Uit lang vervlogen tijden PLAATSELIJK NIEUWS „Be Braaj' NKET DE LA BOURSE Meisjesteam KWL-school wint handbal- toernooi in Oostburg JAARSRECEPTIE Landbouw' CPottekLjker ST GENIETEN oy-ft 12 VARKENSRIBBETJES „De Braakman kïlJEN EN ZAKENDINERS vis en wild OECIALITEITEN 22.50 22.50 wnNSDAG 28 DECEMBER 1983 Sldting kost bevolking handenvol reisgeld Graauw en Sint Jansteen winnen zaalvoetbaltoernooi Schetingen IAUNA ARONS tanpioenen keistvogel- sh<w Axel Lamswaarde Clinge Koewacht Kloosterzande Hulst Graauw A12 TUIGING is U allen persoonlijk te U langs deze weg op- vele blijken van mede- g die we hebben mogen ziekte en na het overlij - vader: PAELINCK aan doktoren en verple- uliana Ziekenhuis Ter- arts en fysiotherapeut J. Paelinck-v. Waes kinderen 83 Restaurant Gentsestraat 94 BIERVLIET 01152 1262 ■s, vergaderingen kendmers e zaalruimtes heid is ons keukenprincipe er Ledeltheater 2.00-14.30 en 17.00-24.00 gerechten LAMARES COQUILLES ersonen Donderdags gesloten allig fonduen tijdens de iiiri. rcSÏuiminl KERKDREEF 10. AXEL TEL. 01155-2495 Zaamslag Tel. 01150-12630 tukje rater. Bij uitstek geschikt voor 'art/yen en Feestjes. BISTRO ff 51 CLTerneuzen Gesloten op dinsdag ans recept iG STAMPPOT Q CA jze bereid, va. «7iVw V ek. Tel. 01152-1308 yoor: de populaire klasse. Een echt |ar iedereen zich thuisvoelt. J.C. van Goethem RECEPTIES - DINERS IEN - KOUDE SCHOTELS skens 01172-1866/2573 COGNAC 20.00 de 67 tel 01158-2420 AS VAN GENT :ts met is toomsaus irsaus BEBT1M VAN ZEELAND T22 PAGINA ZEELAND 2 Acties rond behoud ziekenhuis Van onze correspondente HULST - 22 Voetbalteams hebben gisteren gestreden om de beker die gewonnen kon worden bij het zaalvoetbal toernooi in Hulst. In de noord- hai van Den Dullaert werden de hele dag wedstrijden ge speeld tussen de verschillende teams van de lagere scholen uit Hulst en Hontenisse. Om de competitie zo inte ressant mogelijk te maken was er een indeling gemaakt in de lagere klassen (A-afde ling) en de hogere klassen (B- afdeling). Dit systeem biedt meer mogelijkheden voor de kleinere scholen die dan tegen het tweede en derde team van de grotere scholen uitkomen in de A-afdeling. Deze afdeling kwam 's mor gens aan bod met twaalf teams en na achttien wedstrij den streden De Ark uit Hulst, Lamswaarde en Graauw om de eerste drie plaatsen. Drie maal was de uitslag 1-0, maar het was Graauw dat de eerste plaats veroverde voor Lams waarde en De Ark. Alle drie de scholen krijgen een foto van hun team en Graauw pro moveert naar de B-afdeling. 's Middags traden de teams van de B-afdeling aan. Na vier uur strijd (waarbij opvallend veel wedstrijden een nul-cij fer voor de verliezende partij vertoonden) moesten de ploe gen van de Moerschans en de Nobelhorst vechten voor de derde en vierde plaats. De Moerschans won met 1-0 en werd zo derde. De finale was tussen Steen en de Willibror- dusschool. Hier bleef de score blank, 0-0. De strafschoppen moesten dus beslissen. Het team van St. Jansteen ver overde tenslotte de beker. Nieuw-Namen degradeert naar de A-afdeling. HULST Zaal W. Blommaert, 32 schutter hoge en beide zij vogels: R. Herwi, Heikant; grootste aan tal (5) J'icavet, Hulst. LAMSWARDE - Bejaarden- schietinzaal Tonny, 32 schutters: hoge vel: F. Reunis, St.-Jan steen; este zijvogel: J. van Dijk, Boschk-elle; tweede zij vogel: P. van Gaen, Kloosterzande; groot ste aanl (4): F. Kouyzer, Kloos- terzanr, vliegende vogel: P. Goud, KloosUande. KLOOTERZANDE - Bejaarden- schietg, zaal De Hoogaars, 39 schutts: hoge vogel: J. van Dijk, Vogelaarde; eerste zij vogel: M. Sande, Groenendijk; tweede zij- vogel L. Heyens, Vogelwaarde; derden vierde zij vogel: J. Pardon, Kloosrzande; grootste aantal (5): va Goethem en J. Pardon, Klo0.erzande. BOSHKAPELLE - Zaal J. van Sch&k, 32 schutters: eerste hoge eneete zij vogel: B. Visser, Vogel- waan; tweede hoge vogel: P. Boog-rt, Wychen; tweede zij vo gel.Dobbelaar; derde zij vogel: A. D'belaar; grootste aantal (4): mevnw Visser, allen Vogelwrs: liogeogel: J. Baart, Koewacht; beidajvogels: J. van Dam, Moer- bekerootste aantal (4): E. de Rid der, nddorpe en A. Slok, Koe- vach liAMVAARDE - Zaal De Vier faarjtijden, 52 schutters: Wip 1; ioge>gel: P. Boogaert; eerste zij- Voge.T. Boogaert, beiden Wy- :hen weede zij vogel: A. Dobbe- aar.Dschkapelle; grootste aantal 5): de Waal, Lamswaarde. Wip he vogel: A. Verdurmen, Jraav; eerste zij vogel: P. Boog- lert, ychen; tweede zij vogel: Th. BaarBoschkapelle. HULS - Zaal W. Blommaert, 20 schut's: hoge vogel: P. Crom- ueen, ulst; eerste zij vogel: J. de Vos, likant; tweede zij vogel: A. van flegem, Antwerpen; groot ste atal (5): R. Verschuren, Hulst. KLO(TERZANDE - Zaal De Kastae, 43 schutters: hoge vogel: t. Bo, Hulst; eerste zij vogel: E. Ie Kc, Ossenisse; tweede zij vo lei: ^Verhoeven, Kloosterzande; oot? aantal (4): W. Taalman, 'hilipne. HIL'PINE - Zaal Marinet, 32 jchutrs: hoge vogel: W. Victor, ~:ouc!ute; eerste zij vogel: C. »uys Philippine; tweede zij vo lei; Dierikx, Bassevelde; groot- ite a;tal (3): W. Taalman, Philip pine. GEACHT - Zaal Oude Molen, 34 scitters: hoge vogel en tweede ij vel: F. Martens, Nieuwdorp; >rs'zij vogel: J. de Waal, Koe- 'ac. grootste aantal (5): E. van lasn, Hulst. iOVACHT - Zaal R. van der !tee 42 schutters: hoge vogel: A. •arDverloop, Koewacht; eerste ij vel: E. de Mol, Klein Sinaai; .vee zij vogel: F. Martens, (ievdorp; grootste aantal (6): F. agrs, Stekene. iOVACHT - Zaal J. de Kind, 25 :hters: hoge en eerste zij vogel: (Waal, Koewacht; tweede zij - [oj: L. van Kerkhoven, Heikant; •tste aantal (4): H. de Smet, kvacht. XWACHT - Zaal G. van Rum- |67 schutters: hoge vogel: J. de 'jwer, Moerbeke; eerste zij vogel: [Martens, Nieuwdorp; tweede •gel: R. de Smet, Koewacht; 'tste aantal (4): L. Ringoot, St.- iwels. [EWACHT - Bejaardenschie- zaal G. van Rumste, 41 schut- hoge vogel: L. Ferket; eerste 'egel: H. de Smet, beiden Koe- :l\t; tweede zij vogel: A. van de len, St.-Jansteen; grootste (5): G. van Damme, Koe- icht .(ADVERTENTIE) Aangesloten bij de N.S.V. wststraat 56 axel Tel.1155-2203-3352-1815 rEMEENTE AS VAN GENT wethouders van Sas van Gent langs deze weg mede te delen. 2 januari 1984, gelegenheid ieuwjaarswensen uit te wisselen /an het gemeentehuis, Westkade it, van 19.00 tot 21.00 uur. december 1983, Burgemeester en wethouders voornoemd, W. Dusarduijn, burgemeester W. Zwartelé, secretaris. Van een onzer verslaggevers HULST - Sluiting van het Luduinaziekenhuis te Hulst kost de bevolking van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen 7,5 miljoen gulden reis geld per jaar. Reden genoeg voor directeur C. van Leuven van de stichting gemeenschapswerk Hulst om de bevolking in deze regio te gaan mobiliseren tegen de voorgeno men sluiting. Van Leuven spreekt van een Haagse manier van bezuinigen en 'afwentelen op de bevol king'. Over de achtergronden van de beleidsbeslissing zegt hij „Altijd hetzelfde liedje. Ze leg gen Randstad-normen op aan buitengebieden zonder goed spoorwegennet en zonder me tro. Maar ja, wij in Zeeuwsch- Vlaanderen zijn maar een plattelandsgebiedje achter de Westerschelde, electoraal zijn we niet eens de moeite". Cor van Leuven is boos, boos omdat Haagse besluiten worden genomen vanuit een Haagse visie. Een richtlij n zus, een richtlijn zo... en daarom moet het Liduinaziekenhuis in Hulst dicht! Hij ergert zich des te meer omdat de Zeeuwse ge deputeerde Wim Don zich in Middelburg zonder morren de Randstad-maatstaven laat aanleunen. „Eerst duwt hij bij wijze van spreken met een UZI in de hand de gemeente besturen een Districtsgezond heidsdienst door de strot en een paar weken later pakt hij een ziekenhuis af". Van Leuven is vrijdag met zijn stichting aangewezen als spil in verdere acies voor het voortbestaan van het Liduina ziekenhuis. Heel belangrijk daarbij is, volgens Van Leu ven, dat Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen zich bewust wordt van de lange reistijden naar een nieuw ziekenhuis in Ter- neuzen. De bezuinigingswoede van het kabinet Lubbers kost de bevolking in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen 7,5 mil joen. Van Leuven schamper: „Ja, dat noemen ze dan bezui nigen, de lasten leggen bij een groep mensen, die door ziekte in de familie toch al extra fi nancieel belast worden". Met dat reizen komt hij te rug op de gewraakte 'Rand stad-normen'. Bij de besluit vorming is gesteld dat het zie kenhuis binnen een afstand van 30 minuten reistijd moet liggen. Volgens een schema van Rijkswaterstaat kan men vanuit Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen binnen het half uur in Terneuzen zijn. „Maar", zegt Van Leuven, „wie met de bus van Lams waarde naar Terneuzen moet doet er enkele reis precies 93 minuten over, naar Hulst on geveer een kwartier. Die bus rijdt dan welgeteld drie keer per dag. Soortgelijke reistij den gelden straks voor mensen zonder eigen auto, mensen die in kernen als Graauw, Nieuw- Namen, Heikant en Clinge wonen. Dat moeten we ons terdege realiseren. Het gehan teerde schema op grond waar van de beslissing is genomen het Liduinaziekenhuis te slui ten gaat uit van auto-kilome ters. Van Leuven: „Hier is het veel zindelijker om uit te gaan van kilometers openbaar ver voer". Gemobiliseerd Naar zijn idee moet Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen gemo biliseerd worden. „De mensen moeten zich ervan bewust worden dat het straks voorbij is om even tussen het werk door naar opa of oma in het ziekenhuis te gaan. Dat geldt ook voor schoolgaande kinde ren in Hulst. Vaak willen die even naar een broertje of zusje of een klasgenootje. Dat is dan afgelopen". Eerste doel van de coördine rende activiteiten van de stichting Gemeenschapswerk is het bij elkaar brengen van de maatschappelijke organ- siaties. Van Leuven denkt daarbij aan: dorpsraden, de vakbeweging en vrouwenver enigingen. „Dat alles moet uit monden in een uitstel van het besluit van het college van zie kenhuisvoorzieningen en in de tweede plaats in een overwe gen van alternatieven, waar bij het ziekenhuis behouden kan blijven", aldus Van Leu ven. Het is zo'n tienduizend jaar geleden dat de mens een flinke stap voorwaarts zette op de weg van de vooruit gang, als je dat zo wilt noe men. Hij stapte de periode van de Nieuwe Steentijd, het Neo-liticum binnen. Jagen en voedsel verzamelen wer den vervangen door akker bouw en veeteelt en het werktuiggebruik nam toe omdat er betere technieken ontwikkeld werden om het te maken. Onder werktuigen moeten we verstaan: pijl punten, messen, bijlen, schrapers en dergelijke, al lemaal gemaakt van steen, van vuursteen om precies te zijn. Dat de Steentij dmens in onze streken heeft rond ge zworven is ons bekend uit vondsten van Neolitische oorsprong in Axel in 1965. Dat was overgens niet de eerste aanwijzing. Al in 1910 had dr. P. Tesch op De Kau- ter een vuurstenen pijlpunt gevonden. Het voorwerp ligt in Middelburg in het Zeeuws Museum. Een betere plaats was moeilijk te vinden, want al te vaak liggen der gelijke dingen in Leiden, Utrecht of Amsterdam. Door gebrek aan goede beheers- mogelijkheden in de nabije omgeving, was Middelburg dus een goede keus. We zeg gen was, want sedert een aantal jaren heeft de streek wel een museum namelijk dat van Hulst. En het ligt in de bedoeling in toenemende mate aandacht aan Nieuw- Namen te gaan schenken. Dus die pijlpunt zou eigen lijk... maar dat snappen ze in Middelburg wel. Waarom kan Nieuw-Na men interessant worden? Wel, het is u natuurlijk ook al opgevallen dat Nieuw- Namen op een bult ligt. Van welke kant je het dorp ook benadert, het is altijd klim men. We weten ook dat die heuvel bestaat uit 'rost zand', het Zand van De Kau- ter. Uniek voor Nederland, want zoiets is er alleen maar op De Kauter. In de heuvel, onder het zand ligt een dik ke bank bestaande uit ver brokkelde schelpen en daar onder echte 'rotsen': steen harde, roestkleurige banken, die elders ook voorkwamen en daar als bouwsteen ge wonnen werden. Ijzersteen De kerk van Diest bij voorbeeld is opgetrokken uit zogenaamde ijzersteen. Maar bijna overal is deze laag ontgonnen, op De Kau ter evenwel rest nog wat. Het is te zien in de groeve die achter de kerk ligt. We Dorp op een heuvel: de Kauter. zijn, maar dan is een bericht in de Wase Koerier van 19 november jongstleden in dit verband wel belangwek kend natuurlijk. We lezen er, dat het twee jaar tevoren gestarte onderzoek naar een mesolitische nederzetting een uit de Midden-steentijd dus, die zo'n zes en een half, zevenduizend jaar voor Christus begint, afgesloten is. Vrij veel Altijd klimmen... weten ook dat deze lagen zo'n twee en een half tot drie miljoen jaar geleden ge vormd zijn en dat onze con treien, meestal door invloed van de zee, vele malen van uiterlijk zijn veranderd. Maar al die tijd heeft de Kautersberg alles doorstaan en moet hij als een hoogte in het landschap van schorren en slikken hebben gelegen. Erg uitnodigend voor de mens om er zich te vestigen. Geen wonder dan ook dat er al vroeg in onze jaartelling eneeklooster of kapel was: Huisterloo. Maar de paters hebben voorgangers gehad: zie de pijlpunt. Of vindt u dat ene toevalsvondst, aan gespoeld of dergelijke? Kan Er zijn veel stenen werk tuigen gevonden, met name nogal wat pijlpunten. Het lijdt dus geen twijfel of de groep jagende mensen die kortere of langere tijd te Verrebroek verbleef, is ze ker tot op de heuvel van De Kauter geweest. Tijdens pe rioden van vloed moeten daar heel wat dieren over- tijd hebben, om maar eens één reden te noemen. Mis schien hebben ze er ter plaatse wel langere tijd ge kampeerd; hebben ze er ook stenen bewerkt, zijn er dus werkplaatsen. Vuursteen is er vrij veel te vinden. Van waar komt dat? Het is zeker niet ter plekke gevormd; het kan door ri vieren zijn aangevoerd bij voorbeeld uti Henegouwen, waar het zeer veel voor komt. En waarom geen ri vier vanuit Henegouwen: de Schelde komt toch ook uit Frankrijk? Een andere lezing: het is door schepen en scheepjes gebruikt als ballast. Ais dat zo is, is het opmerkelijk re center aangevoerd, en dan stort de hele theorie en daarmee de verwachting op vondsten in elkaar. Maar r l»r I' Ten h i.p 1,'c Hauler ruw Sinten. Cn'H.i.i.ic Cunte 1- Trwlt. >-,<■. Ti'tltehr. i. \e,l. \irtir Cu Pijlpunt. Vuursteen, 22 x 17 mm, met steel. Verzameld in 1910 door dr. P. Tesch op De Kau ter, Nieuw-Namen ge meente Clinge. Vgl. P. Tesch, 1911. Tijdschr. Kon. Ned. Aardr. Gen. (2) 28,97. Nu in Museum Zeeuws Gen. Middel burg. Verrebroek, op drie kilome ter afstand, blij ft bestaan. Maar wat kan De Kauter ons leveren? In die vraag geïntersseerden zoeken De Kauter af, keren ieder stuk je vuursteen om en als er maar even twijfel is, gaat het ter bestudering naar vakmensen. Enthousiast Tot de geïnteresseerden hoort meester De Baer, die zijn schoolkinderen enthou siast maakt voor de geschie denis en het verleden van hun eigen geboortegrond. Ook zij speuren in de grond, peuteren steentjes los en brengen die mee naar school. Tot nu toe zonder resul taat, maar bij zo iets is het altijd: de aanhouder wint. Wie weet welk een rijke verzameling werktuigen de Kauter-collectie in het Streekmuseum over een aantal jaren zal bevatten. Prettig oud en nieuw en een voorspoedig 1984. KEI- De kampioenen van ie h-stvogelshow van de «steuws-Vlaamse Vogel- Tieren te Axel, zijn als |o!gl Eete klas: W. Verdoorn, vele klas: M. Meijer. Derde lias M. van Alten. Vierde klasM. Meijer. Vijfde klas: W. Yike. Zesde klas: C. Her- jveg Zevende klas: J. Jansen. £cbte klas: H. Neijman. Ne- ge: klas: T. Herwegh. Tien de bs: C. Sa man. Elfde klas: m- erwegh-van Rijsbergen. «alfde klas: C. Herwegh. eiende klas: K. van Kerk- |o<t. Derby: W. Verdoorn, pmeen kanaries: M. Meijer. iL'meen tropen: C. Saman. fcmoedigingsprijs: W. Cop pers. Bondskruis: C. Saman. hdsmedailles: M. Meijer, J. Bsen en J. Matthijs. Klasse- iit van verdienste: 1. M. fjer, 2. M. van Alten, 3. J. i Kerk voort, 4. T. Herwegh, V Verdoorn, 6. J. Matthijs, Fokke, 8. C. Saman, 9. J. j-W'n, 10. V. Herwegh-van Ijsereen Van onze correspondent OOSTBURG - De meis- jeséquipe van de Oost- burgse scholengemeen schap Koningin Wilhel- mina pakte gisteren on geslagen de eerste plaats in het door de Oostburgse vereniging Operatie '71 georgani seerde handbaltoernooi. Met grote overmacht wer den de tegenstanders versla gen. Het toernooi vond plaats in sporthal De Veer hoek. Het toernooi was georga niseerd in het kader van het 12Vi-jarig bestaan van Ope ratie '71. Bij de jongens in de leef tijdscategorie 12- tot en met 14-jarigen ging de winst naar het lts-team dat even eens ongeslagen bleef, maar tegen St. Eloy niet verder kwam dan een gelijkspel. Bij de jongens in de leef tijdscategorie 15- tot en met 17-jarigen greep het KWL de winst. Ook zij moesten slechts 1 verliespunt incas seren en wel tegen St. Eloy. Een van de wedstrijden tijdens het schoolhandbaltoemooi in De Veerhoek te Oostburg. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER De bokaal voor de spor tiefste ploeg ging naar de meisjesformatie van de christelijke mavo uit Oost burg. De prijzen werden uit gereikt door sportwethouder Jan Vergouwe. De eindstanden waren: Meisjes 12 tot en met 14 jaar: 1. KWL 10 punten, 2. St. Eloy 7, 3. LHNO-2 5, 4. Christelij ke mavo 5, 5. LHNO-3 2, 6. LHNO-1 1. Jongens 15 tot en met 17 jaar: 1. KWL 7, 2. St. Eloy 5, 3. LTS 0. Jongens 12 tot en met 14 jaar: 1. LTS 7, 2. St. Eloy 5, 3. Christelijke mavo 0. Kerstconcert - Het kerstcon cert van Het Gemengd Koor van Lamswaarde onder lei ding van de heer J. de Waal en fanfare Vrijheid Eendracht onder leiding van Jan van Waterschoot trok ook dit jaar veel publiek in Lamswaarde. Dorpscentrum De Luifel was tweede kerstdag vol bezoe kers. Het kerstconcert begon om half acht en gaf een afwis selend programma van kerst liederen en een selectie uit moderne muziek. Het concert werd geopend en gesloten door voorzitter J. van Driessche van Vrijheid Eendracht. Voor zitster M. d'Hont van het Ge mengd Koor kondigde de lie deren van het Gemengd Koor aan. Tijdens de pauze was er een verloting. De hoofdprijs ging naar Jolanda Heerspink uit Axel. Zij won een wandkleed dat gemaakt werd door de heer E. van Water schoot uit Lamswaarde. Gaaibollen - In zaal Tonny werd een gaaibolling gehou den, waaraan 26 personen deelnamen. Uitslag: hoge vo gel: J. Mahu; linker zij vogel: R. de Koek; rechter zijvogel: J. Schilleman, allen Lamswaar de; grootste aantal (7): O. Ste vens, Hulst. Bingo - In zaal Tonny werd een bingo-avond gehouden waaraan 90 personen deelna men. Uitslag: 1. L. D'Hondt, Lamswaarde; 2. mevrouw Scheerders, Kloosterzande; 3 en 5. mevrouw Verschuren, Lamswaarde; 4. mevrouw An- driessen, Kloosterzande. Collecte - De collecte ten bate van Solidaridad en gehouden in de RK kerk, heeft 274,35 opgebracht. Kaarting - Tweede kerstdag werd in zaal De Troubadour de jaarlijkse prijskaarting ge houden van fanfare Weldoen door Vermaak. De opbrengst van de actie komt ten goede aan het instrumenten- en uni formenfonds. Voor de kaar ting waren er 62 deelnemers. Uitslag: 1. R. van der Kelen; 2. Frans Piessens; 3. J. van der Kelen; 4. P. Valent; 5. me vrouw d'Hollander. Bridge - In zaal De Trouba dour werd tweede kerstdag een bridgewedstrijd gehouden om twee zware konijnen. Veel bezoekers namen hieraan deel. Uitslag: 1. E. Schelfhout; 2. J. de Kraker. Benoeming - Annelies Inghels die onlangs slaagde voor het diploma Maatschappelijke Gezondheidszorg aan de So ciale Academie te Breda, is met ingang van 1 januari be noemd tot wijkverpleegkundi ge in de West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Zij is benoemd in tijdelijke dienst en zal voorlo pig haar functie uitoefenen in Cadzand en omgeving. Oliebollenactie - De handbal vereniging uit Kloosterzande houdt oudejaarsdag een oiie- bollenactie ten bate van de clubkas. Vanaf tien uur 's morgens worden huis-aan- huis in Kloosterzande de lek kernijen aangeboden, die door de leden zelf worden gebakken in de verenigingskantine. Ook in Lamswaarde en Hengstdijk zullen de leden aanbellen om dit oudejaarsgerecht aan de man te brengen. Mensen kun nen ook een portie oliebollen van tevoren bestellen. Pieren - In zaal De Kroon werd een pierwedstrijd ge houden, waaraan 232 personen deelnamen. Uitslag: 1. P. Leer- aert, Hulst; 2. J. Ferket, Clin ge; 3. J. Begijn, 4. P. Leeraert, 5. C. de Cauwer, allen Hulst. Kaarting - In het gemeen schapshuis werd door de Boe renbond afdeling Graauw een prijskaarting gehouden, waaraan 26 personen deelna men. Uitslag: 1. A. van Eer denburg, 2. P. Steyaert, 3. Jac. Steyaert, 4. P. Mahu, 5. G. Maerman. Kerstviering - Door de Bond van Ouderen afdeling Graauw werd een kerstviering gehou den in het gemeenschapshuis. Men begon met een eucharis tieviering gecelebreerd door pastoor Ruiloft. Het Ouderen- koor zorgde voor de gezangen. Daarna werd de viering voort gezet met dans onder leiding van mevrouw Bolssens en zang onder leiding van de heer Neeteson. Ook werd het to neelstuk De drie nonnen opge voerd. Seniorenkoor The Old timers uit Hulst verzorgde de goed geslaagde middag. Kaarting - In het gemeen schapshuis werd door de bond van ouderen een prijskaarting gehouden, waaraan 36 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. A. van Regenmortel, 2. mevrouw Plassachaert, 3. mevrouw Strijdonk, 4. G. Buysrogge, 5. E. Verstraeten.

de Stem | 1983 | | pagina 13