LOTING OM GOODEN MOSSEL onyrijders strijdlustig Schenk naar fraaie zege in Rilland Wijns blijkt sterkste in Wallenloop Damtitel weer voor De Leeuw TERNEUZEN IS SUCCESVOL pen UWÉ WACHT 99.- flRTUS KOMT GOED WEG MET 1-1-RESULTAAT LANDAG 9 JANUAR11984 ACK PAGINA SPORT 6 I. 01146-1396 WEN5t AXEL T9 3506 srken N BIJ NOENS idig stofferen van Noordpolder straat 13 Tel. 01155-2238 x22 Watt n door een (brief)kaart te zenden Onderwijs aan Volwassenen (SBOV), 2, 2251 CX VOORSCHOTEN. adres en cursusplaats vermelden, bevestiging Van onze paa rdespartmedewerker 0PELLE - De strijd om de gouden Mossel die in Ka- poUe werd gehouden, was jermate spannend dat er K„ loting aan te pas moest lotnen om uit te maken wie giteindelijk winnaar zou „orden. Annemiek Picavet, dj won deze trofee eerder in jjgO, had door een dubbele „inst in de M-kias zich aan ziend als favoriete. Haar terloofde Johan Hamminga hij zegevierde in 1982 - „on na het klassiek Z- jpringen ook het puissance springen samen met Eddy Uitslagen Koster, waardoor hij zich naast Annemiek Picavet klaseerde. Bij de loting bleek de Laarwoud-rijder de gelukkigste. •Hamminga regeerde in het Z-springen klassiek en slaagde er hier zelfs in. de eerste en tweede plaats te pakken. Dit met zijn paar den Pepijn en Josje. In het puissance springen had hij meer moeite. In een zinde rende finale met Eddy Kos ter - vier barrages moesten er aan te pas komen - kwam de hindernis op een respec tabele hoogte van 1.95 meter te liggen. Dit vond het duo in de eindstrijd te gortig en men zag af van verder springen, waardoor beiden op de eerste plaats terecht kwamen...,, Dit had voor Ham minga het reeds eerder ver melde gevolg. De Zeeuwse titel in het in door Z-springen ging echter naar Albert Vermue van Weelruiters met Pourquoi Deux. Hij pakte deze titel vóór Annemiek Picavet, die er eveneens een balkje af gooide, maar minder snel rond kwam dan Vermue. Hamminga, die deze serie won, dong niet mee naar de Zeeuwse titel. Hij is niet woonachtig in Zeeland. Annemiek Picavet, die net naast de Gouden Mossel greep hield aan de spring- wedstrijden wel een Zeeuw se titel over. In de M-klas greep zij vóór Liesbeth Schijve de eerste plaats met haar paard Renate van Luc- tor et Emergo. Het kam pioenslint in de L-klas ging naar Johan Wilmink met Robijn van Oranjeruiters. Z-klas: 1. Albert Vermue met Pourqoui (Weelruiters), 2. Anne miek Picavet met Renate (Luc- tor et Emergo), 3. Peter Kom- mers met Oelewapper (Prins Karei). M-klas: 1. Annemiek Pi cavet met Urgent (Luctor et Emergo), 2. Liesbeth Schijve met Nicolette (Zwinruiters), 3. Eg- bert Schep met Nicolay (Prinses Christina). Rubriek heen en weer: 1 Annemiek Picavet met Urgent (Luctor et Emergo), 2. Liesbeth Schijve met Nicolette (Zwinruiters), 3. Kees van Dalen met Ligoletto (Zwinruiters). Puissance springen: 1. Johan Hamminga met Pepijn (Laar- woudrijders) en Eddy Koster met Paradox (Prinses Christi na), 3. Annemiek Picavet met Renate (Luctor et Emergo). Sluiskil pakt kostbaar puntje schoolgebouwen te >om, breda, dongen, [ür, prinsenbeek, *L en STEENBERGEN. week van maart 1984 oemenschikken staat onder leiding ?de leerkracht De cursus bestaat uit :s van 19.30-21 30 uur nemen de mstuk mee naar huis 158,-, inclusief bloemen en het irsusboekje. de cursus is dus de vakopleiding bloemenschikken (bloemist-winkelier). I fm onze sportmedewerker SllTSKIL - Sluiskil telt in een matige dstrijd met 1-1 ge- gespeeld tegen llirtus uit Zevenber- Met die uitslag icht Virtus nog het ïst tevreden zijn, |fint als er dan toch i ploeg was die ver- nde te winnen dan us het Sluiskil. Niet kt Sluiskil zoveel be- r speelde dan de be- ickers, Nee dat niet. e ploegen hielden el- liar goed in even- |iicht, maar Sluiskil cht toch op de beste lansen bogen. (Neem daarbij dat Sluiskil in 1 beginfase Virtus nog een ïdje hielp door in eigen doel schieten en het zal duidelij k e dat Virtus toch goed weg mm. Al na tien minuten est Sluiskil een forse tegen- liler incasseren. Rechtsback rel Wullems passeerde de |bzijn doel komende doelman itrick Wauters en al wat filus heette zag tot tevreden- iidat de bal tegen de netten (indde. lat was wel het sein voor luiskil om een wat meer tvallende speelwijze te i hanteren. Nog geen zes praten later stond de thuis- ibop gelijke hoogte. Een af- jieerd schot van Eddy van l Hooft belandde via een war van Virtus-benen for de voeten van Paul van i Hooft, die zich fraai vrij en van dichtbij laag fchoot: 1-1. lüiet lang daarna kreeg piskil opnieuw een moge- Jtheid. Weer stond Eddy van i Hooft aan de basis daar in Hij kopte de bal door V Paul van Kouteren, die li inzet net over de lat zag m Daarna nam Sluiskil Jit gas terug en speelde de kdstrijd zich meer af op het •idenveld. Veel gegroepeerd Tttbai, veel foute passes en i slechte balcontroie, mede hand gewerkt door het fthte terrein, waren er debet ndat de eerste helft gezapig 1'lieD. (fog twee oplevingen vielen 1(1 noteren. Dat was een ui schot van Virtus-mid- Juvelder Victor Clarijs dat :hts luttele centimeters M de paai ging en datzelfde 'lus ontsnapte niet lang Wna aan achterstand toen Jnny Schelfhout, op aange- hiyan Paul van der Hooft, •inzet met pijn en moeite door Virtus-doeiman Rob Broere gestopt zag worden. Ook in de tweede helft mas saal gegroepeerd voetbal op het middenveld en nauwelijks spel over de vleugels. Sluiskil had in die periode een licht veldoverwicht maar tot uitge speelde kansen leidde dat niet. Trouwens ook Virtus kwam in de gehele tweede helft niet tot één scoringskans. Sluiskil wist een keer gevaarlijk te worden, maar toen was het bijna raak ook. Toen mocht Virtus de he mel danken dat het voor een achterstand behoed bleef. Ronald Breepoel, opgerukt tot aan de zestienmeterlijn van het Virtus-doelgebied, zag zijn schot van de lijn gehaald worden. De weggewerkte bal belandde voor de voeten van Peter van Kouteren, die niet aarzelde en loeihard inschoot. De lat was deze keer een 'sta- in-de-weg'. Nog was het ge vaar niet geweken omdat Ed dy van der Hooft nu mocht proberen de terugspringende bal in de doelmond te werken, maar nu verdween het leer hoog over de goal. Al met al mag gesteld worden dat als er een ploeg was die aanspraak mocht maken op de zege, dat Sluiskil geweest zou zijn. Van onze sportmedewerker RILLAND - De Brabander Louis Schenk triomfeerde zaterdag op fraaie wijze in de derde Zeeuwse veldrit, die werd verreden op het autocrossterrein in Rilland. De 31-jarige coureur uit Huijbergen liet een sterke indruk achter. Evenals trou wens zijn streekgenoot Luc Suijkerbuijk, die in de slot fase echter niet bestand bleek tegen de krachtsex plosie van Schenk. De Goesenaar Rinie Bruggeman weerde zich eveneens goed in het twaalf man tellende veld van ama teurs en profs. In de begin fase hield ook Jan Poley nog gelijke tred met eerder ge noemd drietal. Na drie ron den moest de Kruininger echter afhaken. Na twintig minuten strijd op het drassi ge parkoers, ontbrandde er een felle strijd om de koppo sitie. Luc Suijkerbuijk, die al enige tijd licht afgeschei den voorop had gedraafd - 50 meter voorsprong op Schenk en Bruggeman - kwam toen ten val en werd voorbij gestoken door zijn naaste concurrenten. Suijkerbuijk bleek echter over genoeg reserves te be schikken. Na een impone rende jacht, die twee ronden duurde, kreeg hij aanslui- Uitslagen ting met Schenk en Brugge man. Met nog tien minuten en één ronde te gaan loste eerst Bruggeman uit het kopgroepje van drie en nog voor het ingaan van de laat ste ronde had ook Suijker buijk geen verweer meer te gen de sprong van Schenk. Laatstgenoemde, die veer tien dagen eerder won in Kruiningen, pakte daarmee zijn tweede zege in dit vel- dritseizoen. Patrick Tolhoek was heer en meester bij de junioren. Hij verzekerde zich al spoe dig van de leiding en voerde de voorsprong op zijn con currenten gestadig op. „Jammer dat Peter Kant niet van de partij was", ven tileerde Tolhoek na afloop. Deze specifieke veldrijder, die tot de nationale selectie behoort, had de voorkeur gegeven aan een wedstrijd in Brabant. „Maar spijtig blijft het, dat ik hier niet kon duelleren met Kant", liet Tolhoek horen. „Ik heb hem vorige week een paar keer geklopt en ik stond vanmiddag op scherp". Ron nie de Jonge deed het in zijn eerste crosswedstrijd zeker niet onverdienstelijk tussen de junioren. Hij finishte als tweede. Hans Suijkerbuijk toonde zich de sterkste bij de nieu welingen, terwijl de Zeeuwsch-Vlaming Eddy Cromheecke met geringe achterstand de tweede plaats voor zich opeiste. Good-old Ko Tolhoek deed het weer eens voortreffelijk door de bloemen te incasse ren bij de liefhebbers/vete ranen. René Pleyte zege vierde bij de trimmers. Amateurs/profs 55 minu ten en een ronde: 1. L. Schenk, Huijbergen; 2. op 17 seconden L. Suijkerbuijk, Nispen; 3. op 58 seconden R. Bruggeman, Goes; 4. op één ronde J. Poley, Kruiningen; 5. G. Schenk, Roosendaal; 6. op twee ronden J. de Visser, Goes; 7. R. Meijer, Krabben- dijke; 8. C. Goeree, Kruinin gen; 9. op drie ronden M. Gunst, Yerseke; 10. H. Moens, Terneuzen; 11. K. van Goethem, Kloosterzan- de; 12. A. Polak, Heinkens- zand. Junioren 35 minuten en een ronde: 1. P. Tolhoek, Yerseke; 2. op 1.56 R. de Jon ge, Ovezande; 3. Op een ron de J. de Bruijne, Rilland; 4. E. de Waal, Middelburg. Nieuwelingen 25 minuten en een ronde: 1. H. Suijker buijk, Nispen; 2. op 24 secon den E. Cromheecke, Aarden burg; 3. L. Goeree, Kruinin gen; 4. L. Meijer, Bergen op Zoom; 5. M. Marijs, Arne- muiden; 6. R. de vRIEZE, gOES. lIEFHebbers/vetera- nen 35 minuten en een ron de: 1. J. Tolhoek, Yerseke; 2. op 2.58 S. de Kok, Lewedorp; 3. H. Slabbekoorn, Kapelle; 4. A. Goense, Ovezande; 5. J. de Visser, Domburg. Trim mers: 1. R. Pleyte, Nieuw- dorp; 2. A. Bastiaanse, Roo sendaal; 3. N. de L§euw, Ril land; 4. J. Rommers. Van onze atletiekmedewerker GOES - Zonder noemenswaardige tegenstand snelde Luc Wijns afgelopen zaterdag op de Goese wallen naar prolongatie van zijn zege in de voorgaande edi tie. De talentrijke atleet van het Belgische Duffel maakte er overigens geen lentewandeling van, al no digde het weer op deze eerste zaterdag in januari daarvoor wel uit. Spelmoment uit de wedstrijd Sluiskil- Virtus. Sluiskil-middenvelder Leo Koch (rechts) in duel met een van de Virtus-verdedigers. - F oio Wim K ooyman Nee, de 25-jarige leraar aan het technisch instituut te Boom liep de snelste tijd ooit op de fraaie wallen van de Ganzestad gerealiseerd. Zijn tijd voor de 7800 meter was 22 minuten en 18,9 seconden, wat ruim zestien seconden onder zijn winnende tijd van vorig jaar was, hetgeen toen ook als record kon worden opgete kend. Wijns, die vorige week nog als elfde eindigde in een sterk bezette nieuwjaarsloop in het Italiaanse Bolzano, kreeg al leen in de beginfase wat te genstand. Nadat hij bij de eer ste van de zes doortochten al afgescheiden doorkwam, vóór een kwartet bstaande uit Leon van der Velden, Aart Stigter, de Belg Eddy de Gres en de voor Duffel lopende Westduit ser Thomas Langhammer, wist deze laatste bij de tweede doortocht in het spoor van Wijns te geraken. Deze krachtsinspanning zou de 22- jarige in Keulen geboren, maar op dit moment in België medicijnen studerende Lang hammer, al vrij vlug opbre ken, want amper 1500 meter verder lag hij er al weer af. Vanaf dat moment liep Wijns onbedreigd naar de winst. Langhammer, die het komende seizoen als 'haas' volledig in dienst van zijn landgenoot Wessinghage zal staan, hield vlot zijn tweede plaats vast. Achter dit duo lie pen een toch weer sterke Leon van der Velden, Aart Stigter en Eddy de Gres lange tijd bij een. In de slotkilometers moest Van der Velden zijn gezellen laten gaan, van wie Stigter in de spurt de derde plaats voor zich opeiste. Iemand die op een sterke Wallenloop kan terugzien is Jaap Oele. Met een zevende plaats werd hij als tweede Zeeuw afgevlagd. Minder sterk was het optreden van Johan de Vlieger, die lange tijd naast Jaap Oele te vinden was, maar in het tweede wed- strijdgedeelte ver zou terug vallen. Veteranen Bij de veteranen 'zwabber de' Frans Krijnsen traditiege trouw rond de veertigste plaats bij de eerste doortocht. Het veld werd in die wed strijdfase aangevoerd door de in deze categorie debuterende Koos Oggel. Als Krijnsen ech ter op het juiste toerental is, stopt niemand hem in eigen provincie af. Dat bewees hij afgelopen zaterdag weer een keer. Op de 'meet' had hij een kleine minuut voorsprong op de verrassend als nummer twee eindigende Helmuth Vercammen. Oggel, die kan terugblikken op een verdien stelijk debuut, moest in de slotfase zijn vijfde positie nog inleveren aan de Belg Van de Dries. Jackeline Vermeule zege vierde bij de dames. Na een lange periode op non-actief te hebben gestaan wegens een beenblessure, had ze weinig moeite de winst te pakken. Een naam die we zeker in de toekomst nog tegen zullen ko men is die van Jo Slagmolen. De bij Duffel aangesloten A- junior stond in de Wallenloop torenhoog boven de concur rentie en heeft alles in zich om een 'grote' te worden. Uitslagen Meisjespupillen B 1000 meter: 1. Ester van Sluijs 4.59.8; 2. Judith Kuijs 5.02.8; 3. Lenny Ossewaarde 5.12, allen AV'56. Meisjespupillen A 1000 meter: 1. Lidewij Pot, Dyna- mo'70 4.32; 2. Rebecca de Bakker, RKHAV 4.43; 3. Ellen Visser, Springbokken 4.50. D-meisjes 1000 meter: 1. Ingrid de Schipper, AV'56 4.11.8; 2. Iris Provoost, Scheldesport 4.16; 3. Cherry Abuys, Dynamo.70 4.16.4. C-meisjes 1000 meter: 1. Hil- de van de Dries, Duffel 3.51.6; 2. Anja Mahieu, Duffel 4.03.4; 3. Christel van Waes, RKHAV 4.05.8. B-meisjes 1300 meter: 1. Krista van Winkel, Duffel 4.04; 2. Muriel Grondman, RKHAV 4.07.7; 3. Lin da van den Dries, Duffel 4.17.2. A- meisjes 2600 meter; 1. Linda van Heurck, Duffel 9.14.4; 2. Marjan Wagemakers, Dynamo'70 9.57; 3. Susan Vermeule, Dynamo'70 10.07. Dames 2600 meter: 1. Jackeline Vermeule, Dynamo'70 9.07.9; 2. Jo- pie Daane, Marathon 9.16.4; 3. Leny Natte, Dynamo'70 9.28; 4. Elly Nieuwpoort, AV'56 9.38; 5. Monique de Corte, AV'56 9.49. Jongenspupillen B 1000 meter: 1. Pascal Meerman, Marathon 4.43.5; 2. Jan van Velnen, Ilion 4.48; 3. Ar nold Adriaanse, Dynamo'70 4.48.3. Jongenspupillen A 1000 meter: 1. Elmar Sturm, Zeeland Sport 4.05; 2. Ronald Wisse, AV'56 4.13.4; 3. Mi chael Houcamp, Zeeland Sport 4.18.9. D-jongens 1000 meter: 1. Ser ge Lievens, AC Olympia 3.52.6; 2. Ivo Toeiants, Duffel 3.57.6; 3. Mi- quel van Tongeren, Dynamo'70 4.01.5. C-jongens 1300 meter: 1. Henry Wondergem, Dynamo'70 3.51.7; 21. Wynand Krijnse, AV'56 3.44.6; 3. Jeroen Poppe, Schelde sport 3.53.9. B-jongens 3900 meter: 1. Dirk Smolders, Duffel 12.01.3; 2. Peter van de Broek, Zeeland Sport 12.01.4; 3. Tom Gillisse, Zeeland Sport 12.31.7 A-jongens 5200 me ter: 1. Jo slagmolen, Duffel 15A2.9; 2. Albert Schrijver, AV'56 16.58.6; 3. John. Teuthof, Delta Sport 17.17.1. Senioren 7800 meter: 1. Luc Wijns, Duffel 22.18.9; 2. Thomas Lang hammer, Duffel 22.40.3; 3. Aart Stigter, AAV'36 23.06; 4. Eddy de Gres, Duffel 23.09; 5. Leon van der Velden, AV'56 23.23; 6. Eddy van Put, Veteranen Nederland 23:34; 7. Jaap Oele, AV'56 23.38; 8. Rian van de Broeke, Marathon 23.38; 9'. Ad Thierry, Dynamo'.O 23.38; 10. Sam Polderman, Marathon 23.45; 11. Jan Verlinden, Duffel 23.52; 12. Al- bert Karstanje, Dynamo'70 23.58; 13. Peter Hameeteman, Zeeland Sport 24.00; 14. Rien de Wilde, AV'56 24.08; 15. Johan de Vlieger, Marathon 24.10. Veteranen-3 7800 meter: 1. Frans Krijnsen, AV'56 23.54; 2. Helmut Vercammen, Ma rathon 24.50; 3. Ron Abuys, Dyna mo'70 24.52; 4. Cees Weststra te, Ma rathon 24.54 5. Frans van den Dries, Duffel 25.13. Van onze sportmedewerker THOLEN - De Goesenaar Johnny de Leeuw is zaterdag voor de tweede achtereenvol gende keer sneldamkampioen van Zeeland geworden bij de senioren. Deze titelstrijd was uitstekend georganiseerd door Van onze Paa rdesportmedewe rker IPELLE - Tijdens de eerste van Indoor Zeeland dat in Mie werd gehouden, lieten wmbinaties pony's en B- "den goede sport zien. In vlot verlopen programma "den met name de Bra- 'Ise deelnemers over meer 'ise te beschikken dan de *dwse vertygenwoordigers. Wal in het Z-springen ls de Brabantse druk groot. ch slaagde Sandy den Exter •I Wowser van Noord-Beve- er in om in de barrage fte dringen en uiteindelijk Wde te finishen. In de M- bleven de prijzen in 'uwse handen. De Paarde el-amazone Astrid de "'Pper was hier met Bianca 6oed op dreef dat zij in een •He barrageri't de trofee '•Ie. Sandy den Exter werd Sapai tweede, de L-klas drongen vijf Hbinaties door tot de barra ge snelle Stefan de Vetter Hulst kon met Efy niet verhinderen dat de zege naar Stefanie de Kam met Uniek ging. Bij de B-pony's bleef het vertoonde onder de maat. Veel combinaties moesten vroegtij dig de ring verlaten. De enige die het predikaat 'goed' kreeg voor de wijze van rijden was Christien Crucq met Mandy van Walcheren. Zij won dan ook. Uitslag en Pony's: Z-klas: 1. Corné Sorke, Paradepaardjes; 2. Johan Kesteren met Tarzan 2 (Oranjeruiters Moer- straeten), 3. Sandy den Exter met Wowser (Noord-Beve)and). M- klas: 1. Astrid Schipper met Bianca (Paardebloem), 2. Sandy den Exter met Sapai (Noord-Beveland), 3. Es ther van Westen met Remirando (Walcheren). L-klas: 1. Stefanie de Kam met Uniek (Walcheren), 2. Stefan de Vetter met Efy (Hulst) 3. Jacqueline Knook met Jodocus (Oranjeruiters Willemstad). B- klas: 1. Christien Crucq met Man dy (Walcheren), 2. Mark Franken met Larby (Moerstraeten), 3. An- dré Vink met Uria (Vlaandertse- ruiters). B-klas paarden: 1. Boer- quin met Lady Gladstone ('s-Gra- venhof), 2. Peter Kosters met Ligo- landra (Graeve Jan), 3. Wilfried Steyn met Uniek (Weelruiters). Van onze schaakmedewerker TERNEUZEN - De schaakclub Terneuzen heeft in de vijfde ronde van de Zeeuwse schaak competitie weer goede zaken gedaan. Hoewel de Schelde- stad-bewoners znoder drie vaste basisspelers het belang rijke duel tegen Vlissingen 1 aangingen, is de voorlopige uitslag 3-3. De prognose geeft een einduitslag van 4-6 te zien. Door deze winst komt Terneu zen dicht bij de titel in de hoofdklas van de ZSB-compe- titie. Souburg lijkt zonder meer af te stevenen op het kampioenschap in de promo tieklas. Hoofdklas: MIDDELBURG 2-HWP 3 614-114 (prognose 7-3) - De schaakclub HWP uit Sas van Gent had in het derde team enkele invallers. Het is voor HWP een zware dobber om op één zaterdag met drie teams tegelijk aan te treden voor competitieverplichtingen. Vooral in het derde team werkt dit door. Een regelmati ge winst van Middelburg 2. Borduitslagen: Van Wijnen- M. Cardon 1-0, Van Klaveren- C. Provoost 1-0, Jonkheer-Lu- teijn 0-1, Scheltens-Van Dors- selaer 1-0, Goedbloed-Marqui- nie afgebroken (prognose '4- 14/0-1), Pieterse-Kleiweg 1-0, Malj aars-Meloen 14-14, Geld of-Faas 1-0. HWP 2-GOES 1 6-4 - HWP 2 was eveneens niet compleet. Ondanks de invallers een re gelmatige winst op Goes, dat zich goed verweerde. HWP 2 staat door deze winst op een tweede plaats achter Tenreu- zen 1. Borduitslagen: H. Pro- voost-Vërburg 1-0, Snijders- De Lange 1-0, Van Water- schoot-Duvekot 14-14, Van der Zalm-Verwijs 1-0, Van Kam- pen-Jcobusse 0-1, N. Dubbel dam-Verkerk 0-1, De Waal- Burkunk 1-0, J. Dubbeldam- Westdorp '4-14, De Groff- Voogd 0-1, Lafort-De Vrieze 1-0. VLISSINGEN 1-TERNEU- ZEN 1 3-3 (prognose 4-6) - Een belangrijk duel en tevens voor Terneuzen een echte kracht meting met een titelkandidaat in de hoofdklas. Terneuzen heeft met regelmatig spel de winstkansen benut. De titel in de hoofdklas ligt nu voor hét grijpen. Borduitslagen: M. de Smit-Janssens 0-1, R. de Smit- Dees afgebroken (0-1), Wise- A. Dubbeldam "4-14, Van Oor- schot-Janse 0-1, Massink- Vleeskens 1-0, Van Rooijen- Neele afgebroken ('4-14/1-0), Bil-Kamminga afgebroken (0- 1), Dieperink-De Kraker 1-0, De Rijcke-Martens 14-'4, Cui- per-M. Dubbeldam afgebro ken (0-1). Promotieklas DZD-SVWZV 514-214 - Een gevoelige nederlaag voor de Westzeeuwschvlaamse scha kers. DZD uit Kruiningen werd terecht winnaar. De thuisploeg speelde het meest overtuigend. Borduitslagen: Den Hollander-Maes 1-0, Koe- man-Louws 1-0, Van Iwaar- den-Jansen 14-14, Van der Borgt-Marteijn 1-0, Boone-De Winter 0-1, Karelse-De Bokx 1-0, Kock-De Vlieger 14-14', Dek-Worst 14-'4. TERNEUZEN 2-SOUBURG 1 114 -614 - Door dit verlies komt Terneuzen in de degradatiezo ne terecht. In dit duel konden de tegenstanders van Souburg weinig uithalen tegen de kwalteiten van de titelkandi daat in spé. Borduitslagen: Van der Sloot-Steijn 14-14, M. Dubbeldam-Van Hoven '4-14, Van Hecke-Van der Graaf 0-1, Dieleman-Kayser 0-1, Van der Vaart-Noorlander 0-1, Roose- Koolhoven 14-14, Slabbe- koorn-Van Boven 0-1, De Knecht-Van Gemert 0-1. LANDAU 2-TOG 1 2'/i-5'4 - Een belangrijk treffen voor zowel TOG als Landau uit Axel. Landau komt door dit verlies wellicht in de proble men om zijn plaats in de pro motieklas te kunnen behou den. Borduitslagen: De Ruij- ter-Van Klinken 1-0, De Put ter 1-0 (reglementair), Jans- sens-De Korte 0-1, Arendse- De Jonge 0-1, N. Bolleman- Van Driel 0-1, Sterk-Van de Bos 14 -,V4Schoot-Pal 0-1, San- ders-J. van de Bos 0-1. VLISSINGEN 2-KOUDE- KERKE 1 214-514. de damclub Tholen in het ka der van het 45-jarig bestaan. Deze club was in het ge meenschapscentrum De Meul- vliet succesvol bij de jongste categorieën. Zowel bij junio ren, aspiranten als pupillen eiste het de titel op. Bovendien won het de clubprijs. De vier spelers die daarvoor de meeste punten scoorden waren André Kousemaker, Jan Moerland en Henk en Ronnie Gunther. In de hoofdklas plaatsten de meeste finalisten van vorig jaar zich nu ook voor de eind strijd, waarin Harry Verdool - age van BDV (Bergen op Zoom) verraste en de gevaar lijkste concurrent was voor De Leeuw. EINDSTANDEN: Hoofdkla s groep 1: 1. J. de Leeuw, GDC 17 punten; 2. H. Verdoolage, BDV 16; 3. A. Saman, Zierikz.ee 14; 4. P. Schunselaar, Middelburg 13; 5. J. Gajadhar, BDV 12; 6. B. Goethart, Middelburg 12; 7. J. Poulisse. 's- Gravenpolder 11; 8. D. Kasse, Mid delburg 11; 9. C. Rijk, GDc 11; 10. A. Kammeraat, Middelburg 6 punten. Eerste klas: 1. P. Jongeneelen, 's- Gravenpolder 16; 2. C. de Jonge, Middelburg 15; 3. W. Heijdra, Lammerenburg 14 punten. Junio ren (dubbele competitie): 1. A. Kousemaker, Tholen 24; 2. J. San- dee GDC 21; 3. A. Berkholst 15 pun ten. Aspiranten: 1. J. Moerland, Tholen 21; 2. H. Gunther, Tholen 20; 3. G. Krijger, Aagtekerke 19 punten. Pupillen: 1. R. Gunther, Tholen 22; 2. A Kousemaker, 's- Gravenpolder 17; 3. M. Kousema ker, Tholen 17 punten.

de Stem | 1984 | | pagina 13