer Henk de Jonge bij de onderhandelingen betrokken. Dat was een van de voorwaarden van Bob Maas kant, die de vergadering een half uur verliet om het NAC- bestuur de gelegenheid te ge ven De Jonge op de hoogte te brengen. Maaskant, die giste ren ook nog overleg pleegde met de secretaris-generaal van de WON, Jaap van der Leek: „Ik wil beslist geen col lega in de wielen rijden. De Jonge moet akkoord gaan met het feit dat ik hier aan het werk ga. Doet hij dat niet dan trek ik me onmiddellijk te rug". Het aantrekken van Bob Maaskant is echter van le vensbelang voor NAC. De groep zakenlieden, die bereid is sponsorgelden beschikbaar te stellen, heeft de komst van Maaskant namelijk als voor waarde gesteld. Komt dat niet rond, dan zal er ook geen geld op tafel komen. Vandaar dat het NAC-bestuur gisteravond Henk de Jonge, geen voorstan der van de komst van een technisch manager, flink on der druk zette. De Jonge stelde namelijk, dat hij geen inmen ging in technische zaken door Maaskant zal dulden. „Ik houdt me aan mijn contract. Aan mijn plichten maar ook aan mijn rechten", aldus De Jonge. Maaskant zelf kon zich dat voorstellen, maar verborg niet, dat hij in de toekomst misschien genoodzaakt zou zijn zich op het terrein van De Jonge te bewegen. Dat Maaskant bereid bleek het aanbod van NAC serieus te overwegen („Ik moet voor me zelf natuurlijk de zaken eens rustig op een rijtje zetten. Ik zal bijvoorbeeld met Go Ahead Eagles moeten gaan praten welke gevolgen het zal hebben als ik bij NAC in dienst treed") omdat naar zijn zeggen „hier in Breda een stuk prettig verleden voor mij ligt". Maaskant was namelijk in de jaren '70 zes jaar in dienst van NAC, waarvan twee seizoenen ('75-76 en '76-'77) als hoofd trainer. Maaskant: „Ik heb hier twee succesvolle jaren meegemaakt. Vandaar dat ik bereid ben om in te springen. Als een andere club mij met dit verzoek benadert had, dan zou ik er zelfs geen seconde over nagedacht hebben. Had ik gelijk nee gezegd. En het maakt toch niet uit welke naam het beestje gaat krijgen. Technisch manager ligt een beetje moeilijk heb ik begre pen, maar De Jonge en ik ko men er wel uit". Bob Maaskant kwam wel tot de overtuiging dat er bij NAC veel verkeerd zit. „Ik heb met het bestuur en De Jonge de hele problematiek van de club doorgesproken en het is me duidelijk geworden dat een oplossing voor de problemen niet een, twee, drie voor han den is. Maar we zullen er kei- V)Or*rT o ov~\ rro O n urn»1''"" TPv-> oio I fno +o De Jonge en ik niet als een kat en een hond met elkaar om gaan, moet er een modus te vinden zijn." De komst van Maaskant is het eerste succes dat de groep van zakenlieden (Roffelsen, Nijkamp, Meetis en Derks) in het NAC-beleid boekt. Na NAC-RBC van zaterdag zul len met het huidige bestuur verdere besprekingen worden gevoerd. Aan te nemen valt dat dan zal worden aange drongen op een bestuursfunc tie voor Frans Derks. Een eis, waar de huidige voorzitter Frans Bayings zich tot het uiterste tegen zal verzetten. Als Maaskant vandaag of morgen 'ja' zegt tegen NAC dan laat hij een aanbod van Volendam om de komende vijf maanden Cor van der Hart op te volgen schieten. Ook Rinus Michels meldde zich gisteren bij de Volendamse club af. Bij Volendam stijgt Jo Jansen nu op de lijst van kandidaten. WASHINGTON (RTR) - Voor het eerst sedert 28 maanden heeft Hana Mandlikova weer een tennistoernooi gewonnen. In Washington versloeg de Tsjechische pupil van Betty Stöve in de eindstrijd de Ame rikaanse Zina Garrison gede cideerd met 6-1 6-1. LENINGRAD (AFP) - Tijdens indoorwedstrijden in Lenin grad heeft de Sovjet-atleet Valeri Sereda 2.30 meter hoog gesprongen. De wedstrijden werden ge houden ter nagedachtenis van Joeri Stepanov, de eerste Rus sische wereldrecordhouder in deze specialiteit. De 25-jarige Sereda won deze zomer het hoogspringen bij de Sparta- kiade in Moskou met 2.35 me ter. De beste indoorprestatie staat op naam van zijn land genoot Vladimir Jatsjenko, die op 12 maart 1978 in Milaan ook deze hoogte bedwong. TEL AVIV (SID) - Het toer nooi om de Aziatische zwem- kampioenschappen zal op voorstel van het gastland Zuid-Korea in mei van dit jaar worden gehouden zonder de ploeg van Israël. Volgens de organiserende bond strookt een uitnodiging van Israël niet met de deelne ming van naburige landen in het Midden-Oosten. Israël zal tegen deze gang van zaken protest aantekenen bij de we- reldzwembond (FINA) en vra gen de organisatie van de ti telstrijd aan een ander land Bob Maaskant werd gisteravond bij NAC verwelkomd door voorzitter Frans Bayings. FOTO HANSCHABOT ZEIST (ANP) - De samenstelling van het Olympisch team, dat woensdag 25 januari in Pisa aantreedt tegen Italië, zal op drie plaatsen afwijken van het elftal, dat eind vorig jaar tegen Joegoslavië speelde. Bondscoach Ger Blok is van mening, dat het Olympisch elftal in Mostar zo goed heeft gespeeld, dat hij slechts de meest noodzakelijke veranderingen wil aanbren gen. Dat betekent dat hij een vervanger zoekt voor Rob de Wit, die na de rode kaart van Mostar door de tuchtcommissie van de FI FA voor een wedstrijd is geschorst. Voorts speurt hij naar een alternatief voor René Eij keikamp, die dit weekeinde een been breuk opliep, en André Hoekstra, die op 25 januari voor Feyenoord uitkomt in de be kerwedstrijd tegen Ajax. De Olympische begeleidingscommissie beraadde zich maandagavond onder voor zitterschap van Martin Kastermans over de voortgang van het kwalificatie-toer nooi, waarin Nederland dus op 25 januari nog uit speelt tegen Italië en op 4 en 18 iiiiifiiiiiimiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijimmiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiimiiiiiiijiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii april de thuisduels afwerkt tegen Joego slavië en Italië. Nederland is reeds uitge schakeld voor deelneming aan de Spelen in Los Angeles. Gedurende de discussie kwam het voor stel aan de orde om een groep van een der tigtal spelers samen te stellen, waaruit de bondscoaches Rijvers en Blok het Neder lands A-team en het Olympisch elftal zou den recruteren. Dat idee werd geopperd, nadat het Nederlands elftal was geëlimi neerd voor de eindronde om het Europees kampioenschap in Frankrijk. De Olympi sche begeleidingscommissie zal het voor stel voorleggen aan het sectiebestuur be taald voetbal, dat vanavond vergadert. De gedachte om een aantal talentvolle spelers in de gelegenheid te stellen internationale ervaring op te doen, staat daarbij centraal. Naast de beide Olympische thuiswedstrij den tegen Joegoslavië en Italië wordt in dit verband ook gedacht aan het internatio naal jeugdtoernooi in Toulon, een vierlan- dentoernooi in Italië en eventueel andere door het bestuur betaald voetbal vast te stellen activiteiten. door Jean Nelissen AMSTERDAM - Door de shir treclame vloeit er het laatste jaar weer aanzienlijk meer geld uit het zakenleven naar, het betaalde voetbal en daar mee is ook voorlopig een halt toegeroepen aan de afkalving van het aantal betalende clubs in ons land. Sterker nog, de KNVB staat onder druk van initatiefnemers om het betaal de voetbal uit te breiden. De nieuwste loot aan de stam zal moeten worden Blauw Wit '84, naast Ajax de tweede profclub in Amsterdam. Gisteravond vergaderde het bestuur van Amsterdam BV, dat de 38ste betaalde club in Nederland op korte termijn wil realiseren. Dit bestuur, on der leiding van de arts Thoo- len is in onderhandeling met het Bilthovense bedrijf Or- mas/Sharp, dat genegen zou zijn rond 800.000 gulden in Blauw Wit '84 te investeren. Ormas was reeds eerder in de professionele sportwereld aanwezig met een wielerploeg. Het bedrijf was ook nu weer de wielersport nieuw leven in te blazen, door aan de KNWU 1 miljoen ter beschikking te stellen om de baanwielersport uit het slop te halen. Voor waarde van de sponsor was dat de stayer Martin Venix dan bondscoach zou moeten worden. De wielerbond liet zich echter de wetten niet voorschrijven en koos een an dere bondscoach, Peter Nieu- werihuys, waarop Ormas/ Sharp afhaakte en zich nu be reid heeft verklaard een zeer aanzienlijk deel van het mil joen in het betaalde voetbal te investeren, in Blauw Wit '84 dus. De nieuwe Amsterdamse club zou de thuiswedstrijden gaan spelen in het Olympisch Stadion in Amsterdam, de grote betonnen kolos, die er de meeste tijd van het jaar verla ten bij ligt. Zolang Dé Stoop nog lid was van het sectiebe stuur betaald voetbal lagen de kansen voor een tweede prof club in Amsterdam niet zo gunstig, omdat Stoop, als voormalig voorzitter van het geliquideerde FC Amsterdam, Van onze sportredactie VOLENDAM - Binnen veer tien dagen zal Leo Beenhak ker, momenteel werkzaam bij het Spaanse Real Zaragozza, een gesprek hebben met Vo lendam om eventueel opvolger van de vertrokken Cor van der Hart te worden. Beenhakker heeft echter ook een aanbod van het Spaanse Valencia op zak. MIDDELKERKE - Frank Vercauteren, aanvaller van Anderlecht en Belgische inter national, is gisteren in Middel- kerke gekozen tot Belgisch voetballer van het jaar 1983. Hij ontving voor de eerste maai de gouden schoen. Vercauteren kreeg van de Belgische sportjournalisten in twee stemmingen een totaal aantal punten van 476. Hij liet de nummer twee in deze uit verkiezing, Heinz Schönberger van Beveren, ver achter zich. De Westduitser kreeg 243 pun ten. De eerste Nederlander op de lijst was Simon Tahamata van Standard Luik. Hij werd negende met 33 punten. De uitslag van de gouden schoen is: 1. Vercauteren (Anderlecht) 476 pnt, 2. Heinz Schönberger (Beve ren) 234, 3. Jan Ceulemans (Club Brugge) 153, 4. Eric Gerets (Stan dard Luik en AC Milan) 77 pnt, 5. Ludo Coeck (Anderlecht en Inter Milan) 54 pnt. het nieuwe bewind-Terlouw/ Hoogewoning/Harmsen zien dr. Thoolen en zijn bestuurde ren meer kansen om hun plan te realiseren. „We hebben nu zeer goede contacten met de KNVB", aldus penningmeester Vogel van de groep. Karei Jansen van de VVCS de spelersvakbond, is in elk geval voorstander van uitbrei ding van het aantal betalende clubs in Nederland. Hij wijst op het voorbeeld van RBC in Roosendaal, dat dit seizoen tot de eerste divisie werd toegela ten en het daar erg goed doet. Karei Jansen zegt dat het aan tal van 37 clubs van dit mo ment beneden het minimum ligt. „Veertig betalende clubs in de twee divisies zou in alle opzichten veel gunstiger zijn" zo meent hij. De volgende week zal Or- mas/Sharp de definitieve be slissing nemen over de sponso ring van Blauw Wit '84 en dan stappen de initiatiefnemers in Amsterdam naar de KNVB met het verzoek in augustus a.s. tot de nieuwe competitie van het betaalde voetbal toe TOKIO (RTR) - De 28-jarige Japanse beroepsbokser Isao Kimura is maandag in een ziekenhuis te Akita overleden. Een woordvoerder van het zie kenhuis noemde hersenletsel als doodsoorzaak. Kimura werd zaterdag avond in de zesde van acht ronden uit een gevecht in de papier-gewichtklasse knock out geslagen door zijn landge noot Mutsue Watanabe. De overleden bokser, de twintig ste Japanner die om het leven kwam door bij het professio nele boksen opgelopen letsel kreeg ruim vier jaar geleden een licentie als professional. PARIJS (AFP) - De keuzehe ren van de nationale voetbal ploegen, die zich hebben ge plaatst voor de eindronde om het Europees kampioenschap 1984 in Frankrijk, en d» voor zitters van de betreffende bonden hebben maandag in Parijs een aantal voorstellen tot wijziging van het regie ment op tafel gelegd. De meeste vertegenwoordi gers van de acht deelnemende landen willen, dat de selecties voor de titelstrijd worden te ruggebracht van 22 naar 2C spelers, waarbij er op de re servebank plaats moet zijn voor negen invallers. Dat\is ook het systeem dat een maand geleden door de inter nationale voetbalbond (FIFA) werd aangenomen voor de strijd om het wereldtitel in 1986. De bondscoaches achten het, op voorspraak van de Franse oefenmeester Michel Hidalgo, wenselijk dat wed strijden in de halve-finales. die gelijk eindigen, worden verlengd. Volgens een regel uit 1981 wordt na afloop direct overgegaan tot het nemen van strafschoppen, als na 90 minu ten geen beslissing is gevallen. Voorts werd voorgesteld straf fen als gevolg van gele of rode kaarten, die door spelers in de kwalificatie- wedstrijden zijn opgelopen, te annuleren. Dit om er voor te zorgen, dat alle bondscoaches met dezelfde schone lei kunnen beginnen als Frankrijk, dat als organi sator van het Europees kam pioenschap in de voorronden was vrijgesteld. Het dagelijks bestuur van de UEFA heeft beloofd de wensen zo spoedig mogelijk onder de loep te ne men. Het is zelfs mogelijk dat vandaag na de loting al enige wijzigingen in het reglement van de Europese titelstrijd wnrrlpn - rrH

de Stem | 1984 | | pagina 7