CSU Het blijft gisten bij NAC V oorbereiding wegrenners op WK in Limburg Halve finales NK driebanden Remise Jansen LOTTO EN TOTO Zege Feyenoord Aberdeen wint Super Cup Zesdaagse Wereldbeker gestolen lusplein 24 OP ZOOM, Overdam- Van Eenennaam mogelijk rest van seizoen uitgeschakeld Geels bijna zeker naar Utrecht WCS en WON willen praten SC Veendam zo goed als blut door Rob van Dourson Spanje start met vier spitsen Beroepsrenners verenigen zich ook internationaal Van Heugten weer samen met Kiggen A62 3 NOMA'S rip.creme, groente- 1,25 250 gr. 1,29 ïtvorm, voor 1,15 IUKTEN r. 1,15 iet ten, div. 0,69 ret, 1000 gr. 1,85 houdbaar, 0,59 oudbaar, 1,15 idemelk, Itr. >ak" 0,85 iterpak, r1,25 enyoghurt, ken 0,59 terk egel 1,39 1,25 450 gr... 1,59 I75 gr. 6,98 gr. 9,98 en, room, 1,19 DO gr.1,81 1,15 ils, blik, 0,65 je, geen 0,75 :r. flesje, geen 0,75 n in azijn, 1,49 6,48/kg 0,49 DE STEM S/DCftt EMBE^98^mm T26 Van onze sportredactie BREDA - De kans bestaat dat NAC-doelman Ton van Een ennaam dit seizoen niet meer aan voetballen toekomt. Van Eenennaam kreeg namelijk van dokter De Baere, die hem onlangs aan zijn linkerarm opereerde, te horen dat het herstel zeker twee tot drie maanden zal vergen. „En dan is het volgens De Baere nog snel", aldus Van Eenennaam gisteren. De in Breda wonende Zeeuw baalt vooral van het feit, dat hij sinds zijn terugkeer bij NAC slechts een stuk of acht com petitie-wedstrijden heeft kun nen spelen. Het probleem met de blessure van Van Eenen naam is, dat door de lange duur de krachten verdwijnen. Van Eenennaam: „Zodra ik weer kan gaan trainen, dan moet ik er toch op rekenen dat het weken zo geen maanden gaat duren, voordat ik die lin kerarm optimaal kan gebrui ken". Van onze sportredactie BREDA/UTRECHT - Het staat vrijwel vast dat Ruud Geels de rest van de competi tie voor FC Utrecht zal uitko men. Gisteren werd het be stuur van de Utrechtse eredi visieclub op de hoogte ge bracht van de vergoedingssom (rond de 75.000 gulden) die NAC voor Geels vraagt en vol gens NAC-manager Ton van der Meer „werd daar niet ge schokt op gereageerd". FC Utrecht zal vandaag contact opnemen met NAC, nadat gisteravond na het tref fen met Feyenoord intern ver gaderd werd. DEN HAAG (ANP) - De vak bonden van spelers (WCS) en trainers (WON) in het betaal de voetbal zijn bereid met de werkgevers (de clubs) de pro blemen uit te praten. De vorige maand door Karei Jansen en mr. Cees van den Berg verlaten zetels van VVCS en WON in het sectie- bestuur betaald voetbal wor den, aldus mededelingen van j Jansen, voorlopig niet opge vuld. Staatssecretaris Van der Reijden gunt de 'verhelde- ringscommissie', die het con- flict moet beslechten binnen de sectie betaald voetbal van de KNVB, het voordeel van de twijfel. De staatssecretaris zei dins- I dag bij de behandeling van I zijn begroting in de Tweede I Kamer, dat het hem erom I gaat, dat de medezeggenschap i in het betaald voetbal wordt I bevorderd. Het gaat Van der Reijden daarbij om de positie I van de oefenmeesters en con- I tractspelers. Als de commissie I daarin niet slaagt, „ontstaat er I een andere situatie". Als de I zaak bij het oude blijft, staan I zowel de saneringsbijdrage als I de exploitatievergoeding voor I het betaald voetbal op de I tocht. VEENDAM (ANP) - Het voortbestaan van SC Veendam 's acuut in gevaar gekomen door een ultimatum van de be lastingdienst. Het demissio naire bestuur van de noorde lijke club uit de eerste divisie heeft een week de tijd een af spraak te maken, teneinde een regeling te treffen voor de schuld van enkele tonnen aan de schatkist. De kans is duidelijk aanwe- zig, dat SC Veendam nog dit Jaar het betaald voetbal de rug toekeert wegens het nijpende geldgebrek ten gevolge waar van sommige spelers al maan den geen salaris hebben ge- I zien. Hoe donker de tijden zijn Voor de Groningse vereniging Werd maandagavond tijdens I S ledenvergadering duide- hjk. Het lag in de bedoeling I een nieuw bestuur te kiezen, I [naar de kandidaten zagen van Ivoornemen af, toen zij van I de belastingbrief hoorden. BREDA - Het blijft gisten bij NAC. Tij dens een bijeenkomst van de gehele A-se lectie van de Bredase eerste divisieploeg - in het bijzijn van de oud-spelers Frans Bouwmeester, Bertus Quaars en Daan Schrijvers - werden namelijk door de spe lers heel wat grieven gespuid over de huidi ge gang van zaken. De voornaamste punten van de kritiek waren: het ontbreken van een elftal leider bij NAC; het gebrek aan contact tus sen spelers en trainer Henk de Jonge; de ergernis over het gebrek aan samenwerking tussen trainer Henk de Jonge en Dick Buitelaar, de oefenmeester van het tweede elftal; de onbekendheid van de meeste NAC'ers met voorzitter Frans Bayings als persoon. Over het resultaat van de bijeenkomst (maandagavond) werd gisteren door de diverse partijen erg geheimzinnig ge daan. Afgesproken was name lijk om niets naar buiten te brengen en te trachten de me ningsverschillen intern op te lossen. Trainer Henk de Jonge weigerde op punt twee van de kritiek (het gebrek aan contact met de spelers) commentaar te geven. „Als die bestaat, hoor ik dat liever van de spelers zelf dan via de krant", aldus Henk de Jonge in eerste instantie. De Jonge belde daarna NAC- aanvoerder Ad Krijnen om opheldering. Die ontkende naar De Jonge toe, dat er kri tiek op zijn bereikbaarheid voor de spelers zou zijn ge weest. Toch waren de aanmer kingen op De Jonge wat dat betreft niet mis. De NAC-trai- ner werd namelijk verweten, dat hij voor en na de wedstrij den nauwelijks persoonlijk contact zocht en dat hij voor en na de trainingen bijna in het geheel niet beschikbaar was voor een persoonlijk on derhoud. Ad Krijnen om com mentaar gevraagd: „Ik zeg er liever niets over. Als ik de trainer iets wil vertellen, dan doe ik dat rechtstreeks". Tijdens de bijeenkomst van maandagavond werd door de spelersgroep de Bredase za kenman Tim Meeüs als kandi daat naar voren geschoven om eventueel de functie van elf tal-begeleider te gaan vervul len. NAC-manager (tot 1 ja nuari) Ton van der Meer kon zich echter niet voorstellen, dat Meeüs zich beschikbaar zou stellen. En zag daarnaast de financiële mogelijkheden niet. Van der Meer: „Meeüs wil in die functie een door NAC beschikbaar te stellen budget hebben. Maar daar ontbreken de financiële mid delen voor". Ton van der Meer, officieel niet op de hoogte van het re sultaat van het gesprek van de spelersgroep („maar ik heb hier en daar wat opgevan gen"), maakte zich wel druk over het feit, dat de samen werking tussen De Jonge en Buitelaar inderdaad niet was en is zoals die moest zijn. De eerste trainer van NAC ont kende de ruzie met Buitelaar, maar Buitelaar zelf was eer lijk met: „Ik kan met die man niet meer samenwerken. Tij dens de vier weken dat hij in het ziekenhus lag en ik van het bestuur de eindverantwoorde lijkheid voor het A-team had gekregen (hetgeen wordt be vestigd door Van der Meer, RvD) heeft De Jonge een raar spelletje gespeeld. Ik had bij voorbeeld voor de uitwedstrijd tegen Heracles Jac Sweres een vaste plaats in het eerste gege ven. En toen ging De Jonge vanuit het ziekenhuis Van Schijndel bellen, dat hij op de plaats van Sweres moest spe len. De Jonge ziet achter elke boom een vijand. Hij stelt zich zo gesloten op, dat hij vrijwel voor niemand bereikbaar is". Het gevolg van de bekoelde verhouding tussen De Jonge en Buitelaar (Van der Meer: „Die communicatie loopt van af juni al niet goed, maar ik kan op het inter-menselijke vlak niemand tot iets ver plichten") is, dat Buitelaar zich volstrekt aan zijn con tractuele verplichtingen - de zorg voor NAC's C-team - houdt en zich met de proble matiek rond NAC's eerste niet meer bemoeit. De kritiek op de persoon van voorzitter Frans Bayings vindt Van der Meer trouwens niet terecht. „Via de spelers- raad zijn er voldoende contac ten geweest en als zoiets leeft, moet dat naar voren gebracht worden. Maar dat is nooit ge beurd", aldus Van der Meer. De NAC-manager hoopt in de komende dagen door de spe- lersraad op de hoogte te wor den gesteld van de wrijfpun ten binnen de vereniging. „Pas dan kan het bestuur zich offi cieel een mening vormen", be sloot Van der Meer, die overi gens na 1 januari ook zijn po sitie als secretaris van NAC ter beschikking stelt. Van onze sportredactie DEN HAAG (ANP) - De Ne derlandse prof- en amateur- wielrenners, die deelnemen aan de wereldtitelstrijd 1384 in Barcelona, zullen zich in Lim burg voorbereiden. Op speciaal verzoek van de profs is voor woensdag 29 augustus een wegwedstrijd over 240 kilometer vastgesteld. De wedstrijd gaat om de PWP-bokaal, een door Prof Wieier Promotion beschikbaar gestelde prijs, en prijkt op de dinsdag door de KNWU vrij gegeven j aarkalender. De organisatoren, Leo de Klein en Huub Engelen, heb ben een koers van Noord- naar Zuid-Limburg in ge dachten. Als startplaats voor de wedstrijd, die voor de ama teurs 200 kilometer zal bedra gen, heeft PWP Thorn op het oog. Het geheime wapen van Spanje Van onze correspondent Paul van der Voort BARCELONA - Opzwepende flamenco's, protesttele grammen, drank en vrouwen, woedende Maltezer spelers, terreinknechten, die plotseling spoorloos ver dwenen zijn, en knollenvelden, in plaats van een fat soenlijke grasmat, zijn de hoofdbestanddelen van de thriller Spanje-Malta, die vanavond wordt gespeeld. De Spaanse voetbalbond en de Spaanse televisie hebben op het laatste nippertje een fikse ruzie tijdelijk bijgelegd, zodat alle 36 miljoen thuisgebleven Spanjaarden van de wedstrijd kunnen genieten. Onder een druipende regen in een bittere kou vervelen ondertussen de spelers van Spanje zich rot en proberen zich op te laden voor de 'mission impossible' van vanavond: een 11-0 monsters core tegen Malta. De lucht in Sevilla zindert al dagen van de geruchten over sabotage en de geheime wa pens, waarmee de Spanjaar den de Maltezers door de knieën willen krijgen. Er heeft zich tot nu toe in ieder geval al éen ernstig incident voorge daan, dat de ploeg van Malta tot razernij heeft gebracht. Maandagavond hebben zij niet kunnen trainen, omdat ze an derhalf uur lang van het kast je naar de muur werden ge- Van onze sportredactie SEVILLA - De produktie van elf doelpunten tegen Malta vereist maximale aanvalskracht bij het Spaanse team. Bonds coach Miguel Munoz heeft overeenkomstig die gedachte voor het laatste kwalificatieduel in groep 7 voor een 3-3-4-formatie gekozen. De aanvalslijn van vier kent in het centrum twee kopspecialisten, Santilla- na en Sarabia. De aan voer van de vleugels wordt in Sevilla verzorgd door de getructe links buiten van Barcelona, Carrasco, en Rincon, de rechterspits van Betis. De (waarschijnlijke) opstelling van Spanje: Buyo, Goicoechea, Mace- da, Camacho, Senor, Guerri, Gordillo, Rincon, Sarabia, Santillana en Carrasco. Wisselspelers: Zubizarreta, Sanchez, Salva, Victor en Marcos. ABERDEEN (SID) Aberdeen heeft dinsdag op eigen veld de Super Cup, de confrontatie tussen de Europese kampioe nen bij de landskampioenen en bekerhouders, veroverd. De Schotten wonnen de return te gen Hamburger SV met 2-0 na een gelijke ruststand. De eerste wedstrijd was in Hamburg in 0-0 geëindigd. Simpson en McGhee waren de doelpuntenmakers in een uit verkocht stadion. stuurd. Eerst konden ze te recht op een knollenveld, dat men niet met goed fatsoen een grasmat kan noemen. Daarna moesten ze weer naar een an der terrein, maar toen ze daar in het donker aankwamen, ontdekten de heren van de Spaanse voetbalbond 'plotse ling' dat er geen lichtinstalla tie was. Tot slot gingen ze naar het stadion waar de wedstrijd vanavond wordt gespeeld. Maar toen ze daar aankwa men, bleek plotseling dat de terreinknecht met de sleutels van de lichtinstallatie spoor loos was verdwenen. De spe lers van Malta waren woest. De bondscoach gaf het op en de bus keerde naar anderhalf uur ellende terug naar het ho tel zonder dat er een bal was aangeraakt. De Maltezers wei gerden uit kwaadheid een persconferentie te geven en stuurden onmiddellijk een te legram naar de UEFA om -te protesteren tegen de slechte behandeling. Maar de Spaanse voetbalbond heeft alle be schuldigingen van opzet ont kend. Om het leed weer wat goed te maken, heeft de Spaanse voetbalbond een 'folkloristi sche' avond georganiseerd voor de ploeg. Dat is tenminste het hardnekkige gerucht, dat al dagen in Spanje circuleert. Woeste, opzwepende flamen co's, prachtige, zwartogende Spaanse vrouwen en liters wijn vormen de bestanddelen van dit 'supergeheime wapen', waarmee de Spanjaarden de Maltezer voetbalploeg op de knieën moet krijgen. Het wordt keurig netjes een 'folk loristisch' uitstapje genoemd, maar degenen die ooit een lan ge, hete nacht in het hart van Andalusië hebben meege maakt, weten wel beter. De bruisende bevolking van de oude Moorse stad Sevilla zal er de afgelopen nacht on getwijfeld alles aan gedaan hebben om de spelers van Malta in de watten te leggen. „Ik ben een gezonde sport man", zei één van de spelers met het schaamrood op kaken, toen men hem vroeg wat hij dacht van de Spaanse 'verlei dingen'. Het actieplan van de Spaan se voetbalbond is zo slecht ge heim gehouden, dat zelfs de allerhoogste autoriteiten van Malta er binnen de kortste ke ren van op de hoogte waren. De Spaanse pers schenkt meer aandacht aan de waar schuwing uit Nederland, dat men alles zorgvuldig zal on derzoeken en dat er speciale waarnemers worden gestuurd om te controleren of de partij wel verloopt zoals het moet. De Spanjaarden hebben hun antwoord trouwens ook al klaar: „De spelers van Malta drinken alleen maar coca co la", zo vertelt men, „omdat ze in vorm willen zijn, want an ders verliezen ze de premie, die ze van Nederland zullen krijgen". Een verwarde situatie in het Feyenoord-doelgebied in het duel tegen FC Utrecht. LOTTO 50 Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 5 winnaars die elk bruto f. 60.000,- ontvangen; derde prijs: 134 winnaars die elk bruto f. 2500,20 ontvangen; vierde prijs: 5759 winnaars die elk f. 58,10 ontvangen; vijfde prijs: 82059 winnaars die elk f. 5,00 ontvangen. TOTO 50 Eerste prijs: 386 winnaars die elk f. 129,70 ontvangen; tweede prijs: 4381 winnaars die elk f. 5,40 ontvangen; derde prijs: 20800 winnaars die elk f. 2,80 ontvangen. TOTO GELIJK 50 Eerste prijs: 2 winnaars die elk bruto f. 1801,60 ontvangen; tweede prijs: 1 winnaar die f. 600,50 ontvangt; derde prijs: 25 winnaars die elk f. 120,10 ont vangen; vierde prijs: 673 win naars die elk f. 7,10 ontvangen. CIJFERSPEL 50 Zes cijfers goed: geen win naar; vijf cijfers goed: 2 win naars die elk bruto f. 10.000,- ontvangen; vier cijfers goed: 25 winnaars die elk f. 1000,- ontvangen; drie cijfers goed: 196 winnaars die elk f. 100,- ontvangen; twee cijfers goed: 2035 winnaars die elk f. 10,- ontvangen. UTRECHT (ANP) - FC Utrecht leek bezig een aar dige reputatie op te bou wen. Zegge en schrijven één punt werd dit seizoen in eigen stadion prijsgege ven en 33 goals uit acht duels waren cijfers, die de bezoekende opponent angst moesten aanjagen. Slechts Ajax slaagde erin de Domstedelingen een punt af te snoepen. Herfstkampioen Feyen oord toonde dinsdagavond aan over meer dan gemid delde voetbalcapaciteiten te beschikken en bezorgde FC Utrecht voor 19.500 kij kers de eerste thuisneder laag. Het Utrechtse moyenne van vier treffers per optreden kreeg een forse deuk in een inhaal wedstrijd, die na 45 minu ten al beslist was: 0-2. Gul- lit en Cruijff waren de doelpuntenmakers. Stand Feyenoord 17 13 3 1 29 46-20 PSV 16 12 1 3 25 44-14 Ajax 16 11 3 2 25 49-21 Utrecht 17 9 3 5 21 38-33 PEC Zwolle 17 7 6 4 20 33-33 Haarlem 16 5 7 4 17 25-25 Roda JC 16 5 7 4 17 26-27 GA Eagles 17 6 5 6 17 28-30 Sparta 16 5 6 5 16 34-30 Groningen 16 5 6 5 16 23-22 AZ '67 17 5 6 6 16 21-20 Fortuna S 17 4 6 7 14 20-30 Willem II 17 5 4 8 14 23-35 Excelsior 16 5 2 9 12 25-33 Volendam 16 4 4 8 12 21-33 Den Bosch 16 3 5 8 11 19-29 DS'79 16 4 2 10 10 20-32 Helmond Sp.17 0 4 13 4 23-51 DEN HAAG (ANP) - Oud-we reldkampioen Rini van Bracht en tweevoudig Nederlands kampioen Christ van der Smissen zijn de voornaamste deelnemers aan de halve fina les van de strijd om het Ne derlands kampioenschap drie banden ereklasse. Het gerenommeerde tweetal werd vorig jaar december bij de nationale titelstrijd in Berkhout in de poulestrijd uit geschakeld. Van Bracht, in 1982 wereldkampioen in Guayaquil, moet zich in Dru- nen kwalificeren voor de eind strijd. Van der Smissen werkt die klus af is Enschede. De halve-finaletoernooien, dit seizoen door de biljartbond (KNBB) als noviteit ingesteld, worden in het weekeinde van 6 tot 8 januari gehouden. De finale, waarvoor de nationale kampioen Joop de Wilde, Ad Verlouw en Eddie van der Looy zich al geplaatst hebben, wordt van 2 tot 5 februari in Eersel gespeeld. Deelnemers Enschede: 1. Ruud Nieuwenburg (Den Haag) 1.015, 2. Christ van der Smissen (St. Willebrord) 0.966, 3. Piet de Jong (Hendrik-Ido- Ambacht) 0.960, 4. Wim van Cromvoirt (Waalwijk) 0.894, 5. Frans van Kuijk (Ouden bosch) 0.769, 6. Ben Velthuis (Oldenzaal) 0.900. Deelnemers Drunen: 1. Her man Popeyus (Etten-Leur) 1.007, 2. Rini van Bracht (Waalwijk) 1.006, 3. Arie Weij- enburg (Oss) 0.942, 4. Gerard Lorist (Alkmaar) 0.906, 5. Tiest Brosens (Breda) 0.856, 6. Frans de Vries (Amsterdam) 0.827. Het nationaal kampioen schap anker kader 47/1 wordt van 20 tot en met 22 januari gehouden in Gorssel. In Gorssel zal Hans Vultink zijn titel verdedigen. Zijn voornaamste concurrenten zijn Jos Bongers, Jan Arnouts en Piet Vet. De kampioen ver werft het recht deel te nemen aan de Europese titelstrijd, die eind februari in Kopenhagen gehouden wordt. WESTERHAAR (ANP) - Met nog drie ronden te spelen, gaan drie spelers aan de lei ding in het wereldkampioen schap dammen voor junioren. Uitslagen twaalfde ronde: Van der Zee (Ned) - Kone (Ivo) 1-1, L. Manzana (Ita) - Beyaert (Fra) 2-0, M. Manzana (Ita) - Tsitsjov (Sow) 0-2, Collet (Bel) - Sysel (Tsj) 0-2, Keisels (Sow) - Dan-Gur (Isr) 2-0, Krajenbrink (Ned) - Michel (Fra) 2-0, Michiels (Bel) - Shimony (Isr) 1-1, Jansen (Ned) - Kouassi (Ivo) 1-1. Stand: 1/3. Jansen, Tsitsjov en Keisels 20 punten, 4. Krajenbrink 19, 5/6. Van der Zee en Kouassi 16, 7. Sysel 12, 8/9. Beyaert en Kone 11, 10. L. Manzana 10, 11. Michiels 9, 12/13. M. Manzana en Michel 7, 14. Dan-Gur 6,15/16. Collet en Shimo ny 4. Dinsdag is in Groningen een begin gemaakt met de strijd om het Europees kampioen schap schaken voor junioren. Aan het toernooi nemen dertig spelers deel. Er wordt gespeeld volgens het Zwitsers systeem. Uitslagen eerste ronde: Oliveira (Por) - Arlandi (Ita) 0-1, Magen (Spa) - Agdestein (Noo) 0-1, Stanis- zeski (Pol) - Van der Waeren (Bel) 1-0, Wagner (Lux) - Schandorff (Den) 0-1, Grant (Ier) - Salov (Sow) 0-1, Peelen (Ned) - Trifonov (Bul) 1-0, Smith (Wal) - Kofidis (Gri) 0-1, Bator (Zwe) - Ebeling (Fin) 0-1, Jonsson (IJsl) - Brouk (Isr) (4-14, Stohl (Tsj) - Howell (Eng) 1-0, Hor- vath (Hon) - Lantsias (Cyp) 1-0, Adler (Zwi) - Landsman (Ned) 14 -14Mannion (Sch) - Miralles (Fra) 14-14, Lutz (WD1) - Klinger (Oos) 14-14, Nijboer (Ned) - Milja- nic (Joe) afg. Gekoppeld aan de wedstrijd om de PWP-bokaal wil orga nisator Frans Alberts op maandag 27 augustus in Val kenburg, op een zes kilometer lang parkoers rond de Cau- berg, een koers over 200 kilo meter houden. Volgens wieier- manager Peter Bonthuis, die voor het deelnemersveld zal zorgen, staat de burgemeester van Valkenburg, Gillissen, po sitief tegenover dat plan. De benodigde vergunning is toe gezegd. De wedstrijd in Val kenburg moet in de visie van organisator Alberts open staan voor amateurs en be roepsrenners. Samen met de profronde van Nederland (21 tot 25 augustus) moeten de twee lan ge wedstrijden in Limburg de gewenste voorbereiding ople veren voor de deelnemers aan de wereldtitelstrijd. Het profwielerseizoen wordt het komend jaar op 21 april, paaszaterdag, geopend met de Gold Race, een klassie ker uit de 'hors'-categorie. Na de Ronde van Frankrijk wor den van 23 juli tot 20 augustus met een onderbreking van één dag (3 augustus NK baan) 36 profcriteriums gehouden. PARIJS (AFP) - In Parijs is de 'internationale associatie van beroepswielrenners' (AIC- PRO) opgericht. Tot voorzitter van het bestuur is gekozen de Fransman André Chalmei, voormalige winnaar van Pa rijs - Roubaix. Vertegenwoordigers uit vijf landen (Frankrijk, België, Spanje, Italië en Nederland) hebben zitting in het bestuur, onder wie de Nederlander Dick Groeneweg en bekende coureurs als Felice Gimondi, Walter Godefroot en Marcel Tinazzi. De vereniging stelt zich on der meer ten doel vaste af spraken te maken over de prijzengelden in de verschil lende landen en versnelling van de uitbetaling. Bovendien beoogt de AICPRO de samen werking te bevorderingen tus sen de nationale verenigingen van beroepsrenners en de na tionale en internationale bon den. De eerste vergadering van de nieuwe associatie is, ge pland in Milaan op de voor avond van de eerste klassieker Milaan-San Remo. AMERSFOORT (ANP) - De combinatie Ton van Heug- ten/Frits Kiggen, in 1981 goed voor de wereldtitel zijspan- cross, werkt met ingang van het motorsportseizoen 1984 weer samen. De 37-jarige Van Heugten reed dit jaar met bakkenist Jaap van Vliet, die door per soonlijke omstandigheden heeft afgehaakt. MAASTRICHT (ANP) - De amateurzesdaagse van Maas tricht is geëindigd in een over winning voor Ron Groen en Rolf Elshof. De einduitslag: 1. Groen/Elshof (Ned) 84 pnt, op drie ronden 2. De Bie/ Harren (Bel/Ned) 71, op 4 ron den: 3. Ummels/Huveneers (Ned) 60, op 9 ronden: 4. Lacoutine/The- rer (Can) 34, op 11 ronden: 5. De Ceuninck/Veroegstraete (Bel) 32. Stand profs: 1. Thurau/Fritz (WD1) 372 pnt, 2. Pijnen/Kristen (Ned) 358, op één ronde: 3. Frank/ Dill Bundi (Den/Zwi) 289, op twee ronden: 4. Raas/Wijnants (Ned) 376, 5. Knetemann/Schütz (Ned/ WD1) 292. RIO DE JANEIRO (AFP) - De gouden Jules Rimet-beker is in de nacht van maandag op dinsdag door twee gewapende man nen uit het hoofdkwartier van de Braziliaanse voetbalbond in Rio de Janeiro gestolen. De beker werd in 1970 het eigendom van de Braziliaanse bond, toen het voor de derde keer in Mexico, na Zweden (1958) en Chili (1962), wereldkampioen werd. De Jules Rimet-beker is een werkstuk van de Franse beeldhouwer Abel Lafleur, weegt on geveer vier kilo en vertegenwoordigt een waarde van rond de 125.000 gulden. De beker werd voor de tweede keer gestolen. Eer der werd het pronkstuk op 20 maart 1966 uit de Westminster Hall in Londen ontvreemd. De Engelsen hadden de beker voor een week geleend als trekpleister voor de tentoonstelling 'phila- telie en sport'.

de Stem | 1983 | | pagina 7