De Rooy uit Parijs-Dakar Van Kuijk, Doggen en Van der Smissen in driebandenfinale KNWU laat miljoen gulden schieten Oostinga gaat voetballers begeleiden HlilUli'l m ONTBIJT sdekbed nigeit? «Makers !ELEGENH^7 e wereld aan. PSV vernedert Fortune Dusseldorf 24 DAGEN id naar uithoek, ?en drukke baan >r een rustig irflat, eveneens. eenzaam. Dat 't ie. Maar wat doe m beseft, dat "die ezelfde situatie r eenzaam gevoel, oekt, komt u wel len, volleybal, een )f samen gezellig samen koken de schoolkantine? 1 de eenzaamheid r. De een pakt een n vriendin, buurt en als u het nummer van op de achterzijde ntrale nummer weg wijst naar de nformatie over de )laats. X. iek om te zoenen >r particulieren >ed wordt er beter van! door Rob van Deunen BREDA - Bob Maaskant moet de grote redder van het Bredase NAC worden. Vanavond zal de tegenwoordig in Bathmen (bij De venter) wonende Rotterdammer ingaan op een uit nodiging van het NAC-bestuur om, zoals Maaskant het zelf zegt, „eens te komen praten". UITSLAGEN McEnroe speler van het jaar Actief >r kostwin 4-'n-|-kran'- DE STEM „de 4in1 krant A3 bedankje, jubileum, receptie, orte, verloving, overwinning, ten, Abraham, openbare dank, loor, mag best eens in de krant !le pagina familieberichten niet en duur hoeft het niet te jels kosten nog geen tientje) per kolom 1,75 Eén grote J 2,25. Voor het plaatsen van teeldmg met een formaat van ekenen wij 12,50 toeslag leven op aanvraag. Bij niet mg wordt 2,50 adm kosten i's worden niet geretourneerd of geef uw tekst 2 dagen vóór bij één van onze kantoren, opgaven stuurt u eveneens 2 ilaatsing naar Postbus 3229 4800 MB Breda, n ons het recht voor, teksten laf van redenen te weigeren irenigingsnleuws op 2 kolom op donderdag. teerd rdag, iters: Let- Hartelijk gefeliciteerd (O)PA ROOVERS van Bert, Pauline, Jean- Pierre, Maurice, iteerd irdag. ^Adverteren staat u goed, boetiek.^} Inlichtingen: De Stem, 076-236911 >rdt vuil. En biedt daardoor i koml'ort. Vakkundig Ie oplossing. VakUL i specia- - gebied dien lafge- sen). én wij uw id euwe tijk of vermaken tot een kd, geschikt voor alle jaargetij- interieurspecialist '3 - Hulst - telefoon 01140-14120. et de Stichting Ideële Reclame. SIRE NAMANRASSET - Jan de gooy is zaterdagochtend niet aan de start verschenen van de rally Parijs - Dakar. De leider in het vrachtwa genklassement werd daarop door de organisatie ge schorst. De Rooy kon niet aanwezig zijn, omdat zijn vrachtwagen het de vorige dag had begeven. In de klassementsproeven tussen Namanrasset en Ite- rouena moest De Rooy met een kapotte lager stoppen. Het kostte teveel tijd om de truck te repareren. Vandaar dat De Rooy niet verder mocht deelnemen. De Sonse transportonder nemer heeft Sabine, de or ganisator van Parijs-Dakar, beloofd volgend jaar terug te zullen komen. Een vastge lopen lager aan het linke rachterwiel midden in de woestijn op 250 km van Ife- rouani was de oorzaak van zijn uitvallen op de vijfde dag. „Ik had praktisch een tweede wagen aan reserve onderdelen bij me. Dat deze lager kapot kon, had echter niemand voor mogelijk ge houden", aldus De Rooy. Hij heeft nog wel geprobeerd in Agadez in Niger een nieuwe lager op de kop te tikken. Deze poging mislukte. Over zijn start van vol gend jaar zei De Rooy: „Ik moet proberen het gewicht iets omlaag te krijgen. Dat heeft overigens niets met mijn opgeven dit jaar te ma ken. Dat was gewoon dom me pech". De Rooy was na vijf da gen rally een van de 158 uit vallers op een totaal van 413 deelnemers. Zondag wonnen de Belgen Jacy Ickx (auto's) en Gaston Rahier (motoren) de zevende etappe. Rahier, die zaterdag enige tijd zoekraakte in de woes tijn, nam in zijn categorie ook weer de leiding in het algemeen klassement over van de Fransman Serge Ba- cou, die naar de vierde plaats afzakte. Bij de auto's leidde zondagavond de Fransman Rene Metge. MAC WIL BOB MAASKANT TERUG Het is de bedoeling dat Maaskant vanavond de functie van 'technisch ma nager' van NAC krijgt aangeboden. Maaskant zou dan naast de huidige NAC- trainer Henk de Jonge moeten gaan functioneren. „Ik heb zelf geen idee van wat er mrj morgenavond in Breda zal worden verteld", gaf Bob Maaskant gister avond als reactie. De man, die in de jaren half '70 al als trainer in dienst was van de toen nog Bredase Bob Maaskant: „Ik ben bereid de zaken aan te horen. Ik ga er echter niet een, twee, drie vanuit dat ik het aanbod aanneem". - foto archief de stem BBBBMaaH Van onze sportredactie ENSCHEDE/DRUNEN Christ van der Smissen, Piet de Jong, Jan Doggen, Frans van Kuijk en Rini van Bracht hebben zich dit weekeinde ge plaatst voor de finale van het nationale biljartkampioen- sehap driebanden, die begin februari in Eersei wordt ge houden. Het vijftal completeert het trio Joop de Wilde (titelhou der), Ad Verlouw en Eddie van de Looy, dat op grond van zijn prestatie tijdens de voorgaan de titelstrijd al zeker was van deelneming. Vier van de vijf plaatsten Z|ch via het toernooi in En schede, Van Bracht bereikte hetzelfde resultaat in Drunen. oud-wereldkampioen stond daar op eenzame hoogte en kwam als enige met een zeer aanvaardbaar moyenne (1.072) uit de strijd. Van Bracht leverde een Punt in, remise tegen Popeyus, en won het restant met veel Machtsvertoon. De overige deelnemers in Drunen volde den riiet aan de moyennegrens dan 0.925, degradeerden en W'amen derhalve niet in aan merking voor het overstapje naar de finale. Door die gang van zaken lag 'n Enschede, waar het spelpeil duidend hoger was, de weg °Pen voor Frans van Kuijk zfln debuut in de driebanden- nnale af te dwingen. Daartoe moest hij zijn laat- s*e partij tegen Jan Doggen met een hoog gemiddelde win- nend afsluiten. De veteraan u't Roosendaal, die zich in middels al zeker wist van Plaatsing en zaterdag tegen oen Velthuis de beste partij h beurten) uit zijn keu liet °llen, legde streek- en club genoot Van Kuijk geen stro- Frans van Kuijk: debuut in driebandenfinale ereklasse. - fotoarchief de stem breed in de weg: 16-50 in 27 beurten. Met Van Kuijk en Doggen veroverden ook Piet de Jong en Christ van der Smissen het startbewijs voor Eersei. Beide spelers openden in Enschede stroef en raakten naarmate de strijd vorderde meer en meer op dreef. Van der Smissen ein digde met het zeer hoge moyenne van 1.218, De Jong werd tweede met 1.071. Enschede: Van der Smissen - Dog gen 50-24 (40 beurten), Van Crom- voirt - Velthuis 50-45 (51), De Jong - Velthuis 50-46 (45), Nieuwenburg - Van Kuijk 37-50 (49), Nieuwen burg - Van Cromvoirt 50-39 (49), Nieuwenburg - De Jong 23-50 (30 beurten), Van der Smissen - Van Cromvoirt 50-35 (40), Doggen - Velthuis 50-17 (25), Van der Smis sen - De Jong 50-50 (52), Van Kuijk - Velthuis 50-30 (46), De Jong - Van Cromvoirt 50-45 (47), Nieuwenburg - Van der Smissen 20-50 (36), Van Kuijk - Doggen 50-16 (27) Eindstand: 1. Van der Smissen 9- 1.218, 2. De Jong 9-1.071, 3. Doggen 8-1.043, 4. Van Kuijk 6-1.050, 5. Van Cromvoirt 4-0.872, (gedegradeerd) 6. Nieuwenburg 4-0.829 (gedegra deerd), 7. Velthuis 2-0.873 (gede gradeerd). Van der Smissen, De Jong, Doggen en Van Kuijk naar eindstrijd in Eersei. Drunen: Van Bracht - Weijenburg 50-31 (56), Popeyus - De Vries 34-50 (38), Lorist - Brosens 50-37 (39), Weijenburg - De Vries 50-50 (57), Van Bracht - Lorist 50-26 (41), Po peyus - Lorist 46-50 (60), Weijen burg - Brosens 50-33 (59), Popeyus - Brosens 50-50 (63), Van Bracht - De Vries 50-27 (38), Lorist - De Vries 45-50 (50), Van Bracht - Bro sens 50-29 (45), Brosens - De Vries 50-34 (51), Popeyus - Weyenburg 50-44 (48), Popeyus - Van Bracht 50-50 (54), Weyenburg - Lorist 50- 32 (48). Eindstand: 1. Van Bracht 9-1.072, 2. De Vries 5-0.901 (gedegradeerd), 3. Weyenburg 5-0.839 (gedegradeerd), 4. Popeyus 4-0.874 (gedegradeerd), 5. Lorist 4-0.852 (gedegradeerd), 6. Brosens 3-0.770 (gedegradeerd). Van Bracht naar eindstrijd in Eer sei (2-5 februari). MASPALOMAS (DPA) - PSV heeft het internatio nale voetbaltoernooi in Maspalomas (Canarische Eilanden) met overmacht gewonnen. In de eind strijd versloegen de Eindhovenaren met 5-2 de Bundesligaclub Fortu- na Düsseldorf. Bij de rust waren de ploegen nog in evenwicht: 2-2. Halvar Thoresen, de Noorse spitsspeler van PSV, was de grote uit blinker. Hij scoorde drie keer. De Duitse doelpun ten kwamen op naam van Thiele en Weikl. Er waren 3500 toeschouwers. Thiele opende de score voor Fortuna al in de 4de minuut. Thoresen en Jur- rie Koolhof brachten PSV in de eerste helft op een voorsprong van 2-1. Weikl bezorgde Fortuna nog voor het rustsignaal de gelijkmaker: 2-2. In de tweede helft schoten Koolhof (2) en Thoresen PSV binnen een kwartier naar 5-2. IFK Göteborg bezette de derde plaats door een zege van 4-0 op de plaat selijke amateurclub Mas palomas. NEW YORK (AFP) - De Ame rikaan John McEnroe is zater dag in New York door de ATP, de vakbond van tennisspelers, geëerd als 'tennisspeler van het jaar 1983'. De 24-jarige linkshandige speler werd gekozen op grond van zijn zege op Wimbledon. Bovendien voerde hij 23 we ken de ATP-wereldranglijst eredivisieclub, gaf wel toe dat hij vorige week door iemand van het bestuur van NAC was gebeld met het verzoek om vanavond naar Breda te komen. Maaskant: „Ik ben be reid om de zaken aan te horen, maar ik ga er niet een, twee, drie vanuit dat ik het aanbod aanneem. Normaal sta je als trainer, die niet bij een club actief is, te juichen als zich een kans op werk voordoet. Maar in mijn geval ben ik op het ogenblik niet finan cieel afhankelijk van zo'n nieuwe club. Go Ahead Eagles bijvoorbeeld heeft nog tot 1 januari 1985 ver plichtingen aan mij. En verder kan ik met mijn li centie als officieel wed strijd-makelaar ook aar dig mijn boterham verdie nen. Daarnaast speelt voor mij mee in hoeverre Henk de Jonge van al deze zaken op de hoogte is. En hoe hij er eventueel tegenover staat". Bob Maaskant, die het laatst als manager/coach van Go Ahead Eagles bin nen het voetbalwereldje actief was, werd als de 'grote redder' van NAC naar voren geschoven door een aantal Bredase zaken lieden (Roffelsen, Meeüs, Nijkamp en Derks), dat zich het lot van de NOAD- Advendo-Combinatie aan trekt. Binnen die groep is men ook bereid de even tuele financiële gevolgen van de komst van Maas kant te dragen. Guus Rof felsen gisteren: „Mijn be drijf (een horeca-groot- handel. R.v.D.) is onder be paalde voorwaarden in derdaad van plan om NAC wat meer financiële arm slag te geven. En zo zijn er nog wel een paar bedrijven in Breda en omgeving". Roffelsen, die voor NAC de huursom (25000 gulden) voor de rest van het sei zoen van Johnny Dusbaba aan Standard Luik betaalt, wil dan wei dat NAC in de toekomst commercieel be ter dan de laatste jaren het geval was, geleid gaat worden. Verder is de in België wonende Roffelsen (zijn financieel directeur Wim Wagemakers noemde tegenover NAC-secretaris Van der Meer een bedrag van 300.000 gulden) van plan om aan het eind van dit seizoen geld beschik baar te stellen om Dusbaba definitief naar NAC te ha len. „Maar dan moet de ko mende wedstrijden wel blijken dat zo'n transactie zin heeft", aldus Roffelsen, die daarmee doelt op het feit dat Dusbaba moet be wijzen een aanwinst voor NAC te zijn. In het commerciële plaatje van het aantal za kenlieden past de komst van Maaskant uitstekend. Vooral zijn mentale bege leiding van een voetbalelf tal wordt als groot plus punt gezien. De vraag is echter of Henk de Jonge de aanstelling van Maaskant zal accepteren. Tot nu toe heeft de NAC-oefenmees- ter de plannen van het be stuur om naast hem een 'sterke' man te benoemen altijd afgewezen. De Jonge wilde wel akkoord gaan met iemand, die de functie van de per 1 januari opge stapte manager Ton van der Meer overneemt. Zaterdag werd de even tuele komst van Bob Maaskant door een groep van mensen, die met het 'wel en wee' van NAC be gaan is, tijdens een bijeen komst (op initiatief van de Bredase wethouder Jan van Asseldonk) in Breda warm ondersteund. Tij dens die bespreking kwam ook de verstoorde werk verhouding tussen NAC- trainer Henk de Jonge en diens assistent Dick Buite laar aan de orde. Tijdens de komende weken zal bin nen de gelederen van NAC gepoogd worden daar een oplossing voor te vinden. Van onze sportredactie ZEVENBERGEN - De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie mist met de benoeming van Peter Nieuwenhuis tot part-ti me baancoach een mil joen gulden aan sponsor geld. De KNWU, die af gelopen weken uit finan ciële nood Cees Stam (stayers) en Cor Bijster (dames) als trainers aan de kant moest zetten, kon dat miljoen innen als men besloten had Martin Venix, de stayer uit Ze venbergen, tot baancoach te benoemen, Venix had namelijk een bedrij f (Ormas Sharp) bereid gevonden in de komende vier jaar dat bedrag in de baan- sport in Nederland te ste ken. Het was dan de be doeling de miljoen gulden te gebruiken voor het op richten van een Neder lands baanploeg, die ook 's zomers actief zou zijn. Het geld zou dan voorna melijk gebruikt worden om de door de renners op de weg gemiste vergoe dingen te compenseren. Venix had daarmee voor al de intentie om de acti viteiten op zomerbanen zoals Alkmaar, Sloten, Apeldoorn en Ouden bosch te stimuleren. Nu Peter Nieuwenhuis echter door de KNWU als de nieuwe man naar vo ren werd geschoven, trok de door Venix aange brachte sponsor zich te rug. Het miljoen zal nu gebruikt worden voor steun aan de inititiatief- nemers tot oprichting van een nieuwe eerste di visie-ploeg in Amster dam en voor sponsoring van het WK karate vol gendjaar in Maastricht. Volendam blijft naar eea traiaep zoeken VOLENDAM - Volendam wil, voor de rest van het seizoen, nog een opvolger vinden voor Cor van der Hart, die met behoud van salaris over de nog lopende contractperiode van anderhalf jaar, vorige week aan de dijk werd gezet. Voorzitter Jaap Bond bena drukte dat zondagmiddag na het eerste optreden van Joep Steur als tijdelijk roerganger. Steur, die in eerdere woelige perioden een zeer geslaagde 'invaller' was op de coachstoel voor Henk Ellens en Dick Maurer, is niet de eerste gega digde voor de vrijgemaakte plaats. Aan de ene kant niet zo verwonderlijk, omdat het be stuur de .Volendamste' van al le Nederlandse voetbaltrai ners een week eerder had meegedeeld dat zijn contract als tweede trainer na afloop van dit seizoen niet zou wor den verlengd. Aan de andere kant opmerkelijk, omdat Steur de taal spreekt, de club kent alsof hij hem zelf heeft gemaakt, wat ook gedeeltelijk zo is trouwens, en ook nog vol ledig op de hoogte is van alle achtergronden van en intriges rond de vereniging, die zich graag groter dan dorpsclub wil voordoen. „Wij hebben nog geen con tacten met andere trainers", legde voorzitter Bond uit. „Na dat wij tot de overtuiging ge komen waren dat er geen ba sis was om nog anderhalf jaar met Van der Hart door te gaan, is eerst die zaak op een zeer korte termijn door ons geregeld. Wij zullen nu gaan uitzoeken welke mogelijkhe den er zijn voor een vervan ger. Wij gaan zoeken naar een interim-trainer voor een half jaar, aan het eind van het sei zoen komen er meer trainers vrij". Bond bevestigde dat niet in de eerste plaats aan Joep Steur wordt gedacht. „Hoewel Steur grote waarde voor de vereniging heeft, hij heeft bij voorbeeld het hele jeugdplan ARNHEM - Drs R. Oostinga is benoemd ais projectmede-1 werker maatschappelijke begeleiding van de Stichting Arbeidszaken Betaald Voetbal. Deze part-time arbeids plaats (20 uur per week) wordt tot het einde van 1985 door het Ministerie van WVC gesubsidieerd. Het is de bedoeling dat de nieuwe functionaris de maatschappelijke begeleiding van voetballers landelijk gaat coördineren. Oostinga zal voorlopig ook optreden als waarnemend directeur van de Stichting Arbeidszaken. (ADVERTENTIE) Joep Steur op de bank tij dens het duel Volendam - FC Den Bosch. op poten gezet". FOTO ANP Steur zelf zit met het hele geval omhoog. „Als ik het niet tijdelijk zou hebben gedaan, kan men denken dat ik er de pest in heb, omdat ik aan het eind van het seizoen moet ver trekken. Zou ik het wel doen, dan kan men denken dat ik aan de poten van de stoel van Van der Hart heb gezaagd. Maar wij hadden juist een goede verhouding de laatste tijd en ik heb nog contact met hem gehad voor ik zondag op de bank ben gaan zitten". Joep Steur is weer eens in gesprongen, maar is er niet echt happig op het seizoen vol te maken. „Ik zal eerst nog wat met de Spelers moeten praten, want in die groep zijn natuur lijk ook bepaalde gedachten, zoals Van der Hart heeft ge merkt. Ik heb het voordeel dat ik van alle zaken op de hoogte ben, maar ik heb ook het idee dat het bestuur met de club op een andere toer wil en dat men daarbij deze lastige trainer niet langer zal willen gebrui ken. Het is mogelijk dat zij mij toch nog vragen, maar het zou mij ook niet verbazen als er maandag plotseling al een an der staat. Deze club kan mij geen verrassingen meer be zorgen". Dat kan. Met zo'n vrijblijvend proef-op-de- som abonnement op die KH KUftU allemenselijk gevarieerde Vul dus snel in die bon en stuur 'm op. Dan kleppert uw krant heel binnenkort 24 dagen Ss§| lang voor half geld in de bus. 1 Postcode I Woonplaats: BEZORG MIJ DE STEM I VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS 9,40 (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). IDeze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112. I ^4800 VB BREDA. Bellen kan ook: 076-236911

de Stem | 1984 | | pagina 7