Zege zaalvoetbalteam lameswielrennen in opkomst j Een talentvol junior Prestatielopen Graauw kiest voor aanvallende speelwijze EREND GOED Morres is succesvol nog maar '.SUSSBtS ftTERDAG 24 DECEMBER 1983 BEDRIJF HSTDAGEN 4 .ER ENBARE VERKOPING IS TE SLUISKIL VAN STEE EVERAERT, Top volleybal in Sint-Niklaas sport in 't kort Clinge te sterk voor Biervliet Zaalvoetbal in sporthal Sas van Gent Jeugdleiders Overwinning Brooijmans in Eindhoven sport in 't kort T14 PAGINA SPORT 2 Van onze sportmedewerker ROTTERDAM - Het Zeeuwse zaalvoetbalteam heeft in Botterdam het keurkorps uit die afdeling met 6-5 versla gen. „We hebben duidelijk de stijgende lijn te pakken", liet een tevreden begeleider Sam de Koeyer na afloop we ten. De Zeeuwse selectie reisde af zonder vaste kernspelers john Bish en Hans Picavet. Zodoende liet coach Max Kempees Ron Bakker uit Goes onder de lat plaatsnemen, ,etl stek die de invaller-doelman goed waarnam. In de perste periode - er werden er drie van 25 minuten ge speeld - nam Zeeland een 1-2 voorsprong door Taco van de Velde en Julius Sohilait. In de tweede periode werd het gescoord, maar dat werd in de laatste periode inge haald. Via Barend Vader en John Tahapary liep Zeeland uit naar 2-4, Rotterdam kwam terug tot 3-4, maar toen Peter Picavet en Taco van de Velde de stand op 3-6 brachten, was de tegenstander geklopt. Dat Rotterdam terugkwam tot 5-6 pleit voor de instelling van de gastheren. HUUR EITLAAN te vicekosten, verwar- 130,80 per maand. Hingen ihting jsthuizen Zeeland" I 143, Postbus 100, Middelburg. 1 46 58, toestel 146 Van onze atletiekmedewerker HOOFDPLAAT/SCHOONDIJKE - In de kerstweek staan er in West-Zeeuwsch-Vlaanderen twee prestatielo pen op het programma. Maandag 26 december, tweede kerstdag, houdt de voet balvereniging Hoofdplaat in samenwerking met de Ter- neuzense atletiekvereniging Scheldesport een prestatie loop met als keuze-afstanden vijf of acht kilometer. Dit joor de polders rondom Hoofdplaat. Het startschot wordt gegeven om 14.00 uur bij het sportveld, waar men in de kantine vanaf 13.00 uur kan inschrijven. Woensdag 28 december houdt de Schoondijkse voetbal- ereniging een prestatieloop. Dit op een parkoers rondom jportcomplex De Molenkreek, waar ronden van 1200 me- ;er kunnen worden gelopen met als maximale afstand :00 meter. Inschrijven vanaf 13.30 uur in de kantine van voetbalvereniging. Hier wordt het startschot gegeven 114.30 uur. zen, Herengracht 10, t op vrijdag 30 decern!* Hotel Restaurant ;raat 5 te Sluiskil in 1 JIS met schuur erf i i gelegen te Sluiskil, j zen, sectie G numn 4 centiare. eheel ontruimd te aar van de koopsom, elastingen voor rekenii januari 1984. :n binnen 8 dagen en va maand na toewijzing, ip de Veiling desgewei sn bankrelatie te kunra de de financiële gegoed ten kantore van vooi Herengracht 10 te Ter 0-17977, (N. Roelandt) sten snel en profiteerden an VERANDALUX. Vul sne sn prachtige premie! Nooit meer gesjouw met uw dure tuinmeu belen. Bovendien geen betaling vooraf maar na aflevering. Wilt u meer weten over veranda's en pergola's van VERANDALUX? Bel of stuur de ant woordcoupon van daag nog op. les over terrasoverdekking- postkode:_ —tel: iden aan: 3, 4453 ZG 's Heerenhoekjd nkenszandseweg 22, eerenhoek, 01105-1992. PAN. TAEIMAN WEET BOB TE WNDEN Van onze sportmedewerker GRAAUW - Na een jaar afwezigheid draait Graauw weer aardig mee in de eerste klas afdeling van het zondagvoetbal. Graauw bezet de achtste plaats en valt wekelijks op door zijn aanvallende speelwijze. Niet voor niets staat Graauw momenteel genoteerd als een van de produktiefste ploegen in deze klas. Een groot aandeel in die produktie komt op naam van centrum spits Paul Taelman. Hij heeft na elf competitiewed strijden tien treffers op zijn naam staan. Een aantal, waarmee hij hoge ogen gooit naar de positie van top scorer in deze klas. „Het draait voortreffelijk dit seizoen", zegt Paul Tael man. Dat vereist nadere uit leg. Met Graauw of met hem? „Met allebei. Wij gingen er vanuit dit seizoen in de mid denmoot mee te draaien. Na een wat moeizame start zijn we daarin beland. We staan slechts vier punten achter op nummer twee in deze klas. Een plaats die eveneens recht geeft op promotie. Niet dat we ons daar op richten, want we zijn al tevreden als we dit sei zoen goed mee kunnen draai en. Noem het maar een leer jaar voor ons. Dat klinkt mis schien vreemd, omdat we slechts een seizoen niet in deze klas present waren. Men moet zich realiseren dat we weke- lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIII^ doorRinus Verberkmoes SLUISKIL - Het wielren nen voor dames trekt in Zeeuwsch-Vlaanderen niet veel toeschouwers naar de parkoersen. Behalve in Cl in ge en in de Tour du Flic komen de meisjes wei nig aan de bak. De belang stelling in Zeeuwsch- Haanderen is daarvoor te gering. Toch is er een aan- al dames, dat geregeld de oeclips aanhaalt om in een koers te verschijnen. Een nieuwe lichting met onder Indere de ambitieuze Bri gitte Wieles, dje, zoals zij 'nat weten, 'door wil bre in om furore te maken in i damescategorie'. Voor de Sluiskilse HA- j!0-scholiere begon het wielrennen drie jaar gele ien. Toen trok zij er zelf op uit als deelneemster aan goersen. Veel eerder was tij al bij het wielrennen Betrokken geraakt. Als gochter van de bekende Dureur Bertus Wieles, die nomenteel bij de trimmers Jijdt, maar eerder deel uit- naakte van het peloton bij amateurs, onafhanke- liiken, liefhebbers en vete lanen, kreeg zij het koer en als het ware met de pa- Blepel ingegeven. I Het is mijn vader die line warm maakte voor de r| Wielersport. Ik ging veel lBnee naar koersen en van 'Bi een kwam het ander. Beker toen ik op een dag "■anneke Herenthals uit 'emeuzen ontmoette, die ïlf koerst. Na een gesprek iet haar was het gauw be kken". Dit duo kreeg snel bij - al Nancy Gommers uit 'hilippine stapte in de poren van haar broer 'rank, een toonaangevend trimmer, Marjo Verhelst» it Terneuzen volgde en ok de zusjes Corien en eanet Tollenaar uit Hoek jenden zich aan, zodat er lomenteel zes dames wer en aan de opbloei van het ameswielrennen. Nood- akelijk ook, want hierin ras voor de regio sinds het toppen van Agnes Koe- tan, echtgenote van de rofrenner Wil van HeJ- oirt, een stilstand geko- ïen. Of Zeeuwsch-Vlaande- an opvolgsters kan ver- 'achten voor het Tholense |uo Keetie en Bella Hage is F vraag. De meisjes zijn N jong (15 en 16 jaar), naar de ambitie is er. Dat zeker. J Brigitte Wieles: „Na- gjirlijk wil je ver komen, aar zo ver is het nog lang 'et. Momenteel zie ik het ist zitten en zou het voor Fen goud willen missen, et name de sfeer trekt 'e enorm. Ik zou nu dan 'k beslist niet kunnen Ppen. Zeker niet, omdat we heb ingesteld een 'braak te forceren. En pt is moeilijk. Temeer, ldat je als jong meisje op l0et boksen tegen vele 'deren. Bij de WAOD, aar wij rijden, fietst zelfs o dame mee, die in de B-selectie heeft gezeten daar kunnen we nog le' tegen koersen". Dat de dames over een incasseringsvermogen loeten beschikken en dat parbij heel wat pijn ver- Brigitte Wieles: „Ik zou het koersen niet kunnen missen. Dat hele sfeertje bevalt me enorm goed", toto de stem, corj de boers werkt wordt, is een feit waar de Sluiskilse over mee kan praten. „Ik ben al veel keer gevallen", zegt zij enigszins gelaten. „In een koers ben ik zelfs eens te gen een boom geknald. In het ziekenhuis kwam ik pas weer bij. Toen zag ik het even niet meer zitten, maar dat was gauw over. De auto waar ik tijdens een trainingsrit tegenaan reed, was eveneens sterker dan mijn persoontje. Op name in het ziekenhuis was daarvan het gevolg. Nare zaken, dat wel, maar toch niet voldoende om me van het fietsen af te hou den". Het is mede aan die in stelling te danken, dat Bri gitte Wieles volgend sei zoen met nog vier Zeeuwsch-Vlaamse meis- FbiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiii jes als ploeg onder de WA- OD-vlag gaat rijden. Co rien Tollenaar, die de zesde zou zijn, is nog te jong om in België te mogen koersen en moet daarom nog even wachten. En zoals het een goede ploeg betaamt, rij den zij in het zelfde tenue, een zaak waarvoor ex-prof Richard Buckacki (hij rijdt zelf eveneens bij de WA OD) tekent. Als de Roselli-dames ra zen de Zeeuwsch-Vlaam- sen volgend seizoen over de Belgische kasseien in koersen met een lengte schommelend tussen de 30 en 40 kilometer. En dat met een gemiddelde snelheid die tegen de 35 kilometer per uur ligt. Voor Brigitte Wieles mag het daarbij goed warm zijn. „Dan kan ik het best uit de voeten", aldus de tengere Sluiskilse. lijks met een jong team in het veld komen". „Toen we vorig seizoen pro moveerden, was de gemiddel de leeftijd maar net twintig jaar. Dat is uniek. Daarom heb ik er alle vertrouwen in dat we ons een paar seizoenen in deze klas kunnen handhaven. Een paar jaar ervaring rijker en ik ben er van overtuigd, dat Graauw dan meedoet in de strijd om de titel. Nu spelen we niet stabiel. Niet verwon derlijk. We scoren aardig, maar krijgen ook vrij veel goals rond onze oren. Dat ligt een beetje aan onze aanvallen de speelwijze. Voor de verde diging is het misschien niet leuk om zoveel doelpunten te moeten incasseren, maar voor mij als aanvaller is Tiet fijn dat we zo voetballen. Daaraan is het ook te danken dat ik al zo veel heb kunnen scoren". „Vooral via kopballen, uit stilstaande situaties, heb ik re gelmatig kunnen scoren. Meestal komen de voorzetten van Eric de Block. Wat dat be treft zijn we goed op elkaar ingespeeld. Hij heeft een goede traptechniek en meestal weet ik al van tevoren waar die voorzetten aan zullen komen. Trouwens in alle linies hebben we wel een man met ervaring staan. Ik zwerf zo'n beetje in de voorhoede en op het mid denveld". „Eric de Block is de spelver deler en het centrum van onze verdediging bestaat uit twee geroutineerde krachten. Daar omheen is jeugd geposteerd. Een ideale samenstelling vol gens mij. Daarom ook ver wacht ik op langere termijn veel van dit elftal". De nu 27-jarige Paul Tael man (van de bekende voetbal- familie Taelman uit Hulst) is aan zijn zevende seizoen bij Graauw bezig. Eerder speelde hij bij HVV'24, waar hij één jaar deel uitmaakte van het eerste elftal, dat toen nog in de derde klas speelde. Taelman: „Je moet wat ge luk hebben. Ik kwam in het eerste van HVV'24 terecht, toen Jac de Booy door een blessure moest uitvallen. Dat was tegen Odio. Ik herinner het me nog als de dag van gis teren. Ik begon als linksbuiten en juist in die eerste wedstrijd scoorde ik drie keer. Een mee valler, maar het betekende wel dat ik de eerste tijd een vaste plaats in dat team ver- over4 had. Ik ben daar weg gegaan, omdat ik hier in Graauw kwam wonen. Het voetbalveld is achter mijn huis, dus waarom zou ik het elders zoeken. En wat maakt het nu uit of je in de eerste klas afdeling speelt of de vier de klas van het amateurvoet bal. Als je maar fijn kunt voetballen. En wat dat betreft heb ik het bij Graauw naar mijn zin". Hlillllliiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiliiiuiiiiyiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiüiiiië Van onze volleybalmedewerker ST. NIKLAAS - Tweede kerstdag kunnen de Zeeuwsch-Vlaamse volleybal liefhebbers vlak over de grens terecht voor topvolleybal. In St. Niklaas wordt in de plaat selijke sporthal door Duitse, Franse en Belgische topploe- gen een toernooi afgewerkt tussen 10.00 en 17.00 uur. De deelnemende ploegen, in totaal acht, zijn in twee poules ingedeeld. Onder de spelers zijn Roger Maes, Jef Mol en Willy Gommeren. Zij zullen aantreden bij de oud-interna tionals. De deelnemende ploe gen zijn: Kruikenburg, Hor man Genk, KNAC Roeselaere, Temse, Leverküsen, CATG Parijs, Inter'76 en Ibis Kort- rijk. Bij laatstgenoemde ploeg traint Pièrre Matthieu. VOETBAL - Cuba heeft voor de kwalificatie van het Olym pisch voetbaltoernooi met 1-0 gewonnen van Trinidad en Tobago. Negen minuten voor tijd van het te San Jose in Cos ta Rica gespeelde duel scoorde Delgado. Canada won in Fort Lauderdale, eveneens met 1-0, van de Verenigde Staten. Het doelpunt kwam in de 61e mi nuut op naam van Gray. Haul Taelman: „Als we dit jonge team in binnen enkele seizoenen ver kunnen komen" Graauw bij elkaar kunnen houden, moeten we - foto de stem/cor j de boer Van onze sportmedewerker YERSEKE - In het Zeeuw se wielerkorps bij de ju nioren was Patrick Tol- hoek dit jaar goed op dreef. Vooral in de criteriums kwam de 18-jarige coureur uit Yerseke dikwijls goed aan de bak. In de 28 wed strijden waar Tolhoek in het afgelopen seizoen acte de présence gaf, viel hij slechts twee keer buiten de prijzen. Hij boekte drie overwinningen en finishte maar liefst 21 keer bij de eerste tien. Persoonlijk spreekt Patrick Tolhoek dan ook over een 'bevredi gend' seizoen. „Toch had het beter ge kund", ventileert hij wat monotoon. „In de klassie kers bijvoorbeeld heb ik matig gepresteerd. Dat is me beslist tegengevallen. De lange afstand brak me telkens op. Na 100 kilome ter klapte ik dicht. Ik had gewoon geen reserves om het karwei af te maken. De reden daarvan was, dat mijn lichamelijk conditie te wensen overliet. Vooral 'in het voorseizoen. Ik kampte toen met wat bloedarmoede. En dat wreekte zich uiteraard in de wedstrijden over de lange adem. Daarin moet je zeker volledig fit zijn om goed te kunnen presteren". Hoewel de bekende sportarts dokter Zwartelé Tolhoek niet verbood om aan wedstrijden deel te ne men, luidde het advies wel het wat kalmer aan te doen. Tolhoek: „En die raad heb ik zeker niet in de wind geslagen. Aart het eind van het seizoen voelde ik me dan ook weer heel wat fitter en ik hoop dat dit zo blijft. In ieder geval ga ik me deze winter rustig voorbereiden op het nieu we wegseizoen. Zo zal ik bijvoorbeeld wat minder bedrijvig zijn in de veldrit- ten dan in voorgaande ja ren. Ik moet namelijk straks op scherp staan als we op de wegteginnen". Patrick Tolhoek weet maar al te goed dat 1984 een belangrijk jaar voor hem wordt. In juni bereikt hij immers de 19-jarige leeftijd en dat houdt auto matisch in dat hij dan bij de amateurs aan de slag moet. „Mijn uitgangspunt is om te trachten binnen te komen bij een goede ama- teurploeg", laat Tolhoek weten. „Maar uiteraard gaat dat niet vanzelf. Daarom is het voor mij zaak om me in het komen de voorjaar eerst nog eens fiink in de kijker te rijden bij de junioren. Dat zou me een flinke duw in de goede richting geven". Op 14-jarige leeftijd nam Patrick Tolhoek een voorzichtige aanloop in de sport op de snelle wielen. Daarvoor had hij gevoet bald in Yerseke en was hij ook als atleet actief ge weest bij de Goese vereni ging AV'56. Omdat zijn va der Ko Tolhoek al vele ja ren achtereen in het wie- Iermétier zijn geluk be proefde en de appel meest al niet ver van de boom valt, koos de jonge Patrick uiteindelijk eveneens voor de wielersport. Hij fietste een half jaar bij de jeugd- licentiehouders, maar eigenlijk begon het voor hem pas goed, toen hij als nieuweling debuteerde. In de twee jaar dat Pa trick Tolhoek bij deze cate gorie acteerde, won hij vier wegwedstrijden, tien vel- dritten en finishte diverse keren kort achter de win naar. In juni 1982 werd Tolhoek junior en klas seerde zich in dit seizoen onder andere vijf keer bij de eerste drie. Een tiende plaats in een klassieker was toen ook een goed re sultaat. Op het maatschappelijke vlak zit Patrick Tolhoek volop tussen de wielen en andere fietsonderdelen. Hij is namelijk rijwielherstel ler van beroep. „Een voor mij natuurlijk interessante werkkring", zegt hij. „Bo vendien krijg ik van mijn baas veel medewerking, bijvoorbeeld als ik eens wil gaan koersen op een werk dag". Ambitieus ziet Pa trick Tolhoek het nieuwe siezoen tegemoet. Hij laat weten: „Het wordt voor mij moeilijk dit jaar, maar ik zal keihard werken om me te kunnen manifeste- Patrick Tolhoek: „Het wordt voor mij moeilijk maar ik zal er alles aan doen goede prestaties te leve ren, zodat ik eventueel een goed contract bij de ama teurs binnen kan slepen". - foto tannie de jonge Van onze sportmedewerker CLINGE - Een soepel draaiend Clinge heeft met forse 6-0 cijfers een vriendschappelijk duel tegen Biervliet gewon nen. Over alle linies was Clinge de betere ploeg en er ontstonden legio kan sen. Bij rust was het 2-0 door doelpunten van Boudewijn van Craenen- broeck en Bruno Eve- raert. Na de pauze scoor de Alex Drumont 3-0 (strafschop) en bepaalde Fred van Cauteren met een fraaie hattrick de eindcijfers op 6-0. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Donderdag 29 december wordt in sporthal De Vlaanderen te Sas van Gent een oudejaars zaalvoet baltoernooi van de gemeente Sas van Gent gehouden. Een viertal ploegen zal aan dit re creatieve toernooi deelnemen. Het toernooi begint om 21.00 uur. De deelnemende ploegen zijn: 't Vroedschap, PZC/ Stern-combinatie, Kerstrak kers en Sneeuwruimers. Arbi ter is Charles Colsen en Rudi Dansant heeft de supervisie over het gebeuren. Van onze sportmedewerker MIDDELBURG - Op 9 no vember werd in IJzendijke een cursus 'jeugdvoetbalspel leider' afgesloten. Het certifi caat werd door Bert Leynse, bestuurslid van de afdeling Zeeland en voorzitter van de kommissie opleidingen, uitge reikt aan de volgende geslaag den: J. de Lijser en P. Pleyte (ASO Cadzand), E. Karei, K.L. de Kraker en J.G. Neels (Terneu- zense Boys), J. Kalisvaart en C.C.M. de Pooter-de Meijer (Spui), L.R.T. Hamers, R.E. de Jaeger, R.M. Veraart, R.P.G. Wieme, J.G. de Witte, J.P.G. de Witte en R.J.C. van Overloop (IJzendijke). HULST - De Morres-teams kwamen goed voor de dag tij dens hun eigen jeugdtoernooi., In totaal werd er door 24 teams deelgenomen. UITSLAGEN: C-jongens: 1. Ardito 5% punten, 2. Morres 3 5 143. Morres 2 5,4. Morres 1 4, 5. Savok 0; C-meisjes: 1. Mor res 2 11 punten, 2. Morres 1 10, 3. Morres 3 814, 4. Athanatos 1 6, 5. Athanatos 2 314, 6. De Sterre 114, 7. Attack 1; mini's poule A: 1. Morres 2 10 punten, 2. Athanatos 1 7, 3. Savok 2 4, 4. YVC en Athanatos 3; poule B: 1. Morres 1 9 punten, 2. Atha natos 2 9, 3. Morres 3 414, 4. De Sterre 4,5. Savok 314 EINDSTAND: 1. Morres 2, 2. Morres 1, 3. Athanatos 2, 4. Athanatos 1. EINDHOVEN/KUITAART - Joop Brooijmans heeft de schaatsvorm weer te pakken. Nadat hij deelnam aan de IJs- selcup ging het met de schaat ser/wielrenner steeds beter. Dat onderstreepte Brooij - mans tijdens een marathon op de baan van Einhoven. Samen met nog een vluchter werd het peloton gedubbeld. In de spurt toonde Brooijmans zich de sterkste. VOETBAL - Italië heeft zi_n geplaatst voor de finaleronde van het Europees voetbalkam pioenschap voor spelers tot 21 jaar. In de laatste groepswed strijd versloeg de Italiaanse jeugd woensdag Cyprus met 2-0. Batistini en Mancini scoorden.

de Stem | 1983 | | pagina 9