Mytilus in de problemen Trainer Daver stapt op Succesvolle afsluiting jeugdtoernooi Hulst Tem Boys in bekerfinale Zege Martine van Maarleveld Spanning in tweede klas De nieuwe loten liggen klaar. O ja, en nog een gelukkig nieuwjaar. Zeeland over d DHSTBM SDCflC MAAR LIÈ kopli Stormvogel loper Oefenduels De meeste kans in de Staatsloterij, - MAANDAG 2 JANUARI 1984 Stuntwerk van Witte/Boussen Ze zijn er weer, de nieuwe staatsloten. Twee miljoen in totaal. En er zitten één miljoen prijzen in de pot. Van een tientje tot het half miljoen. Die kans mag u niet missen. Adressen van lotenverkopers vindt u in de Gouden Gids. Speelt u liever per giro mee? Dat kan ook Bel voor inlichtingen de Staats loterij, 070-477484. WEL VALSE BRANDÉ 1 T1 PAGINA SPORT 2 Van onze volleybalmedewerker GOES/IJZENDUKE - Peter Daver, de trainer van de he renselecties van de volley balvereniging Mytilus uit Goes,heeft deze club per 1 januari verlaten. Al lange tijd bleek dat er binnen deze vereniging nogal wat pro blemen waren gerezen rond om de persoon Daver. Een aantal spelers zegde het ver trouwen in Daver op en dreigde met stoppen of met vertrekken naar een andere vereniging. Voor Daver een reden om zijn biezen te pak ken. In de afgelopen maanden ontstond er binnen de he renselectie van Mytilus wat onvrede. „Hier en daar werd er gemord maar ja, gekan kerd wordt er overal", aldus Klaas Sij p, woordvoerder van het Mytilus-bestuur. „Onlangs bleek echter dat een gedeelte van de groep een nieuwe trainer wilde en dreigde met stoppen of te vertrekken naar een andere club". Het bestuur en de techni sche commissie van de Goe- se vereniging gingen in con claaf en Daver werd later op de hoogte gebracht. Sijp: „Peter Daver heeft uit onze informatie zijn conclusies getrokken en vertrok. Als vereniging zijn we er niet blij mee dat het zo moet. Er was vrijwel geen andere op lossing". Waarschijnlijk zal Klaas Sijp de training van de heren overnemen, omdat er momenteel niemand an ders voorhanden is. „De da mes krijgen voorrang en dan pas komen de heren", beweert Sijp, die ook trainer en coach van het Goese da- mestëam is. Dit komt uit in de derde divisie. „Er zal toch eerst een aantal dingen moeten worden rechtgezet". De sfeer binnen de Myti- lus-herenselecties was niet meer werkbaar voor Peter Daver. „Ik moet nog af scheid van de spelers nemen. Ik vind het jammer dat het bestuur dit nu al in de publi citeit heeft gebracht", zegt Daver, die aan zijn derde seizoen bij Mytilus bezig was. „Er is geen sprake van ruzie of haat. Het klikte ge woon niet meer. Je staat als trainer alleen ten opzichte van de trainingsgroep. De sfeer was voor mij niet werkbaar meer en de spelers vonden mij te autoritair." Er was echter al lange tijd sprake van, dat het niet goed boterde bij Mytilus. „Je voelt aan, dat het niet meer loopt. De spelers konden de vrijheid niet aan en als je ze te hard aanpakte dan was het ook niet goed. Ik heb veel tijd aan Mytilus besteed en met veel plezier. Nu heeft voor mij Mytilus geheel af gedaan. Ik ben dan ook ge lijk met alles gestopt". Daver was ook nog trai ner van het derde en vierde herenteam. Sinds het begin van deze competitie is hij trainer van Mevo uit Zierik- zee. „Dat zegt wellicht al voldoende. Ik wilde niet op één paard wedden," besluit Daver. „Ik heb zelf ook wel fouten gemaakt. Ik hoop, dat mijn opvolger niet hetzelfde overkomt". Favorieten maken zich waar Van onze tennismedewerker HULST - Tijdens het tennis-jeugdtoernooi in Den Dullaert te Hulst hebben in de leeftijdscategorie tot en met 11 jaar De Belgen de dienst uitgemaakt. In de finale won Steve Lalmand met 10-4 van Mario van Bunder. Bij de meisjes werd niet Isa bella Leenhouwers winnares, want ook hier was de Belgi sche overmacht te groot. Ste- phanie Dincq schakelde Leen houwers in de halve finale uit Pan onze wa terpo lomedewerker TERNEUZEN - Ook de kring- waterpolocompetitie is aan de winterstop, die duurt tot 4 fe bruari, begonnen. Stormvogel 2, dat met maar liefst 22-0 het inhaaiduei tegen Stormvogel 3 won, gaat riant aan de leiding. Kampioen Scheidestroom volgt op twee punten. Ook bij de dames voert de Vlissingse vereniging de rang lijst aan. Bij de aspiranten 1, waar slechts twee teams in competitieverband uitkomen, staat Schelde een straatlengte voor. De Terneuzenaren moes ten in de vier gespeelde duels slechts één verliespunt incas seren. STANDEN: Heren: Stormvogel 2 5-10, Scheidestroom 5-8, Schelde 5-6, Bruinvis 5-4, Ganze 2 5-2, Stormvogel 3 5-0. Dames: Storm vogel 4-8, Ganze 4-4, Luctor 4-0. Aspiranten 1: Schelde 4-7, Storm vogel 4-1. TERNEUZEN - Het was een verrassingsvolle competitie ronde in de tweede klas van het Terneuzense zaalvoetbal. Voorop stond de nederlaag die het sterke Kravo leed tegen een stuntend en zichzelf over- treffend Witte/Boussen. Die ploeg presteerde het om een 5-2-achterstand om te buigen in een 6-5-zege. Een knap re sultaat. Door de gemakkelijke zege op Instuif voert Voltreffers nu de klassering aan. Opvallend was de eerste puntenwinst die zowel RWS als Scheidsrech ters boekte. Scheidsrechters speelde gelijk tegen het ster ker geachte Belastingen en RWS won in een doelpuntrijk duel van PZEM. Uitslagen tweede klas: Van Strien-Philips 2 2-2, Belastingen- Scheidsrechters 2-2, Instuif-Vol- treffers 1-6, RWS-PZEM 5-4, Wit- te/Boussen-Kravo 6-5, Ovet-Ge- meente 2 3-3. Stand tweede klas: Voltreffers 9-17, Kravo 9-15, Wit te/Boussen 9-14, Belastingen 9-13, Gemeente 2 9-10, Ovet 9-8, PZEM 9-8, Van Strien 9-8, Philips 2 9-8, Instuif 9-4, RWS 9-2, Scheidsrech ters 9-1. met 5-4 en ook Chantal van Schelven uit 's-GravenpoIder moest er met 9-2 aan geloven. Gyon Asselman kende in zijn leeftijdsgroep geen moei lijkheden. Zijn twee tegen standers in het hoofdtoernooi bleken niet bij machte het hem lastig te maken. Frederick Ouwehand werd zijn eerste slachtoffer, 9-3. In het onder ste gedeelte was Jeroen Ver- straeten de verwachte tegen stander van Asselman, maar Walter Montenarie stak daar een stokje voor. Hij won de be slissende game van Verstrae- ten met 6-5. Tegen Asselman was hij echter niet opgewas sen, hoewel de uitslag van 8-1 ietwat geflatteerd overkomt. Sandra Begijn, Maaike Ver- straeten, Jan Willem Bartz en Ronald van Remortel waren de hoofdrolspelers in de cate gorieën tot en met 13, 15 en 17 jaar. Dit kwartet speelde in twee finales tegen elkaar en elk van de partijen kende een zelfde afloop. Begijn liet zich niet verrassen door Verstrae- ten en met 5-2 greep zij de titel bij de 13-jarige meisjes. In de groep van de 15-jarigen teken de zich hetzelfde beeld af: tot de stand 2-2 een gelijk op gaande partij en een eindstand van 4-2 voor Begijn. In de hal ve finale hadden beide meisjes duidelijk afgerekend met hun tegenstandster. Met 11-1 werd Monique Baecke door Begijn kansloos gelaten en met de zelfde cijfers werd Marion Schellekens alle illusies ont nomen door Verstraeten. Bij de jongens werd Jan Willem Bartz beide keren winnaar. In de groep 15-jari gen werd de eindstand 14-3 en in de oudste groep kon Van Remortel tot 4-4 gelijk blijven en zelfs nog op een 5-4-voor- sprong komen, maar daarna was het gebeurd, 11-5. In de jongste leeftijdscate gorie was er bij de jongens sprake van een open strijd, hetgeen ook in de uitslagen tot uitdrukking kwam. Winnaar werd Sebastien Rottier, die in de finale met 9-6 won van Ro gier Havermans en zijn zus Stephanie Rottier bleek bij de meisjes een klasse apart. Haar uitslagen lieten aan duidelijk heid niets te wensen over. Te gen Veronique d'Hooghe werd het 18-1 en in de finale tegen haar clubgenote (Smash) Na- thaly Tijssen bepaalde zij de einduitslag op 7-4. Uitslagen halve finales: Jongens tot en met 9 jaar: Rogier Haver- mans-Müan Albicher 5-4, Sebas tien Rottier-Eugene de Kok 8-7. Meisjes tot en met 9 jaar: Stepha nie Rottier-Veronique d'Hooghe 18-1, Nathaly Tijssen-Mariska Ouwehand 7-4. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Afgelopen week werd in het Oostburgse KNVB-zaalvoetbal de halve finale afgewerkt van de strijd om de ZAVIO- beker. Die eindstrijd, die 7 maart om 22.15 uur zijn beslag krijgt, zal gaan tussen de regiokiassers Tem Boys en NMB/Vermeire. Bei de teams kwamen overigens maar met de hakken over de sloot. Tem Boys werd overeind gehouden door doelman Mare Pielaet tegen Van de Bosse. Het was Herman van de Voorde die met een knappe so lo Van de Bosse vrij vlug op voorsprong bracht, maar nog voor de pauze zetten Peter de Vilder en Ronny Verstraete Tem Boys op voorsprong. Na de hervatting schoot Peter de Vilder tegen de verhoudingen in Tem Boys naar 3-1. Een overdonderend Van de Bosse- offensief leverde niet meer op dan een treffer van Tonny de Jonge uit ene vrije trap, vijf minuten voor tijd gescoord. NMB/Vermeire had tegen Het Wapen van Sluis grote problemen. Via efficiënt uit gevoerde counters met goals van Jacky Paridaen en Rinky de Houck kon NMB/Vermeire met een 2-0-voorsprong gaan rusten. De Sluizenaren scha kelden na de pauze weliswaar over op een grotere versnel ling, maar verder dan een treffer van Jan Brandenburg kwamen ze niet. Voor de competitie werd in de eerste klas het duel Tussen Hoekert en De Zwaan ge speeld! Het werd een ruime ze ge voor de Biervlietenaren, die bij de pauze het vele praat- werk van De Zwaan al met 6-0 hadden afgestraft. Het werd uiteindelijk 9-3 voor Hoekert. De finalisten van het tennistoernooi in Hulst. Van onze tennismedewerker GOES - Martine van Maar leveld heeft zich deze keer niet laten verrassen door haar zus Karin in de finale van de gecombineerde B/C- categorie van het door TSI georganiseerde tennistoer nooi in Goes. Frank Ver meer greep de titel in de B- categorie van de heren. De in Oudenbosch woonachtige 17-jarige Vermeer deed eigenlijk precies was van hem werd verwacht. Als eerste geplaatste had hij zich een weg gebaand naar de finale, door in de kwart finale af te rekenen met Bart van der Feen (6-4 5-6 6-1) en ook de winnaar van vorig jaar Ivan Boekee kansloos te laten met 6-1 6-0. In de onderste helft van het schema werd René Boer- hout de duidelijke winnaar. Hij schakelde de voor Goes niet onbekende Wijnand Nuijts in de halve finale uit met 6-4 6-3 en eerder had Middelburger Joost Thoore- naar geen kans tegen hem, 6-1 6-1. In de finale werd Vermeer winnaar met 6-3 6-5. Martine van Maarleveld uit Axel, spelend voor het Middelburgse MLTC en op genomen in de bondstennis- school te Geldrop, was het natuurlijk aan haar stand verplicht te winnen van haar zus Karin. Karin van maarleveld won de eerste set met 6-4, maar Martine trok daarna de partij naar zich toe. Met 6-0 6-3 won zij de volgende twee sets. In de C-categorie was de uit Tholen afkomstige Mark Zuidweg verantwoordelijk voor een sensatie. Goesenaar Ard Breure werd door hem volledig verrast. Zuidweg won de finale in drie set: 3-6 6-3 6-5. Hoewel niet altijd even gemakkelijk ging ook deze keer de titel bij de Dl- heren naar Jan Goese uit Ovezande, zij het dat Jacco Nieuwenhuijze uit 's-Heer Arendskerke en spelend voor De Bongerd, het hem bijzonder moeilijk maakte. De eerste set ging dan ook naar Nieuwenhijze, maar Martine (links) en Karin van Maarleveld voor de finale. evenals in zijn partij tegen Diedrik van den Heuvel, was dit voor hem het sein voor de aanval. O.ok nu wist hij uiteindelijk de partij in zijn voordeel te beslissen met 3-6 6-2 6-4. In de D2-ca- tegorie ging de overwinning naar Piet Bek, die met 6-4 6-2 Frans Schouw versloeg. Hoewel ongeplaatst op het schema van 16, bereikte Ca tharine van den Heuvel de finale en kon deze in winst omzetten ten koste van de Limburgse Silvie Zuidhof, 6-3 6-5. In de D2-categorie zal het niemand verbazen dat Els Ars winnares werd. Met 6-2 6-0 versloeg zij Riet Breure. UITSLAGEN: E-categorie: Dick Jeras-Koudijs 6-3 6-3, Ria Ganzeman-Els van der Kuijll 6-2 6-3. fferendubbei B: Maan- dag/Thoorenaar-Vermeer/ Boerhout 6-0 6-5. Damesdubbel B/C: Van Maarleveld/Van Maarleveld-Engelse/Van der Borgt 6-4 6-3. Gemengddubbel B: Roedelof/ Boerhout-Van Zun- dert/M. van Maarleveld 6-1 6-1. - foto willem mieras Herendubbel C: Zuidweg/Breu- re-Koster/Moelker 6-5 6-4. Ge mengddubbel C: Van der Borgt/Breure-Engelse/Van Bockel 6-4 6-2. Herendubbel D: Hamakers/Van der Meer-Kos- ter/Verhaagen 5-6 6-3 1-6. Da mesdubbel D: Ars/Meerhoff- Van Dalen/Scholten 6-3 6-2. Ge mengddubbel D: Mat/Goense- Ars/Bek 3-6 6-2 6-3 Herendub bel E: Leendertse/Visser-Van der Berg/Verhoeve 5-6 6-5 6-4. Damesdubbel E: Ganzeman/ Van Tuyl-De Kam/Visser 2-6 6-5. Gemengddubbel E: Kleppe/ Kleppe-Van der Kuijll/Van der Kuijll 6-2 6-4. - foto wim kooyman Van onze sportmedewerker HULST - In de Hulsterse be- drijfsvolleybalcompetitie is de strijd vooral spannend in de tweede klas dames. Het duel om tussentijdse promotie gaat hier tussen VV Hulst 1 en WC De Vilder. Afgelopen week troffen beide teams elkaar en dat leverde een 2-1-zege op voor WC De Vilder. Dat Christian de Kind en haar dames de winst pakten, was voor een deel te wijten aan het feit dat VV Hulst slechts met vijf speelsters aantrad. Toch slaagde VV Hulst er in de eerste set te winnen na een 10-10-stand. In de twee volgende sets had WC De Vilder de zaken goed onder controle. Door de 2-1- zege staan beide teams met een gelijk aantal punten bo venaan. VV Hulst heeft echter één wedstrijd minder ge speeld. Het inhaaiduei gaat te gen WC De Vilder 2 en dat wordt de sleutel wedstrijd voor promotie naar de eerste klas. Bij de heren in de hoogste klas kreeg Neckermann de punten cadeau. Tegenstander Old Tuffy's had te weinig spe lers en kwam zodoende niet verder dan een onderling vriendschappelijk partijtje. Brandax 11-16, Smash 2000 7-lj CVC Tiptop 9-14, Morres 12-12 Ambulo 9-11, Solmar SV Aloy 9-S VV Hulst 2 9-5. Derde klas: Lucta 10-24, Ortho MOK 10-21, Wilfriei 10-19, Rijk 10-16, Van Wesemaf 10-4, WC De Vilder 2 10-3. Uitslagen DAMES: Eerste klas: CVC Van de Walle-Morres 1 2-1 (8-15 15-4 15-4), Neckermann-Ly beert/ Ver straeten 2-1 (11-15 15-11 15-12). Van Damme-Morres 2 0-3 (10-15 12-154 6 -15). Tweede klas: Hako-Haulez 0-3 (11-15 3-15 11-15), VV Hulst 1- VVC 1 1-2 (15-10 8-15 7-15), Rijk- Proprijsstop 2-1 (15-6 6-15 15-5). Derde klas: Solmar SV Aloy-VV Hulst 3 3-0 (15-8 15-5 15-5), Com- piet-VV Hulst 2 0-3 8-15 13-15 11- 15), Van de Klundert-Morres 3 0-3 (3-15 9-15 12-15). HEREN: Eerste klas: Olf Tuffy's-Neckermann 1 0-3 (0-15 0-15 0-15), CVC Alberdo- VV Hulst 1 1-2 (6-15 15-13 6-15). Tweede klas: Morres-Smash 2000 0-3 (2-15 8-15 12-15), Brandax-VV Hulst 2 2-1 (15-12 15-17 16-14), Nec kermann 2-WC De Vilder 1 1-2 (15-9 5-15 12-15), Morres-WC De Vilder 1 0-3 (9-15 12-15 7-15). Derde klas: Ortho MOK-WC De Vilder 2 3-0 (15-9 15-8 15-13), Luctor-Wil- fried 3-0 (15-6 15-10 15-11). STANDEN: DAMES: Eerste klas: Hubo/Voorwaarts 1 10-25, Morres 2 11-23, Ly beert/Verstrae ten 12-19, Morres 1 11-18, CVGVan de Walle 11-15, Neckermann 10-8, Van Damme 11-6. Tweede klas: VV Hulst 1 10-26, WC De Vilder 1 11- 26, Biesbroeck 10-14, WC De Vil der 2 9-13, Ortho MOK 10-13, Hako 11-12, Haulez 11-12, Rijk 10-11, Proprijsstop 10-11. Derde klas: VV Hulst 2 11-21, Morres 3 10-19, VV Hulst 3 9-16, Hubo/Voorwaarts 2 8-14, Solmar SV Aloy 9-12, Compiet 12-10, Van de Klundert 9-9. HE REN: Eerste klas: Neckermann 1 11-31, Old Tuffy's 11-14, VV Hulst 1 11-12, Wemolin 10-9, CVC AI berde 11-6. Tweede klas: Neckermann 2 12-29. WC De Vilder 1 10-18, Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - De laatsti dagen werden enkele vriend schappelijke voetbalwedstrij. den gespeeld in Zeeuwse! -Vlaanderen. De resultaten zijn samengevat in het ondet staande overzicht. CLINGE-AZVV 1-3 - Een Ie- vendige wedstrijd met wisse lende kansen. Voor de pauzt was AZVV duidelijk te betere ploeg en in de tweede helft was Clinge sterker. Bij rusl was het 0-2 door doelpunten van Jaap Klein. Vlak na hervatting kwam Clinge 1-2 door een penalty van Dan ny van Puyvelde. Clinge bleef in die periode domineren, kreeg verschillende fraaie sco ringskansen, maar liet die on benut en zag AZVV uit een counter 1-3 scoren via Theo Hanny. CADZAND-HOEK (onder 21 jaar) 0-2 - Een leuke wed strijd tussen twee aan elkaar gewaagde ploegen. De Hoek- jeugd speelde een goede partij Het was dan ook verdiend dat dat team met een 0-1-voor- sprong mocht gaan rusten door een doelpunt van Arjan Jansen. In de eerste minuut na de pauze was het opnieu» raak. Marc van Vught scoorde en legde tevens de eindcijfers vast. HONTENISSE-HULSTER- LOO 1-1 - Een wat rommelige wedstrijd. Veel foute passes, dus veel balverlies. Als kijk spel niet zo aantrekkelijk. De ploegen waren aan elkaar ge waagd. Na een kwartier be zorgde Jan van Jole Hontenis- se de leiding, maar nog voorde pauze kwam Hulsterloo langs zij door een doelpunt van Ed dy Bosman. HOEK-HOOFDPLAAT 3-2 Een gelijk opgaande eerste helft werd afgesloten met een 0-1-stand door een doelpunt van Stanny Soulimans. Na de pauze een beter hoek, dat vb Frans van der Pijl op 1-1 kwam en Jean Pièrre Hu- bregtse de tweede treffer zif scoren. Een goed tegenstand biedend Hoofdplaat kwam op gelijke hoogte door een trefle: van Henk Ottens. Vlak voot tijd zette Piet de Koeyer Hoe) op winst. (ADVERTENTIE) OOSTBURG - Het 1 stuur zal de directed in Breda (waaronde gemeentelijke onroe sorteert) vragen een regeling voor 'echte r Voorts zal men door bekendheid geven aan heid kwijtschelding van Dit staat te lezen in een no' die het Oostburge college va b en w geproduceerd hee naar aanleiding van vrage. uit de raad de mogelij khedq van vrijstelling of kwijtscheJ ding van gemeentelijke belaj tingen voor de zogenaamde s ciale minima te onderzoeken In Oostburg ziet men nieL in een algemene mogelijkhel tot vrijstelling van belastin Erop gewezen wordt dat eg gemeente dan inkomenspol tiek gaat voeren, iets dat a leen de rijksoverheid aanga; Het verlenen van faciliteite aan sociale minima is bovei dien in strijd met het begins van de rechtsgelijkheid in N- derland en elke vrijstelling! bepaling kan aanzetten tot e onrechtvaardige fiscale or wikkeling. Helemaal niets voelt men Oostburg voor het verier van vrijstelling van de he denbelasting. „De kosten voeding/verzorging van e hond vormen immers Van on SINT-JANSTEEN A ling is in Zeeland vriji De harde, koude wind, op de straat kennelijk hier en daar wat kleii brandjes op straat, mai optreden van de politie Minder prettig begon nieuwe jaar voor de brai weerkorpsen in Sint-Janstl en Westkapelle. Na wat 1? valse brandmeldingen ble te zijn, werden de pompiers de feestelijke sfeer gerukt daar even later, na zich i niets omgekleed en bij de zerne gemeld te hebben, terug te keren. Brandjes waren er in di se plaatsen. In Arnemu bad dat tot gevolg dat kor middernacht, terwijl de po een brandje bekeek, een Politiebusje werd omgegc De auto liep hierbij nogal schade op. In Aagtek werd een oude auto in bi gestoken. e Vechtpartijtjes De gemeentepolitie in neuzen moest 's nachts Paar keer handelend optr vechtpartijtjes in de nenstad de kop in te drub Eenmaal werd hierbij eer 'itiehond ingezet. „Het wa: rumoerig in de binnen: veel volk op de been tot i kleine uurtjes", aldus een tiewoordvoerder. Het optr van de politie leidde overi Piet tot aanhoudingen In Zaamslag werden den in het dorp wat oude banden en enkele kerstb ip brand gestoken. De [Peentepolitie zag erop to| "et niet uit de hand liep. rigens had de dienst ger tevverken, na de ervarin vorige jaarwisseling, de container in Zaamslag m ketting aan een flinke' Verankerd. Dat had me- Schoondijke met een vui 1

de Stem | 1984 | | pagina 6