;S achter bouw nieuwe polikliniek in Oostburg RK 'Schelphoek' gaat Indiase school steunen Directeur ROtten neemt afscheid van Groot Stelle Verbouw school Schoondijke kost 4,4 ton GERINGE MEERDERHEID IN GEMEENTERAAD AGINA ZEELAND a Demonstratie Kerststukjes Plaatselijk nieuws erneuzen as van Gent Westdorpe Biervliet Zaamslag aiJDAG 16 DECEMBER 1983 VAN ZEELAND ZRKZAAMHEDEN BEGINNEN IN 1984 I VAN DER PAS: Ziekenhuis- usie niet lp korte ermijn ELK JAAR 500 GULDEN Aanhoudingen na reeks inbraken en diefstallen ^lissingen krijgt nieuwe visafslag Uitslagen schietingen Feestavond en reünie Jeugdbelang TERNEUZENSBEDRIJF LAAGSTE INSCHRIJVER markten Teer- vervuiling maakt geen indruk in Oostburgse gemeenteraad M. Beinema spreekt op CDA- bij eenkomst Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Groei en Bloei houdt maandag 19 december een avond in het Zuidlandtheater te Terneuzen, waar vele grote en kleine kerst bloemstukken, door eigen leden vervaardigd, zullen worden getoond. Er wordt uitleg gege ven over de wijze waarop elke liefhebber deze stuks zelf thuis kan maken Iedereen is welkom en de toegang is gratis. De de monstratie-avond begint om 19.30 uur. WB - De ANWB houdt vol- nd jaar in Terneuzen een ntal cursussen Pech Onder- eg. De cursussen worden tel- ns op woensdag gehouden in et gebouw van de brandweer n de Industrieweg. Te weten en 25 januari, 1 en 8 en 29fe- uari, 7,4 en 21 maart, ingo - Trimclub De Schelde oudt zondag 18 december een erstbingo. Dit gebeurt in het fé met dezelfde naam. Aan- ng 14.30 uur. olkskerstzang - In de Neder- nds Hervormde Kerk aan de oordstraat in Terneuzen ordt maandag 19 december e traditionele Volkskerstzang ehouden. Het gaat om een ecumenische samenkomst die m 19.30 uur begint. Aan de ienst werken mee: Het R.- -Kerkkoor, de Interkerkelij- e Gospelgroep 'Or Tamin', en koperensemble, luitenant -erritse van het Leger des eils, pastoor Heynen, domi- ee Koelman en de heer De est. Organist is Arie Karre- an erstviering - Donderdag 22 ecember houdt de Algemene ederlands Bond voor Oude en afdeling Sas van Gent aar jaarlijkse kerstviering in et ANBO-onderkomen aan 'e Paul Krugerdreef. Er is de- e middag een speciale kerst-, ingo, waarbij kerstprijzen te innen zijn. Voor leden die' ich vooraf hebben aange beld, is er na de bingo een offiemaaltijd. De feestvie- ing zet zich 's avonds voort "et een gezellig samenzijn, aarbij de eigen leden voor de uziek zorgen. De viering be- int om 14.00 uur. Mensen de inder goed ter been zijn orden gratis opgehaald en weer thuis gebracht. Hiervoor dient men vooraf een afspraak te maken. Kaarting - Kaartclub Kla vertje Vier hield een competi- tiekaarting. Uitslag: 1. C. Fer- ket, 2. K. de Kok, 3. F. de Co- ninck. De volgende kaarting is zaterdag 7 januari. Men speelt bieden zonder roem. Kaarting - Maandag 19 de cember houdt de Katholieke Bond van Ouderen afdeling Sas van Gent een vleeskaar- ting in De Roselaer. Kaartlief- hebbers kunnen hier terecht om 14.00 uur. Men speelt bie den zonder roem. Puntenkaarting - Buurtvere niging St.-Albert hield een puntenkaarting in het gelijk namige buurthuis. Uitslag: 1. mevrouw Haulez, 2. Wesse! Bertossi, 3. De Schepper, 4- Zwartelé, 5. mevrouw Obrie. Loterij - Volleybalvereniging Savok houdt vrijdagavond 16 december en zaterdag 11 de' cember haar jaarlijkse kerst loterij. Verenigingsleden zul len dan langs de deur gaan met enveloppen met daarin de loten. Gezinsdienst - Zaterdagavond 17 december wordt in de kerk een gezinsdienst gehouden. Het middelpunt van deze vie ring, die om zeven uur begint, zijn 'de herders'. Aan de vie ring wordt muzikale mede werking verleend door "e' zangkoor van de basisschool- Open dag - Op vrijdag 23 de cember wordt de Rabobank n Biervliet heropent. Naar aan leiding van de verbouwing van de bank vindt er °Pdl_ dag een open huis plaats. Ba- zoekers kunnen er van 1°' tot 21.30 uur terecht. Bij de R3' bobank in Biervliet werke negen personeelsleden. Pieken - In café De Verguld3 Snor werd een piekwedstnl gehouden op het Engelse bor Winnaar werd D. Machie'se_ vóór mevrouw Menheer3' Pents en W. de Vos. T20 PAGINA ZEELAND 4 Van een onzer verslaggevers ostburg/middelburg Gedeputeerde Staten van .(land staan vierkant achter voorgenomen uitbreiding de polikliniek in het Sint- jdoniusziekenhuis te Oost- urg- In een brief aan staatssecre taris drs. J. v. d. Reijden, met wie in principe al overeen-, stemming is bereikt, zeggen GS het eens te zijn met de me ning van het Oostburgs zie kenhuisbestuur dat de huidige faciliteiten volkomen ontoe reikend zijn. GS verwachten dat de bouw rond 1,3 miljoen gulden gaat kosten. „De een heid Oostburg zal dan beter kunnen functioneren", zo staat te lezen. Aanvankelijk had men in Oostburg een nog wat duurde re uitbreiding op het oog. Het ziekenhuisbestuur heeft de uitbreidingsplannen echter omgebogen in door GS aange geven richting. Voorzitter H. van der Pas. heeft goede hoop dat in 1984 met de bouw begonnen kan worden. Het karwei zal wor den uitgevoerd door het bouw bedrijf Sprangers uit Terneu zen dat heeft toegezegd voor de uitvoering lokale krachten in te schakelen. Hierdoor wordt tijdelijk een impuls aan de Westzeeuwsvlaamse werk gelegenheid gegeven. De bouwtijd is vermoedelijk een jaar, naar verwachting kun nen gemiddeld zo'n 20 mensen hier aan de slag. De nieuwe poliklinische af deling komt aan de achterkant van het ziekenhuis, aanslui tend op het OK-gedeelte. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Het bestuur ,jn het Sint-Antoniuszieken- iuis in Oostburg blijft in de egeven omstandigheden po- Itief staan tegenover een fu- ie met het nieuw te bouwen Ireehziekenhuis in de Ka naalzone, echter niet op korte ermijn. Zo'n fusie 'op zo kort moge- jjke termijn' is één van de ranttekeningen die Gedepu- eerde Staten hebben ge- ilaatst bij het akkoord over lehoud van het Oostburgs zie- :enhuis naast een nieuw cen- rumziekenhuis in Terneuzen. „Gezien echter de ervaring lij het ziekenhuis De Bevelan- len, waarbij het op korte ter- aijn doorvoeren van een fusie ran drie huizen in samenhang net het uitwerken van nieuw- »uwplannen tot een crisissi- uatie bij management en be tuur heeft geleid, menen wij iateen geforceerde uitvoering ran een fusie van de Zeeuws - Vlaamse ziekenhuizen (in tombinatie met nieuwbouw- ilannen in de Kanaalzone) een mverantwoorde stap zou zijn dat pas tot fusie kan wor- ien overgegaan nadat de nieuwbouw en de daarmee ge- laard gaande reorganisatie en ilslanking van het perso neelsbestand in de Kanaalzone inder eigen bestuur en direc- ie is voltooid", zegt voorzitter 1 van der Pas. In Oostburg vindt men dat ét deze situatie is bereikt de lestaande samenwerking in le Stichting Regionale Zie- lenhuiszorg Zeeuwsch- (laanderen als voorloper van ten fusie onverminderd moet «orden voortgezet. Voorzitter (an der Pas wees erop dat in- iertijd een intentieverklaring over fusie is opgesteld op basis ran drie ziekenhuizen. Nu luist 'wegvalt' is volgens Van Ier Pas die basis weg. „Wij nemen de vrijheid om de zaak ipnieuw te beoordelen", zei lij. Oostburg stelt fonds werkgelegenheid in Van een onzer verslaggevers BRESKENS - De rk lagere school De Schelphoek te Breskens heeft een beginnend schooltje te Idamala- varam in het zuiden van India geadopteerd. De schooi en het Breskense jongerenkoor hebben zich jaarlijk.' garant gesteld voor een bedrag van 500 gulden. „Het idee is ontstaan nadat enkele ouders naar India wa ren geweest om daar adoptie kinderen op te halen", zegt schoolhoofd Vonnie Maas. „We hebben toen een India-avond gehouden waarop dia's zijn vertoond en toen kwamen de plannen om als sponsor op te gaan treden voor een schooltje in dat land". Na informatie te hebben in gewonnen kwam Idamalava- ram uit de bus, een dorpje dat slechts via enkele paden tus sen de rijstvelden door bereik- Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Met slechts een kleine meerder heid van stemmen heeft de Oostburgse ge meenteraad gisteravond besloten een stimule ringsfonds voor de werkgelegenheid in het le ven te roepen. Vanuit dit fonds, dat jaarlijks wordt gevoed met een ton, zuilen voornamelijk garanties worden verstrekt aan beginnende ondernemingen, die binnen de ge meente voor nieuwe werkgelegenheid moeten zorgen. Alleen de PvdA was in zijn geheel voor dit plan. Van de andere fracties stemden twee CDA-ers, een VVD-er en drie leden van D en T tegen. Voor deze laatsten woog het zwaarst dat B en W niet op voorhand bereid bleken 15.000 gulden toe te zeggen ana het Breskense bedrijfje IMEF, dat zich toelegt op het fabriceren van een nieuw soort windmo lens. Daar kwam bij dat D. Buysse geen enkel heil zag in overheidshulp wat betreft het scheppen van nieuwe banen. CDA-fractievoorzitter G. van Schaick kon zich hier wel bij aansluiten. „Er worden maar steeds krampachtige ,po- VLISSINGEN - De 18-jarige L. J. en de 16-jarige M. W. uit Vlissingen zijn door de politie aangehouden in verband met wn groot aantal inbraken. Het tweetal heeft 24 inbraken en diefstallen bekend, die ge- Pfeegd waren in Vlissingen, Kortgene, Wissekerke, Bigge- serke en Koudekerke. Wegens medeplichtigheid werden in totaal 32 verdachten aangehouden. Van hen zitten er nog twee in een huis van «waring. De overigen, onder wie de twee jongens, zijn na «erzoek weer in vrijheid ge- In de woningen van het issingse tweetal werden gis- ren goederen van diverse '«stallen in beslag genomen, waren ook goederen bij van «n diefstal in een clubhuis te issingen, die de nacht daar- ™or gepleegd werd. Deze dief- was zelfs nog niet bij de l»«ue aangegeven. 6 '^braken werden ge zet, in Woningen, clubhui- scholen en zwembaden. G. van Schaick: ..krampachtig... - foto's archief de stem gingen gedaan om via allerlei maatregelen de werkgelegen heid te bevorderen", stelde hij. „Het zal erop uit draaien dat er nieuwe bedrijven worden gecreëerd die weer kunstma tig levensvatbaar moeten worden gehouden". Ook zei Van Schaick bang te zijn voor het met gemeentelijke steun in leven roepen van concurren ten voor de bestaande bedrij ven. A. Legrand (VVD) achtte het hele steunfonds volstrekt waardeloos. „Wanneer een be ginnende ondernemer al te vergeefs een beroep heeft ge daan op de 55 bestaande steunregelingen en. de banken blijkbaar het risico ook niet willen nemen, moet de ge meente het dan maar wel doen?", vroeg hij zich af. Vol gens hem ligt de gemeentelijke taak veeleer in het zorgen voor een goed voorwaardenschep pend beleid en het laag houden van het kostenniveau. De PvdA-er J. de Vries zei het plan van harte te steunen en wees op de noodzaak van een dergelijk fonds in een ge meente als Oostburg diei kampt met één van de hoogste werkloosheidspercentages in heel Nederland. Tien van de zestien raadsleden stelden zich tenslotte achter het voorstel van B en W om het steunfonds in te stellen. ^ISSINGEN (ANP) - Vlis-' aft?6" 'jgt een nieuwe vis- af>- De capaciteit van de ersvloot is de afgelopen ja- PK ™rv|erv'Oudigd tot 42.500 dp iaarl'jkse omzet van tien ',SSlng.s.e Afslag 'S in tut anla^r. "id vervijfvoudigd W miljoen gulden. ter Z» ,financieel wethou- Sistt.rD„ n van Vlissingen tie ePJttlJdens het slaan van "isafoi 6 paal voor de niepwe tehaven'0 r>6 Vlissingse kin- te aJ overslagvloer 24m nieuwe visafslag zal *ïenlename meter Sroot draJ, e 0PPervlakte be- kr nnl^i'000 vierkante me- 120 on 9fin fo wordt van P 250 meter eebracht. J. de Vries: ...van harte... KWADENDAMME - Zaal De Kroon, Victoria, liggende wippen, 52 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: P. Boonman, Willem Teil; tweede hoge vogel: H. van Stee; eerste ,zijvogel: J. Harinck, beiden Diana; tweede zij vogel: G. Voet, Soranus; derde zijvogel: J. de Koeyer; vierde zij vogel: J. Ha rinck, beiden Diana; vliegende vo gels: M. en Dina Verdonk, Doel naar Hoger; grootste aantal (6): A. Slootjes, Victoria. Wip 2: eerste ho ge vogel: H. van Stee, Diana; twee de hoge vogel: Jos Rentmeester, Willem Teil; eerste zij vogel: me vrouw Steenbakker, Victoria; tweede zij vogel: J. de Koeyer, Dia na; derde zij vogel: mevrouw Ver donk, Doel naar Hoger; grootste aantal (6): L. de Jonge, Concordia en Jac. de Baar, Willem TelL Scheidend directeur R. Otten: „De jeugd is in wezen niet veranderd". - foto willem mieras Van onze correspondente GOES - Directeur R. Otten van de scholengemeenschap Groot Stelle voor lager be roepsonderwijs gaat per 1 januari met pensioen. Hij maakt gebruik van de een malige regeling die dit jaar bij het onderwijs van toe passing is en die het ook voor 59- en 60-jarigen moge lijk maakt vervroegd uit te treden. Vandaag wordt er op school afscheid genomen van de heer Otten, en is er gelegenheid om hem tussen 17.00 en 18.00 uur de hand te drukken in het hoofdge bouw, Bergweg 14. In 1972 werd de heer Otten directeur van de lts in Goes. Hij was de opvolger van de heer Buurman. „Daarvoor was ik als projectbegeleider zeven jaar in dienst geweest van het Algemeen Pedago gisch Studiecentrum in Amesterdam", vertelt hij. „In verband met een tweeja rig project in Zeeland, waarbij alle technische scholen betrokken waren, was ik al enigszins op de hoogte van het reilen en zei len op de Goese lts". „Toen de vacature er kwam, was het dan ook niet moeilijk een beslissing te nemen. Het was voor mij een ideaal plaatje, en het is ook niet tegengevallen. De sfeer op onze school is zeer goed. Er zijn weinig mutaties bij de 130 leerkrachten die mo menteel bij onze scholenge meenschap werkzaam zijn. Zij zijn erg honkvast". Het leerlingenaantal is sinds 1972 opgelopen van 900 tot 1700. Het samengaan van de school voor lhno (de vak school) en de lts, is hier mede de oorzaak van. De bijge bouwen aan de Patijnweg, waarin thans de onderbouw is gevestigd, ziet de heer Ot ten niet als ideaal. „Graag zouden wij in plaats van deze houten ge bouwen een definitieve ves tiging hebben. We zien wel iets in de naast ons hoofdge bouw gelegen Jan Ligthart- school. Als deze in de toe komst vrij komt, zou op die plaats een nieuw onderko men voor onze onderbouw kunnen verrijzen". Als de heer Otten nog eens terugkijkt op de vernieu wingen die de laatste jaren binnen het lager beroepson derwijs hebben plaats ge vonden, komt hij tot de con clusie dat er wel goede din gen zijn ontwikkeld, maar dat men toch niet te ver moet gaan. „Vroeger kwamen leerlin gen in een leerbedrijf, en hadden iemand bij zich die hen verder in het vak weg wijs kon maken. Nu worden de jongeren direct vanaf de schoolbanken ingeschakeld in het produktieproces. Als school onderhouden we per afdeling echter wel contact met het bedrijfsleven, en blijven daardoor op de hoog te van de problemen, zodat we die ook over kunnen brengen op de leerlingen". Drastisch In de elf jaar dat de heer Otten de Goese jeugd onder zijn hoede heeft gehad, is het maatschappijbeeld drastisch gewijzigd. „In wezen is de jeugd niet veranderd", is de mening van de heer Otten. „Problemen met leerlingen: als je er doorheen prikt kom je altijd weer bij de gezin nen terecht. Eigenlijk zou een school een maatschap pelijk werker moeten heb ben. De klassedocent heeft wel enige binding met het gezin, maar een professione le kracht die intermediair zou kunnen optreden en met kennis van zaken, die zou mijns inziens goed werk kunnen doen". Hoewel de heer Otten ge boren werd in Overijssel en werkzaam \yas in Rotter dam, Kampen en Amster dam, blijft Goes na zijn pen sionering toch de woon plaats van het gezin Otten. De verveling zal niet gauw toeslaan. Als lid van diverse commissies, waaronder de departementale commissie bouwtechniek en de Com missie Opleiding Bouwbe drijf (KOB) zal hij hieraan de nodige aandacht kunnen schenken, en ook voor zijn hobby's schilderen, knutse len en tuinieren komt er nu beslist meer tijd. baar is. Vonnie Maas: „Dit dorp had nog nooit een school gehad, maar die is dan in juni door enkele RK zusters opge zet. Er zijn ongeveer 80 leer lingen, maar het enige leerma teriaal waarover men beschik) zijn een paar leitjes en een oud schoolbord". De jaarlijkse donatie var 500 gulden (voor onze begrip pen een schijntje, maar in In dia een klein kapitaal) zal on der meer via het oudercomité van de Schelphoek worden in gezameld. Maar ook het jonge renkoor, dat bestaat uit (oud- Jleerlingen van de school zal zijn steentje bijdragen. Als eerste aanzet tot de actie geven de leerlingen van De Schelphoek volgende week dinsdag een kerstuitvoering onder het motto 'Samen delen' In de RK kerk te Bresken! worden dan 's avonds viei musicals uitgevoerd, afgewis seld met een volkskerstzang. Als vervolg daarop verzorg het oudercomité vrijdag 2; september een speciale avonc voor de kinderen. Dan zal ook de actie worden aangekondigc en geld ingezameld. Het is d< bedoeling om elk jaar een der gelijke actie-avond te houden. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Showdrum band Jeugdbelang te IJzendij- ke viert morgen (zaterdag) het 25-jarig bestaan met een feestavond, een receptie en een reünie voor oud-leden. Morgenmiddag wordt tus sen 16.00 en 18.00 uur in het jeugdgebouw een receptie ge houden, waarvoor naast de plaatselijke bevolking en ver enigingen ook de drumbands uit de omliggende plaatsen zijn uitgenodigd. Voor de feestavond, die om 20.00 uur van start gaat, wor den zo'n 150 bezoekers ver wacht. Muzikale medewer king aan het gebeuren wordt verleend door het Schelde- kwartet. Jeugdbelang telt momenteel 44 leden en heeft een uiterst succesvol jaar achter de rug. Behalve optredens in België en Frankrijk boekte de vereni ging ook goede resultaten in Velp en het Ponypark Slagha- Van onze correspondente SCHOONDIJKE - Het Oost burgse college van B en W zal de gemeenteraad voorstellen de verbouw van de openbare lagere school Prinses Irene te Schoondijke te gunnen aan de het aannemingsbedrijf De Bliek Vos BV uit Terneuzen. Dit bedrijf is bij de aanbeste ding als laagste inschrijver uit de bus gekomen met een be drag van 439.000 gulden. Het Oostburgse gemeente bestuur had vijf regionale be drijven uitgenodigd voor de aanbesteding in te schrijven. Bouw-wethouder A. de Feij- ter: „In principe schakelen we bij voorkeur bedrijven uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen in, maar De Bliek Vos is van oorsprong een Schoondijkse onderneming. Er is een vesti ging in Oostburg en er zijn 25 mensen uit West-Zeeuwsch- Vlaanderen in dienst". Volgens De Feijter zullen zeker twee, maar waarschijn lijk drie onderaannemers uit de streek bij de verbouw wor- den betrokken. „Op deze gron den hopen we dat de raad met ons gunningsvoorstel mee zal gaan", aldus de wethouder. Overigens zullen ook Gedepu teerde Staten en de inspectie lager onderwijs de gunning goed moeten keuren. Woordvoerder Vogelaar van De Bliek Vos toonde zich uiterst tevreden over het kar wei. „Het geeft ons bedrijf weer wat continuïteit, want vorig jaar was het werkaan bod nog vrijwel nihil. Nu zit er weer wat beweging in". Met de verbouw van de school, die in 1938 ook is gebouw door de toenmalige firma De Bliek, zal eind maart of begin april wor den begonnen. De klus neemt ongeveer een half jaar in be slag. Daarbij komt dat de ge meente ook zelf nog zo'n 45 mille zal uittrekken om te vol doen aan bepaalde stedebouw- kundige eisen. „Het rijk gaf daar geen ruimte voor, zodat we het geld zelf op tafel leg gen", aldus onderwij s-wet- houder J. Thomaes. „Een unie ke zaak". Ook zal Oostburg nog een nader te bepalen be drag beschikbaar stellen om het schoolplein aan te passen na de verbouw. „Maar hier voor zal echter wel zelfwerk zaamheid van de ouders wor den gevraagd", stelt Thomaes. AMSTERDAM - In Bintje 35-50 mm kwamen acht contracten tot stand voor levering april tegen ƒ47,00 per 100 kg. De stemming was kalm. Voor Bintje 50 mm wer den 379 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van 79,00 tot 77,20 per 100 kg, en 6 contracten voor levering mei te gen 80,60 tot 80,50. De stemming was prijshoudend en kalm. KAPELLE, 15 dec. - Kroetappelen 47.40. Voorverkoop Conference 1165/75 1.51, Ii55/65 1.38-1.39,1145/55 80. Voorverkoop B.A. Lucas (Ter neuzen) 175/85 1.07, 165/75 1.05, 1160/65 81. Golden Delicious 190 1.11,180/90 1.26-1.30,170/80 1.09-1 10, 165/70 76-88, 160/65 57-58, 160/70 74, Ii80/90 1.20-1.22, 1170/80 1.07-1.15, 1165/70 72-86. Cox's O.Pippin 180/90 1.67,170/80 1.87-1.95,165/70 1.67-1.81, 160/65 1.26-1.38, 1180/90 1.15-1.50, 1170/80 1.69-1.79, 1165/70 1.47-1.63, 1160/65 54-1.14, 1155/60 62-73. Jona gold 1100 81-1.19, 190/100 1.36-1.68, 180/90 1.68 2.19, 170/80 1.54-2.18, 165/70 1.06-1.22, IIA100 1.06, IIA90/ 100 1.62, IIA80/90 2.04, IIA70/80 1.50 II100 93, 1190/100 1.40 1180/90 1.60. Goudrenet 1195 1.01, 1185/95 1.09-1.14, 1175/85 1.21-1.26, 1165/75 1.21-1.25, 195 1.09, 185/95 1.16-1.20, 175/85 1.39, 165/75 1.37. Winston 1175/85 89-96, 1170/75 85-93, 1165/70 76-85, 1160/65 65-70. 1180/90 96 1170/ 80 1.06-1.09,1165/70 82-99,1160/65 72. Pomme de Orange 170/80 1.57, 160/ 70 1.08, 155/60 59, 1150/55 20. Jona than 170/80 1.23, 165/70 1.01, 160/65 78. Karmijn II100 81, 1190 88-92, 1180/90 1.02-1.15, 117-/80 1.01-1.14, 1165/70 85-87. Rode Goudrenet II105 1.08, 1195/105 1.07, 1170/75 1.35, 1185/ 95 1.15-1.25,1175/85 1.33-1.38,1165/75 1.31. Zoete Ermgaard 175/85 1.79, 165/75 1.35-1.74, 160/65 1.35, 155/60 74-81,1165/75 1.12,1160/65 93,1155/60 67-68, 1150/55 30. Winston 180 91, 170/80 1.01, 165/70 81-87, 175/80 91, 170/75 97, 160/65 61-72. Elstar 1170/ 80 1.18, 1165/70 95, 1160/65 63. Tuin- zoet 170/80 67, 160/70 57-60. Doyen- né 180/90 1.08-1.22, 170/80 1.28-1.36, 165/70 1.24-1.33, 160/65 81, 1180/90 95-1.10, 1170/80 1.11-1.27, 1165/70 94-1.03,1160/65 62-90,1155/60 42,1180 70/80 60-82. B.A. Lucas 1175/85 73-93, 1165/70 91-95, 1160/65 74-76, 1155/60 54-60, 1150/55 29, 1150/60 34, IIB 65/75 42. Legipont 160/70 86, Saint Remy 170/80 94, 160/70 77-86, 1170/80 71-78, 1160/70 70-71, 1155/60 42-54. Conference 1165 1.14, 1155/65 99-1.12,1145/55 59, IIB60 54-87, IIB55 57-63. Gieser Wildeman 160/70 1.68-1.82, 15/60 1.50-1.58, 150/55 94-1.12, 1160/70 1.54-1.63, 1155/60 1.25-1.47, 1150/55 75-89, 1145/50 39-53. Comtesse de Paris 1175 50, 1165/75 56, 1155/65 46. Groente: knolselderij 60, spruiten 67-82, rode kool 32-51, groene kool 45, spitskool 79, prei 33-87. Kiwi per stuk 35-55. Noten per stuk 7. OOSTBURG - De in de omge ving van de voormalige gasfa briek geconstateerde teerver- vuiling heeft gisteravond tij dens de vergadering van de Oostburgse gemeenteraad geen enkele indruk gemaakt. De raad had in overgrote meerderheid geen behoefte aan een onderzoek naar deze nieuwe verontreiniging, maar stelde zich achter het voorstel van B en W om bij de Raad van State in beroep te gaan te gen het besluit van Gedepu teerde Staten 40.000 gulden op te voeren op de gemeentebe groting ten bate van een sane ringsonderzoek op het gasfa briekterrein. Alleen twee leden van de PvdA-fractie, mevrouw C. van de Ree en J. Wielakker, wezen het college erop, dat de teervervuiling toch een totaal nieuw element is in de hele discussie rond de bodemver ontreiniging in het voormalige fabrieksgebied. „We zullen en kel meegaan met B en W als die ons de schriftelijke garan tie kunnen geven, dat de teer- verontreiniging geen gevaar oplevert voor milieu- en volksgezondheid", aldus Wie lakker. Burgemeester C. Spijker boer zei daar niet over te pie keren: „Er is niets bewezen". Hij verklaarde dat het college is uitgegaan van het voorlopig onderzoek, waaruit is geble ken dat de bodemverontreini ging op het gasfabriekterrein slechts van zeer geringe aard is. „Teer is daarbij niet aan de orde geweest", aldus de burge meester. Zoals gemeld heeft de biolo gische tuinder J. de Zwart ge constateerd dat de veenlaag op 3,5 meter diepte in de buurt van de gasfabriek is 'door drenkt' met teer. Volgens hem zouden de twee teerputten, die zich nog steeds op het oude terrein bevinden, de bron zijn van deze vervuiling. OOSTBURG - Het Zeeuwse CDA-kamerlid M. Beinema zal vanavond (vrijdag) het woord voeren tijdens een bij eenkomst van de CDA-afde- ling West-Zeeuwsch-Vlaan- deren. De vergadering wordt ge houden in restaurant De Een hoorn te Oostburg en begint om 19.30 uur. Beinema zal spreken over de positie van het bijzonder onderwijs en de opstelling van het CDA met betrekking tot het stelsel van de sociale ze-

de Stem | 1983 | | pagina 33