Gouden erepenning voor muzikanten in Heikant Grote belangstelling voor judoka's Axel Cursus grafische technieken Hulst VEEL LOVENDE WOORDEN BIJ VIJFTIGJARIG BESTAAN Zeeuwse dag rond kunstzinnige vorming in basisonderwijs Ontwikkelingsdag voor fruitteelt in Kapelie Maastrichts orkest naar Terneuzen MAANDAG 9 JANUARI 1984 PAGINA ZEELAND politierapport f HULST - Zaterdagavond werd op d§ Brppdmpfkt m I Hulst de brorilfiefs gé^tölÊtT J van S. uit Hulst. Het betreft een blauwe Jamaha. BANDAG 9 JANUAR11984 B1BT1M VAN ZEELAND Bijeenkomsten per regio over theater voor jongeren J.V alkier neemt afscheid van veiling Z.Beveland Kennismakings- dagen FNV Rollen- driedaagse in Terneuzen Plaatselijk nieuws Axel Hulst Sas van Gent The Sint-Jansteen Officiële Volvo-dealer H.F. VAN OOSTERHOUT V.VOLVO m Driewegen wil meer huurwoningen ONDERWIJSKRACHTEN NAAR CADZAND W-^ Nieuwe repetitie ruimte voor EMM Koewacht Schietingen Oecumenische gespreksgroep David de Bakker wint disc- jockey- wedstrijd ««4* kARDENBURG In de Rije- laertstraat is zaterdag de 73- arige R. Rijckaart op straat Inwel geworden. Ingesteld on- lerzoek heeft later uigewezen lat hartstilstand hier de oor- laak was, waardoor de man pok later is overleden. \RNEMUIDEN Naar aan leiding van de ernstige onge regeldheden in de nacht van x>ud op nieuw, heeft de rijks politie van de groep Véere een onderzoek ingesteld. In ge noemde nacht werd de brand- veer belemmerd bij blus- Isingswerkzaamheden, en een Ipolitiebusje werd omgegooid. iTevens was er op de markt een ■gevaarlijke situatie ontstaan Idoor het in brand steken van leen groot aantal autobanden, ■vlak bij woningen. Er zijn 6 Ijongelui uit Arnemuiden in de leeftijd van 20 tot 27 jaar aan- I gehouden, in afwachting van Ihet verdere onderzoek. Zij zijn I opgesloten in diverse politie- I Cellen. I HULST - In de nacht van za- I terdag op zondag werden ver- I nielingen aangericht aan de i personenauto van K. uit Hulst, f Zijn auto stond geparkeerd op de Broodmarkt. De twee lin kerhanden werden lek gesto ken, terwijl het kofferdeksel en het linkerportier werden gedeukt. HULST - Zaterdagmorgen om ongeveer elf uur werd mevr. De W. uit Hulst bij de Aidi- markt betrapt op het meener men van artikelen zonder te betalen. Zij had voor. ongeyeer J twintig gulden bij zich. KAPELLEBRUG - Op de Gentsevaart te Kapellebrüg had de automobilist V. uit Hulst een aanrijding met een hond. Hierbij liep zijn auto veel schade op. Van wie de hond is, is nog niet bekend. SLUIS - Op de kruising Meer-' minnestraat en Kaai verleen de de bromfietser J.D. uit Schoondijke geen voorrang aan een personenauto be stuurd door A.J. uit Aarden burg. D. liep hierbij letsel op en is in het ziekenhuis te Oost burg opgenomen. TERHOLE - Op de Notendijk te Terhole slipte in de nacht van vrijdag op zaterdag om ongeveer twee uur een perso nenauto, bestuurd door L. van de W. uit Terhole en belandde in de sloot. De auto werd zwaar becshadigd. Van de W. kwam er met de schrik van af. VLISSINGEN - De Griekse tartker Doreos, geladen met 60.000 ton stookolie, is zaterdag tot tweemaal toe op drift ge slagen voor de rede van Vlis- singen. De sleepboot Zwitser land van de firma Muller uit Terneuzen, heeft de Doreos ten anker gebracht in de Eve- ringen op de Westerschelde. T6 PAGINA ZEELAND 2 Van onze correspondent HEIKANT - De op 8 januari 1934 opgerichte muziekvere niging Heikant vierde het 50-jarig bestaan voor een bomvolle zaai in vereni gingsgebouw 't Heike. Voor- ïitter De Koning heette in zjjn welkomstwoord all' vielkom, in het bijzonder het college van B en W uit Hulst, de voorzitter van de Bredase Muziekbond en het bestuur van de Zeeuwse af deling. Hij bracht vervolgens de geschiedenis van de afgelo pen vijftig jaar in beeld en prees zich gelukkig de op richter en eerste voorzitter van de muziekvereniging, de heer Jo Eggermont, in de zaal aanwezig te zien. Hij is deze eerste voorzit ter en dirigent nog steeds dankbaar en hij staat in gouden letters in het vereni- gingsboek ingeschreven. Vervolgens bracht hij dank aan de gemeenschap Hei kant, die gedurende vijftig jaren dit gezelschap op alle mogelijke manieren heeft gesteund. In het bijzonder bracht hij dank aan de le den, A. Pluijm, H. van Hoije, A. van Hoije, J. de Rechter en Jo Eggermont, die vanaf de oprichting lid zijn en van wie nog twee leden nog steeds muzikaal hun beste beentje voor zetten. Zij zul len op een speciaal jubi leumconcert op 23 april aan staande worden gehuldigd. Na nog extra lof woorden te hebben gericht aan de di rigent, de heer G. Pilaet en aan de beheerders van 't Heike, de heer en mevrouw Weemaes, sloot hij zijn toe spraak met de woorden 'goe de bomen brengen vruch ten', waarmee hij doelde op de jeugdleden van deze mu ziekvereniging. Hierna sprak de heer Jo Eggermont. Op zijn bekende humoristi sche wijze vertelde hij dat hij vijftig jaar geleden deze vereniging hielp oprichten. Hij is er trots op dat hij uit Heikant afkomstig is en het idee om een muziekvereni ging op te richten een pro- dukt was van de Heikantse samenleving. Hij kan het Vervolgens nam burge meester Molthoff van de ge meente Hulst het woord. Na de briljante toespraken van vorige sprekers zei hij dat hem nog weinig woorden restten. Zijn echtgenote had echter ontdekt dat Heikant eigenlijk betekent 'hij kan het' en dit zegt voldoende. Heikant is een van de klein ste kernen uit de gemeen schap Hulst, maar wel de liefste. Hij waardeerde dit gezelschap dat bij alle mo gelijke gelegenheden aan wezig is. Hij noemde het ook wel een politiemuziekkapel omdat enkele leidende leden tot het politiekorps van Burgemeester Molthoff (rechts) overhandigt de gouden penning met oorkonde aan voorzitter De Koning Hulst behoren. Het was hem wel opgevallen dat het aan tal processen-verbaal in Heikant de laatste jaren was terug gelopen. Namens de meenteiijke onderscheiding. Hierna voerden nog ver schillende sprekers het woord en werd het bestuur door velen gelukgewenst. - FOTO WIM K00IJMAN gemeente Hulst overhandig de hij een oorkonde met de gouden erepenning van de gemeente Hulst. Deze onder scheiding is de hoogste ge- Van een onzer verslaggevers GOES - De Nederlandse Fruittelers Organisatie NFO kring Zeeland/West Noord - Brabant houdt vrijdag 13 ja nuari in samenwerking met de drie CLO's in Kapelie een ont wikkelingsdag voor de fruit teelt. Hieraan is een fruitteelt- mechanisatiebeurs in de plaatselijke veiling verbon den. O.a. wordt extra aan dacht besteed aan verschillen de werkmethoden bij het sor teren van fruit met de hand vanuit stapelkisten. Nieuwe hulpmiddelen hiervoor zullen worden geïntroduceerd. Ook zal een opslagtank voor lei dingwater worden getoond, in het bijzonder interessant voor bedrijven die ondanks een slechte waterkwaliteit toch de jonge beplanting van water en kunstmest kunnen voorzien. Het middagprogramma vindt plaats in het gemeenschaps centrum De Vroone in Kapel- Ie. Dr. ir. S.J. Wertheim houdt dan een inleiding over teelt- technische aspecten van inten sieve beplantingen, J. Goede- gebure spreekt over bedrijfse conomische aspecten van in tensieve beplantingen en C. Geense belicht toepassingen van intensieve beplantingen in de praktijk. MIDDELBURG - Het kers verse overlegorgaan 'Theater voor jongeren in Zeeland' heeft een viertal regionale bij eenkomsten aangekondigd, bedoeld om subsidie-aanvra gen te bespreken. De bijeenkomsten zijn een gevolg van de nieuwe provin ciale regeling voor de subsi diëring van theatervoorstel lingen in jongerencentra. Zo als gemeld is daarvoor dit jaar ruim 31.000 gulden beschik baar. Tijdens de regionale bijeen komsten wordt besproken welke voorstellingen de eerst volgende maanden (tot en met april) voor subsidie in aan merking komen. Belangstel lenden kunnen daarvoor nog tot 31 januari aanvragen in dienen. Men kan zich daartoe wenden tot het Zeeuws servi cebureau voor jeugd- en jon gerenwerk. De eerste bijeenkomst is ge richt op Zeeuwsch Vlaanderen en vindt op 6 februari plaats in het gebouw van de Centrale Stichting in Terneuzen. Aan vang 10 uur. Daarna vinden bijeenkomsten plaats in Bro- gum te Zierikzee (7 februari), De Piek te Vlissingen (8 fe bruari) en 't Beest in Goes (9 februari). Deze beginnen alle maal om 20 uur. Van een onzer verslaggevers GOES - Donderdag 12 januari le heer J. Valkier officieel afscheid nemen als voorzitter van de veiling Zuid-Beveland Goes. Dat gebeurt tijdens een bijeenkomst in de eerste veilinghal van 16 uur af. De teer Valkier is sinds 1 januari 1912 voorzitter van de veiling vereniging geweest. Na de toe spraken is er gelegenheid de scheidende voorzitter de hand te drukken. TERNEUZEN - Voor alle le den van de jongerengroep Zeeland van de Dienstenbond FNV worden op dinsdag 7 en woensdag 8 februari kennis- makingsdagen gehouden. De dagen zijn ook bestemd voor andere jongeren die in de dienstensector werkzaam zijn (of zijn geweest). Waar de kennismakingsda- gen plaats vinden is nog niet bekend. Wel dat ze gratis zij11 en dat de reiskosten door de FNV worden vergoed. Belangstellenden kunnen terecht bij de Jongerenbewe ging aan Blokken 16 in Ter neuzen (01150-97025). TERNEUZEN - In café t Bierwinkeltje aan de Ter- neuzense Markt wordt van vrijdag 13 tot en met zondag januari een rollendrie- iaagse gehouden. Er hebben rich inmiddels 28 deelnemers semeld. Exploitant Frans Koene heeft dit gebeuren opgezet met enkele klanten. „We hebben ze|fgeen eigen trimclub, maar i omdat vele klanten om een "ergelijk evenement hadden Sevraagd gaan we dit toch Proberen. Als alles goed ver- °°Pt doen we het van de zo- buiten op de Markt nog eens over. Dan worden ook Ij. ,ef,e trimclubs uitgeno- '80.' Overigens heeft café Bierwinkeltje wel een eigen °etbalelub en biljartvereni- Bridge - De leden van de brid geclub Axel speelden in het cultureel centrum De Halle de tweede Wedstrijd van de win tercompetitie. De uitslagen waren als volgt: A groep: 1. heren Pel-Moeliker, 2. echt paar Herrebout, 3. heren Ar- noldi-Bode, 4. heren L. Schee- le-Van Bambost, 5. dames Feijen-Den Doelder. B-groep: 1. heren Scheele-De Block, 2. dames Keeman-Schink, 3. echtpaar Kraaijenbrink, 4. da mes Maris-Scheele, 5. echt paar Verstraeten. Bridge - De bridgeclub Huist speelde de, laatste wedstrijd in de eerste helft van de winter competitie in het gemeen schapscentrum Den Dullaert. Uitslagen A-groep met 10 pa ren: 1. heren Biesbroeck-Beu- zenberg, 2. echtpaar Kint, 3. dames Beuzenberg-Snuve- rink, 4. dames Biesbroeck- Goossen, 5. dames Den Boer- Smulders. B-groep met 10 pa ren: 1. mevrouw Bruijns en de heer Van Geel, 2. heren Her man-Van de Dries, 3. me vrouw Van de Boogaard en de heer Melchers, 4. dames Van Esbroeck-Seydlitz, 5. heren Gijs-Van Laere. C-groep met 10 paren: 1. mevrouw Stallaert en de heer De Nijs, 2. heren Stallaert-Van de Klooster, 3. echtpaar Van de Casteele, 4. dames Van Kalmthout-Van Acker- 5. dames Hillige-Van der Velde. mamiddag - Woensdag 11 ja nuari is er voor de kinderen uit Sas van Gent en Westdorpe een themamiddag waarop aan de orde komt hoe een krant gemaakt wordt. In de komen de weken wordt dit thema verder uitgewerkt. Prijskaarting - Aan de door de r.-k. Bond van Ouderen ge houden prijskaarting in De Warande deden 36 kaarters mee. Uitslag: 1. mevr. M. Pee- ters, Hulst, 2. P. Letens, Kapel- lebrug, 3. Eug. Heymans, Koe wacht, 4. P. Hemelaer, Sint- Jansteen, 5. C. Pieters, Sint- Jansteen, 6. Pr. Verstraeten, Sint-Jansteen. De volgende prijskaarting wordt gehouden op woensdag 1 februari. (ADVERTENTIE) Stationsweg 6 HULST Tel. 01140-13191-11489 DRIEWEGEN - De dorpsraad van Driewegen heeft er bij B en W van Borsele op aange drongen om bij het toewijzen van woningen voorrang te ge ven aan Driewegen. In een brief aan het college wijst de dorpsraad er op dat het dorp momenteel 6 huur woningen telt, dat is nog geen 4 procent van het totaal aantal woningen. Blijkens de lijst van woningzoekenden van de woningstichting Borsele is er een duidelijke belangstelling voor een huurwoning in Drie wegen. De laatste 35 jaar is er in deze kern geen sociale wo ningbouw gerealiseerd. een onzer verslaggevers jVDZand - Het Zeeuws ,,cunpunt voor Kunstzinnige gaat in Cadzand een wciale dag organiseren om ^gelijkheden van kunst- vorming in het basis- herwijs te belichten. Het gebeuren is gericht op e Zeeuwse onderwijsgeven- 1 en in het kleuter- en lager «Oerwijs. Het vindt op eensdag 25 januari plaats in- 'e' vormingscentrum Hede- esse. Het programma duurt Van 13.30 tot 20.00 uur. Het steunpunt noemt ver schillende redenen voor het initiatief: - de kunstzinnige vorming krijgt op scholen niet dé aan dacht die het verdient, veel mogelijkheden voor scholen zijn nauwelijks bekend. veel onderwijsgevenden kunnen er niet zo goed mee uit de voeten. - bij invoering van de wet op de nieuwe basisschool in 1985 worden alle onderdelen van kunstzinnige vorming neven schikkend aan de andere vak ken. De onderwijskrachten krij gen 's middags een program ma voorgeschoteld, waar ze zelf actief aan mee kunnen doen. Men kan zich dan bezig houden met druktechnieken, dramatische expressie, textie le werkvormen en ruimtelijk werken. Daarbij zal worden aangegeven welke mogelijk heden dit soort activiteiten bieden bij het les geven in an dere vakken. 's Avonds presenteert Teja- ter Teneeter een voorstelling, waarbij kinderen een hele schooldag betrokken kunnen worden. tAji* Twee elfjarigen in de strijd - FOTO WIM KOOIJMAN Van onze correspondent AXEL - Onder grote be langstelling van de kant van de publieke tribune streden zaterdag zo'n 200 kinderen voor de schoolkampioen- schappen judo in sporthal 't Sportuus te Axel. Er moesten niet minder dan 500 wedstrrijden wor den afgewerkt, alvorens de winnaars van de diverse poules in de verschillende leeftijdscategorieën konden worden bekend gemaakt. Ondanks het hoge aantal ge speelde wedstrijden waren er tijdens de schoolkam- pioenschappen geen blessu res van betekenis. Het gehe le gebeuren verliep erg ge disciplineerd. Wethouder P. Apers van de gemeente Axel, die aan het eind van de dag de prijzen uitreikte stak zijn lof dan ook niet onder stoelen of banken: „Dank zij de zeer grote discipline on der de strijdende judoka's kunnen we terugzien op een mooie judodag, die zeer ge slaagd mag worden ge noemd", aldus de heer Apers, die ook de initiatief nemer en organisator van de jaarlijkse kampioenschap pen, Henk de Wee uit Axel, voor zijn inzet bedankte. Er werd gestreden op zes matten onder leiding van de scheidsrechters Avot, Smid, Brons, Govers, Van der Maas en Margaroli. De win naars in de leeftijdscatego rie 5-6 jaar werden: Marco Wielemaker, Maurice Mar- tinu en Sebastiaan van Drongelen; bij de 7-jarigen: Thierry Blaevoet en Marco de Jonge; 8-9-jarigen: Mar tin van de Velde, Eddy Kay- ser, Jurgen Dieleman, Je roen Rintjema, Jelle Lou- werse en Barry Ernst; 10-ja- rigen: Martijn van Eetveld, Folkert Hindriks, Paul Stof- fijn, Roel van Denderen en Liet Erpelinck; 11-jarigen: Jeroen in den Bosch, Saskia Inghels, Robin van der Hooft, Fabian Crombeen en Colinda Helmendag; 12-ja- rigen: Kees Hindriks, Al- bert-Jan Ars en Arthur Ble- wanus; 13-, 14- en 15-jari- gen: Paul in den Bosch, Car lo Meeusen en Mark de Vos. Van onze correspondente HULST - Vanaf 14 januari geeft het ZIKV afdeling Hulst een oriëntatiecursus grafische technieken. De cursus bestaat uit zeven lessen, die zaterdags worden gehouden in Den Dul laert in Hulst. Docente is me vrouw Ridette Martens. De eelnemers maken in deze cursus kennis mety verschil lende druktechnieken, vlak-, hoog- en diepdruk, die telekns tot andere resultaten leiden. Onder vlakdruk vallen mono types en sjablonen, in hoog druk wordt kennis gemaakt met linosnedes en de diepdruk geeft vaardigheid in het wer ken met droge naald en lijnets. Aspirant-deelnemers hoe ven zich niet door al dat vak jargon laten afschrikken. Men kan op ieder niveau werken, waarbij men samen met de docente thuisraakt in zaken als vlakverdeling, ritme en compositie. Een eerste manier om daarmee te leren werken is de materiaaldruk, waarin met touw, stof en bladeren leuke resultaten worden bereikt. De oriëntatiecursus wordt afge- TERNEUZEN - Het is zo goed als zeker dat het beroemde Maastrichtse conservatorium orkest dit jaar een uitvoering geeft in Terneuzen. Onderhandelingen tussen het bestuur van de harmonie De Vliegende Hollander en het orkest zijn in een vergevor derd stadium. Voorzitter Jo Stenvert meldde dit tijdens de traditionele nieuwjaarsrecep tie van de muzikanten. Het is de bedoeling dat het orkest op 10 november in het Zuidlandtheater speelt. De harmonie voelde er aanvanke lijk meer voor om dit evene ment in de periode van de 400 jaar stadfeesten te plannen maar dit bleek om organisato rische redenen niet mogelijk. De voorzitter blikte in zijn nieuwjaarsrede terug naar het jubileumjaar 1983 waarin het negentigjarig bestaan van de harmonie volgens hem op 'waardige wijze' was gevierd. Voor het lopende jaar staat naast de uitvoering van het Maastrichtse orkest nog een groot gebeuren op het pro gramma. De Vliegende Hollander neemt de organisatie van het grote KNF-concours (op 27 ok tober in het Zuidlandtheater) voor haar rekening. De har monie zal hier ook zelf aan deelnemen. sloten met een kleine exposi tie. Belangstellenden kunnen zich vooraf aanmelden bij de stafdocente mevrouw J. Bartsch-Heirbout, 01140-14071. Informatie over de lessen is te krijgen bij mevrouw Ridette Martens, 01170-3456. Van onze correspondente KOEWACHT - Vrijdag 14 ja nuari neemt de muziekvereni ging Eendracht Maakt Macht uit Koewacht het nieuwe re petitie- en leslokaal aan de Berlaerstraat officieel in ge bruik. De opening wordt om 15.00 uur verricht door burge meester Hack van de gemeen te Axel. De naam, door leden van E.M.M. gekozen, zal dan be kend gemaakt worden. Op de openingsdag is er tevens een open huis van 16.00 tot 18.00 uur. De ouders van jeugdle den, donateurs en andere be langstellenden kunnen een kijkje komen nemen. Het re petitie- en leslokaal is een gro te aanwinst voor de muziek vereniging, die bestaat uit eer fanfare, drumband en majo- retten. Het gebouw is geheel tot stand gekomen door vrij willige medewerking van le den, ouders van jeugdleden en door een paar mensen die hun technische kennis en bulp ga ven. Het gebouw zal vier avonden in de week worden gebruikt voor muziek- en trommelles en voor de repeti ties van de fanfare, drumband en majoretten. HEIKANT - Bejaardenschie- ting zaal 't Helleken, 46 schut ters. Eerste hoge vogel: Fr. Reunis, Sint-Jansteen, tweede hoge vogel: Alb. van de Bran den, Sint-Jansteen, eerste en tweede zijvogel: J. van Kerk hoven, Sint-Jansteen, meeste kleine vogels (4 stuks): P. de Jonghe, Heikant. 's HEERENHOEK - In de Ko renbeurs hield men een schie ting op de liggende wip voor bejaarden en gepensioneer den. Er waren 28 schutters. Uitslag: eerste hoofdvogel A. van de Dries Eensgezindheid, tweede hoofdvogel Jac. Small- gange Zorgvlied, eerste zijvo gel J. de Jonge, tweede zij vo gel Jac. de Baar, derde zij vogel A. Rentmeester allen Willem Teil, vierde zijvogel C. Wou- terse Victoria. Eerste kal, B. van de Dries Eengsgezindheid, tweede kal B. de Jonge Con cordia, derde kal Jac. de Baar Willem Teil, vierde kal C. van de Dries Soranus. Meeste klei ne vogels M. Koole Soranus 2, zes stuks. De vliegende vogel- prijs was voor E. Rentmeester Willem Teil. De volgende schieting is op dinsdag 17 ja nuari. Van onze correspondent AARDENBURG - De oecume nische gespreksgroep Aarden- burg-Eeklo komt weer bijeen op woensdag 11 januari om 19.45 uur in de Ontmoetings ruimte aan de Sassenstraat. Inleider zal zijn pastor F. van den Abeele, verantwoordelijk voor het jeugdpastoraat te Eeklo. Hij zal spreken over „Geloofsopvoeding van de rij pere jeugd". Iedereen is wel kom en de toegang is als altijd geheel gratis. Van onze correspondent NIEUW-NAMEN - De Kauterse handbalvereni ging te Nieuw-Namen, heeft afgelopen weekein de voor de eerste maal in gemeenschapscentrum de Kauter een disc-jockey kampioenschap gehou den. Onder de muzikale be geleiding van Equirox drive-in show dienden de 6 deelnemers hun presta ties te tonen aan een jury. Deze bestond uit de da- pies -Ina Thomas, Rita D'Hielens, Sonja van Driesche en de heren Erik van Duijse en Cor Bousen. De jury beoordeelde de deelnemers op hun pres tatie, hun techniek, aan kondiging en het inspelen op het publiek, dat overi gens in groten getale be langstelling toonde. De uitslag is als volgt: 1. David de Bakker met 266 punten, 2. Ludwig Goddaert 258 pnten, 3. Frederik van Roeijen 247 punten, 3. Louis Vertom- me 237 punten, 5. Danny van Walle 235 punten, 6. Pascal Penneman, 207 punten. Voorzitter Cor Bousen was een tevreden man, en vond dat deze activiteit zeker voor her haling vatbaar is.

de Stem | 1984 | | pagina 5