Animo duldt geen tegenstand van man Verlies GSC en Hontenisse Titel voor Rob Tupanwel indaal uit Amateurs oefenden Olympus klasse beter dan Utopia Johnny Rottier maakt partij in één beurt uit in topklasse libre ÏVV'24 de )aas over Vieuwland je Tijssen is de sterkste Van Goethem kampioen Driedaagse junioren Een toeschouwer lij voetbalduel )verwinning (wadendamme rift voor NDfó tuchtcollege j wegens doping Jansen blijft aan leiding in WK jeugd (rfilOUA //«O °nf El#*, een boze Tante Sidonia krijgen wij niet graag op de stoep. Help ons dus ijlsnel van de manshoge voorraad albums af. Lever als de bliksem een vol filmpje in bij de Presto Print fotovakman en neem een kompleet 6uske en Wiske album gratis mee naar huis. Zolang ze er nog zijn. Rwtofrint Imponerende zege Wiemes sport in't kort Van der Hooft Leeraert B30BG Os. DINSDAG 20 DECEMBER 1983 T26 Hongaarse voetbai- j>g steeds uit. Afgelo- plers, onder wie twee geschorst in afwach- elke mate zij hebben I toto-wedstrijden te lerepcvSrcswordt rrio- pfeei ook" bedreigd door spelers-staking. Aan- ling daartoe vormt het slag twee weken gele-, van manager Deszo l/ak, die werd vervan- door Geza Vincze. Ze- spelers, onder wie lvoerder Laszlo Pogan, Vertekenden een petitie, arin protest werd aan- lekend tegen het ontslag Novak. Aangedrongen td op diens rehabilitatie (gedreigd werd met een (king, indien Vincze [rd gehandhaafd. Novak rd de laan uitgestuurd gens de matige presta- van de populaire club Boedapest. Ferencvaros Jpmt halverwege de cora- [itie de veertiende plaats en verkeert in acuut de- kdatiegevaar. T14 PAGINA SPORT 2 TERNEUZEN - Het eerste jnixed team van het Ter- neuzense Animo lijkt supe rieur te zijn in poule 2 van wintertenniscompetitie. Op de laatste speeldag van dit jaar behaalde Animo op nieuw een maximale winst, deze keer ten koste van Smash 1 uit St.-Jansteen. Een confrontatie die ook het volgende seizoen tot de mo gelijkheden kan behoren, maar dan zal de samenstel ling van het Steense team ongetwijfeld anders zijn. Nu moesten Theo Misseghers en Reggie Bun de kleuren ver dedigen van Smash, naast Monique Baecke en Sabine van Gassen. Het klasseverschil was al bij voorbaat een vaststaand feit. De overmacht van de Terneuzenaren was inder daad te groot. Coen Dobbe- leir werd tegenover Theo Misseghers geplaatst en Tim van Dijk contra Reggie Bun. Dobbeleir won met 13- 5 en Van Dijk met 16-4. Mo nique Baecke maakte het Martine Nijsten nog knap lastig, maar de 10-8-winst ging toch naar Nijsten. Sa bine van Gassen ging met 6-14 eervol ten onder tege Karin van Maarleveld. Ook in de beide dubbelpartijen heerste Animo. Het duo Dobbeleir/Van Dijk won met 16-5 en ehh koppel Nij- sten/Van Maarleveld scoor de 14-6. Animo leidt in deze poule met 43 punten, met Hulster Ambacht op een tweede plaats met 21 pun ten. MLTC 2 en Souburg 1 hebben allebei 19 punten. Smash bezet de onderste plaats met 6 punten. In poule 3 liep Animo 2 te gen een gelijk spel op, 6-6. Tegenstander De Bongerd uit Kloetinge maakte de Terneuzenaren de punten afhandig via een 8-6-over- winning van Diana Hamer op Colette O'Prinsen en speelde twee keer gelijk. Rosemarie Voeten onder vond veel tegenstand van Christian Nijsten (8-8) en ook het damesdubbel ein digde gelijk met dezelfde cijfers. Mark Alberts en Ge rard Kouwij zer zetten Ani mo op het goede spoor, dankzij hun 15-3- en 12-5- winst op respectievelijk Chris Versteeg en Jacco Nieuwenhijze. Het heren- dubbel werd met 13-7 een prooi voor Versteeg/Nieu- wenhuijze. In poule 5 blijft Drive 1 uit Sas van Gent zijn koppo sitie behouden, dankzij de 10-2-zege op Schenge 1. Femke de Meester was ver antwoordelijk voor de enige tegenpunten door op het nippertje met 9-10 te verlie zen van Knolle. Het herenteam van Hul ster Ambacht liep tegen een 5-7-nederlaag aan tegen De Schelde. Een verlies overi gens dat ietwat geflatteerd tot stand kwam, want de overwinning had ook in Hulst kunnen blijven. Jean- Loup Del tour versloeg Jan van der Meulen; Benny de Boy kwam via 6-10 tekort tegen Kees van der Meulen; Reggie van de Berg haalde net op tijd een 9-9-stand te gen Rob Viergever en Ro land Renique zorgde voor een Hulsterse voorsprong na de enkelspelen via zijn 10- 6-overwinning op Rob Luit- wieler. Door twee ongeluki- ge nederlagen in het dub belspel ging de winst mee naar Vlissingen. In dezelfde poule bestre den Animo en Sluis elkaar, hetgeen een 1-1-zege werd voor de Terneuzenaren, die in John Dijkman een sterke troef lijken te hebben. Met 11-7 liet hij Teun van Heel- sbergen met lege handen achter. Fons Stockman zorgde voor een positieve 14-4-score tegen Pièrre Lampaert. Dieter Gajewski en Huub Nijsten vergroot ten de voorsprong door met 14-5 en 11-5 te winnen van respectievelijk Peter Paul Roozen en George Dhont. Het was het duo Gajewski/ Nijsten dat met 9-9 gelijk speelde tegen Van Heelsber- gen/Roozen. De volgende speeldag is 8 januari van het volgende jaar. UITSLAGEN: Mixedcompe titie: Smash 1-Animo 1 0-12, De Bongerd-Animo 2 6-6, Schenge 1-Drive 1 2-10, DOS 3-Schenge 2 10-2. Herencompetitie: Animo 1-Sluis 11-1, Hulster Ambacht- De Schelde 5-7, Souburg-MLTC 2 4-8, DOS 2-MLTC 1 0-12, Dom burg 1-Domburg 1 2-10, Zaam- slag 2-Schenge 110-2. Promotie voor Peter Snelders rimman heeft maandag itweekamp tegen Boris |De in Parijs wonende lie slaagde er in Hilver- lart te winnen. Na 36 zet- [stri jd af. Halverwege de ivat, hebben beide spe- LYON (Reuter) - Kregen de voetbalwedstrijden in de derde Franse divisie tussen de reserveteams van Olympique Lyon en AJ Auxerre in het verle- den al nauwelijks aan dacht, afgelopen week einde hebben de clubs toch voor een record ge zorgd. De wedstrijd van zaterdag, die eindigde in een doelpuntloos gelijk spel, trok het laagste be zoekersaantal, dat ooit in het Franse voetbal werd genoteerd. Volgens de of ficials van de club uit Lyqn woonde welgeteld een supporter het duel bij. (Van onze tennismedewerker IlILST - In de Hulsterse da tes tenniscompetitie boekte het team van Tijssen een 6-2- jverwinning op Ducheine. De nee door Ducheine behaalde mnten kwamen voor reke ning van het duo Agterhuis/ Van Waesberghe, dat een waar bevochten 8-7-zege wekte op het duo Verhelst/ lurm. Dit bleek voor de Ducheine- lames het enige wapenfeit te rorden, want alle overige rartijen leverden winst op 'oor Tijssen. De combinatie 'ijssen/Verhelst kende geen iroblemen met Van Waes- lerghe/Blaak (11-4) en Haayer n Burm haalden fors uit te- ;en Agterhuis/Ducheine, 14-4. let duo Tijssen/Haayer in- asseerde slechts één game te- ;en Blaak/Ducheine, 13-1. De sedstrijd tussen Kint en Ver- raet werd gewonnen door fervaet met 8-0. [Van onze sportmedewerker IWADENDAMME - In de Iweede klas A van het zondag- fdelingsvoetbal behaalde Iwadendamme een royale •2-overwinning op het hoog eplaatste Heinkenszand. Knadendamme startte voort- irend en binnen een kwar- er wees de score 2-0 aan door wlpunten van Lauran Poort- liet en Kees Franse. Daarna kwamen de bezoe- ers wel wat beter in de wed- lijd maar konden dit niet in oelpunten uitdrukken. De ■iststand was 2-0. Na de her- atting opnieuw twee vroege 'effers van de thuisclub. Kees ranse en John Repkens til- en de score naar 4-0. Boog- ard en Hoondert verkleinden e achterstand tot 4-2 maar 'iet Beulens en Johan de Win s' zorgden voor een 6-2-eind- tand, JEN HAAG (ANP) - Beroeps- rainer H.J.W. Grift zal ztó1 >ij het tuchtcollege van dt Stichting Nederlandse Draf:; n Rensport (NDR) moeten verantwoorden wegens hei aantreffen van het ongeoor oofde middel Lidocaine, W ilaatselijk werkend verdo vend middel, in de urinemolj ters van de bij hem in tra,1' ning zijnde draver Waldo" Dostland. WESTERHAAR (ANP) - 1,1 elf ronden heeft de Nederla®' der Jansen nog steeds de la ding in het toernooi om wereldkampioenschap daiP' men voor junioren. Uitslagen elfde ronde: Boua^ (Ivo) - Van der Zee (Ned) 2-0, Kojl (Ivo) - L. Manzana (Ita) U Beyaert (Fra) - M.Manzana (jj 1-1, Tsitsjov (Sov) - Collet (Bel) A Sysel (Tsj) - Keisels (Sov) 0-2, pff Gur (Isr) - Krajenbrink (Ned) Michel (Fra) - Michiels (Bel) «?a Shimony (Isr) - Jansen (Ned) 0-2. Stand: 1. Jansen 19 punten- Tsitsjov en Keisels 18, 4. KraJ®j brink 17, 5, Kouassi en Van der 15, 7. Beyaert 11,8. Kone en Sy». 10, 10. L.Manzana en Michiels 8, M.Manzana en Michel 7, 14. Ba Gur 6,15. Collet 4,16. Shimony 3- fan onze sportmedewerker ll'LST - HVV'24 heeft de bendschappelijke uitwed- 'I'! tegen Nieuwland met gewonnen. Een knappe restatie die aangeeft dat de ulsterse formatie weer Fjerwets begint te draaien. Vooral voor rust was VV'24 de betere ploeg. Uit in vrije trap van Paul See- rkwamen de Zeeuwsch- lamingen op voorsprong, aarna Peter van Eekelen n« een kopbal) en Huub Bun t stand naar 0-3 brachten. Na ast scoorde Nieuwland tegen, aar halverwege de tweede 1K bepaalde Bert Emeleer "stand op 1-4 Van onze sportmedewerker BERGEN OP ZOOM - De Zeeuwsch-Vlaamse spelers in de nationale voorwedstrijden topklasse libre heb ben hun partijtje flink meegeblazen in café Centrum te Bergen op Zoom. Johnny Rottier maakte een partij in één beurt uit en eindigde met een algemeen gemid delde van ruim 49. Peter Snelders deed het nog beter en promoveerde met ruim 68 naar de eerste klas groot biljart. De tegenstellingen waren enorm groot tijdens deze voor wedstrijden. Rottier kwam aan de start met in het achter hoofd de gedachte om naar groot biljart te promoveren. Snelders, de laatste weken on zeker spelend, met de hoop de degradatiegrens van 35.00 te kunnen ontlopen. De start was overeenkomstig de verwach tingen. Rottier haalde schitte rend uit door de 350 carambo les tegen Guust Verpaalen in één beurt vol te maken. Sneldprs ging in twee beur ten kansloos onderuit tegen Frans van Hoey en haalde slechts het schamele aantal van drie caramboles. Ook de tweede partij stak Rottier op zak. Die partij tegen Ben Frij- ters kostte weliswaar acht beurten, maar toen nog stond hij met een moyenne van bijna 80. Nog altijd perspectiefvol om de promotiegrens van 60 te halen. Snelders zette die zwakke start in zijn eerste zes beurten van de tweede partij tegen Wim van Goor door. Hij had toen nog maar 33 caramboles gescoord. Toen kwam de om mekeer. Met een serie van 317 (waarin hij drie keer 'vast' viel en dat betekent in deze klas opnieuw opgaan) maakte Snelders de partij in zeven beurten uit. Het vertrouwen was hersteld en juist bij Rot tier kwamen de twijfels. Zeker toen hij in de derde partij te gen een ongenaakbare Van Hoey (die sloot deze wedstrijd af met het ongekend hoge ge middelde van ruim 161) in één beurt verloor en vooral in de daaropvolgende partij tegen Van Goor in zeven beurten maar 51 caramboles totali seerde. Daarna herstelde Rottier zich enigszins en wist de slot- partij tegen Verpaalen nog wel winnend af te sluiten in zeven beurten, maar zijn eind gemiddelde was niet voldoen de voor promotie. Dat van Snelders wel. Die ging naar mate deze voorwedstrijden vorderden steeds sterker spe len. Verloor een partij tegen Verpaalen in drie beurten, maar behaalde toen ruim 300 caramboles en won zijn laatste drie partijen in vijf, vier en nog eens vier beurten. De eindstand van deze voorwed strijden was (respectievelijk aan tal matchpunten, algemeen gemid delde en hoogste serie): 1. Frans van Hoey, Etten-Leur 12-161.53- 350; 2. Peter Snelders, Sas van Gent 8-68.16-317; 3. Guust Verpaalen, Bergen op Zoom 6-63.71-332; 4. Johnny Rottier, Kloosterzande 6- 49.10-350; 5. Wim van Goor, Schoonhoven 4-46.72-233; 6. Ben Frijters, Zevenbergen 0-28.67-0. Peter Snelders, die met ruim 68 naar de eerste klas groot biljart promoveerde. - FOTO DE STEM/CORJ DE BOER Van onze sportmedewerker AXEL - Niemand keek zondagmiddag vreemd op toen bekend werd dat Eddy van Goethem van Den Ouden Arend uit St.-Jan- steen al voor de finalepartij van start ging, kampioen was. Het lag helemaal in de lijn van de verwachtingen dat deze speler de titel in de derde klas libre van het district Zeeuwsch-Vlaande ren voor zich op zou eisen. Hij had steeds veruit het beste bil jartspel gedemonstreerd en moeiteloos tegenstander na tegen stander opzij geschoven. Toch kon Van Goethem niet met alle ereprijzen gaan lopen. Hij scoorde wel het hoogste moyenne en werd ongeslagen kampioen, maar de eer van de kortste partij en de hoogste se rie moest hij aan andere deel nemers overlaten. De hoogste serie kwam op naam van Jac. Fortuin, die een reeks van 31 caramboles totaliseerde. De kortste partij werd door Joke Breur opgeëist. Na vorige week ook al even in het bezit te zijn geweest van de kortste partij (toen deed in de volgen de ronde Eddy van Goethem het even beter) liet zij er nu geen twijfel over bestaan en voltooide de 80 caramboles in slechts elf beurten. Dat droeg er toe bij dat zij nog op de derde plaats finishte en, omdat Eddy van Goethem vanwege zijn hoge moyenne niet gerechtigd was en Juliën d'Hondt afziet van deelname, naar het gewestelijk kam pioenschap mocht gaan. Kam pioen Van Goethem liet er in de slotpartij geen twijfel over bestaan dat hij de sterkste was. Juliën d'Hondt bleef lang bijhaakte in de zesde ronde af en ging in de slotpartij kans loos ten onder. In 24 beurten won Van Goethem die partij met de cijfers 80-44. De eindstand van dit door De Witte Leeuw georganiseerde kampioenschap was (respectievelijk aantal matchpun ten, algemeen gemiddelde en hoogste se rie): 1. Eddy van Goethem 14-3.48-27; 2. Juliën d'Hondt 10-2.04-11; 3. Joke Breur 8-21.80-21; 4, Adrie Picavet 8-2.59-18; 5. Jac Fortuin 6-2.37-31; 6. Rini Verstraeten 6-2.24-15; 7. Robert van Gaever 4-2.04-13; 8. Toon van de Bosch 0-1.97-12. PETER KANT uit Rilland- Bath toonde zich voortreffe lijk op dreef in het afgelopen weekeinde. In een veldrit voor junioren zegevierde de Zeeuw zaterdag in Wouwse Plantage en zondag in Zundert kwam deze junior eveneens als eerste over de meet. Zowel in Wouw- se Plantage als in Zundert was de tweede plaats voor PA TRICK TOLHOEK uit Yerse- ke. Fraaie successen derhalve voor de twee Zeeuwse junior- talenten. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Afgelopen zondag werden er door het kleine competitieprogramma verschillende vriendschappe lijke voetbalwedstrijden ge speeld. De resultaten daarvan zijn samengevat in het onder staande overzicht. Clinge-Vogelwaarde 3-1 Voor rust een beter en veel ge vaarlijker Clinge. Vogelwaar de kwam in de openingsfase wel op voorsprong door Ro nald Bun, maar keek bij de pauze al tegen een 3-1-achter- stand aan door doelpunten van Fred van Cauteren, Bou- dewijn van Craenenbroeck en Jackie Everaert. Na rust een meer gelijk opgaande strijd, doordat Clinge iets verslapte. In deze periode werd een doel punt uit een afstandsschot van Danny van Puyvelde afge keurd wegens buitenspel. Koewacht-Hoofdplaat 2-1 Een aantrekkelijke en snelle wedstrijd met twee aan elkaar gewaagde ploegen. Na een 0-0- ruststand opende Carlos van Regenmortel na vijf minuten in de tweede helft de score voor Koewacht. Hoofdplaat kwam langszij via Stanny Soulimans, waarna opnieuw Carlos van Regenmortel uit een vrije trap van Luc Rom- baut 2-1 liet noteren. Hoofd plaat trof nog een keer de lat. Graauw-Terneuzen 1-4 In het eerste half uur van de wedstrijd waren de beste kan sen voor Graauw. Die ploeg kwam toen ook op voorsprong via Paul Taelman. Daarna nam Terneuzen het initiatief en liep voor rust nog uit naar een 1-3-voorsprong door tref fers van Frank Bogaert en Tonny de Kort (2x). In een ge lijk opgaande tweede helft was het Jan Huisman die kort voor tijd de eindcijfers op 1-4 bepaalde. RIA-Hansweertse Boys 2-2 Een matige wedstrijd. RIA was de gehele wedstrijd al sterker, kreeg ook kansen, maar wist daar niet goed raad mee. Door een frommeldoel- punt van Frank Bauwens kon de thuisploeg met voorsprong gaan rustem. Vlak na de her vatting scoorde Jacco Dooren- paal de gelijkmaker voor Hansweertse Boys. Opnieuw nam RIA afstand, nu via Ma rio Soethaert, maar weer had Hansweertse Boys het ant woord klaar. Het was Paulus Kraayenbrink die de 2-2-eind- stand liet noteren. SKISPRINGEN - De Cana dees Horst Bulau heeft in Thunder Bay (Can) de eerste wedstrijd voor de wereldbeker skispringen (70 m schans) ge wonnen voor de Fin Matti Ny- kanen en de Noor Veggard Oppas. (ADVERTENTIE) II I II II Kon! Bij Presto Print zijn ze niet snik. "Je geeft nou een Guske en Wiske album gratis bij een vol filmpje Ongelooflijk goed in kleur 1983 Scriptoria N.V. Antwerpen Van onze paardesportmedewt'rker ABSDALE - Het indoor-dres- suurconcours voor pony's dat in manege Absdale voor de kring Zeeuwsch-Vlaanderen werd gehouden, heeft niet die strijd gebracht die verwacht werd. Slechts negen combina ties kregen een winstpunt toe bedeeld en dat is weinig te noemen. Alleen Jacqueline Wiemes van Luctor et Emergo reed met haar schimmeltje Anna belle in de Z-klas een in drukwekkende proef. Achter de Axelse eindigde In de rubriek M/Z met handi cap Sylvia Stoffels met Cora van De Zwinruiters. Voor een debutante in deze klas uitste kend te noemen. Derde werd Hanny Wieleand met Renate van De Kleppertjes. Twee winstpunten deelde de jury uit in de klasse L2. Het eerste ging naar de winnaar in deze groep Michael Jones met Summertime van De Zwinrui ters en de tweede naar Mirella den Beer met Spirit van De Kleppertjes die tweede werd. Sabina Lanting van Graeve Jan werd met Minos derde. In de klasse LI ging de zege naar Truus Duvekot van De Kleppertjes met Corita. Zij kreeg 125 punten toebedeeld en hield daarmee Ilyo de Loos met Tornado van Luctor et Emergo achter zich. Derde werd Monique Wink van De Kleppertjes met Blue Boy. ALGEMEEN - Marita Koch (atletiek) en Uwe Raab (wiel rennen) zijn in Oost-Duitsland gekozen tot sportlieden van het jaar 1983. Het was de vier de maal dat Marita Koch, een 26-jarige studente in de medi cijnen, gekozen werd tot sportvrouw van het jaar. Dat gebeurde eerder in 1978, 1979 en 1982. In Helsinki bij de eer ste wereldkampioenschappen atletiek veroverde Marita Koch drie gouden medailles (200 m, 4 x 100 en 4 x 400 m) alsmede een zilveren (400 m). Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - In de eerste klas heren van de zaalhandbalcom petitie in de afdeling Zeeland, kon Utopia het niet bolwerken te gen het sterke Olympus. Leider GSC won vrij gemakkelijk van de reserves. Volharding kwam weer klasse tekort. Nu bleek Walcheren 2 te sterk. Bij de heren in de tweede klas verloor Sluiskil van Marathon 3. Bij de dames kwam Volharding niet in actie, omdat tegenstander KHV niet kwam opdagen. KHV had te weinig dames om een volledig team op te kunnen stellen. HVH verloor van Atlas. Eerste klas heren: Olympus-Utopia 22-9 Een duidelijke nederlaag voor Utopia. Bij het rustsignaal stond het al 11-3. In de tweede helft kwam de overwinning van een techninsch beter Olympus geen moment meer in gevaar. Volharding-Walcheren 211-24 In de eerste helft kon Volhar ding de zaak nog redelijk bij benen. Ruststand 7-11. In de tweede helft bleek Walcheren 2 te sterk. Volharding, dat kee per Wim Gijs moest missen, kwam vooral in verdedigend opzicht duidelijk te kort. Wal cheren 2 won dan ook ver diend. Voor Volharding scoor de Anton Kroon zes keer. Tweede klas dames Atlas-HVH 11-7 Atlas opende snel en nam vlot een 5-1-voorsprong. HVH speelde op dat moment te mat. Bij rust stond het al 9-3. Na de hervatting kwam HVH meer in zijn spel en het werd zelfs 9-7. Atlas herstelde zich echter op tijd en in de slotfase scoorde Atlas nog twee keer en werd het 11-7. Vooral het feit dat HVH geen wissels had brak dit team na de goede 'achtervol ging' op. Tweede klas heren Marathon 3-Sluiskil 19-14 In de eerste helft was Sluiskil de gelijke van Marathon. Bij rust leidden de mannen uit Sluiskil zelfs met 5-6. Na de veldwisseling kwam Marathon op 6-6 en er ontspon zich een spannende strijd tot 12-12. Daarna liep Marathon uit en moest Sluiskil het hoofd bui gen. Uitslagen: Eerste klas heren: GSC 2-GSC 1 12-30, Volharding-Wal cheren 2 11-24, Olympus-Utopia 22- 9, Marathon 2-Marathon 8-27, EMM 4-EMM 3 16-22. Tweede klas heren: Marathon 3-Sluiskil 19-14, Delta Sport. 3-GSC 3 14-18, Delta Sport 2-GSC 3 12-16. Eerste klas dames: Walcheren 2-Marathon 12- 6, Delta Sport-Hontenisse 2 17-17. Tweede Idas dames: Atlas-HVH 11-7. Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - Hontenisse en GSC moesten in de derde divisie van de landelijke zaalhandbalcompetitie allebei hun meerdere erkennen in hun tegenstander. GSC kwam tekort tegen het ster ke Groene Ster en Hontenisse verloor van het knap draaiende Olympus uit Vlissingen. In de tweede divisie heren gaat EMM aan de leiding na de winst op Internos. Bij de dames in de twee de divisie blijft EMM een goede tweede na het succes tegen DWS. In de derde divisie heren zegevierde koploper Delta Spvirt uit Zierikzee, waardoor het ruim voor blijft op concurrent Mountain Stars. voor rust met 6-4 de leiding. In Derde divisie C dames de tweede helft werkte Honte- Groene Ster-GSC 15-4 nisse hard, maar het gemis van Groene Ster stond vlot met 3-0 Nancy Goossens en Ellen Lan- voor. GSC kon er weinig tegen inbrengen. Bij het rustsignaal leidde Groene Ster al met 7-2. Ook in de tweede helft kon een mat spelend GSC geen vuist maken tegen een sterk opere rend Groene Ster. Vooral aan vallend kwam GSC niet los. Groene Ster kon dan ook ge makkelijk zegevieren. Voor GSC scoorden Heieen Roelofs, Claudia van Dalen, Cora Ja cobs en Mariët van 't Westein de. Olympus-Hontenisse 14-7 In de eerste helft ging de strijd gelijk op. Lang stond Honte nisse met 0-1 voor door een treffer van Marlies van Kruys- sen. Toch nam Olympus nog gedijk brak het team uit Kloosterzande op. Olympus behaalde, via vooral de break out, een verdiende overwin ning. Uitslagen: Tweede divisie C dames: Actief R-EBHV 10-13, HVS-West- landia 12-11, Ancora-Verburch 15- 11, EMM-DWS 12-8, Athene-Van Eijmeren/Hermes 4-21. Tweede di visie C heren: Saturnus-Rijnstreek 20-22, Snelwiek-UD 17-19, Ancora- Wings 20-20, EMM-Internos 18-13, Avanti-Animo 15-19. Derde divisie H dames: Gilze-Were Di 8-8, Olym pus-Hontenisse 14-7, Groene Ster- GSC 15-4, Volt-Internos 14-10, Avanti-Walcheren 14-10. Derde di visie H heren: Fortuna B-Rapid 18- 24, Volt 2-Boemerang 25-21, Groene Ster-Mountain Stars 26-15, EMM 2-Dongen 15-17, Delta Sport-Wal- cheren 12-8. WEMELDINGE - Rob Tupanwel van de biljartvereniging Dampoort uit Middelburg is kampioen tweede klas libre van het district Walcheren/De Bevelanden geworden. Daarmee kwam de titel terecht bij de speler die daar gezien zijn kwaliteiten het meeste recht op had. Tot aan de finalepartij toe had Lau Scheffers van BVW uit Wemeldinge in de meest kansrijke positie gestaan. Hij ging ongeslagen de finale in en omdat Tupanwel een verlies- partij achter zijn naam had staan, wist Scheffers dat hij aan een remise voldoende had om de titel voor zich op te kunnen eisen. Bij verlies niet, want dan passeerde Tupanwel hem op basis van een beter al gemeen gemiddelde. Tupanwel heeft er in de fi nale geen twijfel over laten bestaan wie de sterkste was. Met ruim verschil (100-60 in 23 beurten) won Tupanwel vrij gemakkelijk en werd kam pioen. De eindstand van deze titelstrijd, geor ganiseerd door Scheldezicht en gehouden in snackbar Micha te Wemeldinge, was (respectievelijk aantal matchpunten, al gemeen gemiddelde en hoogste serie): 1. R. Tupanwel 12-4.74-46; 2. L. Scheffers 12-3.88-22; 3. H. Quakkelaar 8-4.44-34; 4. R. Vermuë 8-3.68-21; 5. C. Coomans 7- 3.20-18; 6. S. Nanuruw 4-2.41-23; 7. E. Huizen 4-3.32-25; 8. J. Uitterhoeve 2-2.77- 22. Jacco van der Hooft van de jeugdbiljartvereniging JBT uit Terneuzen is op een ver dienstelijke zesde plaats geëindigd in het Nederlandse kampioenschap zesde klas li bre voor de jeugd. In het Gelderlandse Neede behaalde Van der Hooft zes matchpunten, een algemeen gemiddelde van 0.65 en een hoogste serie van zes. Kam pioen van Nederland werd Pe ter de Groot uit Losser. Henk leeraert van JBH uit Hulst en Werner van Cleem- putte van JBT uit Terneuzen zijn respectievelijk op een zes de en achtste plaats geëindigd in het kampioenschap vierde klas libre jeugd van het ge west Zuid-Nederland. In het jeugdbiljartcentrum Amorti in Zevenbergen be haalde Leeraert zes match punten, een algemeen gemid delde van 1.60 en een hoogste serie van 14. Werner van Cleemputte scoorde drie matchpunten, een algemeen moyenne van 1.44 en een hoog ste serie van 12. Beide Zeeuwsch-Vlaamse biljarters waren al in de districtswed strijden gepromoveerd. Kam pioen in Zevenbergen werd Jackie de Bruin uit St.-Wille- brprd. AXEL - Axel krijgt ook vol gend jaar zijn wielerdriedaag- se voor junioren. Donderdag 31 mei gaat voor de derde keer deze klassieker van start. Evenals voarig jaar starten de verenigingen weer met vier renners per ploeg. Een tweede groep mag dan pas mee rijden als er te weinig inschrijvingen zijn. Een eis waaraan de orga nisatie (Wielerpromotion Groot-Axel), bestaande uit de leden Walter van Acker, Har ry de Mul, Peter Goethals, Piet Vasseur, Jo de Theye, Fred Baert, Jo Verschuren, Piet Le- nos, Freddy de Theye en Chris Martens, zich zal houden. Op de openingsdag gaat de rit over 100 kilometer. Start en aankomst zijn op de Axelse Kanaalkade. Tijdens de twee de dag moeten de junioren een tijdrit in Zuiddorpe afwerken om vervolgens op de slotdag een rit in lijn met start in Zuiddorpe en finish in Axel. Deze slotrit gaat over 91,5 kilo meter.

de Stem | 1983 | | pagina 7