i de Wedstrijdformulier zaterdag 31 december 1983 i trum I ren MAN" JIS" VHS Lvcc 1 Isterzande ESTE De Stem presenteert op Oudjaar al een aantal jaren een wedstrijd onder de titel 'Lezer van het Jaar'. Een puzzle, die geknipt is om tijdens een verloren uurtje rond de jaarwisseling in te vullen. De trouwe lezer van deze krant kent inmiddels wel de spelregels: op deze pagina ziet u een aantal toto's. Bij deze foto's vindt u een aantal vragen met telkens drie oplossingen. Het gaat er om, dat u het juiste lettertje aanstreept en daarna het wedstrijdformulier opstuurt. Bij wijze van voorbeeld: u ziet een foto van André Hazes (foto 1) en bij de foto staan de volgende vragen: Deze man is overal in Nederland bekend. Dat bereikte hij door op te treden als: A Sterkste man van Nederland: B Zanger van het Nederlandse levenslied: C. Doelman van de Nederlandse ijshockeyploeg U streept dan de letter B aan en vult op het wedstrijdformulier in l.B. Gemakkelijker kan het al niet. We hebben er dit jaar echter nog een element aan toegevoegd en dat vindt u op de tweede wedstrijd-pagina. Daar is het principe van de wedstrijd hetzelfde, maar wordt nadrukkelijk een beroep gedaan op uw kennis van regionale zaken in het afgelopen jaar. Ook hier is de procedure hetzelfde: een foto, een vraag met drie oplossingen en U vult op het wedstrijdformulier de correcte oplossing per foto in. U ziet wel, dat het wedstrijdformulier uit twee delen bestaat. Op deze tweede pagina vindt U dus alleen foto's van gebeurtenissen in Zeeland. Tot zo ver de wedstrijd. De goede antwoorden alleen zijn trouwens niet voldoende om Lezer van het Jaar te worden Uit die ere-titel immers blijkt ook, dat de winnaar of winnares zich nauw betrokken voelt bij het dagblad als bron van informatie en meningsvorming Die betrokkenheid kunt u tot uiting brengen door in een paar zinnen te vertellen, of u vindt, dat De Stem als zodanig voldoet en door daarbij te vertellen, wat u mist in uw lijfblad Uitingen van volledige tevredenheid zijn uiteraard welkom, maar tegen kritiek kunnen we ook. Wie wil meedingen naar de titel Lezer van het Jaar en daarvoor beloond wil worden met een bronzen beeldje - die iezer symboliserend - dat is geboetseerd door Truus De Ligt-Zóllner moet dus het formulier op de eerste pagina, én - in een paar zinnen haar of zijn mening over de krant opsturen. Dat stuurt u dan naar Dagblad De Stem, Postbus 3229, 4800 MB Breda met vermelding Lezer van het Jaar. PAGINA 3 't Koetsiertje in Delft na de moordpartij De namaak-dagboeken van Hitier PAGINA 4 Miep Eversdijk is toch niet gaan scheiden Lenie Booms, altijd strijdbaar PAGINA 6 Jo Jansen en de stilte na NAC Willy Stahle, kampioene in de rolstoel PAGINA 7 De beste elpees van dit jaar PAGINA 8 Over de drempel zonder Wim Kan eindredactie: Dirk Vellenga en Hans Lutz - vormgeving. Ad van Hest Weer hield een grote ontvoe ringszaak Nederland wekenlang in de ban. Twee mensen, een grootindustrieel en zijn chauffeur werden pas bevrijd, nadat een enorm losgeld was betaald. Daarvan is trouwens het grootste deel weer terug gevonden. De ontvoerden waren de heren: AO Brodelet en Doderer BO Heineken en Doderer CO Heineken en Goderen De hele wereld heeft in spanning de ontstellende ontwikkelingen in Libanon gevolgd. Behalve met bezettingen door andere landen kreeg dit land ook nog te maken met een revolutie binnen de PLO, de orga nisatie van Palestijnse verzetsstrijders. Uiteindelijk moest de oor spronkelijke kern van PLO'ers het land verlaten Zij zijn de trouwe volgelingen van: AO Palaver BO Yasser CO Arafat Het neerschieten door Russische straaljagers van een passagiers vliegtuig, waarbij alle inzittenden om het leven kwamen schokte de wereld en leidde tot hevige politieke verwijten aan het adres van Rus land. Het neergeschoten vliegtuig was van de Zuid-Koreaanse vlieg tuigmaatschappij: AO JAL BO KAL CO PAL De olieprijzen zijn dit jaar stevig onder druk gezet. Conferenties om tol één gezamenlijk prijsbe leid te komen mislukten aanvan kelijk, maar later werd men het toch eens over een gemeen schappelijk produktiepiafond. De organisatie, die hierin een slei tel rol speelt is: AO COPEC BO OILCO t CO OPEC De onderhandelingen over de hoeveelheden raketten in Euro pa zijn tot veler verontrusting en teleurstelling afgebroken. De Russische onderhandelaars heb ben de besprekingen beëindigd uit protest tegen de voortgaande voorbereidingen tot plaatsing aan westerse zijde. Deze onder handelingen werden in: AD Stockholm BO Lausanne CO Genève In het begin van dit afgelopen jaar kwamen de onderwijskrachten massaal in verzet tegen de voorstellen tot bezuinigen. Dat ging ten koste van de kwaliteit van het onderwijs, zo zeiden ze. Hun acties wa ren vooral gericht tegen een minister uit het Kabinet-Lubbers: AD Deetman BO Brinkman CO Duitman De leider van de verboden Poolse vakbond Solidariteit, Lech Walesa, heeft dit jaar een zeer hoge internationale onderscheiding ontvan gen. Zijn vrouw heeft die in ontvangst genomen, omdat hij zelf het land niet uit wilde. Het ging om de: AO Nobelprijs voor de Vrede BO Leninprijs CO Legion d'Honneur Ook Nederland kende een 'hete herfst'. De ambtenaren kwamen in actie tegen de kortingswetten van het kabinet. Er werd stipt ge werkt, er werd zelfs gestaakt. De man, die bijna het symbool werd van het ambtenarenverzet, was: AO Scheurkogel BO Van der Schreeuw CO Van de Scheur Het Nederlandse episcopaat werd in het afgelopen jaar door Rome 'terug geflotener werden nieuwe bisschoppen en hulpbisschoppen benoemd en dat leidde tot heftige discussies. Bisschop Simonis werd het nieuwe hoofd van de Nederlandse kerkprovincie. Hij volgde in die functie op: AO Mgr. Willebrands BO Mgr. Bluyssen CO Mgr. Bar Jazz-muziek: maar heel helder, ndig als geen ander, hij was Dutch Swing College Band. issette zijn: rtet en Marcel Siebers, lies wat u hoort en ziet, e regelmatig in te n. In Suriname bleef het onrustig in 1983. Het land kwam in grote finan ciële problemen en stuurde zijn leider op pad om om geld te leuren. Deze legerleider heet: AD Wouters» BO Alibux CO Bouterse De socialistische partij van Duitsland, de SPD moest zijn zeer begaaf de voorman Helmut Schmidt afstaan: hij stelde zich niet meer be schikbaar als lijstaanvoerder. Hij werd opgevolgd door: AD Genscher BO Adler CO Vogel Het Nederlandse cabaret verloor dit jaar één van zijn allergrootste prominenten. Een man die vijftig jaar lang op het toneel heeft ge staan en in heel Nederland ge liefd (of gevreesd) werd door zijn vlijmscherpe politieke conféren ces. Dat was: AD Wim lbo BO Wim Kan CO Sieto Hoving In Argentinië werden de generaals, die verantwoordelijk werden ge steld voor de mislukte Falklandoorlog en voor de enorme economi sche depressie waarin het land is gedompeld, terzijde geschoven. De nieuwe eerste man van Argentinië is nu: AO Alfonsin BO Alfonsini CO Alfonsi iar in (eerste pagina): 1 2 3 4 5 6..J (tweede pagina) 2 3 4 5 6

de Stem | 1983 | | pagina 21