VOETBALKAMP JEUGD SUCCES H Wereldkampioen mist opening seizoen door gezinsuitbreiding Nederlaag Axel en Phlippine MaaikeVerstraeten langs afgrond ATERDAG 31 DECEMBER 1983 Zusjes Van Maarleveld in finale Lekker eten, dat komt een mens toe. Echte Boter is méér dan lekker. Is óók lichter verteerbaar. En er zitten natuurlijke vitaminen in. Daarom mag Echte Boter hoog op uw boodschappenlijstje blijven staan. Ook in 1984. Als 't éven kan. T48 |llliiillllliillllliiilflllllllllliillflllilHl Van onze sportmedewerker IRNEMUIDEN - „Kom op, nu snelheid maken. Blijven kijken en tijd nemen m te schieten", zijn opmerkingen, die veelvuldig klonken over het trainings- eld in Het Zilveren Schor te Arnemuiden. Aanwijzingen, gericht aan het dres van Zeeuwse jeugdvoetballertjes, die daar vier dagen voetbalonder- icht kregen van professionele krachten. Dit alles onder supervisie van Jo ansen, die vooraf stelde: „Alles moet goed geregeld zijn, anders beginnen we r niet aan". Woorden, die waargemaakt werden en door de deelnemertjes verden gehonoreerd met „fantastisch". Laatstgenoemde opmerking yam niet alleen uit de mond in de jeugdvoetballertjes, aar eveneens uit die van de pfspelers, die als docent fun- ferden. Voor hen was de kans j met de Zeeuwse jeugd een liningskamp te houden eneens een ervaring, die om n vervolg vraagt. Voor de lartaan Danny Blind mag 'n evenement er best nog ns komen, ,,'t Gaat goed. De tigens zijn leergierig en luis- ren goed", zei hij na drie da rn trainingskamp. Eenzelfde iluid liet Adrie Koster (PSV) >ren. „Ze werken hard en iardoor lukt het ons om hun deze korte periode toch een ukje mentaliteitsverbetering mee te geven", liet hij weten. Een staaltje hiervan demon streerde Jo Jansen, toen hij bezig was met de keeperstrai ning. Een speler, die de bal moest aangooien, deed dit on geconcentreerd en dus kwam de bal niet goed aan. De schrik kreeg hij pas te pakken, nadat Jansen de bal flink hard op zijn body terugschoot. Het ge volg was dat hij daarna de bal wel precies wierp. Naast het werken aan een stukje mentaliteitsverbetering kreeg aan de oever van het Veerse Meer de balvaardig heid ruimschoots de aandacht. Zo nam op een bepaald mo ment Guus van der Borgt (NAC) in samenwerking met zijn clubgenoot Van Eenen- naam het koppen onder han den, hield Danny Blind een andere groep bezig met het duel van man tegen man, zorgde Koster dat de 1-2-com- binatie de aandacht kreeg en bepaalde Edy de Schepper (NAC) zich met zijn groep tot het kappen en draaien, ge volgd door het afwerken op doel. Tijdens de rustpauze ver zorgde Jo Jansen in samen werking met NAC-doelman Von Seijdtlitz een keeperstrai ning, die vanuit het gebouw door de jeugd werd gevolgd. Olijhoek gaf hierbij uitleg van het een en ander. Een aparte plaats in het ge- Edy de Schepper (links) en Jan Poortvliet (tweede van links) begeleiden de jeugd bij balvaardigheidsoefeningen. zeischap voetballers nam de wielrenner Frits Pirard in. In plaats van 's middags pas te komen om zijn vak meer dui delijkheid te geven, kwam hij al vroeg om met de jeugdigen mee te trainen. Een geste, die door de voetballertjes werd gewaardeerd. Dit deed men eveneens met zijn antwoord op de vraag: „Wat kan jij het best?" „Eten", liet hij toen we ten. Ondanks het feit dat de jeugdvoetballers dagenlang optrokken met de profs, ble ven ze tegen hen opkijken. Stille getuigen hiervan waren de vele vellen met handteke ningen en het regelmatig op flitsende licht van een fototoe stel. Mannen als Jan Poort vliet (Roda JC), Edwin Olde- riekerink en Ron van de Berg van Sparta en de RBC-er Marcel Schenk waren naast eerder genoemden gewilde ob jecten voor het sportplakfooek. Hierbij was eveneens een vas te plaats ingeruimd voor de actieve Wageningse Regine Baak. Deze studente aan de Tilburgse sportacadenrie, ac tief als voetbalster, had eerder al ervaring met een voetbal kamp opgedaan en was daar om ingelijfd bij het kader. Zij zorgde er mede voor dat er naast de inspanningen op het veld voldoende andere ont spanning geboden werd. Zo werd het uitstapje met een zwempartij in De Roompot te Kamperland als uitermate ontspannend ervaren. Dat het werken op de gras mat de jeugdigen niet in de koude kleren ging zitten, werd het duidelijkst tijdens de nachten. Bleven gedurende de eerste overnachting de biljart en tafeltennisballen steevast - foto willem mieras in beweging, in de tweede nacht was dit al een stuk min der. Tijdens de laatste slaapu- ren bleef het spelmateriaal onaangeroerd. De energie-re serves waren toen dermate uitgeput, dat zelfs leider en mede-organisator Uitterhoeve aan slapen toekwam. Voor de jeugdvoetballers deed dit er minder toe. Een stuk ervaring wijzer en met een diploma op zak keerden zij 'afgebrand' huiswaarts. Lemond: 'In Amerika kom ik tot pust' i veden dan ook rustig van In pensioen blijven genie- □IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIflIflIIIIIII" igen" it" antwoordt Thurau, „je it niet vergeten dat voor ■n Duitser de wielersport iders eruit ziet dan voor m Belg of een Nederlander, ben in Frankfurt alleen, heb niemand om mee te ainen. Ga maar eens tien ar lang alleen in het Tau- tsgebergte je kilometers aken, uur na uur in een 'tsvreemde omgeving", /oor Belgen en Nederlan ds betekent de fiets heel ts anders dan voor Duit- rs. Duitsland is een land n auto's, een wielrenner is feite nog altijd een :eemdeling. Was ik als elg geboren, dan zou ik als ielrenner waarschijnlijk echte top hebben bereikt, u is er op weg naar de top tn breuk gekomen. Ik heb geen spijt van. Ik denk in mijn gezondheid en aan lijn toekomst. Ik doe nu al aken in onroerend goed en aar ga ik mee door. Maar ik oe het op bescheiden :haal. Want ik wil niet de sico' s lopen die Johan ruijff liep. Ik wil mijn geld iet verliezen, want ik besef loeveel bloed, zweet en tra- len het gekost heeft ntlijn eld bij elkaar te krijgen". SACRAMENTO - Hij is alweer twee maanden in Amerika en kan nich nog steeds de weelde permitteren om 's morgens bij het wakker worden heil; gordijn van zijn slaapkamerraam opzij te schuiven om te kijken hoe het weer is, om daarna eventueel te besluiten de dekens weer over zijn hoofd te trekken. Afge lopen week klaterde de regen onophoudelijk tegen het venster, zoda/t de start van zijn voorbereiding op het wegseizoen opnieuw werd uitgesteld. Greg Lemond wekt de in- hij niks met het wielermetier uit. „En dus ben ik niet bekend Greg Lemond: „Er is voor mij in Amerika helemaal niks veranderd sinds ik wereldkam- pioe n ben - foto archief oe stem Van onze tennismedewerker HULST - Maaike Verstrae- ten balanceerde gisteravond op het randje van de af grond bij de meisjes tot en met 13 jaar. Het voltallige publiek, ook nu weer bijeen in Den Dullaert te Hulst tij dens het jeugdtennistoer- nooi hield feitelijk al reke ning met haar uitschake ling, want een van de ken merken van het op tijd spe len is, dat men moet zorgen geen achterstand op te lo pen. Vcrstraeten keek echter 'egen een 1-5 achterstand aan tegen de Belgische Ka thy van der Gucht die in de vorige ronde al verraste door Annemarie Robesin met 7-6 uit te schakelen. Het kenmerkt echter de instel ling van Maaike Verstrae- ten dat zij door bleef spelen en de achterstand wist weg te werken om uiteindelijk met 5-5 langszij te komen. De beslissende game was tenslotte in haar voordeel en Hulst kon opgelucht adem halen. Ook bij de jongens waren onze zuiderburen goed voor enkele verrassende ontwik kelingen. Zo sloeg Manfred de Kok uit Goes voorlopig de aanval af tegen de Belg Ulrick Gorrebeeck. Deze be haalde in de eerste ronde van het hoofdtoernooi een knappe overwinning op Hulstenaar Jos Hoefnagels (7-6) maar de Kok kende met hem geen pardon (8-3). De volgende Belg stond ech ter voor hem klaar, want Steve Lalmand schakelde Bernd van Quekelberghe met 8-2 uit. Ook Guido Tolhoek plaat ste zich bij de laatste vier via zijn overwinning op Je roen Everiing (10-5) en krijgt als tegenstander de Belg Mario van Bunder daar die met 7-6 Stefan Ha- vermans uitschakelde. Bij de 11-jarige meisjes plaatste Isabella Leenhouwers zich ten koste van Stephanie Rottier (10-4) terwijl Ingrid de Vries verraste door Do minique van der Gucht met 7-4 uit te schakelen. Haar tegenstandster wordt Chan- tal van Schelven, die met 9-4 won van Erica Ouwehand. Gijon Asselman en Fre derick Ouwehand zullen el kaar moeten bekampen voor een finaleplaats bij de 13-jarige jongens. Ouwe hand plaatste zich door zij zege op Frank Wille (9-3), terwijl Walter Montenarie zich eveneens bij de laatste vier speelde door te winnen van Michael Ouwehand (7- 5). Zijn tegenstander wordt Jeroen Verstraeten die Manfred de Kok een halt toeriep (7-3). Jan-Willem Bartz, Frank Hamelink, Ro nald van Remortel en Gijon Asselman zijn de halve fi nalisten geworden bij de jongens tot 15 jaar. Doordat Monique Baecke won van Angela Latuheru (6-3) moet zij in de halve finale aantre den tegen Sandra Begijn en Marion Schellekens ontmoet Maaike Verstraeten. Uitslagen: jongens tot en met 17 jaar: Prank Hamelink-Reggie Bun 4-S, Ro nald van Remortel-Frank Schelle kens 9-4, Reggie Bun-Peter Burm 8-5. druk met zijn gedachten ver weg te zijn van het nieuwe wielerjaar, dat over enkele weken alweer min of meer of ficieel van start gaat in Zuid- Frankrijk. „Ik zal er niet bij zijn", lacht hij. De wereldkampioen hoeft zich pas in maart weer in Europa te melden. Lemonds vrouw Kathy bevalt rond de 20ste februari van hun eerste kind en Greg heeft van ploeg leider Cyrille Guimard een soort vooruitgeschoven kraamverlof toegezegd gekre gen. Voorwaarde is alleen dat hij in topconditie naar Europa afreist. En om in vorm te ko men heeft hij nog alle tijd. Voorlopig houdt hij het nog op het zalige nietsdoen. „Ik heb dat nodig", legt Lemond uit. „In Amerika kom ik tot rust, kan ik het wielrennen hele maal vergeten. Als het seizoen afgelopen is, gooi ik de fiets in een hoek en kijk er vervolgens maanden niet naar om. Sport is niet alles voor me in het le ven. In de winter kan ik einde lijk de dingen doen, die ik ook leuk vind". Tënnissen bijvoorbeeld, of jagen met zijn vader, dagen lange trektochten maken door de wouden in Nevada, crossen in het veld of duiken in de nog schone zee bij California Denk echter niet dat de avonturier Greg Lemond de wielersport tegen zijn zin be oefent. Die indruk wil hij ook niet wekken. „Tijdens het sei zoen geef ik het beste wat ik heb", zegt hij. „De maanden in de winter heb ik gewoon nodig om af te reageren op de span ningen, die het wielrennen nu eenmaal met zich meebrengt". Geboren en getogen in Reno, waar vader Bob en moeder Berta nog steeds wonen, ver huisde Greg Lemond een paar maanden geleden naar Sacra mento, 200 kilometer verder in de schoot van het zonnige Ca- lifornië. Met zijn Kathy betrok hij er de 'Rancho Marieta'. „Geen ranch hoor", zegt hij la chend. Het is een gewoon huis". Lemonds vertrek uit Neva da had een duidelijke reden. „In de winter is het er koud en valt er veel sneeuw. Het is vrijwel onmogelijk om dan te trainen. Zeker in de bergen, waar ik me voorbereid op het seizoen. In Californië is het vrijwel altijd goed weer. De minimum-temperatuur is het hele jaar tussen de 10 en 15 graden. Sacramento is voor mij echt ideaal". Na de jaarwisseling komen enkele van zijn vrienden uit de Canadese amateurselectie over om met hem enkele we ken te trainen. Een plaatselij ke amateur is normaal zijn vaste trainingsmaat. Waar al le duurbetaalde sportgroepen in Europa de eerste dagen van het nieuwe jaar verzamelen voor een kenningsmakings- bijeenkomst of al elke dag sa men trainingskilometers rpa- ken, blijft Lemond nog enkele maanden in zijn geboorteland, trainen met liefhebbers. Alsof te maken heeft. En toch is hij de wereldkampioen, de beste. Opmerkelijk? „Wielrennen interesseert me momenteel helemaal niet", zegt Lemond. „Ik heb me helemaal nog geen gedachten gemaakt over het nieuwe jaar. Waarom zou ik? Mij n programma staat zo goed als vast. Als ik in vorm ben, rijd ik de Tour de France. Mijn debuut in de ronde. Ieder sei zoen doe ik mijn uiterste best. Dat zal ook in 1984 zo zijn. Vandaar'dat het voor mij ook geen zin heeft nu al plannen te maken. Ik zie het allemaal wel". Vandaag en morgen slentert Greg Lemond met zijn vrouw Kathy door San Francisco om er wat inkopen te doen en het nieuwe jaar te vieren. „Geen vuurwerk, wel champagne", licht hij toe. Uitnodigingen voor feesten en partijen heeft de blonde wereldkampioen op grond van zijn nieuwe status niet gekre gen. Als een Europeaan we reldkampioen wordt, kan hij de hem aangeboden glazen niet bijsloffen, met alle gevol gen vandien. „Amerikaanse journalisten vinden wielren nen geen sport", legt Lemond in mijn land. Ik h eb het al va ker verteld, maar het is echt waar. Er is voor mij in Ameri ka helemaal niks veranderd sinds ik wereldk ampioen ben. Het is nog precicjs als vroeger. Niemand kent rne en ik vind het prima zo. Als je in Ameri ka bekend wilt worden, moet je een publieiteitsman in dienst nemen, die je aan de kranten en te i evisie-stations verkoopt. Zo W'E;rkt dat. Je be grijpt: ik zal nooit een publiei teitsman in dienst nemen. Be kend zijn hoeft voor mij niet zo nodig". GOES - Vandaag (zaterdag) staan de zusjes Karin en Marti- ne van Maarleveld aan weerszijden van het net op de banen van de TSI-hal in Goes wanneer zij elkaar zullen bestrijden in de finale bij de dames BC. Overigens kan dit best een ver rassende ontwikkeling worden genoemd, want Karin pres- terde het de eerste geplaatste uit Bergen op Zoom afkomsti ge Ankie Roedelof in drie sets uit te schakelen (5-6,6-4,6-5). Haar tegenstandster in de vorige ronde, Ariënne den Hol lander moest bij een 0-4 achterstand opgeven zodat Van Maarleveld zich automatisch tegenover Roedelof plaatste. Het onderste gedeelte van het schema verliep voor Martine van Maarleveld volgens planning. Als tweede geplaatste be reikte zij inderdaad de finale via achtereenvolgens Jeanet Engelse (6-2, 6-3) en na drie sets op Corina van der Borgt (6- 2, 3-6, 6-2). Van der Borgt schakelde daarvoor Marjolijn Cij- souw uit (6-1, 6-2). Bij de heren B die eveneens gisteren zijn begonnen staat Frank Vermeer bovenaan het schema van zestien. Vlissin- ger Jan van der Meulen deed het weliswaar niet onverdien stelijk tegen hem, maar werd niettemin zijn slachtoffer (6-2, 6-5). Remco Maandag won op zijn beurt van Christian Trap man (6-5, 6-5) en Joost Thoorenaar troefde Heime Goedkoop af (6-3, 6-4). De tweede geplaatste Ferdinand Stokla werd door Wijnand Nuijts terecht gewezen (6-4, 6-0) en zal het te gen Fons van Zundert in de volgende ronde moeten opne men. Van Zundert schakelde Robert-Jan van der Veen uit (6-3, 6-2). Diederik van den Heuvel kreeg in de D-l categorie gisteren niet de revanche op Jan Goense, hoewel een goed begonnen eerste set het nodige perspectief bood. Uiteindelijk verloor Van den Heuvel met 6-4, 0-6, 1-6, hetgeen inhoudt dat Goense zich wederom finalist kan noemen en vandaag moet trachten als winnaar uit de strijd tevoorschijn te ko men tegen Jacco Nieuwenhuijze. Deze kende met Antoine van Bockel geen moeilijkheden (6-3,6-2). Uitslagen heren enkel C: Mark Zuidweg - Marcel Zuidhof 6-2, 6-3. Heren enkei D-2: Piet Bek - Rinus van Hoorn 6-2, 6-1, Piet Remijn - Leo Flipse 6-5, 6-4, Jack Schol ten - Alex Greeve 5-6,6-5,6-4. Dames enkel D-l: Catharine van den Heuvel - Anita Brand 6-4,6-3. Van onze sp ortmedewerker SAS VAN GIENT - Donder dagavond weerden er twee vriendschappelijke voetbal - wedtrijden gespeeld. Philippi ne verloor op eigen terrein met 2-5 van SLV Zelzate en Axel moest zijn meerdere erkennen in het Belgische St. Gilles. PHILIPPINE-SLV ZELZATE 2-5 - De score geeft een enigs zins vertekend beeld, want Philippine was niet zo veel minder dan Zelzate. Zelzate benutte de kansen beter en daarmee is de flinke zege ver klaard. Al snel namen de gas ten een 0-2-voorsprong, voor dat de van Terneuzen afkom stige Paul Tj an-Assen tegen kon scoren. Bij rust was het 1-3. Kort na de hervatting liet Tjan-Assen 2-3 noteren. Zel zate werd daarna sterker. Een niet volledig Philippine moest toezien hoe de gasten naar 2-5 uitliepen. AXEL-ST. GILLES 2-4 - Een verdiende zege voor St. Gilles, dat vooral technisch meer in huis had. Via Peter van Lan- geveide kwam Axel nog wel op voorsprong, maar bij de rust wees de stand 1-2 aan. Daarna liepen de bezoekers soepel uit naar 1-4. In de slot fase maakte Cor Geeihoedt het tweede doelpunt van Axel. (ADVERTENTIE) "Hou 't lekker in M'

de Stem | 1983 | | pagina 11