elpke wint Vola-schaaktoernooi Johan de Rijk van koploper blijft kritisch: Schaakclub Terneuzen in de lift Chris Versteeg uitgeschakeld Peter Snelders in titelstrijd topklasse libre Verrassingen in Hulst t Annemieke Picavet succesvol Corn Boys 4 aan leiding Toernooizege Vogelwaarde St. Aloy naar Egmond aan Zee Trimloop in Axelse bos T50 DONDERDAG 29 DECEMBER 1983 83 en ege en record van dit seizo,.,,' ijt. MVV was de laatste b die in de competitie no» li nederlaag had geleden. Ie Japanner ToshihikoSeW It. voor de vierde keer <je rathon van Fukuoka. of larige Seko legt de klassie. I afstand af in de vierde llste tijd van dit jaar, 2.08,52. Bij een voetbalrel in Kam» In worden drie supporter |ood, vier fans raken orn. gewond. |*SV maakt dc transfer b[. bd van doelman Hans van enkelen. De bij Nottingham rest onder contract staande Jn Breukelen zal vanaf vo|. Bid seizoen voor vier jaar de buren van de Eindhoven» rmatie verdedigen. Pe laatste Nederlandse ver. enwoordiger in de Europe.' bekertoernooien, het Rot.' Idamse Sparta, wordt in Ti. I gewipt. Naamgenoot Spar. Moskou wint met 2-0, de l'ste ontmoeting was in n eindigd. Ik Duitsland verliest zijn litste vertegenwoordiger lyem Miinchen wordt in En. •land door Tottenham Hot-' lurs met 4-0 van het veld se.' eeld. In Zürich vindt de loting aats voor de voorronden van |t WK voetbal 1986. Neder-' ad, dat in de derde eategorir ingedeeld, moet in groep ■aantreden tegen Oostenrijk,' 'ingarije en Cyprus. De Braziliaanse voetbalcuU kemio wint in Tokio de we- lidbeker door HSV in de vet- (nging met 2-1 te verslaan de uitschakeling in ds uropacup I en het verlies van] koppositie in de Bundesli-1 Ei, is dit de derde grote neder- Tag van de Hamburgse club enkele weken. I Mats Wilander wint in Mei- burne het open Australisch ^nniskampioenschap door in finale Ivan Lendl te ver- laan. Het is de tweede grote ('ge van de Zweed, die in pgevierde in Parijs, jlartina Navratilova, die in de Inale Kathy Jordan verslaat, Vint haar derde Grand Slam- bernooi. 8. De Deense Tina Flensborg- ladsen krijgt de twijfelachti- Ie eer als eerst handbalster in Ie geschiedenis betrapt te zijn |p het gebruik van stimule- ende middelen. Dat gebeurt 6jdens het WK in Polen, waar Ie dames van de DDK de titei lullen pakken en Nederland lp de laatste plaats eindigt. |4. De vroegere wereldkam pioen wielrennen Freddy laertens wordt gecontrac- leerd door Jac de Goede, die polaend seizoen met een derde Nederlandse profwielerploeg' |>p de markt zal komen. 15-20. De achtste zesdaagse pan Maastricht bereikt een I [ïieuw record aan bezzoekers- Jo'n 28.000 mensen passeren] bedurende het zes dagen du- fende evenement de kassa's. Je overwinning gaat naar het; Vestduitse koppel Thurau- Schutz. In Zürich wordt door de strafcommissie van de UEFA de klacht van FC Groningen' tegen Apoilonius Konijnen burg geseponeerd. De UEFA acht de aanklacht, omkoping van Inter Milaan, niet bewe zen. 17 en 21. De beslissing over de plaatsing voor het eindtoer- nooi van het Europees voetba' 1984. Zaterdag wint Nederland met 5-0 van Malta en in de Kuip viert men feest onulat niemand gelooft dat Spanje vier dagen later in staat ral zijn het verschil in doelpuniw (11) te overbruggen. Vier dagen later slaat de vreugde echter om in een grote teleurstelling. In Sevilla lak" de Spanjaarden namelijk zifB hoe Nederland de Maltezen had moeten aanpakken. M8 twee vleugelspitsen en tWjj centrum-aanvallers word1 Malta afgeschoten. Dc 12-1z'' ge in genoeg om Nederla™ 'huilend' achter te laten. 17. De Russen Kasparov tj Smislov plaatsen zich voor dt finale om de tweekamp scha ken. Kortsjnoi en Ribh, d>! eerder dit jaar tot winnaar vaar. T14 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIÜIIIIIIMIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII^^ Garcia remise speelde tegen iAS VAN GENT - Het Vo- .schaaktoernooi dat in Sas an Gent onder auspiciën ian Het Witte Paard werd ehouden, is geëindigd in overwinning van Peter irlpke. Dit was voor de Ha- icnaar, die in Leiden stu- joert, de tweede maal dat lij in Zceuwsch-Vlaandc- als eerste finishte. Twee aar geleden deed hij dit veneens, maar moest toen leze ereplaats met nog vier chakers delen. Door deze maakte hij echter zijn laam als beste schaker van Ie 48 deelnemers meer dan In dit voor Zeeuwse be grippen zeer sterk bezet toernooi bleef de spanning er tot en met de laatste, zes de, ronde er volledig in zit ten. Na vijf ronden stonden Timman en Gelpke boven aan op een half punt ge volgd door Perez Garcia, Los, Van Santen en Groffen. Uit de kopgroep was Cardon naar een elfde plaats gedui keld. De vierde partij ver loor hij van Garcia en de vijfde van Van Santen. „Ik kwam niet lekker uit de openingen en had wel kans op remise, maar dat wilde ik niet. Ik wilde winnen en heb geprobeerd de zaken te for ceren. Dit werd afgestraft", zei hij. Minder op winst belust en wel genoegen nemend met een half punt deed Jim van de Vreede. Deze HWP-spe- ler liet de tweede partij lo pen en kreeg daardoor reglementair een half punt toegewezen, om zoals hij zei: „Fitter aan de volgende par tij te beginnen". Het gevolg was dat hij achtereenvol gens Huijzer en Van Gaaien klopte, tegen Timman een remise over het hoofd zag en verloor, maar tegen Janse weer de stukken het best in handen had. dat leverde hem een gedeelde vierde plaats op. Deze stek moest hij uiteindelijk delen met de Argentijn Perez Garcia en de Rotterdammer Kool. Cardon finishte op een ge deelde zevende plaats die hij met nog zes andere scha kers, die eveneens de vier punten totaliseerden, moest delen. Deze zes waren de Amstelveners Los, Karstan, Van Santen en Spruijt, de Kruininger Peter van de Borgt en Harry Provoost uit Sas van Gent. De meeste spanning in de eindfase bracht de partij tussen Van Santen uit Rij- wijk en de Vlissinger Grof fen. Groffen won deze slag en nestelde zich op een ge deelde tweede plaats. Een klassering die hij toch nog enigszins gelukkig toebe deeld kreeg, omdat Perez Timman. Dit had voor de Argentijn tot gevolg dat hij op een gedeelde vierde plaats eindigde. Voor Tim man betekende het, weg eerste plaats en weg kans op 1200 gulden. Deze waren zo als vermeld voor Gelpke, die zoals hij liet weten: „Tegen Garcia heb ik de hele partij met de rug tegen de muur gestaan om uiteindelijk vrij gelukkig de winst te pak ken". Tegen Timman speel de hij remise en dat bleek met de winst in de zesde partij op Los meegerekend voldoende voor de hoogste plaats. WE SCOREN WEINIG' Van onze sportmedewerker ,AMSWAARDE - SDO lijkt hard op weg om et verloren gegane terrein te heroveren. Vo- g jaar degradeerde de ploeg uit Lamswaarde in de laatste competitiewedstrijd uit de eerste das afdeling naar de anonimiteit van de twee klas. Halverwege deze competitie voert DO de ranglijst aan in deze klas, maar heeft log serieuze concurrentie van Ouwerkerk en iet zondagteam van Heinkenszand. Johan de Rijk, de 31-jarige jddenvelder van SDO, zegt: fre staan er goed voor, maar s weg is nog lang". Een uit- Sraak. die er duidelijk op Sjst, dat men bij SDO mo- ienteel van promotie nog iets wil horen. „Als je daar nu il aan denkt, dan ga je we- SAS VAN GENT - Het is drin gen geblazen aan de kop van A tweede klas van het Sasse nalvoetbal. De rangschikking irdt aangevoerd door Corn iys 4, dat met veel moeite ran Corn Boys 3 won. Corn ys 4 kwam op de eerste laats terecht, doordat De loien Oedt en Philippine 2 let verder kwamen dan een .ai Ro< nie lelijk spel. Ip vee waren uitgeroepen, toen een hou non vel, Russen niet kwamen opdage'; blijven in Londen met handen achter. Louk Sanders wordt Ned"': lands tenniskampioen (indow door in de finale favoriet W chiel Schapers te verslaan. 19. Carl Lewis en Jarni"1 Kratochvilova worden d°°r het persbureau UPI uitgered pen tot de beste sportlied® van 1983. 20. In Aberdeen lijdt HSV vierde grote nederlaag binne- vier weken. In Aberdeen veF liest de winnaar van de Euf°' pacup I de confrontatie Aberdeen (Europacup II) 2-0. Inzet van het duel is Supercup. De eerste ontm^ ting was in Hamburg in geëindigd. 21. Joegoslavië plaatst zich zevende land voor de EK voe bal 1984. In de laatste min"" van de ontmoeting met Buig3] rije scoort Radanovic de W" nende (3-2) treffer. Wa wordt daardoor uitgeschake' Philippine 2 kwam 0-0 over een met Philippine 3 en De oien Oedt moest een punt taan aan een verbeten htend De Rijnvaert 2. Voor De Rijnvaert 2 was het toch een goede week, want het won bovendien van FC Moienkreek 2. ONA/SU en Corn Boys 2 onnen beide twee keer. ltslagcn tweede klas: FC Molen eek 2-De Rijnvaert 2 1-2, CPC Racing White 4 1-1. Philippine Philippine 2 0-0, ONA/SU-Ra- ng White 3 7-4, Corn Boys 2-Corn jys 3 1-0, DEHO'80/Maas 2-Corn Sys 2 1-3, Corn Boys 4-Corn Boys 3 1-0, FC Molenkreek 2-CSM 4-0, CPC 2-Racing White 3 1-2, Racing White 4-ONA/SU 1-3, De Rijn vaert 2 De Rooien Oedt 2-2. Stand tweede klas: Corn Boys 4 14- 22, De Rooien Oedt 14-21, Philippi ne 2 14-21, FC Molenkreek 2 14-19, Corn Boys 2 13-18, DEHO'80/Maas 2 14-16, ONA/SU 14-16, Racing White 3 14-16, De Rijnvaert 2 14-13, CSM 14-11, Philippine 3 14-8, Ra cing White 4 14-7, Corn Boys 3 14-5, CPC 2 13-2 AXEL - In de Axelse sporthal TSportuus werd door ZVA '81 Mn zaalvoetbaltoernooi ge- juden. Hieraan werd deelge- «nen door enkele regionale Idvoetbalteams en selecties uit de ZVA '81. Vogelwaarde, uat poulewinnaar was gewor den via een beter doelsaldo, won in de fnale van de «VA'81-selectie 2: 1-0. Ronald Bun maakte in de laatste mi nuut het winnende doelpunt. mAZVV werd derde door RIA tiet 2-1 te verslaan. De vijfde Plaats ging naar Sluiskil, voor ZVA '81-selectie 1, Axel en Koewacht. 'In sporthal Den Dullaert in ifflllst hield Klaus/Napoleon Mn zaalvoetbaltoernooi. Hier amen eveneens regionale dvoetbalclubs binnen de fien In de halve competitie inde gastheer Klaus/Napo- zich de sterkste. Clinge werd tweede, gevolgd door «VV '24 1, STEEN, Leendertse ca HVV'24 2. *En Vlissingen wonnen de ■euwse profs een zaalvoet- Mltoernooi. Het team, be staande uit Blind, Poortvliet, Van Poucke, Nijskens, Schenk sn Van de Kinderen, klopte in A finale Vlissingen met 3-0, Sr]]-' "sarinli werd derde, voor jwns Ambon. Een bescheiden Plaats was er voor het Zeeuw ss zaalvoetbalteam, dat vijfde ^Erd De volgende klasserin- gingen naar Groeneweg rdrecht), RCS en Middel- J]g. De opbrengst van dit Ooor 'Jitterhoeve en Goossens PPgezette toernooi, bedroeg gulden en gaat naar de •uchtng Sport Steunt Zonne veld O-O wei-i gen al' (Dor iel- burg kelijks onder druk spelen en wordt het een moeilijke zaak. Nee, we moeten de zaak ge woon van week tot week be kijken en dan zien we wel hoe ver we komen", stelt De Rijk. „Defensief klopt het goed bij ons. We hebben nog niet veel doelpunten tegen. Aanvallend draait het iets minder. Het grootste deel van de produktie komt op naam van Werner Bisschop. In zijn totaliteit be keken scoren we te weinig. Het is niet zo eenvoudig. Je kunt wel denken dat je in die tweede klas doelpunten aan de lopende band maakt, maar pas daar voor op. In die klas spe len best aardige ploegen mee. Dan denk ik aan teams als Ouwerkerk, Kwadendamme en Heinkenszand. Ook ploegen als Middelburg 3 en Vlissingen 4 moet je niet onderschatten. Grootste probleem is dat die ploegen zo defensief spelen. Als er tegen ons wordt gevoet bald, dan hangen er tien man voor de eigen goal. Probeer daar maar eens door te komen. Er is nauwelijks ruimte. Dus is het moeilijk kansen te creë ren. Als we goed op blijven letten en er wekelijks alles aan doen, dan geloof ik wel dat we een goede kans maken op promotie". „We hebben tot nu toe nog maar een duel verloren. Dat was tegen Ouwerkerk. Die ploeg krijgen we nog thuis. Dat is een voordeel. Van onze andere concurrent, Heinkens zand, hebben we met 4-1 ge wonnen. In totaal zijn we nog maar drie punten kwijt. Naast die eerder genoemde neder laag hebben we ook nog een keer gelijk gespeeld. Slechts drie verliespunten, dat zegt toch wel iets over onze kracht". Johan de Rijk, de individu eel sterke middenvelder van SDO, is aan zijn vierde seizoen bij deze vereniging bezig. Via het straatvoetbal in Hengst dijk en de jeugd van Hontenis- se draaide hij een aantal jaren mee in het standaardelftal in Kloosterzande, voordat hij het blauw-witte tenue verwissel de voor de geel-blauwe kleu ren van HVV'24. Drie seizoe nen maakte hij daar vol om daarna in Lamswaarde te be landen. „Ik woonde hier, dus de keus was voor mij niet zo moeilijk. „We moeten voor al onze wedstrijden naar Walcheren, De Bevelanden of Schouwen- Duiveland. Ondanks al die reizen hoor je nooit een wanklank. Het wordt gelaten geaccepteerd. Net zoals het feit dat we vorig seizoen in de laatste wedstrijd degradeer den. Denk nu niet dat we geen ambities koesteren ën alleen maar spelen voor de lol. Nee, dat zeker niet. Het gaat er op de trainingen en in de wed strijden altijd fel aan toe. Als we niet promoveren dit sei zoen, dan geloof ik niet dat het aan onze instelling heeft gele gen". Van onze atletiekmedewerker GRAAUW Voor de derde keer in successie houdt de Graauwse sportvereniging St. Aloy een busreis naar de om vangrijke trimlopen in Eg- mond .gan Zee, waar op 8 ja nuari 21, 10 of 4 kilometer ge- open kan worden. Zowel leden als niet-leden kunnen van de door St. Aloy beschikbaar gestelde bus ge bruik maken. SDO-middenvelder Johan de Rijk: ,De meeste ploegen spelen erg defensief tegen ons". - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Van onze paardesportmedewerker NIEUWVLIET - Het traditio nele indoordressuurconcours van tweede kerstdag in Mane ge Riemens in Nieuwviiet, bracht 26 combinaties in dc ring. Voor de organisatie te kenden de concours hippique- commissie van De Haringrui- ters uit Biervliet en De Zwin- ruiters uit Nieuwviiet. In de rubriek klasse Ml en M2 zegevierde Annemieke Pi cavet met Toloma van Luctor et Emergo met 130 punten, voor de sterke rijdende Ineke Cysouw met Ruark, Lieveke Goossens met Silven en Ma rian Kielman met Tindar, al len van Oranjeruiters uit Axel. In de Z-klas behaalde In- grid Beens met Silverster van De Vossereijers 108 punten. De L2-klas bracht Karin de Feber met Ramona van Hulst als winnaar met 123 punten, voor Luc Missiaen met Unique van De Zwinruiters met 120 pun ten en Marlies van 't Westein de met Salamanka met 118 punten. In de Ll-klas zegevierde Ni cole Nelen met Urbaan van Graeve Jan met 125 punten, tweede werd Mare Broodman met Piolina van De Zwinrui ters met 120 punten. Van onze sportmedewerker AXEL - Zaterdag 31 december wordt in het Axelse bos de tra ditionele 'Oudejaarsloop' ge houden. Dit trimevenement, waarvan de organisatie in handen is van dc scheidsrcch- tersvereniging Zeeuwsch- Vlaanderen, dc stichting spor tieve recreatie Axel en de atle tiekvereniging Seheldesporl uit Terneuzen, begint om 14.00 uur. Om 14.00 uur gaan de lopers voor de 3,2 kilometer van start. De volgende groep, die 6,4 ki lometer af moet leggen, ver trekt om 14.30 uur. Het inschrijven voor deze negende 'Oudejaarsloop' be gint om 13.00 uur in de kantine van de voetbalvereniging Axel. door Paul de Schrijver TERNEUZEN - Er dreven vorig seizoen heel wat donkere wolken boven de schaakclub Terneuzen. Het lijkt erop dat de actieve schaakclub nu aan zienlijk betere tijden doormaakt. Het eerste team staat fier aan de leiding in de hoofdklas van de Zeeuwse schaakcompetitie. „Een terechte klasse ring", volgens de wedstrijdleider van de schaak club Terneuzen, Gosse Kamminga. Kamminga ziet de toekomst optimistisch tegemoet. Hij stelt duide lijk: „Wie ons wil verslaan, moet veel in zijn mars hebben". Terneuzen kende vorig seizoen niet veel hoogte punten. De ZSB-competitie werd met weinig vertrou- wenn tegemoet gezien. Daar was ook alle reden voor. Terneuzen kon niet meer beschikken over en kele goede jeugdspelers wegens studie van deze schakers. De competitie van vorig seizoen eindigde dan ook met een voor Ter- neuzen slechte klassering. Er werden slechts 3 wed- strijdpunten en 24 bord- punten gescoord in de ze ven ronden durende com petitie. Bij de voorbeschouwing van de competitie 1983-1984 waren er bij de schaakclub Terneuzen al weer wat op- timistiche geluiden te ho ren. Onder het motto 'wel gebogen niet gebroken' schreef de schaakclub Ter- neuzen voor de huidige competitie in met een ver sterkt team. Er is van over de grens een belangrijke versterking gekomen in de personen van Koenraad Pauwels, Mare Janssens en Walter Tonoli. Ze zijn af komstig van de bevriende schaakvereniging MSV uit Eeklo. Wedstrijdleider Gosse Kamminga en de penningmeester Wilfried Vleeskens van Terneuzen spelen ook geregeld in het Belgische. Mede door deze versterking en de inzet bij de teamleden behaalt Ter- neuzen 1 goede resultaten. In de vierde ronde werd HWP 3 met 9Vi-% versla gen. Ook Middelburg 2 kwam van een koude ker mis thuiszf 9-1. Meer nodig Om kampioen te worden van de hoofdklas is echter meer nodig. Terneuzen dient dan ook af te rekenen met HWP 2 en Vlissingen 1, die voor de competitie de titelkandidaten waren. Gosse Kamminga: „Ik ben ervan overtuigd dat we een grote kans maken op het kampioenschap in de hoofdkias. De resultaten van Terneuzen moeten toch de tegenstanders van ons aan het denken hebben gezet". „We zijn dit seizoen van start gegaan met het idee om een goede en sterke competitie te spelen. Het doel was en is om kam pioen te worden. Zoals het er nu voorstaat, moet het dit jaar kunnen lukken". Kamminga vervolgt: „Er wordt wel eens gezegd dat het team, dat in de hoofd klas speelt, een echt vrien denclubje is. Nou ik kan zeggen dat dat aardig klopt. Iedereen is bijzonder geïnteresseerd in de vorde ringen van de overige teamleden. De sfeer is hierdoor goed, wat zeker ook van belang is voor de resultaten. Je pept elkaar op. Ik ben zelf een speler, die normaal niet zo nodig moet. Daarom wil ik nogal eens snel remise geven, maar dit seizoen heb ik nog geen enkele remise toege staan. Kijk, dat zegt iets. Er is de wil om door te gaan. En dat kan in som mige duels net de doorslag Kamminga is er zich van bewust dat zijn optimisme misschien te groot is, maar hij stelt dat Terneuzen nogal over wat 'wisselgeld' beschikt, mocht het zo zijn dat Terneuzen 1 een steek je laat vallen. Kamminga: „We staan twee wedstrijd- punten voor op de concur rentie en er zijn in de eer ste vier ronden al 31% bordpunten gescoord. Dat is toch een riante uitgangs positie voor de twee zware ontmoetingen met Vlissin gen en het Witte Paard 2 in respectievelijk de vijfde en zesde ronde". In de laatste ronde (in maart) krijgen de Terneuzenaren het niet zo sterke Zierikzee tegenover zich. ff Van onze tennismedewerker GOES - Het op tweede kerstdag gestarte tennistoernooi te Goes verloopt gestadig met hier en daar in de diverse categorieën en kele verrassingen, kan men niettemin spreken van dat alles vol gens planning verloopt. Niet volgens de planning was de uit schakeling van Chris Versteeg als vierde geplaatste bij de he ren-C. Hij moest na drie sets lijdzaam toezien dat dc jeugdige Antoine van Bockel uit Souburg met de eer ging strijken. Van Bockel nam zijn plaats in op het schema na Versteeg met 2-6, 6-3,6-2 te verslaan. De eerste geplaatste Ard Breure maakte geen fout, hij versloeg Ko Vogelaar uit Yer- seke met de cijfers 6-4, 6-2, terwijl ook Ronald Baarends en Mark Zuidweg hun plaat sing waarmaakten. Baarends versloeg Ronnie Oltmans (6-4, 6-2) en Zuidweg kwam wat Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Door in de voorwedstrijden topklasse li bre in Bergen op Zoom een sterk resultaat neer te zetten heeft Peter Snelders van de biljartvereniging Het Groene Laken uit Sas van Gent zich geplaatst voor de finale van het Nederlands kampioenschap in deze klas. Van vrijdag 20 tot en met zondag 22 januari zal de Sasse biljarter aan moeten treden in café-restaurant Haverkort te Slagharen, waar de vereniging De Vlijt het kampioenschap houdt. Snelders is als tweede geplaatst voor deze eindstrijd. Hij behaalde in de voorwedstrijden acht matchpunten en een algemeen gemiddelde van 68.16. Van onze tenismedewerker HULST - Volop verrassingen in de diverse leeftijdscatego rieën kermerken het jeugd- tennistoernooi in Den Dullaert te Hulst. In hoeverre er echt van verrassingen sprake is valt overigens nog te bezien, want plaatsen doet de wed strijdleiding pas nadat de pou les zijn gespeeld. Bij de 15-jarige jongens hebben zich er nog drie poule winnaars bijgeschaard. Vrij gemakkelijk van Arjen Elder- son (Terneuzen), Frederick Ouwehand (Souburg) en de Belg Frederic van Dessel had den weinig moeite met hun te genstanders in de poule hoe wel dient te worden opge merkt dat Arjen Elderson zijn tegenstander Michael Ouwe hand knap terzijde schoof door hem met 8-2 te verslaan. Diezelfde Ouwehand pres teerde het bij de 13-jarige jon gens de 'sub-topper' Stefan Steijaert uit Oostburg dwars te zitten want met 7-2 werd Ouwehand verrassend de winnaar. Manfred de Kok en Jascha Leenhouwers leverden een knappe partij tennis af maar De Kok werd winnaar met de cij fers 8-5. Overigens doet Manfred de Kok (Goes) tevens een gooi naar de title bij de 11-jarige jongens want met groot gemak kwam hij ook hier als poule- winnaart tevoorschij n. Overi gens is de concurrentie erg groot want ook Bernd van Quekelberghe speelde zich tot winnaar terwijl de Belg Mario Van Bunder eveneens een goe de indruk achterliet. Sandra Begijn werd uiter aard poulewinnaares bij de meisjes tot dertien jaar, zo ook Annemarie Robesin uit Hoek, die het echter niet cadeau kreeg. Tegen het Belgische meisje Isa bel ie Poppe won zij ternauwernood met de cijfers 6-5. Isabella Leenhouwers en Sandra van Keulen blijven na hun overwinning tot de favo rieten behoren terwijl Manon Kienjet (Schoondijke) werd verrast door Dominique van der Gucht (3-7). Erica Ouwe hand en zeker ook Chantal van Schelleven zijn zeker niet kansloos. Bij de jongsten lijkt het een open strijd te worden waarvan de uitslag allerminst vaststaat. Uitslanen: jongens tot en met 9 jaar: Mi lan Albicher-Riehard Hamelink 6-5, Se- bastiaan Rottier-Elmer Lie 10-2. Rogier Havermans-Martin Elderson 8-4; meis jes tot en met 9 jaar: Nathaly Tijssen- Denise de Poorter 16-0. Mariska Ouwe- hand-Nathalie van Rattingen 9-2. laat, doch tijdig op dreef tegen Antoine Koster (0-6,6-1,6-1). In de D-l categorie bij de heren zijn weinig verrassin gen te verwachten, hoewel de zevende geplaatste Tom Gun- ter werd uitgeschakeld door Moelker uit Uithoorn (3-6,1-6). Een speler overigens die zich ook in de C-categorie manifes teert. Hij schakelde daar Kees van der Meulen uit met 6-5, 6-3. Connie van der Vloet, als eerste geplaatste bij de dames D-l leek regelrecht op een ne derlaag af te gaan. Na een 1-5 achterstand bood de partij te gen Dorien Brasser weinig perspectief meer, maar zoals altijd ook hier gold dat de laatste bal de beslissing moest brengen. Van der Vloet zege vierde uiteindelijk met de cij fers 6-4,4-6,6-5. Uitslagen heren enkel C: Jan van der Meulen - Ronald de Jonge 6-3, 6-4, Diederik van den Heuvel - Luc Zuidhof 6-1, 6-3. Heren enkel D-l: Antoine van Bockel - Paul Ri chard Hellemans 6-3, 6-2, Hans Verhaagen - Arno den Hollander 6-0, 6-5. Dames enkel D-l: Ada van Dis - Ditty de Klerk 6-2, 6-3, Anita Brand - Jacqueline de Jonge 6-2, 6-2, Catharine van den Heuvel - Margaret Büchner 6-2, 6-1. Dames enkel D-2: Els Ars - Greetje Kampman 6-2, 6-1, Riet Breure - Willy van den Dries 6-3, 6-3. Heren enkel D-2: Piet Bek - Quentin van de Vrie 6-0, 6-3, Leo Flipse - Gan- zeman 6-4, 6-4. Inmiddels vond ook de plaatsing en loting plaats in de B-categorie. De plaatsing is als volgt: Heren enkel: 1. Frank Ver meer, 2. Ferdinand Stopla, 3. Joost Thoorenaar, 4. Remco Maandag. Dames enkel: 1. Ankie Roedelof, 2. Martine van Maarteveld, 3. Marjo- lijn Cijsouw, 4. Ariënne den Hol lander.

de Stem | 1983 | | pagina 17