3sten oen Zeeuwse top in toernooi Hulst S chool volleybal in Terneuzen ^HRDUM KAMER Cor Dirven: hoofd van 'sprankelend' biljart-district Badmintonstanden Goed spel van Gemeente Zaalkorfbal in 't Zwaantje ^DONDERDAG 22 DECEMBER 1983 IH.H(.|1.(,I,I„I:« Zaalvoetbal met Kerstmis T47 T14 PAGINA SPORT 2 in de goede afloop - FOTO ANP :en afwisseling van e Brazilianen bewe- in Spanje. Met z'n bij de middencirkel, d, en dan opeens die >al is de voetballer ken van de dingen is. Als hij dat door trainen en nog eens e een automatisme." r opnieuw opdiepen Ln uit zijn verleden leer. Alleen de toe- ïij. De toekomst van 'oetbal, de toekomst r eebepalen. derland op het punt jax in 1965 dat toen begon. Zeven jaar inen heeft dat gekost, a voor iedere plaats icht en gevonden Hij dat nodig vond, het nagels vandaan ge- van ons gemaakt. Ik SV ben, geschrokken i ons land. Het is op -neer dan man tegen mg, hard tegen hard, moet als voetballer at je wil. Niet altijd i leuk vinden, omdat groep ligt. Knallende t eens louterend wer- In de tweede klas deel- den de ploegen van Bra- E venboer Scheers en 3 PZEM 1 de punten: 2-2 (6- 5 15 15-3 15-12 2-7). Een gun- stige uitslag voor Sterban- den, dat zelf met 3-0 won Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Gemeente 1 had in zijn wedstrijd in de eerste klas van de Ter- neuzense bedrijfsvolley- balcompetitie tegen Dow 1 twee factoren in zijn voor deel. Zelf speelde het pri ma en Dow 1 opereerde be labberd. Dit bracht een 1-2 stand op het scorebord, een stand die beslist niet de juiste sterkte tussen beide teams weergeeft. Dow kwam zelfs nog goed weg en Gemeente 1 was dik te vreden (15-13 6-1513-15). Zeldenrustcollege 1 had een goede dag. Zelf won het moeiteloos van Roelofs 1 met 3-0 (15-6 15-7 15-1) en concurrent Promenade 1 leed een niet verwachte nederlaag tegen PSV 10-3 (5-15 11-15 10-12). Door de ze uitslag kon Zeldenrust college 1 zijn leiderspositie weer verstevigen. Prome nade 1 moest spelen zonder uitblinker en spelverdeler Herman de Ruyter, die we gens een in een NeVoBo- wedstrijd opgelopen enkel blessure voorlopig uit de running is. Het verlies van Promenade 1 kon echter niet alleen op het conto ge schreven worden van een afwezige De Ruyter. PSV speelde een sterke en gede gen partij volleybal. Pro menade 2 kwam er niet aan te pas tegen Douane 1 0-3 (3-1511-15 3-15). van Juliana (15-6 15-8 15- 1). De ploeg van Frans de Blaey zit daarmee stevig in het zadel wat betreft de koppositie in de tweede klas. Roelofs 2, met Pieter Buys weer in zijn gelede ren, had geen enkele moei te met Dees 2: 3-0 (15-5 15-6 15-11). Het was al sinds 25 oktober geleden dat de ploeg van De Meijer ge wonnen had. Deze keer was het weer eens goed raak. Het werd 3-0 tegen PSV 3 (15-3 15-2 15-13). Uitslagen: derde klas: PZEM 2- Dow 2 1-3 (5-15 15-6 4-15 9-11), Verstraeien Ver- brugge 3- Verstraeten Ver- brugge 2 2-2 (15-9 15-6 6-15 7- 12), Gemeente 2-PSV 2 2-2 (2- 15 1-15 16-14 6-4), Kindt TC- Rabo 3-0 (15-3 15-7 15-6); vier de klas: Elopak-Promenade 3 3-1 (15-4 15-3 10-15 7-5), Ge meente 4-Bram 0-3 (8-15 6-15 12-15), Douane 2-Gemeente 3 3-0 (15-7 15-3 16-14), Philips- MTS/MEAO 2 0-3 (10-15 10-15 5-15). Standen: eerste klas: Zel denrustcollege 1 24 punten, PSV 1 19, Promenade 1 18, Dees 1 17, Dow 1 16, Douane 1 15, Roelofs 1 10, Gemeente 1 7, Verstraeten Verbrugge 1 7, Promenade 2 6 punten; tweede klas: Sterbanden 23, Braven- boer Scheers 19, De Hoop 19, Roelofs 2 16, MTS/MEAO 1 16, De Meijer 12, PZEM 1 15, Julia na 9, Dees 2 7, PSV 3 5 punten; derde klas: Kindt TC 21, Wiek slag 19, Verstraeten Ver- brugge 3 19, Belastingen 19, Gemeente 2 14, PSV 2 13, Dow 2 13, Verstraeten Verbrugge 2 9, PZEM 2 5, Rabo 5 punten; vierde klas: Bram 26, Eagles 22, MTS/MEAO 2 22, Elopak 18, Douane 2 11, Philips 11, Pro menade 3 11, Gemeente 3 7, Ge meente 4 7, Dees 3 6 punten. VBKTÏIKT OPERATIE 71 IN OPMARS llllllllllllllllllllllllllllllllMlllllllllllllllltllllllllllllllllimilHIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIn ijna 600.000 keer het hen overkomen zijn er onvoldoende gegevens rent dit specifieke aspect de gezondheidszorg be- 1 zijn. Ditmaal wacht ndert Leerling nog op voord van de staatsse- aris. ïgewijden zijn van me- dat het vrijwel moeilijk roerbaar en in zekere e ook onrechtvaardig zijn als sportlieden een •a-premie aan de zieken- Isen zouden moeten n betalen. De 200 miljoen ten voor het behandelen sportblessures vormen hts een schijntje van de ile kosten als gevolg van ziekenfondswet, die voor jaar op 15.02 miljard •den geraamd. Bovendien ft het beoefenen van rt ook de positieve keer- le. Het is aanneembaar door het aktief zijn in de rt besparingen voor de ondheid verkregen wor- omdat ziektes voorko- n, dan wel uitgesteld rden. „Een hartoperatie zoveel meer, dan een ke enkel", aldus voor- iter Krol van de BVG. TERNEUZEN - De biljart- sport in het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de Koninklijke Nederland se Biljart Bond bloeit. Het - ledental neemt toe evenals het aantal verenigingen. De positieve gang van za- ken komt voor een niet on belangrijk deel op naam van Cor Dirven, de 56-jari- ['ge voorzitter van het dis- 1 trict, die nu bijna drie jaar deze functie bekleedt. Dir ven werd 'overgehaald' het bestuur binnen te stappen door Theo Tas, al jaren lang de secretaris van het district. „Voor mij toch een hele overstap", zegt Dir ven. „Ik was op dat mo ment actief als voorzitter van de BFTS, de Biljart Federatie Terneuzen Stad, een prachtige organisatie, die ik samen met Jan van Tiel op poten had gezet. Dat draaide maar op een paar mensen, maar het liep als een trein". Dirven volgde destijds Adrie Meeuwsen op als I voorzitter en terugblik kend op drie jaar leiding j geven aan het districtsbe- I stuur, levert een tevreden ogende Dirven op. „Er I zijn", zegt Dirven, „nogal j wat problemen opgelost in i de tijd dat ik in het bestuur zit. Toen ik binnenstapte J lag het beker-kader op zijn I gat. Daar was constant trammelant over. We heb ben de zaak meteen ener- giek aangepakt, een goede regeling ontworpen, de I zaak voorgelegd aan de j kaderspelers tijdens een [speciale bijeenkomst en J.met klinkende resultaten. De beker-kaderstrijd is nu interessanter geworden en I iedereen heeft er vrede mee. Tijdens de j aar verga- I dering kon er soms een uur [over gezeverd worden, dat is verleden tijd. Het ging alleen de kaderspelers aan j en dan moet je dat met die spelers alleen oplossen, j Ook ben ik blij dat we de [topkldsse bandstoten heb- ben kunnen instellen in [°ns district. Dat was nodig, [omdat de kampioenschap pen in de hoofdklas steeds i oninteressanter werden. topklasse was noodza kelijk en die kwam er. En {net functioneert geweldig. I Een geluk voor mij was dat a"e jongens persoonlijk [kende. Ik was geen onbe- I kende binnen het district, [Want de biljartsport heeft [eltijd mijn belangstelling I gehad. Bij alle kampioen- I schappen van importantie 1 nnen het district was ik paste bezoeker", j Dirven staat zonder [meer aan het hoofd van I m" H)rankelend district. 1! ft 31 verenigingen en jzo'n 4oo leden. Verheugd is |mj vooral met de aanwas ia?n-<*e jeuSd- Jeugdclubs in Hulst, Terneuzen en Van onze sportmedewerker OOSTBURG - De Oostburgse heren mochten zich on langs verblijden met de komst van twee nieuwe spe lers, geen van beiden onbekenden in de basketbalwe reld, namelijk Willem van der Broecke en Peter van der Velden. Die twee maakten dit weekeinde hun ren tree in de competitie in de wedstrijd tegen Dynamo'70 3. De Middelburgse ploeg werd volkomen wegge speeld door het Oostburgse geweld en BC Sas - zelf overigens opnieuw goed voor een monsteroverwin ning- krijgt er hierdoor een geduchte tegenstander bij in de vierde klas. gen. In de Vlaanderen-hal ble ken de spelers van Simpel Dribbel echter niet bestand te gen de Sasse sneltrein, die weer naar hartelust scoorde. Playing-coach Peter Vaal had uitdrukkelijk de opdracht ge geven via uitgespeelde combi naties in de bucket de score te verzorgen en zijn opdracht werd naar behoren uitge voerd. BCS mocht andermaal zijn gang gaan, bepaalde de hele wedstrijd en zag iedereen een aanzienlijk aandeel in de score opeisen. Via een afgete kende 34-6 ruststand eindigde de confrontatie volkomen te recht in een zeer ruime 69-23 overwinning voor de Sassena- ren. BV Hulst 2 ontving in eigen huis de lange jongens van Dy namo'70 2 en werd door de Middelburgers op een flink pak slaag getracteerd. Dyna mo is enorm versterkt in ver gelijking met het vorig seizoen en beschikt over feilloze af- standsschutters. Hierdoor moest Hulst noodgedwongen vanuit een brede zoneverdedi ging spelen, waardoor in de bucket de nodige ruimte vrij kwam. De verdediging van BVH werd hierdoor volkomen dolgespeeld en moest keer op keer capituleren. Halverwege had Dynamo reeds een voor sprong van 14 punten opige- bouwd, dié in de tweede helft nog aanzien uitgebreid werd: 42-72. Voorwaarts 2 heeft de titel- kansen behouden via een 18-28 overwinning uit tegen Jum ping Crabs. De Axelse reser- 'vedames bewezen de tactiek van coach Luc Dirickx goed geassimileerd te hebben en vonden in Martine Rouquart opnieuw een geduchte goal- getter (12 punten). En een andere klapper was in het weekeinde de overwin ning van de Sasse dames op Mevo'80 2. De vorige wedstrijd was nog kansloos verloren ge gaan met 4-20, maar ditmaal toonde BCS zich de sterkere ploeg: 19-15. Een score die pas na twee spannende helften op het bord kwam, nadat BCS halverwege met miniem ver schil de pauze was ingegaan (11-10). De meisjes-aspiranten van Voorwaarts blijven ongesla gen na een 36-36 gelijkspel te gen BV Souburg. Erna Fak- keldey nam het leeuwendeel van de score voor haar reke ning (30 punten). Operatie en Dynamo waren alle twee met slechts zes spe lers komen opdagen, doch bij gebrek aan arbiters moesten beide teams een van hun spe lers afstaan. Dynamo bleek al snel geen enkele partij te zijn voor het herboren Operatie, dat voor rust nog rustig op bouwend vanuit de verdedi ging reeds een 36-8 voorsprong had bereikt, een score waarin Willem van der Broecke een groot aandeel had (14 punten). Na rust kwam Edwin Dob- belaere de Oostburgse gelede ren versterken, nadat hij in de eerste helft had moeten flui ten. De Middelburgse spelers raakten volledig uit balans, maakten veel fouten, waarvan de thuisploeg dankbaar profi teerde. Van der Broecke en Dobbelaere gingen keer op keer in de fast-break en na men elk dertig punten voor hun rekening, waardoor de wedstrijd met de ongelooflijke score van 100-17 eindigde. BC Sas maakte korte metten met Simpel Dribbel 2, dat in de uitwedstrijd met miniem ver schil op de knieën was gekre- Op de foto Cor Dirven, voorzitter van het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond, geflankeerd doorzijn echtgenote. FOTO DE STEM/COR J DE BOER tot zijn tevredenheid ook in West-Zeeuwsch-Vlaan- deren - lange tijd een 'groene vlek' op de biljart- kaart - van de grond zijn gekomen in Hoofdplaat en Draaibrug. „Vooral de jeugd heeft mijn belangst- leling. Daar zit onze toe komst. De opvang van de jeugd, maar is me alles aan gelegen. Die zou nog wei beter kunnen en daar is ons streven ook op gericht. Maar het valt niet mee om goede jeugdleiders te krij gen, die hun tijd willen ge ven voor de jonge biljar ters". Dirven is er trots op dat Zeeuwsch-Vlaanderen zo veel topspelers telt. Dir ven: „Zeg nou zelf, we ge ven hier de toon aan op provinciaal gebied. Kijk naar de districten Walche ren, De Bevelanden en Schouwen-Duiveland. Als er een Zeeuws kampioen schap is voor de toppers, dan komt het overgrote deel uit Zeeuwsch-Vlaan deren vandaan. Mannen als Platjouw, Snelders, Bakker, Rottier, Ts, Dllin- ga, de gebroeders Verlinde, Van Eenennaam en niet te vergeten jeugdspeler Jean Paul de Bruin. Toch alle maal klinkende namen, die regelmatig voor successsen zorgen. Vooral Jean Paul de Bruin is een coming- man. Die zal het nog ver kunnen brengen". Bijzonder is zijn sas is Dirven ook met het feit dat er in Zeeuwsch»Vlaande ren nogal het een en ander is georganiseerd op natio naal en internationaal ni veau. Dirven: „We hebben een ereklasse-kampioen schap anker-kader 47/2 en ook een Europese titel strijd in deze spelsoort ge had bij KOT in Terneuzen, TMW uit Sluis had de or ganisatie van het Neder lands kampioenschap ereklasse bandsoten, de ereklasse libre en de vijf- kamp zijn in Hulst aan bod geweest en pak daarbij nog verschillende nationale kampioenschappen in de lagere klassen. Kortom, we tellen volwaardig mee als district Zeeuwsch-Vlaan deren binnen de KNBB. We timmeren hier in deze uithoek van Nederland, geografisch gezien, echt flink aan de weg". Dirven is content dat de samenwerking binnen het districtsbestuur zo voor treffelijk is. „Het is", zegt Dirven, „een echt team. Conflicten zijn er niet, de zaken worden prima gere geld. Punt is wellicht dat we de contributie van de leden aan het district moe ten verhogen. Die bedraagt nu nog vijf gulden per jaar, maar dat is al jaren zo. De kosten die de be stuursleden maken zijn veel hoger dan de geringe vergoeding die daar tegen over staat. Daar zou iets aan moeten gebeuren. Want als je je taak goed zou willen vervullen, gaat er nogal wat tijd en geld inzitten. Het is, zo zie ik dat al thans, een belangrijke functie, die van districts voorzitter. Je moet die post geen tien jaar bezetten. Je hebt een creatieve figuur nodig, met enthousiasme en nieuwe ideeën. Ik wil dit graag nog enkele jaren blijven doen, heb er nog veel plezier in, maar zal mijn functie toch op het naar mijn smaak juiste moment beschikbaar stel len", stelt Dirven, die zijn 'boterham' verdient als hoofd van de administratie van HCG in Terneuzen. Dirven, die vele steun van zijn echtgenote krijgt - „je moet wel, want als die er niet achter staat krijg je bonje. Je bent zoveel van huis" - heeft maar één gro te wens. „En dat is dat we ons meer mét de jeugdbil- jarters gaan bezig houden in het district. Dat is leuk en dankbaar werk. Een spelmoment uit de wedstrijd tussen BV Hulst 2 en Dynamo 2. - FOTO WIM KOOYMAF Van onze korfbalmedewerker TERNEUZEN - Tweede kerst dag houdt yde Terneuzense korfbalvereniging Luctor het traditionele zaalkorfbaltoer- nooi in sporthal 't Zwaantje aan de Alvarezlaan te Terneu zen. Omdat de districtscompe titie vrijwel stil ligt tijdens het kerst- en nieuwjaarsweekein- de is de organisatie tamelijk eenvoudig tot stand gekomen en zijn er enkele nieuwko mers. Animo is zo'n nieuwkomer. Het kwam jarenlang met een mix van diverse teams in de tweede poule uit, maar het zal ditmaal met de voltallige se lectie aantreden. Dat biedt vrijwel zeker een garantie voor enkele spectaculaire ont moetingen, vooral nu Animo het in de competitie zo uitste kend doet. Met name tegen Rapid uit Gent en Tjoba mag het een en ander worden ver wacht. Als vierde en duidelij ke outsider komt DSV dit jaar weer naar Terneuzen. In de tweede poule komen uit Animo 2, Tjoba 2 en Luctor, terwijl Seolto voor de eerste keer meedoet. Een naar ver wachting uitgebalanceerde af deling met interessante duels. In de derde poule komen uit Zaamslag, Luctor 2 en Rapid 2, terwijl Blauw Wit daaraan is toegevoegd. Vorig jaar kwam Blauw Wit nog in de tweede poule uit, maar de komst van Seolto en het duidelijk minder presteren van Blauw Wit in de competitie heeft tot deze inde ling geleid. Zoals reeds lang gebruike lijk is, staan de wedstrijden in de hoogste poule onder leiding van de Zeeuwse topschei- drechters Rinus den Doelder, Toop Fraanje, Johan Meessen en Jaap van Spronsen. De or ganisatie is in handen van Margaret Kraayeveld, Addie Schuurhuis, Adrie Tholens en Ronnie Wisse. door Kees Hamelink HULST - Een massale deelname (180 inschrijvingen) ken merkt het jeugdtennistoernooi te Hulst, dat in de laatste week van dit jaar wordt gehouden in Den Dullaert. Was er vorig jaar sprake van een bescheiden opzet met de bedoeling de jeugd van Hulst en omstreken kennis te laten maken met de toen pas geopende tennishal, dit jaar kan gesproken wor den van een volwassen jeugdtoernooi, dat tevens als een 'ge nerale repetitie' gezien kan worden voor de strijd om de Zeeuwsejeugd-indoortitels, die een week later wordt gehou den. Het gevolg is dat het toernooi verzekerd is van de deel name in de diverse leeftijdscategorieën door de Zeeuwse jeugdtennistop. Het toernooi is echter ook in de breedte sterk bezet, want de belangstelling blijft niet alleerr beperkt tot het Zeeuwsch- Vlaamse land, maar ook België is vertegenwoordigd en het Zeeuwse karakter komt tot uiting door de grote belangstel ling vanuit Walcheren en Zuid-Beveland, waarmee wordt aangetoond dat het Zeeuwse jeugdtennis volop in beweging is. Door de grote belangstelling was men genoodzaakt de leef- tijdscateagorie tot en met 9 jaar in te voeren, een bewijs te meer dat ook de jongste leeftijden volop meedraaien op wed strijdniveau. Het laten vervallen van de oudste leeftijdscate gorie bij de meisjes kenmerkt daarentegen de steeds geringe re interesse van deze leeftijdsgroep, hetgeen ook al viel te be speuren afgelopen seizoen op de diverse toernooien. Overigens kan men bij de jongste jongens niet rekenen op Zeeland's sterkste: Kees Oostrom. Hij is de grote afwezige en dat betekent een open strijd, waarbij Eugène de Kok (Goes), Richard Hamelink (Terneuzen) en Rogier Havermans (Oost- Souburg) als de grote favorieten gelden. Bij de meisjes is Ste- fanie Rottier (St. Jansteen) de onbetwiste favoriete, met clubgenote Nathalie Tijssen in haar voetsporen. Guido Tolhoek en Bernd van Quekelberghe, respectieve lijk uit Axel en Sas van Gent, moeten volgend seizoen een ca tegorie hoger spelen. Zij spelen derhalve mee in de leeftijds groep tot en met 11 jaar en of zij hierin hoge ogen zullen gooi en, zal afhankelijk zijn van de 'oudere' favorieten Manfred de Kok (Goes), Stefan Havermans (Oost-Souburg) en Ter- neuzenaar Jeroen Everling. Omdat Emerence van Wingen inschreef bij de 13-jarige meisjes lijkt de hoofdprijs te zullen gaan naar Isabella Leen houwers (Sluis) met Sandra van Keulen (Sluis), Manon Kien- jet (Schoondijke) en Erica Ouwehand (Oost-Souburg) als haar 'volgelingen'. Volop strijd staat er te wachten in de leeftijdscategorie tot en met 13 jaar, zowel bij de jongens als de meisjes. Gyon As- selman (Hontenisse) en Jeroen Verstraeten (Hulst) zijn hier de grote favorieten, terwijl Middelburger Walter Montenarie enigszins wordt onderschat, gezien zijn resultaten in het af gelopen seizoen. Jascha Leenhouwers (Sluis) en Oostburger Stefan Steijaert kunnen worden genoemd als mogelijke kan didaten, evenals Frederick Ouwehand uit Oost-Souburg. Dat er opnieuw een finale tussen Sandra Begijn en Maaike Verstraeten wordt verwacht, is juist, maar of die weer in het voordeel van Begijn zal uitvallen is minder zeker, daar Ver straeten momenteel in goede vorm steekt, gezien ook haar winst op Begijn onlangs in het toernooi van de Zeeuwsch- Vlaamse tennisschool. Bij de 15-jarige meisjes schreven zij ook in, evenals Marion Schellekens, Hanneke Lockefeer en Monique Baecke. De Duitse Pia Wissing mag niet worden on derschat. Zij was afgelopen seizoen verliezend finaliste in het Adorsport-tennistoernooi. Jan-Willem Bartz en Zeeuw jeugdkampioen tot en met 14 jaar Ronald van Remortel zijn de kopstukken bij de 15-jarige jongens en waar bij de 17-jari- ge jongens kunnen worden toegevoegd Frank Schellekens en Peter Burm. De partijen worden gespeeld in pouleverband (poules van drie), waarvan alleen de winnaar overgaat naar het hoofd toernooi. Zaterdag 24 december begint het toernooi. De fina les zijn op oudejaarsdag. De toernooileiding is in handen van Jacqueline Bral. AXEL - Maandag 26 decem ber, tweede kerstdag, wordt onder leiding van de ZVA'81 in de Axelse sporthal 't Sportuus een zaalvoetbaltoernooi ge houden. Deelnemende ploegen zij n de selecties uit de standaard teams van Axel, Sluiskil, RIA en ZVA'81 2, die spelen in pou le 1. Verder wordt deelgeno men door AZVV, Koewacht, Vogelwaarde en ZVA'81 1. Zij vormen de tweede poule. De eerste wedstrijd begint om 12.00 uur. Om 17.30 uur start de finale tussen de poulewin naars. Op tweede kerstdag wordt in sporthal Den Dullaert een zaalvoetbaltoernooi georgani seerd door de vereniging Klaus/Napoleon. Het toernooi begint om 19.00 uur. Aan dit toernooi wordt mee gedaan door de eerste elftallen van Clinge, Steen, HVV'24 en het tweede team van HW'24. Ook het team van Leendertse geeft acte de presence. Van onze badmintonmedewerker TERNEUZEN - De standenlijsten in de badmintoncompetitie van het district Zeeland zien er als volgt uit: EERSTE KLAS Afdeling A: Avanti 4 9-13, Groot Sas 1 8-11, Marathon 3 8-9, Si- nar 7-6, Wings 2 9-7, Terneuzen 5 8-5, Wings 4 7-3; afdeling B: Sjuttul 1 9-18, Zierikzee 2 10-13, Wings 3 9-11, Den Ossaert 1 9-9, Astroïden 2 9-8, Avanti 5-7, Terneuzen 6 10-6, Ma rathon 4 10-4. TWEEDE KLAS Afdeling A: Kolibrie 2 10-20, Sjuttul 2 10-14, Zierikzee 3 10-12, Nieuwland 1 10-10, Pluumpje 2 10-8, Terneuzen 8 10-8, Backhand 1 10-7, Avanti 7 10-0; afdeling B: Netwerk 1 10-19, Terneuzen 7 10-15, Marathon 6 9-12, Avanti 6 10-11, Astroïden 3 9-6, Smash 1 10-7, Rilland 1 9-3, Sjuttul 3 9-1. DERDE KLAS Afdeling A: Terneuzen 10 8-15, Den Ossaert 2 7-i2, DOK 9-10, Zierikzee 5 8-7, Pluumpje 3 9-8, Kolibrie 3 9-4, Groot Sas 3 6-0; afdeling B: Kortgene 8-13, BSI 1 9-13, Terneuzen 12 7-8, Mara thon 7 8-8, Wings 7 9-8, Astroïden 5 8-6, Netwerk 3 9-0; afdeling C: Groot Sas 2 8-16, Terneuzen 9 7-9, Wings 6 9-12, Stenge 1 7-7, Jong Ambon 9-5, Kolibrie 4 9-5, BSI 2 9-3; afdeling D: Wings 5 10-20, Avanti 8 10-15, Astroïden 4 10-12, Pluumpje 4 10-9, Ter neuzen 11 9-9, Stenge 2 10-6, Netwerk 2 9-5, Zierikzee 4 10-2. VIERDE KLAS Afdeling A: Schepnet 1 10-19, Backhand 2 10-17, Rillandia 2 10- 13, Den Ossaert 3 10-9, Terneuzen 14 10-9, Wings 8 10-6, Wisse- kerke 10-5, Kolibrie 5 10-2; afdeling B: Sjuttul 4 7-13, Smash 2 10-16, Wings 9 9-11, Marathon 8 10-12, Terneuzen 13 9-9, Stenge 3 10-8, Pluumpje 5 8-3, Rilland 3 9-0; afdeling C: Terneuzen 15 8- 14, Backhand 3 9-145, BSI 3 9-123, Groot Sas 4 8-8, Wings 10 6-3, Den Ossaert 4 9-2, Schepnet 2 7-0. TERNEUZEN - In de gymnas tiekzalen van de MTS/MEAO in Terneuzen werd een volley baltoernooi gehouden, waar aan door twaalf ploegen (acht heren- en vier damesteams) werd deelgenomen. Uitslagen: dames: 1. Zeldenrustcollege, 2. MEAO 2, 3. Petrus Hondius, 4. MEAO IC; heren: 1. Zeldenrustcollege (versterkt met Wilmar Wul- lems), 2. personeel MTS/ MEAO (met Chris-Jan van Grijs als gastspeler), 3. leerlin gen MTS/MEAO A, 4. familie Van Laere (aangevuld met Philip Verstraeten van Schel- desport), 5. personeel MTS/ MEAO B, 6. Lions (een ploeg van de scholengemenschap De Leeuwtjes, aangevuld met de gebroeders Bob en Hessel Ha melink), 7. leerlingen MTS/ MEAO B, 8. Petrus Hondius. Het volgende volleybaltoer nooi, dat in de MTS/MEAO wordt gehouden, is het Dré Vermeulen-toernooi, dat op oudejaarsdag wordt afge werkt van half tien 's morgens tot drie uur 's middags. Aan dit toernooi nemen dertien ploegen deel, verdeeld over twee klassen. De indeling ziet er als volgt uit: tweede klas A: personeel MTS/MEAO, Attack Koe wacht, Voorwaarts Axel, Slu- voc Sluiskil; tweede klas B: De Grens Clinge, Van Laere Ter neuzen, Sterbanden Terneu zen, Old Proms Terneuzen; eerste klas: Athanatos Kloos- terzande. De Sterre Zuiddorpe. YVC IJzendijke, Scheldesport Terneuzen, All Stars (een team dat voornamelijk uit oud-leerlingen van de MTS/ MEAO bestaat). De heer Ver meulen zal zelf omstreeks 15.30 uur de prijzen uitreiken. J umorenvoetbal Groep A2 (202): Kloetinge A2 - SKNWK Al 6-2. Groep A4 (204): Kapelle A2 - Dauwen- daele A2 5-1. Groep B3 (303): SKNWK BI - Renesse BI 2-3. Groep B5 (305): Kapelle BI - Wolfaartsdijk BI 0-0. Groep B5 (305): Kwadendamme BI - RCS B4 4-3, Goes B2 - Nieuw- dorp BI Nieuwdorp n.o. Groep B6 (306): Serooskerke B2 - Middelburg B4 5-1, Middel burg B3 - Dauwendaele B2 1-0, RCS B5 - GPC B2 0-5, Walche ren B2 - VCK B2 0-2. Groep B7 (307): Goes B3 - Kruiningen BI 1-1. Groep B8 (308): Breskens BI - Nieuwland BI 2-1. Groep B9 (309): RCS B3 - Zld. Sport BI 6-1. Groep Bil (311): AZVV B2 - Oostburg B2 11-1. Groep B12 (312): Zaamslag BI - AZW BI 0-3. Groep Cl (401): Duiveland Cl - Renesse Cl af gelast. Groep C2 (402): Mevo Cl - Wissenkerke Cl 2-3, Bru- se Boys Cl - Wolfaartsdijk Cl 1-4, Zierikzee C2 - Cortgene Cl 3-0. Groep C3 (403): Kapelle C2 - Kloetinge C2 0-9, Yerseke Cl - Apollo Cl Apollo n.o. Groep C4 (404): Robur C2 - Kloetinge C3 2-4, Kruiningen C2 - Robur C3 3-8.

de Stem | 1983 | | pagina 11