Optimisme in Spanje groeit Bokskampioen Arguelo bij guerilla-beweging Zurbriggen winnaar reuzeslalom Verlies van Jan Timmar Controverse bij HSV is gesust Y oetbalschandaal in Hongarije breidt zich uit Johnny Roi Twee en een half jaar cel-straf voor HSY-supporter Thtiirau èti f Fritz op kop Tijssen is de sterkste SVV'24 de baas over ieuwland Merkenploeg voor dames Een toeschouwer bij voetbalduel Grift voor NDK tuchtcollege wegens doping Jansen blijft aan leiding in WK jeugd Overwinning pCwadendamme fi38fV!30 Van onze correspondent Paul van der Voort BARCELONA - Naarmate het uur van de waarheid nadert, be ginnen de Spanjaarden toch een beetje optimistisch te worden over de kansen om de eindronde van het EK voetbal, volgend jaar in Frankrijk, te kunnen halen. Het is moeilijk, maar zeker niet onmogelijk om er elf in te knallen, zo denkt men hardop. Hulptrainer Vincente Miera, de speciale 'spion' van bondscoach Miguel Munoz bij de wedstrijd Nederland - Malta, ziet het zelfs al helemaal zitten: „Ik ben ervan overtuigd dat we tegen die jongens van Malta elf goals kunnen scoren. Nederland won met 5-0, maar had niet erg veel geluk", zo verzekerde de 'spion', toen hij met een videoband van de wedstrijd aankwam op het vlieg veld van Madrid. Het groeiende Spaanse optimisme aan de vooravond van de beslissende partij in Sevilla is ook al overgeslagen op bonds coach Munoz. Hij is zelfs bereid om heel diep in de geschiedenis te duiken om bewijzen voor zijn hoop te vinden: „Wij wachten allemaal vol spanning op die partij van woensdag. Ik reken erop dat we net zoveel goals kunnen maken als in die partij tegen Bulgarije, toen we met 13-0 wonnen. Ik weet zeker dat mijn spitsspelers tegen Malta net zo'n hoge score zullen bereiken", al dus Munoz, die zijn goede humeur zelden schijnt te verliezen. Maar die monsterscore tegen Bulgarije stamt uit 1933 en dat is intussen toch ook al weer een halve eeuw geleden. Het optimis me van de twee trainers is misschien vooral bedoeld om de spe lers en de achterban wat moed in te spreken. De Spaanse sport pers is in ieder geval heel wat voorzichtiger en ook pessimistisch over de wedstrijd: „De partij lijkt op een film van Hitchcock", zo schrijft een krant, „met het enige verschil dat we al tevoren we ten wie de moordenaar is, het slachtoffer en de derde persoon, die er zijn voordeel uit trekt. Het enige dat we nog niet weten, is met hoeveel steken de moord wordt gepleegd. Maar de rest is duidelijk: de moordenaar is de laffe UEFA, het slachtoffer een zwak Spanje en een derde, die er lachend met het been vandoor gaat, is Nederland". Kranten goochelen ondertussen met cijfers: De ene uitgave somt alle partijen op, waarin Spanje een monsterscore heeft be reikt: de 13-0 tegen Bulgarije in 1933 voorop en dan bijvoorbeeld de 6-0 tegen Finland in 1969 en de 7-0 tegen Cyprus, ook al weer twaalf jaar geleden. Maar tegelijkertijd beseffen de kranten wel dat die uitslagen tot het schone verleden behoren en ze verzuch ten dan ook dat het in het moderne voetbal praktisch onmoge lijk is om zo'n score te bereiken. Maar toch heeft niet iedereen alle hoop verloren. De gespecia liseerde sportpers drukt hier en daar in vette letters alle grote nederlagen af, die de Maltezers de laatste jaren hebben geleden: bijvoorbeeld de 9-0 tegen Duitsland in 1977, de 7-0 tegen Bulga rije in 1982 en natuurlijk de 8-0 tegen Ierland afgelopen novem ber. „De Maltezers hebben nog nooit met meer dan 9-0 verlo ren. maar hebben ook nog nooit twee partijen in vier dagen moeten spelen", zo luidt de conclusie dan. „Waarom zouden wij geen elf goals kunnen zetten", zo vraagt bondscoach Munoz zich af. „Wij moeten alles proberen. Wij heb ben spelers, die met het hoofd uitstekend kunnen scoren". Munoz lijkt veel banger te zijn voor slecht weer dan voor de tegenstander. In Sevilla regent het al dagen en het is de laatste tijd behoorlijk koud. Afgelopen zondag speelde de nationale ploeg onder die weersomstandigheden een oefenpartijtje tegen een clubje uit de derde divisie. Spanje won de wedstrijd met 4-1. In de 19de minuut van de tweede helft had Munoz het wel gezien en liet de wedstrijd stoppen, omdat de regen met bakken naar beneden viel. Men vroeg Munoz na afloop of hij vier goals niet erg weinig vond tegen een derderangs .ploeg) e.» „Weinig?, het waren prima goals. En het belangrijkste is dat We ondanks heU slechte veld gemakkelijk bij het doel van de tegenstander kwa men en dat heb je toch zeker nodig om goals te kunnen zetten, nietwaar?". Een ijverig journalist had ondertussen snel uitgerekend hoé dé zaken ervoor stonden: gespeeld: een helft en 19 minuten, dat is 64 minuten; vier goals gemaakt, dat is dus 16 minuten per goal en dat is precies twee keer zoveel tijd als de acht minuten per goal die de Spanjaarden woensdag hebben om er elf in te knal len. De conclusie van de optimistische journalist was dan ook: „Wij zijn al halverwege". Golf van geweld bij Argentijns voetbal BUENOS AIRES (Reuter) - Een golf van geweld heeft dit weekeinde op de Argentijnse voetbalvelden gere sulteerd in bijna vijftig gewonden en twee gestaakte wedstrijden in de eerste divisie. Bovendien wordt de competitie bedreigd door een actie van de scheids rechters, die stringente veiligheidsmaatregelen eisen en bij uitblijven daarvan de fluit voor onbepaalde tijd zullen neerleggen. Arbiter Teodoro Nitti, die tevens secretaris is van de Ar gentijnse scheidsrechtersbond, staakte zóndag de wedstrijd tussen Racing Avellaneda en Racing Cordoba vier minuten voor tijd naar aanleiding van heftige ongeregeldheden tus sen supporters en politie. Na afloop verklaarde een politie woordvoerder dat er 44 ge wonden waren, onder wié 29 pMitie-agenten. Zes suppor ters werdemgeanresteerd. Van de gewoh'deft 19 dé toestand van een slfppórtei; en een agent kritiek. In Rosario werd het duel tussen Rosario Central en San Lorenzo eveneens in de 86ste minuut voortijdig beëindigd. De scheidsrechter floot af, toen hij en zijn grensrechters het mikpunt werden van een flessenregen. De supporters van de thuisclub koelden hun woede over de achterstand (0- 1) op het arbritrale trio. De wedstrijd in Rosario had meer weg van een slachtpartij. Voordat de scheidsrechter er een definitief einde aan maak- MAASTRICHT (ANP) - Het Westduitse wielerduo Thu- rau/Fritz hééft in 'de tussen stand van maandag de eerste plaats in de zesdaagse van Maastricht overgenomen van Pijnen/Kristen. Stand profs: 1. Thurau/Fritz (WDl) 285 punten, 2. Pijnen/Kristen (Ned/WDl) 284, op 1 ronde: 3. Raas/Wij nands (Ned) 311, 4. Kne- temann/Schutz (Ned/WDl) 222, 5. Frank/Dill-Bundi (Den/Zwi) 212, op 9 ronden: 6. Oosterbosch/Wig gins (Ned/GBr) 202, op 15 ronden: 7. Venix/Kos (Ned) 246, op 18 ron den: 8. Debosscher/Dejonckheere (Bel) 188, op 22 ronden: 9. Van Vliet/Lubberding 208. Stand amateurs: 1. Groen/Elshof (Ned) 72. op 3 ronden: 2. De Bie/ Harren (Ned) 56, 3. Ummels/Huve- neers (Ned) 50, op 7 ronden: 4. La- couline/Therer (Can) 29, op 9 ron den: 5. Sluimer/Grootegoed (Ned) 27, 6. De Ceuninck/Verobgstrate (Bel) 24. DEN HAAG (ANP) - In het komende wielerseizoen zal on der de naam Dextro-Roter een nieuwe Nederlandse dames- wieler-merkenploeg optreden. Van de formatie maken deel uit: de wereldkampioene 1979, Petra de Bruin (Nieuwkoop), de drievoudige nationale ex-, kampioene Henny Top (Weke- rom), oud-sprintkampioene Eria Oomen (Schijndel), Leon- tine van der Lienden (Bosch en Duin), Ted Storm ('s-Gra- venzande), Rita Timpers (Al melo), de nationale jeugdkam pioene Gre Tymes (Akersloot) en Sylvia Langenbach (Arn hem). De ploeg, die onder leiding staat van Ben Scheperkamp (Twello), hoopt in 1984 o.a te kunnen deelnemen aan de Tour de France voor dames, die voor komende jaar op het programma staat. té, had hij al zeven spelers van het veld gestuurd. De vechtpartijen in Avella neda, een arbeiderswijk in Buenos Aires, braken uit op het moment dat Racing Cor doba het vierde doelpunt maakte en een voorsprong van 4-2 nam. Verlies van de thuis club, die in 1967 de wereldtitel voor clubs veroverde, zou tot regelrechte degradatie naar de tweede' diviéie leiden: Deze' schande vfértsteh dé suppor ters -van Avellaneda niet mée te ttakéh 'én gingen overtót' gewelddadige acties. Op de tribunes braken hevige ge vechten uit, die de met schil den uitgeruste politie-agenten met moeite konden onder drukken. Vier minuten voor tijd - Avellandeda had inmid dels de achterstand terugge bracht tot 4-3 - stopte scheids rechter Nitti het duel. Incidenten waren er ook in San Salvador de Jujuy in het noorden van „het land. Daar moést het arbitrale trio na af loop van een wedstrijd ver momd als brandweerlieden het veld verlaten om de con- ?frÖht&tie;;'-met kwaadwillends sUf>p'érters te vermijden. In Platense sloeg de scheids rechter met een perfecte 1 rechtse hoek 'eeh op het veld verschenen supporter knock i out. Het duel werd verder zon der incidenteiv Ueeindigd. De kloppartijen van het af gelopen weekeinde volgen op de staking van de scheidsrech ters in november. Toen legden de arbiters tijdelijk het werk neer uit onvrede over het ge welddadige gedrag van de supporters en het ontbreken van adequate veiligheids maatregelen. De scheidsrech tersbond in Argentinië komt later deze week bijeen om de i uitwassen van dit weekeinde i te bespreken. Volgens Nitti behoort een tweede, langere staking tot de reële mogelijk heden. BOEDAPEST (Reuter) - Het Hongaarse voetbal toto-schandaal breidt zich nog steeds uit. Afgelo pen weekeinde werden 74 spelers, onder wie twee van Ferencvaros, voorlopig geschorst in afwach ting van het onderzoek in welke mate zij hebben meegewerkt uitslagen van toto-wedstrijden te beinvloeden. Door deze nieuwe scbqr- Ferepcvarosworaf mo- gihgeri 'is hét - aantal be-1 RmënfeeT ook' bedreigd door trokken spelers gegroeid een spelers-staking. Aan- tot 334, van wie de meesten leiding daartoe vormt het uit de tweede of lagere di- ontslag twee weken gele- .visies gfk.qrns.tig zijn. De den van manager Deszo DINSDAG 20 DECEMBI TERNEUZEN - Het eerste mixed team van het Ter- neuzense Animo lijkt supe rieur te zijn in poule 2 van ge wintertenniscompetitie. Op de laatste speeldag van dit jaar behaalde Animo op nieuw een maximale winst, deze keer ten koste van Smash 1 uit St.-Jansteen. Een confrontatie die ook het volgende seizoen tot de mo gelijkheden kan behoren, maar dan zal de samenstel ling van het Steense team ongetwijfeld anders zijn. Nu moesten Theo Misseghers en Reggie Bun de kleuren ver dedigen van Smash, naast Monique Baecke en Sabine van Gassen. Het klasseverschil was al bij voorbaat een vaststaand feit. De overmacht van de Terneuzenaren was inder daad te groot. Coen Dobbe- leir werd tegenover Theo (ruim 2,5 miljoen gulden) gekost. Van de 334 spelers wer den er in september elf veroordeeld tot hoge boetes en gevangenisstraffen, va riërend van zes maanden tot zes jaar. Verder werden reeds 64 spelers definitief geschorst en beboet. De twee voorlopig ge schorste spelers van Fe rencvaros, dat door PSV ih de eerste ronde van het ven spelers, onder wie aanvoerder Laszlo Pogan, ondertekenden een petitie, Waarin protest werd aan getekend tegen het ontslag van Novak. Aangedrongen werd op diens rehabilitatie en gedreigd werd met een staking,, indien Vincze werd gehandhaafd. Novak werd de laan uitgestuurd wegens de matige presta ties van de populaire club uit Boedapest. Ferencvaros neemt halverwege de com- Prom UEFA-bekertoernooi werd petitie de veertiende plaats uitgeschakeld, zijn Zoltan in en verkeert in acuut de- Kiss en Andras Csetregi. gradatiegevaar. De oproerpolitie voert met de wapenstok charges uit op de tribunes bij de wedstrijd Racing Avellaneda De rellen bij dat duel in Buenos Aires resulteerden in 44 gewonden. Racing Cordoba. - FOTO AP MIAMI (Reuter) - De sedert 1980 in Miami wo nende oud-wereldkampioen boksen Alexis Ar- guello uit Nicaragua heeft maandag tegenover het Miami-news verklaard, dat hij zich op eerste kerstdag zal voegen bij de guerrilla-beweging van zijn geboorteland. Arguello (31), die in zijn loopbaan drie wereldtitels ver overde, trok zich in september van dit jaar terug uit de ring na een tweede vergeefse poging het wereldkampioen schap in het lichtweltergewicht te veroveren. De regeren de kampioen Aaron Pryor sloeg de uitdager uit Midden- Amerika in de tiende ronde knock out. Tegen het Miami-news zei Arguello dat hij in 1979 de sandinistische beweging steunde in de poging het bewind van dictator Somoza, die in '78 zijn jongere broer had laten vermoorden, omver te werpen. Na de revolutie verliet hij zijn geboorteland, omdat de sandinisten zijn bezittingen hadden geconfisceerd. „Dat was het moment, waarop de haat begon", aldus Arguello. „Nu is het geen persoonlijke vete meer. Het is iets groters. Ze zijn bezig mijn land te vernietigen". Arguello zei verder dat zijn aansluiting bij de guerrilla beweging het laatste gevecht in zijn leven is. „Ik heb twee kansen. Ik kom terug of niet". Pirmïn Zurbriggen in ac tie tijdens de reuzeslalom. GRÖDEN (DPA) - De reuzeslalom van Gröden in Noord-Italië is maandag in een dubbel Zwitsers succes geëindigd. Pirmin Zurbriggen werd winnaar voor zijn landgenoot Martin Hangl. HAMBURG (SID/DPA) - De kinderrechter van de Hamburgse arrondissementsrechtbank heeft maan dag een van de acht Hamburger SV-supporters, die verdacht werden verantwoordelijk te zijn voor de ge welddadige dood van een Werder Bremen-supporter, veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2,5 jaar. Een tweede kreeg twaalf maanden, een derde werd ver plicht tot het uitvoeren van een aantal (10) werkzaam heden. De overige vijf werden bij gebrek aan bewijs vrijgesproken. - FOTO AP VOETBAL - In de tweede ron de van het toernooi om de En gelse voetbalbeker (FA-cup) zijn maandagavond drie wed strijd overgespeeld. Bourne mouth won voor eigen publiek de confrontatie met Windsor met 2-0 en treedt op 7 januari in de volgende ronde aan te gen Manchester United. De overige uitslagen zijn: Burn ley - Chesterfield 3-2, Shef field United - Lincoln 1-0. De deelnemers, die voor hun slalom van Madonna di Cam- piglio naar Gröden moesten verhuizen, troffen ook in deze wintersportplaats slechte om standigheden aan. Door dichte sneeuwval was het zich slecht, door de verse sneeuw de piste moeilijk. De Westduitse deel nemers gebruikten een truc om iets beter zicht te hebben. Zij vertrokken met twee sneeuwbrillen over elkaar en wierpen ongeveer halverwege de bovenste af, waardoor zij ten minste nog eens konden profiteren van een schone bril. Desondanks eindigde de beste Westduitser, Egon Hirt, pas op de zestiende plaats, drie secon den na Zurbriggen. Uitslag: 1. Zurbriggen (Zwi) 1 mi nuut 35.33 seconden, 2. Hangl (Zwi) 1.35,76, 3. Stock (Oos) 1.36,63, 4. Enn (Oos) 1.36.72, 5. Hinterseer (Oos) i.36,79, 6. Wenzel (Lie) en Heinzer (Oos) 1.37.04. Klassement voor wereldbeker: 1. Zurbriggen 97 pnt, 2. Heinzer 87 pnt, 3. Raber (Zwi) 58 pnt, 4. Wen zel 53 pnt, 5. Brooker (Can) 50 pnt, 6. Enn 49 pnt. Op 16 oktober werd de 16- jarige scholier Adrian Maleika uit Bremen tijdens de beker wedstrijd Hamburger SV - Werder Bremen door een steen zo zwaar aan het hoofd gewond, dat hij een dag later in een Hamburgs ziekenhuis overleed. De Hamburgse poli tie arresteerde acht leden van de HSV-supportersclub 'Die Loewen' (de leeuwen). Aan de hand van getuige nissen van supporters van Werder Bremen werd de 21- jarige Hamburger Peter Laso- ta als hoofdschuldige aange wezen. Hij zou de steen ge gooid hebben, die Maleika aan het hoofd trof. Kinderrechter Guenther Olters zei maandag in zijn uitspraak, dat dit feit onomstotelijk bewezen was. Hij veroordeelde Lasota, die beweerde onschuldig te zijn, tot 2,5 jaar celstraf. Daarbij ging hij veel verder dan de eis van de officier van justitie, die tien maanden gevangenisstraf met ter beschikking stelling had gevraagd. Een tweede verdachte, Bernhard Blum, kreeg twaalf maanden. Hij werd be schouwd als de aanstichter van de relletjes tussen beide supportersgroepen. Blum had de overige Loewen en de Bre men-fans geprovoceerd door vuurpijlen naar de supporters van de tegenpartij te gooien. Zijn straf viel lager uit, omdat Blum gedeeltelijk bekend had. De derde veroordeelde was een vrouw, Caren Giedow. Zij kreeg strafwerk omdat zij deelgenomen had aan vecht partijen. Van onze tennismedewerker IULST - In de Hulsterse da- nes tenniscompetitie boekte iet team van Tijssen een 6-2- iverwinning op Ducheine. De wee door Ducheine behaalde lunten kwamen voor reke- ïing van het duo Agterhuis/ Van Waesberghe, dat een :waar bevochten 8-7-zege Doekte op het duo Verhelst/ iiurm. Dit bleek voor de Ducheine- iames het enige wapenfeit te vorden, want alle overige jartijen leverden winst op /oor Tijssen. De combinatie HILVERSUM (ANP) - Jan Timman heeft maand, femln'met vTnVaes- zijn voorsprong in de schaaktweekamp tegen Bori berghe/Blaak(il-4)enHaayer Spasski moeten prijsgeven. De in Parijs wonen: !n Burm haalden fors uit te- grootmeester uit de Sovjet-Unie slaagde er in Hilvei ;en Agterhuis/Ducheine, 14-4. sum in de derde partij met zwart te winnen. Na 36 zei Het duo Tijssen/Haayer in- ten zag Timman van verdere strijd af. Halverwege 1 casseerde slechts één game te- tweekamp, die zes partijen omvat, hebben beide spe [f^l"^k+Duchei?e+13_1' De Iers 1,5 punt achter hun naam. In de derde seance kwam een orthodox damegambiet op het bord, waarin zwart zijn dameloper fianchetteerde en zich aanvankelijk beperkte tot een bescheiden opmars op de c-lijn. Timman leek enig ini tiatief te ontwikkelen, maar wist uit de optisch voordelige opstelling geen daadwerkelijk voordeel te putten. Een om slachtige paardmanoeuvre van Timman rond de 25ste zet werd door Spasski uitstekend beantwoord. Met enkele krachtzetten dwong hij de witte stukken terug op de ach terste lijn. In het tumult bleek het witte paard reddeloos ver loren, waarna Timman de on gelijke strijd opgaf. Verloop derde partij: wit: Tim- man; zwart: Spasski:, 1. d2-d4 Pg8- f6, 2. c2-c4 e77e6, 3. Pgl-f3 d7-d5, 4. Lcl-g5 Lf8-e7, 5. e2-e3 0-0, 6. Pbl- c3 h7-h6, 7 Lg5-h4 b7-b6, 8. Lfl-e2 Lc8-b7, 9. Lh4xf6 Le7Xf6, 10 c4xd5 e6xd5,11. 0-0 Pb8-d7,,12. Ddl-b3 c7- c6, ,13. Tal-dl Tf8-e8, 14, Tfl-ei, Pd7-f8, 15. e3-e4 Pf8-e6, 16. é4-e5 Lf6-e7, 17. a2-a3 Le7-f8, 18. g2-g3 Ta8-c8, 19. Tdl-d2 g7-g6, 20. Le2-fl h6-h5, 21. Lfl-g2 Tc8-c7, 22. Db3-a2 Tc7-d7,23. b2-b4 Dd8-e7, 24. Td2-dl a7-a5, 25. Pc3-a4 a5xb4, 26. Pa4xb6 Td7-c7, 27. Tdl-bl Db4-e7, 28. a3xb4 De7xb4, 29. Tel-dl Te8-d8, 30. Tbl-b2 c6-c5, 31. d4xc5 d5-d4, 32. Da2-a3 Tc7xc5, 33. Pb6-a4 Tc5-cl, 34. Da3-d3 De7-a3, 35. Dd3-fl Tclxdl, 36. Dflxdl Lb7-c6; wit geeft op. ABERDEEN (Reuter/SID/AFP) - De controverse tussen de oude en nieuwe kern van Hamburger SV is voorlopig gesust. Na de nederlaag in het duel om de wereldbeker in Tokio tegen het Braziliaanse Gremio brak er bij HSV zowat een paleisrevolutie uit. Niet dat de hoofden van manager Netzer en trainer Happel LYON (Reuter) - Kregen de voetbalwedstrijden in de derde Franse divisie tussen de reserveteams van Olympique Lyon enj AJ Auxerre in het verle den al nauwelijks aan dacht, afgelopen week einde hebben de clubs toch voor een record ge zorgd. De wedstrijd van zaterdag, die eindigde in een doelpuntloos gelijk spel, trok het laagste be zoekersaantal, dat ooit in het Franse voetbal werd genoteerd. Volgens de of ficials van de club uit Lyqn woonde welgeteld een supporter het duel bij. werden geeist, maar wel Schatzschneider en Wuttke. Aanvoerder Felix Magath ging in de Japanse hoofdstad zelfs zover, dat hij dreigde de club te verlaten indien beide aanvallers gehandhaafd wer den. De oud-international werd daarbij in de rug ge steund door vele medespelers, die denigrerend spraken over miskopen. Afgelopen zondag kwamen bestuur, manager, trainer en spelers voor spoedberaad bij een. Op die drie uur durende bijeenkomst gaf HSV-voorzit- ter Wolfgang Klein nadrukke lijk te verstaan dat de clublei ding er niet over peinsde op dit moment Schatzschneider en Wuttke te laten vallen. Klein had geen woord over voor de actie van de spelers, die zware druk hadden uitgeoefend op manager Netzer. Klein: 'Ik stel liever Schatzschneider en Wuttke met negen amateurs die van de nieuwe aankopen, op, dan me de wet te laten voorschrijven door de andere spelers'. Na het crisis-beraad werd de vrede voorlopig getekend. Magath verklaarde, dat Ham burger SV vandaag de return in en tegen Aberdeen om de Super Cup 'eendrachtig' tot een goed einde zal brengen. De uitgangspositie van de West duitse landskampioen is niet bijster hoopvol. In de eerste wedstrijd bereikte HSV niet meer dan een grauwe 0-0. In de wedstrijd tegen Aber deen zullen beide omstreden aanvallers in de basis staan. Manfred Kaltz neemt voorals nog op de bank plaats. De 30- jarige vleugelverdediger, die zeven weken uit de roulatie was door een blessure, is door de medische staf fit bevonden. Happel geeft echter de voor keur aan de in blakende vorm verkerende Schroeder. DEN HAAG (ANP) - Beroep trainer H.J.W. Grift zal bij het tuchtcollege van Stichting Nederlandse D' en Rensport (NDR) moe» verantwoorden wegens aantreffen van het onge loofde middel Lidocaine. plaatselijk werkend ver» vend middel, in de urinenit' sters van de bij hem in t» ning zijnde draver Wali Oostland. WESTERHAAR (ANP) - elf ronden heeft de Neder!" der Jansen nog steeds de ding in het toernooi om wereldkampioenschap d" men voor junioren. Uitslagën elfde ronde: Koj^ (Ivo) - Van der Zee (Ned) 2-0, KJ (Ivo) - L. Manzana (Ita) Beyaert (Fra) - M.Manzana Ij 1-1, Tsitsjov (Sov) - Collet (Bel)* Sysel (Tsj) - Keisels (Sov) 0-2, Gur (Isr) - Krajenbrink (Ned) Michel (Fra) - Michiels (Bel) Shimony (Isr) - Jansen (Ned)0#i Stand: 1. Jansen 19 punten. Tsitsjov en Keisels 18, 4. Krf brink 17, 5, Kouassi en Van den 15, 7. Beyaert 11, 8. Kone en 10, 10. L.Manzana en Michiels^ M.Manzana en Michel 7, 14. Gur 6,15. Collet 4,16. Shimony en Ver- fraet werd gewonnen door |fervaet met 8-0. Van onze sportmedewerker KWADENDAMME - In de eede klas A van het zondag- 'delingsvoetbal behaalde Kwadendamme een royale 6-2-overwinning op het hoog geplaatste Heinkenszand. Kwadendamme startte voort arend en binnen een kwar- ier wees de score 2-0 aan door loelpunten van Lauran Poort- liet en Kees Franse. Daarna kwamen de bezoe kers wel wat beter in de wed- trijd maar konden dit niet in loelpunten uitdrukken. De uststand was 2-0. Na de her vatting opnieuw twee vroege reffers van de thuisclub. Kees ranse en John Repkens til len de score naar 4-0. Boog aard en Hoondert verkleinden )e achterstand tot 4-2 maar piet Beulens en Johan de Win er zorgden voor een 6-2-eind- jtand. Van onze sportmedewerker KILST - HVV'24 heeft de 'landschappelijke uitwed- '"Jd tegen Nieuwland met L~4 gewonnen. Een knappe irestatie die aangeeft dat de husterse formatie weer iderwets begint te draaien, vooral voor rust was v'24 de betere ploeg. Uit 1 vrije trap van Paul See- :rs kwamen de Zeeuwsch- amingen op voorsprong, jaarna Peter van Eekelen Wiet een kopbal) en Huub Bun e stand naar 0-3 brachten. Na scoorde Nieuwland tegen. Paar halverwege de tweede F" bepaalde Bert Emeleer stand op 1-4. P d h g r e

de Stem | 1983 | | pagina 6